Na uitwijzing uit Nederland Da Silva Franco naar inrichting Boeiend amusement bij AVRO moe van maagzuur? DRUM HALF ZWAAR - HEIL LEKKER Meeste asiels voor dieren onvoldoende Nederlandse bisschoppen schrijven: Boeteviering mag privé- biecht niet verdrukken Bij biecht streven naar echt menselijk contact l l m Geen Russische raketten meer naar CYPRUS Snelverkeer eist vele levens Vader ontvoert twee zonen uit stichting DE IDEALE HUISVROUW Deux pieces Liturgie i L n L Weet-je-mode weetje Jan Staal schreef cabaretserie Kleuren-tv Overeenkomst F ransen-Russen getekend Maigret slecht legplaat je Hechtenis wegens kadaverhandel Muur valt om jongen gedood neem natuur-grijze MAN WURGT ECHTGENOTE Protesten tegen levend afstropen van zeehonden Invaliden bij Stille Omgang Ti/% Activiteit hart en bloedsomloop PAUS ontvangt studiecommissie geboorteregeling Ingrijpen U.S. Emiel Hullebroeck overleden Spaanse studenten boeken succes Wat kinderen ervan zeggen PORTUGAL sEert zaak zonder politiek aspect Voor VARA-tv Economische politierechter Smokkelaar ontsnapt; 220 kg. boter achterhaald Overhaasting niet op haar plaats Boeteviering Congres in Amsterdam Onrustige Zenuwen? h MAANDAG 29 MAART 1965 PAGINA 5 De Frans-Russische samenwerking P' Wees goed voor uzelf en uw maag) Proef tot 1 mei Vrije zaterdag voor veilingpersoneel Gehaakte wol of katoen is heel modieus deze zomer. Dit deux pièces is van jersey met tricel, dus goed wasbaar. Stoffen met een gehaakte- of kanteffect zijn in de stoffenzaken ook per meter verkrijgbaar. 5 s 6 1 !t DEN HAAG, 29 maart De Portu gees Da Silva Franco, die donderdag als Ongewenste vreemdeling ons land is uit- HILVERSUM, 29 maart In he* te levisieprogramma „Vrouwelijkheden", •lat de VARA op de donderdagmiddagen Uitzendt, start men op 1 april met een nieuwe cabaretserie, die in de plaats •ai komen van „Vork in de steel", Waarin Conny Stuart een belangrijke rol vervulde. De nieuwe serie werd ge schreven door Jan Staal, de auteur van onder andere „Warschau" en „Verlos ons van den boze". In „Lotgevallen met een Franse •lag", zoals de serie heet, laat schrij ver Jan Staal de kijkers kennismaken met twee ongetrouwde zusters Simons, Lot (gespeeld door Maya Bouma) en Eransje (gespeeld door Marian Berk), die telkens in verwarrende situaties terecht komen. Aan deze eerste afleve ring werken verder mee Coba Kelling •n Allard van der Scheer. PARIJS, 29 maart (Rtr) De Rus sische regering en de Franse produ centen van het Secamsysteem voor kleurentelevisie hebben zaterdag een overeenkomst getekend voor de P™~ duktie van televisietoestellen volgens dit Franse systeem in de Sovjet-Unie. Deze overeenkomst, die komt na het kortgeleden genomen besluit van de Russische regering over te gaan op het Secamsysteem, is getekend door de vice-voorzitter van de Russische staats commissie voor de coördinatie van het Wetenschappelijk onderzoek, Vishiani, en Maurice Ponte, president van de nnrHcnliere onderneming de Com- Daenfe Fransaise de Television (CFT) _r die het Secamsysteem heeft ont wikkeld. op televisiegebied zal onmiddellijk be ginnen. De Secam-ontvangtoestel- len zullen worden voorzien van een door de CFT uitgevonden beeldbuis, die In samenwerking met het Italiaanse be drijf voor elektronische uitrusting, de Societa Electronica Italiana (Selit), werd uitgewerkt. Vorige week maandag hadden, zoals bekend, de Franse en de Russische re- ;ering bekendgemaakt, dat zijn hun :eus hadden laten vallen op het Secam systeem. Dit is een van de drie be staande systemen. De twee andere zijn het Amerikaanse NTSC-systeem