Opstand in koepel van Breda berecht Zonder SKODA NU LEVERBAAR VOOR f 5450 - DE NIEUWE SK0DA1D00MB In 1973 een brug over de zeestraat van Messina? Cousteau onderzoekt met jÊgj* drijvend laboratorium de zeer grillige zeebodem Frankrijk bouwt TV-fabriek in Rusland Gerard van Bakel Wereldwijde Mik OUDE WENS VERVULLING NABIJ Toon Hermans up 4de plaats bij Bel gische tv-kijkers Directeur aangevlogen Tegen advies van mr. Lamers zaak openbaar gemaakt tie, ™9sSZr°lTneTnCipa- Vulkanisch VRIJDAG 2 APRIL 1965 EEN VEILI6E KEUZE Eerlijk gezegd, ben ik van daag ondergedoken in een dag met allemaal „zon- ders". Een dag zonder radio en zonder t.v. Een dag zonder kran ten en zonder moeilijke gedach ten. Een dag zonder vervelend werk en zonder zorgen. Mis schien was het voor u een ge wone dag, mét alles. Met een land zonder regering, met de vraag wie premier wordt en hoe veel de criis ons nou per dag eigenlijk kost. Heeft u er over lopen denken of u het nou wél of niet leuk vindt die reclame op radio en t.v.? Heeft u zich afge vraagd hoe het nou wél in Viet nam was en hoe in Alabama? Ik niet. Ik zei toch al. Ik ben ondergedoken in een dag zonder. Maar ik had wél zon en een ther mometer die erg enthousiast om hoog wipte. Ik heb de vogels uit bundig horen kwetteren, terwijl ze hun liefdesloklied instudeer den. Ik héb crocussen gezien in prachtige kleuren, die om het hardst riepen, dat de kleurentee- vee het bij hen tóch niet halen kan. Er was een uitdagende kal koen, die vasthoudend en héél zeker van zich zélf, om een klei ne hen liep te pronken. Ik heb er gespannen naar staan kijken. Naar die kalkoen en .laar die hen, die het allemaal geen klap kon schelen. De politiek niet en dekrant niet en zélfs die mooie kalkoen met. Ze deed tenminste henJÏ66' V00r die kaïkoenen- de nvnJ shél nog op U moet het eens doen. Weet u, rlnrJfGVe}d draait toch gewoon ook als u er niet naar kijkt. moet eens proberen een dag zonder zorgen gelukkig te zijn. En zegt u nou niet meteen, dat dat niet kan! Want het kan wel. Al geef ik toe, dat bijna niemand het meer gelooft. Maar het wordt lente en dan zijnel wet meer mensen die in geluk gelo ven dan m de winter. Want op een gewone dag ~o maar gelukkig zijn, dat mag eigenlijk niet meer. Dat is iets ongehoords. Je mag het niet zijn en je mag er al helemaal niet over praten. Dat doet dan ook bijna niemand, behalve Toon Hermans. En hij doet het zo, dat de mensen hem bijna gaan gélo- Ven. Als ze naar huis gaan, den ken ze: „Zou het dan toch waar zijn? Zou het leven dan toch mooi zijn? Zou er ergens nog geluk bestaan?" En dan nemen ze zich voor om er toch eens op te letten, of om eJ. naar te gaan zoeken. Misschien hit er nog een oud restje op zöl- 'j' °f onder in die rommeldoos. misschien zit er nog iets in üe zak van die oude mantel, die Ze droegen toen ze pas getrouwd "diaren. Maar er komt zo weinig van terecht. Van dat zoeken, van dat kijken. Want de volgende dag is er het werk weer en al dat akelige nieuws en de krant en de t.y. En dan zien ze weer hoeveel niet-gelukkig-zijn er is. En alles gaat gewoon door, mét alles. Met de ruzie met de buren, met het 9eld, dat nóóit op die rug wil Roeien, met al die mensen, die allemaal, óf stom, óf vervelend °I slecht zijn. Met alle kleine din gen die iedere dag weer gedaan moeten worden en die we nooit met een lachend gezicht kunnen doen. U moet het eens omdraaien. Lachen bij alle dingen waar u anders zorgelijk bij kijkt en een rimpel trekken bij alles waar u anders om lacht. Maak een keer zo'n zon(der)dag! U ziet het re sultaat. Ik zit nu nóg zonder! Zónder iets, om over te schrijven ELLEN Het kiezen van een auto in de vijfduizendgulden-klasse is gemakkelijker geworden. Omdat u nu voor f 5450 een auto koopt die royaal is én zuinig, sportief