Armoede Indonesië Rassen discriminatie Giro Wegens benoeming rijksinspecteur jeugdvorm ing Vele vrienden nemen afscheid van Haarlems stuif-stuiver nummer één: F. Gustenhoven Hartelijke hulde in speeltuin- gebouw aan Planetenlaan Ongevallen in Haarlem Hond per ongeluk achter auto gebonden Geen wieler ronde in Schalkwijk op koninginnedag leeuw house of enqiand Heemsteeds Amateur Toneel speelde „Het oude ijzer" Leerlingen „Mater Amabilis' toonden zelf-gemaakte kleding Verrassende resultaten op de show ,y€* Wachtverbod Smedestraat P. Kobes bij zilveren feest gehuldigd Mozart-concert in Minerva Politie geeft geen toestemming Voorstelling veel te lang Kla vergassers wachten nog vele toernooien van hei hïén \*irS Op 9 april v man wordt WOENSDAG 7 APRIL 1965 PAGINA 3 Daniel Wayenberg solist bij N.PH.O. DANIEL WAYENBERG De heer F. Gustenhoven en zijn opvolger bij de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin, de heer P. Dullaart (links.) HOUSE OF ENGLAND'S De Koning van het dierenrijk feent dit voorjaar zijn beige en bruinen en al zijn tussentinten aan de heren van het mannenrijk. House of England introduceert een zeer ge varieerde lijn kostuums irr "Colori di Leone": ruiten, strepen en melanges. Kom en kies een pak, dat U zoveel overwicht geeft op Uw omgeving, dat U niet eens hoeft te brullen. v.a. 229,50 mmm Weer eens wat anders dan anders op roodkapje. de show: een carnavalesk Burgerlijke Stand Haarlem Als de bewoners van de nieuwbouw huizen aan pas aangelegde straten hun van radio, t.v., ijskasten en andere gemakken voorziene woningen willen bereiken, dan zullen zij 's avonds en 's nachts langs bijkans onverlichte straten moeten gaan. Dit is het gevolg van de door het Noord-Hollandse pro vinciaal elektriciteitsbedrijf noodge dwongen ingevoerde bestedingsbeper king. Derhalve: I n de woningen de prettige dingen die wijzen op toene mende welvaart, doch daarbuiten een demonstratie van de armoede der overheid als het aankomt op het tref fen van in het algemeen belang nodige voorzieningen. Er bestaat op het eerste gezicht geen verband tussen het annuleren van een Indonesische miljoenenorder bij DAF en recente verklaringen uit Indonesië, dat in 1969 geen volksstemming ge houden zal worden in het voormalige Nederlands Nieuw-Guinea. Nederland heeft enige tijd geleden Indonesië een krediet beloofd ten be drage van honderd miljoen gulden. Tevens heeft Nederland nog een aan tal lopende verplichtingen inzake de ontwikkeling van het huidige West- Irïan. Het minste wat Nederland ver dachten mag is, dat Indonesië zijn in ternationale afspraken nakomt en daarvoor de nodige garanties geeft. Hoe happig het Nederlandse bedrijfs leven ook is op goede betrekkingen niet Indonesië, het gaat bij deze be trekkingen niet alleen om geld en za ken doen, maar ook om mensen en mensenlevens. Het communisme kent officieel geen rassenonderscheid. De volgelin gen van Marx en Lenin staan altijd vooraan wanneer het er om gaat de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika of de rassenscheiding in de Verenigde Staten te veroordelen. Wie in een gla zen huis zit, doet er echter verkeerd aan met stenen te gooien. Meer en >neer blijkt, dat in het Sovjet-paradijs 'tiet alleen de joden, maar ook de kleurlingen niet de behandeling ge nieten, welke zij zouden mogen ver dachten. Na de recente relletjes in ,®"rSië is zelfs een aantal neger denten uit Kenia teleurgesteld en verontwaardigd naar huis terugge keerd. De Sovjet-Unie heeft hiermee in niet geringe mate haar „gezicht verloren" in de jonge Aziatische en Afrikaanse landen. Belangrijker vinden wij het echter, dat