en het Westduitse PAL-systeem. ki Het AVRO-programma liep zater dag weer over gebaande wegen, en wij zijn in die zin tot op zekere hoogte weer graag verkeersdeel nemer geweest. „Wie vau de drie" en „Wachtwoord" brachten opnieuw boeiend amusement. Aantrekkelijk en onderhoudend kwamen ook weer de Alberti's en hun gasten voor de dag. Van het Cocktailtrio hadden wü een origineler repertoire verwacht. Beslist uit de toon viel deze zater dagavond weer „Het paar apart", dat zijn programmatitel in de meest ongunstige betekenis van het woord alle recht doet wedervaren. „Het schildersmodel" was naar uiterlijke maatstaven wellicht het enige „le vende" in deze show. Het stond overigens zonder meer model voor al hetgeen Johnny en Rijk ons voor schotelden: banale en flauwe ideetjes op vlegelachtige en kleverige ma nier de ether ingestuurd. Televizier wijdde een groot deel van haar ru briek aan mevrouw Engel, die als enige lichtwachteres van een onzer vuurtorens werd voorgesteld. Jam mer voor de Televizierders, dat deze mevrouw Engel zelf kwam vertellen, dat haar zoon alle vuurtoren-activi teiten voor zijn rekening neemt. Zondagavond gaf dr. L. de Jong zijn Interessante visie op de uitge stelde verjaring van oorlogsmisda den in de Westduitse Bondsrepu bliek. „Tel uit je winst" werd dit maal een spel, waarin niet de kan didaten maar de quiz-leider Joop van Tijn de fouten maakte. Opnieuw bleek ook het informatiemateriaal wéér niet waterdicht, want het zo veelste protest van kandidaten-zijde moest worden toegewezen. Tenslotte kwam de vriendin van Maigret ver tellen, wat de commissaris niet wist. Deze aflevering was bepaald niet zo spannend als we gewend zijn. Niet omdat we niet zouden geloven in de Maigret-transformatie van Kees Brusse, integendeel. Wel was daar ongetwijfeld de slechte uitwerking van het ingewikkelde gegeven debet |an. Het verband tussen de zaak SJteuveJs en Mos mag dan in een sléchte spelpositie van de officier van justitie duidelijk zijn geworden, 15 V0'e bijkomstigheden bleek de Maigret-puzzel deze keer een slecht legplaatje. E. U. feletd en per charter vliei 'ortugal is overgebracht, komst op het vliegveld van Lissabon door de Portugese politie afgevoerd Da Silva Franco werd naar uit Por tugal werd vernomen, geboeid van het vliegveld weggeleid. Het ministerie van Buitenlandse Za ken heeft op verzoek van het ministerie van Justitie bij de Portugese regering geïnformeerd hoe dat optreden te Lis sabon in overeenstemming kan zijn met de mededeling dat van de Portugese consul in Amsterdam als zou men in Portugal politieel geen enkele belang stelling voor Da Silva Franco hebben. Een woordvoerder van het Portugese Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld dat Da Silva Franco niet is gearresteerd bij zijn onvrij willige terugkeer in Lissabon, maar „opgenomen in een psychiatrische in richting". Hij noemde het „een zeer pijnlijk menselijk geval" en „een zaak zonder politieke aspecten". HAARLEM, 29 maart De econo mische politierechter alhier heeft van morgen uitspraak gedaan in een zaak tegen twee broers uit Oudewater, die 160 kilo varkensvlees hadden geleverd, dat schadelijk was voor de volksgezond heid. Zij hoorden vonnissen tegen zich uitspreken van zes maanden hechtenis, waarvan twee maanden voorwaardelijk, en van vier maanden hechtenis, waar van eveneens twee maanden voorwaar delijk. De officier van justitie had vori ge week gevangenisstraf van zes en drie maanden geëist. ALPHEN A/D RIJN, 39 maart Bij slopingswerkzaamheden van restau rant Zomer/,ore aan de Stationsstraat