ALS KLOEK MET KUIKENS sterrest; under de duim Platenbusiness niet zo hard Israël wil diplomatieke betrekkingen niet Bonn Vrijkorps basis voor Wehrmacht 16 MAART 1935 Duitsland voert dienstplicht in Hitier lapt Verdrag van Versailles aan zijn laars Stopkruising Bennebroek Platenstroom Warm en veilig a ton voor Trea Overschatting Sijbrands weer jeugdkampioen Noordholland Druk leren mi Tegenslag Vastberaden Politieke ziekte MAANDAG 15 MAART 1965 PAGINA 7 In het hoofdkwartier van „sterrenbedwinger" Jaap Stamer (39 Jaar, kettingroker van zelfgedraaide shagjes, grijze draden in het Zwarte haar) zaten of stonden de artiesten elkaar min of meer te verdringen. Met andere woorden, het was daar in die lichte ruime kamer van Stamer een gezellige drukte van belang. Terwijl Jaap Zelf de telefoon bediende en allerlei kreten uitstootte als: „Ik kan de Blue Diamonds nog kwijt in België ga morgen met ze naar düsseldorf... ja... ja... ben op tijd in Mofrika... Mexico gaat Waarschijnlijk niet doorstevende de reus Joop de (Soldaten-) Knegt met grote passen door het kantoor en zat Corry van Bergen („Ik ga lekker naar Polen om te zingen") met de knieën over el kaar glimlachend rond te kijken. TREA DOBBS heeft veel aan Stamer te danken. WILLEKE ALBERTI op de knieën van Jaap Stamer. „Het gaat nogal erg gemoedelijk" JAAf STAMER tijdens teen agerfestival in Londen. In de middaguren van zaterdag 16 maart j.935, thans dus dertig jaar geleden, onderbraken alle Duitse radiozenders hun pro gramma om een extra-bericht om te roepen. Vol spanning men hac. de laatste dagen gevoeld dat er grote dingen stonden te ge beuren schaarden miljoenen Duitsers zich rond de luidspre kers, ruit even later het vol gende bericht klonk: „De Duitse regering heeft de militaire clau sule van het Verdrag van Ver sailles opgezegd en de algemene dienstplicht weer ingevoerd. Duitsland zal een vredesleger van 36 divisies ter sterkte van 550.000 man opbouwen. De Duit se regering heeft dit besluit met tegenzin genomen, maar nu de andere Europese mogendheden hun bewapening steeds meer be ginnen op te voeren, is Duitsland wel gedwongen hun voorbeeld te volgen." Enkele seconden bleef het stil in de ether, maar vóór de tonen van het „Deutschland über alles" uit de luidsprekers klonken, wa ren in geheel Duitsland reeds mil joenen jubelende mensen de straat opgesneld om het grote nieuws aan ieder die het maar wilde horen, te vertellen. Het Duitse volk was dol van vreugde, zo vertelden buitenlandse journa listen. De mensen omhelsden el kaar en in Berlijn werden officie ren door een juichende menigte op de schouders genomen, 's Avonds trokken lange colonnes SS- en SA-mannen door jubelen de Duitse steden en dorpen en de hele avond werd het feestge druis vermengd met het gestamp van marcherende laarzen. De vol gende dag, 17 maai t Helden gedenkdag werd de wederge boorte van het Duitse leger met een schitterende ceremonieel in de Staatsopera van Berlijn ge vierd. Nadien nam Adolf Hitler, staande naast generaal-veld- maarschalk von Mackensen, een parade af van het nieuwe Duitse leger met inbegrip van een in grijsblauwe uniformen gestoken, detachement van de Luftwaffe. Heldenherdenking in Berlijn. Op de eerste rij generaal-veldmaar- selier Adolf Hitler en rijksweer- minister Von Blomberg. Daar- schalk Von Mackensenrijkskan- achter in het midden minster- president Göring en rechts admiraal Rader. JAAP STAMER houdt Jaap Stamer liet zich niet uit het veld slaan met al die beroemdheden om zich heen. Hij wikkelde de rood gloeiende telefoon in de watten en maakte tegen mij een gebaar van: „Je ziet het... ik heb een veeleisende clientele.maar het groeit mij echt niet boven mijn hoofd". Dit tafereel speelde zich af in het deftige grachtenhuis van Phonogram aan het Singel in Amsterdam, waar heel wat zangsterren van de laatste jaren hun carrière zijn begonnen. Jeruzalem, is maart iafi», r UPI) - De regering van Israël hpett gisteren besloten