Opzij Kabinet I Kabinet II Kabinet III Auto': Arabieren mmt Heemstede koopt 8 ha grond voor woningbouw Bestedings - beperking van negen ton Dode bij autobotsins in Hoofddorp gazelle Bejaarde man ernstig gewond in verkeer Basten The Carpetbaggers" banaal en luidruchtig Agenda voor Haarlei en omgeving 't is Okinawa Geen alibi voor moord Krankzinnige begeerte De eenogige Indiaan Moord aan boord Overige films de ■vi*a,ELg van hei n ie a ws nico van schagen VAN Cinema Palace Luxor Lido Frans Hals Roxy Studio Burgerlijke Stand Haarlem VRIJDAG 26 MAART 1965 PAGINA 3 o C) Binnenhuisarchitectuur Woninginrichting GROTE HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 11159 Over enige maanden zal een der gelijke verkeerssituatie zich op de Heemsteedse Binnenweg niet meer kunnen voordoen. Het verkeer in twee richtingen behoort dan tot het verleden. Films Muziek Toneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen Links de sadist met rechts zijn vriend in de film „The Carpet baggers". KUIPERS NAAIMACHINES N.V. FILMJOURNAAL i De heer Cals, die met grote voort varendheid en grote bekwaamheid wie had iets anders verwacht? zijn formatie-pogingen voortzet, heeft gis teren een hele groep hindernissen te gelijk genomen. Hij heeft de weige ring van de C.H.U. overleefd, de A.R. weten te behouden en mede namens de drie overgebleven partijen (K.V.P., P.v.d.A. en A.R.) het publiek een voorproefje gegeven van zijn oplos sing van het radio- en t.v.-vraagstuk, dat ons reeds in de komende herfst èn reclame èn nieuwe zendgemachtig den kan opleveren. Tot zover lijkt alles pais en vree. Aan het horizon wenkt een driepar- tijenkabinet en Cals zou Cals niet zijn als zijn antwoord op al het kra keel rond onze zuilen-t.v. niet een flink brok redelijkheid bevatte. De moeilijkheden komen pas als men flink achterom en flink vooruit durft kijken. Achter liggen dan de brokken van de samenwerking tussen de christelijke partijen. Dit ideaal, dat om duizend en een reden voor de toe komst van Europa van belang is, ligt nu verder weg dan ooit. A.R. en C.H.U. rukken gescheiden op en al het wa ter van de zee wast niet af, dat die scheiding een gevolg is van een radio- en t.v.-beleid, dat aan alle kanten ge faald heeft. Goed, men heeft nu een formule gevonden, die door drie par tijen uitvoerbaar wordt geacht. Wij hopen er het beste van. Wij stellen echter de vraag of mr. Cals niet ter- wille van deze actuele problemen een ontwikkeling heeft moeten afbreken, die in zich belangrijker en waardevol ler was dan al deze vraagstukken sa men. En wij beantwoorden die vraag bevestigend. Vóór ons ligt naar wij hopen ecn nieuw kabinet. Ook dat brengt echter zijn moeilijkheden mee. Om te beginnen is er de vraag of de man, die nu met werkelijk bekwame spoed de ene knoop na de andere doorhakt het straks ook zal willen leiden. Het blijkt voor ons buitenstaanders bijna plicht, maar alleen de heer Cals kan uitmaken of de man Cals die last kan en dus mag dragen. Daarmee zijn de moeilijkheden ech ter nog niet van de baan. De drie par tijen, die thans proberen samen een regering te vormen, hebben zonder twijfel de zwaarste weg gekozen. Dat siert hen en dat wijst er op, dat er in Nederland (en ook in die „vieze" politiek) nog mannen gevonden wor den, die ondankbaar werk aandurven. Alleen komt ook daarbij een vraag naar voren. Hoezeer zal de weten schap, dat zij een ondankbaar karwei ter hand genomen hebben, hun daden beïnvloeden. Zal de angst voor stem menverlies in 1967 leiden tot een pro gram, waarvan de scherpe kantjes zoveel mogelijk zijn weggenomen? Die vrees lijkt niet ongegrond en dan zal andermaal het krakeel rond radio en t.v. op de ontwikkeling van ons land een