Pers Kerk Luns Wasmachines Hofstra Verkeersongevallen in Haarlemmermeer voor Haarlemse rechtbank FONS JANSEN SOLO-CABARET Krouwels H? t FILMJOURNAAL house or enqiand De Haai van Londen", een verfilmde detective Grapjes in burgerpak'' op feest van BMHC HAARLEM Met wat slagroom doet u wonderen! 6-jarige getuige Prof. Steiger over waarde van aardse zaken en taken MODEHUIS mm' whisky""'8' Zo'n soort meisje Overige films Meisjes in verkeerde handen Onderwereld Pigalle „AHes voor de bruid" gaat over op aardgas vanDUIVENBODENn.v. reinigings- machines Goede vangst van Haarlemse politiemannen AUTOBEDRIJF KLEUN Weekeinde in Wisselseveld Zaterdag begint viering jubileum Alnhcnaar n i cpi ws Conferentie in St. Josephkerk iiiii XT' Bent u al aan de Roxy Frans Hals Lido VRIJDAG 2 APRIL 1965 -■ s- PAGINA 3 aluminium jaloezieën K0MPLETE UITRUSTINGEN n de geheel vernieuwde en sfeervolle zaak tonen wij U de meest modieuze en elegante voorjaarskleding op het gebied van.... Barteljorisstraat telefoon 02500 134 39 HAARLEM AMSTERDAM. Leidsestraat bij Koningsplein, telefoon: 020-223596 Koffie, cake, pudding, vla-flip, vruchten alles wordt nog lekkerder en nog gezelliger met slagroom. (Tomatensoep ook, met een wolkje ongeklopte slagroom). Vraag morgen zo'n "huiselijk" flesje slagroom aan uw melkman! „Het Vrije Volk" heeft de bladen, die het niet eens zijn met het plan- Cais voor radio en televisie, gisteren in een commentaar verweten, dat zij boter op het hoofd hebben. De pers is nog veel verzuilder dan de omroe pen, zo meent het blad. „Want naar vijf omroepen luistert iedereen wel, maar wie leest vijf kranten?" Verder betoogt „Het Vrije Volk", dat er geen nieuwe kranten bij kunnen komen, maar wel bladen kunnen ophouden te bestaan, en dat het systeem van de Nederlandse pers „dus" steeds geslo- tener wordt. De redeneertrant van „Het Vrije Volk" is zo krom als maar kan. Het is immers nog altijd zo, dat men in Nederland kan kiezen uit enige tientallen kranten van de meest uiteenlopende richting. Men behoeft daarvoor geen „leesgeld" te betalen, dat in een algemene pot verdwijnt, maar kan volstaan met het nemen van een abonnement zonder dat de le zer daarmee tot een „lidmaatschap" veroordeeld wordt. En wat de „be slotenheid" van de Nederlandse pers betreft, wie een nieuwe krant op wil richten, kan ongehinderd zijn gang gaan. Regering en parlement zullen er bepaald niet aan te pas komen om hem daar van te weerhouden. Vandaag twee berichten, die spe ciale aandacht verdienen. Het eerste gaat over Kardinaal Bea, die in een interview het voortdurend spreken over een „gezagscrisis" in de Kerk overdreven noemde. Hij sprak over normale groeiverschijnselen en wij geloven, dat men er goed aan doet deze gedachtengang te volgen. Daarin past o.i. ook het tweede bericht. De hoofdredactie van het Franse Katho lieke blad „Témoignage Chrétien" heeft n.l. verzet aangetekend tegen het feit, dat het Franse episcopaat het blad een openlijke vermaning heeft gegeven, omdat het een artikel van een vooraanstaand Marxist had afgedrukt. „Zo'n vermaning", zegt de hoofdredakteur, „zonder overleg is ouderwets". En hij herinnert er daar bij aan hoe de van ellende krakende buitenwijken van Parijs vrijwel alleen onder marxistische invloed staan. Zon der gesprek met hen, is een waar achtige verkondiging van het Evange lie niet mogelijk. Wij achten dit antwoord, dat met liefde en eerbied is geformuleerd, juist. Het luidt geen gezagscrisis in. Het past volkomen in de gedachtengang van Kardinaal Bea, want de hoofdre dactie van Témoignage Chrétien legt dkt°»H !Ze, Yijz.