Staatsg as Berlijn Vervuiling Mr. Ferwerda overleden m Si ÜV JIS| '*"x Hf Nieuw gebouw voor Middenstandsbank Gapende wond in binnenstad van Haarlem gedicht Compromis gevel aan leiding tot discussies W inkelpand van Morris verfraaid Fleurige groet aan bejaarden GIVE A MAN A LUCKY Hillegomse dames in Heemstede bij ongeval gewond Nieuw Rotterdams Toneel in Haarlem .Incident in Vichy' In 1969 geen volksstem m ing in West-Irian Twee gewonden bii verkeer op Westelijke Randweg Fotoboek en folder over Haarlem Vrouwen aangerand in Groenendaal @1 üi 1 omdat lucky een echte amerikaan is, omdat lucky't helemaal heeft, omdat 't Lucky Strike is, daarom liever lucky MINISTER SOEBANDRIO 1 Voorstellen aan gemeenteraad Treffende bezinning op de persoonlijke verantwoordelijkheid van het ti ii'iiws Vice-president Haarlemse rechtbank Uitslag verkoping M elkhan delaren- vereniging Burgerlijke Stand Haarlem DINSDAG 6 APRIL 1965 PAGINA 3 Kill.1 3 MBS* De gevel van het nieuwe gebouw van de Nederlandsche Midden standsbank aan de Gedempte Oude Gracht kan niet ieders be wondering wegdragen. Dat is logisch, want de architect heeft met zijn ontwerp gezocht naar een compromis waarbij én het zake lijke doel van het gebouw tot uiting komt én de aangrenzende historische panden in hun waarde worden gelaten, zodat geen te groot contrast ontstaat. Hgl Richard Flink en zijn zoon Coen in „Incident in Vichy". DJAKARTA, 6 april (UPI) De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Soebandrio, heeft gisteren in Djakarta ver klaard dat Indonesië zijn overeen komst van augustus 1962 met Nederland zal verbreken en in 1969 géén volksstemming in West- Irian (West-Nieuw-Guinea) zal houden. Indonesië zal ook niet toe staan dat de volksstemming door anderen wordt georganiseerd. Een Franse oliemaatschappij is erin geslaagd in Friesland een gasbel aan te boren, die de bel van Slochteren misschien niet in grootte overtreft, maar toch een flinke portie toevoegt aan de geschatte aardgasvoorraden in de Nederlandse bodem. De Franse maatschappij heeft onmiddellijk een concessie aangevraagd en te zijner tijd zullen regering en parlement hier over moeten beslissen. Dat wordt dan een hoogst pikante zaak, want de Franse maatschappij is een staatson derneming. Krijgt zij de concessie, dan krijgen wij de figuur, dat de Franse staat aardgas van Nederlandse bodem gaat exploiteren en daarvan uiteraard stevige baten in de Franse schatkist laat vloeien. Wij zijn zo vrij deze vorm van Europese samenwer king niet als de meest ideale te zien. Integendeel. Maar zolang onze rege ring het nog een te groot waagstuk acht om zelf onze aardgasrijkdommen te exploiteren zullen wij er helaas vrede mee moeten hebben. De Gaulle kan lachen! De regering in Boim heeft zich zeer terecht niet al te druk gemaakt over de Oostduitse plagerijen met de ver scherpte controle op het wegverkeer naar West-Berlijn. Het hoort min of bij het spel dat tussen Oost- en est-Duitsland gespeeld wordt: West- uitsland wil laten zien, dat W.