VoorzitterA. Braam Bloembollencultuur UITBREIDING AREAAL KAN FATAAL WORDEN FAAS-SHOW Met loterij financiële basis voor missie-actie Amate-tentoonstelling van dekenaat Noord wijk in Lissese Hobaho-hal d ff .Op goed geluk" geslaagd toneel door J. J. Cremer Jong talent op podium van Lido Mij afscheid na vijfentwintig jaar Consul Bergman krijgt zilveren speld KNVB exclusieve N. van Hal veroverde damtitel Heemstede Klopjacht in Heemstede slaapbanken Heemstede onderzoekt woningbehoefte steek uw licht op bij onze verlichtende exclusieve verlichting stouten It' Fabriek Bols in Nieuw-Vennep Paus sticht een secretariaat voor niet-gelovigen Schoolvoetbal- Paastoernooi zelfstandig in Heemstede SOLEX LTS Hoofddorp voor verdere uitbreiding Eieren zoeken in Kennemerduinen Amerikaans generaal overleden na fatale parachutesprong "A vanDUIVENBODENn.v. Schietvereniging „Blijf voor t Land'' STOUTENBEEK woninginrichting -B- 't binnenhuis DUPCO -INTERIEUR HARDEBEIiT Dammen AUTOBEDRIJF KLEUN VRIJDAG 9 APRIL 1965 PAGINA 2 HET GESPREK van de dag aluminium jaloezieën Van 10 tot 20 april a.s. toont WONINGINRICHTING BEVERWIJK -jcicc|ues Uocjp BARTEL30RISSTRAAT 5 voor een goed karpet van de betere fabrieken voor een mooi bankstel naar 't binnenhuis julianapark 58-60-62 telef. 54550-57715 permanente meubeltentoonstelling 1e en 2e etage vrij te bezichtigen SUÊDE-. NAPPA- en LEDERKLEDING Zijlweg 36-38, Haarlem Telefoon 18 0 14 Ruime parkeergelegenheid O T O f 399.— Afdelingsvoorzitter heeft gister avond in Haarlem de scheidende consul Bergman de zilveren KNVB-speld opgespeld. HEEMSTEDE, 9 april Voorzitter A. J. Braam van de afdeling Heem stede van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft gisteravond tijdens een druk bezochte ledenverga dering in het Versingshuis „Groenen- dual" uiting gegeven aan zijn ongerust heid over de te grote uitbreidingen van het areaal, die ten aanzien van de stij ging der export niet verantwoord mo gen worden genoemd. Hij zei dat der gelijke uitbreidingen voor het bedrijf fatale gevolgen moeten hebben. Gezien het surplus van de hyacinthen ln 1964, het verloop van de handel in gladiolen en dahlia's gedurende dit sei zoen, het verloop van de bloemenhan del in de afgelopen weken en de min der gunstige vooruitzichten voor dit jaar, moest het voorzitter Braam van het hart dat de feiten hem helaas in het gelijk hebben gesteld. Mede door enkele minder goede gewassen in de afgelopen jaren, door water en vorst- schade, alsmede door gewassen bene den normaal, zou volgens de heer Braam de meerderheid van de Com missie van Bijstand, alsook de leden der vrije organisaties en het bestuur van het Productschap voor Sierteelt, de mogelijkheden hebben overschat. Zullen de niet gesaneerde artikelen, die over het algemeen minder kapitaal in tensief zijn en wier oppervlakte soms snel kan wisselen zich zelf moeten aan passen, t.a.v. de niet gesaneerde ar tikelen is een ingreep mogelijk en mijns inziens ook gewenst, zei hij. Voorzitter Braam had alle waardering voor het besluit van de vereniging ,,De Hya cinth", die aan het Productschap het voorstel aan de hand heeft gedaan al les wat niet aan de exporteisen vol doet over te nemen voor de prijs van een gulden per kilo, onder aftrek van surpluskorting. Het gaat in dit geval dan om leverbaar goed zowel als plant goed, waarin men geen toekomst meer ziet. Hierdoor wordt tevens bereikt, dat de binnenlandse