^ getuigenis van af, ivoordiuikhert ben aa° Verant" roekeloos alleen'on'rt etl te bisschoppen werden geTegd"0"8 Uitgerekend op het ogenblik, dat de heer Luns van het politieke to neel scheen te verdwijnen, komt de „Neue Zurcher Zeitung" ons vertel- Luis'*iïi ae ler«sk«er van uülenvoorh.man'^ K*6™' *anehetk,fer?B?' hebben wel eens aan het politiek inzicht van de heer de Gaulle getwijfeld. Doch, dat hij zo dom zou zijn om hardop tegen Luns te protesteren, hadden wij niet verwacht. Nu is zijn terugkeer wel waarschijnlijk. Tengevolge van de concurrentie door zg. „illegale importen" (import buiten de officiële importeur om) zijn de wasmachines van enkele merken plotseling sterk in prijs gedaald. Aan gezien wasmachines in deze tijd met meer tot de luxe-artikelen behoren, vragen wij ons af of het niet op de weg van het Departement van Economische Zaken ligt om een onderzoek in te stellen naar de winstmarges in deze branche. Het feit, dat concurrentie Prijsverlagingen tot 15 procent moge lijk maakt, roept de vraag op of de consument niet al lang te veel betaalt. Wie gisteren de heer Hofstra voor de televisie heeft bezig gezien met het afslijpen van de scherpe kantjes van zijn rede te Zuilen moet één vraag niet hebben kunnen onder drukken. Wie zou hem tot dit gewij- 2>gde standpunt ten opzichte van re clame en socialisatie gebracht hebben? Zijn partijgenoten in de P.v.d.A. of 2jjn baas, de heer Verolme? De waan- 2»n van de huidige politieke situatie ^>1, dat beide antwoorden mogelijk 2Un. "iiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiuiiiiiiiiiünimiiiiiiiiiiiiimiiiii;,!! (Advertentie) De beste service bi): Ged. Oude Gracht 108—110 Haarlem Telefoon 16657 - 17165 - 17306 Vraagt prijsopgaaf HAARLEM, 2 april In het verdach tenbankje voor de Haarlemse rechtbank stonden gisteren verscheidene verkeers- zondaars, die in de Haarlemmermeer waren gestruikeld. In alle gevallen wer den tegen hen geldboeten en een korte tijd ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. De zes en vijftigjarige Amster damse technicus J. W. II. ban. komende uit de Ter Veenlaan te Hoofddorp, geen voorrang verleend aan de van rechts komende op de Hoofdweg naderende personenwagen van een Hoofddorpse aannemer. Een onderwijzeres, die bij H. in de auto zat, kreeg tengevolge van de aanrijding een gebroken sleutelbeen. De bestuurder hoorde gisteren een boete van driehonderd gulden en zes maanden ontzegging tegen zich eisen. Op een zaterdagmiddag in september reed de zes en veertigjarige melkhan delaar J. G. uit Badhoevedorp op de Kruisweg te Hoofddorp met zijn perso nenwagen in de richting Aalsmeer. Op een gegeven moment merkte hij, dat hij iets te ver was doorgereden. Hij keerde op de weg en lette daarbij onvol doende op het verkeer. Hij kwam in bot sing met een scoterberijder, die zo ern stig werd gewond, dat hij zeven weken in een ziekenhuis moest worden ver pleegd. Tegen hem eiste de officier van justitie een geldboete van tweehonderd gulden en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Dezelfde straf eiste de officier tegen (Advertentie) Aan de vleugel: Michel Plemper twee extra voorstellingen wegens enorm succes vrijdag 2 april en zaterdag 3' april, aanvang 20 uur CONCERTGEBOUW - HAARLEM Plaatsbespreken vanaf 31 maart van 10—15 uur, telef. van 12—15 Telefoon 13466 (02500) uur. Advertentie vindt J bij Krouwels in alle uitvoeringen en prijsklassen Eneerste klas se.vice! KONINGINNEWEG 6 TEL. 14024 WAGENWEG 78 - TEL. 12576 (Advertentie) voor alle maatschappijen ter koopvaardij. Direkt uit voorraad. Uniformspecialisten Zijlstraat 71 (t.o. Alg. Bank Ned.) Haarlem. de acht en veertigjarige handelaar J. N. van der G. uit Leiden. Deze was op de Oosteinderweg te Aalsmeer zonder voldoende op te