positie! te ant woorden op het Westduitse voorstel tot "et aanknopen van diplomatieke be- Rekkingen. Premier Esjkol zal het ka- inetsbesluit morgen ter goedkeuring „^opeggen aan ile Knesseth, h®t ,aelische parlement. Het is vryvvel ze- dat ook het parlement zich even- fis bereid zal tonen het Westduitse ■janbod te accepteren, ondanks de te- fioistand van enkele kleinere, fel-na- "halistisehe partijen. In Cairo beraadslaagden in het week einde de ministers van buitenlandse «aken van de landen van de Arabische ~Jga. Zij namen een resolutie aan, Waarin staat dat de Arabische lan- aen de diplomatieke betrekkingen 'bet West-Duitsland zullen verbreken a»s dit land diplomatieke betrekkingen aanknoopt met Israël. Voort.; werd besloten alle Arabische ambassa deurs onmiddellijk uit Bonn terug te roepen (de meeste leden van de Liga y.&dden dat al gedaan). De conferen tie verklaarde zich solidair mei Egyp te. Als de bondsrepubliek een vijan dige houding aanneemt tegenover een Arabisch land, zullen de andert landen °dk hun economische betrekkingen tbet Bonn verbreken. tiakest-DuitsIand. In het Donaudal bot Passau (Beieren) heeft zich een kasverschuiving voorgedaan, waar- ïcW 5oo kubieke meter rots op de jS'tse bondsstraatweg terechtkwam, h,? deden zich geen persoonlijke onge in voor. (DPA) Via het plaatje naar de top. Zo ongeveer mag men het wel uitdrukken, want als de grammofoonplatenmaat schappij ,,er wat in ziet" worden alle energie, alle relaties en kneepjes van het vak ingeschakeld om de ster een handje te helpen en niet alleen tot meerdere eer en glorie van hem of haar maar natuurlijk ook uit eigen be lang Want als de platenstroom gaat vloeien rinkelt de kassa bü Phonogram met overslaande stem. Jaap Stamer, die op 1 januari 1958 bij Phonogram in dienst trad als pu blic relations officer werd na enkele jaren benoemd tot hoofd van de af deling „Artisten relaties" en als zo danig bekleedt hij een machtspositie in het leven van vele sterren. Nu is Stamer de laatste die ooit misbruik zou maken van een dergelijke functie en vriend en vijand weten dat en zij appreciëren hem in hoge mate. Als ik tegen hem zeg: ,,In feite komt je baan er voor een deel op neer, dat je de artiesten dus onder de duim moet houden", begint hij te lachen en zegt: „Als je het zo wil uitdrukken O.K., maar het gaat allemaal nogal erg gemoedelijk en ernstige conflicten hebben zich nog nooit voorgedaan in de periode, dat ik deze afdeling leid". Als we samen naar een rustiger plekje in het gebouw zijn vertrokken, waar geen artiesten zijn maar wel de telefoon zwart en dreigend op het bureau staat, vertelt Jaap iets van werk, dat in grote trekken neer Adviezen geven aan artis- ücS opzichten. Jonge, beginnen- edeerdStfoeenhuT^^SeTs°r^oneteg„eilnU" hoe zy moeten lopen... Zï rea geren op interviews enzP enz Verder brengt Jaap hen via allerlei kanalen in contact met T.V. producers en ver- zorgt hij eventueel hun publiciteit en stelt hij de gages vast wanneer een maal de stap op de planken is gezet. perikelen te regelen en dat kost soms heel wat hoofdbrekens". Sterren van formaat als Anneke Grönloh, Rod ae Nijs, Trea Dobbs, Karin Kent en ae Blue Diamonds hebben zich onder ae vleugels van kloek(e) Jaap genesteld en zjj voelen zich er warm en veilig. „Let wel... de artiesten die gebruik maken van onze service hebben groot gelijk, want ons hele apparaat staat achter hen en de kostenvergoeding, die wjj rekenen is zo minimaal, dat we er altijd geld op toeleggen. Be- denk alleen maar wat er aan tele foontjes wordt besteed. En om zijn woorden kracht bij te zetten, vraagt Jaap een dringend gesprek aan met München in Beieren. Nog geen minuut later meldt zich „Frau Wendland am Apparat". Jaap, die alle talen met een heer lijk Hollands accent spreekt en stug doorgaat met praten wanneer de tegenpartij moeite heeft met een be paald \voord of uitdrukking, informeert bij de Duitse relatie over een show met de zingende