Cals Huwelijk Crematie TV Kohier Wethouder Voskuilen: „Wellicht een gaat je bij toekomstige kunstijsbaan Politie gal aanstaand bruidspaar een lift Boek over Haarlemse straatnamen verschenen Eerste exemplaar aan de burgemeester overhandigd Jaarverslag Haarlems Bloei Nog te weinig hotels en restaurants in Haarlem en omgeving m m m a Wie de schoen past, trekt hem aan Van 1 tot 100 „Kunst Zij houdt open gulden Gns Doel hof in Haarlemse Waas I Aanhanger kantelt langs de Delft EVER SWIFTte krap behuisd in sfeer van voetballers SAXENBURCERS: formeel twee te intensief gebruikte velden Oplossing Bloemenmeis j ès bij B. en W, van Haarlem §1 Belangstelling middenstand blijft achter Paar ton hout- pulp in water van hè\ n'ieüws Burgerlijke Stand Haarlem TERREEVEMOOD BEDREIGT HOCKEYCLUBS Brand in auto GEB nam afscheid van J. Wildschut Mutatie domper op feest? DINSDAG 30 MAART 1965 PAGINA 3 naaimachines HAARLEM, 30 maart De twee overgebleven hockeyclubs in Haarlem, Ever Swift en Saxen burgers, lijden een vertwijfeld be staan. Als laatste strijders tegen een „onbegrijpelijke onverschillig heid" van de gemeente zijn zij de doffe wanhoop nabij. Al vier jaar lang smeken zij bij de daartoe be voegde instanties bijna op hun knieën om hoognodige verbetering van de allerbelabberst-slechte ac commodatie. Ever Swift en Saxenburgers, min of meer de laatste der mohikanen, weten het niet meer; zij vrezen een liquida tie, omdat de leden eens wél in een passende entourage wensen te spelen. 99 Bij elke wedstrijd hangen (be- stuurs-)leden van Saxenburgers visnetten, speciaal daartoe op de kop getikt in IJmuiden, achter het doel aan de zijde van de Jan Ha ringstraat op. Het verkeer heeft anders teveel last van de kleine maar harde bal. Mejuffrouw dr. G. Kurtz, de schrijfster van het nieuwe boek over de Haarlemse straatnamen. WM 99 Behalve het Frans Halsmuseum en De Waag zijn ook de souvenir- winkels belangrijke attracties voor de toeristen. De heer Cals, die het heeft aange durfd openlijk te zeggen dat hij „als alles goed gaat" voor Pasen op een nieuw kabinet hoopt, verkeert desniettemin in een moeilijke positie. Zijn brievenbus puilt uit. De werkne mers-organisaties sturen hem ellen lange brieven, de werkgevers hebben hun verlangens voor een extra minis ter zus en een nieuwe staatssecretaris zo en nog tal van andere groeperin gen zenden eisen, verlangens, moties, nota's en honderd en een andere za ken. Wij hopen, dat mr. Cals er niet te veel tijd aan esteedt. Hij heeft waar achtig zijn handen vol aan de drie par tijen met wie hij tot overeenstemming moet komen. Daarbij zijn pressure- groepen lastig, overbodig en te ego ïstisch om democratisch te heten. De toespraak, die de Paus tot de speciale commissie voor huwelijks problemen heeft gehouden, is hart verwarmend. Zij verraadt zijn grote zorg zowel door de nadruk, waarmee hij op spoed heeft aangedrongen als door de omzichtigheid, die^hem er toe gebracht heeft alle stromingen en landen, die er door bijzondere omstan digheden op een bijzondere manier bij betrokken zijn, in op te nemen. Wie onbevooroordeeld durft kijken, ziet hier het ware gezicht van de Va der der christenheid. Een gewoon mens, die alle menselijke hulpmidde len te baat neemt om daarmee uit de kracht van zijn ambt de gehuwden tegemoet te treden. Wie gelooft, mag vertrouwen. De Nederlandse bisschoppen hebben ln hun laatste vergadering richtlijnen opgesteld, die het in de toekomst ook voor Nederlandse katholieken moge lijk maken, zich als er tenminste geen anti-christelijke motieven in het spel zijn te laten cremeren. De bis schoppen zijn daarvan géén voorstan ders. Zij geven de traditionele chris telijke begrafenis duidelijk de voor keur. Crematie wordt echter mogelijk en het feit, dat een priester zij het niet in liturgische gewaden het stof felijk overschot tot in het cremato rium mag begeleiden, wijst er op dat zij die crematie dan ook volledig ver- „,'t woord achten. Deze houding lijkt ons verstandig. Zij zal waarschijnlijk toch niet leiden tot crematie-gewoonten, maar zij be vrijdt in ieder geval die katholieken, die op persoonlijke gronden crematie verlangen, van de verdenking in eer bied te kort te schieten. Wie een dierbare in het graf weet, kan misschien bevroeden wat dat voor sommigen betekent. Een vluchtige kennismaking met het radio- en t.v.