én veilig, modern én degelijk, luxueus én praktisch - de nieuwe SKODA 1000MB. Een ideale auto met opmerkelijke eigenschappen: pittig van karakter (120 km/u, van 0-80 km/u in 14 sec.), plezierig te hanteren (volledige synchronisatie, hydraulisch bediende koppeling, ,,vingertop"-pookschakeling), bijzonder koersvast (laag zwaartepunt, gunstige gewichtsverdeling, 43% vóór - 57% achter), enorm remvermogen (remoppervlak 770 cm2) en 'n uniek interieur (verstelbaar tot o.a. 1 of 2 slaapbanken en hele of halve laadvloer). Maak eens een gratis proefrit! H. ENGLEBERT N.V. DOBBEWEG - VOORSCHOTEN -TELEFOON 01717-2010 Fa. H. BROUWER, 2e Jan Steenstraat 46, Amsterdam, telefoon 726842 Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, telefoon 52301 Rayon Naarden-Bussom: KOUDIJS' Automobielbedrijf Cattenhagestraat 45. Naarden, tel. 13486 v. d. GUN's Autobedrijf N.V., B. Ruloffstraat 5, Amsterdam, telefoon 738022 Rayon Hilversum-Baarn: Garagebedr. J. H. IESBERTS, Loosdrechtsew. 24, Hilversum, tel. 45100 Bodemfoto van de Straat van Messina. JACQUES-YVES COUSTEAU Aan de voorbereiding tot het bouwen van een reusachtige dubbeldeks brug over de zeestraat van Messina wordt in Italië hard gewerkt. Ofschoon de studies over de technische en economisch-financiële mogelijk' heden nog niet voltooid zijn en het eindrapport begin 1967 ver wacht mag worden, „zit het er wel in" dat wij per trein of auto in 1973 hoog boven zee naar Sicilië kunnen rijden. Het zit er ook in dat dan alle records van hang bruggen, inclusief het laatste Amerikaanse wonderwerk, de Verrazzano Bridge, geslagen zul len worden. (Van onze correspondent) BREDA, 2 april Het advies van de .directeur-generaal van liet gevan geniswezen, mr. J. Lamers, om de zaak binnenskamers te houden was in de wind geslagen: gisteren diende voor de rechtbank alhier in alle openbaar- beid een zeldzame zaak. Een dertig jarige gevangene uit Sprang-Cappelle, tot acht jaar en ter beschikkingstel ling van de regering veroordeeld we gens dubbele moord in 1962, stond te recht wegens poging tot doodslag, ge pleegd op 13 december 1963 in de Bre dase koepelgevangenis. Eind 1963 heerste er in de Bredase koepelgevangenis een sfeer die veel te wensen overliet. „Het was een bende", zei een getuige-gevangene. „De directie kon de zaak niet aan; er waren zware spanningen omdat het beleid onrecht vaardig was." Uit protest was hü op 13 december, toen de gevange nen in groepen buiten hun cellen kwa men voor het nemen van een bad, in de spanten van de koepel geklommen. Een levensgevaarlijke klimpartij. Er ontstond toen rumoer, een sfeer van een opstand. De gevangenisarts, de psychiater, de aalmoezenier en de ad vocaat van de klimme, mr. H. Maeijer, werden te hulp geroepen. Zij verzamel den zich op de derde galerij in de koe pel, tien meter boven de grond. Daar stonden ook gevangenen. Toen de adjunct-directeur, de heer H. Haentjens naar de galerij kwam viel verdachte, een vriend van de man in de spanten, de adjunct-directeur aan. Volgens de Officier van Justitie was hier sprake van een poging tot doodslag. Volgens zijn tenlastelegging, zou verdachte de directeur tegen en over de ballustrade hebben geduwd en in horizontale of nagenoeg hori zontale houding hebben gehouden met de bedoeling de directeur naar beneden te werpen. De gevangene ontkende die bedoeling te hebben ge had en zei de directeur niet over de ballustrade te hebben geduwd. „Ik raakte in paniek omdat ik bang was dat mjjn vriend naar beneden zou springen. Toen heb ik de directeur vastgepakt., maar meer niet. Ik wil mijn straf die ik dik verdiend heb rustig uitzitten, maar het was een onrechtvaardige bende in de koepel. Daarom was ik opgewonden." Er werden in deze zaak vijf getuigen gehoord. De gevangenisarts die