invloed uitoefenen, die bui ten alle verhoudingen valt. Kortom, alles blijft zoals het begon. Omdat er een koe op de rails stond, meende men een nieuwe spoorlijn te moeten aanleggen. Als straks daarover de eerste trein rijdt, loopt het beestje rustig grazend in de wei. Het weet van niets en brengt gewoon als al tijd geld op. In het jaar 2000 zal Iedere volwas sene in Nederland een eigen auto heb ben. Deze uitspraak danken wij aan een congres, dat gisteren in Utrecht door het Nederlands Instituut voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting werd gehouden. Nu hebben ook wij meer dan eens gepleit voor vérgaande maatregelen op het terrein der verkeersvoorzieningen, maar dat betekent nog niet, dat wij deze welvaartsdronken verklaring over het auto-bezit in 2000 zouden wil len overnemen. Onze planologen, die tot dusver bijna voortdurend de plank hebben misgeslagen, zou een beetje meer bescheidenheid niet ontsieren. De verkeerssituatie zal over 35 jaar toch wel zorgelijk zijn. Het is pijnlijk, dat een Israëlische klacht over de behandeling van Joden in Rusland een Russische vertegen woordiger in de „Commissie voor de •"echten van de mens" de mogelijk heid heeft geboden te wijzen op de behandeling van Arabieren in en door Israël. Toch wordt het tijd, dat ook Westeuropa de ogen opent voor de vluchtelingennood rond de staat Is raël. Wie realiseert zich dat de U.N.R.W.A. per 1 januari 1965 meer dan een en een kwart miljoen vluch telingen uit Israël telde, die in de gebieden ••ond Palestina samenhok ken en voor ie door een volledig £e rek aan scholing en werkgelegen heid geen enkele redelijke toekomst verwachting mogelijk schijnt? Zou b. v. Nederland zich voor Arabieren evenzeer als destijds voor tfe Griekse vluchtelingen willen inspannen? HEEMSTEDE, 26 maart, Bij de aanvang van de donderdagmiddag ge houden openbare vergadering van de gemeenteraad konken over en weer woorden van blijdschap voor het her stel van burgemeester mr. ridder van Rappard. De nestor, de heer Van der Linden (KVP) vertokte de gevoelens van de raad. De aankoop van ruim acht hectare grond tussen de Herenweg en de Leidsevaart ten westen en ten noor den van de Geleerdenbuurt leverde vol doende stof om er een uur over te spreken. Hoewel in het voorstel geen bedragen waren genoemd bleek uit de discussie, dat deze grond tegen een gemiddelde van 12.50 per vierkante meter wordt aangekocht. Daarbij is uiteraard de grond langs de Heren, weg (.t'75) hoger gewaardeerd, dan die van het inpandige terrein (ƒ5.50). De gemeente bleek over deze grond al tien jaar te hebben onderhandeld met de eigenaar baron O.Bentinck. Deze heeft zoals nu blijkt terecht nooit haast gehad met de verkoop. Twee jaar geleden stuitten de onderhande lingen af op een prijs van vier gul den per vierkante meter. De gemeente zal er thans ruim een miljoen gulden voor moeten betalen. De heer Scheer (VVD) noemde het een aanzienlijke prijs voor een stuk modder en hij vroeg zich af hoe men voor billijke prijzen goedkope woningen kan bouwen (een deel zou zijn bestemd voor de bouw van woningwetwoningen, red. NHC). Toen het voorstel in stem ming werd gebracht werd het met 18 3 stemmen aanvaard. Met de heer Scheer waren zijn fractiegenoten mevrouw Vriesendorp en ir. Frets tegen Oorspronkelijk had ook de heer Ver- kouw (P.v.d.A.) nogal bezwaren ge toond. Hij sprak van een vrucht, die men beter circa zes jaar geleden, mis schien dan wat minder rijp, had moeten plukken. Ook de heer Zegwaart (KVP) bleek van de hoge prijs te zijn ge schrokken. De heer Willemse (KVP) was ter ore gekomen, dat op deze grond aan de zijde van de Herenweg zeven etages hoge flatgebouwen zullen worden gebouwd. Een bedrag van 