-akkoord, zoals dit vanmorgen gepubliceerd is, leidt tot de conclusie: niet onbevredigend. Er is sprake van een redelijke openheid, de macht van het getal is niet te zeer uitgebuit, het pure winstbejag is bui ten de deur gehouden, de reclame kan desalniettemin overal een (beschei den) entree maken en zo waar! zelfs de belangen van de pers zijn in het oog gehouden. Tot zover is alles oke. Als men ech ter doorleest en de ingewikkelde be stuurlijke oplossingen ziet waartoe de onderhandelingen hebben geleid, houdt men het hart vast. Zulke wijd vertakte organen zijn lastig te han teren en het zou ons dan ook niet verbazen als daar strubbelingen en lekkages ontstonden. En dan? Het geld is hard, de geest gewillig, maar als het lichaam niet be hoorlijk functioneert iiiiiiiiiiiiiiiiiiMMiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiiniiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiii' GEHUWD: 27 maart: T. Hoekstra en M. Keizer, C. Laarhuis en M. Vermeu len; 29 maart: W. Mostert en M. Straathof, J. Boogmans en M. Bron- ÓnTiERTROUWD 29 maart: J. Krui- ze en J. Minekus, J. Vermij en C. Smit, j. Hartman en Ch. Holst, A. Goojjers en A. van Leeuwen, H. ie Belle en A. de Klerk, W. Dolfin en H. van Es. BEVALLEN van een zoon: 26 maart: G. de Jager-Mes, C. van Geijtenbeek- Klok, G. Westerhoven-Sombroek, A. Matthijsen-Brandes, D. Axwjjk-Brown; 27 maart: A. Hetem-van Schooten, C. Roest-Stellbrink, M. Groen-van Rjjns- oever, R. Walvisch-Root, H. Blokzijl- Groenendaal; 28 maart: H. Steffers- Hoogland, P. Buit-Versluis, P. Vooges- Teerling, N. Wolleswinkel-Kersbergen, A. Smit-Ameling, H. Kuck-Jaobs; 29 maart: C. Kol-Schouten, C. Swets-van der Meuien. Van een dochter: 25 maart: C. Kok- Bujjze; 26 maart: H. Duiverman-Kuyt; 27 maart: J. Houtakkers-Kops, G. Plug- van Keulen, A. Augustyn-Wubbe; 28 maart: A. Blokker-van den Hoek, A. de Ruiter-van Poeclce, M. Fakkeldij-Hoog- steder, A. Staring-Bliek; 29 maart: M. Beelen-Coelen, A. van Nes-Jonge- 1 '"overleden 24 maart: Th. Boer- gonje, 68 jr., De Ruijterweg. 26 maart: J. Habermehl, 78 jaar, Gast- huisvest 78 jr., M. van Aller, 89 jaar, Ramplaan, G. Koopman-Haasbroek, 73 jr., Spaarndamseweg; 27 maart: C. Hoogewerf, 75 jr., Pijnboomstraat, S. Blaas, 77 jr., Dutrystraat, G. van de Bunt, 70 jr., Elzenplein, D. Steffers, 73 jr., Hofdijkstraat, A. Kerkhoff- Oomen, 88 jr., Crayenesterlaan; 28 maart: A. van Djjk, 89 jr., Rockaerts- hof, A. Zeiss, 77 jr., Voorduinstraat. Ever Swift en Saxenburgers vrezen beide de ondergan; Advertentie) zijn echte Köhler- machines. 100 Duits fabi-ikaat Gegarandeerd zonder Japanse onderdelen. MHNfl $9 (Van een speciale verslaggever) Wat bezorgt beide hockeyverenigin- gen nu al bijna een halve decennium huiveringwekkende nachtmerries? Om precies te zijn een aloud probleem: de kwestie der velden. Ever Swift worstelt in 'n dicht gesnoerd keurs lijf 't durft de 220 leden geen hockey- genot te garanderen op slechts 2 vel den. Bij het ontbreken van een kanti ne voor zijn leden huurde het zoetjes aan uitgebluste bestuur een tuinhuisje en pootte dat neer op het Van der Aartsportpark. In die benepen, wat knellende ruimte gedijt bepaald geen eigen amicale sfeer. De gemengde hockeyclub Ever Swift ploetert daar in dat sportcomplex te midden van ettelijke voetballers. Haar 