Opzij Formatie CPN Opt ïmisme Alles voor de bruid Expositie van fraai handwerk in museum Huis van Romantiek van vroeger eeuwen keert terug Duizenden guldens Ingrid Haebler: briljant Schumann-vertolkster tijdens concert N. Ph. 0. geleend LERAAR IN ARREST OP VERDENKING VAN OPLICHTING Vijfdaagse op gemeen telijke lagere scholen V house of engiand Burgemeester van Zandvoort Tien mille voor feest op 5 mei Woonschip twee maal van zinken gered Uoop Met ingang september Leo Meijers Sr. neemt afscheid Automobilist zonder alles van h et n i eiïw.s o Burgerlijke Stand Haarlem HOUSE OF ENGLAND'S WOENSDAG 31 MAART 1965 PAGINA 3 99 99 Al het moois dat te zien is op de bruidspaar, dat tegenwoordig een motiefje naar klassiek voorbeeld of tentoonstelling draait Om nel een moderne variatie daarop. Museum in Arnhem. geheel andere luister heeft dan het fraai uitgedoste paar uit Marken, dat afkomstig is uitt Openlucht- -jaczcjues BARTELJORISSTRAAT 5 Adam II, luchtige bewegingsvrijheid Dit is het bevrijdendste kostuum sinds het eerste Adam-kostuum. U draagt het, het staat U goed, maar U voeit nauwelijks dat U 't aan heeft. Lichtgewicht', 'n Uitkomst voor beweeg - lijke mannen - bij House of England van 179.50 - 299.50 Adam II Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen De formatie-Cals is thans in een sta dium, dat mislukking niet waarschijn lijk lijkt. Er is op de belangrijkste punten overeenstemming bereikt tus sen de nieuwe regeringspartners. Overigens niet zonder het brengen van offers over en weer. Het is zelfs enigszins verbazingwekkend te consta teren, dat mr. Cals erin geslaagd is toezeggingen te krijgen, die vaak vol komen anders luiden dan wat de ach terban van de partijen als noodzake lijk is voorgehouden. Er zijn offers gebracht, die èf de lin ker- of de rechtervleugel van de drie toekomstige partners zwaar op de maag zullen liggen. Er is zelfs sprake van enige verwarring, waardoor som mige woordvoerders het tegendeel verkondigen van wat de fractieleiders van hun partij met mr. Cals blijk baar zijn overeengekomen. Deze on zekerheid, die wel eens kon uit groeien tot ontevredenheid, draagt enige gevaarlijke kiemen mee. Ge vaarlijk in zoverre, dat de KVP, PvdA en AR in cijfers uitgedrukt de andere fracties hun wil op kunnen leggen, doch dat de ontevredenen in de frac ties wel eens een zwaar gewicht in de schaal der beslissingen kunnen leg gen. Afgezien hiervan, binnen twee jaar moeten er verkiezingen gehouden worden. De nieuwe regering zal voort durend bloot staan aan de toenemende druk van de verkiezingskoorts. En dit houdt in, lat offers, die nu worden gebracht omdat „het landsbelang" dit zor vergen wel eens anders bekeken zouden kunnen worden wanneer het partijbelang meer aandacht vergt. Met name op het gebied van de huren en de belastingen is het laatste woord nog niet gesproken. De Communistische Partij Neder land zal vermoedelijk binnenkort op uw televisiescherm reclame mogen maken voor zichzelf in het kader van de aan de politieke partijen beschik baar gestelde zendtijd. Wij stemmen hiermee in. Niet omdat wij het zo eens zijn met de politieke oogmerken van de CPN. Verre van dat. Maar om het loutere feit, dat, waar in onze democratie de CPN als politieke par tij geaccepteerd wordt, men deze partij niet zonder meer de aan andere par tijen toegekende faciliteiten mag ont houden. Bij iedere loonsverhoging zijn er pessimisten, die menen te moeten waarschuwen, dat de economische on dergang van Nederland nabij is. Men hoeft er de jaarverslagen van tal van bedrijven maar op na te lezen. Wij hebben ons op deze plaats regelmatig tegen dit pessimisme verzet en de fei ten hebben ons bepaald geen ongelijk gegeven. Het Centraal Planbureau is nu met ene bepaald optimistische voor spelling over 's lands economie in 1965 voor de dag gekomen. Ook dit optimisme is