vooruit! geld MOET G-R-O-E-l-E-N Prof. HARTOG: -W erkweek van 40 Uur voorbereiden Te bereiken in wellicht tivee etappes Opzij Principes II l Auschwitz-proces in Frankfurt Nederlander zag de kamp arts Lucas duizenden gevangenen uitzoeken A. de la Penha uit A'dam als getuige Shirley Temple houdt vakantie in ons land Wat is ze groot geworden!' Staking bij de Curacaose tv duurt voort De opvoeding Het gevaarlijke verkeer James - stijl in mode kxaa xr T oekomst VASTENACTIE TELE-LEUT IN DE RUIMTE Principes I Opnieuw Engelse spionageaffaire Boete geëist voor porno gr a fie handel Washington zendt „gifgas-nota" van Russen terug Mogelijkheden met badstof Dr. Trimbos Kijk- en luister geld I Kijk- en luister geld II Wat kinderen ervan zeggen Titels Inkomsten belasting I Inkomsten belasting II Inkomsten belasting III C.v. J. KRAAIJENHAGEN Co. 1965 YIjTfle M en antwoord ZATERDAG 27 MAART 1965 PAGINA 5 Hoofdkwartier voor uw beleggingen Driekoningenstraat 4 Amsterdam Tel. 020-63011 vnn hei 11 ic u vv. v Als de PvdA aan een nieuw ka mnet gaat meedoen dan toch alleen biaar indien een andere politiek ge- folgd wordt dan in het kabinet-Ma- -*?n: groter invloed van de regering t «ïjbedri'fslevcn en Keen reclame- Aldus de oud-minister van Finan- ^'ën H. J. Hofstra op een bijeenkomst *an zijn partij in Zuid-Holland. het GIRO: 5850 UTRECHT kONDEN, DEMW[ mmm Fractietje leggen, niemand zeggen kukeleku zo kraait de haan ik heb m'n TeeVee voetbalschoenen aanj bij 't grote gebeuren in hogere sferen spelen WIJ lekker kabinetje formeren. En maken wij nog 'ns een mooie goal dan is dat door Lexington, ons idool. 99 SHIRLEY TEMPLE terug in het land der voorvaderen mum. Badstof is een materiaal, dat overal voor gebruikt kan worden. Voor badjassen en ochtendjassen, maar deze zomer wordt het ook gebruikt voor japonnen. Voor strand- en hoogzomer jurkjes, zoals op de foto. Maar op enkele shows hebben wij een dunne kwaliteit badstof ook verwerkt gezien in een grappige avondjapon. (Advertentie) APELDOORN, 27 maart In een j/«serie over „perspectief van de ar- 'dsrnarkt" in ons land heeft prof. dr v' Partog, hoogleraar aan de Rijksuni- ^«iteit te Groningen, gistermiddag op 'andelyke ledenvergadering van de "tactgroep van werkgevers in de me- "ijverherid zich afgevraagd of het "1 Ho fnillictna ninf lann.atnad.nnil de industrie niet langzamerhand J' Kaan zoals het met de landbouw |(h|» wat de beroepsbevolking betreft. f i960 was in Nederland veertig pro- der beroepsbevolking werkzaam i industrie, tien procent in de land- 'lvv en de rest (de helft dus) in de van de dienstensector. '"lil ""■iiilllilllllllllliiiliiliiiliilliiliillllllllliliiiiiiiiiiiiliiiilli ï>e heer Hofstra bekleedt sinds zijn Mtreden als minister al sinds enkele e e.n een zeer hoge, verantwoordelijke v° invloedrijke functie op de bedrij- qp van een zekere mijnheer Veroime, j e een verklaard tegenstander is van u ^'enging van de overheid op het 'drijfsleven en de bouwer is van REM-eiland. Welke principes hul de heer Hofstra nu eigenlijk? l Nagenoeg de gehele vrije wereld J, ?Pte dat de Westduitse Bondsdag 'lidelijk stelling zou nemen tegen de erjaring van oorlogsmisdaden. Het f«at hier niet om de „lichte" geval I h, maar om de moordenaars, de beu Ijl" waarvan iedereen, in en buiten hitsland, weet dat er nog een aantal rondlopen, hot het begln van deze maand leek t voorstel om de