eens te meer bewezen is, dat het niet zo zeer de wetten zijn die het kwaad van de discriminatie in stand houden als wel het tekort aan medemenselijkheid. Of dat nu in Zuid- Afrika is, de Verenigde Staten, de Sovjet-Unieof Nederland. De PTT heeft een fraai technisch succes geboekt met de volledige auto matisering van de girodienst. Dit suc ces is bovendien een jaar eerder be reikt dan men had verwacht. Ook voor de klanten van de girodienst is dit alles van bijzondere betekenis. Het binnenlandse betalingsverkeer wordt er in niet geringe mate door verge makkelijkt. En, wat nog belangrijker is, zonder veel problemen kunnen nieuwe gegadigden in het giroverkeer worden opgenomen. Het succes van de PTT met het in lopen van de achterstand bij de giro dienst vestig' eens te meer de aan dacht op de achterstand bij de tele foondienst. De telefoon is zo mogelijk een nog belangrijker schakel in het maatschappelijk verkeer dan de giro. De onmogelijk lange wachtlijst, waar door duizenden benadeeld worden bij de uitoefening van hun beroep of be drijf blijft .jen zwarte vlek op het blazoen van de PTT. De vol-automati- sche girodienst wist deze niet uit. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii HAARLEM, 7 april Burgemeester en wethouders van Haarlem hebben een wachtverbod vastgesteld voor het ge deelte van de Smedestraat tussen de Kruisstraat en de scheiding van de per celen Smedestraat 9 en 11 (politiebu reau), de westelijke weghelft van het gedeelte van de Smedestraat tussen de scheiding van de percelen Smedesraat 9 en 11 en de Grote Markt, alsmede voor de Schoutensteeg en de Morinne- steeg. Voor de oostelijke weghelft van het gedeelte van de Smedestraat tussen scheiding Smedestraat 9 en 11 en de Grote Markt wordt een stopverbod vast gesteld. De Morinnesteeg wordt geslo ten verklaard voor alle motorrijtuigen in de richting van de Ceciliasteeg naar de Smedestraat. BEJAARDENBOND Door de afd. Bollenstreek van de Alg. Bond van Ambtenaren wordt donderdag 8 april de jaarlijkse algemene vergadering ge houden in de Witte' Zwaan, aanvang half 8. Er zal een nieuwe voorzitter gekozen moeten worden, aangezien de heer R. W. Oosterhof niet meer her- I^iGsb^cir is KORTE POELLAAN Burgemeester en wethouders hebben besloten de Kor te Poellaan gesloten te verklaren voor alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in de richting van de Lange Poel laan naar de Kleine Houtweg. Voor de noordzijde van de Korte Poellaan is een wachtverbod ingesteld. HAARLEM, 7 april Niet in een zaal met goudleer-behang, niet binnen een décor van Haarlemse voornaam heid heeft gisterenavond de heer F. Gustenhoven afscheid genomen, maar op de in dit geval meest repre sentatieve plaats, die er maar te be denken valt, namelijk een clubgebouw van een Haarlemse speeltuin. Daar en nergens anders zou hij echt afscheid kunnen nemen, daar en nergens an ders zou de juiste sfeer gevonden kun nen worden. Tot die zekerheid zijn Hij en zijn vele vrienden zonder twijfel ge komen, toen hij in het clubgebouw van de speeltuin Noordervreugd aan de Planetenlaan op hartelijke wijze uit de kring werd gezet en er meteen op nog hartelijker wijze langs een achterdeur weer werd binnengehaald. De heer Gustenhoven is namelijk officieel in functie getreden als rijksinspecteur voor de jeugdvorming in de provincie Noord-Holland en Utrecht. Dat bete kende, dat hij tal van andere func ties moest neerleggen, waarvan de voornaamste - zijn „Levenswerk" - het het secretariaat van de Katholieke Vereniging voor het Gezin. Vanwege deze organisatie ook was de afscheids bijeenkomst belegd, maar tientallen re laties