letten ineens vanuit stilstaande positie weggereden. Een ach ter hem rijdende bromfietser was hier op niet verdacht en kwam met de auto :'n botsing. De bromfietser brak zijn enkel en kreeg enige andere kwetsu ren. Als gevolg van het ongeval had hij ruim drie maanden niet kunnen wer ken. De rechtbank zal in deze zaken over veertien dagen uitspraak doen. Een jongetje van 6 jaar was getuige in de zaak tegen de 26-jarige bakker N. D. uit Mijdrecht, die op 17 december van het vorig jaar op een zebrapad over de Slotei-weg in de Haarlemmermeer dat jongetje geraakt had met zijn auto. Het kind was gevallen en had een beenbreuk en enkele hoofdwonden op gelopen. „Kom jij maar eens met je vader vlak voor me staan", zei de pre sident van de rechtbank tegen het kind, dat nog met zijn been in het gips liep. Onder protest van de verdediger van verdachte, die de waarde van de ver klaring van een zo jonge getuige in twijfel trok, vertelde het jongetje zijn verhaal. „De andere jongens holden, ik holde niet", hield hij vol. Hij was de derde van zijn vriendjes geweest die achter elkaar overstaken. De twee vo- rigen hadden de overkant juist kunnen halen. Wanneer al twee kinderen de gele genheid hadden over te steken, moet U ruimschoots de tijd gehad hebben om te stoppen voor de zebra, meende de officier van justitie, de laatste tijd gaan we hoe langer hoe meer zien, dat auto mobilisten waagstukjes bij zebra's gaan uithalen, als het kinderen betreft. Die kunnen vlugger teruglopen of hardhol- len, denken ze. De officier eiste een boete van 250,- en drie maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. De verdediger meende dat ook de kinderen onvoorzichtig hebben kunnen zijn. Zij kunnen te plotseling zijn over gestoken. Bovendien is het stoepgedeelte van de zebra niet al te goed verlicht. De verdediger vroeg dan ook vrijspraak, omdat de schuld van de verdachte naar zijn mening niet was komen vast te staan. HAARLEM, 2 april Vanavond om half acht wordt de voorlaatste confe rentie gehouden in de St. Josephkerk aan de Jansstraat. De serie staat in het teken van het schema „Kerk en Wereld" van het Vaticaans Concilie. De conferentie van vanavond wordt gehouden door prof. dr. J. Stieger van het Philosophicum te Warmond. Hij zal spreken over „Waarde van de aardse zaken en taken." HAARLEM, 2 april Tijdens sur veillance door de stad heeft de Haar lemse politie een goede slag geslagen. In de nacht van woensdag op donderdag werden in de Dr. De Liefdestraat twee jongemannen aangetroffen. Omdat het tweetal zich heel verdacht bij een auto ophield, stelde de politie een onderzoek in. In de auto bevonden zich vier auto radio's die van diefstal afkomstig waren. Bij een volgend verhoor kwam een im posante reeks diefstallen uit auto's aan het licht. De jongemannen, de 21-jarige schilder J. N. G. en de 20-jarige hij rijder T. R., helden uit Utrecht, zijn aan de Utrechtse politie overgeleverd, daar zü in deze stad en omgeving minstens zeventig toestellen hebben buitgemaakt, maakt. Het onderzoek van de Haarlemse po litie werd vergemakkelijkt, doordat vier personen uit deze omgeving kort na de aanhouding aangifte kwamen doen van vermissing van de radiotoestellen uit hun auto's. Een van het tweetal heeft in Utrecht veertig radio's en een brom fiets gestolen. Tevens heeft hij daar een inbraak in een veiling bekend. In Bilthoven en De Bilt verdwenen zeven radio s, in Zeist twee, in Amstelveen zeven radio s een hoes en een kinder wagen, in Amsterdam zeven radio's en een fototoestel ter waarde van duizend gulden, in Arnhem zeven radio's en twee plaids, in Bussum acht radio's en een plaid. De twee Utrechters ope reerden vanuit hun