A Jeugd Automobiel Club Haarlem vol activiteit Zelfs Ferrari bewondert vakmanschap Frits Stoots rijdt solo Tweede, prijzen voor Peters en v.d. Horst Piet Beelen laat nu Nystadt achter zich Narcissen magertjes vertegenwoordigd Ruud Copier de beste in puntenrit Geen buslijn in wijk ten westen van Delftlaan Hoïland,, zet jubileum in met veldlopen Ophaalactie van muziekvereniging „Irene" nit Nieuw Vennep Negersopraan Rhea Jackson solist bij N. Ph. Orkest Agenda voor Haarlei en omgeving Philips Televisie BINNENKORT OOK DEELNAME AAN RACES EN RALLY'S Attractief spel bij gevecht Njord-HYGB Bloemenkeuring in Krelageh „Excelsior" tegen het Zaanse DTS Steenvoorden nog steeds ongenaakbaar Bij „De Bataaf' AFWIJZING DOOR B. EN W. Raadslid stelt vragen aan college Klaverjassen straat voetbal Tafeltennis met succes voor TYBB H. M. van Bruggen 25 jaar hoofd Sint Jozef-school Op 26 maart Zandvoortse middenstand vergaderde Plannen voor 5 mei Boomplantfeest in Aerdenhout Allegri-hwartet In nederlaagrit van „Kampioen" eerste Waterpolo-overzicht In Cross des Nations Het Witte Paard DINSDAG 23 MAART 1965 PAGINA 2 9? Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Hillegom Noord wijk Leiden HAARLEM, 23 maart De Jeugd- Automobiel Club heelt al sinds 1958 een grote actieve afdeling in Haarlem. De destijds veertienjarige M. Drummer zette de club vol enthousiasme op po ten. De landelijke organisatie begon met twintig leden en is in vrij korte tijd uitgebreid tot een vereniging van meer dan zevenduizend leden. De afdeling be gon met vijftien leden. De achttien jarige organisator en secretaris P. A. Boelhouwer vertelt met gerechtvaardig de trots, dat Haarlem nu 350 leden telt. De J.A.C. is afgestemd op jongens en meisjes van veertien tot vijfentwintig jaar, die min of meer zijn gegrepen door de automobiel en alles wat daar aan vast zit. Zij krijgen iedere maand het blad Volgas en verder organiseren de 27 afdelingen minstens één maal per maand een contactavond, het hoofd bestuur regelt buitenlandse reizen en de leden krijgen korting op de toegang van het drcout van Zantvoort, de T.T.-races in Assen en de R.A.I.-tentoonstellingen. Op de contactavonden spreken bekende coureurs als Rob Slotemaker, Philips Keller en David van Lennep. Dan zijn verschelde auto-omporteurs op sommige avonden aan het woord. Een J.A.C.-lid raakt nooit in paniek, HAARLEM, 22 maart. De Amster dammer Frits Stoots van „Le Cham pion" heeft zich in de derde nederlaagrit van de Haarlemse wielerclub „De Kam- Êioen" onbetwist de sterkste getoond, ierst had Stoots halverwege de strijd met een demarrage de grondslag gelegd voor een zes man sterke kopgroep en daarna bleek hjj nog over voldoende re serves te beschikken om aan een soloren te beginnen. Het leverde hem dik ver diend de overwinning op. Aan het hoofdnummer van deze derde nederlaagrit tussen „De Kampioen" en „Le Champion" namen twintig amateurs deel. Van nen gaven de Amsterdammers Stoots, Kamp, Wuurman, Kooi en Leunis volledig de toon aan. Alleen Joop Schenk wist van de Haarlemmers gelijke tred met hen te houden. Halverwege de race ondernam Stoots een soloren en kreeg kort daarop gezelschap van Schenk, Leunis en Kamp. Alleen routiné Joop Wuurman en Kooi konden het ontsnapte viertal nog achterhalen. Na een mislukte vlucht van Kooi, ging Stoots drie ronden voor het einde weer eens tot de aanval over en had daarmee volledig succes. De uitslag luidt: 1. F. Stoots, 2. S. Kamp op 6 sec.; S. J. Wuurman op 18 sec.; 4. C. Leunis (allen Le Ch.), 5. J. Schenk (Kamp.), 6. F. Kooi (Le Ch.), 7. J. Aldershof, 8. L. Otte, 9. T. van Seyst, 10. E. Sminia (allen Kamp.). Uitslag nieuwelingen: 1. G. Agema, 2. R. Weber (beiden Le Ch.), 3. R. Snijder (Kamp.), 4. W. Ladenius (Le Ch.), 5. Th. Krom (Kamp.), 6. K. Splinter, 7. G. Schau- mans, 8. L. Westerus (allen Le Ch.), 9. J. v. d. Peet (Kamp.). Ook bij de aspi ranten sleepten de Amsterdammers de beste plaatsen in de wacht: 1. R. Slikker, 2. G. Vlijm (beiden Le Ch.), 3. D. Kruyff (Kamp.),_ 4. Moritz (Le Ch.), 5. G. v. Baak (Kamp.). Door deze resultaten werd de clubklassering: 1. „Le Cham pion" met 112 pnt.; 2. „De Kampioen" met 52 pnt. Dit is de grootste nederlaag die de Haarlemse club kreeg te incasse ren. HAARLEM, 22 maart - Teleurgesteld verlieten de toch al weinige toeschou wers het Haarlemse Sportfondsenbad. Het was helaas weer een van die avon den zoals er al zovelen gedemonstreerd waren in de afgelopen wintercompetitie. Eentonige, tamme, ja haast zoete wed strijden, waarbjj de scwe soms met de regelmaat van de klok werd opgevoerd. Enigszins attractief was dan nog de strijd NjordHVGB voor heren. Niet zozeer qua spel maar meer omdat men