22 jaar bestuurslid MEJ. H. TURKENBURG ERE-LID VAN D.W.T. Mej. L. Nales van lid verdienste Diamanten bruidspaar in Vijfhuizen Wow Ipitsj-expositie in Haarlemmermeer-lyceum d Herstel van Blinkert-handbal Concordia Zandvoortmeeuwen Rapiditas in West A nu onderaan Feestelijke uitreiking diploma's van Veilig Verkeer in Bennebroek Burgemeester vertelt van verkeerschaos in Egypte Slippartij Vergadering N.K.V. Hillegom J. J. Kok voorzitter Agenda voor Haarlem en omgeving GEVAARLIJK MEDICIJN VERLOREN Reddingsbrigades vergaderen in Zand voort Prestatieconcert Haarlemmermeer Wielerploeg van De Bollenstreek in ronde om Haarlemmermeer De Brug neemt revanche met klaverjassen Akkoord over de CAO voor wegvervoerders Verdienstelijk Onweerstaanbaar Uitslagen Marktberichten HANS TIEMEIJER NAAR ZANDVOORT WOENSDAG 7 APRIL 1965 PAGINA 2 Mejuffrouw Turkenburg was gisterenavond het middelpunt van de D.W.T.-gemeenschap, toen haar het ere-lidmaatschap werd aangeboden. HUISVROUWEN IN NIEUW KABINET? OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD! Spreekuur BENNEBROEK, Uitreiking van de Verkeers- examen-wissélbeker in Benne broek. De burgemeester kijkt glimlachend toe. Films Toneel Diversen T entoonstellingen Hillegom Lisse Noordwijk Leiden den. Deze gemeente maakt het door een extra subsidie verder mogelijk dat de jeugdleden tegen een gereduceerd ta rief konden zwemmen. Tot slot van zijn openingswoord bracht hij dank aan de vele, vele werkers in DWT. Na de behandeling van de verslagen van secretaris Traksel, penningmeester Peeperkom, secretaresse TC mej. Met- zelaar en secretaresse OC mej. Van Hoorn gaf het verslag van de kascom- missie veel reden tot discussie. Nadat van de bestuurstafel toegegeven was dat bepaalde zaken niet honderd procent controleerbaar waren geweest en dat maatregelen toegezegd werden om deze lacune op te vangen werd penningmees ter Peeperkorn gedechargeerd voor zijn beleid. Bij de bestuursverkiezing werden de heren L. Roozekrans (vice-voorzitter) HAARLEM, 7 april Vorig jaar trad in alle stilte mej. H. Turkenburg af als bestuurslid van de r.k. zvyemver. de Watertrappers. Zij stelde zich na een 22-jarig bestuurslidmaatschap niet meer herkiesbaar. Tijdens de gisteravond in Lion d'Or ghouden jaarvergadering van DWT werd officieel afscheid van haar genomen en werd zij tot erelid van DWT benoemd. Mej. Leida Nales die ruim twaalf jaar op de vrijdagse oefenuren In het Sportfondsenbad de badgelden voor DWT incasseerde tot lid van verdienst benoemd. Verder werd pater H. M. van Ooijen geïnstal leerd als geestelijk adviseur van DWT. hij volgde onlangs kapelaan Verhoogt op, die in het najaar van 1964 werd overgeplaatst. In zijn openingswoord nodigde voor zitter Kronenburg de aanwezige kern van DWT uit tot opbouwende kritiek. Hij memoreerde dat het technische peil mede door de straffe training van de heer Frans Mahn weer stijgende was. Verder dat er in het afgelopen jaar maar liefst 313 KNZB-zwemdiplo- ma's door DWT-leden behaald zijn doch dat desondanks het ledental iets kleiner is geworden. De duizend leden werden toch nog ruim gehaald. Ruimte-nood door een tekort aan oefenuren maakte dat het aannemen van nieuwe leden maar beperkt kan geschieden, hij vroeg zich af wanneer er nu eindelijk iets kwam van de plannen van de gemeente Haarlem met betrekking tot de bouw van nieuwe overdekte (instructie-) ba- (Advertentie) Er gaan hardnekkige geruchten in doorgaans welingelichte kringen, dat de formateur enkele huisvrou wen heeft gepolst voor het bezetten van een ministerszetel.Dit zou met name betrekking hebben op het ge bied van het prijsbeleid. De zegs lieden voegen hieraan toe dat het hier een