Trainer Jim McCune: trekken ons niets van het publiek m w Telstars defensie voor Feijenoord obstakel? ZAL ORANJE VANAVOND VEELVULDIG SWITCHEN? van Opstellingen beide elftallen Zwarte Schapen tegen Arsenal SCHOLTE WINT EN VERLIEST Protest bij FIFA PORTUGAL niet akkoord met Milaan als finale plaats Europa-cup rnmm Ook schermers kampen met visamoeili jkhed en CO PRINS WELLICHT JHJVELTJE IIIT-DOOSJE" In biliartvijfkamp GEORGES VAN C00NINGSL00 WINT EERSTE RIT DE SP0RTT0T0 x II Vondst iaii Goodwill Lakoniek Protocol Zee X WOENSDAG 7 APRID 1965 <ie poule met jullie zit". (door LEX MULLER) ROTTERDAM, 7 april. De 21-jarige, jongensachtige Bill Ir vine, midvoor in het Noordierse elftal (opponent van de Neder landse ploeg), trok even een Wenkbrauw op. In prettig klin kend Engels vroeg hij oprecht verbaasd: „Wat ruw spel? Voet- kalden wij te hard in Belfast?" lichtkleurige ogen straalden Verwondering uit. Bijna overdre- Ven nadrukkelijk stelde hij: „Wij spelen altijd stevig, fel, misschien Wel erg fanatiek, maar te hard, beslist niet!". Hij stroopte zijn rechterpijp van zijn pantalon op, Wikkelde een kous omlaag en toonde met Franse zwierigheid ®en „landkaart" blauwe plekken, schrammen en wondjes, die zijn enkel sierden. „Een soeveniertje Van de wedstrijd tegen Wales. Die jongens gingen er pas hard legen aan". Hij, de tienerkuif wat terugduwend, mompelde iets van: "Wees mar blij dat Wales niet Het team van Noord-Ierland maakt zich geen overdreven zor gen voor vanavond. Vanmorgen trainden ze eventjes, een half uur om de spieren soepel te hou den. Geen minuut langer, want dat schaadde alleen maar. 's Mid dags vlijden de spelers zich op bed, ontspanden zich, want de oekaze rusten vóór de wedstrijd is ontwrikbaar bij de Noord ieren. In het uitverkochte sta dion Feijenoord wensen zij de Nederlanders, in welke „tover"- formatie ook, de weg naar Enge land te blokkeren. Desnoods weer met de hun zó vertrouwde foefjes! 33 10 en 11-4 -'65 1 X 2 X X X X X X 9 X X X X 3? NEDERLAND Pieters Graafland Flinkevleugel Israël Schrijvers Veldhoen Haak Lazeroms Kerkhoffs Prins Groot Scheidsrechter 0 Clements (Engeland Braithwaite Elder Nicholson Irvine Parke Crossan Neill Harvey Moulijn Best Magill Jennings NOORD-IERLAND Noord-Ieren ook nu zonodig weer keihard en fanatiek Dit is het Nederlandse elftal dat vanavond strijd zal leveren met de Ieren. Staande v.l.n.r.: naast de bondscoach Denis Neville, Pim Doesburg (reserve), Daan Schrijvers, Rinus Israel, Guus Haak, Henk Groot, Piet Fransen (reserve), hurkend van links naar rechts: Pierre Kerkhoffs, Co Prins, Cor Veldhoen, Coen Moulijn, Eddy Pieters Graafland, Frits Flinkevleugel en Theo Lazeroms LISSABON, 7 april. De Portugese voetbalbond zal op korte termijn een protest indienen bij de Europese Voetbal unie tegen de aanwijzing van Milaan al» plaats voor de eerstvolgende finale van de Europese beker voor landskampioenen. De Portugese bond heeft in principe tot deze stap besloten onder druk van de openbare mening in eigen land. In dien Internazionale Milaan inderdaad, zo als de verwachting is, de finale zal be reiken, staat de andere finalist in Por tugal rekent men op Benfica voor wel een zeer zware opgave, de Italianen in j eigen huis de titel afhandig te maken. ih Opvallend is ook hun jeugdige leef tijd: gemiddeld 23 jaar, benjamin Ge orge Best net 19 jaar, „papa" Bob Braithwaitde 27 jaar. Die George Best trekt wellicht de meeste aandacht in de Noordierse afvaardiging. De rank gebouwde, kleine