in deze teams enkele jongeren de plaats van de ouderen heeft zich overnemen. Dat was bij HVGB opvallend van Theo Schouten en bij Njord '59 van Robbert Gruppelaar, Hoewel het beeld eenzijdig was door de monster-zege van HVGB, viel er toch wel van goed spel te genie ten. Door het stuwende samenspel van Theo Schouten en Frank Dellenbach groeide de score tot 123 aan voor HVGB. Bij de dames was het al niet minder. De verdedigers van „Haarlem" waren niet op dreef. De dames van DWR be hoefde men niet tot grote actie te prik kelen. Zij behaalden een 17 overwin ning. Njord (dames) streed tegen het twee de zevental van DWT. Al direkt vanaf het begin schiep Carla Janssen met haar mede-voorwaartsen kansen die men door een gebrek aan geluk niet in doelpunten kon ombrengen. Daarentegen was het taktische inzicht aan de DWT-zijde veel en veel beter. En zo kon DWT handen wrijvend terugkomen. Vakkundige en ook listig geplaatste schoten werden het toeverlaat van DWT. Al vlug stond men met 50 voor en ook het wanhoops of fensief van Njord mocht niet meer baten. De heren van HPC moesten een neder laag wegslikken. Z(j waren met 144 ten onder gegaan in de strijd tegen HVGB II. Mede door de numerieke meer derheid HPC speelde de gehele wed strijd met zes man kon HVGB zo ver woed aanvallen. De aspiranten van HPC zijn deze win ter goed op dreef. Wederom verstomde men de tegenstanders door respectieve lijk te winnen van DWR (meisjes) en Haarlem (jongens) met 42 en 111. Topscoorders waren Christo Driessen en Roel Loeb. als h\j in het gewone verkeer in een slip komt, want hjj heeft op de bijeen komsten het slippen wel onder de knie gekregen. In het kort kunnen we zeg gen dat de leden wel zoveel rijtechniek hebben opgedaan, dat zij later uitste kende automobilisten worden. De J.A.C. wordt hierom financieel en moreel ge steund door organisaties als de K.N.A.C., het verbond voor veilig ver keer, R.A.I., A.N.W.B. en Bovag. Op de onlangs in Amsterdam gehouden R.A.I.- autamobieltentoonstell'ing heeft de Jeugd Automobiel Club een mooie stand gehad. De vereniging heeft hieraan vijfhonderd nieuwe leden te danken. Tijdens een Italiaanse reis hebben de leden hun eigen ontwerpen aan Ferrari laten zien. De grote autobouwer was zo getroffen door het vakmanschap van de leden, dat hij zijn tekenkamers opende en de jongens inwijdde in de geheimen van zijn automobielen. De club heeft ondanks het gevarieerde programma nog grote plannen. De mo gelijkheid bestaat dat de leden met een auto binnenkort mogen meedoen met races en rally's. Voor dit doel heeft het bestuur de heer J. Jacobs als des kundige aangetrokken. Hij zal werken aan de samenstelling van een race- ploeg. De Nederlandse Autorensportver- eniging heeft voor dit jaar twintig start licenties gereserveerd voor J.A.C.-ieden. Deze opsomming is wel voldoende om een indruk van de club te geven. Mochten er jongens en meisjes zijn, die nog meer inlichtingen wensen, dan kun nen zij zich wenden tot de heer P. A. Boelhouwer, Ambachtstraat 9 te Haar lem, telefoon 02500 - 53596. HAARLEM, 22 maart De ama teurs Jan van der Horst _en Henk Pe ters van de Haarlemse wielerclub ,,De Kampioen" hebben het wegseizoen met het behalen van tweede prijzen heel goed ingezet. Vooral de Haarlemmer Jan van der Horst leverde met zijn tweede plaats in de 181 kilometer lange Ronde van Frankfort in Duitsland winnaar werd de Belg Geeraerts een knappe pres tatie. De Heemstedenaar Henk Peters bleef in eigen land en kwam in het Brabantse Willebrord, waar Nico Lute uit 's Graveland de massasprint van een compact peloton won, als tweede door de finish. Hij presteerde dat op de reservefiets van de Andijker Gerrie Bruin. Na een half uur koers had Pe ters namelijk een lekke band opgelopen en was toen op het karretje van Bruin gestapt. Bij de adspiranten legde de Haarlemmer Jack Groeneveld beslag op de zevende plaats. (Van onze atletiekmedewèrker) HAARLEM, 22 maart. Piet Beelen heeft zijn revanche op Egbert Nystadt! In de Cross des Nations, die in Ostende in België gehouden werd en zo spctacu- Iair met een fotofinish beslist moest worden, speelden de Nederlanders geen rol van betekenis. Maar Piet Beelen, als 67ste geëindigd, was alle Nederlanders voor, dus ook de Nederlandse veldloop kampioen Nystadt. Toen h(j twee weken geleden als favoriet in Lisse verslagen werd, was dus nog lang niet beslist wie momenteel in Nederland de beste crosser is. De tweede uitgezonden Spartaan, Bert Smit, eindigde als 97ste. Bij de Oosterparkloop in Amsterdam oogste de Spartaan nieuwe roem. Arie Meeuwisse startte in de D-klasse. Wel verwonderlijk voor iemand, die bij het Nederlands kampioenschap 500 meter als derde