verjaringstermijn te 'Hengen een grote meerderheid te allen behalen, In drie weken tijd 'hter hebben politieke motieven een grote invloed gehad op een prin beslissing dat er weinig of meer van deze stemming over utyeike principes huldigt men in 'st-Duitsland eigenlijk? "«Hl in I 27 maart (AFP) Volgens tve-,aily Telegraph is er in Engeland lj6. een spionageschandaal ontdekt. ho0 2,°u als hoofdpersoon hebben een «ie^Itoplaatste functionaris in overheids- die vroeger bekend stond om .bro-nazistische sympathieën en die, ^°viot ?orl°g. geheime gegevens aan de ^et-Unie zou hebben verkocht. 'iiigp 01811 zou verscheidene veroorde- ,a.chter de rug hebben, doch on- tecj; dit verleden toch als RAF-officier ^ldn" I 'iedben tijdens de Tweede We- 2'®ns?r °.p gmnd van zijn staat van j.2011 hij een hoge functie op een Jd«MiV10.isteries hebben gekregen. Zijn «i«t wordt in de Daily Telegraph onthuld. Legt men daarnaast de cijfers der V.S. over 1964 (en houdt men er dan rekening mee dat de ontwikkeling daar over een aantal jaren gewoonlijk in West-Europa ook aan de dag treedt), dan blijkt dat de industrie daar nog maar voor een derde beslag legt op de beroepsbevolking, de landbouw voor ongeveer zes procent en de diensten sector voor bijna tweederde. Prof. Hartog merkte op dat de ar beidstijd thans gemiddeld 45 uur be draagt bij een vijfdaagse werkweek. Negen uur per dag is een lange tijd. Zulk een arbeidstijd laat zich verdedi gen in tijden van grote spanning. Maar hij betwijfelt zeer of dit zo zal blijven. Hij acht het raadzaam zich voor te be reiden op een periode waarin een ne- genurige werkdag niet langer kan en verdere verkorting van de arheistijd tot veertig uur per week, te bereiken bijv. in twee etppes, is wellicht mogelijk. Men heeft, met name ter bereiking van enige ontspanning op de arbeids markt in ons land, veel verwacht van de loonexplosie 1964. Daar is niets van terecht gekomen door de grote zuig kracht van de ons omringende landen Die anderen gaan met hun toonbewe ging ononderbroken voort en daarom moet Nederland wel mee. Prof. Hartog is van mening dat welk loonsysteem men ook onder de huidige nationale en Westeuropqse om standigheden zou willen toepassen men daarbij de oude wetmatigheid zich weer zal moeten herinneren: Wanneer twee ondernemers één arbeider nalo pen dan is het loon hoog: als twee ar beiders één ondernemer nalopen dan is het loon laag. Hij acht het beter dat thans te erkennen, omdat het open en eerlijkheid bevordert. Men kan in deze tijd wel over een loonpolitiek systeem denken, maar men zal net niet eerder met vrucht kunnen toepassen dan wanneer er een even wichtstoestand op de arbeidsmarkt is ontstaan. Die evenwichtstoestand ziet hij als er een werkloosheid is van ander half twee procent. Prof. Hartog zei voorts dat de vak beweging de dingen enigszins anders is gaan zien dan voorheen. De vakbewe ging is het niet geweest die de tonen de laatste jaren heeft opgeschroefd. Het is nu voor haar moeilijk, nu is geble ken dat het allemaal toch zonder veel gevaren kon. Maar de bomen groeien niet tot ln de hemel. Prof. Hartog meent dat het begrijpelijk zou zijn als de vakbeweging, die jaren achtereen ge matigde eisen heeft gesteld, nu zou zeggen „laten we dan maar- eens kij ken tot hoever die bomen dan wel groeien". AMSTERDAM, 27 maart In tegen stelling tot de rechtbank acht de pro cureur-generaal