bloemisterij geen grondstof voor haar bedrijf ontvangt voor een appel en ei, waarmee de bui tenlandse broeier door het overvoe ren van de markt oneerlijke con currentie zou worden aangedaan. Bij de hyacintencultuur betekent dit de eerste stap in de goede richting. Een Advertentie Dat onze uitgebreide kollektie kostuums, vooral met het oog op de komende feestdagen, „het gesprek van de dag" is, willen we ons echt niet aanmeten. Maar dat (zeer) velen er zich zo gunstig over uitlaten, stemt ons bijzonder aangenaam. Het zal ons een genoegen zijn ook U de totale kollektie te tongn,,, t Betere konfektie en herenmode Zijlstr. 71 (t.o. Alg. Bank Ned.) Haarlem. HEEMSTEDE. 9 april Het ge meentebestuur van Heemstede gaat een intensief onderzoek instellen naar de woningbehoeften onder de ingezetenen. In verband hiermee is aan alle gezins hoofden en alleenwonenden een vragen lijst toegezonden, waarop zij die woon ruimte of andere woonruimte willen hebben, hun wensen kenbaar kunnen maken. In het bjj de vragenlijst bijgevoegde schrijven zeggen B. en W. dat het ge meentebestuur bij het ontwerpen van plannen op het gebied van de woning bouw zoveel mogelijk trachten rekening te houden met de bestaande behoefte aan woonruimte. Daarbij rijzen vragen op als: welke soorten woningen moet men in Heemstede vooral bouwen; hoe groot moeten deze woningen zijn? Het eitwoord op de vragen kan het beste dcor alle ingezetenen gezamenlijk wor den gegeven, aldus B. en W. Van degenen die voor 1 mei de vra genlijst niet ingevuld hebben ingezon den, wordt aangenomen dat zij voor geen of andere woonruimte m aanmer king wensen te komen. BONN, 8 april (Reuter) Generaal- majoor John Hester, commandant van de in West-Duitsland gestationeerde Amerikaanse 17de luchtmachtgroep, is overleden aan de verwondingen, die hij vorige week vrijdag bij een mislukte parachutesprong had opgelopen. De 48-jarige generaal volgde een cur sus valschermspringer Bij de laatste sprong die nodig was voor het diploma ging de parachute gedeeltelijk open, waardoor hij bij het neerkomen ern stig hersenletsel opliep. Hij overleed in het Amerikaanse hospitaal ln Wies- baden. (Advertentie) Dp beste service bij: Ged Oude Gracht 108110 Haarlem Telefoon 16837 17163 17206 Vraagt prijsopgaaf dergelijke maatregel zou voor tulpen boven zift 10 eveneens gewenst zijn en dezelfde voordelen bieden, meende voorzitter Braam. Hij voegde daaraan toe dat de exporteur noch (ie kweker met de huidige situatie uiteindelijke ge baat zullen zijn. De voorzitter hoopte dat de overheid en de vrije organisa ties de juiste weg zullen vinden om het bloembollenbedrijf in goede banen te leiden. De overige agendapunten werden in een vlot tempo afgehandeld. De behan deling van de beschrijvingsbrief voor de komende algemene vergadering van Bloembollencultuur leverde geen pro blemen op. Besloten werd dat de heren H. v.d. Èerg en A. Thoolen als afge vaardigden van de afdeling Heemstede bij deze vergadering zullen optreden. Nadat het verslag van secretaris-pen ningmeester Visser aller instemming had gekregen, volgde tot besluit van deze geambieerde bijeenkomst de tra ditionele verloting. Als altijd gingen al le aanwezigen met welgevulde handen naar huis. NOORDWIJK, 9 april. De uitslag van de laatste schietwedstrijd van de vereniging „Blijf voor 't Land" te Noordwijk luidt als volgt: Bij de schutters met de buks werden de wisselmedailles gewonnen door L. van der Meer 43 punten le klasse; D. A. Luschen 42 punten 2e klasse; M. de Jong 45 punten 3e klasse. In de K.S.O.