32.500 werd bestemd voor het aankopen van een hogedruk nevelspuit voor de brandweer. De heer Enschede (prot.chr) kreeg van de voor zitter een bevredigend antwoord op zijn vragen of Heemstede voldoet aan de normen voor wat het aan brandwecrma- teriaal mag of moet hebben en of dit materiaal ook voldoende is voor het blussen van eventuele branden in de hoge flatgebouwen. Het inrichten van het restaurant in het toekomstige zwembad kost 12.000 Het krediet werd verleend. De voor zitter merkte op, dat de totale kosten van de bouw van het nieuwe zwembad zullen worden overschreden met 150.000. HOOFDDORP, 26 maart Op de kruising Hoofdweg-oostzijde en de Schiphol weg zijn gistermiddag om een nur een vrachtauto en een personen auto op elkaar ingereden, tengevolge waarvan een der inzittenden van de personenauto, de 45-jarige mevr. A. Roodveldt-Veerman uit Hilversum zo danig gewond raakte, dat zij ter plaatse overleed. De twee andere inzittenden van de auto werden licht gewond. De vrachtauto, bestuurd door de 40- jarige chauffeur L. v.d. H. uit Gouda, verleende rijdende over de hoofdweg in de richting Lijnden geen voorrang aan de personenauto, die op de Schiphol- weg in de richting Haarlem reed. De personenauto werd bestuurd door de 41- jarige bedrijfsdirecteur J. R. uit Hil versum. Hij en zijn vierjarig dochter tje raakten bij de botsing licht gewond. De slachtoffers zijn overgebracht naar de Mariastichting in Haarlem. Misschien zeer tegen de verwachtingen in werd met geen woord meer ge rept over de nota inzake de verkeers maatregelen op de Binnenweg. baar zijn alle leden van de raad net eens met het instellen van een een richtingverkeer met bijkomende maat regelen. Diep betreurenswaardig acm- ten raad en college het, dat de ge meente zich in de kapitaalsuitgai en zal moeten beperken. Door Gedepu teerde Staten van Noordholland zou beperking zijn gesteld op 900.000.Ver schillende objecten van het meerjaren plan zullen nu in 1965 niet kunnen worden uitgevoerd. Dit betreft o.a. het verbeteren van de Adriaan Pauwlaan. Bij de rondvraag informeerde mr. Rutgers (VVD) naar de toekomst van RCH met betrekking tot het Heem- steedse Sportpark. Wethouder me- (Advertentie) Van de zeer exclusieve Sport Speciaal tot de Invicta (fabri kaat Gazelle, compleet 181.-) 't staat klaar bij Nico van Scha- gen 10 kleuren en veel combinatie mogelijkheden, remnaven, knijp- remmen, trommelremmen en ver snellingsnaven S.A. en Gazelle. Van Gazelle bij Nico van Scha- gen zoveel méér, zie het in de speciale Gazelle-showroom! Gierstraat 4044 Tel. 17768 Haarlem HAARLEM, 26 maart De 75-jarige wielrijder A. B. uit Haarlem js van_ morgen omstreeks tien uur bij het over steken van de Westelijke Randweg bij de Vlaamseweg aangereden door een vrachtwagen. De heer B. kreeg een lin kerschouderfractuur, een unkerheupfrae tuur en een hersenschudding en moest in ernstige toestand worden opgenomen in het Grote Gasthuis. De bejaarde was zonder op het verkeer te letten de weg overgestoken. Gisteravond om zeven uur is de 63-ja- rige paviljoenbediende U.v.D. uit Sant poort met zvjn bromfiets op Raamvest ten val gekomen, toen hij bij het pas seren van een voor hem rijdende bromfiets op zijn beurt werd ingehaald door een personenwagen. De van D. werd met een hoofdwond en een her senschudding opgenomen in het Grote Gasthuis. Op de Waarderweg is gistermorgen om tien voor elf wederom een vracht wagen in de sloot geraakt. Bij het uit wijken voor een tegenligger kwam de 19-jarige chauffeur A. v. R. uit Viaar- dingen in de berm en vervolgens in de sloot. Het komt de laatste tijd herhaal delijk voor dat auto's in de sloot lanes de Waarderweg terecht komen Het verharde gedeelte is slechts