Structuurkaart van de Haarlemmermeer Ingrijpende wijzigingen door nieuwe verbindingen Jaarvergadering r.-k. Bond van Bejaarden te Hillegom FLEXOROL Raad Hillegom holt door agenda heen Cenilemans Houtpoort V.H.S. 2 zo goed als zeker kampioen Veroudering van kerkelijk kader Agenda voor Haarlem en omgeving Ook ruimte voor vierde technische hogeschool l.S.C.C. J. N. Zuurbier geïnstalleerd als voorzitter Bouw van 88 woningen huur en 28 garages in Hoofddorp Zwanenburg krijgt nieuwe kath. school Aantrekkelijke strijd in Haarlems damtiteltoernooi Santpoort 2 en K.S.C. degraderen Winst van Alliance op V.C. Wormer Overzicht basketbal Jaarvergadering te Hillegom Arbeider ernstig gewond in Hilleg om Forum L.T.B. Haarlemmermeer Oranjevereniging Sassenheim Bedrijfs voetbal- toernooi LANDELIJKE ROE AriZïifof/Z#1 comjfot/ Hout en Steenwerf n.v. EEN VERRASSING Oranjevereniging Hoofddorp J eugdgemeenteraad Haarlemmermeer Donderdag demonstratie biljart-wereldkampioen NOORDHOLLANDSE SCHAAKBOND Fa. VAN EMPELEN EN VAN DIJK WOENSDAG 24 MAART 1965 pagina 2 De 'n fantastisch sterke, soepele vloerbedekking De prijs: „EEN GOED GESLAAGDE FOTO" Nu het voorjaar nadert. Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen liillegom Leiden HOOFDDORP, 24 maart De struc- tnurkaart van Haarlemmermeer wordt op 1 april verder in behandeling geno men. De kaart ip bedoeld als een al gemene richtlijn voor de vaststelling van uitbreidingsplannen en toont onder meer een duidelijk overzicht van de verkeers wegen. Tot de ingrijpende wijzigingen behoren drie wegen die de polder zui len doorsnijden van noordwest haar zuid oost en een nieuwe noordoost-zuidwest route. De polderwegen zullen hoofdzakelijk hun betekenis behouden als woon- en werkv.-egen voor agrariërs. Door het aanbrengen van een goede beplan ting langs deze wegen kan een deel er van eveneens bijdragen tot een duidelij ker ruimtelijke geleding van Haarlem mermeer en tevens een zekere beteke nis krijgen voor het. meer recreatieve verkeer. De interlokale wegen zullen een goed verkeer tussen de belangrijkste woonwerken in Haarlemmermeer moe ten mogelijk maken. Als zodanig zijn vooral de oostelijke Hoofdweg, de Ben- nebroekerweg en het westelijk deel van de Vijfhuizerweg van belang. Als nieuwe regionale verbindingen kunnen de wegen, die van Osdorp naar Zwanenburg en Badhoevedorp zullen lo pen, worden beschouwd. Ook de ont worpen verbindingsweg tussen Sehalk- wyk en de Spieringweg en de nieuwe weg langs de Geniedijk en de IJtocht van Haarlem-Oost naar de Kruisweg kan worden gerekend tot de groep regionale wegen. Op de structuurkaart vormen de ge projecteerde autosnelwegen ingrijpende HILLEGOM, 24 maart De r-k bond van bejaarden en gepensioneerden te Hillegom hield dinsdagmiddag de jaar vergadering. De voorzitter, de heer P. van der Hulst, heette de nieuwe gees telijk adviseur, kapelaan J. Ammerlaan welkom. Verder deelde hij mee dat de ledenwerfactie met succes was be kroond. Er zijn weer 150 bejaarden bereid gevonden lid te worden of steu nend lid van de afdeling. Zodoende zijn er nu van de 695 katholieke personen in de beide parochies, die de leeftijd van 65 jaar zijn gepasseerd, 582 lid van de afdeling. Dat is ongeveer 84%. De overige 16% gevoelen zich nog niet oud genoeg, vinden de overgang van de jeugd naar de ouderdom te onverwacht of de stap te groot. De secretaris, de heer G. Forrer, die aan de ledenwerving een werkzaam deel voor zijn rekening had genomen, was ziek en zodoende ver hinderd de vergadering bü te wonen, hem zal dank worden gebracht en te vens een blijk worden thuis bezorgd. Uit het jaaroverzicht van de w.n.se cretaresse bleek dat de afdeling voor de leden een plezierig jaar was ge weest. De vele activiteiten, zowel op geestelijk en materieel terrein hadden de belangstelling van de leden. Het tri- dium was druk bezet, het 10-jarig be staan werd met grote luister gevierd, de bijeenkomst in het bejaardencentrum „Bloemswaard" waar moederover ste een film vertoonde, de kienmiddagen en de gezamenlijke bijeenkomst met de leden van de andere Hillegomse bejaar denbonden