-competitie behaalden een wisselmedaille: le klasse J.Plug 55 pun ten: 2e klasse L. Wassing sr. 59 punten. In de le klasse schoot J. W. M. Wael- poel ook 55 punten, doch zijn laagste schot was minder. KLAV ERJASSEN. De klaverjasvere- niging „Tot Ons Genoegen" speelde ln hotel-restaurant ,.De Beurs" een com petitiewedstrijd. De uitslag luidde: 1. mevr. Van den Berg 5489 p. 2. G. van Schie 4927 p. 3. L. van den Berg 4804 p. 4. A. Wijnands 4760 p. 5. G. Kleinveld 4631 p. 6. A. var. Beelen sr. 4528 p. 7. mevr. Kleinveld 4473 p. 8. J. van Beelen 4467 p. 9. K. Hermans 4311 p. 10. A. de Ruiter 4245 p. Advertentie) in zijn zaak en in de etalages van de Sunart-afdeling een grote collectie uit binnen- en buitenland Hieronder zijn zeer bijzondere modellen, speciaal voor deze expositie bijeengebracht uit Italië en Scandinavië. Verlichting, die ook in uw interieur onmisbaar is om de juiste sfeer te scheppen. Loopt U een dezer dagen eens binnen en steek uw licht op. Profiteer ook op dit gebied van de kennis en erva ring van de Binnenhuis-architect van Stoutenbeek Woninginrichting. Hij zal U desgewenst gaarne vrijblijvend adviseren. 250 MODELKAMERS LISSE, 9 april Van 1 tot en met 9 mei zal het dekenaat Noordwijk in het teken staan van missie en ontwik kelingshulp in de gehele wereld. Door de bereidwillige medewerking van de directie van de N.V. HOBAHO heeft het organiserend comité de beschikking gekregen over een van de veilinghal len. In deze hal zal een grote tentoon stelling worden gehouden over het mis sie werk in het algemeen. Diverse stands zullen de bezoekers de gelegen heid bieden om kennis te nemen van de moderne vormen van ontwikke lingshulp. Opmerkelijk is daarbij, dat niet zozeer de nadruk zal vallen op hetgeen men vanuit de westelijke lan den voor missie en ontwikkelingshulp presteert, maar ook en vooral op dat gene, wat de kerk ln deze ontwikke lingslanden zelf aan activiteiten ten toon spreidt. Voor de jeugd zullen aparte stands worden opgebouwd, waarbij de eigen inbreng van de jeugd in het dekenaat Noordwijk een belangrijke rol zal spe len. Bij alle stands zal voorlichting worden gegeven door missionarissen, leden van religieuze orden en door le- ken-missionarissen. In deze voorlich ting zal de bezoeker kennis kunnen maken met de aan deze tijd aangepaste vormen van hulp aan de ontwikkelings landen. In tal van parochies zullen gespreks- avonden met missionarissen worden ge houden, terwijl in alle kerken op 2 en 9 mei door missiepaters een predikatie zal worden gehouden over het wereld missiewerk. Daarnaast zullen in de pa- Advertentie) ADVISEUR VOOR herenkleding AMSTERDAM, 9 april Lucas Bols heeft in Nieuw-Vennep (gemeente Haar lemmermeer) een terrein aangekocht, waarop een nieuwe fabriek zal worden gebouwd. Nog dit jaar zal men met de bouw van de fabriek beginnen. Het ligt in de bedoeling de Amsterdamse en Schiedamse produktie- en expeditie afdelingen in de nieuw te bouwen fa briek samen te trekken. Dit werd ons vandaag meegedeeld door de directie. Op een buitengewone vergadering van aandeelhouders, 18 december jl. heeft de directie, bij monde van mr. p, J. Hart Nibbrig, de bouw van een nieuwe fabriek reeds aangekondigd. Op deze vergade ring werd tevens gezegd, dat, teneinde de continuïteit van de produktie te kun nen