alhier is zaterdagmorgen het twaalfja rige zoontje Wim van de sloper Tuis uit Linschoten door een omvallende muur dodelijk getroffen. Onder de puin hopen is ook terechtgekomen de arbei der A. Hubrechts, eveneens uit Linscho ten, wiens verwondingen evenwel nogal meevielen. Aangenomen wordt dat hei jongetje zich op de zolder bevond op het moment dat de muur plotseling omviel. (Advertentie) Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. OH (Advertentie) EiGjBÊRifiS DEN HAAG, 29 maart Tachtig pro cent van de dierenasiels in ons land, die onder auspiciën staan van de Ver eniging tot Bescherming van Dieren, is niet goed. Dit deelde de heer L. F. J. Casteleyn, adjunct-directeur van de ver eniging, mee als zfln mening ter aan vulling van de conclusies, die een onderzoek van het Centraal Confedera tief Orgaan Dierenbescherming (CCOD) naar het asielwezen had opgeleverd. Uit dit onderzoek bleek zaterdag op de voor jaarsvergadering van het CCOD, dat ook het merendeel van de zogenoemde vrije asiels niet goed is. Van de ongeveer twintig vrije asiels in ons land werden de dertien onder zocht: in Herfte, Wassenaar, Heerlen, Hilversum, Amsterdam, Dordrecht, Hoofddorp, Purmerend, Amerongen, Nij megen, Zaandam en twee in Wapenveld. Mr. A. van Turnhout, die de asiels bezocht, kwam tot de slotsom, dat de mooiste en hoogst modern ingerichte asiels tot de slechtste blijken te behoren in de zin van de behandeling van de zwerfdieren. Hij had de indruk, dat in ons land de dierenbescherming bij katten ophoudt. In verschillende asiels worden geen katten opgenomen, in an dere worden ze bij aankomst meteen af gemaakt. Hij had vreemde toestanden aange troffen met betrekking tot het afmaken van dieren. Hij was voor afmaken door middel van een injectie, die door een dierenarts wordt toegediend. Afmaken door middel van gas komt nog vrij veel voor. Ook worden dieren door elec- trocutie of met een schietmasker dood gemaakt. Volgens mr. Van Turnhout is het asiel te Nijmegen het slechtste. De voorzitter van het CCOD, de heer G. Seppen, schrijft dit toe aan beheerder en personeel. „Het is zo_ erg, dat in Nijmegen niemand meer zijn hond naar het asiel durft te brengen", deelde hij de vergadering mee. DEN HAAG, 29 maart Een 52-Ja- rige man uit de Smitsstraat heeft ver leden week thuis zijn zes jaar oudere vrouw vermoord en daarna zelfmoord gepleegd. De stoffelijke overschotten zijn vrijdag door de politie gevonden. Er waren eerder al spanningen geweest in het huwelijk. Het echtpaar had vier kinderen, die niet meer bij hun ouders woonden. De politie heeft de kinderen ingelicht. DEN HAAG, 29 maart Het ..Cen traal confederatief orgaan uieren bescherming" heeft zaterdag °P Z1-l" voorjaarsvergadering beslotendu ue Canadese overheid te protesterentegen de excessen bij het vMgen van zee honden in de delta van de St. Lawrence- rivier in Canada en tegen het verkrijgen van zeehondenvellen van zeer jonge die ren, die daartoe levend worden afge stroopt. Vertegenwoordigers van twaalf Ne derlandse dierlievende organisaties hebben zich gewend tot de Canadese ambassade in ons land. (Van e«n verslaggever) AMSTERDAM, 29 maart Onder veel gunstiger weersomstandigheden dan vorige week hebben zeker 35.000 deelnemers aan de Stille Omgang deel genomen. Het was opvallend druk en tussen één en vier uur was het een on onderbroken stoet. Eerst tussen vier en zes uur werd het wat rustiger. Het bestuur van het Genootschap van de Stille Omgang, dat zdch de laatste jaren wat zorgen heeft gemaakt over de deelname van de Amsterdammers, kon nu constateren