bij het gerechtshof al hier het merendeel der bij een 32-,jarige chauffeur-besteller en boekhandelaar in beslag genomen buitenlandse fototijd schriften wel aanstotelijk voor Je eer baarheid. De rechtbank had de Bus- sumer, die meedeelde zich nu niet meer met de handel in deze tijdschriften be zig te houden, vrijgesproken. De procureur-generaal requlreerde de ook in eerste instantie door de offi cie geëiste boete van 500 gulden, waar van 250 gulden voorwaardelijk. „Ieder- een moet voor zichzelf uitmaken wat aanstotelijk is voor de eerbaarheid", zei procureur generaal mr. W. B J? Aberson. De president van het Hof merkte naar aanleiding hiervan op „Het Hof stelt zich op het standpunt van de normale Nederlander". Uitspraak 9 april. (Advertentie) FRANKFORT, 27 maart <DPA) Twee dagen na zijn onverwachte restatie wegens sterke verdenking van medeplichtigheid aan massamoord zyn tegen de voormalige kamparts dr. Franz Bernhard Lucas (53 jaar), in het Auschwitz-proces te Frankfort vrij dag door een Nederlandse getuige op nieuw ernstige beschuldigingen uitge bracht. De 55-jarige installateur Abraham ar- SCHIPHOL, 27 maart Met een door misverstanden in Moskou veroor-4 zaakte vertraging van een dag is gis teren via Kopenhagen de in een fel rood mantelpakje gehulde thans 36 jaar oude Amerikaanse filmster Shir ley Temple voor een vakantie van een week in ons land gearriveerd. Ze lo geert in het Amstelhotel in Amster dam met haar echtgenoot. Hoewel Shirley i„ Nederland feitelijk alleen beroemd is geworden uit Je thans 30 jaar achter ons liggende tijd, waarin zjj als meisje van vier of vijf jaar oud met pijpekrullejtes in het blonde haar en met een kleuterstemmetje „On the good ship Lollypop" zingend met haar films furore maakte, was er toch zeer grote belangstelling bij haar aankomst. Toen ze de vliegtuigtrap af daalde zei iemand op het platform: „Wat is ze groot geworden". En wanneer men haar mag geloven, dan heeft ons land een heel warm plekje in haar hoH. „Zo lang ik het me herinneren kan heb ik al naar Ne derland willen gaan", vertelde ze opge togen in de perskamer. „Mijn vader is nl. van Nederlandse afkomst". Dat zij speciaal naar Europa zou zijn gekomen om medische hulp te zoeken voor haar broer bleek onjuist te zijn. Wel is deze tien jaar oudere broer aan zijn rolstoel gekluisterd sinds hij in 1952 in de benen verlamde als gevolg van multiple sclerose en wel trad Shirley dientengevolge toe tot het be stuur 'van de Multiple Sclerose Society, die o.a. een internationale research groep heeft, waarin ook Nederland is opgenomen. Op Schiphol stonden ter begroeting bestuursleden van de Nederlandse Mul tiple Sclerose Stichting, die zich in spant voor de 10 12.000 lijders aan deze ziekte in ons land. Een van hen was mej. T. J. van Geldermalsen uit Amsterdam, die een welkomstwoord richtte tot Shirley Temple. Shirley bleek geroerd door het korte speechje. In 1949 trad Shirley voor het laatst in een film op, een hele slechte meent ze zelf, genaamd ,,A Kiss for Corliss". Tegenwoordig heeft de televisie haar voorkeur. In de afgelopen vier jaren hebben de Amerikanen haar op hun televisieschermen in niet minder dan 52 eigen tv-shows kunnen zien. Vol trots toonde Shirley de portretten van haar drie kinderen: de 17-jarige Susan, de 12-jarige Charlie Jr. en de 10-jarige Lori. „Susan is twee zomers geleden no^ in Nederland op vakantie geweest. Ze logeerde aan de Heren gracht. En niemand van u heeft het gemerkt". rt uit Amsterdam verklaar de dat beklaagde duizenden niets ver moedende mensen de gaskamers ingestuurd. Slechts ongeveer van de 5.000 gedeporteerden van ®eo Nederlands en Hongaars trans port, die door Lucas op het perron yan aankomst werden uitgezocht, zijn in leven gebleven. In april 1944 werd °'J, De la Penha, zelf als Jood naar Auschwitz overgebracht. n ?