Voor ambtenaren nog maar twee gemeente klassen u zou Vergadering Bloembollen cultuur te Lisse Politieke activiteiten in HüWom Bloembollen exporteur veroordeeld Samen naar de kerk woed bekijken f HUISHOUDBEURS' Agenda en voor Haarlem omgeving Goede voorlichting op huis- h uish oudel ijke Informatie materiaal in overvloed BLOEMENKEUR1NG IN KRELAGEHUIS Zacht, voorjaarsweer van weinig invloed op aanvoer narcissen Zonneveld na val toch overwinnaar Ledental winter- avondcursus bleef stationair Auto kantelt in de Velsertunnel Minderwaardige partij bollen aangeboden Na aanrijding doorgereden ROEL SNIJDER KLOPT BRAM SCHENK IN DE SPRINT ASPIRIN^ BAYER „Doorlichting" van O W. Kratten op rijbaan Het Witte Paard Haarlems matrassenhnis AFGEBROKEN WEG REMT HAASTIGE EORENSEN V astenconf erenties IN GEBOUW CUSA TE SANTPOORT Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Kosten f 126.000.- DINSDAG 6 APRIL 1965 PAGINA 2. KUIPERS NAAIMACHINES N.V. uw matras fe dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilacfie f 10,- tot f 25,- voor uw oude spiraal of ledikant op de 20e internationale Van 2 t/m 11 april in het R.A.I.-gebouw, Amsterdam Feestelijke Jubileumbeurs. Ruim 300 stands met de monstraties. In één woord... fantastisch! Films Muziek Toneel Diversen Tentoonstellingen ^andvoort Hillegom Lisse Noordwijk Leiden DAAR STAAT ACHTER DEN HAAG, 5 april. YToor de amb tenaren worden per 1 juli de derde en vierde gemeenteklasse afgeschaft. De le gemeenten worden tweede klas, ter wijl de huidige tweede klasgemeenten eerste worden. Daarmee is de over heid een stap verder gekomen dan het bedrijfsleven in het afbreken van de verschillen in beloning naar gemeente. In de meeste cao's bestaan nu nog drie klassen, tegen vroeger vjjf. Het verschil tussen de eerste en de derde klasse bedraagt in het bedrijfs leven twee tot drie procent. Bij de amb tenaren was dit verschil minder. Dat het verschil toch nog in de procénten loopt is de reden voor overheid en be drijfsleven de classificatie geleidelijk af te schaffen: het kost geld. De indeling van de gemeenten in klas sen berust niet op inwonertal, maar op de hoogte van de kosten van levenson derhoud. De classificatie is in de twin tiger jaren ingevoerd en in de dertiger jaren gewijzigd. Sinds 1954 bestaat er (Advertentie) alleen een merkmachine kopen? Neem dan een EFKU-zig-zag! v.a. 295.- JL EFKU-dealer Kleine Houtstraat 112 - Haarlem Telefoon 02500—11142 LISSE, 6 april Maandagavond heeft de afd. Lisse van de Kon.Alg.Ver. voor Bloembollencultuur vergaderd in de „Witte Zwaan". In een kort inleidend woord herdacht de wnd. voorzitter, de heer De Vroomen, de overleden oud-di recteur van de Rijkstuinhouwschool en oud-Rijkstuinbouweonsulent Ir. K. Volkersz. Hij schetste hem als iemand die met beide voeten tussen de bollen heeft gestaan en met zijn rijke kennis enorm veel voor het bloembollenvak be tekend heeft. Ook de overleden leden N. G. Mens en J. D. van Parijs wer den herdacht. Voorts merkte de heer De Vroomen op, dat de gewassen er best voor staan en er weinig virus te ontdekken valt tot op dit ogenblik. Men kan goede prijzen maken en hij drong er op aan om reeds nu de bollen voor de handel beschikbaar te stellen voor de komende export. Hij zei, dat „aan een dubbeltje altjjd nog meer te verdienen is dan aan een stuiver". De secretaris, de heer J. Bos, bracht het jaarverslag uit. waarin gesproken werd van de zorgen