-Berlijn bij de bondsrepubliek behoort en Oost-Duitsland wil demonstreren, dat bet machtig genoeg is om wat hinder nissen op te werpen. Deze prestige- s\a£ is nu nog betrekkelijk onschul dig, kinderachtig zelfs. Wél wordt er mee aangetoond, dat twintig jaar na de oorlog Berlijn het brandpunt blijft van de spanningen tussen Oost en West. Wat nu nog kinderachtig en on schuldig is, kan morgen een incident cn overmorgen een zenuwenoorlog Veroorzaken. De waterschappen in de beide Hol- landen klagen steen en been over de .enemende verzilting en verontreini gde van de vruchtbare polderbodem, ?e,*»eenten en tal van commissies ma- "eh zich ernstig zorgen om de toene mende luchtverontreiniging en in het afgelopen weekeinde zijn tienduizen den vissen het slachtoffer geworden van in zee gestorte afval. Met de toe nemende industrialisatie van westelijk Nederland neemt de verontreiniging van water, bodem en lucht bijna dage lijks toe. Men studeert al jaren op de problemen, die daarmee samen hangen. Plannen om paal en perk te stellen aan de vervuiling zijn er bij tientallen. Er gebeurt ook wel iets, maar het is te weinig, veel te weinig om het vervuilingsproces in de hand te houden. Moeten wij wachten tot West-Nederland gehuld is in even kwalijke dampen als het Ruhrgebied of tot net als in Londen een mengsel van mist en rook en giftige dampen van honderden zo niet dui zenden mensen het leven bekort? tiiiuiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiniiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniii HAARLEM, 6 april In alle stilte is vandaag ten grave gedragen mr. H. 'I. Ferwerda, vice-president by de Haarlemse rechtbank, die zaterdag in de leeftijd van 67 jaar is overleden. Donderdag 8 april, 's middags om half twee komt de Haarlemse rechtbank in openbare zitting bijeen, tydens welke mr. Ferwerda zal worden herdacht. Mr. Ferwerda werd 26 december 1897 te Buren (Betuwe) geboren en genoot zijn middelbare schoolopleiding in Utrecht, waar hij later aan de Rijks universiteit rechten studeerde. Toen hij zijn rechtenstudie voltooid had, vestigde hij zich in 1923 als advocaat in Utrecht. Twee jaar later vertrok hij naar het toenmalige Nederlands-Oost-Indië, waar hij zich in Medan op Sumatra vestigde. Daar bleef hij tien jaar. In 1935 keerde hij naar Nederland terug en werd hij in Utrecht kantonrechterplaatsvervan ger. Die functie bekleedde hij slechts enkele maanden. Hetzelfde jaar nog ging hij naar Haarlem, waar hij be noemd was tot rechterplaatsvervanger hij de arrondissementsrechtbank. In In 1941 werd hij tevens benoemd tot plaatsvervangend rechter voor politie zaken in Den Haag. Tenslotte volgde m februari 1959 de benoeming van mr. Ferwerda tot vice-president bij de Haarlemse rechtbank. flBSsX jsg Hf HAARLEM, 6 april De Nederland se Middenstandsbank in Haarlem neemt donderdag aan de Gedempte Gracht een nieuw gebouw in gebruik. Over het gereed komen zfjn niet slechts de direc tie, het personeel en de cliënten van de bank, die jarenlang met een gebrekkige huisvesting genoegen hebben moeten nemen, verheugd. Dat zijn ongetwnfeld aUe aan hun stad verknochte Haar lemmers. Want door de bouw van dit bankgebouw is aan gen onmogelijke situatie ter plaatse na vele jaren een eind gekomen. Na het afbranden, in 1953, van twee woningen met fraaie ge vels, waren de daarna geplaatste schut ting en de enorme wildernis daarachter menig Haarlemmer een doorn in het oog. Hoewel, niet iedereen is even gelukkig met de operatie" waardoor deze wond in de Haarlemse binnenstad werd ge dicht. Over de gevel zijn de meningen nogal verdeeld. De één vindt het ge slaagd, de ander wanstaltig. Met die ge vel heeft men een compromis trachten te zoeken tussen het uiteindelijk zakelijke doel van het gebouw en de historische architectuur van de