IJmuider pr Koperdiefstal in Spaarndam Ruim 700 bromfietsers waren fout Glazenwassers maakten val van ladder Inbraak in melkhandel buit f 1.339.- Strijd om Haarlemse damtitel kreeg een verrassend slot PALMPAASOPTOCHTEN in Haarlem, Heemstede en O Veen Agenda voor Haarlei en omgeving Uitslagen vvolleybal Machinist in Zandvooit aangehouden Voor visclubs, personeelsverenigingen, rustzoekenden en geboren avonturiers motorkotter Opgetogen Vrienden Afspraken Negen maanden cel voor beide daders 3 G. Bakker kampioen tweede klasse UW NIEUWE COSTUUM HANGT KLAAR BIJ ONS! Fa. DAMMERS EBR. EVERTS FONGERS RIJWIELEN Kampeerders uit Haarlem en Angers in Osnabrück RCH in halve finale zilveren molentoernooi Burgerlijke Stand Haarlem Auto in Amsterdam gestolen DONDERDAG 8 APRIL 1965 PAGINA 2 y** De hele dag vissen midden op de Noordzee. De droom van de sportvisser, die op de zuidpier geen toe gang meer heeft. IJMOND, 3 april „Vistoch- ten op de Noordzee er worden door ons vistochten georganiseerd op de Noordzee, ter hoogte van IJmuiden, met een zeewaardige motorkotter. Het minimaal aantal voor deelname hieraan is 20 per sonen, de volledige verzorging be staat uit: aan boord: koffie, thee, belegde broodjes, 's Avonds aan de wal een diner, bestaande uit verschillende visgerechten, soep, nagerecht. Bij normale weersom standigheden kunnen op zee wor den gevangen: schol, schar, tong, bot, kabeljauw, makreel". Dit staat uit aan boord: koffie, thee, heer J. Lourens, hoteleigenaar en actief sportvisser in IJmuiden, en kele weken geleden op grote schaal in den lande werd verspreid. De foyer sloeg in als een bom. Ein delijk de kans voor enthousiaste sportvissers, voor leden van hen gelsportverenigingen, voor men sen, die zich zo maar een dag uit het drukke leven aan de walle- kant willen terugtrekken, om te gen een spotprijs een dag op de zilte baren van de Noordzee te ver toeven. TOONAANGEVEND IN DAMESTASSEN WATERONTHARDING Hel wordt nu weer tfjd om aan een SPORTSHIRT te denken ANEGANG 17 Burcht ter Cleeff Don Bosco Dartele Jeugd Elba Hof van Eden Jong Leven Kindervreugd UITNEEMBARE FIETS Films Toneel Diversen T entoonstellingen Hillegom Lisse Leiden Mariagaarde Noordervreugd Paradijsje Schaapskooi Zaanenoord Overveen Heemstede Dag op de Noordzee vissen en zwalken voor een spotprijs Want hetgeen de heer Lourens heeft gerealiseerd, mag wel uniek genoemd worden. Met lede ogen moest hij, vis ser in hart en nieren, toezien hoe de zuidpier enkele maanden geleden voor de zeevissers werd afgesloten. „Dan kan Je wel vissen vanaf het strand, maar dat is toch niet je ware," zo vertelt de hotelhouder in de ruime gelagkamer van „De Bruinvis", zoals zijn hotel aan de Visseringstraat heet. Hij moest dus met lede ogen toezien, hoe de mensen van Rijkswaterstaat be slag op zijn domein legden. Maar, in te genstelling tot andere sportvissers, die zich erbij neerlegden, speurde de heer Lourens voortdurend naar andere mo gelijkheden. Een vaag plan, dat al jaren in hem sluimerde, kwam tot ontwikkeling. Hij kocht een kotter. Een verweerde, oude kotter, die hard aan een opknapbeurt toe was. „In januari kocht ik die schuit," zegt de heer Lourens. „Men (Advertentie) 'paraplu's GEN. CRONJESTR. 