Z1J Terruwe Vietnam Bot Strijdlied Kinderlokkers Kinderrechter sterk afhankelijk van goede samenwerking met maatschappelijk werkers Acht maanden tegen filiaal chef geëist RAAF Prof. dr. B. Delfgaauw tot leden vredesorganisaties K loof tussen arme en rijke landen grootste gevaar voor de vrede Justitie mr. H herdacht Ferwerda Echtpaar Imanse-Rolvers 50 jaar getrouwd Haarlemse deputatie naar Angers Alphenaar TRESLONG - HILLEGOM Verduisterd in eigen bedrijf „Onze steun i s slechts schijn" Aanrijdingen in Heemstede KOELKASTEN Bandiet gedood op Sardinië „De soep smaakt nog altijd goed De Kampioen in ronde van An jou AGENDA VRIJDAG 9 APRIL 1965 PAGINA 3 van het h i e li vvs Vakantie gor di j nstof f en KUIPERS NAAIMACHINES N.V. 't binnenhuis Mr. Frenkel benoemd tot directeur van loonbureau TH. VUN HAARLEM, april Een lekkere pan soep. Dat was de trac- tatie op de huwelijksdag van de achttienjarige Johanna Maria Rolvers en de twee jaar oudere Herman Imanse. Woensdag 14 april, precies een halve eeuw la ter, viert het echtpaar zijn gouden bruiloft met meer luister. Het ver wacht veel bezoek in zijn woning aan de Wouwermanstraat en in „Schuilenburg" aan de Klever parkweg waar het 's middags van drie tot half vijf receptie houdt vast tapijt parade - tretford - desso 't binnenhuis Burgerlijke Stand Haarlem W.JagerGerlings ■<mw ■w Haarlem e.o. Voor Films: Muziek: Toneel: Diversen Cabaret T entoonstellingen Zandvoort 'i_i 1 De zaak van de Nijmeegse vrouwe lijke psychiater dr. Anna Terruwe, die vorig jaar oktober in de openbaar heid kwam, toen een vertrouwelijk bedoeld boekje van haar hand in de dagbladen werd besproken, is afge sloten. Het H. Officie heeft verklaard, het te betreuren wanneer aan haar goede naam schade is berokkend. Het heeft bovendien als zijn mening uit gesproken, dat haar publikaties voor priesters en anderen van groot nut kunnen zijn. Hiermee is de op dr. Terruwe geworpen blaam (als zouden haar geschriften en optreden zede- kwetsend zijn) weggenomen. Wij verheugen ons hierover. Wij ge loven, dat met name Kardinaal Al- frink voor zijn openheid in deze zaak lof toekomt. De verklaring van het H. Officie zelf bevredigt ons niet ge heel. Ze is mager, ze is voorwaarde lijk en ze geeft op geen enkele wijze blijk van een voornemen om in de toekomst andere onderzoekmethoden toe te passen. Dat is verdrietig, maar misschien mogen wij in de „Kerk onderweg" niet te veel ineens verlangen. Een Amerikaanse politicus heeft onthuld, dat er in heel Vietnam pre cies zes Amerikanen zijn, die de taal van het land spreken. Dit bericht bewijst, dat Washington van mening is, dat wat goed is voor Boston ook goed moet zijn voor Sai gon. De waarheid is echter, dat men een land alleen kan helpen als men zijn „anders zijn" accepteert en verstaat. Voor dat verstaan is talenkennis noodzakelijk. Als die ontbreekt, ont breekt de essentie. Want het is een misverstand te menen, dat men pro blemen kan vertalen. Wie vertaalt, verandert. Het heeft er alle schijn van, dat mr. Cals èn om minister Bot te redden èn om de K.V.P. aan een zesde zetel te helpen een ministerie voor ontwikke lingshulp gaat maken. Wij mogen bij onze lezers be kend veronderstellen, dat wij een dergelijk ministerie van het hoogste belang achten. Ontwikkelingshulp is waarschijnlijk de belangrijkste taak, die de vrije westelijke wereld te ver vullen heeft. Dat daarvoor nu echter in Nederland een apart ministerie schijnt te ko men alleen omdat het past als sluit stuk in de onderhandelingen, bewijst dat ieder begrip voor de wezenlijke betekenis van ontwikkelingshulp ont breekt. Wie ontwikkelingslanden heeft bezocht, weet dat dit een kwaad is, dat roept om wraak. Binnen niet al te lange tijd zal de VARA afstand doen van het „socia listisch strijdlied", waarmee tot dus verre de VAR A-programma's begon nen werden. Met het zwijgen var de „stem des volks" komt een einde aan een langjarige socialistische traditie. Men