niet geheel gerechtvaar digd. Te vaak zijn dergelijke voorspel lingen al door de harde feiten achter haald om er meer waarde aan toe te kennen dan een aanwijzing hoe het economische leven in Nederland er over acht maanden uit kan zien, on voorzien omstandigheden voorbehou den. Maar juist in het Nederland van 1965, zo intens nauw verweven met de economische voor- en tegenspoed van de rest van Europa zijn onvoor ziene omstandigheden een factor van belang. Het lijkt ons op dit moment bepaald nog te vroeg om al te opti mistisch te zijn. Wat niet wegneemt, dat de cijfers van het centraal plan bureau op de kantoren van de werk gevers- en werknemersorganisaties, Waar men nu al bezig is met de lonen voor 1966 uit te stipnelen, zeker een geduchte studie waard zijn. HAARLEM, 31 mrt Het spreekt vanzelf dat niet alleen de aanstaande bruidjes plezier zullen beleven aan de tentoonstelling „Alles voor de Bruid" van de Haarlemse afdeling van de Stichting Goed Handwerk, die de ko mende dagen in het Museum Het Huis van Looy te zien zal zijn. Al wie van handwerken, en in het bijzonder van borduren houdt, zal er van de ene inspiratie in de andere vallen. Duizenden steekjes in even zovele kleuren brengen de romantiek van de lange vlijtige avonden van vroeger eeuwen weerom. De zorg, het geduld en de moed om de ingewikkeldste technieken te gebruiken zijn er weer. De Haarlemse dames van de stichting bewijzen het. Zij hebben haar fanta sie en gevoel voor verfijnde decora ties uitgeleefd op een prachtige „uit zet" van vele, vele onderdelen, waar mee elke bruid gelukkig zou zijn. De Haarlemse afdeling heeft honder den suggesties bijeengebracht voor benodigdheden op de kaptafel, in de linnenkast, in de keuken en de eet kamer. Alles kreeg een randje of een 7 De meest gebruikte techniek is na tuurlijk de kruissteek. Vooral de heel fijne kruissteekjes in één kleur kunnen voor verrassende resultaten zorgen. Zo hadden de ontwerpen van de witte steekjes op een grijs fond bijzonder smaakvol effect. Natuurlijk werden de kruissteekjes ook gebruikt in de tradi tionele, nimmer vervelende merklappen schellekoorden, of ingelijste levensbo men. Hebt u wel eens de moeilijke techniek van de Zaanse stiksteek ge probeerd? De tentoonstelling laat heel mooie, daarmee versierde, kussens en zelfs een avondtasje zien. Het komt, eigenlijk hierop neer dat motieven ge stikt worden op twee lappen materi aal tegelijk, waarna de ruimten daar tussen opgevuld wordt. Een andere techniek is het ruitverspringen, waar van veel gebruik wordt gemaakt bij kleine gebruiksvoorwerpen als spelden kussentjes, boekomslagen, pannelap pen of keukenvalletjes. Een techniek tenslotte die ook voor die dames doen lijk is, die niet meer zo scherpe ogen hebben, is het patchwork, dat eigen lijk neerkomt op het aan elkaar naaien van kleine lapjes tot een „lappende ken." De lapjes zijn bijna altijd zeshoe kig, soms vierkant, die als een mo zaïek gelegd moeten worden. De prachtigste kleurencombinaties zijn bij deze techniek denkbaar. Het patch work werd gebruikt voor versiering van kussens en stoelzittingen. Een idee voor een ontbijtlaken? De ten toonstelling telt verschillende lakens, waarvan de lange zijkanten ver sierd waren met huizenrijen, hele grachten en stratenlang, geborduur de afbeeldingen van bestaande grach- if en straten- Kastrandjes waren er zelfs, met eenzelfde versiering. In een voorzaal van de tentoonstel ling laat een collectie borduurwerken uit het Openluchtmuseum in Arnhem zien, met hoeveel oneindig geduld en liefde men vroeger de uitzet van een brüid voorbereidde. Servetten die sa- man „Das Lied von der Glocken" ver tellen in ragfijne, bijna versleten steek jes, Een sprei van antiek patchwork in kant. Kleine geborduurde boekjes, ge borduurde poëzieplaatjes, omslagdoe ken, alles even verzorgd. In de boven zaal hebben de leerlingen van de N.S.