diamanten en vraagt terloops of Frau Wendland niet een goede artist kent, die in Brussel wil optreden tijdens een programma waar op koning Boudewljn wordt ver wacht „Auf Wiedersehen". Als ik vraag wat zo'n nieuwe ster als Trea Dobbs ongeveer verdient, trekt Jaap Stamer helemaal geen af wijzend of moeilijk gezicht. Hij begint op zijn vingers te rekenen. „Nou... vijf dagen per week op avondjes her en der... zeg maar ge middeld 100 gulden per avond. Dan heb ik voor haar acht televisie-uit zendingen van 500 gulden elk gecon tracteerd in 1965. Verder zyn er nog de radio-uitzendingen ■••52 stuks voor 100 gulden voor elk optreden en dan de verkoop van haar plaatjes met gouden randjes... nou zo'n meisje komt makkelijk aan de halve ton per jaar. ik gun het haar van harte... al ver dient zij stukken meer dan ik. Die meid werkt hard en weet zich te e. u® naar de omstandigheden". UI ny m zijn vak ook wel eens te maken heeft met moeilijke en on verdraagzame mensen? „Ja... soms kom je klieren tegen Maar merkwaardig genoeg niet onder de artiesten zelf. De aanhang is vaak vervelend. Zo heb ik een vader van een jonge zanger gekend, die zo'n hoge dunk van de prestaties van zyn zoon had,, dat hij in het prille begin van de carnere vijfhonderd gulden per avond eiste voor een optreden. Ik zag wel wat in die knaap, maar welke vereniging kan zo n prijs op brengen. Het resultaat was dan ook, dat de jongen met aan bod kwam en nu is hij reeds. een vergeten fi guur. Tal van carrières zijn gebroken omdat ouders de kwaliteiten van hun kinderen te hoog aansloegen en aan (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 15 maart De 15- Jarige Ton Sijbrands uit Amsterdam is opnieuw damkampioen van de Noord hollandse jeugd geworden. In de her kamp won de jeugdige GS-er met 42 van zijn clubgenoot Rudi Palmer. Ook bij Jozeph Blankenaar ging de vlag uit, want deze club plaatste zich door een 137 zege in Enschede bij EDC in de landelijke ereklasse. In de groep-centrum moeten EDC en OG Utrecht nog spelen om één plaats in de ereklasse. In de groep-noord plaatste Dc- Goede Zet uit Groningen zich, ter wijl in het zuiden Treebeek, Middel burg en Excelsior Den Bosch een nieuwe driekamp moeten spelen. Ze eindigden alle drie gelijk. In Noordholland heeft de promotie van Jozeph Blankenaar naar de ere klasse tot gevolg, dat in de hoofdklasse drie plaatsen vrij komen. De eerste klasse kampioen in Kennemerland werd Santpoort, dat met 137 de tweede bar rage van Heemstede II won. Met ODV Amsterdam, DDD Alkmaar en Schagen kunnen de Santpoorters nu gaan kam pen om de promotie. overschatting gingen lijden. Zul'ke figu ren laten we ogenblikkelijk los om dat er toch geen eer en geld mee te verdienen is Dat „laten vallen" klinkt mis schien wat hard en de uitdrukking wordt graag gebruikt om de business van de Platenmaatschappijen een ongunstige klank te geven, maar wie een enquête zou houden onder de artiesten die via de naaldgroef omhoog zijn geklommen, zou con stateren, dat die business minder hard 'is, dan wordt verondersteld. Toen Max van Praag als zanger moest ophouden, kreeg hij alle steun van de maatschappij bij zijn nieuwe loopbaan (winkelier in platen). Toen Joop de Knegts zangglorie begon te tanen heelt Phonogram hem alle steun verleend bij het inrichten van een reeds goedlopend impressariaat en nu de teleurgestelde emigrante Annelies de Graaf uit Canada terug keert, klopte zij niet vergeefs bij Jaap Stamer aan. Deze onder de duim houder heeft een druk leven. Vaak reist hij met de artiesten, die hij coacht, naar hun contacten in binnen en buitenland, hij draagt hun zorgen en is verantwoor ding verschuldigd aan zijn airecue. Maar Jaap Stamer met zijn onatscnei- delij'k goed humeur en spontane wyze van doen, kan ook heel wat aann. De telefoon gaat over. Corry Hrote ken aan de lijn. „Jij wilt dezelfde dag na de op namen nog retour u't Düsseldorf, CorryGoed, maak ik wel even in orde bel je straks terug Jaap