handhaven, allereerst de binnen landse' expeditie-afdeling zal verhulzen, terwijl daarna de afdelingen, die het meest aan verruiming toe zijn, worden overgebracht. De moutwijnfabriek zal in Schiedam blijven. De bottelarij al daar zal echter eveneens verhuizen. Hoewel definitieve plannen nog moe ten worden uitgewerkt, staat vast dat de oude plannen aan de Rozengracht zullen worden verbouwd tot kantoor ruimte. Hierbij zal rekening worden gehouden met de behoefte aan par keerruimte. rochies van St. Agatha en het Onbe vlekt Hart van Maria in Lisse, St. Jo seph te Hillegom en St. Jeroen in in Noordwijkerhout afzonderlijke plech tigheden plaatsvinden. In het kader van de missietentoon- atellinig is het een verheugend feit, dat in Noordwtjkerhout een oecumenische avond zal worden gehouden, waartoe alle dominees, priesters en vele leken zullen worden uitgenodigd. Voor het bezoek aan de tentoonstel ling, welke ook in de avonduren is opengesteld, is in overleg met de hoof den van de scholen een schema opge steld, welke het bezoek van de school kinderen aan deze tentoonstelling mo gelijk maakt. Daarbij is rekening ge houden met het bezoek van bejaarden op een middag en religieuzen op een andere middag. Teneinde de financiële basis van deze tentoonstelling te kun nen leggen wordt een grote loterij ge organiseerd, waarvoor men een dezer dagen via de jeugd loten kan verkrij gen. De hoofdprijzen in deze loterij zijn vakantie-reizen. VATICAANSTAD, 8 april (UPI) Paus Paulus VI heeft een secretariaat voor de betrekkingen met niet-gelovi gen Ingesteld en Franziskus kardinaal Koenig van Wenen aangesteld tot pre sident van dit bureau. Pater Fran cesco Miano, Salesiaan, is benoemd tot secretaris. Het voornemen van de Paus een der gelijk secretariaat op te richten is twee weken geleden al bekend geworden. Verleden maand zeiden Vaticaanse zegslieden, dat het secretariaat zou wor den geschoeid op de leest van de be staande secretariaten vöor betrekkin gen met niet-katholieken en niet-chris- tenen. De doelstellingen zouden „pas toraal" zijn terwijl informatie zal wor den vergaard over al het moderne ongeloof, waaronder het communisti sche atheïsme en andere vormen van het niet geloven in God. (Advertentie) naar julianapark 58-62 - tel. 5453057713 HAARLEM, 9 april Als ooit het spel ln tegenspraak was met de titel van het stuk, was dit gisteravond het geval bij de opvoering in de Stads schouwburg van het blijspel ,,Op goed geluk" door de Letterlievende Vereni ging ,,J. J. Cremer". Want Cremer heeft er, onder leiding van Henk Bak ker, weer eens blijk van gegeven dat begrip voor het detail en een angst vallige vermijding van het toeval tot haar goede eigenschappen behoort. Regisseur Henk Bakker beschikt over een bijzonder zintuig om een draaiboek op zijn cast te projecteren en ook gis teren resulteerde dat in een voortref felijke opvoering, waaraan de volle zaal veel genoegen kon beleven. „Op goed geluk" van Frank Vosper voert een verloofd paar ten tonele dat bij afwezigheid van de ouders een par ty geeft. Door een drukfout in de ge annonceerde datum komt geen van hun vrienden opdagen. Een overmoedige stemming, deels veroorzaakt door een teveel aan aperatieven, brengt het jonge stel er toe om onbekende en willekeuri ge personen telefonisch te inviteren. Een zestal zeer uiteenlopende figuren geeft aan de uitnodiging gehoor en als dit illustere gezelschap bij elkaar is, staat de weg