vijf meter breed en verkeert hier en daar in slechte toestand. De 17-jarige kantoorbediende F. K uit Haarlem wilde zich gistermiddag omstreeks een uur even onledig houden door in een personenauto van een klant te gaan rijden. De wagen stond voor de garage, waar hij werkzaam is, gepar keerd. Hij kwam niet ver, want on middellijk nadat hij vol gas had ge°-e- ven, reed hij met geweld tegen de muur van de garage. De auto werd nagenoeg geheel vernield en de kantoorbediende moest met Gen shock worden opgeno men in de Mariastichting. (Advertentie) vrouw Van der Meulen wees er op, dat Heemstede alle aandacht voor het sport park zal vragen, niet alleen gemeen telijk, maar ook in agglomeratie-ver band. Zonder chauvinistisch te willen worden achtte zij de accommodatie in Heemstede voor de voetballers beter dan die in Haarlem. Mevrouw Cohen - Koster (Pv.d.A.) vroeg of de Laan van Rozenburg een B-weg kan worden. Bewoners hebben last van de zware vracht(zand)auto's, ene deze weg gebruiken om de ver keerslichten bij de Herenweg Zand- voortselaan te omzeilen. Zij bleek ge schrokken door de aanval op een aan tal bomen in Kennemerduin langs de Herenweg. Het is niet zo erg als wordt verondersteld dat daar de bomen niet meer aile gaaf waren. De heer Van der Hulst (KVP) wilde zich graag aansluiten bij het besprokene in de gemeenteraad van Haarlem, waarin een appèl was gedaan voor tu- oige maatregelen tegen luchtvervuiling opdat Kennemerland geen tweede Roer gebied wordt. De voorzitter zei attent te zpn en te kunnen zijn omdat deze kwestie regelmatig in het intergemeen telijk overleg ter sprake komt. Mevr. Vriesendorp vroeg 'n kortere fase voor het op „rood" blijven staan van de verkeerslichten Bronsteeweg-Lanck- horstlaan, richting Noord Zuid. De voorzitter, dit zelf gekonstateerd heb bende, treft al maatregelen daar m verbeteringen te brengen. Zoals te verwachten was is ook de Amerikaanse besteller „The Carpetbag gers" verfilmd. Uit de besprekingen, die in de Amerikaanse en Engelse pers over dit boek van Harold Robbin zijn ver schenen, mag worden afgeleid, dat het een cocktail van sex, pornografie en ge weld is. De producent Joseph E. Lemne en de regisseur Edward Dmytryck heb ben een waterdichte formule gevonden om dit en soortgelijke boeken te ver filmen zonder op onov e r komen hjke moeilijkheden met de censuur te stui ten. Sex op het filmdoek, zo luidt ken nelijk hun redenering, mag wel worden gehoord maar niet gezien. De filmkeur ders kunnen dus zo'n product met ge sloten ogen uitzitten, als ze hun oren maar open houden. De „held" in deze film is een psycho- patische sadist, die zijn vader de dood injaagt en zijn frivole jonge schoon moeder naar het zedeloze Parijs uit de jaren-twintig stuurt. Later wordt ze door een vriend en vroegere medewer ker van deze sadist teruggehaald. De „held" zelf breidt intussen de zaken steeds verder uit, gaat vliegtuigen en films fabriceren, en verzamelt steeds meer miljoenen, iedere tegenstander meedogenloos vernietigend, zijn vriend op het hart trappend en zijn medewer kers ontslaand, zodra ze hem niet meer van nut kunnen zijn. Bovendien vindt hij er een sadistisch genoegen in ore de dochter van een vroegere vriend, die hij heeft geruïneerd, te trouwen en weer van haar te scheiden, laat hij zich op nieuw met zijn stiefmoeder in en bom bardeert hij een vroegere prostituée tot filmster. Tenslotte, om allemaal goed te maken, wordt de psycho-analyse er bij gesleept, waarbij het Amerikaanse geloof, dat de In de film „Okinawa", welke in Luxor draait, maakt men kennis met een uit zeer van elkaar verschillende personen bestaand marinierspeloton. Het peloton maakt de aanval mee op een eiland in de Pacific