ge tracht had beide mannen te scheiden vond dat er een gevaarlijke situatie was ontstaan en zei dat het bovenli chaam van de directeur achterover, over de ballustrade was geduwd. Maar zijn lezing over de details van het ge beurde klopte niet met die van de ad junct-directeur, die verklaarde zich be dreigd te hebben gevoeld, toen hij voor over over de ballustrade was geduwd. Als men niet te hulp was geschoten zou ik het niet gehouden hebben, zei hij. Er was niets aan de hand, betoog de een gevangene, die terugkwam op eerder afgelegde verklaringen, die be zwarend waren geweest voor de ver dachte. De getuigen mr. Maeijer en de klimmer, die vanaf zijn hoge plaats alles gped had gezien, zeiden dat er geen gevaarlijke situatie 'was ontstaan. Voor al mr. Maeijer was daarbij zeer posi tief. De Officier van Justitie achtte de feiten bewezen en eiste, omdat het ge vangenispersoneel beschermd dient te worden en omdat de gevangenen zich moeten houden aan de voorschriften en regels, een jaar gevangenisstraf. Mr. P. Lap, verdediger van verdach te, vroeg vrijspraak op grond van de tegenstrijdige verklaringen van de getuigen. „Dit had men in de broeikas, die de gevangenis in Breda toen was, moeten houden als een van de toen meer voorkomende incidenten", meen de hij. De rechtbank achtte, na raads kamer, het bewijs wel geleverd, maar besloot, gezien de ziekelijke geestver mogens van de verdachte, tot ontslag van rechtsvervolging. Wel werd terbe schikkingstelling van de regering opge legd. De verdachte was echter al ter- beschikkinggesteld. Hij deed afstand van hoger beroep. (Van onze Romeinse correspondent) lAdvertimttv) De oeververbinding tussen het Ita liaanse continent en Sicilië is al een oude wens, de noodzaak van het he den is de grootste drijfveer om alle moeilijkheden te overwinnen, die in tussen even reusachtig zijn, als de brug het moet worden. In 1870 promoveerde aan het Poly- technicum te Turijn een ingenieur op het ontwerp van een brug over de zeestraat van Messina. Zijn project was het eerste r,an een reeks studies en plannen. Na de laatste oorlog, niet het minst onder de drang om tot een nauwere verbinding en een sociaal- economisch evenwicht tussen de rijks delen te komen, werden nieuwe stu dies op privé-initiatief begonnen. In 1955 vormde zich een Gruppo Ponte Messina, waaraan heden 15 belang rijke Italiaanse industrieën deelnemen, o.w. Falck, Finsider, Fiat, Impresit, Italcementi, Montecatini. Pirelli. o.m. af van de resultaten, die diepte- onderzoek van de bodem, seismologi sche studies en het werk van tien groepen, onderverdeeld in 60 gespecia liseerde secties, zullen opleveren. Gerekend wordt, dat over 18 maan den deze studies klaar zullen zijn, waarna de economische en financiële gegevens de eindrapporten zullen vol tooien. Yi7 vj waren in de gelegenheid en- kele delen uit de onderzoek- T y films te zien, die Cousteau van uit de SP 1 van de bodem der zeestraat gemaakt heeft. Costeau is, gelijk bekend, naast oceanograaf een uitstekend filmer. Daarvan getuigen zijn „De wereld der stilte" en „De wereld zonder zon". De studiefilms (in kleuren) waren uiteraard tech nisch, voor de geoloog waarschijnlijk om te smullen, voor ons een geheim zinnige tocht naar de spelonken tus sen de Scylla en de Charybdis. Heel wonderlijk was de sensatie van het varen over en dooi een onderwater woud van zes meter hoge dunne stammen, die aan de top alleen een groot blad droegen, als het blad van de bananenboom, en al die bladeren PARIJS, 2 april (AFP) Frankrijk zal in de Sovjet-Unie een fabriek voor televisietoestellen bouwen, zo heeft de voorzitter van de Franse televisiemaat schappij, Maurice Ponte, meegedeeld. Dat gebeurt op dezelfde voorwaarden als voor de chemische industrie. Frank rijk bouwt