°°r beslissingen van Lucas zijn des tijds eveneens 150 zieke gevangenen uit ae ziekenafdeling van het kamp in de gaskamers omgekomen. De la Penha ze' ooggetuige van deze selectie te zijn geweest omdat hij toen als patiënt in ge ziekenafdeling lag. De naam van de ^•S.-arts hoorde hij van twee voorma lige S.S.-ers, die wegens diefstal van bout ln Riga als gevangenen „naar Auschwitz waren gedeporteerd. Zij wis ten van tevoren al van de ophanden zijnde selectie af, maar waren daar niet bang voor „omdat zij Duitsers wa ren." De grijze, ernstig zieke De la Penha was zeef onder de indruk toen bil zich herinnerde, dat hij destijds in Ausch witz Lucas herkende ais de man die drie maanden tevoren bij zijn aan komst de mensentransporten selecteer de. Hij herkende hem onmiddellijk toen hij de ziekenafdeling binnenkwam. Nu echter kon getuige De la Penha Lucas, die met asgrauw gezicht zicht baar nerveus op de beschuldigingen re ageerde, niet lussen de twintig be klaagden aanwijzen. Hij had de arts in 1964 voor de televisie en in kranten ge zien maar hem er niet in herkend, zei hjj. „Maar als ik de naam Lucas boor de rees voor mijn ogen het vernieti gingskamp Auschwitz weer op." Met de woorden „u vergist zich" keerde de Nederlander zich tegen po gingen van de verdediger van Lucas dr. Rudolf Aschenauer. zijn getuieenver- klaring te ontzenuwen. De verdediger wees er onder meer op, dat de massa transporten uit Hongarpe pas begin mei in Auschwitz aankwamen. De la Penha bestempelde de bewering van Lucas dat hij alleen m het kamp Auschwitz en zeker niet in de ziekenafdeling had geselecteerd, als een leugen. WASHINGTON, 27 maart (UPI) D© Verenigde Staten hebben de Russi- sohe nota waarin wordt geprotesteerd tegen het gebruik van „gifgas" in Zuid- Vietnam, ais „onaanvaardbaar gere tourneerd". In de Amerikaanse afwij zing wordt er op gewezen dat de Ame rikaanse minister van B.Z., Dean Rusk onlangs heeft verklaard dat de V.S. in Vietnam slechts gas gebruiken dat door de conventie van Genève wordt goedgekeurd. (Reuter) Volgens communistische diplomaten in Washington worden mo derne Russische luchtafweerraket- ten aan Noord-Vietnam geleverd om dit land te helpen bij de verdediging van belangrijke centra, zoals Hanoi en Haiphong. De diplomaten legden de na druk op de ernst van de door de Sov jet-Unie genomen maatregel. (DPA) Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van defen sie zei vrijdag dat de VS tot dusver geen bewijzen nebben voor levering van Russische luchtafweerraketten aan Noord-Vietnam. Hij verklaarde dat de VS communistische leveranties aan Noord-Vietnam goed controleren en dat zij tot dusver geen raketten heb ben ontdekt. WILLEMSTAD, 27 maart (ANP) Het grootste gedeelte van bet personeel bij het televisiestation op Curasao „Te- le-Cura^ao is aan het staken. Alle sta kers, twaalf in totaal, zijn ontslagen. Hierdoor kan het station sinds woens- dag "tot uitzenden. Ook