aantal zeer prijsbewuste huisvrouwen betreft, stuk voor ■tuk geestdriftige markt-koop- sters, die hun enthousiasme ontle nen aan de lage prijzen die op de markt steeds mogelijk blijken. Nu is inderdaad de markt het voor deligste (en bovendien het gezel ligste) koopcentrum. Nergens zijn de prijzen zo laag, nergens kan men zo ongedwongen rondkijken en kie zen uit een enorm assortiment van honderden kwaliteitsartikelen. Marktkoopman en straathande laar laten hun klanten volop pro fiteren van hun geringe onkosten en hun massale inkoop. Of er huis vrouwen ln de regering komen of niet: BLOEMENDAAL, 7 april Op de Bloemendaalseweg ter hoogte van de Rijperweg in Bloemendaal is gistermid dag om ongeveer één uur een onder druk staande plastic spuitbus verloren, inhoudende een geneesmiddel tegen astma. Voor kinderen en, bij ondeskun dig gebruik ook voor volwassenen, is het gebruik levensgevaarlijk. Eenieder die inlichtingen kan geven over het verlorene, wordt verzocht zich met de politie in Overveen in verbinding te willen stellen. ZANDVOORT, 7 april De Konink lijke Ned.Bond tot het redden van dren kelingen belegt op zaterdag 10 april in Zomerzorg te Leiden een buitengewo ne ledenvergadering, vrijwel geheel te wijden aan bespreking van het vletten- programma. Het bestuur stelt o.m. voor dat brigades, die vletten van de bond hebben, voortaan huur zullen moe ten betalen. Voorts zal een oefensche ma voor vletbemanningen besproken worden. De vletten hebben de bestem ming voor rampbestrijding, doch zijn thans tevens dienstbaar voor de bevei liging van baders en zwemmers aan on ze kusten, in rivieren, kanalen en plas sen. De Zantvoortse Reddingsbrigade houdt op vrijdag 9 april in hotel Keur de 43e jaarvergadering. In deze bijeen komst zal een concept voor de nieuwe statuten en het huishoudelijk reglement worden behandeld. De aftredende be stuursleden, de heren ir. F. M. Duk- kers, secretaris en W. van der Kruk, 2e penningmeester, stellen zich herkies baar. In de vacature-A. van Soolingen dient te worden voorzien. SPREEKUUR De Haarlemse wet houders W. C. Bakker en W. F. Happé zijn donderdag 8 april verhinderd hun wekelijkse spreekuren te houden. H. Peeperkorn (penningmeester) en F. Gustenhoven herkozen, terwijl de heer Kleinhout als nieuwe OC-voorzitter de „raad van elf" completeerde. De be groting voor 1965 - sluitende met een bedrag van 17.380,- zonder het bad- geld in het Sportfondsenbad werd na enige duscussie aanvaard, waarna de prestatiebeker damest aan Thea Baars en die voor de heren aan Co v.d. Veldt uitgereikt werden. VIJFHUIZEN, 7 april In Vijfhuizen is er feest op Spieringweg 567: daar is het echtpaar Hoekman-Van der Kloos ter in de bruidsdagen vanwege het zes tigjarig huwelijksfeest. Op 15 april 1905 werd het huwelijk voltrokken in het Zeeuwse dorpje Noordgouwe. De brui degom Jacob Hoekman, geboren in november 1880, was afkomstig uit Kloe- tinge op Zuid-Beveland; de bruid, Adri- ana van der Klooster, die van juni 1879 is, werd geboren in Stavenisse op Tholen. In de eerste jaren van hun huwelijk woonden zij in verscheidene Zeeuwse Ïilaatsen. Later vertrokken zij naar Hol- and: eerst naar Zevenhuizen en van af 1921 zijn zij in Vijfhuizen woonachtig. De heer Hoekman was landarbeider, maar vond ondanks de lange werktij den nog gelegenheid voor verschillen de activiteiten op sociaal en maatschap pelijk gebied. Uit het huwelijk werden negen kin deren geboren. Daarvan zijn er nog ze ven in leven, van wie er twee zijn ge- emigreerd naar Australië. Zij hebben 18 kleinkinderen en 9 achterkleinkinde ren. Zowel de bruid (85 jaar) als de brui degom (84) genieten een goede gezond heid, hoewel de doofheid