dat de hoofdstede lingen in grote getale waren opgeko men. Zij vertegenwoordigden 25 paro chies en hun aantal kan op 10.000 worden geschat. De deelnemers uit andere streken van het land stonden tevoren bij het secre tariaat genoteerd op 20.000 (14 speciale treinen, 200 autobussen en 1500 man van de Rijwielbond). Ook dit aantal is aanmerkelijk hoger geworden en mede door het zeer grote aantal particuliere auto s dat in de late avond en geduren de de nacht naar Amsterdam kwam (langs de grachten in de omgeving van het Spui waren praktisch alle parkeer plaatsen bezet) kan men het aantal niet- Amsterdammers stellen op 25.000. Gr9te--?f?epen kwamen udt Utrecht (1800)Midden en Noord-Limburg (1650) Den Bosch (1400) Eindhoven en Sal- land (elk 1000), Leiden en Volendam (elk 600). Om zes uur vertrok een veertigtal particuliere auto's met invaliden van net Spui. Deze stoet maakte dezelfde om trekkende beweging als de voetgan gers (tegen de normale verkeers- richting in), voorafgegaan door een auto van de Amsterdamse politie. Alleen de smalle Begijnesteeg en Begijnesloot werden overgeslagen. In een grote ga rage aan de Borneokade werd een H. Mis gecelebreerd door pater Th. Jans sen, geestelijk adviseur van de Invali- denbond. De deelnemers konden uit de auto's, die in carré rond het altaar ston den opgesteld, de plechtigheid volgen. DELFT, 29 maart Het personeel van de groenteveilingen krijgt voor lopig bÜ wuze van proef de vrije za terdag. De provinciale veilingorganisa ties en de wind van groente- en fruitex- porteurs zijn overeengekomen om tot 1 mei, vrijdags in voorverkoop te vei len. Op 20 april zullen de besprekingen tussen beide instanties worden hervat om een definitief standpunt te bepalen. Het is de wens van het veilingperso neel zaterdag niet meer te veilen en de mijnklok op die dagen stil te zetten. De tuinders hebben echter te kennen gegeven, dat dit voor hen onaanvaard baar is. TERNEUZEN, 29 maart Een Bel gische personenauto geladen met 220 kg boter bestemd voor smokkel naar Bel gië, is zondagmorgen door douane ambtenaren van de centrale post te Oostburg (Zeeuws Vlaanderen) op de weg Oostburg - St. Margriet in beslag genomen. De bestuurder ontvluchtte. De douane stelt een onderzoek in naar de identiteit van de verdwenen smokke laar. UTRECHT, 29 maart (KNP) Nederlandse bisschoppen hebben zich gisteren in een herderlijk schrijven ge richt tot de katholieken. In hun schrij ven, dat handelt over boete en verge ving, tonen de bisschoppen zich ver heugd over de zgn. boeteviering, die sinds enige tijd „naast de ons allen bekende privé-biecht is opgekomen", maar de opkomst van de boetevierin gen mag niet met zich meebrengen dat wü de privé-biecht gaan verwaar lozen. Het zou te wensen zijn dat de gemeenschappelijke viering een leer school vormt tot een dieper beleefde persoonlijke zelfultspraak ten overstaan van de priester". De bisschoppen schrijven voorts: ,,In de mate dat wij ons bewust worden van onze roeping als christen, gaan wij beseffen dat wij gedurig aangewe zen zijn op vergeving van de zijde van God en de mensen. Wij allen schieten te kort. Wij kunnen slechts blij zijn dat de Heer tot Petrus gezegd heeft: niet tot zevenmaal toe moet gi) vergeven, maar tot zeventigmaal zevenmaal, d.i. altijd weer opnieuw (vgl. Mt. 18,22). Met de verloren zoon, moeten wij zeg gen: „Vader, ik heb misdaan tegen de hemel en tegen U; ik ben niet meer waard Uw zoon te heten" (Lk. 15, 21). Wie weet dat hij vergeving moet ont vangen, leert zelf vergeving schenken Vergiffenis wordt mogelijk vanuit wer kelijke