34-HA ARLEM-TEL. 55684 is hem nog aan het oplappen, maar over enkele weken is hij klaar." Tot zolang kon hij echter niet wachten met de uitvoering van zijn plan. Een oude vriend bezat een kotter, die he lemaal in orde was. De heer Lou rens stapte er naar toe en zei: „Kun nen we er samen niet wat mee doen?" Vanaf die dag kunnen de spo.tvis sers uit binnen- en buitenland hun hart in IJmuiden weer ophalen. De grote organisator van de vistochten op de Noordzee is de heer Lourens. Hij huurt de boot, wanneer hij een groep bij el kaar heeft, van de heer van de Laar. Hij belt hem de dag tevoren op en om half negen verschijnt het schip aan de havenkant, precies tegenover de ingang van zijn hotel. Inmiddels zijn de gasten gearriveerd, zij kunnen zo in de kotter stappen en daar gaat het, de visgron den tegemoet. Met werphengels en en kele hengels gewapend, bij ruw weer in oliejas en zuidwester gehuld gaan de vissers op jacht. De 72-jarige schip per Piet van de Mey, een echte oude zeerob, is hun raadsman. Hij „ruikt" gewoon waar de meeste vis kan wor den gevangen. Daarheen wendt hij de steven. Vaak gooit hij om zyn passa giers te plezieren, het sleepnet uit. „Twee maanden geleden zijn we er mee begonnen. We zijn nu ongeveer ze ven maal weggeweest en mensenkinde ren, wat zijn die groepen opgetogen te ruggekomen," zegt de gemoedelijke ini tiatiefnemer. „De zaak begint enorm te lopen. Vooral voor de zomermaanden verwacht ik een overstelpende drukte. Maar dan is mijn kotter intussen ook klaar en kunnen we met twee boten de zee op." De belangstelling werd gewekt toen de heer Lourens zijn folders de wereld instuurde. Naar personeelsverenigingen van grote bedrijven (daarop is mijn aandacht vooral gericht zegt de heer Lourens) naar hengelsportvereni gingen naar de VW. En naar radio en televisie. „Prompt vier dagen later kwam een complete Duitse televisieploeg de kot ter overmeesteren," lacht de heer Lou rens. ,,Ze wilden een dagje mee om een reportage te maken. Nou, enkele dagen later kwam die reportage in Duitsland op het scherm en sindsdien houden de afspraken uit Duitsland niet op. Verschillende keren ben ik al met Duitsers weggeweest en als ik zo eens in mijn agenda kijk, ziet het er „van Duitse zijde" dit seizoen ook lang niet gek uit! En wat vinden de mensen het fijn, om zo eens een hele dag op zee te zijn. Ze kweken er vrienden. De men sen, die bij de afvaart noodgedwongen een groep moesten vormen, namen des avonds van elkaar afscheid als dikke vrienden." Maar niet alleen de sportvissers wil de heer Lourens voor „een dagje zee" interesseren. Met een grote IJmuider aannemer maakte hij de afspraak om met het voltallige personeel een dag te gaan varen. Bij mooi weer. Want ook de niet-vissers halen hun hart op bp het ondergaan van de ontspannende zee sfeer. In de agenda van de heer Lourens staan voorts afspraken met politiekorp sen, personeelsverenigingen, visclubs enz. Uit Zwolle, Amsterdam, Groningen en Keulen. Overal vandaan komen re acties. Verzoeken om nadere informa tie en afspraken voor een bepaalde dag. De gehele dag ontspannen dobberen op de Noordzee. Goede verzorging en een afscheidsdinertje in zijn restaurant. Dat biedt de heer Lourens allemaal voor de spotprijs van vijftien gulden. Hij kweekt er vriendschap mee en ge niet zelf van zulke dagen. Als een sneeuwbal rolt zijn faam door