aangrenzende pan den. Vele architecten hebben zich daar over het hoofd gebroken. Maar de ge- gemeentelijke instanties waren ge lukkig niet zo gauw tevreden. Zelfs professor Zwiers maakte een ontwerp, dat bij de gemeente geen genade kon vinden. En professor Zwiers is de man niet voor een compromis. Het uiteindelijk goedgekeurde ont werp kwam van de architect C. C. van Bammont. Om het gebouw in te passen in zijn omgeving, hield hij de gevel sober, gebruikte daarvoor een bijzon- HAARLEM, 5 april B. en W. vra gen de gemeenteraad te besluiten een geldlening aan te gaan van 1.000.000,- met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage. Voorts wordt gevraagd een voorschot te verlenen van 11.850,- aan de woning bouwvereniging „De Voorzorg" voor het aanschaffen en aanbrengen van een cen traal antenne-systeem in het complex van 102 woningen aan de J. J. Hame- linkstraat. De gemeente kan een stukje grond kopen, gelegen bij de Gasthuisstraat voor 1.050,-. B. en W. doen de raad een desbetreffend voorstel tot aankoop in verband met de sanering van de omge ving Raaks en Doelen. De Rotterdamsche Bank wil op een terrein van ongeveer 175 vierkante kilo meter, gelegen aan de Oudeweg, een bankgebouw stichten ten dienste van het industriegebied en tenbehoeve van de groente- en fruitmarkt in het bijzonder. Daartoe wil zij de grond in erfpacht krij gen voor een tijd van 75 jaar. B. en W. doen de raad in die zin een voorstel. Tenslotte wordt een bedrag van ƒ17.835,- gevraagd ten behoeve van de Mytylschool voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen. Er zijn reeds 36 leer lingen en een derde groep moet worden gevormd. HAARLEM, 6 april De uitslag van de laatstelijk in het Notarishuis te Haarlem gehouden verkoping is: Eer ste Hogerwoerddwarsstraat 24 te Haar lem 5.000. Mr. Enschedeweg 9a te Aerdenhout 120.010. Zuid Brouwer: straat 24 te Haarlem opgehouden bij 3.350. Sparenbergstraat, 10 te Haar lem 17.1C0. Amsterdamsevaart 8 en 8a rood te Haarlem en erf met berg plaatsen en autoboxen, opgehouden bij 80.005. dere steensoort, maakte hij de ramen smal en langwerpig en de entrees eigenlijk tegen de zin van directeur M. Eek jr. eveneens smal en een voudig. De gevel is niet schreeuwerig en dominerend en vraagt op dat deel van de Gracht zeker niet de aandacht. Waarmee overigens nog geen recon structie van een historische gevel is bereikt. Maar dat was de opzet ook niet. Het interieur herinnert op geen enkele wijze aan de stijl die men bij de gevel heeft trachten na te streven. Alles is licht, ruim en modern. Direct achter de ingang, parterre, is de balie met een ruime ontvangstruimte. Die is verfraaid met stijlvol meubilair en een aan de zil vervloot herinnerend kunstwerk van mevrouw J. Ducroo. Zoals gebruikelijk is in het souterrain de kluis, de nacht kluis, waarin men te allen tijde van buiten uit een cassette met geld en goe deren kan deponeren en safeloketten, die men per jaar kan huren voor het op bergen van effecten of sieraden. Op de eerste verdieping is de krediet- HAARLEM. 