zelfkennis. In ons eigen leven ervaren wij allen, dat wij zelfs in onze goede bedoelingen leed kunnen toebren gen aan anderen. Wi) weten ook van ons zelf hoe wanhopig het zoeken van een mens naar een beetje geluk en menselijkheid kan zijn. Zou het dan ook niet juist zijn te geloven in de goede bedoeling van de ander, van elke mens? Zou het dan niet juist zijn om elkaar vergevend tegemoet te treden en zó Gods oneindige goedheid en barmhar tigheid voor onze medemens zichtbaar te maken?", aldus de bisschoppen. Zij noemden het een verarming in het christelijk gezins- en gemeen schapsleven, wanneer aan de weder zijdse vergeving niet meer die bete kenis werd toegekend, die Christus er blijkens het evangelie zelf aan heeft gegeven: „Als gij Uw gave komt brengen naar het altaar en daar schiet U te binnen dat Uw broeder iets tegen U heeft, laat dan Uw gave achter voor het altaar, ga U eerst met Uw broeder verzoenen en kom dan„te™« P™, Uw gave aan te bie den" (Mt. 5, 23-24). Wij moeten", schrijven de bis schoppen, „zelfs zeggen dat wij waar mogelijk en voor zover het van ons afhangt verplicht zijn om te stre ven naar verzoening met de ander, naar herstel van de geschonden waar de. De biecht kan deze plicht niet van ons afnemen, maar wil ze integendeel juist inscherpen: wéér wij hebben mis daan, daér moeten wij ook schuld er kennen en om vergeving vragen". Voorts signaleren de bisschoppen de „boeteviering": „Dit is een oefening waar de christenen gezamenlijk m ge bed en gezang hun zondigheid voor el kaar en voor God uitspreken, waar de priester hun vóórgaat in een be zinning op het leven, en barmhartig heid afroept over allen die van goede wil zijn. In deze boeteviering ontbre ken dus de belijdenis en absolutie van de privé-biecht. Deze vieringen kunnen een grote winst inhouden. Het kan wel dadig zijn met een groep mensen sa men te komen en elkaar te horen zoe ken naar gaafheid en verbondenheid te horen ook hoe zij allen schuld erken nen. De gemeenschappelijke celebratie kan een duidelijk teken zjjn van verzoe ning tussen de mensen onderling, een teken dat ons aanzet om opnieuw te beginnen met iets meer geloof in de andere mens. In aansluiting hierop wijst het epis copaat erop dat de opkomst van de boetevieringen niet met zich mee mag brengen „dat wjj de privé-biecht gaan verwaarlozen. Het zou te wensen zijn dat de gemeenschappelijke viering een leerschool vormt tot een dieper beleef de persoonlijke zeifuitspraak ten over staan van de priester, als vertegen woordiger van God en de gemeen schap der mensen. Vooral in de vasten, voorbereidingstijd op Pasen, behoren wfl ons te bezinnen op de vraag of wij aan het sacrament van de biecht een reële plaats in ons leven hebben toege kend. Te biecht gaan betekent God ont moeten als Vader die ons begrijpt en ons opnieuw en inniger accepteert." „Biechten moet biddend gebeuren", schrijven de bisschoppen, „dan kan het een echte ontmoeting zijn met de Heer. Dit brengt als vanzelf mee dat overhaasting niet op haar plaats is, noch van de kant van de biechte ling, noch van de kant van dc pries ter. Van beide zijden moei een po ging gedaan worden om echt tot men selijk contact te komen, zodat de aan wezigheid van inkeer en vergeving ook waarachtig ervaren kan worden". De bisschoppen wijzen erop „dat in de Kerk van oudsher de verplichting bestaat om zware zonden uitdrukkelijk te beluden in de biecht. Het is goed dat ieder zichzelf onderzoekt om te zien of hjj werkelijke verplichtingen ont duikt. Wij moeten ons afvragen of wij metterdaad bereid zijn ons persoonlijk