tijdens de oorlog tegen Ja pan. Al die karakters worden ten voe ten uit getekend, binnen het kader van het oorlogsverhaal. Het is een sympa thieke film, waarin vooral het mense lijke element in de wreedheid van de oorlog een rol speelt. De boeiende weer gave der uiteenlopende karakters is kun dig om de hoofdintrige de strijd tegen de japanse raketprojectieien heenge- bouwd. De intrige zelf is boeiend als in een gangsterfilm. Ondanks de hard heid, waarvoor men ook in deze oor. logsfilm niet terugschrikt heeft de film grote waarde uit zedelijk en sociaal oogpunt. 2, 7, CINEMA PALACE; The Carpetbagg®rs' volw. 2 en 8 uur. FRANS HALS: Krankzinnige begeerte, vol wassen, 7, 9.15 uur. Za. 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7, 9.15 uur. Di. 8 uur. LIDO: Geen alibi voor moord, l8 jr' 9.15 uur. Zo. 2, 4.30, 7, 9.15 uur. ocht. Op het altaar der liefde, str. volw. 11 uur. LUXOR: Okinawa. A jr., 2, 7, 9-15 uur' Zondag. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Ontsnapping uit de Oriënt, volw.. 2. 7, 9.15 uur. Zondag. 2, 4.15, 7 en 9.15 ubr. n u Flying clipper ahoy, a.l. zo.oci ROXY: De een-ogige indiaan. 14 Jr- Do. t.m. zo. 2.30, 7. 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. 14 In de greep der casbah-bandieten, 14 jr., ma. t.m. wo. 2.30, 7, 9.1a uu'\ STUDIO: Moord aan boord, H )r- 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15 uur. The jungle cat, a.l. zo.ocht. 11 uur. MINERVA: De val van Ro1^ uur. Jongensranche, a.l. zu- u- Vrijdag 26 maart het'N.PhSOb°öxv. 8HenriUrArS>dsCersohs°t^ Rhea jackson, sopraan. Dinsdag 30 maart Concertgebouw, 8.15 uur: Concert door het NPh.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Irgrid Haebler. piano. Donderdag 1 april Viivcrweg, Bloemendaal, 8 uur: Gerefor meerde kerk. „Haarlems Kamerkoor" uit voering van de Johannes Passion van J. S. Bach o.l.v. Piet Halsema. Vrijdag 26 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Eva ^?nhfur" van Herman Heiiermans. Regie. wim Kouwenhoven. Zaterdag 27 maart stadsschouwburg, 8 uur: Ned. Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. Regie: Han Bentz v. d. Berg. Zondag 28 maart Stadsschouwburg. 8 uur: „Een avond met Wim Sonneveld Maandag 29 maart Stadsschouwburg, 8 uur: „Een avond met Wim Sonneveld Dinsdag 30 maart Stadsschouwburg, 8 uur: „Een avond met Wim Sonneveld Woensdag 31 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Operette Gezelschap met „Frau Luna". D irdag 1 april Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Operette Gezelschap met „Frau Luna". Vrijdag 26 maart Santpoortplein, Lorentz Lyceum, 7.30 u.: Haarlemse weer- en sterrenkundige kring. Prof. dr. A. Blaauw spreekt over: Proble men rond het ontstaan van de sterren. Koudenhornkazerne, kamer 5, 8 uur: Haarlemse Jazz Club. Causerie door de Amsterdammer E. F. Heemskerk. Onder werp: „Jazz: hot and hybrid". Zaterdag 27 maart Concertgebouw, 20.30 uur tot 2 uur: Grote Dansavond georganiseerd door 10 so ciëteiten onder de naam „Soos 65" ten bate van het Intern. Bouwfonds. M.m.v. The Jo kers, het Metropolitainkwintet, het Society kwintet. Minerva Theater, 2.30 uur: Aerdenhouts Kindertoneel met „De betoverde Prinses". Stationsplein, 8 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond m.m.v, het kwintet The Exen- trics. Rest. Brinkmann, 6 uur: Volksuniversiteit. Jongerenclub „de twintigers", dansavond m.m.v. The Dark Town Seven. Zondag 28 maart „In 't Trefpunt", Kleverpark, achter de Schuylenburght. 