wel een han dicap is. De heer Hoekman heeft tot zijn vijf en zeventigste jaar „bij de boer" gewerkt en is ook nu nog wel voor een licht karweitje te vinden. Wanneer het bruidspaar de tijd van hun jeugd vergelijkt met nu, dan komen HOOFDDORP, 7 april De stichting Muziek- en Zangcultuur in Haarlemmer meer houdt op 8 mei een prestatiecon cert voor zangverenigingen in Haar lemmermeer. Er hebben zich al vijftien koren aangemeld. Het concert wordt gehouden in de aula van de lagere tech nische school in Hoofddorp. In oktober zal vermoedelijk een der gelijk concert worden georganiseerd voor de plaatselijke muziekverenigin gen. Een jury zal aanwezig zijn om de prestaties te beoordelen. Aan het con cert zijn geldprijzen verbonden. BADHOEVEDORP, 7 april. Van 13 tot en met 27 april wordt in de aula van het Haarlemmermeer Lyceum te Badhoevedorp een tentoonstelling ge houden van werken van twaalf hout snijders uit Amanamkai in Nieuw Gui nea. De officiële opening van de expo sitie door loco-burgemeester A. van der Zwaard van Haarlemmermeer is op maandagavond 12 april om acht uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt de kleu renfilm Matjemosh vertoond en geeft de heer Anthony van Kampen een toe lichting op de expositie. De tentoonstelling is geopend 'szater- dags van 14.30 tot 18 uur, op zon- en feestdagen van 14.30 tot 18 en van 20 tot 22 uur, op werkdagen van 20 tot 22 uur en op werkdagen in de periode van 14 tot en met 26 april bovendien van 14.30 tot 18 uur. De expositie toont de resultaten van een onderzoek van acht maanden dat dr. A. A. Gerbrands van eind I960 tot midden 1961 in het dorp Amanamkai Instelde naar het kunstgebeuren in een Papoea-samenleving. De titel is Wow- Ipitsj, dat houtsnijder betekent. De hout- Tarras. Amanamkai is een dorpje met 600 a 700 inwoners aan de As-rivier op de zuidwestkust van Nieuw Guinea. Een bezoek aan het Haarlemmermeer Lyceum zal duidelijk maken, dat het met een weinig oefening niet zo moei lijk is de vreemde kunstenaar in zijn werk te herkennen en iets van zijn bedoelingen te legen begrijpen. De Asmatters saren tot voor kort ge vreesde koppensnellers en kannibalen. In verband met het gebruik om sterf gevallen te wreken worden houten beel den van de dode gemaakt. De housnij- ders maken al het houtsnijwerk dat ln verband staat met de overleden voor ouders, het koppensnellen, het voven- natuurlijke en de daarbij gebruikte sym bolen: voorouderbeelden en grote voor- ouderpalen, schilden met voorouderfi guren, voorstevens van boomstamkano's voorzien van voorouderfiguren, lange pagaaien met een voorouderfiguurtjd als bekroning, trommen en bamboesig- naalhorens versierd met kppensnellers- symbolen als de bidsprinkhaan, de zwarte koningskakatoe, jaarvogel of nautilusschelp. Zijn betaling vindt de houtsnijder in het prestige dat een ge slaagd werkstuk hem bezorgt. In aan zien staat een goed kunstenaar dicht Jusei, Matjemosh, Ndojoker, Sjuw en Finerus, Initjatjei, Itjembi, Jokominim, snijders zijn Bapmes, Bifartji, Bisjur, bü een groot koppensneller. ze niet uitgepraat. De bruidegom ging op zevenjarige leeftijd al werken als „koeienwacht" om het vee op de dij ken te laten grazen. Zijn werkuren wa ren van 's morgens vijf tot 's avonds acht uur; zijn loon twintig cent per dag. De bruid verdiende in haar betrekking een kwartje per dag. Toen zij gingen trouwen, verdiende de heer Hoekman een weekloon van... vijf gulden. De bruiloft wordt op zaterdag 10 april gevierd. Op deze dag is er ook een re ceptie, die wordt gehouden in het jeugd- gebouw van de gereformeerde kerk aan de Vijfhuizerweg van 3 tot 5 uur 's middags. DEN HAAG, 6 april Tussen werk gevers en