waren alle leerzame en ge zellige bijeenkomsten. Dan is er de „soos" in het Theresiahuis, waar velen zich vermaken met het kaartspel. De penningmeester, de heer N. de Groot, was ook tevreden over de gang van zaken. Hij wees op het gunstig re sultaat van de voetbalwedstrijd voor de bejaarden, een mooi batig saldo van ruim 400,- waardoor er een batig sal do kon worden vastgesteld van 562,-. De heer J. Rood bracht een gunstig verslag uit namens de kascommissie en vond de wijze waarop de penningmees ter zijn beheer voerde een applausje waard. Mevrouw Duinhoven-Jonkman e de heer A. Minck werden met algemene stemmen in het bestuur herkozen. Tenslotte vertoonde de voorzitter een aantal kleurendia's waarbij hij ver telde over de bijzondere reis naar Italië. De geestelijk adviseur, kape laan J. Ammerlaah was volop tevre den over deze eerste 'kennismaking met de bejaarden van Hillegom. Hij deelde mee, dat er binnenkort een be zinningsdag zal worden gehouden bij de zusters te Bennebroek en dat aan meldingsformulieren hiervoor bij de leden zullen worden thuis bezorgd. De collecte voor de „ziekenpot" bracht ruim 53,- op. Jaarvergadering De katholieke vrouwenbeweging afde ling K.A.V. houdt de jaarvergadering o maandag 29 maart -des avonds *om 8 uur in het K.A.J. gebouw. De toneel club „Willen Is Kunnen" zal enige to neelstukjes opvoeren. t HILLGEGOM, 24 maart Het Inter parochieel Sociaal Charitatief Centrum te Hillegom houdt op donder dag 25 maart, des avonds om 8 uur de jaarlijkse bijeenkomst. De voorzitter, de heer J. A. M. Uitendaal, treed af ais bestuurslid en voorzitter en is niet her kiesbaar. Het bestuur stelt voor om in zijn plaats te benoemen de heer drs. F. Beukers en als lid van het dagelijks bestuur de heer C. Manshande. Pater Huygens zal spreken over het werk van de hulppost in Haarlem ten behoeve van de medemens in nood. nieuwe structuurelementen. Het betreft hier drie wegep die van noordwest naar zuidoost de Haarlemmermeer zullen doorsnijden en een nieuwe noord-oost- zuidwest route. Tot de eerstgenoemde wegen behoort de reeds in aanleg zijn de weg van de Velsertunnel en Haar lem naar Amstelveen en verder, be kend staande als Rijksweg 6 en Zuide lijke Randweg van Amsterdam. De twee de autosnelweg in de richting noordwest zuidoost is de provinciale weg die te zijner tijd de bestaande regionale ver keersverbinding Heemstede Aals meer als zodanig moet vervangen. Ten slotte is er ten zuiden van Nieuw Ven nep een autosnelweg geprojecteerd ter ontlasting van de Vennepervveg. De nieu we noordoost-zuidwest lopende autosnel weg is de overwegend langs de IJtocht getraceerde rijksweg 16, waarvan ten westen van Abbenes een verbindings weg naar Rijksweg 4 zich zal afsplit sen. Tenslotte is ook het nieuwe tra cé van Rijksweg 4 in de omgeving van Schiphol in het plan opgenomen. Het tracé van de spoorweg Amster dam-Leiden is in het plan opgenomen volgens de laatste gegevens. Eveneens is rekening gehouden met de uitbrei dingsplannen van Schiphol. Het nederzettingspatroon in Haar lemmermeer en de maximumgrootte der onderscheiden woonkernen zijn in de structuurnota aangegeven. Zo zijn de toekomstige grenzen van de voornaam ste dorpen en papier vastgezet. In de toe lichting wordt voorts aandacht geschon ken aan de recreatie, bebouwing voor agrarische doeleinden en aan de bouw van de vierde technische hogeschool, Advertentie l <dBoUWCÓ ZANDVOORT Telef. (02507) 3046 Tijdens, de week-ends cabaret en muziek met Internationale floorshow en orkest. (Advertentie) breng! nieuws voor Haarlem en omgeving. (plastic op viltlaag) Rolbreedte 2 m., 12 fraaie dessins voorradig Toonkamer afd. de Houtwerf Haarlem Kampersingel 22,'lel. 11932. Afd. de Steenwerf, Haarlem SpaarndamseWeg 48, tel. 53750 HILLEGOM, 24 maart De gemeen teraad van Hillegom is door de agenda heen gehold. De eerste negen punten gingen zonder veel opmerkingen onder de hamer door. Ook het voorstel van B. en W. om het verzoek van het r.