- opleiding, die aan een van de Haarlem se huishoudscholen leiding geven bij de cursussen voor de leden van de stich ting, haar eigen expositie. Daar vindt de bewonderende bezoekster moder ne handwerken in vele technieken, waar bij de wandlappen in verschillende tech nieken, naar voorbeelden van de teken- klas van dezelfde huishoudschool, tot de allermooiste behoren. He tentoonstelling is geopend 31 maart van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur, 1 april van 10 tot 5 uur en van 7 tot 9 uurf 3 april van 10 tot 4 uur. Mieke de Haas HAARLEM, 31 maart In tegenstel ling tot de arme Clara Schumann, die na de teleurstellende ontvangst in We nen van haar man's pianoconcert, haar tranen de vrije loop liet, vlei In grid Haebler gisteravond voor de ver tolking van hetzelfde concert een ovatie ten deel. Toen Robert Schumann in 1847 zijn echtgenote een befaamd pianiste) troostte met de ontroerende woorden: >.Sei guten Muthes, in zehn Jahren wird das ganz anders sein!", kon hij niet ver moeden, welk een waarheid hjj sprak. Want het werk had geen tien jaar no dig voor en triomftocht door alle Eu ropese concertzalen. Dit produkt van een fijne lyrisch-diehterlijke geest kreeg in het negende D-conert van het N.Ph. O. een briljante vertolking van Ingrid Haebler. De tegenstelling van zwaar moedigheid en optimisme werd in een geanimeerd wisselspel van solo en or kest, van pianiste en dirigent Henri Arends, prachtig ontwikkeld. De soliste speelde met de zekerheid en de greep van grote klasse. Een begaafdheid die het onnadrukkelijke van haar vir tuositeit onderstreepte. Zodoende kon het dialogische karakter van Schu mann's opus 54 nagenoeg volledig tot zijn recht komen. Het gedeelte na de pauze was gere serveerd voor een uitvoering van de Schilderijententoonstelling. Het kan een vraag zijn wie de meeste bewondering verdient: Moussorgsky, die deze tien picturale gegevens toonzette voor pia no, of Ravel, die ze bewerkte voor or kest. Moussorgsky, de geniale dilettant; Ravel de vakman van de instrumen tatie. Zeker is dat orkest en dirigent met deze verklanking eveneens aan spraak maakten op waardering, want dat er een gedegen voorbereiding aan was vooraf gegaan, leed geen twijfel. Het werk stelt fikse eisen aan de in strumentalisten, zodat men de kleine oneffenheden in de overigens fraai bla zende hout- en kopergroep graag door de vingers ziet. Waartoe de strijkers van het N.Ph.O. in staat zijn, kon duidelijk worden tij dens de uitvoering van Dvorak's Sym fonisch gedicht „Die Waldtaube", waar mee de avond werd geopend. De uni sono passage van de violen con sordino, HAARLEM. 31 maart De Amster damse, in 19X3 geboren, leraar dr. K.H., die tot vorig jaar rector is ge weest van het stedelijk gymnasium in Haarlem is in verzekerde bewaring ge steld, omdat hij verdacht wordt zich aan „vermoedelijke oplichting" te heb ben schuldig gemaakt. Het zou hier om een bedrag gaan van duizenden guldens. Het juiste bedrag is nog niet vastgesteld. Dr. II. werd in Amster dam, waar hij thans woonachtig jS( maandagavond aangehouden. Het on derzoek wordt nog voortgezet. Vrijdag zal hij bü de officier van justitie wor den voorgeleid. Enkele maanden geleden begon de Haarlemse recherche „in opdracht," met een onderzoek naar de financiële gedragingen van de heer H. Het onder zoek werd voorzichtig gedaan, omdat er in de vermoedens wel heel erg on zekere factoren waren. Naarmate het onderzoek vorderde kwam echter wel vast te staan, dat dr. H. met onjuiste verhalen geld van anderen leende. Hii vertelde dan aan een bevriende reiatie dat een kennis van hem in financiële moeilijkheden verkeerde en dringend geld nodig had. De man, die in nood zou verkeren, hield hij steeds anoniem Het lukte dr. H. meestal veld te lenen waarvoor hij ook een schuldbekentenis' tekende. Het