uit andere kringen van het jeugd werk lieten evenmin verstek gaan. Ten slotte zou men wel afscheid van hem nemen, maar hem voortaan toch weer in een andere kwaliteit blijven ont moeten. Zo stond die grote vriendenkring samengepropt in het speeltuinzaaltje. Een gemoedelijke groep, die in een on gedwongen sfeer geen stadhuiswoor den hoefde te gebruiken. Men kon el kaar lachende de waarheid zeggen en daarvan werd druk en met geest ge bruik gemaakt. De enige die zich wat HAARLEM, 7 april Het negende en laatste concert in de vrijdagserie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal plaats vinden op vrijdag 9 april. Aan dit concert, dat onder lei ding zal staan van Marinus Adam, zal de pianist Daniël Wayenberg solisti sche medewerking verlenen. Door hem zal Rachmaninoff's Rhapsodie voor piano en orkest op een thema van Pa- ganini uitgevoerd worden. Het orkest zal het concert openen met de sym fonie „Mathis der Maler" van Hinde- mith en zal na de pauze de Derde symfonie van Brahms uitvoeren. Daniël Wayenberg werd in 1929 in Parijs geboren. Zijn leraren waren Ary Verhaar in Den Haag en Marque- rite Long in Parijs. In 1949 won hij de Grand Prix de la Viile de Paris als jongste deelnemer aan het con cours Marguerite Long-Jacques Thi- baud. Daarna volgden concerten en re citals in vele landen elkaar op. Na zijn Amerikaanse debuut in 1953 in de Car negie Hall in New York, werd hij de volgende jaren uitgenodigd voor uitge breide tournees door de Verenigde Sta ten en Canada. In dezelfde periode trad hij op in vele landen van Europa, Zuid Afrika, West-Indie. Drie van zijn grammofoonopnamen werden onder scheiden met de Grand Prix du Dis- que. Tussentijds waren hem de Har riet Cohen-Dinu Lipattiprijs en de Ere medaille van de stad Parijs ten deel gevallen. In april 1964 speelde Daniël Wayenberg samen met het Concert gebouworkest twee concerten in de Car negie Hall en Lincoln Centre in New York, ter gelegenheid van de opening van de Wereldtentoonstelling 1964. HAARLEM 7 april Gisteren reed de 72-jarige J. J. per fiets op de Har- menjansweg toen hij vermoe delijk linksaf de Damaststraat wilde inslaan. Hij lette niet voldoende op het verkeer en werd door een bestelauto aangereden. De man liep een kom- fractuur op en moest naar de Maria- stichting worden overgebracht. Op de kruising Vlaamseweg - Wes telijke Randweg verleende de 66-jarige mevr. C. J. V.-B., die op de fiets reed, geen voorrang aan een personenauto. Zij werd gegrepen en brak een arm en een been. Zij werd naar het Grote Gasthuis overgebracht. ongemakkelijk voelde, was Gustenho- weg ven zelf. Twee uur lang moest deze bewegelijke man op z'n stoel blijven zitten. Er viel niets voor hem te or ganiseren. Af en toe keek hij wel wat schuins op zij, of het allemaal wel goed zou lopen. Of er geen spreker werd overgeslagen. Of het niet tijd werd, dat hij ook een woordje zou zeg gen. Iedereen was het er over eens, dat het een merkwaardige zaak zou zijn, dat Gustenhoven niet van het ene punt naar het andere punt zou stuiven, in welke kwaliteit dan ook. Niemand kon zich nog indenken, dat Gustenhoven ge haast niet ergens meer zou binnenplof- fen, gewapend met een tas vol geor ganiseerde papieren. De voorzitter van de Katholieke Vereniging voor het Ge zin, drs. N. van Wersch, zei het heel karakteristiek: het is voor iedereen nog erg moeilijk onze vereniging zich voor ie stellen Gustenhoven. Maar even moeilijk is het zich Gustenho ven zonder onze vereniging voor te stellen. En daarmee sloeg hij de spij ker op z'n kop. Zjjn befaamde ritten - zeg maar do denritten - van de ene speeltuin naar de