drukt de telefoon af en draait de telefoniste. „Mag ik Düsseldorf Flughaven even als het kan snel draaien, want Corry Brokken wacht op antwoord WILKO A. G. M. BERGMANS Terwijl in mei 1940 de Duitse legers over West-Europa uit zwermden en alle tegenstand onder de voet,liepen, vroegen de westelijke democratieën zich ver bijsterd af hoe het Hitler was ge lukt in nauwelijks vijf jaar tijd zulk een enorme strijdkracht op te bouwen. De „führer" had dit vóór alles te danken aan de kolonel- generaal Hans von Seeckt, die reeds in de twintiger jaren de manschappen van de „Reichs- wehr" het legertje van 100.000 man, dat Duitsland krachtens het Verdrag van Versailles mocht onderhouden zó perfect liet drillen, dat zij onmiddellijk ais of ficier of onderofficier dienst zou den kunnen doen, zodra Duitsland weer 'n flink leger zou mogen op bouwen. Toen Hitier op 16 maart 1935 de dienstplicht weer invoer de, stonden 100.000 perfect op geleide militairen gereed om de Duitse recruten te drillen. De basis van Hitiers „Wehrmacht" was hoe vreemd het ook moge klinken echter reeds in 1918 door de toenmalige socialistische rege ring gelegd. In november van dat jaar was de eerste wereldoorlog ten einde, maar was er geen vrede in Duitsland. Groepen ontevreden, ge demobiliseerde soldaten en matrozen bedreigden de jonge socialistische regering, die in hoogste nood een beroep deed op de beroepssoldaten. „Tussen een slechte socialistische officier en een goede conservatieve officier verkoos ik de laatste", zo zei Noske, destijds de leider van de socialistische fractie in het narle- ment. De regering liet het oude korps officieren herleven onder de naam Vrijkorps. Dit Vrijkorps onderdrukte de Spar- tacus-revolutie in Berlijn (januari 1919) met mortieren en vlammen werpers en gebruikte in maart van datzelfde jaar zelfs tanks en vlieg tuigen tegen een ander oproer in Berlijn. Toen het Vrijkorps steeds meer avonturiers en bandieten van de ergste soort aantrok, gingen vele officieren over naar (je inmiddels opgerichte Reichswehr". Al spoedig ging het betere slag mensen naar de „Reichswehr terwijl de vechters bazen en avonturiers voldoende werk in het Vrykorps vonden. Het was geen wonder dat in de twintiger ja- re" de meeste ieiders van SA en SS uit het Viykorps werden gerecru- teerd. Nadat de „Reichswehr" in januari ,had toegekeken hoe de nazi s de republiek om zeep brach- tu'f' jUI» «34 een handje mee- "elp orn de ^A onschadelijk te ma ken (waarby overigens ook de gene- Schleicher en Von Bre- '1,1^ I doodgeschoten) probeer- o?i:L^nera'e staf op het laatste ogenblik nog de invloed van de na zi s in liet leger zoveel mogelijk tegen te gaan. Een ernstige tegen slag betekende het overlijden van de oude maarschalk Von Hindenburg in aaSas,'us 1934: Hitier werd opperbe- y', van de strijdkrachten en ü„a officierenkorps legde de Too trouw aan de „Führer" af. maart 1935 Hitier de dienst- weer invoerde kwam er werk aan de winkel. ,0DLe,ne °°rlogsbegroting volgde op men e en zel*s de stoutste dro- r-o i van "I® meest eerzuchtige gene ric h wf;rden overtroffen. Toch kwam km ewapening aanvankelijk vrij 10» ?am °P gang- Pas in januari iJd6 kwamen de eerste Duitse re- T-r ti 611 °uder de wapenen en het ging Hitier veel te langzaam. In septem ber 1936 kondigde Hitier een vier jarenplan voor de bewapening af, waarvan Göring de leiding kreeg, vanaf dat ogenblik werd de Duitse economie geheel ondergeschikt ge maakt aan de herbewapening en reeds in de zomer van 1937 draaide de Duitse oorlogsindustrie op volle toeren; de uitgaven voor de bewape ning stegen met sprongen. Vijf jaar nadat Hitler de dienst plicht weer had ingevoerd wierpen •:jch op 10 mei 1940 liefst 89 divi sies (waarvan tien pantserdivisies) met nog 47 in reserve op Neder land, België, Luxemburg en Frank rijk. Nog weer vijf jaar later was de trotse „Wehrmacht" zo volkomen verslagen als in de militaire geschie denis nog nooit was voorgekomen. Ward