geld hield hij echter voor zich zelf. Het te lenen bedrag bedrnee nooit minder dan 1.000 Vanaf 1950 speelde dr. H. reeds dat spel. Dat werd hem ook mogelijk gemaakt, omdat hij BEVALLEN van een zoon: 29 maart W. Boschma-Veninga, Th. de Jonï rfud- de; 30 maart: C. Mölman-Veelentnrf Van een dochter: 26 maart- 'm Ton—Vink: 29 maart: A. de Bruin—dé Jong, G. van Dansik-Mostert E Ha gendoorn-Maas, A. Bakker-van'der'Meii- den. J OVERLEDEN: 28 maart: J RnoSpn 54 jr., Croesenstraat, W. Sern'é sn ir Voltastraat, J. Keiler, 83 jr., 'weater- houtpark, C. Doornheim, 86 jr Wes terhoutstraat: 29 maart: C. van'onitk 60 jr., H. van Alphenstraat. ONDERTROUWD: 30 maart: E van Lunenburg en B. Koelemeijer, Th' Ce- lie en H. Joosten, B. Sonnemans en E. Mootz, F. de Graaf en J. Meijer. GEHUWD: 30 maart: A. Fokker en J. Ruijgvoorn, H. van Dijk en L Tref fers, F. Wijstma en A. Willemse Advertentie) ADVISEUR VOOR HERENKLEDING vlak voor het slot, klonk bijzonder goed. Veel meer dan zo'n kleine verrassing kon deze muzikaal zwak gedramatiseer de tragedie toch niet opleveren. H. B. in brede kring, vooral in Haarlem en omgeving, groot vertrouwen genoot. Waar het geld gebleven is, is nog niet komen vast te staan. Aangenomen mag worden, dat de leraar het ge woon privé heeft besteed. Soms betaal de hij wel een schuld af, maar ver moedelijk leende hij daartoe eerst weer van een ander om aldus het ene gat met het andere te stoppen. Vooralsnog neemt men in Haarlem aan dat het ontslag van dr. H. vorig jaar als rector niet met deze zaak te maken heeft. Zoals bekend waren er de laatste jaren van het rectoraat van dr H. moeilijkheden gerezen. Dr. H. kon zich niet tenvolle aan zijn taak ge ven, mede omdat hij heel veel werk in organisatorisch verband binnen on derwijskringen verrichtte. Hij trok zelf zijn conclusies en vroeg per 1 septem ber 1984 ontslag. Dat werd hem door de Haarlemse gemeenteraad verleend. Daarna vertrok dr. H. naar Amster dam, waar hij weer leraar werd. HAARLEM, 31 maart Met in gang van het schooljaar 1965-1966 zullen alle gemeentelijke scholen voor kleu ters-, lagere, buitengewoon lager- en voortgezet gewoon lager onderwijs over gaan op de vijfdaagse schoolweek. Op de zaterdagen zal er op deze gemeen telijke scholen geen onderwijs meer wor den gegeven. Kinderen en onderwijzend personeel zijn, dan vrijaf. Dit besluit is gisteren genomen tijdens de verga dering van B. en W. op advies van de waarnemend wethouder van onderwijs, de heer P. W. Voskuilen. Deze heeft uiteraard eerst overleg met het „onderwijs" gepleegd. De chris telijke en katholieke scholen van het zelfde type hebben in deze nog geen unaniem besluit genomen. Wel is van die kant toegezegd, dat men zich zo veel mogelijk aan het openbaar onder wijs zal aanpassen. De vijfdaagse schoolweek zal nog niet ingevoerd worden op de ULO-scholen. Het blijkt dat men op sommige gemeen telijke ulo-scholen wel voelt voor een vijfdaagse, maar bij katholiek en chris telijk onderwijs zijn er nogal bezwaren. Bij het bijzonder onderwijs begint men er dus nog niet aan en in dit geval heeft het college van B. en W. besloten dat het openbaar onderwijs zich vooralsnog aanpast bij het bijzonder. De vijfdaagse is bij het middelbaar onderwijs voorlopig nog niet in zicht. Noch bij het openbaar, noch bij het bij zonder onderwijs acht men een vijf daagse schoolweek gewenst. Tijdens de laatste begrotingsbehande ling is de vijfdaagse uitvoerig in be spreking geweest. Daarbij bleek dat men over het algemeen wel geporteerd was voor een vrije zaterdag op de la gere scholen, maar de wenselijkheid daarvan voor de U.L.O.