woonplaats. (Advertentie) suède nappa en regenkleding Advertentie Yet 165 Vergeet dat dikke duffelige „jekkertje" van afgelopen winter. Het is nu lente, dus brengt House of England de yet-vlotte coat in lichte anti-regen popeline. Zwart met rode tartan-voering of whisky met tattersall-voering. Fijne jassen I 7g 5g gg 5Q De systematische verfilming van de detective-verhalen van Edgar Wallace door de Duitsers moet wel een lukra- tieve onderneming zijn, gezien het feit, dat men er nog steeds mee doorgaat. Alfred Vohrer, die er al enkele achter de rug heeft, waagt zich nu aan een bewerking van „De Haai van Londen" (Das Gasthaus an der Themse). Een geheimzinnige moordenaar, opererend Londense havenkroegen, doodt zijn slachtoffers met een harpoengeweer. Hij noemt zich „de haai" en weet telkens weer aan zijn vervolgers te ontkomen door in het water te duiken en zich een weg door de riolen te banen. Maar dal alles baat hem niet. Inspekteur Wade is iedereen te slim ai De waardin van het obscure „Mekka", de louche kapi tein Brown, die verliefd is op het pleegdochtertje Leila, de dieven, brand stichters, gangsters en natuurlijk ook de politie. Maar voordat hij de „haai" goed in zijn greep en ontmaskerd heeft, krijgt men heel wat sluipwerk, gevech ten onder water, doodsgerochel, rauwe kreten en pathetische dialogen te ver werken. Hetgeen nog maar kinderspel is vergeleken bij de moeite die het kost om ook maar een moment te geloven in deze Duitssprekende, nadrukke lijk acterende spelers, die tevergeefs trachten een Londens onderwereldje op de been te brengen. Tot en met zondag in Roxy. (14 j Vanaf maandag wordt in dit theater de film „Liefde in de Arena" vertoond, een verhaal uit de eerste eeuw na Christus. Een liefdesgeschiedenis uit het oude Rome. Compleet met gevech ten. (18 jaar). Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500-64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD O De zoveelste „waarschuwingsfilm" is „Zo'n soort meisje", die in Frans Hals te zien is. In hoeverre er hier sprake is van meer commercie dan waarschuwing laten we liever maar in het midden. Het is in ieder geval het gebruikelijke thema, dat het altijd wel doet. Een Oos tenrijks meisje woont bij een Londense familie, die met een oudere man con necties aanknoopt. Ze leert later een rijke jonge man kennen, hetgeen de ja loezie van de oudere oproept. Deze randt het meisje aan. Later blijkt, dat het meisje een geslachtsziekte heeft op gelopen. De schuldige blijkt de oudere man te zijn. Het meisje wordt weel beter en keert naar Oostenrijk terug. (Volwassenen). In Rembrandt komt de film „Mensen van Morgen" terug. Commentaar over bodig. (18 j.) „The Carpetbaggers" draait ook de komende week in Cinema Palace (volwassenen). „Moord aan boord" wordt geprolongeerd in Studio (14 j.) In Minerva draait do. z. zo. en ma. in de avonduren „Gisteren, van daag en morgen", de bekende film met Sophia Loren. (Volwassenen). „Meisjes in verkeerde handen", wel ke film in Lido draait, vertelt feitelijk het verhaal van één meisje. De toe schouwer wordt meegesleurd in 'n over trokken geschiedenis, waarin het meisje haar saaie omgeving ontvlucht, en ïia een dronkemansbui in handen valt van verschillende mannen. Het ziet er alle maal een beetje meelijwekkend uit, maar de ware aard van het kind komt naar boven, als ze de kans krijgt en grijpt om in een imposante luxe het leven van een maitresse te leiden. Ze komt er wel achter, dat dat ook niet alles is en het eind van het verhaal is, dat het meisje zelfmoord pleegt. Geen opwek kende geschiedenis dus. Niemand zal er ook de zin van achterhalen. (18 jaar). De onderwereld van Pigalle blijft altijd