2 velden zijn feitelijk gericht op de be oefening van die topsport nummer 1. Bovendien slingeren vervelende voet balkijkers voortdurend minder heuze uitlatingen naar de (dan rood aanlopen de) hoofden van de hockeymeiskes. Saxenburgers, met zijn 100 leden wat kleiner van formaat, heeft formeel eveneens twee velden ter beschikking; namelijk op het complex aan de Kle verlaan. Een grasmat kreeg dit sei zoen een opknapbeurt: men ploegde de veenlaag, die het regenwater niet voldoende absorbeert, naar beneden en haalde de poreuze zandlaag omhoog, waardoor plassen nu sneller zullen wegvloeien. Door de week is het ter rein geen noodzakelijke rust gegund, want dan verdrijven scholieren daar hun gymnastiekuren. Saxenburgers deelt zijn schamel „bezit" nog met de korfbalclub Animo Ready. Een enig pluspunt in deze remmend werkende omgeving vormt de waarlijk majestu euze kantine. Wat nu verlangen Everswift en Saxen burgers? Het simpele en voor de hand liggende antwoord luidt: een geschikte accommodatie met bijpassende „akoes- tiek" (dus niet tussen de zó anders ge aarde voetballers). Samen op een com plex geloven de twee hockeyclubs dat zeven velden voldoende zekerheid bieden over hun voortbestaan. Volgens hen heeft de heer De Graaf (van sport- en jeugdzaken) eens beweerd dat vier leden het maximum is, maar „wij moeten de velden niet zoals nu kapot spelen". Helaas, zo klagen de bestuur ders van Ever Swift en Saxenburgers niet geheel ten 'onrechte, heeft Haarlem hen niets te bieden. Ellenlange besprekingen, al begonnen in 1961, niet o.a. wethouder Voskuilen van sportzaken vermeng- vuldigxlen slechts het aantal officiële brieven. Beide verenigingen werd, al dus hun zeggen, een deel van het toe komstig sportcomplex aan de Vergier de weg beloofd, maar de eerst afgewe zen en later toch bekrachtigde uitbrei ding van de Noorder begraafplaats wij zigde de toezegging in een afschuiving op de lange baan. De nog weinig hoop koesterende ver enigingen poogden - zonder succes - in Bloemendaal te infiltreren, lonkten te vergeefs naar het terrein van Onze Ge zellen en rekenden al half maar alweer niet terecht op een plaatsje op het Pim Mulier-sportpark. In de verre, verre toe komst ligt wellicht de oplossing ergens op de recreatie-terreinen ten noorden van de Vondelweg, maar zelfs de ge meente ziet dat voorlopig nog als een (vaag) toekomstbeeld, getuige de zin- Wethouder P. W. Voskuilen van sportzaken in Haarlem vindt het te recht dat de hockey-club Ever Swift en Saxenburgers klagen. „Ze komen er maar heel bekaaid af in deze ge meente. Heus, ik wou dat ik wat kon doen", klinkt het oprecht uit de mond van de wethouder. De heer Voskuilen verheelt niet dat op het investerings plan over de eerste vijf Jaa!L de hockeyers niet voorkomen. „Maar echt, ik probeer op alle manieren een gaatje voor hen te vinden". Heel, heel misschien valt «een oplossing te vinden, indien de kunst ijsbaan gerealiseerd kan bt' ol" gens de heer Voskuilen bestaat er dan een kleine m°gelijkhc'd dat „p het oude ijsbaanterrein ruimte vrij komt voor een aantal (te vier; hockeyvelden. „Maai het js voorlopig nauwelijks nog een punt van overweging- Een verwegen, ij. kine van welk plan dan ook, is pas op l'angere termijn te verwachten". Fn de heer Voskuilen voegde daar nogmaals met een spijtige zucht aan toe: „Werkelijk, ik wou dat ik iets voor ze kon doen. wel nog aanzienlijke tpd duren vooral eer met de verwezenlijking van deze gedachte een begm kan worden ge maakt." Rest hen nog de zelf gevon den uitkomst: de Zeeweg met zijn bre de duinstroken. Ever Swift en Saxenburgers hoorden lange tijd, zoals zij het uitdrukken, met geduid louter negatieve antwoor den aan. Beide clubs kennen de reali teit van een .armslag" Haarlem, maar strijden, zp het met uitdovend vuur, door tegen, wat ze noemen, de