Redding brengende automatisering giro voltooid WONDERLIJKE TOEKOMST: TELEFONISCH GIREREN Weer greep op werk door 16 computers m ga 9t eens HUISHOUDBEURS' Baten naar stichting '40-'45 Oorlogsjaren op grammofoonplaten M.W.-ZEGEL EE G BONDSDAG in Berlijn KEURSLIJF VAN DE SYMMETRIE ONTGROEID Moderne interieur is aangepast aan de mens Purol Schoonmaak- recept KORAAL ZEEM daar lap je 't mee lm goed bekij Griep... VEILIG MET VLEES Truck ramt auto: een dode en twee gewonden Kleuren - T. V. Keuze nog niet geheel bepaald Verzetszegels geïntroduceerd De koers van de gulden Pool uit Panama wil niet terug naar Polen Jan en Joke in het verkeer op de televisie Ommekeer Confetti Voor de kleuters Erwtensoep BEJAARDE VROUW OVERREDEN ft dient heel de huid Vrije tijd WOENSDAG 7 APRIL 1965 PAGINA 3 1 6. Het zou niet helemaal juist zijn te zeggen dat deze foto's een beeld geven van de giro vroeger en de giro nü. Wel hébben zestien computers het werk van duizenden mensen overgenomen. De foto links dateert van 1953, d,e rechter foto laat een computerzaal zien van de girodienst anno 1965. GIRODIRECTEUR G. GROEN confetti voor 100 bruiloften op de 20e internationale Van 2 t/m 11 april in het R.A.I.-gebouw, Amsterdam Feestelijke Jubileumbeurs. Ruim 300 stands met de monstraties. In één woord... fantastisch! Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. M I?M U Zo... of zo? f De mooiste tassen en koffers I zijn van Skai, De mooiste I meubels zijn bekleed met; Skai. j LET VOORAL OP DIT ETIKET P met 100 °/o garantie (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 7 april Deze week Dog zal de eerste fase van de auto matisering van de postchèque- en girodienst geheel worden voltooid. Dit betekent dat voortaan alle mil joen rekeningen over de computers sullen lopen. De elektronische appa raten hebben vo >r de giro als een Waar wondermiddel gewerkt. Niet al leen werd de achterstand, die cato- strofaal dreigde te worden, volledig ingehaald maar ook kon een groot personeelstekort worden omgezet in een teveel aan personeel en zullen de verliescijfers van de laatste jaren worden omgezet in een batig saldo. Men heeft nu weer een zodanige greep op het werk gekregen dat men hoofd en handen heeft vrijgekregen voor plannen op langere termijn. De meest spectaculaire ontwikkelingen staan te wachten. Welhaast onthutsend zijn de plan nen die de girodienst voor over on geveer tien jaar voor verwezenlijking mogelijk houdt: het telefonisch gire ren. Met een bijzonder drukknop-tele foontoestel, tegen die tjjd in gebruik, 2&1 het mogelijk zijn rechtstreeks in contact te treden met een computer van de girodienst. Door vervolgens "!et eigen rekeningnummer met de "riikknoppen door te geven, hri num mer van degene op wiens rekening men wil storten alsmede het bedrag, 2*1 het mogelijk worden telefonisch geld over te maken uit zijn tegoed. Een andere spectaculaire mogelijk heid, eveneens niet eerder dan over tien jaar te verwachten, is het auto matisch storten. Daarvoor zal gewoon buiten aan de muur van het postkan toor een apparaat worden aange bracht waarin men muntgeld moet werpen ten behoeve van een begunstig de, waarna men een schriftelijk be wijs van de storting uit het toestel terug ontvangt. Deze nog nader uit te werken plan nen van de giro zijn des te verba zingwekkender als men weet dat nog maar enkele jaren geleden de dienst op de rand stond van een volledige Ineenstorting Door personeelsgebrek Was een achterstand ontstaan van meer dan een week. Bekend was dat tien dagen achterstand ingrijpende maatregelen zou vergen als het af koeren van honderdduizend rekening houders of een tijdelijke sluiting voor ni«uwe opdrachten. Door een lichte Conjunctuurschommeling, die het gi- r*al verkeer deed afnemen en enige ontspanning op de personeelsmarkt vSriaakle. werd deze katastrofe orkomen. „J'a* daarop