reeds chemische fabrieken in de Sovjet-Unie. Ponte zei te ver- wachten dat met andere Oosteuropese landen overeenkomsten zullen worden gesloten inzake het Franse kleurensys- teem. „De Russen hebben haast. Zü wil len kleurentelevisie al in 1967 toepas sen bij de uitzending van de plechtighe den van de vijftigste verjaardag van de Russische revolutie. Vóór die tqd zullen wij klaar zijn. Ons werk zal wor den vergemakkelijkt door de Russische opvatting: vervaardiging van een gro te serie van een enkel soort televisie ontvanger". Ponte zei het jaar 1968 voor invoering van kleurentelevisie in Frankrijk ge schikt te vinden. Dan moeten de Olym pische winterspelen in Grenoble wor den uitgezonden. Hij meende dat het Franse systeem in Genève grote kans maakt. „De Rus sen zijn op elektronisch gebied tech nisch te goed om niet het beste sys teem te kiezen." WENEN (AFP) De meerderheid van de Europese landen geeft de voor keur aan het Franse systeem van kleurentelevisie, zo blijkt uit een onder zoek dat van Zweedse zijde is inge steld op de conferentie van het inter nationaal raadgevend comité voor ra dioverbindingen die hier aan de gang is. Het gaat echter nog niet om een definitieve keuze. Van de 27 ondervraagde landen ga ven er 14 de voorkeur aan het Franse systeem. Elf wilden van dat systeem niets weten en twee landen, België en Zuid-Slavië, hadden geen voorkeur. van de elf opposanten van het Franse stelsel waren er vijf die wat de andere twee systemen een Duits en een Amerikaans betreft geen voorkeur te kennen gaven. Twee vonden het Duitse beter, twee het Amerikaanse Eén land Zwitserland koos uit sluitend voor het Duitse en één Ne derland sprak ;ich uitsluitend ten gunste van het Amerikaanse uit. BRUSSEL, 2 april Toon Hermans is er volgens het jongste opinieonder zoek in geslaagd een Amerikaanse tv- feuilleton van de vierde plaats in de waardering van de Vlaamse kijkers te verdrijven. Dit blijkt uit de resultaten, die het Belgische radio- en tv-blad „Humo" deze week publiceert over het jongste twee-maandelijkse onderzoek. Tot dusverre hebben de Vlaamse tv- kijkers de eerste vijf plaatsen toegekend aan Amerikaanse produkties zoals Bo nanza, Flintstones, de Dick Powell show, dokter Ben Casey en de Danny Kaye show. Bonanza en de Flintstones hebben zich op de eerste twee plaatsen kunnen handhaven, maar de derde plaats wordt nu ingenomen door een Vlaamse jeugd- feuilleton „Kapitein Zeppos" en dé vier de plaats door de show van Toon Her mans, die 26 februari door de Vlaamse tv werd uitgezonden. NAIROBI, 1 april Afrikaanse boe ren in Kakameta, West Kenya, hebben de arrestatie geëist van twee tovenaars, die geweigerd hebben regen te maken voor het door droogte zwaar geteister de land. De mannen hebben feu grote re putatie als regenmakers. „Ze hebben gezegd dat er geen regen zal komen vóór zij geld hebben gekre gen," klaagde een Afrikaanse boer woedend. Ook het senh-zelfstandige gewest Si cilië is in dat jaar gaan meewerken, maar nog voor de regionale commis sie haar conclusies (zo die er waren) op schrift gesteld had, loste zij op in het voor de Siciliaanse overheid ka rakteristieke luchtledige. Dat was in 1963. De Gruppo Ponte Messina heeft toen het gehele onderzoek in eigen hand en voor eigen rekening genomen. Reeds uit de eerste rapporten bleek de noodzaak het onderzoek uit te brei den en met name dat naar de bodem en de bodemgesteldheid van de zee straat. Deze heeft een diepte van 110- 135 m. en is rijk aan sterke stromin gen. Bovendien is de gehele streek daar, die „beschenen wordt door het licht van de Etna en de Stromboli". een typisch vulkanische. De laatste honderd jaar werden er 40 aardbevin gen of reeksen schokken geregistreerd. De rampzaligste was die van 28 de cember 1908, toen in