8 uur: Dansavond in Franse sfeer van de K.J.M. onder de naam „Gio- vento;», m.m.v. het West Side Combo. Rest. Brinkmann, 11-5 uur: Nationale Postzegelbeurs van Postzegelverzamelaars. ..Kring 64". Homi, 8 uur: Stichting R.K. Instuif Pana ma, Junior: Dansavond m.m.v. The Maro's. gekend om hun „Beatles- en Rolling Stones- shows". Rest. Badmintonhal Duinwijck, 8 uur: Sociëteit La Fonternalla, dansavond m.m.v. The Ocasional Swing Combo. Stationsplein, 8 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond m.m.v. het Tony Voss kwartet. Maandag 29 maart Rest. Brinkmann, 8 uur: Hildebrandzaal: Ver. Haerlem. De heer J. A. Hoeben spreekt over „Haarlemse gevelstenen". Rest. Brinkmann, 8 uur: Muziekzaal: Cen trum voor intern, lezingen. Lezing met kleurendia's. Spreekster: Bianca Dony. On derwerp: Sicilië, het land van d_ tijgerkat". Dinsdag 30 maart Wolstraat 7, Tempelierenhuis, 8 uur: Al gemene Nederl. Drankbestrijding. Org. H. Wieringa houdt lezing met dia's over „Hoe Haarlem vroeger was". Woensdag 31 maart Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit: Instrumenten van economische politiek. Docent dr. J. W. de Pous. Rest. Lion d'Or, 8 uur: Openbare werken: voorlichting aan de bewoners van de Park- laan. Waagtavcerne, Spaarne hoek Damstraat. Vrijdagavond: optreden van Cobl Schreijer en haar gast Boudewijn de Groot. Zater dagavond: optreden van Cobi Schreijer en haar gaste: Conny Renoir. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse „chool van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie ./erken van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 uur. Zondags van 1 5 uur. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling van werken van Isaac Israels. Tekeningen, aqua rellen, pastels en grafieken. Geopend dag. 10 5 uur. Zondags van 1 5 uur. (tot en met 5 april). Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse schooi 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van U 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Bisschoppelljkmuseum: Tentoonstelling van de Limburgse kunstenaar Géne Eggen, (t/m 25 april). Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13,30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur „Kunstcentrum „de Ark": Expositie van tekeningen, aquarellen en schilderijen van de kunstgroep „de ,icht". Geopend Dag van 10 8 uur (t/m 28 maart). „In 't Goede Uur": Expositie van teke ningen van Hans Mulder. Geopend: Dag van 10 6 en 8 24 uur (t/m 31 maart) Amsterdamstraat 44: Expositie van „De Groep". Geopend da. 99 uur. Behalve zo. t/m 27 maart. Waag, Spaarne hoek Damstraat: Kunst zij ons doel: Schetsen, studies, aquarellen, gouaches, grafiek van 1 tot 100 guldens. Geopend: 10-5 uur; zo. 2-5 uur. T.m. 5 april. Vishal: Expositie van poppen, van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. T.m. 25 apr. Museum Het huis van Looy: Expositie van naaldwerk. Van 30 maart tot en met 5 april. Huis van Looy: Stichting goed handwerk: Tentoonstelling „Alles voor de bruid", ge opend: wo. 31: 2-5 en 7-9: do. 1: 10-5; vrij. 2: 10-5 en 7-9; za. 3: 10-4 uur. Keukenhof, Lisse: Openluchttentoonstel ling van voorjaars- en zomerbloemen. Da. geopend van 8 uur t.m. zonsondergang. Van 30 maart t.m. medio mei. man met de sterkste vuisten het gelijk onveranderlijk aan zijn zijde heeft, een niet onbelangrijke rol speelt. Het komt tussen de sadist en zijn vriend tot een bijzonder sensationeel en onsmakelijk vuistgevecht, dat de sadist er toe brengt, de oorzaak van zijn weerzinwekkend gedrag te erkennen: zijn tweelingbroer is op jeugdige leeftijd krankzinnig ge storven en de vrees, dat hem eenzelfde lot zal treffen, heeft zijn hele leven be- invloed. Daarop volgt een even plotse linge als radicale genezing. De man verkoopt alles, wat hij bezit en gaat zich gelouterd verzoenen met zijn gescheiden maar nog altijd vol liefde naar hem hunkerende vrouw en kind. De regisseur heeft voor de verfil- ming