6 april Het winkel pand van de firma Morris aan de Bar- teljorisstraat heeft in de afgelopen maanden een ingrijpende verbouwing ondergaan en is een dezer dagen fraai gemoderniseerd onder de steigers vandaan gekomen. Met deze verbou wing heeft de huidige eigenaar, de heer E. Morris, zichzelf en zijn cliën ten een waardige verrassing bereid bij gelegenheid van het veertig jarig be staan van deze zaak. Het is dit jaar namelijk precies veertig jaar geleden dat de heer J. Morris sr. zich met een zaak in re gen- en suedekleding in Haarlem ves tigde. Eerst zat hij acht jaar aan het Spaarne. In de jaren dertig ves tigde hij zich in de Barteljorisstraat. Dat pand heeft nu een metamorfose ondergaan; van onder tot boven en van voor tot achter. De hele pui is vernieuwd. De entree is lichter en ruimer geworden en de etalages mo derner en aantrekkelijker. Het interi eur kent men niet meer terug. Een overzichtelijke verkoopruimte met ge zellig, warm meubilair van palissander hout, een licht - marmeren vloer en een fraaie indirecte verlichting. Het plafond heeft men enige centimeters omlaag gehaald, waardoor meer sfee- is verkregen. Ten behoeve van de be oordeling van de goederen op kleur komt daglicht binnen door een speci aal daarvoor geconstrueerde plastic koepel. De verkoopafdeling is onge veer een derde groter geworden. HAARLEM, 6 april Vanmiddag heeft mevrouw W. G. M. Marijnen- Schreurs, echtgenote van de minister president, het nieuwe kantoor van Fleu- rop-Nederland te 's-Gravenhage met enige ceremonieel geopend. Ter gelegen heid hiervan heeft een postkoets met Haarlemse bloemenmiesjes aan een aan tal in 's-Gravenhage gevestigde bejaar dentehuizen een fleurige lentegroet in de vorm van een bloemstuk aangeboden. Daar de organisatie haar leden door geheel Nederland telt, hebben ook be jaardentehuizen buiten de residentie in de feestvreugde gedeeld. Vanmiddag arriveerde ook een bloe- mengroet bij het verpleegtehuis Boer- haave aan de Boerhaavelaan in Schalk wijk, welke groet werd verzorgd door de firma M. W. van Heesteren van het Julianapark. Verder werden tehuizen bedacht in Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle, Arnhem, Utrecht, Middel burg, 's-Hertogenbosch, Maastricht, Am sterdam (hier werd een bloemengroet gebracht bij het rusthuis der Hervormde Gemeente Amstelhof aan de Amstel 51. verzorgd door de Flowershop Ivy van het Leidseplein) en Rotterdam. In 's-Graven hage zjjn wel acht tehuizen in de fleurige groet betrokken geweest. afdeling gevestigd, op de tweede een gezellige cantine met bar en of> de der de verdieping het archief. In het souter rain is ook nog een ruimte voor de boekhoudmachines, zodat men daar op de andere afdelingen geen last meer van heeft. De Nederlandse Middenstandsbank is in grootte de derde bankinstelling in Nederland. Er zijn ruim honderdtach tig vestigingen. Het kantoor Haarlem is reeds sedert 1942 aan de Gedempte Oude Gracht 82 gevestigd, maar de ruimte daar was al jaren veel te klein, zodat men in de tuin zelfs noodvoorzie ningen moest treffen. Voor de nabije toekomst heeft men plannen in Haarlem en omgeving kas- kantoren van de Nederlandse Midden stands Bank te vestigen. In september van dit jaar opent men de eerste bij de Vergierdeweg in Haarlem-noord. In de loop der jaren zullen dan waarschijnlijk nog kaskantoren worden gesticht in Zandvoort, Schalkwijk en Hillegom. Advertentie) jurm OJIA l.25 HEEMSTEDE, 6 april Gisteren is er een ernstig ongeval gebeurd op de Herenweg te Heemstede, waarbij twee Hillegomse dames ernstig gewond zijn geraakt. Zij moesten in het Diacones- senhuis te Haarlem worden opgeno men. Beide dames, de 48-jarige A.J.C., en de 51-jarige J.A.C. reden in een auto, bestuurd door eerstgenoemde. Op de Herenweg ter hoogte van de