vandaag zal er niet worden uitgezonden, niaar de direc tie van het televisiestation hoopt zon dag normaal met haar programma's door te kunnen gaan. Ieder jaar sneuvelen er op de Ne derlandse wegen meer dan 2000 mensen, dat is ongeveer 6 per dag, waaronder één kind. Morgen kan het uw kind zijn. Het gevaar in het ver keer is een algemeen vraagstuk, in de opvoeding. Wat wordt er aan gedaan, wat doen we er zelf aan, wat zouden we er eventueel nog meer aan kunnen doen? Daar gaat het om. Er wordt op de scholen veel werk gemaakt van de verkeersopvoeding. Het is als vak verplicht gesteld, en er wordt op het eind als afsluiting een verkeersexamen afgenomen. Daar wordt niet alleen de kennis van de verkeersregels bijgebracht, maar ook gewezen op de verant woordelijkheid ten opzichte van an dere mensen. Voorbeeld: Jan mag niet rijden op een fiets met een slechte rem, omdat het gevaarlijk is voor hemzelf, maar ook omdat an deren er de dupe van kunnen wor den. Op de radio en de t.v. horen en zien we uitzendingen, die in de zelfde richting werken. Overtuiging. We kunnen echter niet alles over laten aan de school en andere open bare instanties. We moeten als ou ders ook iets doen aan verkeersop voeding. U zult zeggen, dat U al tijd waarschuwt als de kinderen naar school gaan. „Voorzichtig zijn en goed uitkijken. Rijd niet te hard". Wat kunt U dan nog meer doen? In de eerste plaars zou ik willen zeg gen, dat U als U waarschuwt, dit met overtuiging moet doen. Niet alleen maar naroepen. Dat slaat meestal niet aan. U kunt ze beter even bij U roepen, even aankijken. „Denk er om .jongens, je weet het, geen gekheid op de fiets. Zoiets zal meer indruk maken. Ten tweede: als er soms in Uw gezin weer eens iets ter sprake komt op het gebied van de verkeersvei ligheid, grijpt U dat even aan. Ge tuig dan zonder overdrijving van Uw zorgen op dit gebied. U kunt het zich echt niet veroorloven om tegen over Uw opgroeiende jongens te la chen over al die „onverantwoorde lijke heldendaden" op de weg. Moet je dan altijd een ernstig ge zicht erbij zetten? Weineen, maar de kinderen moeten toch wel uit Uw houding aflezen, dat U het er niet mee eens bent en het onverant woordelijk vindt. En dan is er nog iets. Hoe gedraagt U zich in het verkeer? Er zijn mensen, die aan verkeersopvoeding doen en het zelf echt zo nauw niet nemen met de snelheid en voorrang. Op den duur heeft de jeugd dat in de gaten. Veel haastige automobilisten riskeren veel en gedragen zich als vrijbuiters. Misschien hebben zij des ochtends nog wel in de haast tegen zoonlief gezegd: „Voorzichtig jij, op de weg." In de opvoeding moet je zelf doen wat je van kinderen eist. Denkt U er wel om: kinderen handelen niet in de eerste plaats naar Uw woor den, maar wel naar Uw manier van doen en Uw hele instelling. Dat geldt ook in het verkeer. LONDEN, 26 maart (UPI) D* wei-gesneden, supermannelijke stijl van James Bond zal binnenkort dt herenmode in Engeland verrijken. Anthony Sinclair, die de kleren van acteur Sean Connery in de zo populaire films over de Britse spion met moord-brevet ontwerpt en maakt, heeft zich als stijl-adviseur verbonden aan de confectiefilm van Montague Burton. Het contract dat gisteren geslo ten werd, geeft Montague Burton het exclusieve recht een nieuwe stijl regenjassen, sportcolberts en pantalons met het merk „Jamei Bond 007" op de markt te bren