werknemers in het wegver voer is overeenstemming bereikt over de inhoud van de CAO, die zal gelden van 1 april tot 31 maart 1966. De functieionen worden verhoogd met 5 procent. De voor het normale functieloon gel dende diensttijd wordt teruggebracht van 47 tot 46 uur en verder is het principe van de vijfdaagse werkweek aanvaard met handhaving van de va kantie op één en een kwart dag per maand. De voorstellen zijn inmiddels ter goedkeuring voorgelegd aan de Stichting van de Arbeid. LISSE, 7 april Door de Lisser Ren en Toervereniging „De Bollenstreek" wordt op bevrijdingsdag (5 mei) met een ploeg van zes amateurs deelgeno men aan de „klassieke" ronde om de Haarlemmermeer van het Halfwegse „De Bataaf". De zes deelnemende bol- lenstrekers zijn: Cok Stroombergen, Mijndert Tjoelker, Siem van Lierop, Piet v.d. Reep (allen Hillegom), Wim Janssen (Noordwijkerhout) en Co Oele (Lisserbroek)Als ploegleider zal waar schijnlijk oud-voorzitter Egbert van 't Oever optreden. Hij heeft voor de mees te van deze renners een trainingssche ma opgesteld en daardoor schijnt voor al Tjoelker goede vorderingen te ma ken. Komende zondag starten Tjoelker. Van der Reep en Van Lierop in de 175 km. lange omloop van de Baronie in Brabant. HAARLEM, 7 april In de zaal van het Bejaardencentrum aan de Berlage- laan werd maandagavond het grote klaverjastoernooi van het straatvoetbal Haarlem-Oost met een finale besloten. De meest succesvolle ploegen uit de voorrondes namen daar aan deel. Het team van De Brug, dat in het voor spel niet tot een triomf kon komen, bleek ditmaal over de beste klaverjas sers te beschikken en kwam in het be zit van de erebeker. De ploegen van THB, Suisse en De Glasblazers, die elk een ronde in het voorspel hadden ge wonnen, moesten nu met een mindere klassering genoegen nemen. De uitslag luidt: 1. De Brug met 22.874 pnt.; 2. Jan Gijzen met 21.123 pnt.; 3. THB met 21.008 pnt.; 4. Het Nieuwe Oosten met 20.196 pnt.; 5. DIO met 20.141 pnt.; 6. Suisse met 19.525 pnt.; 7. Parkwijk mét 19.142 pnt.;8. Van Zeggelen Boys met 18.939 pnt.; 9. De Glasblazers met 18.892 pnt.; lO.Schalk- wijk met 18.040 pnt. De opbrengst van dit toernooi, dat ge houden werd onder auspiciën van het Overkoepelend Orgaan der vrije klaver- jasverenigingen in Haarlem en omstre ken, komt ten goede aan het straat voetbal in Haarlem-Oost. Voor zondag 2 mei is er reeds een sportdag vastge steld op het gemeenteveld aan de Prins Bernhardlaan. Aan dit sportfeest zullen twintig elftallen meedoen. TENTOONSTELLING De stich ting Jong Haarlem Vooruit opent op zaterdagmiddag op 10 april om half drie in de aula van het Stedelijk Gymnasium te Haarlem een tentoonstelling die een beeld geeft van de op verscheidene cursus sen bereikte resultaten en gemaakte voorwerpen. Na de opening geven eni ge cursisten een modeshow van door henzelf op de cursus kostuumnaaien gemaakte kleding. De tentoonstelling is verder geopend op zaterdagavond van zeven tot tien uur en op zondag middag 11 april van half drie tot vijf uur. HAARLEM, 7 april In de eerste klas heren van de handbalafdeling Haarlem en omstreken is er voor wat de wedloop naar het kampioenschap be treft enige spanning gekomen. Lijst aanvoerder Zandvoortmeeuwen sneuvel de namelijk verrassend tegen Concor dia 2. Bij de dames onderstreepte kop loper De Blinkert 2 zijn aspiraties door IEV terug te wijzen. Voor wat de hoofdklasse heren betreft: daar leverde Aalsmeer zware strijd met AHC, wat tenslotte in een kleine nederlaag voor de ploeg uit de bloemenplaats eindigde. In de overgangsklasse toonden de da mes van De Blinkert duidelijk tekenen van herstel met een verdienstelijk ge lijk spel tegen SEW. Voorts