andere, waren spreekwoordelijk ge worden. Bij welke speeltuin stond hij niet te boek als de grote „duivel", die overal achter aan gaat. De heer Van Wattingen, spekend namens de aange sloten speeltuinen, liet dat duidelijk in zijn woorden doorklinken. Er moest wel eens met „tegenstanders" gevoch ten worden om tenslotte elkaar de hand te geven. Het Haarlems Speeltuin Ver bond kan daarvan meepraten en ziin voorzitter, de heer Catz, kwam dat nog eens uitdrukkelijk zeggen. In zo'n baan als waaraan Gustenhoven verslaafd was moet je wel eens een handig spel letje spelen. Ook tegenover de gemeen te. Hij verstond die kunst, blijkens een zeer betrouwbare getuige in de per soon van wethouder Voskuilen. Hoe het allemaal mogelijk was? Gus tenhoven hechtte meer waarde aan persoonlijke contacten dan aan ambte lijke instanties. Dat werd duidelijk uit het geestige toespraakje van de heer Heijers, directeur van Sport en Jeugd zaken. Maar nu is Gustenhoven zelf ambtenaar geworden, een hele hoge, vond ds. Jacobson, die namens de Raad voor de Jeugd sprak. Hij gaf een prachtige sneeren HAARLEM, 7 april De heer P. B. Kobes is gisteren in het Gemeen telijke Waterbedrijf hartelijk gehuldigd wegens zijn zilveren jubileum. In zjjn toespraak verklaarde de directeur, ir. S. J. Meijn, dat hij de jubilaris die thans opzichter is, heeft leren ken nen als de ziel en de motor van zijn afdeling. Namens het heer Kobes de gebruikelijke oorkonde en een gratificatie. De chef van de afdeling-distributie, de heer J. F. Hoek. herinnerde aan de tijd, dat de heer Kobes in Duitsland werkzaam was bij het herstel van het waterleidingnet in Aken. Namens het personeel werd de jubilaris met een pols horloge verrast. Nadat de jubilaris nog was toege sproken door de heren C. van Eek- namens de collega's, J. Wildschut van de Algemene Bond van Ambtenaren en N. Blokdijk namens de personeelsver eniging, sprak hij een geestig dank woord, waarin hij ook zijn oud-patroon de heer Hollander, die aanwezig was betrok. HEEMSTEDE, 7 april Woensdag H april verzorgt het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends in het Minerva-thea- ter het derde concert in de Mozartcy- clus. Solistische medewerking verle nen de pianist Hans Henkemans en de hoboist Henri Gouder de Beaure gard. HAARLEM, 1 april Van 10 tot en met 13 juni wordt in het Frans Hals museum een tentoonstelling gehouden van poppen, vervaardigd door Maja Alexaneder en Trudy de Ruyter. De ex positie wordt vrijdag 9 april, 's avonds om kwart over acht geopend in de re- naissancezaal van het museum door prof. dr. Fr. van Thienen. op het ambtelijk apparaat. Het ambtenaarschap lachte hem gul toe. Niet het zure lachje, maar de pret van „we krijgen je nog wel". Dat kon gisteravond allemaal. Zo kon wethou der Van Liemt, vroeger voorzitter van de Vereniging nu (nog) voorzitter van het Interparochieel Charitatief Cen trum, Gustenhoven een lastige jongen noemen, die nu een welverdiende hul de onderging. Maar door al die ple zierige, badinerende toespraken klonk de grote waardering door voor het e- norm vele werk, dat Gustenhoven ten dienste van de Haarlemse jeugd heeft verzet. Een waardering, die in een ander vlak. herhaaldelijk ook naar mevrouw Gustenhoven werd toege speeld. En terecht. Zo werd het een voortreffelijk vriendenfeest, waarop fraaie geschen ken niet achterwege bleven. De scheidende en toch blijvende Gus tenhoven wilde allemaal wat tot z'n juiste proporties terugbrengen, maar wat gezegd was, bleef gezegd. Dat moest hij accepteren. En hij was voor alles heel dankbaar. Aan het slot van zijn dankwoord sloeg hij even aan het organiseren, toen