Rijnstraat, toen de stuurinrichting niet meer werkte. De auto sloeg over de kop. De bestuurster liep een schedelbasis- fractuur op, de ander kreeg hoofdwon den en een hersenschudding. De Heem- steedse politie heeft de auto in beslag genomen voor een nader onderzoek. HAARLEM, 6 april Nog een maand en we herdenken de twintigste verjaar dag van onze bevrijding. Het vry-ge- maakt-worden van alle materiële en geestelijke ellende van vijf jaar Duitse bezetting. In artikelen zullen de sterke verhalen van die dagen weer opgeld doen, het bittere spektakel zal opnieuw worden beschreven. Maar aan het gees telijk spektakel van het individu zal men gemakkelijk voorbijgaan. In dat grote geheel verdrinkt het persooniyk element ofschoon de geschiedenis tenslotte ge schreven is door ontelbare individuen samen. Daarom zal het voor menigeen goed zijn een heel eigen bezinning te ondergaan bij het nieuwste toneelstuk van Arthur Miller „Incident in Vichy", waarvan gisteravond het Nieuw Rot terdams Toneel onder regie van Jan Teulings een voorstelling in de stads schouwburg gaf. Miller brengt hier tien mannen bijeen, die lukraak in Vichy, in hot officieel niet-bezette gedeelte van Frankrijk, op straat opgepakt zijn. Tien mannen met een zeer uiteenlopende sociale status: een acteur, kunstschilder, electriciën, zakenman, kelner, een jongen, zigeuner, een Oostenrijkse prins, arts en een oude jood. Een gemengd gezelschap dus, dat op dat moment een gemeenschap zou moeten zijn wegens het gemeenschappe lijke lot. Maar Miller legt daar helemaal het accent niet, die gemeenschap ver waarloost hij min of meer. Hem gaat het om die tien individuen, met hun persoonlijke reactie. Waarom ben ik gegrepen, wat staat me te wachten en hoe kom ik er uit? Zelfs wanneer het voorstel wordt gedaan om met drie man de wacht te overvallen en te ontsnap pen, mislukt de vorming van die kleine gemeenschap van drie. Heel de gedach- tengang is aanvankelijk op het eigen ik gericht. De dialogen zijn feitelijk mono logen, en aldus tekent Miller al die mensen stuk voor stuk, met hun ang sten en zekerheden, met hun twijfels en verzet. Ze zitten daar bijeen in een politie bureau. Steeds wordt er een 'n kamer binnengeroepen. De gladde zakenman weet een vertrek-pasje te bemachti gen. De anderen ziet men niet meer terug. Het groepje wordt steeds kléi ner, de gesprekken krijgen meer in houd. Totdat er twee overblijven: de prins en de arts. Geen primitieve reacties meer, wel het gesprek van twee ernstige mannen, dat zich ten slotte toespitst op het wezen van de persoonlijke verantwoordelijkheid. Dan komt Miller aan de kern van zijn betoog. Die persoonlijke verantwoorde lijkheid is geen banale vertaling van egoïsme, maar richt zich tenslotte op de ander, op de gemeenschap. Hij illustreert dat treffend als de prins een vertrek-pasje krijgt en daarmee snel de overgebleven arts laat ont snappen. Hijzelf blijft achter. Ook zijn lot is bekend. Het Nieuw Rotterdams Toneel heeft er binnen een suggestief décor van Jo- han Greter een boeiende voorstelling van gemaakt, honderd minuten precies, zonder pauze. Naarmate het gesprek toeviel aan steeds minder enkelingen en het probleem zich duidelijker afte kende, groeide de voorstelling naar haar hoogtepunt. En dat was vooral te dan ken aan het sobere, vooral beheerste spel van Richard Flink als de prins en Coen Flink als de arts. Hun ge sprek was op de man af, geen