vleugelspeler van Manchester United, een „vondst" van wondermanager Matt Busby, kamt het zwarte haar als de in Engeland veel bezongen Beatles. Hij kleedt zich als een he-man uit Amsterdam: zwartle ren jasje en bijzonder nauwsluitende, licht getinte pantalon. Op zijn ge bronsde gezicht ligt een uitdrukking van pedanterie, maar collega's van hem grinnikten gisteren om die op merking: „Georgie, zo'n (let op de Secretaris van de KNVB, Lo Brunt, voorspelt twee nul voor Nederland. duim) jochie". Achter het handje fluisterden ze: „vergeet echter niet dat hij nu al schatten verdient" (ge taxeerde jaarwedde over de 50.000 gulden). dl Irvine, een vriendelijke, vlot ore- Jende knaap, scherpschutter van ®urnley, meent het, evenals zijn team- 5-?oten. die gehard in het forse En- li=*i»i.v?etbal met zUn tientallen prof- ®"e»djes, zelden of nooit een te genstander ontzien. Overigens is die in onze ogen enigszins onverkwikke lijke hardheid opmerkelijk wanneer men die zogenaamde robuuste Noord ieren voor het eerst ontmoet. Ze bab belden in de lounge van hotel Atlanta (hun Nederlandse domicilie): „nor maal" gebouwde jongens, zeker niet overdreven van postuur, enkelen zelfs wat aan de tengere kant en beschaafd en voorkomend gelijk rasechte Enge - se gentlemen. Ze dragen met datver schrikkelijk populaire voetbaluniiorm (donkerblauwe blazer, lichtgrijze broek), maar presenteren zich als een vrolijk groepje toeristen, dat hier de pas ontloken bollen komt bewonderen. Nee, de op het veld geniepige middelen niet schuwende Noord ieren kweken slechts goodwill in Ne derland. Natuurlijk zijn ze naar Rot terdam gevlogen met slechts één doel voor ogen: winnen, hoe dan ook, want wie wint zit zo goed als zeker in het toernooi om de wereldcup. Win nen ook, omdat zij op die manier hun boterham overvloediger kunnen be leggen. Maar hun voorbereiding ademt de sfeer van rustige zelfverzekerd heid. Dinsdagmiddag winkelden zij enkele uurtjes op en rond de Lijn baan, kochten overhemden en strop dassen of iets voor thuis. Ze schrok ken vaak van de Nederlandse prijzen, vonden vele artikelen erg duur, met name kleren, 's Avonds doken ze om wille van de tijdsverdrijving in de bioscoop en beleefden de avonturen in „The Train" mee. Bill Irvine mis schien wel half doezelend, want hij zag de rolprent al voor de tweede maal in kort tijdsbestek. In de bioscoop brandde plotseling trainer Jim McCune (Bertie Pea cock, die eerder de indruk wekt van een speler dan van een manager, treedt niet zo haastig op de voor grond) in nauwelijks begrijpelijk Engels doorspekt met Noordierse klanken, los. „Er is hier in de kran ten geschreven dat het publiek Ne derland naar een zege moet schreeu wen. Ik begrijp dat niet. Goede voet ballers, en die hebben wij, horen niet eens het geschreeuw op de tribunes. Nee, verwacht niet te veel heil van het publiek". Diepe rimpels golfden op zijn voorhoofd, toen hij de vraag of hij gelukkig was met de keuze van een Engelse scheidsrechter ver nam. „Ach, het kan ons niets sche len. Als hij maar goed en eerlijk fluit, dan vinden we alles best". Heel vreemd had hij wel de vervan ging van Bennie Muller gevonden. „Een uitstekende voetballer, vindt u niet?" De overige wijzigingen in het oranje-team had hij ontvangen met een laconiek en weinig zeggend com mentaar in de trant van „woensdag avond weten, we het of het een ver sterking dan wel een verzwakking is". Overigens glijdt het „nieuws" van de vernieuwde tegenstanders volkomen langs