hij zijn toehoorders nog een paar 'pun tjes mee wilde geven. Het bleef dit maal bij het „ten eerste". Er kwam geen „ten tweede", en dat was, dat iedereen hem nog persoonlijk een hpnd kwam geven. HAARLEM, 7 april Een bewoner van de Edisonstraat reed gisteren met zijn vrachtauto op de Leidsevaart, toen hij door een juist passerende buschauf feur heel nadrukkelijk werd gewaar schuwd. De man stopte en ging kijken wat er aan de hand was. Tot zijn ont zetting zag hij, dat zijn hond met een touw aan de vrachtwagen vastgebon den was en dat het dier over de weg was meegesleurd. Gelukkig was het niet ernstig gewond geraakt. De man bracht de hond weer naar huis en verzorgde de wonden. Achteraf bleek, dat de hond zijn mand heeft in de schuur, waar ook de vracht wagen staat. Gewoonlijk wordt de hond met een touw vastgezet aan de muur. De kinderen van het gezin waren met de hond gaan wandelen en bij thuis komst hadden ze per ongeluk de hond aan de vrachtwagen van hun vader vast gebonden. Toen deze wilde wegrijden, had hij eerst nog gekeken, of de hond wel in zijn mand lag, maar de man, die door het gebeurde erg overstuur was geraakt, had niet gezien, dat het touw aan de auto gebonden was. HAARLEM, 7 april Het nieuwe stadsdeel Schalkwijk in Haarlem zal het op Koninginnedag (vrijdag 30 april) zonder wielerkoers moeten stellen. Het vorige .jaar werd er voor de eerste keer door het Oranjecomité „Schalkwijk" in samenwerking met de Haarlemse wie lerclub „De Kampioen" op de dertig ste april een Oranjeronde gehouden en die was toen een sportief succes. Dit maal krijgt men echter van de overheid en politie geen toestemming voor liet rijden van de ronde op Koninginnedag. De eerste Schalkwijker Oranjeronde werd gehouden op een 1200 meter lang parcours aan de Duitslandiaan in de Europawijk. De plaatselijke favoriet Ted Blom besliste hem in zijn voordeel. Ook de publieke belangstelling voor dit wie- Ierfestijn viel alles mee. Het lag dan ook in de bedoeling van de organisato ren om er een jaarlijks weerkerend evenement van te maken en het in de toekomst nog grootser op te zetten. Zo als in vele andere steden en dorpen van het land de viering van Ktfhinginnedag met een wielerkoers opgeluisterd wordt. Helaas blijkt dat in de „sportstad" Haarlem niet mogelijk te zijn. Voor verschillende Haarlemse ama teurs is het niet doorgaan van de ronde in Schalkwijk een domper, want zjj had den ingeschreven voor het 's morgens te houden Oranjecriterium van Lisse met de bedoeling om 's middags voor eigen publiek in Schalkwijk aan de slag te gaan. I Irl' er;rnl\p) HEEMSTEDE, 7 april De kath. toneelvereniging „Heemsteeds Amateur Toneel" heeft gisteravond niet een uit voering in het Minerva Theater van „Het oude ijzer" haar leden en dona teurs van een onvervalst familiedrama laten genieten. Het stuk van Hans Nesna wordt gekenmerkt door verschillende stemmingen. Ernst en humor wisselen elkaar af en ofschoon de auteur er geen nieuwe wegen mee bewandelde is het stuk voor de amateurtonelisten als het ware op het lijf geschreven. De handeling speelt zich af in de familiekring van een dorpsmid, die na een erfenis in één klap een vermogend man is geworden. Teneinde de oude en gezellige sfeer in het gezin te be waren houdt hij een en ander zorgvul dig geheim. Zijn vrouw en kinderen weten niet beter, of vader verdient zijn geld aan een florerende handel in oud ijzer. Totdat zjj er achter komen hoe de vork in de steel zit, waarmee de narigheid dan begint. Vrouw en kinde ren eisen hun aandeel op van de erfe nis en na een felle en dramatische climax valt het gezin, ten prooi aan hebzucht en