hockeyvlucht uit de gemeente. Allian ce, de roemruchte grote vereniging, zal zich binnenkort laten ..herdopen" in Heemsteedse hockeyclub. „De uit tocht komt omdat de gemeente nooit moeite gedaan heeft goede terreinen aan te leggen." Ter staving van de aantijgingen stel den de bestuurderen van Ever Swift en Saxenburgers een staatje op van de ver enigingen uit de directe omgeving van Haarlem, gecompleteerd met het aan tal leden en het percentage Haarlem mers in de diverse clubs. Alliance 400 leden, 65 Haarlemmers HBS 360 leden 55% Haarlemmers BMHC 300 leden 33% Haarlemmers BDHC 300 leden 18% Haarlemmers Rood Wit 278 leden 18% Haarlemmers In totaal 1638 hockeyers: 40,6% Haar lemmers. HAARLEM, 30 maart. Een paar tje op weg naar het Haarlemse stad huis, waar vanmorgen de ondertrouw- plechtigheid zou geschieden, kreeg nog voor er sprake was van een huwe lijk al te maken met kortsluiting. De auto, die het naar het stadhuis zou brengen, kreeg omstreeks half negen op het Kennemerplein bij restaurant Bolwerk te maken met sluiting in de bedrading. De motor liep warm en er ontstond een onschuldig brandje. Het paar, toch al gespannen door de on gewone gebeurtenis die het straks te wachten zou staan, waarschuwde on middellijk de brandweer, die kon vol staan met het vuurtje uit te drukken. Ook de politie kwam er aan te pas. De agenten waren zo vriendelijk het adspirant-bruidspaar een lift naar het stadhuis aan te bieden. Iets later dan de bedoeling was kwamen beiden aan op het gemeentehuis, waar een ambte- snede uit een schrijven: „het zal even- naar zich verder over hen ontfermde. HAARLEM, 30 maart De gemeen te Haarlem heeft afscheid genomen van een man, die verder kijkt dan zijn ambtelijke neus lang is. De ambtenaar in kwestie is de opzichter B. afdeling gasdistributie van het gemeentelijk energiebedrijf, de heer J. Wildschut die na zesenveertig dienstjaren gistermid dag in de tuinzaal van het Concert gebouw lijdend voorwerp was van een officiële afscheldsplechtigheid met sprekers. Uit de toespraken bleek, dat de heer Wildschut in 1918 als aankomend fitter in dienst van de gemeente Schoten is gekomen. Met de annexatie ging hij in 1927 met de rest van de inboedel naar Haarlem over. Bij het energiebedrijf heeft hy kennis gemaakt met nagenoeg alle facetten van de gasdistributie. De sprekers toonden ook duideiyk hun waar dering voor hetgeen de heer Wildschut heeft gedaan in het belang van de vak beweging en als penningmeester van het sociaal voorzieningsfonds gemeenteper- soneel. Voorzitter mr. J. Messing ver tolkte de gevoelens van deze instelling. Ceremoniemeester was voorzitter W. Sehoornagel van de personeelsvereni ging. De harteiyke toespraken kwamen van Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers. adjunctdirecteur ir. J. F. Rodrigo van het GEB, de heer A Sandtke namens de organisaties en van mr. Meysing. De scheidende gasman had voor zijn dankwoord meer tijd no dig dan de 5 sprekers gezameniyk; Zo veel gevoelens drongen zich namelijk op de voorgrond by deze laatste ge legenheid om het woord te voeren. HAARLEM, 80 maart Met ingang van 1 mei gaat de administratie van de gemeentelijke ziekenhuisverzeke.Hng van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst over naar de eerste afdeling van het stadhuis. Enige dagen geleden heeft het raadslid mevrouw M. van Rappard-Kolnis burgemeester en wethouders schriftelijk naar de be weegredenen van het college gevraagd. De mei deze administratie belaste ambtopaar, de heer J. Visser, weet op dit moment nog niet welke werk zaamheden hy na de ingrijpende wij zigingen zal gaan verrichten. Op donder dag 1 april hoopt hij het feit te herdenken dat hij veertig jaar in over heidsdienst is. Er zal die dag echter geen feest zpn, daar de betrokken functionaris eerst een jaar heeft ge werkt bü