de vis serswereld. Over luttele weken zal hij niet meer hoeven te zoeken naar men sen om zijn schuit vol te krijgen. „Als men het eerst maar overal weet, dan kan ik wel een dagdienst begin nen," lacht hij. Hij is er van overtuigd, dat hij een goede zet heeft gedaan. HAARLEM, 8 april De dertigjarige betonvlechter E. H. en de eenendertig- jarige chauffeur J. B., beiden uit Haar lem,die in oktober van het vorig jaar met een roeibootje zakken koper ter waarde van enige honderden guldens van een bedrijf in Spaarndam hadden gestolen, werden vanmorgen door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf met af trek. De betonvlechter en de chauffeur hoorden veertien dagen geleden respeo tievelijk veertien en twaalf maanden met aftrek tegen zich eisen. De koper- fieter A. K., die als heler bij deze iefstal betrokken zou zijn, werd wegens „heling meermalen gepleegd" veroor deeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden. De man ontkende veertien dagen geleden bij de behandeling van zijn zaak ook maar iets met deze af faire te maken hebben gehad. Zijn ver dediger vroeg toen vrijspraak. De achttienjarige verwarmingsmon teur J. B. uit Utrecht, die een aan zienlijke reeks diefstallen en veroorde lingen op zijn naam heeft staan, werd wegens diefstal en joyriding veroordeeld tot eén jaar en zeven maanden jeugd gevangenis met aftrek. Tegen hem was veertien dagen geleden één jaar met aftrek geiest. HAARLEM, 8 april In de periode van 8 tot en met 31 maart heeft de Haarlemse politie 708 overtredingen van bromfietsers geregistreerd. Dit gebeur de in het kader van de kernthema-akties van het Verbond voor Veilig Verkeer in samenwerking met de centrale poli- tie-verkeerscommissie. In het eerste langstelling in het bijzonder gericht on de bromfietser. Van de 708 overtredingen waren er 172 overtredingen van de maximum snelheid, 164 bromfietsen vertoonden ge- oJo ,?n aan technische inrichting en 373 bromfietsers maakten zich schuldig aan overtreding van de gedragsregels. Daarenboven bleek bij technische controle achteraf van de 61 inbeslagge- nomen bromfietsen een aantal van 58 technische gebreken te vertonen en wel: gevuld aan zuiger en defecte uitlaat: 14, gevuld aan cilinder, verkeerde tand- .verhouding en defecte uitlaat: 11, uitsluitend defecte uitlaat: 28 en voor zien van race-carburator: 5. BLOEMEND .AAL, 8 april Gister ochtend omstreeks elf uur vielen twee glazenwassers van een Haarlems schoonmaakbedrijf tijdens werkzaam heden aan het postkantoor te Bloemen- daal van hun ladder toen zij op een hoogte van drie meter stonden. Het ongeluk gebeurde, toen de beu gel waarmee beide ladders aan elkaar verbonden waren, los liet. De ladder klapte hierdoor in elkaar, waarbij de 44-jarige Haarlemse glazenwasser H. M. N. en de eveneens uit Haarlem ko mende glazenwasser G. V. W. (38) kwamen te vallen. Beide mannen wer den naar het Marine Hospitaal vervoerd G. V. W. kon echter na onderzoek naar huis terugkeren. H. M. N. werd ter observatie opgenomen. De Arbeidsin spectie "stelt een onderzoek in. HAARLEM, 8 april In de afgelo pen nacht hebben onbekenden zich toe gang verschaft tot een melkhandel aan de Kleverparkweg. De buit bedroeg in totaal 1.339. Uit de kassa wordt een bedrag van 397 vermist. In het kan toortje achter de