luxe, uiteen. De happy- ending ontbreekt evenwel niet. Aan het einde van het stuk wordt vader weer met zjjn dierbaren verenigd en ander maal blijkt dat het werkelijke geluk njet door geldbezit wordt, verkregen. Onder regie van J. Haver hebben de Heemsteedse tonelisten er een voorstel- HAARLEM, 7April De Mater Ama- bilisschool heeft vele vaardige naai sters onder haar leerlingen. Dit werd gisteravond weer eens duidelijk toen de meisjes zelfgemaakte kleding toonden Niet, zoals gewoonlijk, als onderdeel van de sluitingsavond, maar in een uit gebreide show in Brinkmann. De mo dellen waren het waard. Zelfs de krili- sche jury verbaasde zich over de ver rassende resultaten. Zij wees zeven win naressen aan, maar graag had ze meer lappen stof als pr(js uitgereikt. Uit blinkster was Marianne Beukers, die niet alleen aparte jurkjes had gemaakt maar ook ontworpen. Showen valt niet mee als je het niet gewend bent. als familieleden en la chende klasgenoten toekijken en ais vijf juryleden op je letten. De leerlingen sloegen zich er goed door heen De presentatie ging de meisjes zichtbaar beter af, toen ze eenmaal de vuurproef hadden doorstaan. Enkelen slaagden er zelfs in een sierlijke pirouette te draai en. Anneke Koenders had de stoute schoe nen aangetrokken en trad op als lady- speaker. Zij begon haar taak met het aankondigen van drie originele model len, geïnspireerd op naaiattributen: mo debladen, stof, raderpatronen, schaar en vingerhoed. De wintercollectie telde rokken met spencers, overgooiers, gerende jurkjes, pakjes en mantels. De maaksters had den het zich niet gemakkelijk gemaakt. Zij waagden zich aan ingewikkelde plooien en garneringen. Een meisje had van een oude mantel van haar oma een modieuze jas vervaardigd met bont kraag en tressluiting. Een ander gaf de moed niet op, toen ze eenmaal een drie delig pakje op de pennen had gezet. Een blozend roodkapje liet zien hoe zij carnaval had gevierd. Het kostuum pje kostte haar nog geen drie gulden aan materiaal. Na de winter volgde ook in de show de lente. Een mantel van turquoise wol len bouclé met vier opgezette zakjes, gecombineerd met een hoedje van het zelfde materiaal, was het applaus ruim schoots waard. De modellen van de zomerjurkjes waren heel wat eenvoudi ger. Hier zorgden de bedrukte stoffen, vooral linnen, voor het effect. De rok ken waren overwegend strak. Een jong mevrouwtje droeg even stralend als op haar huwelijk haar bruidsjapon: een lange voetvrije jurk met losse koningsmantel, die was ver- sierd met bloemetjes. De mannequins voor één avond sloten de show in pyja ma's en nachtjaponnen. Ze hadden de krulspelden, blakers en slaapmutsen niet vergeten. Als beloning voor hun moeite, kon den de leerlingen van de Mater Ama- bilisschool hun kleding toetsen aan de zomermodellen van het confectie- atelier Minerva. De volgende meisjes gingen trots met een prijs naar huis: Lia de Raadt (herfstmode), Gx'eet Zo mer (wintermode), Mady Eldering (carnaval en rokken), Ria van Ber- kel (lentemode), Marianne Beukers (cocktail), Karin Jansen (zomermo- de) en Irene Pouwels (strand- en nachtgewaden). H. V.-N. ling van gemaakt, die bij het talrijke publiek kennelijk insloeg. In het begin van het stuk vreesden wij het aller ergste. De handeling kon moeilijk op gang komen, het ging allemaal stroef en zonder fantasie. Maar het beeld ver anderde totaal toen Ben van der Ham ten tonele verscheen. In zijn veeleisen de vaderrol gaf hij een stuk toneelspel ten beste dat men zijn vele nuances beslissend was voor het succes van de voorstelling. Dat de overige medespelen den dit peil niet konden benaderen deed hieraan geen afbreuk. Niettemin is er voor regisseur Haver een dank bare taak weggelegd. Het optreden van verscheidene H.A.T.