enkele minuten geheel Messina verwoest werd en in Calabrië een kuststrook van 80 km. Nog vjjf dagen trilde de grond, er waren meer dan 200 schokken en in totaal lieten 110.000 personen het le ven. Behalve de eisen, die de bouw van een drieëneenhalve km. lange brug stelt over een stuk zee, waar jaarlijks 40 tot 50 duizend schepen pas seren, zijn er de problemen der aard bevingen Nadat net vorig jaai de studie over de technische mogelijkhe den van de overbrugging vol tooid waren, begon het vereiste onderzoek van de zeestraat. Hiervoor kreeg de Gruppo Ponte Messina de medewerking van de befaamde ocea nograaf Jacques-Yves Cousteau en zijn equipe. Cousteau zette daarvoor zijn drijvend laboratorium, de Calypso in en zijn duikbootje, de Soucoupe Plongeante SPI. Dezer dagen kwam hij gereed met het grootste deel van zijn werk ter plaatse, een aantal ge gevens wacht nog op definitieve uit werking. Vastgesteld werd, dat de bodem van de zeestraat zeer ongelijk van samenstelling en vorm is, een warwinkel van pieken, dalen en diepe erosiekanalen. De minder diepe ge deelten hebben en gecompliceerde en brosse ^grond, die ongeschikt is voor de fundering der brugpeilers. Het eerste onderzoek geeft aan dat de bodem op oen diepte van ca. 130 m. wel geschikt zou zijn voor zulk een fundering. In de diepte bestaan zeer sterke stromingen rond de vijf knopen (bijna 9 km) per uur. Men weet thans de dikte der afzettingskorst en heeft op enkele plaatsen monsters kunnen nemen van de post-sedimentaire laag. Waar boringen zullen moeten worden verricht voor het bodemonderzoek in de diepte, dit in verband met de bouw van pijlers, is eveneens duidelijk ge worden. Het experimentele borings- schip van het „Institut Francais du Pétrole", de Terebei, zal in septem ber met deze boringen beginnen. De Gruppo staat in verbinding met buitenlandse maatschappijen, onder welke de United States Steel, die de grootste Amerikaanse hangbruggen realiseerde, laatstelijk de Giovanni da Verrazzano-brug te New York. Een aceoord werd gesloten met Sverdrup, Parcel and Ass., experts in het ont werpen van bruggen. Een voorlopige schets werd gemaakt. Of de brug met een middenoverspanning van 1524 m. en twee zijstukken van elk 762 m„ 70 m. boven de zeespiegel, dan wel als twee aaneensluitende bruggen gecon strueerd zal kunnen worden, hangt stonden vrijwel -oerloos horizontaal In de richting van het getij. Cousteau's Calypso is als een Ame rikaanse mijnenveger in 1942 gebouwd 360 tons houten schip. Zij werd in 1950 aangekocht en omgebouwd tot een oceanografisch lab. voorzien van een uitgebreid instrumentarium. De Calyp so heeft thans acht campagnes achter de rug. Aan boord wordt een ingeni euze miniatuurduikboot meege voerd, die lijkt op een fel geel geschil derde vliegende schotel, anderhalve meter hoog en bijna 3 meter in door snee. De SP 1 kan een maximum druk van 900 m. water doorstaan, haar nut tig gebruik gaat tot 300 meter. Zij kan duiken met een helling tot 30 graden en zich met een snelheid van max. anderhalve knoop autonoom drie uur voortbewegen. Twee personen vinden er liggend een plaats in. Door vensters hebben zij een wijd zicht. Een camera met electronische flash kan 800 foto's in zwart-wit of kleuren schieten, een filmapparaat films eveneens in zwart wit of kleuren opnemen. Een beweeg lijke arm stelt de opvarenden in staat grond- en andere proeven te ne men. Twee schijnwerpers zorgen voor de verlichting onder water. Bet geijkte procédé. Een jon ge „verlichte" kapelaan komt in zijn nieuwe parochie, neust een tijdje rond er ziet al gauw dat net tijd wordt dat er een of andere jeugdbeweging van de grond komt, nij ontmoet een paai kleine jongens en weet tien warm te maken voor ziin plannen Zo ver ging het Gerard van Bakel, die op