bleven de heren van Aalsmeer 2 gevaarlijk in de buurt van de laatste plaats in de eerste klas van district West A hangen door een teleurstellende nederlaag tegen hek kensluiter BHC. En Rapiditas verloor hier van UD. Het is Aalsmeer dus niet gelukt, zich veiligheidshalve met twee punten te verrijken. Het Amsterdamse' AHC begrijpelijk boordevol strijdlust, gezien zijn positie op de ranglijst van de hoofdklasse toonde zich een ener gieke tegenpartij, die tenslotte na heel veel spanning met 15-14 aan het langste eind trok. Overige uitslagen: Operatie- Niloc 10-16, PSV—ESCA 8-13, Hellas— Stratum Meteoor 12-10. De stand: ESCA 9-18: PSV 8-11, Ope ratie 9-10; Niloc 9-10; Hellas 9-8; Aals meer 9-7; AHC 8-4; Stratum Meteoor 9-2. Zal het de dames van De Blinkert in de overgangsklas A toch wel luk ken, het dreigende degradatiegevaar af te wenden? Te oordelen naar de strijd tegen SEW is men geneigd, deze vraag bevestigend te beantwoor den. Het resultaat (4-4) mag dan ook zeker verdienstelijk worden genoemd. Overige uitslagen: Amstel-E en 0 4-4, AthletaMicrometers 4-2, V en K- UDI 9-7. De stand: Athleta 11-16; Microme ters 11-15; SEW 10-14; E en O 11-12; Amstel 10-8; UDI 11-8; Blinkert 11-7; V en K 11-6. De heren van Aalsmeer 2 staan in de eerste klas van district West A voor de zware opgave, zich uit de gevaren zone weg te werken. Voorlopig nog zon der noemenswaardig resultaat, want de reserves slaagden er ditmaal zelfs niet in, hun wedstrijd tegen het lager ge klasseerde BHC met een positief resul taat af te sluiten. Het werd een teleur stellende nederlaag van 6-8. Mede door dit resultaat zakte Rapiditas naar de 116 schoolk: op 12 maa teljjk verkeersexamen en vorige week dinsdag rond de Bennebroekerdreef het praktische deel aflegden, zijn 108 meisjes en jongens geslaagd. Zjj ont vingen dinsdagmiddag hun diploma, alsmede een mouwembleem, tijdens een feestelijke bijeenkomst in het katholiek verenigingsgebouw aan de Schoollaan. De burgemeester van Bennebroek, de heer D. Thomassen Tuestink van der Hoop van Schlochteren, sprak de kinde ren toe. Hij liet vier kinderen front voor de medeleerlingen maken, omdat zij het examen met nul fouten hebben afgelegd. Het zijn Anne Alons en Amy Terese Brömelcamp van de openba re Sparrenbosschool, alsmede Elisabeth Schaaij (dochter van wachtmeester Schaaij, die de leiding heeft van de ver- keersexamens in Bennebroek) en Jaap Lekkerkerker, beiden van de christe lijke Willinkschool. De burgemeester wees de kinderen erop, wat het betekent gediplomeerd verkeersdeelnemer te zpn. Langs de weg zal de verkregen kennis in de praktijk moeten worden gebracht. De meisjes en jongens moeten een levende rekla- me voor het Veilig Verkeer zijn. Spre ker achtte dit in een geordende samen leving van Nederland niet moeilijk. Hij bracht de kinderen zijn onlangs gemaakte reis naar Egypte in herinne ring, waar in de hoofstad het zeer druk ke verkeer soms moet wachten voor een overstekende kameel. De burgemeester bleek bijzonder ver heugd, dat het gemiddeld aantal fouten p. leerling was gedaald van 4.46 in '64 tot 3.99 dit jaar. Hij dankte voor hun mede werking de hoofden der school, het on derwijzend personeel en de aanwezige bestuursleden van de afdeling Benne broek van het Verbond voor Veilig Ver keer. De door dit Verbond in 1961 uit geloofde wisselbeker ging naar de Spar renbosschool. Deze school won de beker drie keer, de Willinkschool twee keer in de ertussen liggende jaren. De Bram Bolluyt-wisselbeker werd, evenals in 1961 en in 1963, gewonnen door de Wil linkschool. Vorig jaar werd de St. Jo zef meisjesschool winnaar van deze be ker. Van laatstgenoemde school werd hulde gebracht aan