winkel vonden de die van nog meer van hun gading. Een geldkistje werd voor 194 en een twee de kistje werd voor 748 lichter ge maakt. HAARLEM, 8 april Op het kam peerterrein „Camping Niedersachsen- hof' in Osnabrück vindt van 27 t.m. 30 mei a.s. een ontmoeting plaats van kam peerders uit Haarlem, Angers en Osna brück. Kampeerders uit de drie jume- lage-steden worden uitgenodigd aan deze dagen deel te nemen. Het kampeerterrein ligt naast een oude Nedersaksische boerenhoeve, ziet uit op het Teutoburgerwald en het Wie- hengebirge en bevindt zich vlakbij de oude stad Osnabrück. (Advertentie) Dealer voor Haarlem en Omstreken Wagenweg 104 Haarlem - Tel. 12730 (Advertentie) U kunt er dan nog het hele voorjaar van profite ren en U kiest bovendien uit 'n grotere kollektie. (en die is groot bij Van Ziji's) Alle zomerse kollekti.es van Trenco, Elmi, Fablo, Melka vindt U in één zaak bijeen. HAARLEM, 8 april Het amateur elftal van R.C.H. heeft zich geplaatst in de halve-finale van het Zilveren Mo len toernooi dat L.F.C. in Leiden or ganiseert. De amateurs van R.C.H. versloegen de kampioen van de zater dagmiddagcompetitie Wit Zwart '28 met 3-1. In de demifinale komen uit Lugdunum, C.V.V. en de winnaar van de wedstrijd L.F.C.-Volendam (ama teurs) BEVALLEN van een ZOON: 5 april M. Langenberg-De Vogel, 6 april M. Halderman-Geerlings, M. Baggen-Van Werch, 7 april M. van Weel-Van Dam. Van een DOCHTER: 5 april A. Hen- driks-Temmink, 6 april R. van der Bijl- De Goede, 7 april J. Catala Ortoïl- Dettmer. ONDERTROUWD: 7 april P. Moole- naar en Y Wafesink, W. van de Berg en M. Eichhorn, J. Jansonius en A. van Diemen, G. Dhondt en J. Willemse, F. Bouman en M. Parson, M. Heese mans en P. van den Burg, J. Prij- dekker en A. Sijpestijn. GEHUWD: H. Metselaar en P. Meijer, Ph. Belles en C. v<an Heerden. OVERLEDEN: 4 april J. Spliethoff, 26 j, Gasthuisvest; 6 april J. van der Bent 81 j, Barrevoetstraat; M. Rien- stra-Wan, 42 j, Hazepaterslaan. ORGELCONCERT Op dinsdag 13 april 's avonds om acht uur begint in de Oude Sint Bavo een orgelconcert, te ge ven door Albert de Groot. Het pro gramma omvat werken van Buxtehude, Walond, Mozart, Bach, F. Peeters, Bijster en Vranken. HAARLEM, 7 april De tijdens de sluitingsronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Haarlem, tevens voorwedstrijd om het kampioenschap van Kennemerland, tot stand gekomen uitslagen hebben voor een verrassend slot gezorgd. De leiders van de hoofd- en eerste klasse werden na melijk naar de derde plaats verdron gen. In de hoofdklasse moest J. Warmerdam het opnemen tegen G. Zeeuwe die van het begin af de leiding had genomen. Warmerdam slaagde er in een punten verdeling te bewerken. Mede door enige andere uitslagen is Zeeuwe daardoor naar de derde plaats gezakt. J. H. Meure, gestart met een nederlaag heeft nadien alle partijen gewonnen. Ook nu weer boekte hij een zege en wel op A. G. de Zwart. Ch. Schelfaut,, de ontdekking van dit toernooi, won van H. Ie Noble en heeft daardoor nog een kans op de der de finaleplaats. Hij moet namelijk nog twee uitgestelde partijen spelen. H. J. Rozijn won van K. Lutten. J. H. Meure en J. Warmerdam leiden met elk 10 uit 6. G. Zeeuwe is derde met 10 uit 8, be dreigd door Ch. Schelfaut 8 uit 6. In de eerste klasse leed H. Diemei zijn eerste