eindigde. Hij won de race dan ook met zulk een geweldige overmacht dat hij meer dan een minuut op de vol gende aankomende moest wachten. De af te leggen afstand bedroeg 4600 meter. A-, B- en C-klassers startten gelijk. Dit werd een magnifieke overwinning voor de Haarlemmer Folmer, die in de eindsprint Mol en Bosch, de laatste ook uit Haarlem, versloeg. De tijd van Fol mer was echter langzamer dan die van Meeuwisse, zodat de Spartaan algemeen winnaar werd. (14.21,4 tegen 14,27,0). Jack Vernooy zette zijn overwinningen reeks voort. De juniorenkampioen veld loop won bij de A-jongens de race over 3450 meter met ruime voorsprong in 11.02,8. De Spartaan was niet helemaal voor aan in de Zilveren Molen loop, een door het Leidse Bataven georganiseerde weg wedstrijd over 20 km. Ed Beelen was als 28e de eerste Spartaan (1 u., 12 min., 15 sec.). Gijs van Rewijk maakte een mooie comeback en promoveerde weer naar de B-klasse. Na drie jaar non-activiteit gaat hij weer op de marathon aan! Jaap Beelen debuteerde op wedstrijden en nog heel behoorlijk ook. Ondanks zijn oner varenheid, die hem op de laatste vijf kilometer nog naar achter schoof, pro moveerde h(j naar de C-klasse. In de oude RAI werden indoorwedstrij- den georganiseerd, waarop ook de HAV en Atmodes aanwezig waren. Gerard kamp werd derde op de 80 m in 9,0 sec. Harrie Joacim en Wim Krijnen liepen 11,6 over de 80 m horden en werden resp. 2e en 3e. Mieke Sterk liep de 80 m vlak in 10,2 sec. (3e) en met horden in 12,5 sec. (2e). Ans Pennarts eindigde hier als 3e in 12,6 sec. Zij sprong verder 1,45 meter hoog (2e). Hannelies van Giffen liep als nieuweling een hoopgevende 600 meter in 1.51,0. HAARLEM, 23 maart Een opmer kelijke gebeurtenis bij de wekelijkse keuring in het Krelagehuis was het feit dat geen enkele grote collectie narcis sen werd aangevoerd. Alleen liet de fa. Gerritsen en Zn. uit Voorschoten aller aardigste baby-narcisjes zien. Prachtig materiaal voor de rotstuin. We noemen ook de sierlijke Little Gem, een minia tuurtrompetje, de grappige kleine Eva Preece en de charmante Atkins. Deze narcisjes bloeien op een beschut plekje nu reeds buiten, zo vertelde ons de heer Gerritsen. De donkergele Baby Moon is een laatbloemige variëteit en zal stellig een zeer populaire snijbloem worden zodra men deze variëteit in flinke hoeveelheden in de handel kan brengen. Baby Moon is opvallend sterk op het water. En dat is naast de sier lijke vorm een zeer belangrijke eigen schap voor een snijbloem. Opvallend waren op deze keuring de Greigli-tulpen en de Kaufmanniana's, die door verschillende inzenders werden geëxposeerd. Van de fa. Lemmers uit Lisse noteerden we ondermeer de fraaie Alfred Cortet met het prachtig gete- HAARLEM, 22 maart. In de vijfde rit van het jubileum-nederlaagtoernooi, die zondag door de Haarlemse Race club „Excelsior" met het Zaanse DTS als tegenstander op het parcours in Schalkwijk werd gereden, heeft Piet Steenvoorden zich weer eens de beste A-klasser getoond. Samen met Harm Ottenbros, waarvan hij het beslissende sprintje met een wiellengte verschil won, had Steenvoorden een halve ronde voorsprong genomen op het peloton. Aanvankelijk waren Steenvoorden en Harm Ottenbros ook nog vergezeld door Jan Ottenbros en Ruud Troost, maar die moesten al spoedig afhaken. Deson danks heeft Troost daarna energieke pogingen aangewend om het contact met de twee favoriete aanvoerders te herstellen, maar Krabbenbos en Wag ner gaven hem geen metertje vrij spel. De uitslag luidt: 1. P. Steenvoorden (Exc.), 2. Harm Ottenbros, 3. R. Troost, 4. Jan Ottenbros (allen DTS), 5. W. Wagner (Exc.), 6. P. Fontijn (DTS), 7. G. Krabbenbos (Exc.), 8. C. Dekker (DTS) op 1 ronde. 9. M. Wichert (Exc.) De acht overige renners gaven er door pech of anderszins voortijdig de brui aan. De veelbelovende Haarlemmer Leen Kreuger was in het treffen der nieuwe lingen weer een klasse apart. Hij fietste al zijn tegenstanders op een ronde ach terstand. De uitslag luidt: 1. L. Kreuger (Exc.), 2. W. Koghee (DTS) op 1 ronde. 