welke er altijd weer zijn in het bloembollenvak in ver band met vele mogelijkheden wat de handel betreft. Hij memoreerde het gro te succes van de winteravondcursussen en hij drong aan op een steeds grotere deelname aan deze cursussen door per soneelsleden. In het najaar zullen weer nieuwe cursussen aanvangen. Het leden tal bleef met 390 vrijwel stationair. De heer G. Tromp Rz. kon als penning meester mededelen, dat aan het einde van het boekjaar de afdeling nóg 7.506,70 rijk is. Naar de Alg. Verg. werden afge vaardigd: de heren G. Tromp Rz. pru- mus en J. Bos secundus, als lid de heer Th. A. v. Werkhoven. Het rap port van de kascommissie luidde gun stig. Besloten werd adhaesie te betui gen met het voorstel om van de najaars algemene vergadering een „Bloembollendag" te maken door 's morgens algemene zaken te behan delen en 's middags een bekend spre ker een onderwerp te laten behande len. Maar dan moet de Alg. Verg. niet op maandag gehouden worden de bloembollenbeurs. wege HILLEGOM, 6 april Op de enquête van het bestuur van de Hillegomse KVP zijn ruim honderd antwoorden bin nengekomen op gemeentelijke en der tig op landelijke onderwerpen. De mees te belangstelling gold het verkeer, ver volgens sportvelden en dan woning bouw. Het bestuur zai bepaalde onder werpen zelf ter hand nemen. De brie ven worden besproken met de fractie en worden zo mogelijk via de raad behandeld. Antwoorden op andere on derwerpen worden rechtstreeks per brief aan de betrokken afdelingen oi commissies gestuurd. De vragen over landspolitiek worden -ar de partijraad ter hand gesteld. Enige vragen komen reeds in de vorm van vragen ter spra ke op het politieke form op 8 april. Dit forum wordt gehouden op don derdag 8 april en begint 's avonds om acht uur in Flora. F"orumleden zijn mr. P. J. M. Aalberse, lid van le Tweede Kamer voor de KVP; mr. M. van Lier lid van de Tweede Kamei ooi de so- pro-.'inciale staten van Zuid-Holland vooi ciaiisten: D. van dei Kwaak lid van de CHU; mr. Th. H. oekes, ltd van de Tweede Kamer voor de VVD: G. A. Kieft, lid van de Tweede Kamer voor de AR. Voorzitter is burgemees ter J. Ch. I. van Niekerk van Hille gom. een permanent overleg tussen de mini steries van Binnenlandse en van So ciale Zaken, waarin jaarlijks wordt vast gesteld, of er gemeenten zijn die in een hogere klasse moeten worden geplaatst. Men kijkt daarbij vooral naar de mate waarin er nieuwbouw wordt gepleegd. Langs die weg schuiven jaarlijks zo'n tien gemeenten op naar een hogere klasse. Bovenvermeld besluit is genomen in het overleg dat de ambtenarenorgani- saties vorige week hebben gevoerd met de minister van Binnenlandse Zaken. Over verdere verbeteringen in de sa lariëring van de ambtenaren. Besloten, werd, dat de ambtenaren nog een aan vullende salarisverhoging krijgen van 0,3 procent. Zo hoog, heeft men uitge rekend, moet de verbetering worden aangemerkt die de werknemers in het bedrijfsleven in 1964 hebben gehad door extra loonsverhogingen in de afzonder lijke ondernemingen. Daar de ambte naren de trend van de loonsverhogingen in het bedrijfsleven volgen, hebben zij ook hier recht op. Deze 0,3 procent is het staartje van de nacalculatie van 4,2 procent, waarover in het najaar vanuit het bedrijfsleven een storm van pro test is opgestoken. Men was het er toen vooral niet mee eens, dat minister Toxo- peus ook de bouwvakionen in aanmer king had genomen, die extra waren ver