open voor verwikkelingen die bepalend zijn voor de verdere gang van zaken. Marina Badoux en Wim Rijke als het verloofd paar, zorgden voor een ster ke inzet door in een vlotte dialoog de absurde invitatie-scène volledig accep tabel te maken. Wim Rijke heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot een ac teur van formaat, wat hij in de rol van Oliver Boulton bevestigde. Theo Verhulst, aanvankelijk wat stug, groeide allengs in de figuur van gentle- man-boef Arthur Robinson. Een fraai ingehouden en toch karakteristieke ty pering gaf Rie de Nooijer-Christiansen van de gemoedelijke Katie Bothways, voor wie dit feestje de hereniging met haar man betekende. Die man was ge neraal Sir Francis en het was Henk Derksen toevertrouwd om deze figuur van militaire kordaatheid in menselijke gevoeligheid te laten verlopen. Voor een kostelijke noot in het en semble zorgde Eki Oostwald-Bouwer met haar uitbeelding van de in man nen teleurgestelde maar toch nog hoop volle Mrs. Carrington. Behoudens enkele momenten van drei gend tekstverlies hield Aad Stroman de persoon van Hinchcliff geloofwaardig overeind en de overspannen toestand van de wezenloze Mrs. Cameron kreeg van Willy Scholten-Kok het voorgeschre ven reliëf. Goede bijdragen werden verder nog geleverd door Bob van Oploo, Jan van Zon, Johan Fiolet en Wim Oostwald. Aankleding en interieurverzorging waren zeker geslaagd. Een hinderlijke lichtreflexie in het pick-up deksel en de schaduwen op het huizen-decor zijn ge makkelijk te voorkomen. Dit in ver band met de voorstelling op Koningin nedag, die Cremer met vertrouwen te gemoet kan zien. H.B. (Advertentie) NOORDWYK, 9 april. De traditio nele leerlingenavond van de R.K. ULO ,,St. Willibrord" heeft heel wat jong ta lent op het podium van Lido gebracht. Het programma was geheel samenge steld door de jongelui zelf en uiteraard werd het ook door hen gebracht. Duide lijk bleek, dat deze jaarlijkse samen komst van de ULO-jeugd op een steeds hoger niveau komt en dat ook de ou ders een groeiende belangstelling ver tonen voor de vrijetijdsbesteding der scholieren. Carla de Jong had de conference op deze avond. Vlot en geestig kondigde zij de nummers van het programma aan, nadat zij in een welgekozen ope ningswoord deken Van den Bosch, wet houder M.C.J. Sedelaar, de hoofden van de lagere scholen in Noordwijk en de leraren van de U.O-school „St. Willi brord" had verwelkomd. Met gemeenschapszang door de leer lingen, voortreffelijk aan de piano be geleid door de heer B. Laros, werd het programma geopend. In het „non stop-cabaret" zorgde de „schoolband" voor aanvullende en afwisselende mu ziek. (Advertentie) Speciaalzaak vooi 3ok naar maat zonder prijsverhoging Zijlstr. 29. bij het postkant. Tel 21133 HEEMSTEDE, 9 april De Heem- steedse lagere scholen zullen in het ko mende schoolvoetbal-Paastoernooi voor de eerste maal met een eigen toernooi van start gaan. Zij komen dus niet meer in het strijdperk met de scholen uit Haarlem en omgeving, een besluit dat met volledige instemming van de Haarlemse schoolvoetbal-commissie en het bestuur van de KNVB-Haarlem werd genomen. Als voornaamste argument voor het organiseren van een Heemsteeds toer nooi werd in de kringen van de Heem- steedse scholen aangevoerd, dat de scho lieren dan in eigen omgeving zouden kunnen voetballen. De nogal verre rei zen naar het Van der Aart Sportpark in Haarlem-Noord en de velden in Bloe- mendaal