werden de eerste com puters in gebruik genomen, met de bestudering waarvan reeds jaren eer der was begonnen. Zij konden juist tijdig genoeg in gebruik genomen wor den om verlichting te brengen in de voortdurend gespannen toestand van te veel werk voor te weinig mensen. Thans heeft men het werk volledig onder controle en kon men er zelfs toe overgaan de wemig populaire nachtarbeid sterk te beperken. Dit betekent wel dat de verwerking voor de rekeninghouder een dag langer duurt dan vroeger in de snelste tijd maar hiertegen blijken weinig bezwa ren te bestaan. Wèl veel bezwaren zijn er aanvan kelijk geweest tegen het feit dat het zogenaamde ,,af-strookje" door de automatisering niet meer kon worden verstrekt. Deze bezwaren zijn inmid dels ook overkomelijk gebleken. Een nieuwe tegemoetkoming zal boven dien zijn dat met ingang van juli op de afrekeningen behalve de num mers ook de naam van de begunstig de vermeld wordt, een service die extra beslag legt op de capaciteit van de kostbare computers en die de giro daarom ook miljoenen per jaar zal kosten. Over de financiële consequenties van de computers de pro heeft er thans zestien in gebruik en is daarmee een van de belangrijkste computercentra van Europa is men uitstekend te spreken. Door het gebruik ervan kan men thans met 4500 man het werk af waarvoor an ders 6500 man nodig zou zijn. Er wordt een netto besparing bereikt van tien miljoen gulden, wat bete kent dat er weer een bescheiden winst gemaakt kan worden. Een winst, die voornamelijk te danken is aan de ruim negentig miljoen gul den die jaarlijks aan rente van het in gelegde kapitaal van de rekeninghou ders wordt gebeurd, en waarmee de kosten kunnen worden goedgemaakt. Omdat om sociale redenen bij het WOORDRAADSEL 1. voetbalvereniging; 2. bacil; 3. gezouten kuit van steur; 4. imiteren; 5. inlands; 6 besturen. Op de streepjes: schutsvrouwe van de bloemententoonstelling „Keukenhof" te Lisse. Oplossing van 6 april: Horizontaal: 1. temperoven: 2. ampère, ijle; 3. sb, egelvls; 4. salto, eest; 5. Leo serie; 6. alkoven, el; 7. leem. abc; 8 bus rain; 9. arpeggio; 10 edele; 11 telen, fuut Verticaal: 1. Tass, albast; 2. emb^.ieur; 3 MP, lekespel; 4. peetoom. Ede; 5. ergo. ogen; 6. ree, sea, g.l.; 7. leenbrief; 8. v\ver, CAO; 9. elisie, nu; 10. nesteling. begin van de automatisering aan alle vaste krachten van de giro verzekerd is dat zii niet zullen worden ontsla gen, heeft men op het ogenblik een teveel van driehonderd krachten. Een deel van hen zal worden overgeplaatst naar andere P.T.T.-diensten. Wan neer proeven die op het ogenblik wor den genomen, zullen slagen, zal het personeelsbestand nog aanmerkelijk kunnen worden ingekrompen. Men is namelijk formulieren aan het ontwik kelen met zogenaamde „merkroos- ters", welke automatisch „gelezen" kunnen worden door een elektronisch oog, waarna het gelezene wordt over gezet in ponsgaatjes. Dat zou honder den ponsmeisjes overbodig maken. Het systeem lijkt technisch wel water dicht, maar het is de vraag of de wijze van invullen van de formulieren voor een groot aantal rekeninghou ders niet te ingewikkeld zal blijken. Wat het ponsen betreft zoals dat nu al gedaan wordt: de redactie van „P.T.T.-bedrijfsbanden", het perso neelsblad waarvan het eerstkomende nummer geheel aan de automatise ring van de P.T.T. zal zijn gewijd, heeft berekend dat er dagelijks zo veel gaatjes in kaarten worden ge ponst dat er genoeg confetti uitkomt voor honderd bruiloften. BRUSSEL, 7 april (ANP) Een Ne derlandse vrachtwagen heeft gistermid dag op de weg van Brussel naar Ant werpen een Belgische personenauto van achteren aangereden en volkomen ver nield. De bestuurder .verd gedood. Een inzittende van de auto en de chauffeur van de truck uit Zundert, werden met ernstige verwondingen naar een zie kenhuis overgebracht. Advertentie Dagelijks geopend van 10-17 uur en van 19-22.30 uur. Op ^zondagen uitsluitend van 10-17 uur Toegangsprijs f 2.50^ ^Cincl. bel.). Voor bezoeksters van buiten Amster-, ^dam gereduceerde reisbiljetten. Inlich tingen stations N.S. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 7 april Uit de col lectie van het geluidsarchief der Utrechtse universiteit is een aantal authentieke radio-opnamen bijeenge bracht dat een beeld tracht te geven van Nederland gedurende de afgelo pen oorlog. De opnamen zijn samenge vat in twee langspeelplaten die in een cassette met een toelichtende tekst door Phonogram voor de prijs van 19,50 in de verkoop zullen worden gebracht. De baten komen ter beschikking van de stichting '40-'45. Gisterei. is het eer ste exemplaar aan prins Bernhard aan geboden. De opnamen zijn geselecteerd en van een toelichtende tekst voorzien door drs. R. L. Schuursma van het geluidsarchief van het instituut voor geschiedenis van de rijksuniversiteit, onder auspiciën van prof. dr. C. D. J. Brandt van dezelfde universiteit. Hoewel het geluidsmateriaal uit de jongste wereldoorlog wat Nederland betreft vrij omvangrijk is, geeft het geen afgerond beeld van deze tijd. De meest aangrijpende aspecten: de Jodenvervol ging, de illegale strijd, de hongerwinter en de stakingen zijn niet of nauwelijks in authentieke geluidsopnamen overge leverd. Wel echter zijn er opnamen van radïo-uitzendingën uit Nederland en uit Londen, toespraken en vooral in de laatste fase van de oorlog verslagen van de strijd voor de bevrijding van ons land. De samenstellers hebben zich beperkt tot de opnamen die rechtstreeks op Nederland betrekking hebben, met uitzondering slechts van enkele frag menten uit een rede van Hitier bij het uitbreken van de oorlog in 1939. Men hoort toespraken van de NSB-ers Van Geelkerken, Mussert, Van Genechten en Blokzijl, van de Duitsers Seyss-Inquart, Rauter en Schmidt, en van Nederlandse zijde van onder anderen koningin Wilhelmi- na, jhr. De Geer en prof. Gerbrandy. Voor degenen die de tijd zelf hebben beleefd wekken die stemmen, het ge luid van de stoorzenders, de nieuwsbe richten uit de meidagen van '40, een liedje van het cabaret ,,De Water geus", weer scherpe herinneringen op. Voor de jongeren kunnen zij het beeld dat reeds door vele andere me dia over die tijd is opgeroepen ver scherpen. De klank van een stem, de intonatie, de ontroering of de kille agressiviteit hebben in hun authenticiteit nog steeds een onmiskenbare werking. Men kan begrip hebben voor de beperkingen die de samenstellers zich hebben opgelegd door alleen de rechtstreeks op Neder land betrokken opnamen te kiezen en het niettemin betreuren dat saillante stemmen uit de oorlogstijd zoals die van Churchill, Roosevelt en Jan Moed wil van de Belgische radio ontbreken. Toch vormt deze cassette „Nederland 1940-1945" een boeiend stuk oorlogsher innering dat de aandacht verdient en dat gezien zijn verzorgde presentatie voor een redelijke prijs beschikbaar komt. WENEN, 7 april (AFP) Zweden, Noorwegen, Denemarken en Finland hebben zich uitgesproken voor het Westduitse kleuren televisiesy- stem „Pal", zo is in welingelichte krin gen van de conferentie vernomen. (AFP) Voor het Franse „Secam"- systeem spraken zich zestien landen uit, waaronder de Sowjet-Unie en een groot aantal Oosteuropese landen, alsmede Spanje, Luxemburg en Griekenland. Voor het systeem „Pal" waren verder Oostenrijk, Zwitserland, Italië en West- Duitsland. Het Amerikaanse systeem „Quam-NTSC" had als voorstander Ne derland, Ierland en Groot-Brittannië. België, Zuidslavië en Turkije hebben hun keuze nog niet beekendgemaakt. DEN HAAG, 6 april In aanwezig heid van vertegenwoordigers van de Stichting 1940-1945, de Vereniging van Ex-politieke Gevangenen, en de Natio nale Federatie Voormalig Verzet heeft mr. 3. van Aartsen, minister van Ver keer en