-k. bestuur van de St. Martinusschoien om medewerking voor het automatiseren van de centrale verwarming, af te wij zen, mede op grond van de daarmede gemoeide kosten. De nieuwe verordening waarbij in daarvoor ifi aanmerking komende ge bouwen voorzieningen kunnen worden geëist voor het parkeren van motorrij tuigen en rijwielen geldt voornamelijk voor gebouwen, waarbij open terrein ter beschikking is. De honden worden belast met 19, voor luxe honden en f 15 voor honden met een nuttige dag taak. Aart de firma Van Kalmthout en Van Niel werd de gevraagde gemeente grond in huur gegeven voor een tijd van vlJf jaar en ad 1000,- per jaar. HILLEGOM, 24 maart Vanmorgen is de 26-jarige arbeider J. G. T. uit Heerhstede ernstig gewond geraakt bij werkzaamheden op de Beeklaan in Hil legom. Het slachtoffer hielp bij het leg gen van een kabel over de Beeklaan naar een dekschuit in de Hiilegommer Beek. Hij trok op een gegeven moment de kabel aan, waardoor deze strak bo ven het wegdek kwam te hangen. Toen kwam juist de automobilist P. C. T. uit Noordwijkerhout aanrijden. Hij reed tegen de kabel. Door de schok werd de Heemstedenaar enige meters weg geslingerd en bleef hij gewond liggen. Op advies van een arts is hl) naar de Mariastichting in Haarlem overge bracht. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder daarvan kwam met de schrik vrij. HOOFDDORP, 24 maart Morgen avond wordt ih de Landbouw in Hoofd dorp, de jaarvergadering gehouden van de oranjevereniging. Ondermeer staat er een bestuursverkiezing op het pro gramma. Belangrijk is de bespreking van de festiviteiten op koninginnedag, 5 mei, en de jaarlijkse rit voor bejaar den. Voor het eerst in de geschiedenis verleent ook dë winkeliersvereniging in Hoofddorp médewerking. HOOFDDORP, 23 maart Dinsdag avond werd in het gemeentetehuis in Hoofddorp de tweede vergadering gehouden van de Haarlemmermeerse jeugdgemeenteraad sinds de installatie ervan. Wethouder C. van Stam sprak een kort openingswoord waarin hij erop wees, dat ondanks het feit dat de ge meentebesturen steeds meer te doen hebben, de belangstelling van het pu bliek hiervoor afneemt. Dat door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer veel werk wordt verzet, viel af te leiden uit de mededeling van de heer Van Stam, dat in Haarlemmermeer jaarlijks zo'n vijfhonderd besluiten worden geno men. Spreker uitte de wens dat de jeugdgemeenteraad ertoe zou bijdragen dat ook de belangstelling voor de gewo ne gemeenteraad zou toenemen. Na zijn openingswoord richtte wethou der Van Stam zich tot de heer J. N. Zuurbier, die deze avond als voorzitter van de jeugdgemeenteraad werd geïn stalleerd. De wethouder overhandigde de heer Zuurbier de voorzittershamer, waarna laatstgenoemde de leiding over nam. Op deze bijeenkomst was ook de CPN vertegenwoordigd. Veel nieuws kwam er ook dit keer niet uit de bus. De jeugd gemeenteraad zal zich eerst behoorlijk moeten gaan inwerken. Het voornaam ste punt van deze avond was wel de inleiding welke werd gehouden door de heer H. Posthuma, hoofdambtenaar van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Na eerst een historisch overzhiieht over het ontstaan van de gemeenten te hebben gegeven, ging hij dieper in op de taak en de functionering van het het gemeentebestuur. Later kregen de jeugdraadsleden de gelegenheid vra gen te stellen en over het een en ander te discussiëren. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. HOOFDDORP, 24 maart Burge meester en wethouders van Haarlem mermeer stellen de raad voor aan Euro huis N.V. voor een bedrag van ƒ723.360 te verkopen een terrein in het uitbrei dingsplan Hoofddorp-oost II ten behoe ve van de bouw van 88 huurwoningen met 28 garages en een ketelhuis. Inmiddels zijn de onderhandelingen met Eurohuis N.V. zover gevorderd, dat binnenkort kan worden begonnen met de bouw van deze huurwoningen. Het ontwerp is van architekt ir. K. F. G. Spruit b.i. te Haarlem. De wonin gen zullen worden verhuurd aan door B. en W. aan te wijzen gegadigden. ZWANENBURG, 24 maart Aan de raad van Haarlemmermeer wordt voor gesteld over te gaan tot de stichting van een katholieke school voor gewoon lager onderwijs te Zwanenburg. Een verzoek hiertoe is op 5 januari van dit jaar