3. K. Schriek (Exc.), 4. W. Keizer (DTS), 5. J. Sweyen (Exc.), 6. P. Been- ders, 7. H. Olof (beiden DTS). Piet Neeskena bleek bij de aspiranten een hele rits Zaankanters te sterk af. Aan vankelijk wist Van Loo gelijke tred met hem te houden, maar moest tenslotte toch prijsgeven. De uitslag luidt: 1. Piet Neeskens (Exc.), 2. E. van Loo, 3. Van Hoff, 4. Van Galen, 5. Huizing (allen DTS). De clubklassering is: 1. DTS met 96 pnt.; 2. „Excelsior" met 61 pnt. kende blad. Deze firma bracht verder de sierlijke Glück en Berlioz naar voren. Van de fa. Bisschops uit Sassenheim noteerden we de eenkleurig gele Rol d'Or, een juweel van een tulp. Easter Fire is de naam van een nieuwe rode tulp van P. Hermans uit Voorhout en de lila Vredehof werd in goede kwali teit naar voren gebracht door J. H. Veldhuyzen van Zanten uit Hillegom. De typische vaalrose Peerless Pink etaleerde de fa. Van Schooten uit Hil legom en de bekende Pearl S. Buck liet L. van Staalduinen uit Bennebroek zien. Abe Lenstra, teer rose met zilver achtige rand, is een prachtige tulp, hij was ingezonden door de fa. W. Lem mers uit Lisse. Uit dezelfde plaats kwam de fa. Smakman met de mooie rose Queen of the Bartigons en P. Hopman en Zn. uit Hillegom etaleerde de wat somber getinte Arabian Mystery. De ,,clou" van de keuring was de collectie Fresia's van de fa. Rijnveld uit Hillegom. Er stonden vier variëtei ten te pronk die stuk voor stuk wonder lijk best van stand en conditie waren. De stengels waren lang en sterk en de „kammen" opmerkelijk groot. Onaards mooi van tint was Red Pearl, een kleur zo boeiend rood als tot nu toe in de freesia's niet voorkwam. Daarnaast stond de diepgele Sunkist, geflankeerd door Jungfrau (wit) en de lichtgele Oden se. Zeer veel belangstelling trok ook de collectie Iris Reticulata van de fa. W. P. van Eeden uit Noord wijk. Deze klein- bloemige irisjes hebben vaak een zeer opvallend merk op de bloembladen, door sommigen honingmerk genoemd. Men neemt aan dat de opvallende tekening de insecten de weg wijst naar de ho ning. We noemen ondermeer de dieppur- peren Gem, de lichtblauwe Cantab, de lichtblauwe Clairette en de helderblau we Harmony. De fa. Valkering uit Lim- men bracht de mooie Anemonen Blan da voor het voetlicht en wel de variëtei ten Radar en Pinky Star. Bijzonder best waren de takken van lilium Enchant ment die KI. de Jong uit Andijk ten tonele voerde. HALFWEG, 22 maart De derde voorjaarsrit van de Halfwegse wieler club „De Bataaf", zondag als een klasse mentswedstrijd op het parcours In de Hout.vakpolder gereden, heeft een over winning opgeleverd voor Ruud Copier. Hij wist vijf van de acht klassementen te winnen en bleef Ab Jongkind met drie punten verschil de baas. De uitslag luidt: 1. R. Copier 41 pnt.; 2. A. Jongkind 38 pnt.; 4 W. Griffioen 27 pnt.; 4. T. Bos 15 pnt.; 5. W. Boter- man 5 pnt.; 6. R. van Sta verden 5 pnt.; 7. M. v. d. Meulen 0 pnt. Uitslag nieuwe lingen: 1. T. Zuiker 28 pnt.; 2. H. Baan 21 pnt.; 3. K. Balk 20 pnt.; 4. G. Zan- tingh 12 pnt.; 5. M. Jongkind 11 pnt.; 6. J. Peetoom 8 pnt.; 7. G. Ammerlaan 5 pnt.; 8. P. v. d. Voort, 9. T. van Don gen, 10. J. Hermanns. Uitslag aspiran ten: 1. W. Haayer 20 pnt.; 2. P. de Jong 15 pnt.; 3. J. Oosterbeek 10 pnt.; 4. R. Stoltenborg 8 pnt.; 5. T. Martens 7 pnt. HAARLEM 23 maart. Het college van B. en W. blijkt afwijzend te heb ben beschikt op een verzoek van N.Z.H. om weer een buslijn te exploi teren in de wijk ten westen van Delft- laten. Naar aanleiding van die afwij zing heeft het raadslid J.C. Bujjze aan het college de volgende vragen gesteld 1. Is het juist dat uw college afwij zend heeft beschikt op een verzoek van de „Noord-Zuid-Holiandse Vervoer Maatschppij N.V.éa DE WYK TEN Wes ten van de Delftlaan op te mogen ne men in een busroute, en dat deze af wijzende beschikking is gebaseerd op de overweging dat het berijden van de ongefundeerde bestratingen in deze wijk met bussen kostbaar onderhoud van de bestratingen met zich mee zal brengen, hetgeen - gelet op de ongun stige financiële toestand van de ge meente - niet verantwoord wordt ge acht? (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM, 22 maart. De RKAV Holland gaat dit Jaar gedenken dat het 40 jaar geleden werd opgericht. En het begon zijn jubileumprogramma met on derlinge veldlopen op het terrein van CIOS in Overveen. in de ochtenduren was er eerst een mis opgedragen in ge bouw Domi, waar later oude en huidige leden elkaar wederzijds konden begroe ten tijdens een gezamenlijk ontbijt. Er konden belangrijke Personen uit het ver leden begroet worden zoals de vroegere voorzitters Van Wees, de gebroeders De Zwager en de heer Lindström. De hui dige voorzitter, de heer A. J. Meiland, las een gelukstelegram voor van de heer Dijkstra, vice-voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Atletiek Pnie en voor zitter van de Nederlandse Katholieke Sportbond. De veldloop °P CIOS gaf spannende strijd te zien met soms verrassende uit slagen. De beste winnaar was ongetwij feld Hans Spigt. na een half jaar training de erkende lopers van Holland zoals Servaas Koster en Henk Kerssens geen schijn van kans meer gaf. Kerssens lijkt in een goede conditie, gezien zijn tweede plaats, om net komend seizoen eindelijk een belofte in te vullen. Koster werd derde. Hollands beste damesatlete, Mary van de Raadt, werd uiteraard ook win nares, maar in een gecombineerde race had zij buitengewoon felle tegenstand van A-juniore Marijke Dijkman, die op haar beurt nauwelijks Mary van de Vel den voor kon blijv®P;-„ tijden over 1000 meter waren resp- o-oz.O, 3.55,2 en 3.53,8. Bij de A-jongens werd Fred Bongenaar winnaar over 2000 nieter in 7.12,0 en eindigde hij nog net. voor Pieter van Liempt, die B-jumor 18 (7*13 »4) Een bijzonder sp^ner}&® finish beslis te de striid bii de B-nieisjes Joke Smo- tof Xn Sog net van Tineke Kers- sens, maar zij moesten beiden uitgeput opgevangen worden. ^3?