Elsje Hoeker, die maar één fout in het hele examen maak te. Zuster Theresinva kreeg de doos chocolade aangeboden, omdat zij op de verkeersdiploma's de namen van de 108 deelnemers geschreven had. Examenleider Schaaij voegde hier nog aan toe, dat door de kinderen van alle scholen zeer hard is gewerkt. De vier scholen lagen niet ver uiteen. De bekers werden met slechts gering ver schil gewonnen. Het gemiddelde aan tal fouten per leerling, totaal 3.99, was bij het schriftelijk examen 2.67 fout en bij het praktische examen 1.31 fout. Leerlingen van de kweekschool in Heemstede, de r.k. kweekschool en de kweekschool in Heemstede verleen den dit jaar medewerking bij het af leggen van het praktische examen. laatste plaats. Deze ploeg moest het opnemen tegen UDI dat zijn titelkansen niet wenste te verminderen en met een score van 3-7 het volle pond opstreek. Overige uitslagen: Amersfoort-Niloc 13- 8, AchillesUnitas 9-8. De stand: Achilles 9-17; Amersfoort 9-15; UD 9-14; Unitas 9-7; Niloc 2 9-6; Aalsmeer 2 9-5; BHC 9-5: Rapiditas 9-3. Onweerstaanbaar blijft Oe Blinkert 2 in de eerste klas dames van de af deling Haarlem en omstreken op het rechte pad voortgaan. Weliswaar bood IEV goede tegenstand, maar het kon uiteindelijk toch niet verhinderen dat de lijstaanvoerder met 2-5 twee punten rijker werd. Tussen HBC en DSO ont wikkelde zich een spannende strijd, die laatstgenoemde met 3-4 in zijn voordeel besliste De stand: Blinkert 2 9 15; TYBB 8 11; DSO 9 10; IEV 8 7; HBC 7 5; IJmond 2 9 2. Zoals reeds aangestipt leden de he ren van Zandvoortmeeuwen in de eerste klas een verrassende nederlaag tegen Concordia 2 dat juist over iéts meer doortastendheid beschikte: S-ll. Zoals verwacht delfde IJmoncl 2 het onder spit tegen De Blinkert 2 (7-11). De stand: Zandvoortmeeuwen 10 17; Rapiditas 2 9 12; Concordia 2 9 12; Blinkert 2 9 11; IJmond 2 10 4; IJ mond 3 9 0. WEST A dames 2 B: Concordia Rapiditas 1-2, Zeeburg 2 ADO 4-3, IJmond Tonegido 6-3. Heren 2 B; Blauw Wit 2Lynden 11-12, Amstel IJmond 5-12, Zeeburg Concordia 15- 9, De Blinkert Tonegido 16-3. AFDELING HAARLEM e.o. dames tweede klas: Samen Een Full Speed 2 8-4, ADO 2 Rapiditas 2 4-1, Con cordia 2 Zandvoortmeeuwen 3-3. He ren tweede klas: Concordia 3 HOC 4-7, Blinkert 3 Zandvoortmeeuwen 2 5-14, Full Speed Atlas 6-4. HILLEGOM, 7 april Vanmorgen omstreeks acht uur vond op de Van den Endelaan een slippartij plaats, waarbij drie personenauto's zware mate riële schade opliepen. Tengevolge van het gladde wegdek slipte in de bocht van de Van den Endelaan een auto, die aan de achterzijde door een andere auto werd aangereden. De eerste auto werd daarbij tegen een geparkeerde auto opgedrukt. Er werd door het onge val geen persoonlijk letsel toegebracht. MARKTBERICHT PURMEREND, 6 april 12.000 Kippeneieren 13.50 tot 14.50 per 100. 600 Eendeneieren 9.— per 100. 1.500 Kievitseieren 0.40 tot 0..' per stuk. Veemarkt. Runderen totaal 1025 stuks. 230 Vette koeien I 3.85 tpt 4.30 per kg. 562 Gelde koeien 810 tot 1020 per stuk. 155 Melkkoeien 925 tot 1350 per stuk. 60 Pinken I 575 tot 710 per stuk. 18 Stieren 3.80 tot f 4.10 per kg. 24 Graskalveren 1 350 tot 460 per stuk. 22 Vette kalveren 2.80 tot 3.40 per kg. 1631 Nuchtere kal veren, slacht ƒ40 tot ƒ90 per stulr en 1.50 tot 1.80 per kg. idem fok 10 tot 150 per stuk. 176 Vette varkens, slacht 1.78 tot f 1.88 per kg. idem zouterij 1.70 tot 1.80 per kg Vette reugen 1.60 tot f 1.70 per kg. 953 Biggen en schrammen. Biggen 45 tot 65 per stuk. Schrammen 70 tot 120 per stuk. 23 B'okzeugen 350 tot f 450 per stuk. 807 Schapen, vet'e f 105 tot 140 per stuk. Vette lammeren 120 tot f 170 per stuk. Overhouders, mager 100 tot f 130 