binnengekomen van het ka tholiek kerk- en schoolbestuur van de parochie van O.L. Vrouw Geboorte te Halfweg. In hun pre-advies delen burgemeester en wethouders mee, dat in het uitbrei dingsplan Zwanenburg-zuid rekening is genouden met de bouw van een katho lieke school voor gewoon lager onder wijs en wel op een terrein in de om geving van de Kuyperlaan. Uit de be sprekingen is gebleken, dat het school bestuur prijs stelt op een soortgelijke systeemschool, als momenteel op ver scheidene plaatsen in de Haarlemmer meer in aanbouw zjjn. Na onderzoek van de overgelegde ouderverklaringen is komen vast te staan, dat het vereiste minimum-aantal ven 75 leerlingen wordt overschreden. HOOFDDORP, 24 maart De LTB afdeling Haarlemmermeer houdt op maandagavond ~9 maart een bijeen- komst in de bovenzaal van hotel „de Beurs". Het belooft een bijzondere bij eenkomst te worden. De aanwezigen worden in de gelegenheid gesteld be paalde bezwaren en-of ideeën ten aan zien van de polder, de LTB en de ge meente te uiten. Een forum zal aanwezig zijn om op het één en ander antwoord te geven. Het forum bestaat uit B. K. Buurman, dijkgraaf Haarlemmermeerpolder, ir. P. H. J. Everts, rijkslandbouwconsu- lent, drs. A. L- J- Coenen, wethouder gemeente Haarlemmermeer, H. A. Dek ker, secretaris Landbouwschap Noord holland, P. G. Tel, direkteur van Grond zaken en Vestigingsdienst van de L.T.B. De bijeenkomst begint om acht uur. SASSENHEIM, W Waart Ook dit jaar organiseert de Oranje-Vereniging Sassenheim weer haar bedrijfsvoetbal- toernooi. In tegenstelling tot andere ja ren zal het toernooi niet alleen op 30 april plaats vinden, waar ook 0p 5 mei, waarop dan de rmaie zal plaats vinden tussen de vier geplaatsten. Voor het toernooi dat zal plaatsvinden op het gemeentelijk sportpark, kan men zich tot uiterlijk 3 april a.s. opgeven by A Perfors, Molenstraat 45, o:t dp het Sas- senheimse Vloerenhuis, Hoofdstraat. HAARLEM ,24 maart Wereldkam pioen Raymond Ceulemans zal, op uit nodiging van de Haarlemse biljartver eniging De Houtpoort, donderdagavond enkele partijen spelen en een serie kunststoten vertonen. De avond begint om acht uur in het clubhuis aan de Grote Houtstraat. Raymond Ceulemans speelt een partij driebanden tegen de Nederlandse kam pioen driebanden Cees van Oosterhout en een partij cadre tegen de Neder landse kampioen 57,2 Jan Lamers. (Advertentie) BENT C MOEILIJK TE FOTOGRAFEREN? Dan kan het een kostbaar bezit zijn: Denkt U hieraar nu het nog kan? Een goed portret n.aakt: FOTO-STUDIO NELL HERBERT Lange Veerstraat ÏI-13 Telefoon 11178 (Van onze Utrechtse redacteur) WERKHOVEN, 24 maart „Een vermindering van het aantal zielzor gers of kloosterlingen, hier of in de missie, mag nog geen achteruitgang in dienstbaarheid genoemd worden. Functie-zuivering van het priesterlijk ambt en iekehulp in de zielzorg zou den wellich' in de Nederlandse Kerk provincie eerder verhoging dan ver mindering van dienstbaarheid kunnen betekenen." Tot deze uitspraak kwam mgr. Vr. 1 Dodewaard, voorzitter van de Landelijke Raad voor de Roeping, welke instelling gistermiddag voor het eerst met een persconferentie in de openbaarheid trad. Aanleiding was de op 2 mei te hou den Werelddag vocn de Roeping, om zich te bezinnen op de problematiek rondom de roeping. De plaats van de bijeenkomst was het slotklooster van de monialen St. Augustinessen, de prio rij „Gods Werkhof". Met speciaal ver lof was het claustrum opgeheven, zo dat het gehele klooster bezichtigd kon worden. Roeping, aldus mgr. Van Dode waard, staat onmiddellijk in verband met werving, pastorale vorming en begeleiding van priesters en kloos terlingen tot ver in het priesterlijk bestaan en het religieus-zijn toe. Kwesties van onvoldoende kadertrai ning, ambtsverlating, celibaat, her oriëntering van kloosterleven dienen gezien te worden tegen de achtergrond van Kerk en wereld. De zorg om de teruggang van het aantal jongeren, dat zich aanmeldt voor het seminarie en het klooster, moet dan ook beschouwd worden in het brede verband van de dienstverlening. De zorg van de Raad gaat ook uit naar de snelle