®? °ver xoqo meter: 4.13,2 en 4.13,4. Bij de prijsuitrei king ontvingen alle deelnemers een herinneringsvaantje aa" „^0^®®La.aSde begin van dit jubileum, waarop wij later uitvoeriger zullen ingaan. HAARLEM, 23 maart Voor de strjjd om het clubkampïoenschap behaal de Haverkort een alles21"®c"de overwinning op Pancras, H"J m had met Cobelens minder moeite t an ver wacht werd. Valkenier hield Llps lange tijd in bedwang. De afgebroken party geeft echter de beste kansen aan Lips. Voor de strijd om de ovenge p'aiitsen kwamen Hoogland en Mossinkq t tot re mise overeen. Van der Stoop o Kan geen goed meer doen. T"a"® „Wong Ran hem tot opgeven. Bottelier speelde in zijn partij tegen Holtkamp w \eel op winst en moest daardoor de r aan zjjn tegenstander laten. Brohet on een zege laten aantekenen. In groep 2a gaat Janssen door met zijn overwinningen. Met korte metten gemaakt en ook H®"richs kon hem niet van een zeg® Baas noteerde tegen Van den uerg zijn eerste overwinning, maar moest tegen Scholte het loodje leggen. Ook Witte- man kwam aan twee overwmnmgen. Rijnders won van Overdvjk. van 8°ede kwaliteit was de partij tegen van der Stoop Sr., die in remise eindigde^ Ook tegen Henrichs kwam Van der Stoop Sr. tot een verdeling van de punten. in 2 B. kwam Holt door twee overwinningen aan de leiding. In 2 B. kwam Holt door twee over winningen aan de leiding. _Va" Erj Sr. kwam tegen De Bont Sr. zeer goed voor de dag, maar leed tegen Buts een onverwachte nederlaag. De Af kwam door zijn tweede nederlaag, nu tegen Heemskerk wat achterop. Lunen burg gaf Pompe niet veel kans, maar kreeg van Puts een nederlaag toegeme ten. Kuip behaalde een vlotte overwin ning op Buts en bood tegen Raap zo veel tegenstand, dat de partij in een vrijwel gelijke stand moest worden af gebroken. Ook aan Spee moest Pompe de eer laten. De uitslagen waren: Lips Valkenier afgebr., Pancras vaveY kort 0-1. Cobelens Huyboom 0-l, v.d. Stoop Jr. Ran 0-1, Hoogland Mos- sinkoff Vï-'/i, Boettelier Holtkamp 0-1, Brohet Holtkamp 1-0, Witteman - Scholte 1-0, Vringer Janssen 0-1, v.d. Stoop Sr. Henrichs '/s-'/s, Baas v.d. Berg 1-0, Overdijk Rijnders 0-1, Vrin ger Witteman 0-1, Henrichs Jans sen 0-1, Rijnders v.d. Stoop Sr Vi-Vi, Baas Scholte 0-1, Buts Kuip 0-1 v.d. Erf Sr. de Bont Sr. 1-C Hen- richs v. Schie afgebr., Holt Heems kerk 1-0, Lunenburg—-Pompe 1-0, Raap Kuip afgebr., v. Schie Holt 0-1, de Bont Sr. Heemskerk 0-1, Buts v.d. Erf Sr. 1-0, Spee Pompe 1-0 Puts Lunenburg 1-0. HAARLEM, 23 maart Onder aus piciën van het Overkoepelend Orgaan der vrije klaverjasverenigingen voor Haarlem en omstreken hield gisteravond de straatvoetbalcommissie Haarlem- Oost in de zaal van het Bejaardencen trum aan de Berlagelaan de tweede ronde van het grote klaverjastoemooi. Daaraan namen tien ploegen van elk tien man deel. Het team van T.H.B. bleek ditmaal over de beste klaverjas sers te beschikken. De uitslag luidt: 1. T.H.B. met 22.348 pnt.2. Parkwijk 1 met 22.147 pnt. 3. Het Nieuw Oosten met 21.510 pnt. Deze drie ploegen gaan over naar de finale op maandag 5 april. De derde ronde wordt op dinsdagavond 30 maart afgewerkt. 2. Heeft uw college reeds eerder op soortgelijke overwegingen een verzoek om een busverbinding tot stand te mo gen brengen geweigerd? 3. Hoe valt te verklaren, dat de N.Z.H. destijds (omstreeks 1960) wel vergunning werd verleend voor het be rijden van de straten in de onder 1 bedoelde wijk? (het eindpunt van de bedoelde busverbinding was toe gele gen op het Rijklof van Goensplein) 4. Is us college niet van mening dat, nu de N.Z.H. op verzoek van bewoners van de wijk bereid is deze - vrijwel zeker onrendabele - busverbinding in exploitatie tenemen, het besluit van de overheid de daarvoor benodigde toe stemming op financiële gronden te wei geren een slechte indruk zal maken en bovendien in strijd is met de meer malen door Uw College uitgesproken opvatting, dat de ongunstige finan ciële toestand van de gemeente geen ciële toestand van de gemeente geen invloed mag hebben op het verzor- gingspeil in de gemeente? 