-ers ging mank aan een duidelijke verstaanbaarheid. Voorts had men wat kwistiger moeten zijn met schrappen van sommige zinnen uit de tekst, waardoor het geheel aan vaart had gewonnen. Ook de wisseling tussen het eerste en tweede bedrijf ruim tien minuten duurde te lang. Naast de hoofdfiguur van Ben van der Ham dient allereerst Jan van der Veldt te worden genoemd. In de huid ge kropen van de handige zakenjongen Levie was hem met zijn kostelijk Jid disch accent, de taak toevertrouwd dat de humor steeds weer om de hoek kwam kijken.De moederrol was in uit stekende handen van Ton van Wees- Wijers, terwijl Rob Verdonkschot zijn aandeel bijdroeg als de onbezonnen en verkwistende zoon Jan. Verder speelden mee Joke Peperkoorn en Marga Jager als de dochters van het gezin, Nie Martin als de hebzuchtige schoonzoon, Marjan van der Veldt als het kittige dienstmeisje Betty. Jan Verdonkschot als Maarten de smidsknecht, Els Vonk als de charmante freule Eveline, Jan Peperkoorn als de hereboer Postma. terwijl Marjo van der Ham op onbe vangen wijze de kleindochter Elly ver tolkte. Als piepjong debutantje was de kleine Marjo beslist niet de minste van het gezelschap! A. Kr. HAARLEM, 7 april Door de ver schillende clubs, aangesloten bij het Overkoepelend Orgaan van de vrije kla- verjasverenigingen In Haarlem en om streken, worden in de komende weken nog verscheidene toernooien gehouden. De liefhebbers van het klaverjassen kun nen dan ook op verscheidene fronten aan de slag. Het programma ziet er als volgt uit: donderdag 8 april: toernooi van TYBB voor de afdeling softball in de cantine aan de Schalkwijkerweg; donderdag 8 april: toernooi van THB in de HKB aan de Tempeliersstraat; vrijdag 9 april: toernooi van HBC in de sport hal op de Molen werf in Heemstede; maandag 12 april: monstertoernooi van ,,'t Centrum" in de Badmintonhal bij het sportveld aan de Kleverlaan; dins dag 13 april: Paastoernooi van „Zomer- lust" in het clublokaal „Zomerlust" aan de Hoofdweg in Santpoort; vrijdag 23 april: toernooi van Renova voor de jeugdafdeling in het gebouw De Linge aan de Lingestraat; woensdag 28 april: toernooi van Kompas in het clubgebouw aan de Harmenjansweg; vrijdag 7 en zaterdag 8 mei: jubileum-toernooi van WIK ter gelegenheid van het tweede lustrum van de volleybal-afdeling. BEVALLEN van een ZOON: 5 april: J. Ch. F. Hartman-Jansen; 6 april: J. C. M. van Deudekom-Meijssen, B. J. Nihot-Adriaanse, L. Schronagel-Moes, C. Franken-Ransijn. BEVALLEN van een DOCHTER: 4 april: J. G. van Wensveen-Rijpma; 5 april E. van der Meer-Smit, A.H.M. Catino-Cobelens, E. Wildeboer-de Rid der; 6 april: W. J. van der Zande- Peettoom, H. E. F. M. Cop-Hol, H.C. van Vilsteren-Brand, A. M. C. I. Meijer-Keevel. ONDERTROUWD: 6 april: A. Roor- da en T. A. Peuramaki. J. Kersten en A. M. Vogel, W. H. Witkamp en J. van Rossum du Chattel, H. W. van Loojj en C. M. Klootwijk. GEHUWD: 3 april: N. K. L. Tol en M. Weijdom; 5 april: E. L. Sattler en H. M. Quax; 6 april: G. F. G. Kersle en E. Agter, R. Cohen Rodrigues en E. R. van Mourik, A. H. N. Beenders en A. H. Nieuwendijk. OVERLEDEN: 2 april: G. J. J. Sa- ras, 38 jr, M. J. van Groningen-Moens; 5 april: J. H. P. ter Steege, 75 jr, A. Smit, 72 jr, M. J. Nibbering, 67 jr. THEATER De toneelgroep Thea ter geeft op vrijdag 9 april 's avonds om acht uur in de Haarlemse stads schouwburg de eerste voorstelling van Pasen. ,De sterkste" van August Strindberg onder regie van Elise Hoo- mans.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3