veroudering van het kerkelijk kader, waarbij een wreed iso lement verbroken moet worden en de mogelijkheid onderzocht ouderen nog een taak te geven. Er werken 13.500 Nederlandse priesters op de wereld, waarvan 5.000 seculiere en 4.500 reguliere priesters in eigen land en 4.000 mis sionarissen buiten de grenzen. Het totaal van de Nederlandse vrouwe lijke religieuzen bedraagt 30.000, waarvan er 3.000 als missiezuster werkzaam zijn en 2.500 in een slot klooster leven. Alle anderen vervui len werkzaamheden in onderwijs en verpleging in Nederland. Er zijn 4.700 Nederlandse mannelijke religieu zen, die lid zijn van zelfstandige broe der-congregaties, waarvan 1.250 in de missie. Hieronder zijn niet begrepen de ruim 2.700 broeders in priester orden of priestercongregaties. Prof. dr. Schillebeeckx, die de dienst baarheid uitwerkte, stelde o.in. dat nog nooit in de wereldgeschiedenis de aan wezigheid Gods in de wereld zo in. tiem en voelbaar was als juist m onze wereld, die overal slechts de afwezig heid van God proclameert. Alsof God niet pas dan werkelijk pregnant aan wezig is, als de belangeloze inzet voor de medemens, de dienst aan ae me demensen tot een fundamenteel levens project en een daadwerkelijke grond- wil worden van de mensheid. Het ambt is pure dienstbaarheid, naar Christus' voorbeeld, die niet was gekomen orn gediend te worden, maar om te die nen. Dienstbaarheid in de vorm van een zich inzetten voor net totale heil van de medemens. Dit houdt priester en religieus af van een louter gesecu lariseerde dienst aan het mensdom, alsof zij slechts sociale werkers zou den zijn: een hulp bij problematiek van de ontwikkelingslanden, icuter ver zorgers van de geestelijke volksgezond heid e.d. En toch, aldus prof Schille beeckx, zal nun priesterlijke en kloos terlijke dienstbaarheid niet vreemd mo gen zijn aan dit alles, wil het geen supranaturalisme worden. Tijdens een uitvoerige gedachtenwis- seling kwamen verschillende Plf.ak- tische punten aan de orde. Er blykt een tendens aanwezig te zi)i> om de leeftijd van de priesterwijding op te schuiven. In overleg met net Kaski en het insti tuut voor toegepaste psychologie te Nij megen wordt een enquête voorbereid naar de wijze, waarop in verschillende bevolkingsgroepen gevoeligheid voor roeping aanwezig is Bijzondere aan dacht wordt geschonken aan de mid delbare scholen, waarvoor in septem ber ook een tentoonstelling van start gaat. Het celibaat Kwam ter sprake, waar over prof. Schillebeeckx zei, dat (ie Kerk nog op het standpunt staat dat een priester, die huwt. zijn ambt moet neerleggen. Er is op net ogenblik wel een tendentie, dat de Kerk degene, die het ambt neerlegt, dispenseert an het celibaat. Prof. Schillebeeckx merkte 'aarbij nog op, dat er geen noodzakelijk, doch wel een wenselijk verband is tus sen priesterschap en celibaat. LEO MEIJERS Ter gelegenheid van zijn zevenenzestigste verjaardag zal de heer Leo Meijers na ruim veer tig jaar aftreden als directeur van het door hem opgerichte bedrijf. Als voor zitter van de raad van commissarissen zal de vennootschap van zijn ervarin gen blijven profiteren. Op 30 maart tus sen drie en vijf uur 's middags is een ontvangst in hotel lepenhove bij het station van Bloemendaal. De deelnemers aan het toernooi om de persoonlijke damtitel van Haarlem hebben in de zevende ronde opmerke lijk enthousiast om de punten gestre den, zo zelfs, dat in alle twaalf ge speelde partijen een winnende beslis sing werd afgedwongen. J. Warmerdam behaalde in de hoofd klasse afdeling een zege op A. F. van Leuffen, waarmee hij leider G. Zeeuwe, die een vrije ronde had, dicht is ge naderd. A. G. de Zwart bleef na een ingewikkelde partij de meerdere van K. Jutten. J. H. Meure zette na behendig combineren een klein voordeeltje tegen H.le Noble in winst om. Ch. Schelfaut boekte een verrassende zege op H. J, Rozijn. G. Zeeuwe houdt met 9 uit 6 de bovenste plaat? van de ranglijst be zet, gevolgd door J. Warmerdam 7 uit 4. In de eerste klasse leed J. Boerkoel zijn eerste nederlaag en wel tegen zijn clubgenoot J.Koren. Weliswaar behoudt J. Boerkoel