5. Is uw college - dat toch geacht mag worden voldoende doordrongen te z\jn van het grote belang van het open baar vervoer, vooral In verband met de steeds ernstiger wordende verkeers- en parkeerproblemen - alsnog bereid het vezoek van de N.Z.H. in welwil lende overweging te nemen? HAARLEM, 22 maart In de over gangsklasse van de tafeltennis-competi- tie is TYBB er in geslaagd de uiter mate belangrijke wedstrijd tegen Smash 4 tot een goed einde te brengen. Met 6-4 bleef de winst in Haarlem en hier door is de kans op behoud groter dan ooit geworden. Smash immers staat nu twee punten achter, echter met één wed strijd meer te spelen. TYBB is in zijn laatste wedstrijd tegen SVE 2 tamelijk kansloos, terwijl de papieren er voor Smash tegen VVGA 3 en UTTC iets beter voorstaan. Deze beide tegenstan ders hebben bjj het verdere verloop van de competitie geen enkel belang meer. TYBB liep tegen Smash hard van sta pel. Bergmans begon met winst tegen Neep, waarna Schoof Borgers klopte, v. Neste maakte er 3-0 van tegen Rijnen en vervolgens eindigde het dubbel even eens vlot in winst. Schoof zorgde daarna tegen Neep voor de halve winst. Toen echter kwamen er twee nederlagen, resp. van Bergmans en van Van Neste. Schoof echter scoorde tegen Rijnen toen zijn derde overwinning en stelde hier mede de winst veilig. Bergmans en v. Neste verloren daarna ieder nog een keer in drie games. Hotac ging tegen UTTC kansloos met scoorden ieder een maal. Togido deed 8-2 ten onder. De Loor en Weenink het voortreffelijk tegen Victory'55 2 en Berg zorgde voor twee overwinningen. Hart wonnen beiden drie maal. V.d. won met maar even 8-2. Luinine en De stand: AJVtVJ 3 19-34. SVE 2 19-34, Togido 18-27, Victory'55 2 19-23, SVP 19-22, UTTC 19-18, TTB 19-16, WGA 3 19 15, T3BB 19-11, Smash 4 18-9, Hotac 19-1. HALFWEG, 23 maart Op 1 april hoopt de heer H. M. van Bruggen het feit te herdenken dat hij gedurende vijfentwintig jaar als hoofd aan de Sint Jozefschool te Halfweg is verbonden. Het bestuur van de school biedt de heer Van Bruggen op zaterdag 3 april des middags om drie uur een receptie aan in het gymnastieklokaal aan de Dr. Schaepmanstraat. TIJGERKAT Het centrum voor internationale lezingen te Haarlem en omstreken nodigt zijn leden uit voor een lezing met kleurendia's op maan dag 29 maart 's avonds beginnende om acht uur in restaurant Brinkmann. Bianca Dony spreekt over Sicilië, het land van de tijgerkat. Kaarten zijn voor vijftig cent 's avonds aan de zaal ver krijgbaar. NIEUW VENNEP, 23 maart De muziekvereniging en drumband „Irene" uit Nieuw-Vennep, gaat weer een aktie houden om aan geld te komen voor uit breiding van het instrumentarium en het onderhoud van de uniformen. De ak tie wordt gevoerd onder het motto van „spijker tot dorsmachine". Op zaterdag 10 april zullen tal van mannen boven vijftien jaar er op uit gaan om oud papier, oud ijzer en lom pen bjj de huizen op te halen. Het ma teriaal wordt 's morgens van negen tot twaalf uur bij de huizen weggehaald en aan de kant van de weg gezet. Tussen half twee en vijf uur 's middags komen de vrachtauto's het weghalen. Een ge- luiidswagen zal door het dorp rijden' om de aktie te aktiveren en aanwijzingen te geven. Het is voor het vijfde achter eenvolgende jaar dat „Irene" de aktie voert. Sinds 1961 werd jaarlijks opge haald resp. 17.000 kg, 23.000 kg, 31.000 kg en 38,500 kg. Hoewel de grote schoonmaak bij velen weer is begonnen, hoopt het bestuur van, .Irene" dat de Nieuw-Vennepers hun vodden, oud papier, oud ijzer etc nog tot 10 april willen bewaren. Onder degenen die aan de aktie daad werkelijke hulp verlenen wordt een rond vlucht boven Amsterdam verloot. Voor alle zekerheid: takkenbossen, houten meubelen, koolstronken, auto- en fiets banden, kan „Irene" niet gebruiken. HAARLEM, 23 maart Het acht ste concert in de vrijdagserie van het Noordhollands Philharmonisch Or kest zal plaats hebben op vrijdag 26 maart in het Haarlemse Concertgebouw. Op dit concert zal de negersopraan Rhea Jackson de sopraan Martha Flo wers vervangen, hetgeen het eerste op treden van Rhea Jackson in Nederland betekent. Het concert, dat onder leiding staat van Henri Arends, wordt geopend met de Sinfonia in Bes van Johann Christian Bach. Rhea Jackson treedt hierna op met twee aria's uit „The Messiah" van Handel. Hindemith's Nobilissima Visione is het volgende, tevens laatste werk vóór de pauze. Na de pauze zal Rhea Jackson twee negrospirituals „Were you there" en ,,A little wheel a'rollin" zin gen. waarna het orkest het Adagio voor strijkorkest van Barber uitvoert. In het laatste optreden van Rhea Jackson op deze avond'zingt zij de aria's „Summer- tirne" en ,.My man's gone now" uit Porgy and Bess van Gershwin. Met een uitvoering van de