Waterstaat, een serie van drie bijzondere postzegels, gewijd aan het verzet gedurende de jaren 1940-1945, geïntroduceerd. De voorzitter van de Stichting 1940- 1945 de heer J. Smallenbroek, ver heugde zich over de uitgifte van deze zegels, welke de herinnering aan het verzet levend zullen houden. „Dat wil niet zeggen dat onze stichting geen wensen meer heeft op het gebied van de wetgeving ten dienste van de na bestaanden van de slachtoffers van het verzet. De voorzieningen dateren van kort na de oorlog. Hoe de samenstel ling van het kabinet ook worden zal, de zorg voor de redelijke verlangens van deze mensen is een ereplicht tegen over de gevallenen." Op deze bijeenkomst werd dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie speciaal ge huldigd voor „het prachtige werk" dat hij met zijn televisieserie „De Bezet ting" verricht heeft. De zegels, zonder toeslag, in waarden van 7, 15, en 40 cent zijn ontworpen door de kunstenaar Otto Treuman. Deze is hiervoor uitgegaan van de verzets- monumenten de „Gevallene", de „Dok werker" en de „Verwoeste Stad" van resp. J. Raedecker, M. Andriessen en O. Zadkine. Ter herdenking van het feit, dat 150 jaar geleden de Militaire Wil lemsorde voor Moed, Beleid en Trouw werd ingesteld, zal van 29 april tot en met 29 mei 1965 of zoveel langer als de voorraad strekt op alle postinrichtingen in Nederland een bijzondere frankeerzegel ter waarde van 1,zonder toeslag verkrijgbaar zijn. De zegel, die werd ontworpen door de heer P Wetselaar te Ben- nebroek, toont een afbeelding van het ordeteken van de M.W.O. voor de ridder der 4e klas- se. Behalve de lands- en waarde-aandui- ding is als bijzon dere tekst opgeno men: „Honderdvijf tig jaar Militaire Willemsorde". De kleur van de zege] is grijs en het formaat 25 x 36 mm. De geldigheidstermijn voor de franke ring eindigt op 31 december 1966. (Advertentie) AMSTERDAx-, 7 april Voor de vele Nederlander® die In deze tijd naar het buitenland gaan, volgen hier de prijzen, die de banken berekenen bti aan- en verkoop van buitenlands bankpapier (alles per stuk) Aankoop Verkoop Amenk dollar Belgische frank Canad dollar Deense krooD Duitse Mark Engels pond Franse frank [tal. Ure Noorse kroon Oost schilling Port escudo Spaanse peseta Zweedse kroon Zwits frank 3.58 7.21 3.2914 51.55 90.15 10.00 73.30 0.56.60 49.70 13.91 12.32'-, 5.91 69.50 82.75 3.62 (.26 3.34's 62.55 90.65 10.10 73.80 0.58.60 50,'.- 14.01 12.47(5 6.06 70.50 83.25 gla cent gla cent cent gld cent cent cenl -om cent cent oen» cent C/> IWhfï&MSCf) (Van een verslaggever) SCHIPHOL, 7 april In afwachting van zijn uitwijzing als ongewenste vreemdeling dan wel verlening van een tijdelijke verblijfvergunning, heeft de uit Panama-city met een Viasa-toestel nqar ons land gevlogen Pool Joseph Wentland, in het doorgangshuis bij de marechaussee in Badhoevedorp tijde lijk onderdak gekregen. Uitgewezen met een vliegticket voor Warschau moest hij Panama verlaten, waar hij zegt zaken te hebben gedaan. Op Schiphol is de Pool door de justitie opgevangen toen hij het vliegtuig ver liet. Hij zegt niet naar Polen te willen terugkeren uit vrees daar te zullen worden opgesloten. Hij beschikt ook niet meer over een Pools paspoort. Persoonsbewijzen zouden hem in Pa nama-city gegeven zijn. De justitie moest de omstandigheden van de man onderzoeken alvorens een beslissing te nemen. Vandaag zou dat besluit val len. HILVERSUM, 7 april Het ver bond voor Veilig Verkeer gaat een grote actie voeren voor de veiligheid van het kind in het verkeer. Onder de naam „Uw kleuter", afgekort UK 65, wordt in de maanden april, mei en juni een schriftelijk beroep gedaan op het gezamenlijk verantwoordelijk heidsgevoel van ouders en kleuterleid sters. De kinderen zullen behalve op de scholen, waar drie thema's van de ac tie (stoeprandstop, de veilige speel plaats en het veilig speelgoed) door middel var gesprek en spel worden behandeld, tevens via een zestal tele visie-uitzendingen kennis kunnen ma ken met UK-65. In de t.v.