met 8 uit 5 de leiding, maar hij wordt nu op de voet gevolgd door H. Diemei, die tegen J. van de Wereld winst liet aantekenen en nu tweede is met 7 uit 4. A. Zandbergen versloeg A. van Krieken en C. H. Le- naarts zegevierde over N. Schouten. Door een overwinni g op A. G. Hes- selman handhaafde G. Bakker in de tweede klasse zijn leidende positie op de ranglijst, 10 uit 6. Zijn concurrent, J. de Groot won van A. Meyer en heeft nu 9 uit 6. A. G. Hesselman jr. versloeg P. G. de Haan en C. J. van der Does behaalde winst tegen K. Straver. KENNEMERLAND, 24 maart. De strijd in de Noordhollandse Schaakbond speelt zich de laatste weken in hoofdzaak af in de lagere afdelingen. Daarin vielen dan ook enkele beslissingen. KSC (Haarlem) werd in de 2e klasse D het kind van de rekening en degradeert, terwijl in dezelfde afdeling na het afwijzen van het door Aals meer 2 ingediende protest inzake de wed strijd met VHS 2 het kampioenschap van VHS 2 vrijwel zeker is. Hogerop kwam in de eerste klasse de laatste beslissing tot stand. Santpoort 2 werd in de eerste klasse B door Purmerend royaal verslagen (73) en keert naar de 2e klasse terug. De eindstand werd hier: Weenink 6 6 12 38%— 21 li Purmerend 6 5 1 10 35 "—25 Het Oosten 2 6 4 2 8 35%—24% Zaanstreek-N 6 3 3 6 33 "—27 Rolland 6 2 4 4 28 —32 Santpoort 2 6 1 5 2 23%36% Oppositie 2 6 6 0 161/2—43% In de 2e klasse A is het programma af gewerkt maar nog geen enkele beslissing gevallen. De ploegen van Edam en VVV 2 eindigden gelijk aan de top en zullen der halve een beslissingswedstrijd moeten spe len. Onderaan won Magnus (Schagen) de wedstrijd tegen MSC 2 en dat betekent voor deze teams een extra competitie met Caïssa 2 om uit te maken welke vereniging naar de 3e klasse zal afdalen. In 2C be hield Bloemendaal 2 een kans op behoud nu het verrassend met 45 voor kwam tegen HWP. Een gelijk spel wordt ver wacht en dan kan Bloemendaal 2 zich mis schien nog redden als Driehuis in de nog te spelen ontmoeting met Het Oosten 4 ten onder zou gaan. Een extra treffen tussen Driehuis en Bloemendaal 2 wordt dan nood zakelijk. Van de 3e klassers verzekerde Het Witte Paard 2 zich in groep B van de tweede plaats. Deze geeft recht op deelname aan een na-competitie waarin ook nog promotie kansen zijn. VHS 3 zal zich in groep C met de tweede plaats tevreden moeten stellen nu het er naar uitziet dat het Be- verwijker Pat Mat 3 na zegepralen over Weenink 3 en Kijk üit 4 het kampioen schap zal opeisen. De 4e klasse bracht In groep B een on verwachte zege van Castricum 3 op leider Oppositie 3 (54 voorl.). Het gevolg is dat Assendelft na een overtuigende zege op Excelsior 3 (8—2) in een extra wedstrijd met Oppositie 3 het begeerde kampioen schap gaat betwisten. De verliezende ploeg komt in de na-competitie van de num mers twee. Driehuis 2 maakt in groep C nog steeds de beste kans als tweede door de finish te gaan, maar in groep D is het nog de vraag of HWP 2 dan wel Excel sior 2 zal triomferen. Beide kanshebbers op de titel speelden na spannende strijd tegen elkaar gelijk en gaan dus met gelijke kansen de laatste ronde in. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn: Overgangsklasse: Schaaklust—Pat Mat 5—5. Ie klasse. Afd. B: PurmerendSantpoort 2 73 (Santp. degr.). 2e klasse. Afd. A: EdamWieringermeer 7%—2%, Magnus—MSC 2 5%—4%. Afd. B: Westzaan—Weenink 2 4%4% voorl., Saen- de— Westzaan 2 73, VVV 3De Pion 6%3%, Weenink 2ZSC 2 3—6 voorl. Afd C: Pat Mat 2Het Oosten 4 55, Driehuis —Het Oosten 4 uitg. tot 2 april. Kijk Uit 3 —Pat Mat 2 2%—7%, HWP—Bloemendaal 2 45 voorl. Afd. D: GSC—Hoofddorp 3—7 Hèemstede 2KSC 7%2ya (KSC degr Hoofddorp 29alsmeer 2 2%7%, Zand-" voort—Rolland 2 5%—4%. 3e. klasse E. Afd. B: ZSC 3—Saende 2 5%—4%, Aris de Heer—Witte Paard 2 3—7 Afd. C: Weenink 3—Pat Mat .3 4—6, Kijk Uit 4—Pat Mat 3 4—6. 4e klasse E. Afd. A: DOS—KTV 3 8—2. Afd. B: AssendelftExcelsior 3 82, Cas tricum 3—Oppositie 3 54 voorl. Afd. C: Castricum 4Het Oosten 7 6%3%. Drie huis 2—VHS 5 6—4. Afd. D: Aalsmeer 4— De Uil 2 5—5, Excelsior 2—HWP 2 5—5. Enkele ranglijsten zijn: Overgangski.: Castricum 6—10 K, Heem stede 6—8, ZSC 2 6—7, Pat Mat 6—6, KU* Uit 2 66. Schaaklust 63 D, Bloemendaal 6—2 D. 2e kl. A: Edam 5—9, VVV 2 5—9, Wier.