Cuban ouverture van dezelfde componist wordt het concert be sloten. Rhea Jackson werd geboren in New York City en behaalde haar solis tendiploma's aan de New York High- school en het Hunter College. Haar de buut in New York was een liederena- vond in Town Hall: hierop kreeg zij haar eerste engagement als soliste in een concertuitvoering van Bizet's Pa relvissers. In 1954 werd haar een be langrijk stipendium toegekend dat haar in staat stelde enige jaren in Parijs te studeren. In Europa nam zij deel aan enkele muziekwedstrijden en behaalde een prijs op het Intern. Muziekconcours te Miinchen, de tweede prijs bii het In ternationale Zangconcours van Verviers, de eerste prijs in het Internationale Con cours voor de Interpretatie van het Franse Lied in Parijs en eveneens de eerste prijs op het Concours Chigiana in Siena. Meer dan 100 concerten en talriike radio- en televisie-opnamen volg den hierna in Europa. Als opera-zange res beschikt Rhea Jackson over een im posant repertoire in zowel klassieke als romantische werken. In 1958 was zij te rug in Amerika en na talrijke concer ten, opera-uitvoeringen, recitals en tele visie-opnamen in Amerika werd zij door de Staatsopera in München als soliste gecontracteerd, aan welke opera zij thans nog verbonden is. ZANDVOORT, 22 maart De Zand voortse Handelvereniging en r.k. middenstandsvereniging Hanze" hielden een gecombineerde le denvergadering in hotel Keur. In deze bijeenkomst sprak de heer J. Hugen- holtz, directeur van de stichting „Tou ring Zandvoort" over het onderwerp „Middenstand en Vreemdelingenver keer", waarna een uitvoerige gedacn- tenwisseling ontstond o.m. over het nul van het circuit. Mej. Roozen, adjunct-secretares se van de Kamer van Koophandel te Haarlem, sprak over het onderwerp „Wijziging wekelijkse halve dag slui ting". De spreekster kwam tot de con clusie, dat de maandagsluiting ontraden moet worden. Een oplossing, die eenie der bevredigt, zag zij nog niet. De heer H. Hildering wees op de goede samenwerking tussen de vere niging en de detaillisten. In de drie hoofdstraten zal een verlichting worden aangebracht. De kosten bedragen voof dit jaar ongeveer 32.000. Volgend jaar zal geprobeerd worden reclame aan t® trekken, waardoor'de kosten lager zul len worden. Een etalage-zoekwedstrijd zaJ binnen kort worden georganiseerd. De samen werking van de twee jongerengroepen is uitstekend. Op 5 mei zal op het Kerkplein en in de Grote Krocht een feestbazar worden gehouden. Het ligt in de bedoeling, dat deze van drie tot vier uur 's avonds laat wordt gehouden. Er zijn reeds vele kramen verhuurd, maar het is nog mogelijk zich daartoe aan te melden bij Jongsma jr., Oranje straat 3 en bij Koks, Diakoniehuis- straat 24. BLOEMENDAAL, 23 maart Leer lingen van de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen in de gemeente Bloemendaal zullen woensdag 31 maart in het mr. Enschedépark te Aerdenhout deelnemen aan de door de afdeling plantsoenen van de Dienst voor Publie ke Werken in Bloemendaal te organi seren boomplant-feestdag. Na een toe spraak door burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller zullen de kinderen zelf jonge boompjes planten. Daarna zal een filmvoorstelling worden gegeven. HAARLEM, 23 maart De waar schijnlijke peetvader van het strijkkwar tet, de 17-eeuwse Italiaanse geestelijke en componist Gregorio Allegri gaf zijn naam aan het Londense Allegri String Quartet dat sinds zijn debuut in 1954 tot de internationaal erkende topklasse is gaan behoren. Het concerteerde maandagavond onder auspiciën van het Haarlems comité voor Kamermuziek in het goedbezochte Concertgebouw. Hierbij viel te constateren dat Eli Goren, Peter Thomas, Patrick Ireland en William Pleeth zich alle vier scherp bewust zijn van hun dienende taak. Btf geen van hen is de neiging tot virtuoos instrumentaal vertoon merkbaar, noch dringt zich een uitgesproken leider schap van de primarius op de voor- grond. Haydns kwartet riö. 1 in G. groörj' opus 54, behoort bepaald niet tot zijn in teressantste werk. De vier musici han teerden het niettemin als een kostelijk stukje speelgoed waarmee te spelen hun een lieve lust was. Vooral geïntrigeerd door de theoretisch-teehnische makelij vlochten zij thema's en motieven in el kaar als de fijne radertjes van een pre cieus uurwerkje. Het zangerig allegretto klonk verstild ingehouden In objective rende trant. Bartok (no. 6) en Beethoven (opus 95) gaven uiteraard meer aanleiding tot persoonlijke expressie en schittering. Al is juist in dit laatste kwartet van de Hongaar het toppunt aan verinnerlij king bereikt. Een bewijs hiervoor is al aanstonds de bewogen solo-inzet van de altviool, die bepalend is voor de tries te contemplatieve ondertoon van het hele werk. De lichtelijk wrange scherts van de burletta met zjjn typisch Hon gaarse ritmiek valt hierbij geenszins uit de toon. Zonder in een aangepaste ge- >assioneerdheid tekort te schieten cwam het AUegri-kwartet tot een prach tig transparante klankopbouw, tevens een veelheid van nuances en schakeringen aanbrengend, zoals men ze zelden van een strijkersensemble te horen krijgt. Dit knappe spel heeft groot enthousias me teweeg gebracht. M. A.