kan het bijna als een symbool zien van de veie veranderingen die zich in het socialistische kamp vol trekken, een „doorbraak" naar ver jonging en modernisering, die tevens inhoudt een afstand nemen van aloude socialistische beginselen. Vele oudere socialisten zullen met weemoed en wellicht zelfs met ver ontwaardiging afscheid nemen van de vertrouwde klanken. Strijdliederen ook socialistische passen echter niet meer in onze maatschappij, waarin aan overleg rond de conferentietafel de voorkeur gegeven wordt. Het is overigens opmerkelijk hoe prachtig de beslissing van de VARA past in de politiek om VARA en NVV al thans naar buiten toe los te koppelen van de P.v.d.A. Onder de indruk van de moord op Corrie Hofman in Eindhoven, heeft de Haarlemse Rechtbank gisteren een soortgelijke zaak plotseling met „open deuren" behandeld. Ze heeft dat ge daan om vooral de ouders nog eens nadrukkelijk op het gevaar van zoge naamde kinderlokkers te wijzen. Wij hebben hiervoor respect, al zijn wij van mening dat de rechtbank met deze plotselinge openbaarheid geen algemeen belang gediend heeft. Wij kennen n.l. geen moeder, die niet haar kinderen bij herhaling op het gevaar van „boze" mannen heeft gewezen. Men hoeft dus de ouders niet te alar meren. Die zijn gealarmeerd. Wij vrezen dan ook, dat deze bewust gekozen publiciteit slechts ongunstige gevolgen heeft. Ze kan en er zijn voorbeelden van te over labiele fi guren tot ideeën brengen, tot daden en bovendien de onderhavige straf zaak in een sfeer trekken, die voor een objectieve beoordeling niet gun stig is. iiiniin De burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema is van 12 tot en met 27 april wegens vakantie afwezig. HAARLEM, 9 april Mr. F. de Groot, kinderrechter te Haarlem heeft gister avond voor maatschappelijk werk(st)ers van kerkelijke, particuliere en over heidsinstellingen zijn positie en functie ten opzichte van het maatschappelijk werk belicht. Hij deed dat op een bij eenkomst in de Gravenzaal van het Stadhuis, die door de Stichting Raad voor Maatschappelijk Werk was belegd met het doel zich aan de maatschappe lijk werk(st)ers te presenteren en het onderling contact te verstevigen. In Haarlem zijn honderdvijfendertig maat schappelijk werkers en werksters. Mr. De Groot zei, dat hij als kinder rechter sterk afhankelijk is van de goede samenwerking met maatschappelijk werk(st)ers. Dat ondanks het feit, dat hij in de eerste plaats rechter is en zich eerst na het uitspreken van een onder toezichtstelling op het terrein van het maatschappelijk werk mag gaan bewe gen om de belangen van het kind in elke situatie zo goed mogelijk te be hartigen. Hij geeft dan leiding aan de voogd die over het gezin is aangesteld. In de jaren tussen 1921 en 1933 was het voorschrift dat kinderrechters om de twee jaar werden vervangen. Hij had dan maar nauwelijks de gelegenheid zich in zijn werk te verdienen en een goede relatie met maatschappelijke in stanties op te bouwen. Mr. De Groot was dan ook blij, dat het na 1933 ge bruikelijk is geweest, de zittingstermijn van kinderrechters om de twee jaar automatisch te verlengen, waardoor de mogelijkheid om zich in het werk te specialiseren is vergroot. Maatschappelijke instanties hebben nogal eens kritiek op de werkwijze en beslissingen van de kinderrechters. Met nadruk stelde mr. De Groot, dat hij als-' kinderrechter gehouden is recht te spreken aan de hand van de wet en de bestaande rechtspraak, dat hij de innerlijke waarde van de wetten niet naar eigen inzicht kan oordelen en dat hij geen initiatieven kan ontplooien om bepaalde misstanden op te heffen. Dat kan alleen als een formeel request piano's HAARLEM, 9 april Tijdens de donderdag gehouden zitting van de Haarlemse rechtbank stond met be rouwvol gebogen hoofd een 28-jarige l'iliaalchef van een schoenenfirma in Haarlem terecht. Hij jekende zonder omwegen dat hij in de periode van september 1962 tot in januari van