hoogd, omdat de regering de bouw op die wijze wilde gestimuleerd zien. De vakantietoelagen en andere secundaire arbeidsvoorwaarden van geldelijk ka rakter zullen met 5,3 procent worden verhoogd. Dat komt doordat men be sloten heeft de huurcompensaties van de jaren '60, '62, en '64 erin te laten doorwerken. VELSEN, 6 april Gistermorgen om streeks half elf probeerde een 35-jarige predikant uit Amstelveen in de oostbuis van de Velsertunnel twee houten krat ten, die op de rijbaan lagen, te ontwij ken door fel naar links uit te halen. De wagen, die een snelheid had van 85 km per uur, schoot het inspectiepad op, kan telde en kwam via de tunnelwand al schuivend dwars op de rijbaan. In ver band met het leeglopen van de brand stoftank is de brandweer ter plaatse geweest om brandgevaar te voorkomen. De auto, die zwaar beschadigd werd, is met grote takelwagen naar buiten ge sleept HAARLEM, ,3 april Het program ma was door de bondswedstrijden dit maal niet groot. In groep 2 A liep Over- dijk in een door Vinger opgesteld val letje, terwijl van der Stoop sr., na aan vankelijk beter te hebben gestaan, uit eindelijk toch de eer aan Baas moest la ten. In B2 kon Heemskerk Van der Erf sr. niet van de troon stoten. Ook Kuip bleef door zijr winstparfii volop in de running, evenals Raap, die Pompe tot opgeven dwong. De Bont sr. daarente gen, liet een lelijk steekje vallen, door van Holt te verliezen. De papieren van laatstgenoemde staan eveneens nog zeer gunstig. Lunenburg is door zijn zege thans op de vierde plaats gekomen. Hendriks kreeg in zijn partij tegen Buts alle kans een eerste zege te boe ken. Toen hij deze voorbij liet gaan, kwam Buts op het laatst van de strijd zo overtuigend in de meerderheid, dat hij zijn derde winstpunt kon laten aante kenen. De uitslagen waren: Bas - v.d. Stoop sr. 1-0; Overdijk - Vringer 0-1; Buts - Hendriks 1-0; Raap - Pompe 1-0; Schie - Lunenburg 1-1; de Bont jr. - Kuip 0-1; de Bont sr. - Holt 0-1; v.d. Erf sr. - Heemskerk 1-0; Voor de bondscompe- titie speelde H.W.P. 2 tegen V.H.S. 4 met als uitslag: Bottelier - Peer 1-0; Mossinkhoff - Veugen •/*-'/«Brohet - Katze Vt-'/jValkenier - Kooien 0-1; Ree wijk - Misset 0-1; Holtkamp - Kat 0-1; Janssen - de Kluijver 1-0; Henrich - Hun- de pool 1-0; Witteman - Bolkestein 0-1: v.d. Berg - Schultz 0-1;, totaal 4-6. Door deze verrassende, maar verdien de nederlaag zijn de promotiekansen voor H.W.P. 2 sterk gedaald. HAARLEM, 6 april Voor de eco nomische politierechter mr. J. D. Vink stond gisteren de 47-jarige bloembol lenteler en exporteur A. V. terecht we gens overtreding van het uitvoerbesluit. Volgens de dagvaarding bood hij in september van het vorig jaar een par tij van enkele duizenden bloembollen, die_ gedeeltelijk ziek verrot en be schimmeld waren, aan voor export naar Zwitserland. Dat was door een ambtenaar van de Planteziektekundige Dienst op het stationsemplacement van Hillegom geconstateerd. De verdachte trok dat in twijfel. Voor de bollen wer den verpakt waren ze tot twee maal toe goedgekeurd. „Dan zijn ze voor mij goed", zei de verdachte. Hij was er voorts niet over te spreken, dat hij geen enkel bericht over de inbeslag name van de partij had gehad en dat hij die zelf niet meer had gezien. De officier van justitie hechtte ech ter meer waarde aan het oordeel van de inspecteur van de Planteziektekun dige Dienst dan aan dat van de teler exporteur en zijn twee getuigen