nog stof bieden voor een spannend ver haal. Hier gaat het om een onderwe reldfiguur, die in verdovende middelen handelt en bovendien een paar vrouwen exploiteert. De politie ligt op de loer om de man te grijpen, maar hjj is zo glad als een aal. Zelfs wanneer er een inval gedaan wordt in het huis van de man met de zekerheid dat hij aanwezig is, grijpt de politie nog mis. De getui gen van 's mans wandaden worden wel meegenomen, maar zij kunnen niet lan ger dan vier en twintig uur worden vastgehouden. De strijd tegen de klok begint. Natuurlijk wint de politie. De kerel wordt ingerekend. Maar intussen heeft de toeschouwer een spannend avontuur mee-beleefd. HAARLEM, 2 april Tot onze spijl is er een fout geslopen in de opgave van de openingstijden voor de tentoon stelling „Alles voor de bruid" in Mu seum Het Huis van Looy. Vandaag is de tentoonstelling namelijk wel ge opend. Belangstellenden kunnen er van avond nog terecht van 7 tot 9 uur. Morgen is de expositie geopend van 's morgens 10 uur tot 's middags 4 uur. HAARLEM, 2 april In het Wisselse veld te Epe wordt 19 en 20 juni een weekeinde gewijd aan het creatief be- zigzijn met kinderen in een zomerkamp. De leiding berust bij de heer R. Kaebisch. De kosten bedragen zeven gulden vijftig. Aanmeldingen moeten geschieden voor 1 HAARLEM, 2 april De Bloemen- daalse hockeyvereniging BMHC viert zoals bekend is deze maand haar 70- jarig bestaan. Komende zaterdag be gint de lustrumviering met een re- unistendag. Dit evenement bestaat uit een veteranenwedstrijd, om twee uur op liet eigen terrein, gevolgd door een behendigheidswedstrijd (ge kwalificeerd als „grapjes in burger pak"), die om drie uur aanvangt. Om zes uur verzamelen de ruim 100 oud leden zich in café-restaurant Brink- mann, waar men zich laaft aan een borrel en geniet van een diner. Het jubileum krijgt zijn hoogte punt in een groot internationaal paastoernooi, vastgesteld op 17, 18 en 19 april. Dertien ploegen nemen deel aan deze hockeykamp, te weten: Bacchanalians (een sterk Midland- team uit Engeland), Travellers (Engels gelegenheidsteam met tal rijke old-internationals), Oxford Occa sionals, Cambridge Wanderers, Rich: mond, Aldenhamian, Angels en de vertegenwoordigers uit Nederland: Batavieren. Boekaniers, Amsterdam, Laren, BMHC 1 en 2. De Engelsen ontmoeten louter Nederlanders en andersom dus evenzo. In de week van 19 tot 24 april heeft er een mammoettoernooi voor de jeugd op de vijf velden van BMHC plaats. Ruim 480 meisjes en jongens schreven voor dit monstergevecht in. Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan ontwierp de lustrum commis sie een speciale stropdas: een aardige souvenir voor de gasten op het jaar feest van BMHC. HAARLEM, 2 april Nu de kwestie tussen verschillende gemeenten en de Hoogovens over de levering van aard gas opgelost zal worden, kan Haarlem met de praktische voorbereidingen voor de overschakeling op aardgas beginnen. Met de ombouw zal nog dit jaar begon nen worden. In totaal gaat het om 50.000 aansluitingen in Haarlem. Ver moedelijk zal er worden samengewerkt met de omliggende gemeenten, hetgeen een vermeerdering met 25.000 aanslui tingen betekent. De totale ombouw zal de gemeente Haarlem ongeveer 12 miljoen kosten. In de Vleeshal zal een voorlichtingscentrum komen. Op de overschakeling op aardgas in Haarlem zullen wij uitvoerig terug komen. (Aóvertcnti*) 59 HAARLEM juni bij het secretariaat van de Stich ting kindervakantiekampen en de raad voor de jeugd op de Kleine Houtweg 47, telefoon 12375-10101. Dit weekeinde is bedoeld voor iedereen die deze zomer met kinderen enige tijd op kamp gaat. (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3