de spelers. Midvoor Bill Irvine: „In elke Engelse ploeg haspelt men veel met voetballers". ROTTERDAM, 7 april De organisa toren van de jeugdwereldkampioen- schappen schermen hebben gistermiddag het bericht dat de Oostduitse deelnemers een visa voor Nederland kunnen krij gen, met gemengde gevoelens ontvangen. De heer H. van Oosten, secretaris van de Kon. Ned- Amateur Schermbond, rea geerde op deze mededeling met: „Nu be gint de ellende pas goed". Want eerst hadden de Oostduitsers hem laten weten dat zij zouden deelnemen aan de wereld kampioenschappen, die van vrijdag 16 april tot en met maandag 19 april, twee de Paasdag, in de Energiehal te Rotter dam worden gehouden. Later berichtten zij dat zij naar NederJan# zouden ko men op voorwaarde, dat zjj gelijkbe- als tegenstander ADO niet van IVfVV had rechtlgd zouden zijn met de deelnemers verloren. Nu dat wel het geval is ge uit de andere landen. weest, houden wij het op een drie. De moeilijkheid is echter dat volgens een bepaling van de NATO het Oost duitse volkslied niet gespeeld mag wor den en dat de Oostduitse vlag niet ge hesen mag worden tijdens de scherm- kampioenschappen of welke andere sportmanifestatie dan ook. Komt men vrijdag niet tot een oplos sing dan staat de organisatoren niets anders te wachten dan wat drie jaar ge leden in Duisburg is gebeurd: het terug trekken van alle deelnemers van het Oostblok. (Van onze sportredactie) Thuis kan Go Ahead NAC verslaan als het maar éénmaal tot scoren weet te ko- ROTTERDAM, 7 april Het ziet er men. Defensief zijn de Deventenaren na- naar uit lat komende zondag de topploe- melijk heel wat mans en zij kunnen een gen het gemakkelijk zullen krijgen. Bijna voorsprong krachtig verdedigen. Ensche- allemaal spelen zjj thuis tegen voorname Ijjk ongeïnteresseerde „middenmoters". De staart van de ranglijst zal zich ook wel niet hevig roeren. Alleen Go Ahead geven wij thuis een winstkans tegen NAC. Na de zege tegen DOS, in Utrecht, heeft DWS weer de smaak te pakken. MVV zal dit ongetwijfeld ondervinden en met een pak slaag huiswaarts keren. Voor Sparta zouden wij het ergste hebben gevreesd De eenvoudigste oplossing zou zijn, al dus de heer Van Oosten, als afgezien werd van het spelen van alle volkslie deren en van hijsen van alle vlaggen. Daarmee zou de feestelijke opening van de wereldkampioenschappen komen te vervallen. 0 Uitslagen van de gisteravond gespeelde voetbalwedstrijden in Engeland: Eerste divisie: ArsenalBirmingham 30 (10): LiverpoolWest Bromwich 03 (0—1). c Tweede divisie: Cardiff—Swansea 5—0, (2—0); Rotherham—Leyton Orient 30 (1—0). Derde divisie: Grimsby—Scunthorpe 3—0 (2—0) Walsall—Hull 3—3 (2—1). Vierde divisie: Bradford City—Brighton (30)DoncasterChester 14 (Van een speciale verslaggever) ROTTERDAM, 7 april Tijdelijk coach van het Nederlands elftal, Denis Neville, stapte naast „buiten lander" Pierre Kerkhoffs over de verende, glad geschoren grasmat van het stadion Feijenoord. De Engels man drukte met armgebaren zijn tevredenheid uit over de staat van het fris-groene laken. Ook Pierre Kerkhoffs (vanavond zijn vijfde in terland) loofde de kwaliteit van de sprei. „Beter dan in Zwitserland, Pierre?" vroeg Denis Neville en dacht gelijktijdig vooruit, aan de wedstrijden tegen de Zwitsers in de voorronde om de wereld-cup. Pierre Kerkhoffs aarzelde niet met ijverig ja te knikken. „Ze zijn daar stoffiger, droger, harder, lang niet zó veer- krachtig." Een half uur later, nadat de overige oranje-mannen hartelijk