zouden daarmee van de baan zijn. Als tweede argument gold dat men niet meer volgens het „afval-systeem" behoefde te spelen. Met ruim tachtig elftallen is het in Haarlem nu eenmaal onmogelijk van dit systeem af te wij ken, maar met aanzienlijk kleinere groepen kan dit worden gerealiseerd. Dit jaar zullen alleen de elftallen der lagere scholen aan het Heemsteedse Paas-toernooi deelnemen. Het ligt in de bedoeling het volgend jaar ook afdelin gen te formeren voor de MULO-scho- len, waarbij ook de studenten van het seminarie Hageveld van de partij zullen zijn. De organisatie van het Heemsteedse toernooi, dat onder supervisie blijft staan van de afdeling Haarlem, is in handen van een commissie bestaande uit voorzitter P. Freerkstra, hoofd van de Voorwegschool, secretaris broeder Paulus, onderwijzer aan de St. Jozef school, penningmeester F. Wiersma, onderwijzer aan de Nic. Beetsschool en broeder Aloysius, onderwijzer aan de Aloysiusschool. Acht elftallen, ondergebracht in twee poules, zullen woensdag 14 april het spits afbijten van het op de Heemsteed se Sportparken te Verspelen toernooi. Op het einde van de halve competitie spelen de nummers één van elke poule tegen elkaar voor de eerste en tweede prjjs en de nummers twee voor de der- mag het gerenommeerde team van de „St. Jozef-boys", vorig jaar winnaar van het grote Haarlemse toernooi, sterke troe ven op tafel zal brengen. Het programma luidt: 14 april: 2 uur: Voorwegsch.Nic. Beetssch., Dreefsch.Jacobasdh.; 3 uur: St Jo- zefsch.Crayenestersch.; Bosch en Ho- vensch.St. Aloysiussch. 17 april: 10 uur: Voorwegsch.St. Jozefsch., Dreef sch.Bosch en Hovenseh. 11 uur: Nic. Beetssch.Crayenestersch., Jacoba- sch.St. Aloysiussch. 20 april: 2 uur: Voorwegsch.Crayenestersch., Dreef sch.St. Aloysiussch. 3 uur: Nic Beets sch.St. Josefsch., Jacobasch.Bosch en Hovenseh. 24 april: 2 uur: finale om derde en vierde plaats, 3 uur: finale om eerste en tweede plaats. (Advertentie) HAARLEM, 9 april Aan de heer W. G. J. Bergman uit Hillegom, die een kwart eeuw lang als consul de velden van de voetbalverenigingen Hil legom, Concordia en SIZO heeft ge keurd en nu onder die activiteiten een streep heeft gezet, werd donderdag avond tijdens een bijeenkomst in het Bondsgebouw aan de Jansweg in Haar lem de zilveren speld van de Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond uitge reikt. Afdelingsvoorzitter H. W. van Turnhout speldde de scheidende consul de onderscheiding op. De jaarlijkse bijeenkomst van de consuls in het district Haarlem werd ingeleid door de heer Van Turnhout. Hij noemde het consulaat een belang rijke schakel in het voetbal. Alleen als het niet goed is, komt de consul ter sprake. Het is dan ook een hobby. Als de meeste voetballiefhebbers zondags morgens nog op een oor liggen, dan gaat de consul er reeds op uit om de velden te keuren". Na deze inleiding (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N. TELEFOON 57455 HOOFDDORP, 9 april Hoewel het grote gebouw van de lagere technische school aan de Hoofdweg te Hoofddorp nauwelijks is voltooid, dienen zich reeds nieuwe uitbreidingen aan. De voortzet ting van het verleden jaar opgezette experiment van een vierjarige cursus zal namelijk binnenkort ook ruimtelijk effect hebben. Resultaten van het expe riment kunnen uiteraard eerst over eni ge jaren worden beoordeeld, aldus het jaarverslag van de vereniging „Am bachtschool Haarlemmermeer". Intussen