per stuk. Schapen met 1 lam 130 tot 180 per stuk, idem met 2 lam. 190 tot f 260 per stuk. 43 Bokken en geiten f 10 tot f 60 per stuk. 11 Paarden 800 tot 1400 per stuk. Totaal 4711 dieren. KAASMARKT BOI.EGRAVEN, 6 april Aanvoer 14 partijen Goudse kaas. Prijzen: I 3.00-3.20 per kg. Handel flauw. HILLEGOM, 7 april. Gisteravond had in Hotel Sistermans de jaarver gadering plaats van de N.K.V. afdeling Hillegom. De voorzitter, de heer J. J. Kok meende er goed aan te doen op de eerste vergadering van de afde ling Hillegom een overzicht te geven van de toestand van de katholieke vak beweging als K.A.B. en duidelijk te stellen wat de omzetting in het N.K.V. betekent. Hij wees er op dat de werk zaamheid van de vakbeweging zich ook uitstrekt tot over de grenzen en de internationale samenwerking in beteke nis toeneemt. Wat de nationale loonpo litiek betreft is het voor dt erkende vakorganisaties een moeilijke tijd door de velerlei akties buiten deze organi saties om. Daarbij wordt geen rekening gehou den met de grotere lasten die een deel van de gemeenschap zal moeten op brengen in de verhoging der prijzen op allerlei gebied. Aan de lokstem van deze onverantwoor delijke drijvers wordt teveel gehoor ge geven ook door leden van de bonafide vakorganisaties. Hij noemde dit voor de leden van deze organisaties een on christelijke geste. Van de leden van de ze organisaties wordt gevraagd hierte gen te ageren en daarbij te bedenken dat onze welvaart daardoor wordt uitge hold, de kartel- en monopolievorming er door wordt versterkt en de klassen strijd weer terugkeert, nadat zij met veel moeite was uitgebannen. Dit alles moeten de N.K.Vers in de gaten houden en beseffen. Ook het zwakke punt, van de zwarte lonen komt weer meer in toepassing. De opvoering der lonen die door individuele werkgevers soms wordt toegepast en door zwart-loon of door het instellen van hogere functies bij het bedrijf kan ons welvaartsniveau in ge vaar brengen. De verandering van de katholieke vakbeweging tot N.K.V. houdt ook in dat in de vergaderingen van het over koepelend orgaan alleen de afgevaar digden van de verschillende vakgroe pen aan het woord zullen komen en stemrecht zullen hebben. Alleen de besturen krijgen e.en op roep om naar deze vergaderingen te komen. De leden van de vakafdelingen hebben wel recht van toegang, maar bemoeien zich niet met de gang van zaken. Daarvoor moet er in de verga deringen van de vakgroep alles wat er van belang is voor de leden van deze vakgroep worden behandeld. Medegedeeld werd dat de heer Th. Bakker benoemd was in het werkloos heid comité in Hillegom en de heer H. Jansen werd als lid van het be stuur benoemd als vertegenwoordiger van het solidariteitsfonds. De secre taris, de heer J. Prins gaf een over zicht van de voornaamste gebeurte nissen in het voorbije jaar en her innerde aan het goedgeslaagde feest ter gelegenheid van het 50-jarig jubi leum. Het ledental nam weer toe. Naar- aanleiding van de viering van het gouden jubileum was er in de kas een tekort ontstaan, dat uit de reser ves was bijgevuld. De moeilijkheid om de begroting voor 1965 sluitend te maken noodzaakte het bestuur om voor te stellen de tof nu toe ver leende subsidies aan diverse charita tieveinstellingen in te "trekken. De N.K.V. heeft ook m dit opzicht een andere opvatting dan de vroegere K.A.B. ZANTVOORT, 7 april Voor de Zantvoortse bejaardensocieteit „Voor anker" zal de acteur Hans Tiemeyer vrijdagmiddag 9 april in Zomerlust ver zetsgedichten uit Europa voordragen. CINEMA PALACE: The carpetbaggers, volw. 2 en 8 uur. FRANS HALS: Zo'n soort meisje, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: Meisjes in verkeerde handen, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Onderwereld Pigalle, 18 Jaar. 2. 