de Raad van Arbeid alvorens in dienst te komen bü de GG en GD. waar hij nu negenendertig jaar werk zaam is. De adspirant-jubilaris hoopt van harte dat de omstandigheden er naar zün, dat hij over een jaar zpn veertig dienstjaren bij de GG en GD met een schoon feest mag afronden. HAARLEM, 30 maart Bij liet liegin van de bijeenkomst, welke de Vereniging Haerleni gisteravond hield in de Hilde- lirandzaa', kwam de verrassende mede deling. dat bet boek van mejuffrouw dr. G- Kurtz- oud-archivaris van de ge meente Haarlem, over de herkomst van de Haarlemse straatnamen gereed gekomen is en door de uitgever, de Erven Bohn N. V. te Haarlem, van daag i" de handel wordt gebracht. Het eerste exemplaar kreeg Haarlems bur gemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, aangeboden, die in gezelschap van zijn echtgenote de bijeenkomst bijwoonde. Het boek, waarop wy in een af zonderlijk artikel nog nader hopen terug te komen, is een vorsteiyke en belangrijke uitgave, goed verzorgd en by tot op half juni 1963. Het is een belangrijke aanwinst. Het belangrijke boek over de Haarlemse straat namen, in 1916 verschenen van de hand van de heer W. P. J. Overmeer, is reeds lang niet meer in de handel] Nu na een halve eeuw is het boek van dr. Kurtz verschenen, dat een „vervolg, aanvulling en verbetering" van Overmeers boek wil zyn. Behal ve de burgemeester kreeg ook me juffrouw Kurtz een exemplaar aange boden, terwyi er eveneens een gereserveerd bleek te zyn voor de heer A. Overmeer, een zoon van de schrijver van het eerste boek en een actief lid van „Haerlem". Uit de reacties vanuit de zaal bleek, dat men bepaald enthousiast was over deze uitgave. Er waren zeer vele leden in de Hildebrandzaal byeen, om dat volgens de aankondiging de heer j. Hoeben zou spreken over de Haar lemse gevelstenen. De Haerlemmers hebben ongetwijfeld met grote belang stelling naar zyn causerie geluisterd, die feitelijk bestond uit het vertonen van dia's, waarby de heer Hoeben een soms te vluchtige nadere informatie verstrekte. De heer Hoeben vertelde tal van byzondere wetenswaar digheden, waarbij hij duideiyk liet uitkomen, het te betreuren, dat steeds meer de gewoonte irt' zwang komt om gevelstenen op te verven. Helaas gaat daarby, vooral bij natuursteen, de oor- spronkeiyke nuancering verloren. Er zullen toehoorders geweest zyn. die het evenzeer betreurden dat er nog zoveel gevelstenen binnen het Frans Halsmuseum zyn aangebracht. Zij zouden er vermoedelyk niet om treuren, wanneer daarvoor eens een plaatsje ge- HAARLEM, 30 maart Vijf bloemen meisjes, in gezelschap zan mej. M. Hooij, hebben in het middaguur een bezoek gebracht aan het college van B. en W„ dat ten stadhuize in vergadering byeen was. Simone Lems bofte dat de zon scheen. Ze kon dus haar woorden waar maken, dat de lente toch begonnen was. In dit vijftal werd de hele nieuwe gare bloemenmeisjes aan het college voorge. steld. Zowel de burgemeester als iedei der wethouders werd met een boeket lentebloemen verrast. De burgemeester bleek zich al voldoende op de hoogte gesteld te hebben van de nieuwe lich ting, maar er bleek nog genoeg te infor meren naar de plannen voor de komende maanden. conden werd in de oude binnenstad. Wellicht krügen ze dan weer een na tuurlijke functie. HAARLEM, SO maart De Stichting Haarlems Bloei heeft ook in het afgelo pen jaar n eer haar best gedaan om <le goede naam van de stad Haarlem nog meer bekendheid te geven in binnen- en buitenland. Het pas verschenen jaarver slag geeft een iezenswaardig overzicht van de activiteiten in het jaar 1964. Daar de stichting wel inziet, dat Haar lem en omgeving voor de toerist een harmonische eenheid moet zijn. hebben „stad en land" beide de nodige aan dacht gekregen. Steden en dorpen tot aan de zee en de bollenvelden zijn aan elkaar gegroeid en de