van dit onmogelijke verhaal, dat hij opsierde met alle pracht en kleuren, waarover de Hollywoodse techniek beschikt, leentjebuur ge speeld bij vrijwel al zijn collega's, die hun werk met beter resultaat en met veel meer oorspronkelijkheid plegen te verrichten. Het verhaal is nauwe lijks geloofwaardig, van enige ka raktertekening is bijna geen sprake. Men heeft hier te maken met een even luidruchtige als banale en schijn heilige film, die kennelijk met één doel is opgezet: zoveel mogelijk geld verdienen aan de sensationele verfil ming van een sensationele besteller In Cinema Palace. (Volwassenen). „Geen alibi voor moord", een film van Julien Duvivier, vertoont al het 'evenspessimisme en de zwartgallige kijk op de mensen en hun gedragingen, die sommige van zijn vroegere films kenmerkten, maar dan zonder de steun van een overtuigend gecomponeerd ver haal en een indringende beeldvorm. Robert Hossein speelt in deze film de rol van Daniël Boisset, een uit de ge vangenis ontsnapte brandkastenkraker die op zijn vlucht in contact komt met Georges Wilson, de eigenaar van een wegrestaurant annex benzinepomp en Cathérine Rouvel, diens veel jongere vrouw, die er niet voor terugschrikt de vluchteling te verleiden en te chan teren en haar man te vermoorden om in het bezit te komen van diens spaar geld en wier hebzucht en verleidings kunst ook Jean Sorel, vriend en mede plichtige van Daniël Boisset, de dood indrijven. Natuurlijk heeft een film. gemaakt door een man als Julien Duvivier, zijn goede en zelfs sterke momenten, maar als geheel mist hij alle overtuigings kracht. Daartoe zijn de karakters en situaties te sterk overtrokken en is het verhaal te weinig origineel en zit het te vol onwaarschijnlijkheden. Nog nooit hebben we zo weinig mensen in zo korte tijd zoveel ongewilde moorden zien plegen en zich zo onwaarschijnlijk zien gedragen. Als opwindend amusement heeft de ze thriller zonder twijfel kwaliteiten maar als film is hij een man van Duvi- vier's formaat onwaardig. In LIDO (18 jaar). IIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIHII1IIII1IIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1II1IIIIIII!. De jeugdproblemen-cultus, die ter ere van de mammon ijverig in de film wordt bedreven en de rage om, op het witte doek, keurig geconserveerde he ren van middelbare leeftijd te koppelen aan prille meisjes, die nog in de luiers lagen toen zij al aan hun eerste echt scheiding toe waren, hebben de Itali aanse regisseur Luciano Salce geïnspi reerd tot de film „La Voglia Matta", een satirische klucht in Dolce Vita-stijl Hij brengt een gefortuneerde zakenman, die op het punt van wijntje en trijntje van wanten weet, in contact met een groepje nozems, dat op het gebied van onbezorgde gewetenloosheid alle in vroe gere films gevestigde records met stuk ken slaat. Tot dit groepje behoort ook Francesca, een speels, ternauwernood aan de puberteit ontgroeid meisje, dat de oudere man, die zich wanhopig blijft vastklampen aan zijn amoreuze her inneringen uit vroegere jaren, er toe brengt zich tegen beter weten in voor te praten dat de gevoelens, die hij voor haar koestert, worden beantwoord. On ze pedante zakenman krijgt heel wat te slikken, eer hij tot het besef komt dat hij voor het wispelturige kind niets anders is geweest dan een ongewoon stuk speelgoed dat onmiddellijk weer wordt vergeten, zodra het begint te ver velen. Ugo Tognazzi is de overrijpe Don Ju an en Catharine Spaak weet er redelijk wel uit te zien als een vijftienjarige kwasi-courtisane, die haar belegen aan bidder beurtelings in rooskleurige dro men en doffe wanhoop doet leven. „Krankzinnige begeerte" aldus de insinuerende Nederlandse titel. Een krankzinnige