woord te weinig maar ook niet teveel. Een heel sterke bezinning voor de komende herdenkingsdagen. W. HELVERSTEIJN Een weergave van Soebandrio's rede verscheen vandaag in het blad van de Indonesische strijdkrachten. Soebandrio sprak bij de opening van het bureau voor planning, research en onderzoek van West-Irian. Letterlijk zei hij: „Er bestaat geen plebisciet. De bevrijding van West-Irian was de bevrijding van het laatste Indonesische grondgebied uit de handc-i van neokolonialisten, kolonia listen en imperialisten. Denk maar dat er HAARLEM, 6 april Gistermorgen tegen hall twaalf is een zesenzestig,ja rige fabrikante uit Heemstede met haar personenwagen vlak voor de kruising met de Leidschevaart door het rode licht op de Westelijke Randweg gere den. Zij kwam hierdoor in botsing met een andere personenwagen, bestuurd door een tweeënzestigjarige inwoonster van Bloemendaal, die met hoofdwonden en schedelletsel moest worden opgeno men in het Diaconessenhuis. De auto mobiliste uit Heemstede bleef onge deerd. De beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Een tweede aanrijding gebeurde op de kruising van de Westelijke Rand weg en de Vlaamseweg. De drieënzes- tigjarige Haarlemse ambtenaar H.v.d. W. stak met zijn fiets zonder voldoende op het verkeer te letten de Westelijke Randweg over. Hij kwam in botsing met een personenauto en werd tegen de weg geslingerd. De man werd met klachten over pijn in zijn hoofd naar zijn woning vervoerd. HAARLEM, 6 april Nog dit jaar zal een fotoboek over Haarlem en Zuid- Kennemerland gereed komen. Voorts zal vanwege de V.V.V. aan het eind van -dit jaar een folder over Haarlem en omgeving verschijnen. Deze en an dere mededelingen deed de lieer W. van Willige, secretaris van de Bond voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid- Kennemerlaml, tijdens de jaarvergade ring van de Bond, welke in Kraantje Lek werd gehouden. Ter vergadering werd nog van gedachten gewisseld over een naamsverandering van de Bond in verband met de V.V.V .-ontwikkeling in Amstelland. Voort» werd besloten er bij het Provinciaal bestuur van Noordhol- laud op aan te dringen de Bond in te schakelen bU onderwerpen, die zijn rayon betreffen en besproken worden in de provinciale adviescommissie voor het toerisme in Noordholland. De vergadering stond onder leiding van voorzitter D. Til. a Thuessink van der Hoop van Slochteren, burgemees ter van Bennebroek. Deze installeerde mr. J. M. Kruitwagen, secretaris van Heemstede, die deze gemeente in de Bond zal vertegenwoordigen, als be stuurslid, en de heer J. A. Thoenes, afgevaardigde van de onlangs opgerich te V.V.V. in Amstelveen, welke tot de Bond is toegetreden. Vervolgens nam de voorzitter af scheid van de heer J. M. Strjjbis uit Aerdenhout, die meer dan achttien jaar een bestuursfunctie vervulde en om za kelijke redenen zijn functie beschikbaar stelde. Hij bood de heer Strijbis een geschenk met inscriptie aan ter herin nering aan het vele werk, dat hij de laatste jaren, vooral als penningmees ter verricht had. geen 1969 is. Laat 1969 maar aan mij over." De Nederlands-Indonesische overeen komst inzake West-Irian, toen nog Ne derlands Nieuw-Guinea geheten, werd gesloten in augustus 1962 in New York, onder auspiciën van de Verenigde Na ties. Het akkoord bepaalde dat Nieuw- Guinea, na een tussenbestuur van de Verenigde Naties dat op 1 januari 1963, begon, op 1 mei 