samenwerking van de gemeenten in het gewest groeit jaar op jaar op talryke punten, aldus do V.V.V. Beschouwt men de accommoda tie van Haarlem afzonderlijk dan is er een groot tekort, maar bekijkt men bij voorbeeld de logiesmogelijkbeden en res taurants binnen een siraal van tien ki lometer, dan biyft niet zoveel te wen sen over. Van een noodtoestand mag tocli niet worden gesproken. Tijdens een bezoek aan de provinciale griffie.zei de staatssecretaris van econo mische zaken, drs. J. H. Bakker, dat het in aanbouw zijnde hotel aan de Wa genweg-Westelijke Randweg nog maar zeer ten dele in het tekort zal kunnen HAARLEM, 30 maart Verbaasde voorbijgangers werden gistermiddag op de Nassaulaan geconfronteerd met een voor deze tijd wel zeer bijzonder straat- tafereeltje. Op de weg stond een vieren- zestigjarige weduwe uit Haarlem, die zo'n honderdvijftig paar oude schoenen om zich heen had uitgestald. Naast haar prijkte een bord met het veelbelovende opschrift „Wie de schoen past. trekt hem aan". Als een van de voorbijgangers inderdaad beschikte over voeten die in een van de paren schoenen pasten, kon hy het schoeisel gratis mee naar huis nemen. Toen de politie met nog meer interesse dan het publiek de straathan del ging onderzoeken, bleek dat de vrouw zich aan geen enkele overtreding had schuldig gemaakt. Zy vertelde toestem ming te hebben van de gemeente. De schoenen had zy van deze en gene ont vangen om ze te zijner tyd uit te delen. De voorraad was intussen zo groot ge worden, dat de vrouw opruiming wilde houden. Zij verklaarde ook veel aan charitatief werk te doen. n „De Waag", het historische ge bouw op de hoek van Spaarne en Damstraat, wordt er deze week ge snuffeld als op de kijkdagen van een kunstveiling. „Kunst zy ons doel" heeft er zijn jaarlijkse verkoopactie „Van 1 tot 100 gulden" ingericht. Aan gelokt door die aanstekeiyke titel, maar misschien ook verheugd door de pret tige ervaringen van vorige jaren, ko men de liefhebbers kijken wat de schil ders en beeldhouwers op deze kunst markt in het eigen huis van hun vere niging hebben aan te bieden. Aan de wanden zijn, minder kieskeu rig dan op een officiële tentoonstelling, de schilderyen, aquarellen, en tekenin gen uitgehangen, de portefeuilles staan uitnodigend open en ook de pryzen zpn aantrekkelijk gesteld. Die mindere kies keurigheid geldt overigens alleen het arrangement, want de kwaliteit der aangeboden werken wordt gedekt dooi de naam der vereniging. De schilders, tekenaars en beeldhouwers kunnen, niettegenstaande de kleine ruimte, meer aanbieden dan op een echte ten toonstelling. Ook komt er een ander soort werk binnen het bereik van het pu bliek, nu niet de representatie van de kunstenaar in 't geding is, maar vrywel ongelimiteerd schetsen en studies en ook interessante andere werken „ter tafel" kunnen komen. De collectie die de Haarlemse schilders en beeldhou wers hier aanbieden, is ook dit "jaar weer van een plezierige veelzijdigheid. Èyna alle leden hebben aan de uitno diging van het bestuur gehoor gegeven. De portefeuilles bieden evenveel ver- rassingen als de uitgehangen werken. Wat ook de persooniyke voorkeur mag zijn men kan verzekerd zqn dat het werk van zijn keuze waardevoller is dan de prijs die men ervoor betaalt. Bovendien is de rijkssubsidie van 35 procent op deze „tentoonstelling" van toepassing. Het heeft weinig zin om onze persoon lijke voorkeur hier te vermelden, maar wèl heeft het zin om degenen, die eraan toe zijn om hun interieur eer accent te geven, dat steeds opnieuw vreugde schenkt, aan te raden van de kortston dige gelegenheid gebruik te maken, die de schilders van R.Z.O.D. hen bie den. Die gelegenheid bestaat tot en met a.s. zondag 5 april. L.T. voorzien. Hij stelde, dat wy te dicht b(j Amsterdam en Zantvoort liggen om een behooriyke