film. Maar vol goed-gekke invallen. En met ruim voldoende zelf spot wat betreft onderwerp en uitwer king ervan om, met een tikje zout, meesmuilend te worden geapprecieerd. In Frans Hals (volwassenen). Tot en met zondag is in ROXY de film te zien „De eenogige Indiaan". Het verhaal speelt zich af in het begin van de negentiende eeuw in Indiana, waar onderlinge naijver bestaat tussen Ame rikanen en Britten. De Amerikanen wil len vrede met de Indianen, terwijl de Britten de eenogige profeet, die de Ame rikanen haat, gebruikt om tegen het Amerikaanse bestuur te ageren. De broer van de profeet helpt loyaal de Amerikanen. De strijd gaat op en neer met wisselende kansen. Tenslotte wor den alle twisten bijgelegd dankzij het gezond verstand van alle goedwillen- den. (Veertien jaar). Vanaf maandag draait de film „In de greep der Casbah-bandieten", waarin het verhaal van een garde-commandant die een prinses bemint en haar in vei ligheid brengt in de Casbah. Ais de ge wetenloze grootvizier dat ontdekt, laat hij de troepen de casbah bestormen. De aanval wordt afgeslagen, de grootvizier gedood en de commandant kan met de prinses trouwen. (Veertien jaar). In Studio wordt de film gedraaid „Moord aan boord", vervaardigd naar een van de befaamde detectives van Agatha Christie. Het gaat hier om een kordate vrouw, wier grootvader een stichting in het leven heeft geroepen om de losgeslagen jeugd wat meer pit te geven. Zij zit in het bestuur van de stichting, die daarvoor uitgezochte jonge lui een opleiding geeft op een roem rucht fregat. Tijdens een bestuursver gadering zakt een der leden in elkaar en sterft. De vrouw vermoedt, dat hier misdaad in het spel is (hetgeen later ook blijkt) en gaat aan boord van het fregat op onderzoek uit. Ze is daar niet bepaald welkom, maar er valt weinig tegen haar te beginnen. Er wordt een moordaanslag op haar gepleegd, kort daarop laat een officier het leven. De politie weet er geen raad mee, de vrouw zet door en slaagt er ten slotte in, na een bijna dodelijk avon tuur overleefd te hebben, de dader te ontmaskeren. Voor de liefhebbers uit stekend amusement, met veel spanning. (Veertien jaar). In REMBRANDT wordt de film „Ont snapping uit de Oriënt" geprolongeerd. (Volwassenen). Tijdens de avonduren draait in MINERVA „De val van Ro me", een spectaculaire film met So phia Loren in de hoofdrol. (Veertien jaar). Zondag- en woensdagmiddag: „Jongensranch". (Alle leeftijden). (Advertentie) 9 of U van een veel duurder» machine meer plezier zult hebben dan van een EFKU. Want de Efku is een laaggeprijsde MERKMACHINE met zoveel goede eigenschappen, dat wij als vakhandelaar hem graag aanbevelen. Reeds voor 295.- een fantastische zig-zag! JL Efku-dealer; Kleine Houtstraat 112 Haarlem Telefoon 02500—11142 BEVALLEN van een ZOON: 23 mrt. M. Unger-Visser. 24 maart: E. Groene- veld-van der Hoeven, V. H. Melger- Kruis, M. N. Pieters-Wisselo, E. M. Ongena-Venniker. Van een DOCHTER: 24 maart: C. M. Th, W. Lammers-Elstgeest, M. J. C. E. Snijder-Stolwijk. 25 maart: H. Mexsenaar-Romeijn. ONDERTROUWD: 25 maart: T. R, Dobson en A. van Willigenburg, A. W. M. van Velzen en E. J. M. Paule C. P. Visser en H. C. Hulsbergen, H. E. Metselaar en P. Meijer, R. M. Ter meer en I. H. G. van der Linde, W. C. van Rijn en E. Vlug. GEHUWD: 25 maart: A. Bijster en G. C. Kooü, L. G. Kol en G. E. de Vink, G. J. Horselenberg en I. Plan- tinga. OVERLEDEN: 23 maart: A. J. A. Berkenbosch-Taveniei', 77 j., Stations plein. 24 maart: W. Smink, 82 j., Reitz- straat, P. Breeuwer, 73 j., Wagenma kerslaan, P. N. A. Braun, 58 j., Pot gieterstraat, E. Swakman-Brouwer, 90 j., Jansstraat. Teletype lib RB STAD,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3