nederlaag van dit toernooi, wat hem meteen het kampioenschap kostte. J. Koren bleef hem de baas. J. Boerkoel won van J. van de Wereld en plaatste zich daarmee op een gedeelde eerste plaats met J. Koren. In een herkamp van drie partijen zullen zij de strijd om de titel voortzetten. A. Zandbergen en C. Lenaarts deelden de punten. N, Schouten verloor van A. v. Krieken. De eindstand eerste klasse luidt: 1. J. Boerkoel 7 5 1 1 11 2. J. Koren 7 5 1 1 u 3. H. Diemei 7 5 3 1 9 4. C. Lenaarts 7 14 2 6 5. J. v. d. Wereld 7 2 2 3 6 6. N. Schouten 7 13 4 5 7. A. v. Krieken 7 12 4 4 8. A. Zandbergen 7 12 4 4 De nummersl, 2 en 3 plaatsen zich voor de finale van Kennemerland. Met een overwinning op C. J. van den Does zette G. Bakker een kroon op zijn (Advertentie) Licht gewicht of normaal gewicht. Terlenka, Trevira of zuiver wollen kamgaren al naar het U lijkt. Prijzen 98.00, 119.00, 129.00, 139.00 en hoger met onze bekende kleermakers-service Kleermakers sinds 1830 Gen. Cronjéstraat la—Ib, tel. 53334 werk, namelijk het ongeslagen bemach tigen van het tweede klasse kampioen schap. De overige partijen resulteerden in: P. G. de HaanA. Binder 11; G. A. HesselmanA. Meyer 20; K. Straver J. de Groot 02. De eindstand 2de klasse luidt: 1. G. Bakker 8 2. J. de Groot 8 3. A.G.Hesselman jr 8 4. G. A. Hesselman 8 5. A. Binder 8 6. P. G. de Haan 8 7. A. Meyer 8 8. C. J. v. d. Does 8 9. K. Straver 8 6 2 0 14 6 1 1 13 5 0 3 10 4 13 9 3 14 7 2 2 4 6 3 0 5 6 2 15 5 10 7 2 en 3 plaatsen zich De nummers 1, 2 voor de finale van het district Kenne merland. HAARLEM, 8 april Onder auspi ciën van de Katholieke Vereniging voor het Gezin zullen zondag vele Haarlemse kinderen met hun palmpaas door de stad trekken meestal vanaf de speel tuinen. Hieronder laten wij de routes vol gen, die de stoeten zullen nemen. Om half drie verzamelen zich de kin deren op de speelplaats van dc H. Hart- school (meisjesschool) aan de Velser- straat. Om 2.45 uur vertrekt de op tocht, voorafgegaan door de muziek vereniging „Weltevreden, voor het ma ken van de volgende route: Velser- straat - Kleverparkweg - Santpoorter straat - Jan Steenstraat, rechtsaf - Bre- derodestraat - Kleverparkweg - Bega- straat - v.d. Meerstraat - Molijnstraat - Hedastraat - Engelszstraat - Velser- straat - Saenredamstraat - Maerten v. Heemskerkstraat - Halte bij ziekenhuis St. Joannes de Deo - Maerten v. Heems kerkstraat - Schotersingel - van Ostade- straat - Kleverparkweg (halte bij Pas torie) - Velserstraat (school). De kinderen van „Don Bosco" wor den om 1 uur op de speeltuin verwacht. Voorafgegaan door de Sint Jorisband vertrekt de stoet voor de volgende rou te: Phoenixstraat - Gonnetstraat - Rip- perdapark - Parkstraat - Jansweg - Stationsplein - Kruisweg - Kruisstraat - Barteljorisstraat - Grote Markt - Ko ningstraat - Verwulft - Grote Houtstraat - Spekstraat - Oude Groenmarkt - Klok huisplein - Riviervismarkt - Jansstraat - Nieuwe Gracht (langs de Bisschop) - Kruisweg - Parklaan - Jansweg - Park straat - Ripperdapark - Gonnetstraat - speeltuin. Op de speeltuin aan de Planetenlaan is het half een aantreden geblazen. Om 1 uur vertrekt de stoet, voorafgegaan door het Tamboer- en Pijperkorps, de Harmonie van de muziekvereniging „Soli Deo Gloria" voor het maken van de volgende route: Planetenlaan - Am bachtstraat - Borskistraat - Hodson- straat - Jan Gijzenkade - (brug over linksaf) - Jan Gijzenkade - Eemsstraat - Lekstraat - Flevoplein - Maasstraat - Rijnstraat - Eemstraat - Rijksstraat weg - halte op het kerkplein vóór de pastorie - Rijksstraatweg - Planetenlaan (speeltuin). Vanaf kwart vóór één verzamelen op de speeltuin. Voorafgegaan door een band vertrekt de stoet om 1 uur voor de volgende route: Ged. Schalkburger- gracht - Reitzstraat - Benviljoenstraat - Herzogstraat - Ged. Schalkburgergraeht - Colensostraat - Pres. Steynstraat - Gen. Jouberstraat - Gen. Cronjéstraat - Spaansevaartstraat - Goetzeesttaat - Reitzstraat - Gen. de la Reystraat - Paul Krugerstraat - Pres. Steynstraat - Reitzstraat - Ged. Schalkburgergraeht (speeltuin). Om 1.30 uur wordt de stoet op het schoolplein aan de Geuzevesperstraat opgesteld. Met muziek voorop vertrek ken de kinderen om 2 uur voor de vol gende route: Geusevesperst.raat - Re- viusstraat - Tesselschadestraat - Roe mer Visscherstraat - Dullaertstraat - Roskamstraat - Muiderslotweg - Ver- gierdeweg - Gijsbrecht van Amstel- straat - Badelochstraat - Jephtastraat - Eksterstraat - Tesselschadeplein - Jan Lujjkenstraat - Muiderslotweg. Om 12.30 uur vérzamelen op de speel tuin. Voorafgegaan door de Harmonie St.Bavo vertrekt de stoet om 1 uur en gaat langs de volgende route: Krom houtlaan - van Loghemstraat - Vincent van Goghlaan - Mandriaanstraat - Bea- trixplein - Prins Bernhardlaar, (langs bejaardencentrum) - Dr. Schaepman- straat - Krüsemanstraat - Ted. v. Berk houtstraat - Cremerstraat - A. Pierson- straat - van Zeggelenstraat - van Zeg- gelenplein - Beatrixplem - Kromhout- laan - speeltuin. Om 13.45 uur verzamelen de kinderen zich op de speeltuin Godfried van Bouil lonstraat. De kinderen stellen zich op (Advertentie) „DE KEUS VOOR HET LEVEN" Prijzen vanaf 175.75 past in de kleinste kofferruimte geheel oompleet298.75 Kleverparkweg 20 - Tel. 61200 CINEMA PALACE: West Side Story, 14 jr. 2 en 8 uur. FRANS HALS: Mondo caldo di notte, volw. 7, 9.15 uur. LIDO: Eddie in volle vaart,"14 jr. 2, 7, 9.15 u. LUXOR: Vreemde bedgezellen, 14 jr. 2, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Kasteel in Zweden, str. volw. 2, 7. 9.1 5uur. ROYHuurlingen van de dood, 14 jr. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De kardinaal, 14 jr. 2 en 8 uur. MINERVA: Zoeloe. 14 jr. za, 7, 9.15 uur. Donderdag 8 april Stadsschouwburg. 3 uur: Toneelvereniging Cremer met „Op góed geluk". Donderdag 8 april Rest. Brinkntann. uur: Pac CUristi, Kerk en Vrede, Bahai wereldgeloof, Wereldgeloof, Wereldfederalisten. Discussie-; .d met een forum. Openbare bijeenkomst. Spreker: Prof dr. B. Delfgaauw. Onderwerp: „Vrede en welvaart". Aula A. H. Gerharuschool. 8 uur: Haar- erase Discoclub: Muziekavond. Frans dais,auseumWerken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collec.ie werken van Frans rials Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van I tot 5 uur. Teylers Muse jn: Schilderijm 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, i6e t/m 1 eeuw. Fos en Natu rkundi'e irurumei.ten Ge •pend op werkdagen, behalv maandag van 11—3 uur Eerste „ondag van de maand van 1 3 vxr. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze ..unstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uu: (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Bisschoppelijk Museum: Ten.oonstelltag van de Limburgst kunstenaar Géne Eggen it/m 25 april). Woonhuis Jaco us van Looy, KI. Hout weg 103. Het vo rmallge o .nliuis vm de schilder-schrijver Jacobus van Looy Ge opend don Ier lag. van 10 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen van 2—5 uur Vishal: Exiositia van poppen, van Maja Alexander en Trud.v de Ruytei (t/m 25 april) Keukenhof. Llsse: Openluchttentoonstel ling van voorjaars- en zomerbloemen. Dag geopend van uur tot zonsondergang (t/m medio n il). in 't Goede Uu.Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12 30 en van 1.30 5 uur. Zondag 1—5 Uur FILMS: CITY-THEATER: The Raven, 8 uur, 14 jr. DIVERSEN: Keukenhof, Llsse: Openluchttentoonstel ling van voorjar-s- en zomerLloemen. Dag geopend van 0 uur t/m zonsondergang (t/m medio mei). Donderdag 8 april Stadsgehoorzaal. 3 uur: Gymnastiek- titvoerirg D. O.S. 1'ENTOONSTELLlNfEN: Rijksmuseum vooi Oudheden, Rapenburg „Opgravingen in Bijbelse grond". Geopend van 10 5 uur (t/m 19 september). „De Ruif", Jan Vossepsteeg 59. Grafiek van Theo Ros. Geopend t t 24 uur. it/m 30 april). Taveerne „Tastevin", Beestenmarkt 14: Schilderijen van Klaas Sans. Geopend van 5.30 24 uur. (t/m 18 april). in de leeftijdsgroepen van 5 tot 7 jaar, 8 tot 10 jaar, 11 tot 13 jaar. Voor de mooiste Palmpaas worden in elke groep prijzen beschikbaar gesteld. Om 14.30 uur vertrekken ze voorafgegaan door de Harmonie St.Bavo, voor het maken van de volgende route: Godfried van Bouil lonstraat - Gouwweteringkade - Damia- testraat - Kruistochtstraat - Nagtzaam- plein - Amsterdamstraat - A. L Dyse- rinckstraat - v.d. Hulststraat - Vooruit gangstraat - Potgieterstraat - Dr.Schaep- manstraat - Alberdinck Thymstraat - v.Zeggelenstraat - Belïamvstraat - Hof- dijkstraat - Zomerkade - Kruistocht straat - Godfried v. Bouillonstraat (speeltuin). De kinderen komen tussen 2 en 2.15 uur bijeen op de speeltuin. Om 2.30 uur vertrekt de stoet met muziek voorop voor een feestelijke wandeling langs de volgende route. Speeltuin Mariagaarde (Westergracht) - Leidsevaart - Wester gracht - Voorzorgstraat - Brouwersplein (hier sluiten de kinderen van speeltuin Klarenhof zich bij ons aan) - Olycan- straat - van Loostraat •- Oost Indië- straat - Eendrachtstraat - Brouwers vaart - Burg. Rampstraat - Sterrebosch- straat - Voorzorgstraat - Brouwersplein - Gasthuisiaan - Leidsestraat - Jan Nieuwenhuizenstraat - Westergracht (hier scheiden de kinderen van speel tuin Klarenhof zich weer af om naar hun eigen speeltuin terug te keren) - Leidsevaart - speeltuin Mariagaard (Westergracht) Om 12.30 uur worden de kinderen ver wacht op de speeltuin aan de Planeten laan. Om 1 uur vertrekt de stoet voor afgegaan door het Tamboer- en Pijper korps en de Harmonie van de muziek vereniging „Soli Deo Gloria" voor het maken van de volgende route: Plane tenlaan- Ambachtstraat - Borskistraat - Hodsonstraat - Jan Gijzenkade - (brug over linksaf) - Jan Gijzenkade - eem straat - Lekstraat - Flevoplein - Maas straat - Rijnstraat - Eemstraat - Rijks straatweg - halt op het kerkplein vóór de pastorie - Rijksstraatweg - Planeten laan (speeltuin). Voor de kinderen van 't Paradijsje is het om kwart vóór twee