-programma's zijn Jan en Joke 'de populaire perso nificatie van de kleuter in het verkeer. De presentatie van de actie geschiedt mede op initiatief van en in samen werking met de Nederlandse Televi sie Stichting. (Vervolg van pagina 1) de Bondsdagvergadering in West-Ber- ljjn een „provocatie". Gisteren werd het verkeer op de au towegen tussen ae Bondsrepubliek en West-Berlijn ernstig opgehouden door de Oostduitsers en de Russen. Geduren de de ochtend was er zelfs enige tijd een soort blokkade. Gisteravond kwamen automobilis ten met een vertraging van soms twin tig uur in West-Berlijn aan. Aangezien vele automobilisten een dag geen eten hadden, werd door het Rode Kruis erw tensoep uitgedeeld. Het trein- en lucht verkeer vond normaal doorgang. In tussen werden de West-Berlflners door de Russen getreiterd, want de Sovjet straaljagers zorgden voortdurend voor luide knallen, die veroorzaakt werden door het doorbreken van de ge luidsbarrière. Tientallen ruiten sneuvel den in West-Berlijn. Voor vandaag had het West-Berlijnse stadsbestuur de bewoners aangeraden de ramen zoveel mogelijk open te zetten om glasschade te voorkomen. Ook vlogen Sovjet-straal jagers herhaaldelijk zeer laag boven West-Berlijn en zelfs over het vlieg veld Tempelhof. Eén straaljager scheerde over de Kurfürstendamm, tot schrik van de talrijke voetgangers op deze zeer drukke avenue. In de ver gadering van het West-Berlijnse stads bestuur werd gisteren gesproken van een Russische „lawaaiterreur". Het oponthoud op de autowegen heb ben de Russen officieel uitgelegd als een gevolg van het feit dat er gezamen lijke Russisch-Oostduitse militaire ma noeuvres werden gehouden in de Duitse Democratische Republiek. (UPI) De Amerikaanse, Britse en Franse militaire commandanten in West-Duitsland hebben bij de Russische militaire autoriteiten geprotesteerd te gen „de grove schending van het ge allieerde recht van toegang" tot West- Berlijn en een onmiddellijke beëindi ging van de Russische belemmeringen geëist. Het protest werd in drie identie ke nota's overhandigd aan de Russische militaire commandant, generaal Kosje- voi, via de Russische militaire missies bij de geallieerde hoofdkwartieren. In het protest werd niet gesproken over de belemmeringen die de Russen en de Oostduitsers de Westduitsers die naar Berlijn willen reizen opleggen. SWALMEN, 7 april De 81-jarige mejuffrouw B. Vallen is gistermiddag bij het te voe» oversteken van de rijks weg door een vrachtauto aangereden en zodanig gewond geraakt, dat zij kort na het ongeval is overleden. m In twintig jaren woningnood kreeg een derde van alle gezinnen in Ne derland een nieuwe woning tot zijn beschikking; van de drie miljoen huizen die ons land nu rijk is, wer den er een miljoen na 1945 gebouwd. Ook op het punt van de accommo datie van het wonen zijn belangrijke verbeteringen geboekt. Ruimte en licht geven het huis van onze tijd een verfrissend nieuw aanzien, ter wijl eenvoud en doelmatigheid het meer leefbaar maken. Grote veran deringen in de leefwijze, grote ver anderingen in het wonen kenmerk ten de afgelopen 20 jaren en zo zal ook de periode die voor ons ligt een evolutie te zien geven. Steeds meer vrijheid en vrije tijd zullen hun invloed doen gelden, voor al in onze woning. De vrijere op vattingen van het wonen hebben ze kere tradities doen vervagen. De sa lon bijvoorbeeld raakte als represen tatieve kamer gelukkig een beetje - in het vergeetboek en werd door het uitbreken van scheidingswanden een deel van de dagelijkse woonruimte. Ook de centrale opstelling van tafel of bankstel moest het veld ruimen voor een meer doelmatige indeling van de kamer. Maar de grootste ver andering onderging de positie van de