gen. Vraag: Kunt u mij cle woonplaats de straat en het huisnummer geven van dr. Trimbos (zenuwarts). Kunt u mij het adres opgeven van het blad, dat door de homosexuele vereniging wordt uitgegeven om de mensen in de maatschappij terug te brengen? Deze vragen zijn afkomstig van J. J. de H. te L. Antwoord: Het adres van dr. C. J. B. J. Trimbos luidt: Wilhelminapark 26, Utrecht, tel. 030-18927. Het blad, dat door de C.O.C., de ver eniging voor homosexuelen, wordt uit gegeven, is gevestigd op het adres: Korte Leidsedwarsstraat 49a, Amster dam, tel. 020-234596. De naam van het blad luidt: „Dialoog". Noot van de re dactie: Rector Coppes zal binnenkort deze moeilijke kwestie in ons blad aan de orde stellen. Vraag: Ik ben 75 jaar en weduw naar, mijn AOW en wat rente van bankgeld blijven nog beneden het bedrag van 77 per week. Is er nu voor mij ook de mogelijkheid om vrijstelling van luisterbijdragen te bekomen, vraagt S.P.v.V. te R. Antwoord: Vrijstelling van luistergeld in een eerste klas gemeente, waaronder u valt, kan worden verleend aan hen, wier wekelijks inkomen niet hoger is dan 59,50 voor alleenstaanden. U komt dus niet in aanmerking voor vrijstel ling. Bent u niet alleenstaand, dan komt u voor het eerste, tweede en derde ge zinslid meer de norm verhogen met 7 en voor de overige meerdere gezinsle den met 10 per persoon. Deze regeling geldt met terugwerkende kracht tot 1 januari 1965. Vraag: Gaarne zou ik antwoord hebben op de volgende vraag, zegt H.D. te R. Het betreft een even tuele vrijstelling van kijk- en luis tergeld. Mijn vrouw en ik zijn door onze hoge leeftijd aan huis gebon den. Een andere vorm van recrea tie is voor ons niet mogelijk. Ons maandelijks inkomen bedraagt ,f 317,26 AOW en 20,75 aanvullend pensioen, samen dus 338.01. Antwoord: U komt wel in aanmerking voor vrijstelling van luistergeld, daar uw inkomen in een eerste klas gemeen te, zoals in uw geval, per week voor Vragen voer deze rubriek rlehte men aan de Redactie van ons blad (met In dt llnker-bovenhoek der enveloppe „Vragenrubrlek"). De beantwoording geschiedt gratie. Men houde er nog rekening mee, dat men 14 dagen op antwoord kan moeten wichten. En dan, wat ga jij doen als je groot bent?" vroeg de slager aan een vierjarig jongetje, dat met zijn moeder boodschappen deed. „Borreltjes drinken en biljart ten," antwoordde het kereltje zonder blikken of blozen. (E. van L. te Haarlem). u tweeën niet hoger is dan 85. Deze norm is, eveneens vanaf 1 januari 1965, ook van toepassing op vrijstelling van betaling van kijkgeld, doch alleen voor invaliden en chronisch zieken. Voor na dere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Dienst luister- en kijkgelden van de PTT, Hofweg 3, Den Haag of tot de burgemeester van de gemeente waar u woont. Vraag: Gaarne /.ou ik antwoord ont vangen op de volgende vragen: Een mijner collega's heeft de gewoon te voor de adressering de volgende titulatuur te gebruiken: voor perso nen met een academische graad dr. of mr. de aanschrijving: Weledel- zeergeleerde Heer en Weledelge strenge Heer. Aan dames schrijft hij o.a. Weledelgeboren Vrouwe. Daar ik deze vormen nergens ver meld vind, vraag ik me af of ze juist zijn of wel dat ze in bepaalde kringen worden gebruikt. Als ik schrijf aan de Heer en Me vrouw Jansen-van Dam is het dan onjuist daarbij de letters van de voornaam van de man te vermel den, b.v. De