jaarexploitatie voor een bedrijf mogelijk te maken. De WV-com- binatie „Holland", waarin Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Hilversum, Lei den en Haarlem hun speciale belangen behartigd zien, heeft een nieuw object uitgewerkt, dat speciaal bestemd is voor de automobilist in het buitenland, die ons land wil bezoeken. Haarlem ver wacht bijzonder veel van dit initiatief. „De middenstand heeft over het afge lopen jaar in het algemeen niet te kla gen, maar wji betreuren, dat deze groep ten achter biyft in zqn geldelqke belang stelling voor ons werk", aldus Haar lems Bloei. De inlichtingenstatistiek ver meldt een totaal van 186.418 informa ties, waarvan 108.912 aan Nederlanders. Op 31 december 1964 bedroeg het aantal donateurs 1.498. Samen brachten zy 21.400,80 aan contributie binnen. De gewestelijke weekagenda had in het af gelopen jaar een oplage van ruim 200.000 stuks of gemiddeld vierduizend per week. Uit de statistiek van logiesreserverin- jren (7.733) blijkt, dat het bezoek van Fransen verblijdend is gestegen, terwijl de Amerikanen revanche hebben geno men op de teruggang in 1963 door van 239 te klimmen naar 530. Was het Duitse bezoek eerst meer dan de helft van het totaal, nu is deze helft precies be reikt. Het bezoek van de Engelsen was teleurstellend. De Haarlemse bloemenmeisjes ver schenen voor de tiende maal in het stadsbeeld. In 1964 brachten de meis jes naast de vele binnenlandse bezoe ken ook bezoeken aan München, Ingel- heim am Rhein, Hamburg, München- Gladbach, Goslar, Zurich en Salzburg. Uit het hoofdstuk attracties in de va kantiemaanden blijkt een grote keuze mogelijkheid met betrekking tot geva rieerde evenementen in Haarlem en omgeving. De brochure, bestemd voor direct geïnteresseerden in binnen- en buitenland, die een oplage had van 82.000 exemplaren, zal dit jaar iets ruimer kunnen worden verspreid. Er werden 12.000 hotel- en pensioniyst.cn verspreid en 20.000 stadsplattegronden. De belangstelling voor het Frans Hals museum neemt voortdurend toe. Verle den jaar werden 90.487 bezoekers gere gistreerd. De uitgave van Haarlems Jaarboek werd gestaakt. Financieel bleek de uitgave niet haalbaar meer te zijn, mede door afzonderiyke informa tie-uitgaven. De oude Sint Bavokerk kreeg het afgelopen jaar bezoek van 34.515 personen. HAARLEM, 30 maart Vanmorgen omstreeks tien voor half zeven deed een chauffeur van een vrachtwagen op de Delttlaan de eigenaardige ontdekking dat zijn aanhanger ineens was verdwe nen. Even later bleek, dat de aanhanger door een technisch defect van de trek haak tijdens een inhaalmanoeuvre was losgeschoten en naar reehts liet talud van de Delft was afgereden. Nog voor dat de aanhanger helemaal in het water kon terechtkomen, was hij gekanteld. De helft van de lading belandde in het water. De vrachtwagen was geladen met zes ton houtpulp en de aanhanger vervoerde twaalf ton van dezelfde la ding. De wagen behoort toe aan de firma Van A. uit Beverwijk. Het hele geval werd eerst na enige uren op de weg gebracht. Gisteravond om kwart over elf ontstond een aanrijding op het kruispunt Klei ne HoutwegKamperlaanPaviljoens laan tussen de personenwagen van de negenendertigjarige verpleegster mej J. B. uit Hillegom en de trekker mét oplegger van de 33-jarige chauffeur J. W. uit Haarlem. De trekker reed op de Kleine Houtweg. Door nog niet op gehelderde oorzaak kwamen beide wa gens met elkaar in botsing. Mej. B. moest met een hersenschudding wor den opgenomen in de Mariastichting. Haar wagen werd zeer ernstig bescha digd. De politie verzoekt eventuele ge tuigen van dit ongeval zich te melden. MATER AMABILIS - De Mater Ama- bilisschool van Haarlem houdt op dins dag 6 april 's avonds om acht uur een modeshow in de Kroonzaal van restau rant Brinkmann.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3