Price, de Berlijnse correspon dent van de „Daily Mail", stond tij dens deze parade op ongeveer twin tig meter afstand van Hitier en hjj hield de „Führer'' nauwkeurig in het oog. Titler straalde van trots toen de troepen in de typische Duitse parade pas voorbij marcheerden, maar toch maakte hjj al en toe een enigszins nerveuze indruk, zo seinde Price die avond aan zijn krant. Price had ge lijk, Hitier beselte terdege dat hij een gok had gewaagd en wachtte vol span ning op de reacties van het buiten land, nu hij het Verdrag van Ver sailles waarbij, Duitsland was toe gestaan een legertje van 100.000 man en een kleine vloot te onderhouden voor het eerst openlijk had geschon den. Het buitenland reageerde echter nog slapper dan zelfs Hitler had ver wacht en triomfantelijk merkte hjj te gen zijn generaals en ministers op, dat men van de decadente democratieën niets te vrezen had, mits men ze maar op de juiste manier aanpakte. Sinds Adolf Hitler op 30 januari 1933 aan de macht was gekomen, had den de feiten hem steeds in het gelijk gesteld. Reeds in de twintiger jaren, toen hij in de gevangenis van Lands berg vertoefde, schreef Hitler in „Mein Kampf" op bladzijde 515: „Hoe zou men het Verdrag van Versailles niet kunnen benutten! Elk der punten van het Verdrag zou men in de geest en het hart van het Duitse volk kunnen griffen, tot de ziel van zestig miljoen mensen van woede en schaamte wordt verteerd en een vuurzee als uit een hoogoven oplaait en hier een stalen wil gesmeed wordt en allen het uit schreeuwen: Wir wollen wieder Waf- fen!" En enkele bladzijden verder schreef Hitier: Te eisen dat de gren zen van Duitsland van 1914 hersteld worden, is een politieke absurditeit. Het waren slechts tijdelijke grenzen, die krachtens een politieke strijd, die nog niet ten einde was, waren inge steld." Hitier besefte dat Duitsland zieli moest gaan herbewapenen, als het zyn grenzen wilde uitbreiden. Hy bereid de deze stap voorzichtig, maar vast beraden voor. Hoewel bezeten door de idee van een „duizendjarig, Groot duits rijk" te stichten, begreep Hit- Ier dat daarvan geen sprake kon zyn, zolang hij zyn diplomatie met met wapengekletter kon onderstrepen. Hit- Ier toonde zich een meester in het misleiden van zijn tegenstanders en in zijn redevoeringen speelde hij de sterke pacifistische stromingen in Engeland en Frankrijk zoveel moge lijk in de kaart. „De huidige proble men moeten redelijk en vreedzaam worden opgelost. Oorlog is waanzin, wijs mij de oud-strijder aan, die nog eens een oorlog als die van 1914-1918 wil meemaken. Onze jeugd vormt onze enige hoop en toekomst, wij bren gen die niet groot om op het slagveld te worden neergeschoten. Duitsland zal zich nooit bewapenen als ook de andere Europese mogendheden dat niet doen." Met dergelijke kreten wist Hitier bij velen sympathie voor het verslagen en „door de geallieerden zo onrecht vaardig behandelde Duitsland" te wekken. Hij hamerde er voortdurend op, dat Duitsland het enige land was, dat ontwapend had en vroeg de ande re naties dit ook te doen. Als zy wei gerden, zo betoogde Hitier, kon dit slechts betekenen dat zij, onder de dekmantel van de Volkenbond het Duit se volk blijvend wilden verlagen tot een tweederangs natie. Op 14 okto ber 1933 kondigde hij aan dat Duitsland doordat het gelijke rechten bleef ont zegd, gedwongen was zich uit de Ontwapeningsconferentie te Genève en de Volkenbond terug te trekken. Het was het eerste gokje van Hitler in de buitenlandse politiek en het had suc ces. Het buitenland reageerde nauwe lijks. In redevoeringen voortdurend verklarend dat hij vrede wilde, begon Hitler in het voorjaar van 1934 met de herbewapening: de zogenaamd» ryksverdedigmgsraad nam een aan zienlijke verhoging van de Duitse mi litaire begroting aan. De westelijke democratieën werden even onrustig, maar lieten zich dadelijk weer in slaap wiegen en toonden zich in de herfst van 1934 graag bereid tegemoet te ko men aan de Duitse