-scholen werd sterk in twijfel getrokken. De heer Pee- ters (K.V.P.) verklaarde zelfs, dat de U.L.O. leerlingen zelf niet bepaald ge brand waren op een vrije zaterdag, om dat zulks alleen maar zou leiden tot nog meer huiswerk. In de raad was men algemeen van mening dat een vijf daagse op de middelbare scholen zeker niet moest worden ingevoerd. HAARLEM, 31 maart In Hotel Iepenhove in Bloemendaal heeft na veertig jaren de heer Leo Meijers Sr. afscheid genomen van het door hem opgerichte bedrijf, Leo Meijers, Sani tair en Metaalhandel N.V. Ruim drie honderd relaties, leveranciers en klan ten, die in de loop van die jaren de persoonlijke vrienden van de oud-direc teur geworden waren, waren op een grote reünie bijeengekomen om de heer Meijers voor het laatst zakelijk te ont moeten. In veertig jaar tijd heeft de heer Meijers een groot bedrijf opgebouwd. Aanvankelijk stond hij alleen voor de moeilijkheden. Na de oorlog, toen de zaak een geduchte klap gekregen had, kreeg hij de assistentie van zijn broer, de heer' M. Meijers, met wie hij het bedrijf onder N.V. ging behren. De heer M. Mejjers blijft nu als enige directeur van het bedrijf over. De heer Leo Meijers, die zoals het bedrijfsgrapje Saat met de Koffer onder de arm begonnen is, heeft be paald niet stilgezeten. Daarvan ge waagden verschillende spwkers. De stroom van geschenken was op verzoek van de scheidende directeur, die op de ze dag bovendien zijn 67ste verjaardag vierde, omgezet in het planten van hon derden bomen ten behoeve van de ont ginning van de Negeb-woestijn. in Is raël. Het personeel van het bedrijf zal bij een andere gelegenheid afscheid nemen van zijn directeur. (Advertentie) m Alléén het allernieuwste, alléén het allerbeste! KABEILOODS is voor verenigingen volmaakt onbruikbaar bouwsel ZANDVOORT, 31 maart De ge meenteraad van Zandvoort heeft gister avond uitvoerig stilgestaan bij het voor stel van het college om een bedrag van tienduizend gulden beschikbaar te stel len om het bevrijdingsfeest hoofdza kelijk bestemd voor de kinderen te kunnen vieren. Aanvankelijk was voor gesteld om 7.500,- te geven, maar de collecte onder de burgerij bracht slechts 1.500,- op1, waardoor het ingestelde comité geen kans zag het programma te verwerkelijken. Bijna elk raadslid voer de over het onderwerp het woord en leek het er in eerste instantie op, dat de gemeenteraad niets voor het nieuwe voorstel voelde, na een warme verdedi ging en uiteenzetting van de wethouders mevr. Stemler-Tjaden en Kerkman werd het voorstel tenslotte aanvaard. Alleen de heer Koning was niet te vermurwen. De voorgestelde verhoging van de jaarwedden van de wethouders (van f 8.220,- tot 9.480,-) kon geen genade vinden in de ogen van de heren Koning en Breure. Laatstgenoemde stelde vast dat de jaarwedden in de laatste 12 jaar met 30Ó tot 400% gestegen zijn. Tegen over Ged. Staten zou Zandvoort een prachtig gebaar maken, indien niet tot verhoging zou worden overgegaan. We derom voerden alle raadsleden over dit onderwerp het woord met als gevolg, dat het voorstel met 9-2 stemmen werd aan vaard. Met dezelfde cijfers werd het voorstel om over te gaan tot hogere vergoedingen aan raadsleden voor het bijwonen van vergaderingen aanvaard. Het voorstel om grond te reserveren voor bjjna 17.000,- per kwartaal - ten behoeve van landbebouwing bjj de te bouwen wandelpier werd na enige dis cussie aanvaard, maar niet nadat de heren Koning en Breure hun bezwaren naar voren hadden gebracht. De pier komt er toch niet en dan is het zonde de grond bijna vijf jaar braak te laten liggen, zo stelden deze raadsleden de kwestie. Ingevoerd werd een centraal antennesysteem voor 108 gemeentewo ningen grond werd verkocht aan de Tolweg, perceel Kruisstraat 6 werd voor 7 10.500,- aangekocht, terwijl be sloten werd de Celsiusstraat door te trekken. Tijdens de rondvraag informeerden de heren Siegers, Van Duijn, Hose en Breure naar de bestemming van de voor malige kabelloods. De eigenaar heeft melijk kort geleden in een advertentie aan de verenigingsbesturen mede gedeeld het gebouw gratis ter beschik king te