Heer en Mevrouw P. Jansen-van Dam. Deze vragen zijn afkomstig van P. C. te H. Antwoord: Weledelzeergeleerde Heer gebruikt men voor een doctor (dr); Weledelgeleerde Heer voor apothekers, artsen (geen dr) en een doctorandus; Weledelgestrenge Heer wordt aange wend voor een accountant, advocaat (mr), commissaris van politie, gemeen tesecretaris, wethouder, griffier, in specteur der belastingen, leraar, lid van de gemeenteraad, lid Prov. Staten, notaris en kandidaatnotaris, officieren t.m. kapitein, ontvanger der belas tingen, ridder in een of andere orde en een schoolopziener. De titel Weledelgeboren Vrouwe is niet gebruikelijk. Aan een barones en een jonkvrouw schrijft men Hoogwelgebo ren, aan een gravin Hooggeboren en aan een adelijke weduwe: Mevrouw de Douairière. Tenslotte lijkt het ons beter bij een schrijven aan een echtpaar de letters van de voornamen van de man te ge bruiken, dus de Heer en Mevrouw P. Jansen-van Dam. Vraag: Ons kind kan niet lopen. In verband met zijn behandelingen en om het wat buitenlucht te ver schaffen hebben wü een auto aan geschaft. Mogen Wij al onze kosten voor deze auto als buitengewone lasten aftrekken of slechts een ge deelte daarvan? aldus F.J.A. te R, U mag als buitengewone lasten het ver schil tussen alle door u betaalde auto kosten verhoogd met de afschrijving op de auto en de normale vervoerskosten als buitengewone lasten aftrekken. On der normale vervoerskosten dient in dit velband te worden verstaan de kosten, welke u onder normale omstandigheden zou hebben uitgegeven voor weekeind- uitstapjes, familiebezoek, vacanties e.d. Zou het bij uw inkomen „normaal" zijn, dat u een auto bezat, dan zal het deel van de autokosten, dat als buiten gewone lasten moet worden aange merkt, kleiner zijn dan in het geval, dat een auto niet,.normaal" zou zijn. Deze gegevens zijn zo afhankelijk van de feiten, dat het ons niet mogelijk is hiervoor een juist bedrag te noemen. Wij wijzen u er nog op, dat u ook mag opvoeren de door u betaalde zieken fondspremie en alle andere kosten ter» zake van ziekte, welke door u in 1964 werden betaald. Vraag: Ik ben 76 jaar en woon samen met een ongehuwde dochter. Zij verdient 18 per week, en be schikt over voldoende vrije tijd om mijn huishouding te verzorgen. Ik geniet A.O.W. en pensioen en werk bovendien nog dagelijks. Kom ik in aanmerking voor verminde ring van loonbelasting wegens bij dragen in het levensonderhoud van mijn dochter, vraagt T.M. te V. Antwoord: Neen, u komt niet in aan merking voor vermindering van loon belasting wegens bijdrage in het le vensonderhoud van uw dochter, omdat zij daarin zelf kan voorzien, doch dit niet doet om uw huishouding te kunnen verzorgen. Vraag: In 1962 vervulde ik twee dienstbetrekkingen, waaruit ik resp. genoot ƒ6.218.12 (ouder inhouding van A.O.W.-A.W.W. f 427.44 ei loonbelasting 744.75) en 224.66 (onder inhouding van A.O.W.-A.W. W. 14.68 en loonbelasting 17.30). Mijn zuiver inkomen over 1962 werd vastgesteld op ƒ5.900. Verschuldig- I g~3, loonbelasting 763 te betalen 110. Antwoord: De berekening van de aan slag is geheel correct. Het te betalen bedrag valt u tegen, omdat hiermede verrekend werd de progressie in belas ting over de nevenbetrekking en de progressie in belasting over de bijzon dere beloningen van uw hoofdbetrekking (b.v. over vacantiegeld).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5