deze manier op twintigjarige leeftijd in Eindhovens KAJ terecht kwam. Dat was in 1947 Gisteren is hij er na achttien jaar uitgestapt om se cretaris te worden van ile R.K. Ta- baksbewerkersbond. Bij de KAJ ziet men Gerara vai Bakel node gaan. Hij is de afgelo pen periode een van de bezielende leider geweest van de ueweging van kardinaal v,ar dijn zowel natio naal als internationaal. Hij heefi aan de wieg gestaan van de Wereld- wijd-actie waardoor de KAJ in tien jaar ai meer dan nonderd vrijwilli gers naar de ontwikkelingslanden kon sturen. Voorlopig blijft hij (re presentatief) voorzitter van het Wereld wijd-comi té, omdat de KAJ nog gaarne van zijn vCie contacten gebruik maakt. Niet alleen als lid van het KAJ-Wereldwijd-comité, maar ook als lid van de (katholie ke) Werkgroep Landen m Ontwik keling heeft Gerard van Bakel een zeer belangrijke bijdrage geleverd bq de ontwikkelingshulp door jonge ren. Nauw met deze functies is zijn lidmaatschap verbonden van het Jongeren Vrijwilligers Corps, de overkoepelende organisatie waarin alle particuliere initiatief cp het ge- oied van de jongeren-ontwikkelings hulp verenigd is. In deze functie heeft hij geregeld als gesprekspart ner van staatssecretaris Diepenhorst van Buitenlandse Zaken het overleg op gang gebracht tussen de over heid en het particulier initiatief over de vérdeling van de gelden voor de ontwikkelingslanden. Aan dit overleg zal Gerard van Bakel blijven deelnemen. Gerard van Bakel zegt dat hij in urincipe nooit iets voor de KAJ ge voeld heeft. Desondanks is hij van penningmeester van de Eindhoven- se afdeling opgeklommen tot inter nationaal penningmeester, in welke hoedanigheid hij een grote rol ge speeld heeft bij de oprichting en de uitbouw van de beweging over de hele wereld. Hij maakte in deze functie vele reizen naar Afrika en Noord- en Zuid-Amerika. Hij leer de er ook in dollars te rekenen tot zes nullen toe, want het penning meesterschap over een zo wijd ver takte beweging is geen sinecure Te gen het einde van dit jaar gaat hp voor de laatste maal naar de wereld raad in de Thaise hoofdstad Bang kok, waar hij het internationaal penningmeesterschap zal neerleggen. Per 1 april is aan zijn nationaal penningmeesterschap een eind ge komen. Eerder heeft Gerard van Bakel, die de KAJ vijftien jaar als vrijgesteld leider gediend heeft, de Nederlandse Kajotters van 1952 tot 1958 als voorzitter geleid. In die jaren ontmoette hij Koos Sprengers uit Den Bosch, mede-oprichster van de V(rouwelijke K(atholieke) A(r- beiders J(eugd). Het werd een vol maakt KAJ-huwelqk. In zjjn lange carrière in de KAJ heeft Gerard van Bakel zich steeds bijzonder bezig gehouden met een manifest waarin de rechten van de werkende jeugd zijn vastgelegd, het zogenoemde statuut voor de wer kende jeugd of juniorenstatuut. „Ik herinner mij nog als de dag van gisteren dat ik als vijftienjarige jon gen met een tweejarige ambacht schoolopleiding achter de rug het bedrijfsleven binnentrad en geheel aan mijzelf overgelaten in deze to taal nieuwe wereld al zoekend en tastend mijn weg moest vinden. Dat is dezer dagen precies 23 jaar ge leden en nog duidelijk staat mij de ontgoocheling voor ogen toen ik ontdekte dat noch de lagere school en ambachtschool noch de opvoe ding thuis mij hadden voorbereid op deze nieuwe situatie. De lagere school had mij wel leren lezen en rekenen en op de ambachtschool was ik volgepropt met materialen- kennis en werkschema's, maar men had mij niet verteld hoe met colle ga's om te gaan en waarop ie moet letten als je solliciteert en er af spraken gemaakt moeten worden over loon en werktijden" Het zal Gerard van Bakels vurige wens zijn dat het iuniorenstatuut al gemene erkenning vindt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 13