Co Prins en Pierre Kerkhoffs hadden begroet, hield Denis Neville zijn pupillen ruim vijf kwartier bezig op een van de bijvelden van het stadion. De training was „los jes" meer gericht op mogelijke varia ties'in het spel van het nationale elftal. Denis Neville liet vooral de in rood kleurig trainingspak gestoken „Duitser" Prins veelvuldig in de aanval switchen. Het leek alsof de man van Kaiserslau- tern, steunend op een onuitputtelijke „adem", de rol van de overal opduiken de en verrassende aanvalsspits voor vanavond kreeg toebedeeld. Ook Guus Haak paste in de voorste lmie: wellicht als man die vanuit het midden zijn droge knallen mag loslaten. Pierre Kerkhoffs „showde" zijn uitstekende conditie. Theo Lazeroms bleef tijdens de training vaak in het achterland han gen. De oranje-ploeg gleed na de speel se (en feitelijk weinig zeggende) oefe ningen in een luxueuse touring-car naar het Kurhaus in Scheveningen. In die kalmerende omgeving aan de kust hebben de spelers de laatste uren voor de wedstrijd doorgebracht- Ze zijn optimistisch gestemd, uiter aard. Een nederlaag doet voor de zo veelste maal een vurige wens. einde lijk in het wereldtoernooi, wegdwar- relen. Ze vrezen de strijd, bikkelhard, rauw of desnoods vol chicanes, geens zins. De Noord-Ieren ook niet. Wie van de twee ploegen denkt in niet te overdreven termen D.W.S.-M.V.V. A.D.O.-Sparta Go Ahead-N.A.C. 3 Enschede-Heracles 4 Fortuna '54-Sittardia 5 Faljenoord-Telstar 6 P.S.V.-Ajax 7 G.V.A.V.-D.O.S. 8 V.V.V.-D.H.C. R.B.C.-Volendam 10 N.E.C.-Holl. Sport 11 Ellnkwijk-Blauw-Wit 12 Velox-Eindhoven 13 D.F.C.-Wilheimina 14 SVV-Helmondia '55 M 15 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 7 april Billy Wright, manager van Arsenal, heeft toegezegd binnen afzienbare tjjd met het volledige eerste elftal van Arsenal naar Neder land te komen, om een wedstrijd tegen De Zwarte Schapen te spelen- Waar en wanneer deze ontmoeting zal plaats vinden, is nog niet hekend: In Dlemen of in Amsterdam (het Olympisch sta dion Het bestuur van De Zwarte Schapen is met deze toezegging bijzonder inge nomen. Men hoopt met deze stunt zoveel toeschouwers te trekken dat de strop, die afgelopen zondag wegens een te gering aantal kijkers werd gehaald, kan wm- den weggewerkt. Hoe goed Billy Wright het voor heeft met de Zwarte Schapen, blijkt voorts uit het feit, dat Arsenal voor zijn wed strijd in Nederland geen financiële te gemoetkoming vraagt, aldus een woord voerder van de Zwarte Schapen. De Amsterdamse club behoeft slechts de reiskosten van het gezelschap te betalen Bovendien heeft De Zwarte Schapen van de „Midland All Stars" de uitnodiging ontvangen, 29 mei in Wolverhampton een returnwedstrijd te spelen. deHeracles is een groot vraagteken. Deze oostelijke derby is altijd een pres tige slag. De kans dat de winnaar mee kan doen aan de Intertoto-competitie is groot hetgeen de spanning nog zal ver hogen. Een gelijk spel ligt in de lijn der verwachtingen. Fortuna '54 achten wij wel in staat baas over Sittardia te blijven. Maar ook hier zal de onmiskenbare derbysfeer een belangrijke rol spelen. De Fortunezen zullen op hun tellen moeten passen want een kat in het nauw maakt rare spron gen. Bepaald moeilijk te voorspellen wed strijden zijn FeijenoordTelstar en PSV Ajax. De Rotterdammers kwamen te gen Sittardia lang niet best uit de verf en zij mochten van geluk spreken dat le Limburgers er niet zo veel aan deden. Daarbij komt dat Telstar een van de sterkste defensies uit de