a-dé- charge, zijn boekhouder en een inpak- ker. De officier eiste 600 boete. Hij was namelijk van mening dat de ex port geweldige schade wordt toege bracht als minderwaardige producten in het buitenland terecht komen. De economische politierechter was het daar wel mee eens. Hij stelde de geld boete lager: 375. NIEUW VENNEP, 6 april De ou ders van kleine Nieuw Vennepse kinde ren behoeven elkaar voortaan 's zon dagsmorgens niet meer te verbeurten, als ze naar de kerk willen. Met ingang van de komende zondag is het moge lijk, dat de ouders samen naar de Hoog mis en de laatste H. Mis gaan. Hun kinderen kunnen zjj met een ge rust hart achterlaten in „De Ring" de zaalruimte onder de kerk. Na de laat ste H. Mis kunnen zij en de andere kerkgangers gezellig een kop koffie drinken alvorens naar huis terug te ke ren. De initiatiefnemers verdienen zeker een pluim op hun hoed evenals de zus ters en de meisjes die op de kinderen passen. BLOEMBOLLENCULTUUR De af deling Heemstede van de Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur houdt donderdagavond 8 april in het Verversingshuis „Groenendaal" een ledenvergadering. De acht punten tellende agenda ver meldt onder meer een behandeling van de beschrijvingsbrief voor de komende 239ste algemene vergadering. Voorts heeft een verkiezing plaats van de af gevaardigden voor deze vergadering. De bijeenkomst van de Heemsteedse af deling wordt traditiegetrouw besloten met een verloting. Als gewoonlijk heeft het bestuur voor alle aanwezigen een prijs beschikbaar gesteld. Het zal aan belangstelling niet ontbreken. Advertentie h. de graafl LISSE, 6 april De heer M. uit Heemstede had zijn auto geparkeerd voor een woning aan de Heereweg in Lisse. De bestuurder van een passeren de Volkswagen hield te veel rechts en kwam toen in aanraking met de, ge parkeerde auto, die aan de achterzij de ernstig beschadigd werd. Na de aan rijding nam de bestuurder van de Volkswagen de benen. Later op de dag kon de man echter door de poli tie worden ingerekend. De Volkswa gen werd door de politie in beslag ge nomen. SANTPOORT, 5 april. Het kruis punt Kerkweg-Burg. Weertsplantsoen is al ongeveer drie weken voor alle verkeer gesloten. Maar haastige forensen doen 's morgens telkens weer op het allerlaat ste moment de pijnlijke ontdekking vast te lopen. In het zand wel te verstaan. Zij verbazen er zich overigens over, dat de weg wel opgebroken is, maar niet weer wordt hersteld, hoewel de stenen er opgetast staan. En in zo'n situatie blijkt dan dat een ogenschijnlijk niet druk kruispunt, in werkelijkheid toch door velen wordt gebruikt en ook moei lijk gemist kan worden. Voor deze men sen zal een sDoedig einde van de ravage een ware uitkomst betekenen. NIEUW VENNEP, 6 april De vastenconferenties die iedere zondag avond om zeven uur in de parochiekerk van Nieuw Vennep worden gehouden, zijn bijzonder boeiend. De conferenties staan in het teken van de vernieuwingen die zich momenteel in de kerk voltrek ken. Zjj worden nader uitgewerkt in de behandeling van zes afzonderlijke onder werpen. Afzonderlijk zjjn reeds aan de orde gesteld Leven in middelmatigheid, Dienstbaarheid, Geweten en kerke lijke norm en Lijden en dood. Uit de reacties is gebleken dat de predikanten de interesse van hun toehoorders heb ben gewekt. Zondagavond is de beurt aan kapelaan W. Al uit Nieuw Vennep, die zal preken over het onderwerp „Ge loof, zekerheden en onzekerheden". Dagelijks