- meer 5—6, MSC 2 5—2, Caïssa 2 5—2, Mag nus 52. 2e kl. B: Witte Paard 6—12 K, Saende 6—8, ZSC 2 6—7, VVV 3 6—5, Westzaan 52, Weenink 2 42, De Pion 52. 2e kl. C: Aalsmeer 6—12 K, HWP 4—5. Pat Mat 2 55, Het Oosten 4 5—5, KU* Uit 3 64, Driehuis 53, Bloemendaal 4 5—2. K kampioen: D degradeert. Advertentie) BARTEUORïSSTRAAT 5 (Advertentie) Oonieuw tuinieren Alles voor uw tuin levert Aerdenhout - Zandvoortselaan 192 - Telef. 41950 - 41951 bij station Heemstede-Aerdenhout. Maart en april speciaal planttijd voor vaste planten. Geïllustreerde prijscourant op aanvraag. CINEMA PALACE: De vrouw die tweemaal leefde, 18 jr., 2, 7. 9.15 uur. FRANS HALS: Helden van de rode rivier, 14 jr., 7, 9.15 uur. Di. 8 uur.' LIDO: Rio Bravo, 14 jr.. 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: La Frangalse et l'amour, str, volw., 2 en 8 uur. REMBRANDT: Ontsnapping uit de Oriënt, volw., 2, 7, 9.15 uur. ROXYMet het pistool in de vuist, 14 Jaar, T.m. wo. 2.30, 7. 9.15 uur: Helden sterven jong, 18 jaar. STUDIO: De minnares, 18 jr., 2.15, 7, 9.15 MINERVA: De nacht van de Leguaan, 18 jaar, wo. 8.15 uur. Tom en Jerry-fes- tival, a.l. wo. 2.30 uur. Woensdag 24 maart Wilhelminakerk, Heemstede, 8 uur: Heem- steedse Kunstkring; Barok ensemble o.l.v Louk Nelissen. Woensdag 24 maart Stadsschouwburg, 8 uur: .iaarlemse To neelclub met „Bönavèntura" door Charlot te Hastings. Donderdag 25 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „Obsessie" van Philip Levene. Regie: Luc Lutz. Woensdag 24 maart Stadhuis-Raadzaal, 8 uur: St. Adelbert- ver. prof. dr. K. van de Loo: „Psycho logische aspecten van de geboorteregeling Nutsgebouw, Lange Veerstraat 16. 8 uur Algemene vergadering van de Ver. voor Veilig Verkeer. A. H. Gerhardschool, Aula, 8 uur: Mu ziekavond van de Haarlemse Discoclub. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie verken van Frans.Hals. Dagelijks van 10 5 uur. Zondags van I 5 uur. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling van werken van Isaac Israëls Tekeningen, aqua rellen. pasteL en grafieken. Geopend dag 10 5 uur. Zondags van 1 5 uur itot en met 5 april) Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van II 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur Bisschoppelijkmuseum: Tentoonstelling van de Limburgse kunstenaar Géne Eggen (t/m 25 april) Woonhuis Jacobus van Looy, Kl Hout weg 103. Het voormalig? woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur „Kunstcentrum „de Ark": Expositie van tekeningen, aquarellen en schilderijen van de kunstgroep „de ^cht" Geopend Dag van 10 8 uur (t/m 28 maart) „ln 't Goede Uur": Expositie van teke ningen van Hans Mulder Geopend: Dag van 10 6 en 8 24 uur (t/m 31 maart) Amsterdamstraat 44: Expositie van „De Groep" Geopend da. 99 uur. Behalve zq t/m 27 maart. FILMS: CITY-THEATER: wo. 8 uur: De terug keer van Frankenstein, 18 jr. Noordwijk FILMS ROY AL-THEATERIrma la Douce, str volw. do. t.m. wo. 8 uur. FILMS: CAMERA: James Bond Contra dr. No, 14 jr.. 7 en 9.15 uur. LIDO: In opdracht van de O.O.M., 1<* jr.. 2.30, 7, 9.15 uur. LUXOR: De vrouw die tweemaal leefde 18 jr. da. 2.30. 7, 9.15 uur. REX: De beul van Londen, volw., 2.30, 7 9.15 uur. STUDIO: Limonade Joe„ 18 jr., 2.30, 7, 9.15 uur. TRIANON: De doldrieste dieven van Istan- boel, 14 jr., 2.30, *7, 9.15 uur. DIVERSEN: TENTOONSTELLINGEN: Taveerne Tastevtn, F tenmarkt 14: Rekeningen en aquarellen van Jacques Turk ieopend van 5 3o - 12 uur (t/m 14 maart) De Ruit, Jan Voss nsteeg 59. Fotografie var Johnny de Rooy Geopend cot 24.00 uui t/m 31 maart) De Lakenhil, Oud Slnge) Zb: Tentoon stelling uit het kunstbezit van de leden van de Vereniging van Belangstelling ln de Lakenhal (periode 18. 