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Mensen van Morgen, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m woensdag: Liefde in de arena, 18 jaar. 2.30, 7 en 8.15 uur. STUDIO: Moord aan boord, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Gisteren, vandaag en morgen, volw. 8.15 uur. Woensdag 7 april Stadsschouwburg. 8 uur: Het Nationale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Ballet ln vier actes van Peter I. Tsjaikofsky „het Zwanen- meer". Donderdag 8 april Stadsschouwburg. 3 uur: Toneelvereniging Cremer met „Op goed geluk". Woensdag 7 april Aula Lourens Costerlyceum. 8 uur: Ouder ver. Lourens Costerlyceum: Dr. E. H. F. van der Lely spreekt over .Technische vooruitgang en haar invloed op opvoeding en onderwijs. Stadhuis. 2 uur: Gemeenteraad. Donderdag 8 april Rest. Brinkmann. uurPac Cliristi, Kerk en Vrede, Bahai wereldgeloof, Wereldgeloof, Wereldfederalisten. Discussie-P id met een forum. Openbare bijeenkomst. Spreker: Prof. dr. B. Delfgaauw. Onderwerp: „Vrede en welvaart". Aula A. H. Gerharaschool. 8 uur: Haar lemse Discoclub: Muziekavond. Frans HanuuuseumWerken uit de Haar lemse schooi van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collec.ie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van I tot 5 uur. Teylers Muse nn: Schilderijca 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, i6e t/m 1 eeuw. Fos- ielen en Natu rkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van II 3 uur. Eerste -ondag van de maand van 1 3 vur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze ..unstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Bisschoppelijk Museum: Ten JOI,stelling van de Limburgs' kunstenaar Géne Eggen (t/m 25 april). Woonhuis Jaco.uc van Looy, KI. Hout weg 103. Het vo rnwige 'oonliuis van d* schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donferdaga van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Vishal: Exuositia van poppen, van Maja Alexander en Trudy de Ruyter (t/m 25 april). Keukenhof, Lisse: Openluchttentooustel- ling van voorjaars- en zomerbloemen. Dag. geopend van r rur tot zonsondergang (t/m medio rr d). In 't Goede Uu.Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en van 1.30 5 uur. Zondag 1—5 uur. FILMS: CIiJY"ï?E+ATEÏV uur: Spoorwegoorlog Ia het Westen, 14 jaar. DIVERSEN: Woensdag 7 april Rest. TreslongBakkerij enten toonstelling. Opening door burgemeester Niekerk. DIVERSEN: Keukenhof, Lisse: Openluchttentoonstel- ung van voorjar. u- en zomerbloemen. Dag. geopend van C uur t/m zonsondergang (t/m medio mei). FILMS: ROYAL-THEATER, t/m woensdag 8 uur; Voor wie de klok luidt. 14 jaar. FILMS: CAMERA: James Bond contra Di. No 14 Ir. 2.30. 7 en 9.15 uur. LIDO: Ston.i .c.- zonder genade, 18 Jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur LUXOR: De held van het lunapark, 14 laar. 2.30, 7 en 9.15 uur. REX: De piraten van Hablo, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Alta Infedelta, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. DIVERSEN: Woensdag 7 april Stadsgehoorzaal. 8 uur: Gymnastiek- uitvoering D. O. S. Donderdag 8 april Stadsgehoorzaal, i uur: Gymnastiek- uitvoering D. O. S. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Oudheden, Rapenburg: „Opgravingen in Bijbelse grond". Geopend van 10 5 uur (t/m 19 september). „De Ruif", Jan Vossensteeg 59: Grafiek van Theo Ros. Geopend t t 24 uur. 't/m 30 april). Taveerne „Tastevin", Beestenmarkt 14; Schilderijen van Klaas Sans. Geopend vaa 5.30 24 uur. (t/m 18 april).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2