geopend van 10-17 uur en van 19-22.30 uur. Op zondagen uitsluitend van 10-17 uur Toegangsprijs f 2.50^ ^(Incl. bel.). Voor bezoeksters van buiten Amster dam gereduceerde reisbiljetten. Inlich tingen stations N.S. wlNEMA PALACe.: The carpetbaggers, voiw 2 en 8 ui— /RANS HALS: Zo':i soort meisje, volw 2, 7 jn 9.15 uur. Dinsdag 8 uur LIDO: Meisjes in ve. keerde handen, 18 jaar 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Onderwereld Plgalle, lb jaar. 2, 7 en 9.15 r. REMBRANDT: Mensen van morgen, 18 jaar 2, 7 en 9.1 u ROXY, t/m woensd. g: Liefde in de arena, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. i4 jaar. STUDIO' Moord aan ooo 2.15. 7 en - uur .vlINEHVA. Gisteren volw. 8.15 uur. vandaag en morgen Dinsdag 6 apr® Grote of St Bavokerk. 8 uur: Orgelconcer door Albert de Klerk. Dinsdag 6 april Stadsschuuv* nurg. uur; N*cie/landse Co- nedie met ..Wie is bang voor Virginia A'oolf?" van Edvar» Albee. Regie. Henk -tigters. Woensdag 7 april Stadsschouwburg. 8 uur liet Nationale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Ballet in vier actes van Peter I. Tsjaikofsky „het Zwanen- meer". Dtnsdsg 6 april I L.v ju a 7 3u uur terrenkundige kring spreekt over ,,Zee- Iaarlerr.se weer- en Drs. G. Verploegh olven". Frans Halsniuseur... 8 uur: Ver. Vrienden van Toneelgroep Centrum. Optreden der leerlingen van de Amsterdamse Toneel school. Rest. Brinkmann, Kroonza 8 uur: Mater Amabilisschool Mode-show. Woensdag 7 april Aula Lourens Costerlyceum. 8 uur: Ouder ver. Lourens Costerlyceum: Dr. E. H. F. van der Lely spreekt over „Technische vooruitgang en haar Invloed op opvoeding en onderwijs. Stadhuis. 2 uur: Gemeenteraad. Frans Ha... ,useumWerken uit de Haar emse schooj van ue 16e t/m 19e eeuw .uzundere eollee ie werken van Fran. Hals jjgeliJks van 10 tot 5 uur Zondags van tot 5 uui Teylers Muse .m. Schilderij... iae en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, .6e t/m 1 eeuw. Fos ;n en Natu rkund.ge instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste mndag van de maand van 1 3 vur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: jude religieuze ..nnstschildertjen en middel eeuwse beeldhouwwerken ïeopend van Ui - 12.30 en 1.30 - 5 uui behalve maandag) 4on- en feestdagen van 2 5 uur Bisschoppelijk Museum: Ten ooi.steliuo van de Limburgs- kunstenaar iène Eggen t/m 25 april). Woonhuis Jaco us van Looy, KI Hout weg 103 Het vo rm.,lige o mliuis v n de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend don .er lag. van 10 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdage i van 7-5 uur Vishal: Ex -osltla van poppen, van Maja Mexander en Tmdv de Ruyter (t/m 25 april) Keukennot Llsse: OpenluchLentooustel <mg van voorjaais- en zomerbloemen Dag teopend van uur tot zonsondergang i t/m medio n 1) In 't Goede Du.: Expositie van tekeningen van Oey Tieng Sit. Cruqutus Museum: Historische stoom machines en grote maquette var. Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12 30 en van 1.30 5 uur. Zondag 1—5 uur. Dinsdag 6 april Hotel Keur: Bloedafname Ned. Rode Kruis. Zomerlust. 8 uur: Filmavond A.N.W.B. FILMS: CITY-THEATER. 8 uur: Spoorwegoorlog ln het Westen, 14 jaar. DIVERSEN: D'nsdag t> april Hotel Sistermans. 