mens zelf in het moderne wonen. De mens is in het moderne in- terieur meer heer en meester, dan in voorbije tijden, toen symmetrieën- traditie ieder gezin in een keurslijf dwongen, waar eigen ideeën of voor keuren niet aan te pas kwamen. Waar geen enkele verandering, groei noch ontwikkeling kon ontstaan zon der gevestigde gewoontes te verbre ken. Men kon niet „anders dan an deren" zijn. De moderne kamer is uit „zones" opgebouwd, die het hele gezin in één ruimte verenigen. Door deze zo nes, die uit een eethoek, een zit gedeelte of televisiehoek kunnen be staan, enigszins te scheiden door een hoge plant, door de bank of eet tafel dwars op de muur te plaat sen of door de kamers in L-vorm op te bouwen, kunnen de vrije-tijdsacti- viteiten meer tot ontwikkeling ko men, zonder anderen er in te be trekken of te hinderen. De mens met zijn hobbies is het thema ge worden waar tegenwoordig in het wonen alles om draait, de mens heeft de plaats ingenomen van de pronkstukken die hem vroeger met onverbiddelijke symmetrie en statie tot aanpassing dwongen. up van de halve mens waarmee hij languit op de vloer wil liggen, het dansen van de driekwart mensen, het rennen met heerlijke spijzen naar de tafel, of het ijsberen door de ka mers van de grote mens belangrij ker dan een dure salontafel of een zondagsbank. Voorop komt het leven dat zich in huis afspeelt, daaraan worden de meubels, het eten en sla pen aangepast. Tafels krijgen tegen woordig bladen van effen linoleum of formica dat afwasbaar is, banken hoeven niet weer precies in het mid den van de kamer te staan en wand- meubels geven plaats aan de groeiende boekenschat zowel als aan de televisie eji het servies. De veranderingen die het leven on dergaat werken langzaam maar ze ker door in onze manier van wonen en in bruikbaarheid van onze meu belen. (Advertentie) Nu is in ons wonen de poppenwa gen van de kleine mens, de pick- Advertentie) (Advertentie) De nieuwste brochure van het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding waarschuwt tegen het bederf van vlees, waaraan het zeer onder hevig is. Na een algemene uiteen zetting over de voedingswaarde van vlees, hoe het kan bederven en wat bedorven vlees voor verderfelijke invloed op onze gezondheid heeft, worden enkele adviezen gegeven aan de huisvrouw om het bederf zo veel mogelijk te voorkomen. Handen wassen, voor en na het aanraken van het vlees, luidt het eerste advies. Vlees afschermen te gen vliegen, die bacterieën kunnen overbrengen is de volgende goede raad. Verder zo gauw mogelijk uit pakken, als het gekocht is en koel bewaren. Ook nadat het vlees gebra den of gekookt is, zo gauw mogelijk laten afkoelen en weer meteen op een koude plaats zetten. Door het faar maken van vlees worden alle acterieën gedood. Na koele bewa ring moeten alle vleesgerechten, na dat ze het kookpunt door en door be reikt hebben, gedurende enkele mi nuten doorkoken. Geen resten vlees, vleeswaren, jus, bouillon of soep mengen met verse gerechten. Een laatste waarschuwing; Eet bij voorkeur geen rauw vlees; proef geen rauw gehakt en wees voorzich tig met het broodje tartaar. Op schoonmaakdagen kan het ge beuren, dat het klaarmaken van de warme maaltijd er bij inschiet. Wilt u toch uw gezinsleden niet laten lijden onder uw schoonmaakwoede, maak dan iets gemakkelijks, bijvoorbeeld een rijstrand met kerrie- of tomaten saus en eieren. Met een pak snel kookrijst en saus uit een pakje is de maaltijd binnen een kwartier bereid. De eieren moeten hard gekookt zijn, maar het lekkerste zijn ze als het geel nog zacht is. Grote eieren heb ben dan (met koud water opgezet) zeven tot acht minuten kooktijd no dig en kleine vijf tot zes minuten. Als groente kunt u bij de rijst met kerriesaus bietensla geven, bij de tomatensaus komkommer of kropsla.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5