stellen. Hij kreeg namelijk van het college geen toestemming het ge bouw als strandbal te exploiteren. Ge vraagd werd of B. en W. deze kwestie nog eens wilden bezien, vooral omdat Monopole voor de verenigingen verloren is gegaan. De voerzitter begreep deze zonderlinge manier van aanbieden wel, maar stelde vast, dat de verenigingen niets hebben aan dit volmaakt onbruik bare bouwsel. Het zal tonnen kosten om het enigszins te kunnen gebruiken. De korpehef van politie zal zich in een vriendelijk schrijven zonder dreige menten tot de burgerij wenden in ver band met de toenemende hondenplaag met de „onhoudbare vieze troep". Dit deelde de burgemeester mede in ant woord op een vraag van de heer Van der Werff. De heer Van der Werff, bijgevallen door mevr. Mol en de heer Gosen, stel de het college voor om over te gaan tot het planten van bomen. Thans is de si tuatie onhoudbaar, vooral na het vellen van honderden dennen en als Zandvoort geen strand zou bezitten, het zou een vreselijk plaatsje zijn! De burgemeester en wethouder Lindeman zegden toé, dat deze kwestie binnenkort aangesneden zal worden. Momenteel wordt deze aan gelegenheid door de dienst van publieke werken bestudeerd. De heer Siegers sprak zijn verontrus ting uit over de manier van aantrek ken van straatmakers door het gemeen tebestuur. Dit zou volgens advertienties in de rang van opzichter geschieden. Van de bestuurstafel deelde men mede geen andere manier te kennen om per soneel aan te trekken. HAARLEM, 31 maart Het woon schip van de zestigjarige Haarlemmer H. van H. is gisteren twee maal van (le ondergang gered, 's Middags om streeks vier uur dreigde het schip te zinken, doordat in de boeg een lek was ontstaan. Enige gewaarschuwde scheepswerven en de havendienst ble ken niet in staat onmiddellijk doeltref fend op te treden. Duikers van de brandweer hebben het lek provisorisch gedicht. Vannacht werd wederom alarm geslagen. Opnieuw kwam de brandweer in het geweer. Het schip wordt met takels boven water gehou den. Een tienjarige jongen uit Zandvoort kreegde laadklep van een puinafval- bak op zijn rechterbeen toen vriendjes de pen van de laadklep losmaakten. Hij brak zijn rechterhiel. ZANDVOORT, 31 maart De Zand- voortse politie heeft een Haarlemse koopman aangehouden, terwijl hij met zjjn auto door de badplaats toerde. De wagen bezat drie gladde banden, een ondeugdelijke uitlaat en een slechte handrem. De bestuurder was niet tegen wettelijke aansprakelijkheid verzekerd, had geen rijbewijs, geen kentekenbe wijs en kon evenmin een geldige be- lastingkaart tonen. De auto werd in be slag genomen. CINEMA PALACE: The Carpetbaggers, volw. 2 en 8 uur. FRANS HALS: Krankzinnige begeerte, vol wassen, 7, 9.15 uur. LIDO: Geen alibi voor moord, 18 jr., 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: Okinawa, .4 Jr., 2, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Ontsnapping uit de Oriënt, volw., 2, 7, 9.15 uur. StoXYIn de a 0p der casbah-bandieten, 14 jr., ma. t.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Moord aan boord, 11 jr. 2.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Da val van Rome, 14 jr., 8 uur. Jongensranch, a.l., wo. 2.30 uur. Donderdag 1 april Vijverweg, Bloemendaal, 8 uur: Gerefor meerde kerk, „Haarlems Kamerkoor" uit voering van de Johannes Passion van J. S. Bach o.l.v. Piet Kalsema. Woensdag 31 maart Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Operette Gezelschap met „Frau Luna". Donderdag 1 april Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Operette Gezelschap met „Frau Luna". Woensdag 31 maart Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit: Instrumenten van eeonon Lche politiek. Docent dr. J. W. de Pous. Rest. Lion d'Or, 8 uur: Openbare werken: voorlichting aan de bewoners van de Park laan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3