aantreden geblazen. Om 2 uur vertrekt de stoet voorafgegaan door een muziek korps voor het maken van de volgende route: Witte Heerenstraat - Magdalena- straat - Ursulastraat - Krocht - Nieuwe Groenmarkt - Zijlstraat - Ged. Oude Gracht - Raaks - Brouwerskade - Ans- lijnstraat - Zijlweg - Duvenvoordestraat - Nico van der Laanstraat - Pieter Kies- straat - Garenkokerskade (zuidzijde) - Burg. Boreelstraat - Burg. Sandberg- straat - Kinderhuissingel - Zijlstraat - Witte Heerenstraat (speeltuin). kinderen van de Schaapskooi, „D.S.V. en „S.O.B." verzamelen zich bu de Kennedylaan. Om half 2 vertrekt de stoet. De kinderen komen om 1 uur bijeen op de speeltuin aan de Zaanenstraat. Om 1.30 uur vertrekt de optocht voor afgegaan door een muziekkorps, voor het maken van de volgende route: Zaanenstraat - Molukkenstraat - Obi- straat - Florisstraat - Timorstraat - Obistraat - Tematestraat - Indische- straat - Weltevredenstraat - Bromo- straat - Archipelstraat - Batavia«"'aat Weltevredenstraat en plein mdische- straat (speeltuin). De kinderen worden om kwart vóór één verwacht op de speelplaats van de school aan de Korte Zijlweg. Om I uur vertrekt de stoet voorafgegaan door de „Spaarnebazuin" voor het maken van de volgende route: Korte Zijlwg - Zand- voorterpad - Korte Zijlweg - Ramplaan - Schoonoordlaan - Bloemvelden - Zui- der Tuindorplaan - Tuindorplaan - Ramplaan - Leendert Meeszlaan - Dick- manstraat - Rollandslaan - Hospeslaan - Voetpad - Houtmanpad - Korte Zijlweg. De kinderen worden om 12.45 uur ver wacht bij de St.Augustinusschool aan de Molenwerfslaan. Om 1 uur vertrekt de optocht voorafgegaan door de muziek korpsen St.Michaël en Eensgezind-Excel- sior voor het maken van de volgende routeMolenwerfslaan - Sumatrastraat - Lombokstraat - Javalaan - Meerweg - Soendastraat - Timorstraat - Laan van Insulinde - Achterweg - Wilhelmina- plein- Camplaan - Heemsteedsedreef - Valkenburgerplein - Valkenburgerlaan - Hendrik de Keijzerlaan - Drieherenlaan - Molenwerfslaan. (Vrijdag 9 april tussen 3.30 en 6 uur, verkoop van palmstokjes en papier bij mevr. Blom, Sportparklaan 51, Heem stede.) «k HAARLEM, 8 april De uitslagen van de gisteravond gespeelde volleybal wedstrijden luiden: Heren: Brandweer 2—FES 3 3-0. VCMHSVC 2 0-3, HSVCGios 3-1, HVS 5—HSVC 5 3-0, WIK—'Velox 3-1, pSVH—De Blinkert 2 0-3, Alliance 5— OVRA 6 0-3, HSVC 3—Topscore 3-0, DESdie Raeckse 4 3-0. Dames: PSVH 2—Velox'2 3-0, PSVH —Alliance 2 1-3, Triumph—HVS 2 3-1, TopscoreHVS 1-3, de Blinkert 3Top score 2 0-3, HSVC 2—Gios 3 3-1, DSS y die Raeckse 7 3-0. Jeugd: JBS aGios a 0-3, OVRA a— DSS b 0-3, die Raeckse aJBS b 3-0. ZANDVOORT, 8 april In de nacht van woensdag op donderdag troffen twee politieagenten een man bij een auto aan, die voor het nieuwe post kantoor stond De man kon de vereis te papieren niet tonen, waarna hij ver klaarde, dat hij zijn papieren op zijn schip in Antwerpen had laten liggen Bij nader onderzoek bleek, dat de auto eigendom was van een Amsterdammr, die de wagen voor zijn huis gepar keerd had staan. De aangehouden, die de 18-jarige machinist A. D. bleek te zijn, bekende toen, dat hij de auto had gestolen. Hij werd te Zandvoort inge sloten en zal aan de Amsterdamse po litie overgeleverd worden,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2