gewetensoordeel te toetsen aan het in zicht en het oordeel van anderen, van de Kerk. Wij moeten ons ook afvragen of wij ons aan een werkelijke erken ning van schuld niet onttrekken." (Advertentie) RED BAND ROOSENDAAL AMSTERDAM, 29 maart. Op 12, 13 en 14 april wordt te Amsterdam het eerste „World congress on ballistocar diography and cardiovascular dyna mics" gehouden. Op dit congres zal in Let bijzonder aandacht worden besteed aan de mechanische activiteit van hart en bloedsomloop. De ballistocardiogra- fie behoort in het bijzonder tot de onder zoekmethoden die hiervoor geschikt zijn. Onderzoekers uit alle delen van de wereld worden op het congres ver wacht. Zij zullen de nieuwste ontwik kelingen bespreken, met name wat be treft de klinische, fysiologische en fysi sche aspecten. Dit eerste congres is een gecombineerde vergadering van de vijfde samenkomst van de „European society for ballisto cardiography" en het tiende symposium van de „American society for ballisto cardiographic research". President van de Europese vereni ging van ballistocardiografie is prof. dr. A.W.J H. Hoitink, tevens president van het „First world congress on bal listocardiography and cardiovascular d/namics." Prof. Hoitink is directeur van het laboratorium voor physiologie aan de Vrpe Universiteit. Secretaris van genoemd congres is dr. A.A. Knoop. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 29 maart De werkgroep, die door de Paus is ingesteld om hem advies uit te brengen inzake het chris telijk antwoord op de vraagstukken van het huwelijksleven, speciaal op het ter rein van de geboorteregeling, is dezer dagen wederom te Rome bijeen. De troep of commissie vergadert in hel paans College. Zjj werd zaterdag door de H. Vader in audiëntie ontvangen. De Osservatore Romano maakte geen melding van deze audiëntie. Het is evenwel bekend geworden, dat de Paus in een Franse toespraak de commissie heeft aangemoedigd en heeft aange spoord haar verantwoordelijke studies voort te zetten. De Paus hield zich bui ten iedere stellingname. Naar verluidt heeft zich nog geen duidelijke meerderheid in de menings vorming van de commissie afgetekend. Het dossier van rapporten en bespre kingen tot heden zou circa vijfhonderd pagina's groot zijn. De commissie telt een vijftigtal leden en bestaat uit theo logen, medici, psychiaters en andere deskundigen, geestelijken zowel als le ken van beiderlei kunne, gehuwde en ongehuwde uit veertig landen. Het plan om de huidige (derde)zit- ting van de commissie zaterdag te be ëindigen schijnt gewijzigd te zijn: de bijeenkomst is met enkele dagen ver lengd. In de Vaticaanse perszaal acht men een communiqué, dat in algemene termen mededeling zal doen over het verloop van het werk van de commis sie, niet uitgesloten. De conclusie, dat het nog de nodige tijd zal duren voor de Paus een eindrapport kan worden aangeboden, ligt 'oor de hand. WASHINGTON, 29 maart (UPI) Door krachtige diplomatieke druk van de Verenigde Staten en enkele andere landen, schijnt, althans voorlopig, een eind te zijn gemaakt aan de levering van Russische luchtdoelraketten aan Cyprus. In diplomatieke kringen werd gezegd dat een schip met een lading van zulke raketten kort geleden in Cyprus arri veerde doch later weer naar Alexandrië in de Verenigde Arabische Republiek te rugkeerde zonder de lading te hebben gelost op aandringen van de Griekse regering. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenland se zaken had geen kömmentaar op het bericht. BRUSSEL, 29 maart De Belgische toondichter Emiel Hullebroeck is op 87- jarige leeftijd in Liedekerke in de Bel gische provincie Brabant overleden. Hij was een van de bekendste Vlaam se componisten en schreef volksliede ren. koorwerken, cantaten, symfonieën en operettes. Hullebroeck was de stich ter van het Gents é-capella-koor, waarmee hij in binnen- en buitenland veel bijval oogstte. DEN HAAG, 29 maart Bij een autobotsing op de weg Temeuzen-Ter Hole ter hoogte van Zaanslag zijn van morgen omstreeks acht uur drie perso nen om het leven gekomen. Bij de bot sing waren drie auto's betrokken. Het ongeval gebeurde tijdens dichte mist op de provinciale weg Terneu- zen-Ter Hole in de gemeente Zaan slag. Een personenbusje met vier in zittenden, botste tijdens het inhalen van een vrachtwagen, frontaal tegen een tegemoetkomende vracht auto. Drie van de vier inzittenden van het busje waren op slag dood. De slachtoffers zijn: de 22-jarige on gehuwde metselaar P. van Kerkhoven uit Kloosterzand, de 35-jarige timmer man J. L. de Waal uit Kloosterzand gehuwd en vader van vier kinderen en de 32-jarige timmerman W. Stejjns. ge huwd uit Kloosterzand. De vierde inzit tende van het busje werd licht gewond. De bestuurder van de vrachtwagen, waarmee het busje in botsing kwam, werd zwaar gewond. Het busje vervoer de werknemers van een aannemingsbe drijf in Kloosterzand naar een werk in Terneuzen. LEEUWARDEN, 29 maart. In Wijckel (Fr.) is zondagavond de zeven jarige Tineke Veltman uit die plaats on der een auto gekomen en vrijwel op slag gedood. Het kind stak, nadat het met enkele vriendinnetjes had staan pra ten, plotseling de weg over vlak voor een personenauto. VLISSINGEN De zeventienja rige matroos Abraham Joziasse uit Koudekerke is gistermiddag op zijn bromfiets met grote vaart tegen de afscheidingsmuur van de boulevard De Ruijter te Vlissingen gebotst. De jongeman sloeg over het muurtje en kwam vier meter lager op de ste nen glooiing terecht. Met ernstige verwondingen werd hij naar het St. Jozef Ziekenhuis overgebracht, waar hij kort daarna is overleden. VALKENSWAARD De 63-jarige heer H van Horst is zaterdag bij een verkeersongeluk op de Eindhovenseweg alhier door een auto aangereden en kort daarna in het St. Josefziekenhuis overle den. DALFSEN Zaterdagmiddag is de 54-jari- mevr. W.Boerdijk-Nijenhiiis, moeder van negen kiuderen, dodelijk verongelukt toen de auto, waarin zij op de achterbank zat, in een bocht slipte en tegen een boom botste. De drie andere inzittenden onder wie twee doch ters van het slachtoffer, bleven onge deerd AMERSFOORT In het ziekenhuis „De Ligtenberg" alhier is gisteren de achttienjarige mej. M.M.C. Hoekstra overleden. In de vroege ochtend raakte zij ernstig gewond, toen de personen auto waarin zij zat tegen een licht mast botste IJMUIDEN, 29 maart In het An- toniusziekenhuis is gisteren overleden de 51-jarige heer S. Steijn uit Krom menie. Vorige week zondag was hij met zijn scooter in de Velsertunnel tijdens grote drukte op een voor hem rijden de auto gereden, waarbij hij ernstig sche delletsel opliep APELDOORN, 29 maart Gisteravond is de 73-jarige mevr. H. v. d. Kraats op de Zutphensestraat, waar zij juist tevoren uit een bus gestapt was, door een personenauto, bestuurd door een 33-ja- rige fabrikant, overreden. Zij werd zwaar gewond en overleed ter plaatse. Advertentie) Mijnhard»*» Zenuwtabletten (Van onze correspondent) APELDOORN, 29 maart Afgelopen weekeinde heeft de politie een 34-jarige man uit Weesp gearresteerd, die zater dag twee zoontjes, die op de stichting Hoenderloo verbleven, ontvoerd had en meegenomen naar huis. Hij gaf voor zijn zoontjes (11 en 12 jaar) te willen bezoeken. Hij had de ene jongen al gauw te piakken, want deze liep op het terrein tussen een groep anderee jongens. De andere zoon had de afgelopen dagen na ontvlucht te zijn des nachts eene inbraak gepleegd in Otterlo en zat nu in een afgesloten ka mertje. De vader wist het kamertje te vinden, forceerde de deur en nam de jongen mee. Met zijn drieën gingen zij naar Weesp, maar werden snel aange houden De vader zal aanstaande woens dag voor de officier van justitie te Zutphen moeten verschijnen. De jongens zijn naar Hoendereloo teruggebracht. MADRID, 29 maart (UPI)Ruim 250 Madrileense studenten hebben za terdag hun staking beëindigd, nadat een aantal van hun studiegenoten, die door de politie bij betogingen waren gear resteerd, waren vrijgelaten. De studenten, die hun staking hiel den in de gebouwen van de faculteit voor economische en politieke weten schappen, verscheurden bij het verla ten van de lokalen kranten om uitdruk king te geven aan hun misnoegen over de manier waarop de officiële Spaanse pers hun actie had verslagen. Het is tegenwoordig niet gemak kelijk meer huisvrouw te zijn. Het gaat nu niet alleen meer om lekker koken en dc kinde ren verzorgen. Als u met een man bent getrouwd die vooruit wil in de maatschappij, komt er heel wat meer voor kijken, wanneer u een ideale vrouw wilt zijn. Een Engelse vrouwelijke arts, dr. Margaret Smyth heeft een klein boekje ge schreven over het doen en laten van vrouwen van ambitieuze man nen. Het allerbelangrijkste is en dat geldt echt voor iédere huisvrouw, voor het geluk van haar gezin en dat van haarzelf dat ze interesse toont in de dingen die in de wereld om haar heen gebeuren. Ze moet zich niet gaan afsluiten in het kleine wereldje /an het gezin, want dan zal ze langzamerh. nd van haar man en haar groter wordende kinderen „afdrijven en alleen komen te staan, omdat ze hun beslomme ringen niet begrijpt of niet belang rijk vindt. Wanneer de vrouw een steun en stimulans voor haar man wil zijn, moet zij zich wérkelijk voor zijn werk interesseren. Hij zal het pret tig vinden, wanneer hij zakenvrien den mee naar huis brengt, dat zijn vrouw niet met haar mond vol tan den zit maar af en toe een steentje tot het gesprek kan bijdragen. Haar huishoudelijke kwaliteiten moeten ook weer zo zijn, dat zij een goed verzorgde maaltijd op tafel kan zet ten, zonder dat zij de hele middag in de keuken heeft gestaan en alleen af en toe met een verhit gezicht even bij het gezelschap was komen zitten. Het allermoeilijkste zal wel ko men, als de man voor zijn werk naar een andere stad of een ander land wil of moet verhuizen. Hij heeft pas werkelijk een goede steun aan u, als u hem dan niet probeert tegen te houden. Misschien ziet u er ver schrikkelijk tegen op, maar laat u dat dan niet zo erg blijken. Met een beetje gevoel voor avon tuur en nieuwsgierigheid naar het onbekende, wordt zo'n onderneming veel gemakkelijker en leuker. Een tweejarig meisje ging met haar moeder naar de kerk voor de kinderzegen. Thuisge komen vertelde het kindje ver ontwaardigd aan haar vader: „P». pa, de pastoor wou me natgooien met de wo-borstel!" (Mevrouw Van Rijn, Haarlem). mrmm LISTTKRGREEPRAADSEL Horizontaal en verticaal dezelfde woor- Icn invullen. 1. kledingstuk: 2. ellende: S. jaarlijkse aanvulling van paarden: 4 plaats in Per- zie; 5 wraak; fi mist OPLOSSING VAN M MAART 1 gort - 2. oker - 3. reno - 4. tros - krat - 6. Rome - 7. amor - 8. terp - 9. Uit - 10. laar - 11. sate - 12. tres - 13. merg -

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5