is het duidelijk dat bij een vierjarige opleiding meer dan bij een driejarige meer aandacht kan worden geschonken aan de opvatting, dat be roepsonderwijs niet langer beoogt op te leiden tot een beroep, maar geen ander doel heeft dan een basis te leggen voor verdere opleiding en specialisatie van het beroep al dan niet in de praktijk. Daarnaast zal voor het individueel tech nisch onderwijs, waarmee met ingang van de cursus 19651966 wordt begonnen onmiddellijk enige leraren moeten wor den aangetrokken. Na enige tijd moet een aantal lokalen worden bijgebouwd. In dit verband wordt ook gedacht aan de bouw van een tweede gymnastieklo kaal. Binnen drie jaar moeten nu nog zestien theorie- en praktijklokalen wor den gebouwd. Evenals voorheen konden ook in de jaren 1963 en 1964 door medewerking van het arbeidsbureau alle gediplomeer de leerlingen in de bedrijven worden ge plaatst. HEEMSTEDE, 9 april Fraai was de slagzet waarmede N. van Hal tij dens de slotronde van het persoonlijk damkampioenschap van Heemstede zijn naaste concurrent H. Beliën uitschakel de. Hij veroverde daarmede de hoofd klasse-titel van Heemstede die vele ja ren achtereen op naam kwam van J.B. Sluiter. Enige ongelukkige partijen zijn er oorzaak van dat J. B. Sluiter dit jaar genoegen moet nemen met een ge deelde derde plaat», In de slotronde won Sluiter van H. Lozé. De partij P- Beliën W. van Leuffen werd afge broken in een gunstige stand voor laatst genoemde, Er resten nu nog enige uit gestelde partijen, maar de uitslagen daarvan kunnen geen wijziging meer brengen in de rangschikking van de vier eerstaankomenden. N. van Hal, kampioen. Ui H. Bellen tweede 9: II. Lizé en J. B. Sluiter delen de derde en vierde plaats met elk acht punten. Daar slechts drie spelers in aanmer king komen voor een finaleplaats in het toernooi om de persoonlijke damtitel van het district Kennemerland, zullen de heren Lizé en Sluiter nog moeten uitmaken wie van hen daarvoor in aan merking komt. In de eerste klasse is een verlenging van de strijd om het uiteindelijke kampioenschap noodzakelijk geworden door gelijke aankomst van G. van dar Eem en C. Lenaarts. G. van der Eem won van Th. Bot en C. Lenaarts van J. Wiegman. In een herkamp van drie partijen zullen zij om het bezit van de ere-titel strijden. J. Janus bereikte een derde plaats: Hjj won van G. van Es sen. w. Roest en J. Weyers deelden de punten. J. van Delden verloor van A. van Steyn. De nummers 1,2 en 3 ko men in aanmerking voor afvaardiging naar het toernooi om de titel van Ken nemerland. Het toernooi om de thuisdammersti- tel van Heemstede is nog niet geëindigd. Deze week kwamen de volgende uitsla gen tot stand: G. Kruiderink A. Sle- we 2-0, J, Overtoom P. Verhallen afgebroken en H. van Rooyen R.E. Orth 2-0. G. Kruiderink heeft de leiding met 11 uit 7, gevolgd door A. Slewe 10 uit 7. richtte voorzitter Van Turnhout het woord tot de heer Bergman en maakte zijn benoeming tot lid van verdienste van de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond bekend. „Het verheugt mij u de zilveren speld op te mogen ste ken temidden van de collega- consuls en ik hoop dat u hem nog vele jaren in gezondheid mag dragen." De heer Bergman was zichtbaar verrast met deze onderscheiding. „Ik had het niet verwacht", was zijn bescheid. „Al die 25 jaar heb ik het werk van consul met liefde gedaan en temeer omdat ik in de HVB en KNVB mensen heb ont moet waarmee