1920) Geopend Woensdag van 10 6 én zaterdag van 1 6 uur. HAARLEM, 24 maart De dames- ploeg van Alliance heeft gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem met veel moeite en 11; 73 minuten onbeduidend volleybal met 3-2 van het zwakke VC Wormer gewonnen. Van het enthousias me waarmee de groenzwarten vaak ten strijde trokken en dat medio het seizoen tot goede resultaten leidde, is de laatste wedstrijden weinig te bespeuren. Al leen Lenie Ivneppers haalde gister avond een voldoende. Tweemaal kee'k Alliance tegen een achterstand op; VC Wormer won de eerste set met 15-9 en nadat Alliance met de grootste moeite en na een 11-8 achterstand de tweede set met 16-14 op haar naam had gebracht, won Wormer de derde set, 15-10. Een lichte verbete ring in het spel van de Haarlemse da mes resulteerde in een bescheiden over wicht in de vierde en vijfde set. Allian ce won deze sets met *15-7 en 15-9. De herenreserves van die Raeckse bezaten tegen FES het initiatief en speelden sterk op de aanval. Hei verzet van de FES-ploeg was echter bijzonder taai en pas na lange strijd viel de be slissing: 16-14, 15-9, 12-15 en 15-12. De uitslagen van de maandagavond gespeelde volleybalwedstrijden luid den Heren: HSVC 5—WIK 2 3-0; die Raeckse2—FES 8-1de Elinkerfr—TTQ 2 0-3; OVRA 5—-Alliance 4 3-1; Raeckse "4—Gios 3 '2-2; Rapiditas—PWN 2 3-0; HVS 4—Brandweer 3-0; OVRA 7 Triumph 0-3; Gios 2—de Blinkert 2 3-0. Dames: AllianceVC Wormer 3-2; Alliance 2HBC 2 3-0; die Raeckse 7 Gios 3 0-3; TopscoreVesmia 0-3; Al liance 3die Raeckse 5 1-3; de Blinkert 3die Raeckse 6 0-3; HSVC 2Allian ce 4 3-0. Jeugd: JBS bAlliance a 0-3; Alli ance b—DSS a 1-3; OVRA aAlliance c 2-2. Het programma voor woensdag luidt: Heren: OVRA 6—HVS 5, OVRA—St. Martinus, GiosHVS 3, EnergieOVRA 4, de Blinkert 2PWN 2, Topscore HSVC 3, Alliance 5—HBC 3, FES 2— DES, Die RaeckseSmash. Dames: Die Raeckse 2KVC, De Blin kert—Gios, OVRA 2—PSVH, DSS 3— JBS 2, Die Raeckse 7—VCM, Triumph- Die Raeckse 5. Jeugd: JBS a—DSS b, Die Raeckse a Gios a, Alliance aAlliance b. HAARLEM, 24 maart De twee in de afgelopen week voor de heren eerste klasse in Haarlem gespeelde wedstrij den wareii wel van geheel verschillend karakter. In 1 B de wedstrijd HOC— Slotermeer twee reeds veilige r.iidden- mootploegen, in 1 A de derby tussen de in degradatiegevaar verkerende ploe gen van Antilopen en Typhoons. Laatstgenoemde ploeg, heeft stadge noot Antilopen in groot gevaar gebracht. HOC won in een wedstrijd waarin de ploegen beurtelings leidden. De Agon- (lames lieten White Stars en de scheids rechters vergeefs wachten. AntilopenTyphoons gaf aanvankelijk geen krachtsverschil hetgeen na vijf minuten de 6-6 stand opleverde. De na 13-18 en 15-28 bereikte 21-38 ruststand was volkomen in overeenstemming met de krachtsverhouding. Na de rust heeft Antilopen een grote vechtlust aan de dag gelegd. De jonge schutters Van der Putten en Van Ton geren die in de eerste helft de Antilopen defensie zo knap neerhaalden, verdienen 'n extra vermelding. Via de tussenstan den 25-38 en 30-45 kwam het einde met 37-51. De topscorers waren, voor Anti lopen: Van der Meyden 8-7, voor Ty phoons: Van der Putten: 12-2 en Van Tongeren: 10-3. HOC en Slotermeer gingen er pittig tegenaan. Slotermeer liep zelfs tot 9'10 uit, voordat HOC besefte dat er iets moest worden teruggedaan. Toen lukte het echter wonderwel en leidde HOC na 6-10 en 15-14 bjj rust met 25-17. Na tien minuten in de tweede helft had Slotermeer het gepresteerd weer voor te staan, 30-31. Toen vond HOC het echter genoeg en bepaalde via 44- 39 de eindstand op 52-47, dankbaar pro* fiterend van de in de laatste minuten door de tegenstanders kwistig aangebo den strafworpen. Voor HOC scoorden- Hollander: 4-8, Van Giffen 8-2, MeUi' man 7-4. Voor Slotermeer: Van de« Berg 4-9. De volledige uitslagen luiden- DAMES: I-ICK 3—HOC 5 2-0 (regl® mentair)Exercitia—Antilopen 26-3*' Typhoons-Exercitia 2 6-22, HCK 2-Odi 20-28, White Stars 2—HOC 2 20-51. HEREN: HCK 3—Akrides 48-39, Fl» mingo's 2—Typhoons 2 51-47, Lisse—=>e Devils 2 45-41. HAARLEM, 24 maart Voor dfJizj} terpolocompetitie kring Haarlem zijn zaterdagavond in het Sportfonds bad Haarlem vastgesteld: .,n- Afdeling meisjes:HPC - NVA a; A s. gens: NVA -Njord; dames eerste £,„s- se: Haarlem - DWT; heren derde n se: HZV -DWT 2;eerste klasse: DWR.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2