-Vr. CINEMA PALACE: De vrouw die tweemaal leefde, 18 jr.. 2, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Helden van de rode rivier, 14 jr., 7, 9.15 uur. Dl. 8 uur. LIDO: Rio Bravo, 14 jr., 2, 7. 9.15 uur. LUXOR: La Frangaise et l'amour, str. volw., 2 en 8 uur. REMBRANDT: Ontsnapping uit de Oriënt, volw., 2, 7, 9.15 uur. ROXYMet het pistool In de vuist, 14 jaar, T.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur; Helden sterven jong, 18 jaar. STUDIO: De minnares, 18 jr., 2.15, 7, 9.15 MINERVA: De nacht van de Leguaan, 18 jaar, wo. 8.15 uur. Tom en Jerry-fes- tival, a.l. wo. 2.30 uur. Dinsdag 23 maart Concertgebouw, 8 uur: Concert door Ver „Vrienden van het N. Ph. O." Concertgebouw, Grote zaal. 8 uur: Mij tot bevordering der toonkunst o.l.v. Mari- nus Adam. Leerlingenuitvoering. Woensdag 24 maart Wilhelminakerk, Heemstede, 8 uur: Heem- steedse Kunstkring; Barok ensemble o.l.v. Louk Nelissen. Dinsdag 23 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Ned. Comedie met „Omzien in wrok" van John Osborne. Regie: Hans Boswinkel. Woensdag 24 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Haarlemse To neelclub met „Bonaventura" door Charlot te Hastings. Algemene vergadering van de Ver. voor Veilig Verkeer. A. H. Gerhardschooi, Aula, 8 uurMu ziekavond van de Haarlemse Discoclub. Dinsdag 23 maart Coornhert-Lyceum, 8 uur: Volksuniversi teit; Schrijver Harry Mulisch. Minerva Theater, 8.15 uur: Wereldreizi- <?ersserie: Lezing met dia's en kleurenfilm door dr. Paul Julien „De kung-bosjesman- nen van Zuid-Angola". Woensdag 24 maart Stadhuis-Raadszaal, 8 uur: St.-Adelbert- ver. prof. dr. K. van de Loo: „Psycho logische aspecten van de geboorteregeling. Nutsgebouw, Lange Veerstraat 16, 8 uur: Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse schooi van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie ./erken van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 uur. Zondags van I 5 uur Frans Halsmuseum. Tentoonstelling van werken van Isaac Israëls. Tekeningen, aqua rellen, pastels en grafieken. Geopend dag 10 5 uur. Zondags van 1 5 uur (tot en met 5 april). Teyiers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 18e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van II 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Bisschoppelljkmuseum: Tentoonstelling van de Limburgse kunstenaar Géne Eggen, (t/m 25 april). Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur „Kunstcentrum „de Ark": Expositie van tekeningen, aquarellen en schilderijen van de kunstgroep „de „.cht" Geopend Dag van 10 8 uur (t/m 28 maart). „In 't Goede Uur": Expositie van teke ningen van Hans Mulder. Geopend: Dag. van 10 6 en 8 24 uur (t/m 31 maart) Amsterdamstraat 44: Expositie van „De Groep". Geopend da. 9—S uur. Behalve zo. t/m 27 maart. (Advertentie) Tijdelijk 150 gulden voor uw oude t.v. van 7 jaar en ouder. eigen technische dienst snelle service vakkundige voorlichting No. 1 op TV- Radiogebied ZIJLSTRAAT 87 HAARLEM TELEFOON (0 2500) 1111° FILMS: CITY-THEATER: di., wo. 8 uur: De terug- keer van Frankenstein, 18 jr. FILMS: ROYAL-THEATER: Irma la Douce, str. volw. do. t.m. wo. 8 uur. LIDO-THEATER: „De prostitutie", 18 jr., dinsdag 8 uur. FILMS: CAMERA: James Bond Contra dr. No, 14 jr., 7 en 9.15 uur. LIDO: In opdracht van de O.O.M., 14 Jr., 2.30, 7. 9.15 uur. LUXOR: De vrouw die tweemaal leefde, 18 jr. da. 2.30, 7, 9.15 uur. REX: De beul van Londen, volw., 2.30, 7' 9.15 uur. STUDIO: Limonade Joe„ 18 Jr., 2.30, 7. 9.1® uur. TRIANON: De doldrieste dieven van Istan- boel, 14 jr., 2.30, 7. 9.15 uur. DIVERSEN: Dinsdag 23 maart Stadsgehoorzaal, 8 uur: Leidse Kun3tkrih< „Voor Allen", concert door de pianist a" dré Tschaikowsky. l'ENXOON STELLIS) GEN Taveerne Tastevtn, E tem.iarkt Tekeningen en aquarellen van Jacques Geopend van 5.30 12 uur (t/ro 14 h1»»' De Ruif, Jan Voss nsteeg 59: Fotogta var Johnny de Rooy Geopend tot 24"" it/m 31 maart) De Lakenhi.l, Oud Singel Ztt: enLden stelling uit het kunstbezit van de d* van de Vereniging van B-langstellin8 -jdj Lakenhal (periode 18. 1920). Woensdag van 10 6 en zaterdag vaD uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2