het prettig samenwer ken was." Hoofdconsul J. Delchambre sprak namens de terreinencommissie. Daarna was het de beurt aan de con suls om hun scheidende collega te feli citeren. De heer Bergman was voorts mede oprichter en bestuurslid van de Haar lemse Scheidsrechtersvereniging. Hij hanteerde van 1920 tot 1925 zelf de fluit als arbiter. Van 1925 tot 1928 was hj; lid van de elftalcommissie, van 1920 tot 1930 bovendien voorzitter van de v.v. Bennebroek, van 1932 tot 1938 voorzitter van de v.v. Vogelenzang en vanaf 1932 tot de fusie van RKF en KNVB in 1940 was hij consul in de Diocesane Haarlemse Voetbal Bond. De heer Bergman was enkele jaren lid van de technische commissie, had zit ting in de terreinencommissie en de keuzecommissie van de afdeling Haar lem KNVB. Daarnaast maakt hij nog deel uit van de commissie Katholiek Voetbal. Van 1940 tot 1965 was Berg man consul van de KNVB en in de bollenstreek onder andere belast met de keuring van de velden va nHillegom, Concordia en SIZO. HEEMSTEDE, 8 april Vannacht omstreeks half een was de Blekers- vaartweg in Heemstede toneel van een klopjacht op de veertigjarige kelner D. T. uit Haarlem, die zich op bijzonder verdachte wyze in en bh geparkeerd staande auto's ophield. Een bewoner van de Blekersvaartweg zag dat de kellner in een auto was gaan zitten, even later kwam hij naar buiten en begon aan een tweede auto te morre len. De bewoner waarschuwde de buur man, die lid is van de reservepolitie en een tweede buurman alarmeerde de politie. De kellner zag het rumoer om zich heen en nam de benen. Na een klopjacht van 20 minuten kon hij op de Herenweg worden ingerekend. HAARLEM, 9 april Volgende week woensdag houdt het Zakencen trum 't Kleverpark wederom zijn tra ditionele eierzoekmiddag voor de jeugd van zes tot tien jaar in het Nationale Park De Kennemerduinen. Dit evene ment trekt ieder jaar een groter aan tal kinderen, die na een heerlijke mid dag in de duinen met de gevonden paaseieren en andere versnaperingen weer welgemoed huiswaarts keren. Met medewerking van bestuur en personeel van de Kennemerduinen wordt in het Koevkak voor elke leef tijd een stuk duin afgebakend, waarin honderden eieren worden verstopt. De kinderen kunnen uitsluitend meedoen op vertoon van een deelnemerskaart. De ouders kunnen vanaf heden de ze kaarten gratis afhalen bij de aange sloten winkeliers in het Kleverpark. De deelnemende winkeliers zijn ken baar door de raambiljetten. Om twee uur verzamelen de kinderen zich aan de ingang van de Kennemerduinen bij de Zeeweg, waarna zjj onder leiding naar het voor hun leeftijd afgebaken de duinterrein gaan. HAARLEM, 9 april Het resultaat van de onderlinge competitie van do verenigde katholieke dammers tot nog toe laat zien, dat Th. van Wort jr. met 29 punten uit zestien partijen on bedreigd aan de kop gaat.Hü is niet alleen een plaats waard in het eerste tiental, maar tevens lijkt dat het club kampioenschap hem niet meer kan ontgaan. G. Faaij heeft met zestien punten uit tien partijen de tweede plaats, direct gevolgd door F. Visser, A. Masteling en J. van der Kroft. C. Moonen, ge volgd door D. Rump en H. Hessel- rtian, voert nu het tweede tiental aan. Het ligt ln de bedoeling maandag ira de jaarvergadering nog gelegenheid te geven tot het uitspelen van afgebroken partijen. (Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500-64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2