8 uur: Ned. Kath. Ver bond. Jaarvergadering. Woensdag J april Rest. Treslong: Bakkerijenti -onstelltng. Opening door burgemeester Niekerk. DIVERSEN: Keukenhof, Llsse: Openluchttentoonstel ling van voorjar 5- en zomerLloemen. Dag geopend van T uur t/m zonsondergang (t/m medio mei). FILMS: ROYAL-THEATER, t/m woensdag 8 uur: Voor wie de klok luidt, 14 jaar. 14 jr FILMS: CAMERA: Jame. Bond contra Di. No. 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: Dtor.„ -o. zonder genade, 18 laar 2.30, 7 en 9.15 ui' ..UXOR: De held van lunapark. 14 laar 2.30, 7 en 9.15 uur. HEX: De piraten van 'iablo, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. i'UDIO: Alta infcdelta, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. DIVERSEN: Woensdag 7 april Stadsgehoorzaal. 8 uur: Gymnastiek- iltvoering D. O. S, OENTOONSTELLINI EN: Rijksmuseum ran Oudheden. Rapenburg .Opgravingen in Bijbelse grond". Geopend van 10 5 uur (t/m 19 september) „De Ruif", Jan Vossensteeg 59: Grafiek van Theo Ros Geopend t.t 24 uur. (t/m 30 april). Taveerne „Tastevin", Beestenmarkt 14: Schilderijen va Klaas Sans. Geopend van 5.30 24 uur. (t/m 3 3 april). SANTPOORT, 6 april De immer actieve Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting organiseerde gis termiddag in gebouw Cusa in Santpoort haar jaarlijkse tentoonstelling. Met de ze expositie werd gepoogd de Sant poortse huisvrouwen een inzicht (zy die nog niet bezitten) te verschaf fen omtrent de diverse taken, die de landeiyke Stichting in het algemeen (en de Santpoortse afdeling in het by- zonder) zich zoal gesteld heeft. En dat zijn er nogal wat. Zo prijkten verschillende kledingstukken op de ten toonstelling als voldoeninggevende pro- dukten van de cursus „kledingstukken en accessoires". Andere tafels weer stonden bijna krom van de enorme hoe veelheid aan gebruiksvoorwerpen, die de Santpoortse huisvrouwen tijdens de cursus handenarbeid gefabriceerd heb ben. Fleurig stonden de bloemstukken, van de (zeer populaire) cursus bloem schikken, njjver waren enige dames onderwyi bezig deze edele kunst te de- monstreren. Tenslotte lag een overstel pende hoeveelheid folders en andere drukwerkjes de leergierige huisvrouw ter beschikking. Natuuriyk stonden de lekkernijen van de kookcursus er niet alleen te pronk, de bezoeksters werden uitgenodigd om toch maar vooral te proeven, en toe te tasten. Tijdens de vandaag te hou den tentoonstelling in Velsen-Noord (hetzelfde materiaal wordt hiervoor gebruikt) zal tevens om 8 uur een mo de-show de tentoonstelling nog een le vendiger tintje verschaffen, dan zy gis teren al had. HAARLEM, 5 april. De traditio nele „eierenrit" van de Haarlemse Wie lerclub „De Kampioen", die zondag over één uur in het „Van der Aartsport park" werd gereden, heeft na spannen de strijd een overwinning opgeleverd voor de strydlustige Roel Snijder, Sa men met z'n vriend Joop Schenk was hij in de slotfase van de race uit een zes man sterk kopgroepje ontsnapt. Aan deze rit namen 24 A- en B-klas- sers deel. Reeds na tien rondes ontstond er een kopgroep met Snijder, Schenk, De Ruyter, Portegies, Lissenburg en Sminia. Deze zes aanvoerders hebben het verdere verloop van de strijd be heerst en veroverden ondanks fel verweer van Koelemij, Baars en Van Slooten rondewinst. Drie ronden voor het einde ontsnapten Snijder en Schenk uit de kopgroep en grepen de beste prijzen. De uitslag luidt: 1. R. Snijder, 2. J. Schenk, 3. A. de Ruyter op 28 sec., 4. R. Portegies op 54 sec., 5. P. Lissen- burg, 6. E. Sminia op 1 min. 7 sec., 7. W. van Slooten, 8. N. Koelemij, 9. C. Baars, 10. H. Kiekens. Bij de C-klassers