wens een volks stemming in het Saarland te houden. De Volkenbond zorgde voor handha ving van de orde ook een Neder lands detachement mariniers deed bjj de verkiezingen dienst en toen ne gentig procent van de bevolking zich voor terugkeer naar Duitsland uit sprak, we"rd het Saargebied in januari 1935 weer bij Duitsland ingelijfd. Hitier verklaarde plechtig, dat hij nu geen aspiraties meer in Europa had. De westelijke democratieën her ademden, maar zy konden dan ook niet weten dat Hitier zich reeds met de volgende stap bezighield: hoe de Duitse herbewapening, die reeds maandenlang heimelyk aan de gang was, openlijk voort te zetten, zonde* dat het buitenland zou ingrijpen. Op nieuw kwamen Engeland en Frankrijk de Führer" te hulp. Beide landen probeerden al maan denlang Hitier er toe te krijgen weer tot de volkenbond toe te treden en begin februari 1935 overhandigden de Britse en Franse ambassadeur in Berlijn Hitier voorstellen van hun regering. Deze voorzagen in ver sterking van het reeds bestaande pact van wederzijdse bijstand voor West- Europa door het sluiten van een overeenkomst tegen onuitgelokte agressie vanuit de lucht. In ruil daarvoor waren Engeland en Frank rijk bereid Hitier te bevrijden van de ontwapeningsclausule in het Verdrag van Versailles. Hitler zat in een lastig parket Hij had steeds ontkend dat Duitsland zich in het geheim bewapende en nog in janua ri 1935 verzekerde Hermann Göring een Britse journalist dat Duitsland alleen enkele modellen van militaire vliegtuigen bezat, aangezien „wij toch moeten weten hoe men die dingen maakt, als wy ze plotseling nodig mochten hebben." Hitier werd uit zyn dilemma gered door een witboek, dat de Britse rege ring op 4 maart publiceerde en waar in onder meer werd gezegd dat Enge land zyn bewapening moest uitbrei den, omdat Duitsland openlijk en op grote schaal bewapende. Hitier toon de zich merkwaardig geraakt. Hij kreeg plotseling een kou, die hem ver hinderde op 7 maart de Britse minis ter van buitenlandse zaken, Sir John Simon en de grootzegelbewaarder, Anthony Eden, te ontvangen, zoals was vastgesteld. Men deed er in Berlijn overigens geen moeite voor te verber gen dat Hitier een „politieke ziekte" had gekregen. Hitier besloot hoog spel te spelen. Op 9 maart onthulde Gö ring plotseling het bestaan van een aanzienlijke Duitse luchtmacht. Vol spanning wachtten de nazi's de reac ties uit het buitenland af. Sir John Simon deelde In het Lagerhuis mee, dat hy nog steeds van plan was naar Berlyn te gaan, zodra Hitier zou zijn hersteld. Daarop waagde Hitier een nog grotere gok en kondigde hjj op 16 maart de wederinvoering van de dienstplicht af, zich daarbjj beroe pend op het besluit van de Britse re gering de bewapening aanzienlijk op te voeren. Terwijl Duitsland feestte, dienden de Franse en Italiaanse ambassadeur een fel protest tegen deze schending van het Verdrag van Versailles in. Hitier verklaarde dat hij alleen een „vredes leger" wilde en legde protesten naast zich neer. Ook Engeland protesteerde om direct daarna bleefd te vragen of de „führer" de heren Simon en Eden nog wenste te ontvangen. Nu, dat wil de Hitier wel. Hij ontving de beide Britten met pracht en praal, maar wei gerde ook maar één concessie te doen. De Volkenbond besloot een commissie in te stellen die deze zaak moest on derzoeken en daarna dommelde Europa rustig verder. BENNEBROEK, 15 maart De rijks politie te Bennebroek wjjst bet publiek erop, dat de gevaarlijke kruising Bin nenweg, Bennebroekerlaan, Meerweg, Schoollaan sinds vorige week een stop kruising is geworden. Daarvoor was het een voorrangskruising. Deze verande ring is aangegeven met de bekende stopborden en stopstrepen. De politie heeft de indruk, dat het publiek deze aanduidingen pleegt te negeren. Als hierin geen verbeteringen worden aan gebracht, zal de politie niet kunnen na laten over enige dagen maatregelen te gaan nemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7