eredivisie bezit. Toch voorspellen wij een kleine zege voor Feijenoord. PSV kan van Ajax winnen maar moet toch voor de onberekenbare Amsterdam mers uitkijken. Deze zullen alles in het werk stellen om zich bij de laatste vier te plaatsen. Tenslotte zal GVAV, DOS verslaan en zich daardoor wat veiliger stellen. In de eerste divisie zien wij DHC en Volendam winnen van de praktisch vei lig staande ploegen Wï en RBC. Dit moeten toch geen al te moeilijke opgaven zijn, vooral niet voor Volendam. Voor de wijdbroeken is dit een van de laatste kansen om nog bij de top te komen. In de middenmoot is de wedstrijd NEC Holland Sport van geen enkel belang. De Nijmegenaren zullen wel aan het langste eind trekken. Anders wordt het bij EiinkwijkBlauw Wit. Beide ploegen hebben nog een reëele kans om zich als eerste en tweede op de ranglijst te plaat sen. De produktiviteit van deze teams laat echter veel te wensen over. Daarom no teren wij een drie. Velox kan in al dit geharrewar aan de kop wel eens lachende derde worden. Het zal dan Eindhoven die nen te verslaan wat geen al te grote pro blemen met zich meebrengt. George Best tijdens een actie op het trainingsveld van Feijenoord. Hij is zo men een groot vereerder van de Beatles, ANTWERPEN 7 april Uitslagen van vandaag gespeelde wedstrijden voor het wereldkampioenschap vilfkamp bil jarten: Kader 71/2: Ceulemans, België, 300 6 50 129, slaat Ogata Japan 148 6 24,65 104; Scherz Oostenrijk 300 10 30 129 slaat Spielmann, Duitsland, 281 10 48,10 116. Schrauwen, België, 300 4 75 169, slaat Scholte Nederland 138 4 34,50 64. Driebanden: Scherz 60 69 0,869 6 slaat Spielmann 44 69 0,637 2: Ogata 60 56 1,090 9 slaat Schrauwen 45 56 0,803 4; Scholte 60 80 0,750 6 slaat Girves, Argentinië 37 80 0,462 V BAS MALIEPAARD derde Bas Maliepaard derde in ronde van België (Van onze sportredactie) WELLIN, 7 april. De eerste etappe van de ronde van België is gewonnen door de oersterke Belg Georges van Coo- ningsloo. Hij heeft hiermede loon naar zeer hard werken gekregen. In het eer ste uur van de strijd ontvluchtte hij reeds de veilige bescherming van het grote pe loton, onmiddellijk gevolgd door enkele anderen. Daarbij was ook de Nederlander Bas Maliepaard, een discipel van Pelle- naars. Tezamen bouwde dit groepje op de stoffige kasseien van het Belgische land een flinke voorsprong op die tenslotte uitliep tot een kwartier. De eindspurt was een aangelegenheid van vier man. Ex-wereldkampioen Stablinski, gekluis terd aan het wiel van Maliepaard, had de meeste kans. Maar volkomen onver wachts spurtte daar Georges van Coo- nlngsloo uit het Belgische Vlaanderen- land, met machtige trappen naar voren. Dit was zelfs voor de rappe Stablinski, uitstekend gelanceerd door Maliepaard, te veel. Hij werd tweede, gevolgd door de enigssins teleurgestelde Hollander. Jos j van der Vleuten werd zesde op ruim één minuut. De uitslag luidt: 1 Georges van Co- ningsloo (Belg) 5.05.22 met bon 5.04.52); 2 Jean Stablinski (Fr) 5.05.22 met bon 5.05.07-3 Maliepaard (Ned) 5.05.22; 4 Gil bert Desmet (Belg) z.t.; 5 Debreucker (Belg) 5.06.45; 6 Van der Vleuten (Ned) z.t.; 7 Wolfshohl (Did) 5.06.53; 8 Pamart (Fr) 5.09.14; 9 Verbeek 'Belg) 5.17.09; 10 Sorgeloos (Belg) 5.17.10; 12 De Haan (Ned) 5.17.15; 18 De Roo (Ned) 5.18.41; 19 Haast (Ned) z.t.; 19 Van Looy (Belg) z.t. Het dagploegenklassement werd gewon nen door Peugeot in 15.31.35 voor Groens Leeuw (5.41.12) en Teievizier (5.41.18).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7