zegevierde Kruyff in de sprint van een drie man sterk kopgroepje. Het resultaat was: 1. D. Kruyff, 2. R. van Berkel, 3. R. Bakker, 4. H. Snijder, 5. J. Wempe, 6. J. van Kimmenade, 7. Brouwer, 8. van Tonge ren, 9. C. Entius Jeugdklasse: 1. Ru- ckert, 2. Krom, 3. J. Peters, 4. Slie- rings, 5. R. Schenk, 6. Kooien. HAARLEM, 5 april. Op het snelle Ïiarcours in Schalkwek hield de Haar- emse Raceclub „Excelsior" zondag de zevende en tevens laatste rit van het jubileum-nederlaagtoernooi met „Spar ta" uit Den Haag als tegenstander. Het hoofdnummer van deze krachtmeting leverde een verdiende triomf op voor de Hagenaar J. Zonneveld. Hij had in zyn eentje 'n ronde voorsprong behaald op iet peleton. Bijna had Zonneveld deze zeker schonende overwinning misgelo pen, want hy kwam in de laatste ronde ten val en moest daardoor de helft van zijn verworven winst prijsgeven. Met i van schrik en pijn vertrokken ge zicht kwam de Hagenaar tenslotte toch .s> eerste door de finish. De dertien deelnemende A-klassers de plaatselijke favoriet Piet Steenvoor den was er' ditmaal niet bij moesten het parcours veertig keer afleggen. Aan vankelijk bleef alles rustig bijeen. Toen Zonneveld echter in de tiende ronde aan een solovlucht begon, was er geen hou den meer aan. Even over de helft van de koers had hij het peloton op 'n ronde achterstand gereden. Er scheen hem toen niet veel meer te kunnen gebeuren. Helaas ging hij in de slotronae onderuit en bleef even liggen. Toesnellende sup porters hielpen hem weer in het zadel en met 'n halve ronde voorsprong bleef Zonneveld verdiend aan de winnende hand. De uitslag luidt: 1. J. Zonneveld; 2. M. Brouwer (beiden Sparta); 3. W. Wag ner; 4. G. Krabbenbos (beiden Exc.); 5. A. Kooiman (Sparta); 6. H. van Steyn; 7. T. Moers; 8. M. Wichgert; 9. F. Jan broers (allen Exc.); 10. Mulder (Spar ta). In de race voor B-klassers waren de Haarlemmers Keyzer, Schriek, Jan Phi- 'ips en Sweyen zeer actief, maar zij kre gen van de' Haagse favoriet Ten Teye ?een kans om een voorsprong te nemen, oen het tenslotte op de eindsprint aan kwam, bleef Ten Teye de Haarlemmers met banddikte verschil de baas. Advertentie A PUTCD HAARLEM, 6 april Gezien het zachte en groeizame voorjaarsweer van de laatste tüd mocht men gisteren verwachten dat er heel wat narcissen op de wekeiykse keuring in het Kre- lagehuis aan de Leidsevaart zouden zijn. Maar de theorie klopte helemaal niet met de werkelijkheid. Er waren opmerkeiyk weinig narcissen. Het bij goed domineerde, omdat de tulpen vrq- wel geheel ontbraken. Van de fa. J. Gerritsen uit Voor schoten zagen we weer diverse klein- bloemige narcisjes als de trompetjes Little Gem en Bagatelle, de miniatuur- bicolor Topolino en verder Little Beau ty en Lilliput. Mistral is een forsere narcis met de typisch gevormde en ge spleten cup. In het grootbloemige gen re liet de fa. Paridon uit Noordwijker- hout best materiaal zien. We noteer den ondermeer Scarlet O'Hara, geel dekblad met oranjerode kroon en de mooie gele trompet Rolific. Prachtig waren de witte trompet Empress of Ireland van de fa. P. de Jager en Zn uit Limmen, die tevens de witte middelgrote trompet Cantatri- ce voor het voetlicht bracht. In deze groep trokken verder Jaguar (diepgeei dekblad met oranje cup) en de gele trompet Fine Gold meer dan gewone aandacht. G. Lubbe en Zn uit Lisse presenteerden eveneens beste narcissen. Uitblinkers: de poëticus Margeret Mit