1963 aan Indonesië zou worden overgedragen. Ook verplichtte Indonesië zich om in 1969 een volks stemming onder de Papoea's te houden over de vraag of zij al dan niet onder Indonesisch bestuur wensen te blijven. HEEMSTEDE, 6 april De Heem- steedse politie heeft vanmorgen een 19-jarige jongeman aangehouden, die ervan verdacht wordt twee vrouwen te hebben aangerand. Beide keren ge schiedde de aanranding in de ochtend uren. Gisterochtend om half negen kreeg de politie een melding binnen van een aanranding, die gepleegd zou zijn in het wandelbos Groenendaal. De dader wist echter te ontkomen. Van ochtend werd de politie weer gealar meerd. Opnieuw was er een vrouw in Groenendaal aangerand. De politie slaagde er nu in de dader te grijpen. HEEMSTEDE 6 april Gister avond heeft de melkhandeiarenvereni- ging St. Joseph haar jaarvergade ring gehouden bij Brinkmann. Toen da bestuursverkiezing aan de orde kwam, bleken de heren W. J. Heeremans en C. van de Raadt zich niet meer her kiesbaar te stellen. Beiden meenden, dat zij wegens hun leeftijd niet meer aan de bestuursactiviteiten moesten deel nemen en dat hun werk door jongere krachten moest worden overgenomen. Beide meikhandelaren hebben zich bij zonder verdienstelijk gemaakt voor hun vereniging. De heer Heermans is reeds 33 jaar bestuurslid, waarvan de laatste 20 jaar penningmeester. De heer Van de Raadt maakt reeds 46 jaar deel uit van het bestuur, waarvan 33 jaar als secretaris. De voorzitter van St. Joseph, de heer J. Heeremans, liet duidelijk uitkomen, dat de vereniging veel aan beide be stuursleden te danken heeft en hij deel de mede, dat volgende maand officieel van beide heren afscheid zal worden ge nomen. In de twee bestuursvacatures werden door de vergadering gekozen de heren D. Disseldora uit Zandvoort en G. eerden door de vergadering gekozen ïeren D. Disseldorp uit Zandvoort j. van Galen ,uit Haarlem. BEVALLEN van een ZOON: 1 april: M. J. Schouten-de Booij; 2 april: A. M. Philips-Steenkist, N. A. de Swart-Al- blas; 3 april: C. M. Nijssen-Hooge- boom. P. Knotter-Molenaar (twee zoons), A. Thorborg-Meereboer, C. J. A. da Groot-Londonck, E. M. Cuijpers-Botter; 4 april: C. Rutte-Bon: 5 april: G. Al- derden-Kloosterboer, H. A. van Stroe- Spoor. BEVALLEN van een DOCHTER: 2 april: A. van der Horst-Vis, A. M. Kroon-van Schaik, A. Verzeilberg-van Scherpenzeel, M. J. A. Bosman-Kloes, 3 april: G. C. Versluis-Brandhof, A. J. M. Klooster-van Stiphout; 4 april: A. H. Knijnenburg-de Bruijn, A. A. C. Laurenssen-Janssen, J. M. Parisius- de Haan, J. J. Wagemans-Spruit, A. Vogelaar-Brugman; 5 april: J. Strij- land-Moll. ONDERTROUWD: 5 april: A. H. Janssen en Y. E. Veerman, C. N. van Berkel en F. B. H. Snippe, W. J. Vrij en A. Sikking, N. Baan en M. G. G. H. Arens, K. Bottema en J. J. Adams, D. J. Huizinga en B. M. J. Piets, G. K. van Osch en G. B. Planting, R. Roodenburg en M. E. Klötgen. OVERLEDEN: 1 april: C. Ullersma, 87 j„ Schotersingel; 2 april: P. F. van den Berg, 69 j., Kamperlaan, A. M. G. van Steeden, 77 j„ Gasthuisvest: C. P. J. Hekhuijsen-Diermanse, Ged. Oude Gracht; A. M. Zandberg-Spiering, 82 j.. Vergierdeweg; 3 april: H. J. Fer werda, 67 j„ Hazepaterslaan; J. Bon- gertman, 85 j., Tetterodestraat, G. H. M. J. Jansen-Roozen, 77 j., Kamper laan, E. de Haan-Houtman, 89 j., Wa genweg: 4 april: W. Klasen-Wender- hold, 66 j., Vinkenstraat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3