chell, de uitstekende gele trompet Do- minator, de al vrü bejaarde Quirinus en de typische trompet Rousseau, wit dekblad met crème trompet. Een aantal potten met de fraaie klein- bloemige narcis Silver Chimes was in gezonden door de fa. PDames uit Lisse. Byzonder veel kleinbloemige narcissen etaleerde de fa. Zandbergen- Terwegen uit Sassenheim. Ze waren stuk voor stuk tot aantrekkelijke bloem- stukjes verwerkt en trokken veel be langstelling. Een greep uit het veie moois: het gele trompetje Baby Doll, de miniatuur-bicoior Jack Snipe, de be kende W. P. Milner en de al heel oude men beweert dat deze dreumes ook in de zeventiende eeuw al in de cul tuur was Rip van Winkle. Bijzonder aardig vonden we ook Tête a Tête. Een zeer gevarieerde Inzending had de fa. Van Tubergen uit Haarlem. Ook hier opvallend grappige kleinbloemige narcissen. Onder meer het hoepelrok- narcisje Bulbocodium, de lichtgele Ru- picola, de cyclamineus Calicola en de allerkleinste onder de kleinen: Scabe- rulo, een baby onder de trosnarcisjes. In deze groep zagen we verder nog iris reticulata in soorten, diverse va riëteiten Lachenalia, o.m. de rood groen-gele Tricolor, de gele Aurea, de nieuwe goudgelde Pearsoni en de blau we Mutabilis. Verder nog wat Velthei- mia Capensis (wintervuurpijl) en een zeldzame Frittelaria Angliaca. De Haarlemse firma zag aan deze collectie een gouden medaille toege kend Anemone Blanda is een mooi ge- wasje voor de tuin. Dat liet de fa. Bijl van Duyvenbode uit Hillegom- Breezand zien. Men toonde de frisrose Rosea, de lichtblauwe Blue Pearl, de rose Pink Star en de witte White Splen dour. Van dezelfde inzender zagen we nog een mooi bloemstukje van de al lium (sierui) Aflatuensa. Een heel bij zondere plant etaleerde G. Hommes uit Heiloo: de vleesetende Zuid-Amerikaan se Saracinea met bloemen op lange stengel en een kleur die een mengel moesje van purperrood en groen is. De bloem is uitgerust met een „vang- toestel" voor insecten, die door de plant verorberd worden. De fa. G. Beukers uit Noordwijk bracht gladiolen van het primulinusty- pe. Ze zagen er best uit en hadden al een flinke „staart". Heel goed vonden we de lichtgele Mr. Moon, de rose, geel gevlekte Cherryblossom, de rose Pink Attraction en ook Red Riding Hood mocht er zijn. Eveneens uit Noordwijk kwam de fa. W. P. van Eeden, die de charmante iris reticulate in diverse soorten naar voren bracht in een kwaliteit waarvan niets dan goeds valt te zeggen. Men liet o.m. de variëteiten J. S Dyt, Har mony, Clairette en Violet Beauty zien en etaleerde tevens bloemen van de rose Anemone Blanda Radar. Tulpen waren er maar heel weinig. We noe men de Kaufmaniiana's Claire Bene dict en Good News van de fa. L. Bis- schops uit Sassenheim. HAARLEM, 5 april B. en W. heb ben nu definitief bij de gemeenteraad het voorstel gedaan om bij het bedrijf van Openbare Werken een organisatie onderzoek te doen instellen door het raadgevend bureau Ir. B. W. Berenschot N.V. te Hengelo. In principe had de raad daartoe reeds besloten, maar er zou eerst een oriëntatieonderzoek ge daan worden om een basis te verkrijgen voor een definitieve omschrijving van le opdracht. Daartoe werd een bedrag van f 10 000,— uitgetrokken. Nu de op dracht officieel wordt zullen de kosten gedurende een termijn van twee jaar totaal 126 000,— bedragen. B. en W. vragen de raad dit bedrag te voteren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2