dit jaar geregeld gelden uit de zaak voor privé doeleinden had aangewend. Vol gens de schoenenfirma zou het hier om een bedrag van ruim 4600 gaan. De officier van justitie, mr. J. H. Bijl de Vroe, eiste een gevangenisstraf van acht maanden, met aftrek van voor arrest waarvan twee maanden voor waardelijk met proeftijd van drie jaar. De filiaalhouder was bij een interne bedrijfscontrole door de mand geval len. Uit angst dat zijn verduistering aan het licht zou komen, stuurde hij tijdens het bezoek van de controleur zijn vrouw de deur uit met de opdracht om in de kortst mogelijke tijd een be drag van 1500 te lenen. Dit gelukte wonderwel, maar de controleur maak te aanmerking op de grote hoeveelheid contant geld, die de chef in kas had. Hij achtte het beter om het teveel mee te nemen naar het hoofdkantoor van het bedrijf, waar de vijftienhonderd gulden door de centrale administratie zou kunnen worden bijgeschreven De vrouw had het geld echter op de voorwaarde kunnen lenen dat het na enkele ogenblikken weer zou worden teruggegeven. Om moeilijkheden met ae geldschieter te voorkomen nam zjj op een onbewaakt ogenblik het ge- inde geld uit de actetas van de con troleur. Vanzelfsprekend miste deze laatste bij zijn afscheid het bedrag, waarna de zaak aan het rollen werd gebracht. De officier vroeg zich af waarom het in die jaren nooit bij de verdachte opgekomen was om eens schoon schip te maken. „Het had nooit zover moe ten komen", zei hij. Felle kritiek wijd de de raadsvrouwe aan de interne or ganisatie van het schoenen bedrijfdat naar haar mening oneerlijkheid sterk in de hand werkte. „Mijn cliënt had alle verantwoorde lijkheid voor zijn filiaal, hij kende al leen maar plichten, daartegenover stond een gegarandeerd basissalaris van 85 in de week. Bovendien wa ren hem allerlei gunstige voorspel lingen gedaan, die door de werkelijk heid zjjn gelogenstraft aldus trok me vrouw mr J. Moll van Charante van leer. „Zijn enige fout is geweest dat hij niet om hulp heeft willen vragen, hij wilde zelf zijn boontjes doppen. De ze flinke houding heeft hem de kop gekost", zei zij. Zij drong aan op een verlichting van de onvoorwaardelijke straf. De uitspraak is bepaald op 22 april. (Advertentie) voor de grootste en mooiste collectie ploeg - aristo hart prints boussac is ingediend door ouders van kinderen, door de officier van justitie of door de Raad voor de Kinderbescherming. Tegen het met dwang onder toezicht stellen bestaan bij maat schappelijk werk(st)ers vaak bezwa ren, omdat dat hun relatie tot een bepaald gezin zou kunnen scha den. Mr. De Groot zei voor die dwang matige onder toezichtstelling niet bang te zijn, omdat de ouders die zich met kinderen tot hem wenden al in een dwangpositie zitten. In zulke situaties kan de kinderrechter door een onder toezichtstelling de ruimte scheppen, waarin de maatschappelijke werk(st)ers hun taak kunnen uitoefenen. Bij een be oordeling van de noodzaak tot onder toezichtstelling moet het belang van het kind echter prevaleren, aldus mr. De Groot. Advertentie Als vakhandelaar zijn wij er trots, op U een witte raai onder de naaimachines te kunnen bieden: de EFKU! De Efku is een échte MERKMACHINE en heeft de goede hoedanigheden van veel duurdere machines. Toch kost de zig-zag maar 295.-1 _L EFKU-dealer Kleine Houtstraat 112 - Haarlem Telefoon 0250011142 julianapark 586062 telefoon 54530—57713. HAARLEM, 9 april In het kader van het jaar van internationale samen werking heeft de katholieke Groningse hoogleraar prof. dr. B. Delfgaauw gis teravond voor leden van Kerk en Vrede, Pax Christi, Wereldfederalisten en Ba- hai Wereldgeloof in de muziekzaal van restaurant Brinkmaan een inleiding ge houden over het onderwerp „Vrede en Welvaart". Daar Haarlem geen eigen Pax Christi-groep heeft, liad Alkmaar voor een stevige vertegenwoordiging gezorgd. Professor Delfgaauw poneerde als een van zijn stellingen, dat de we reldvrede in gevaar blijft, zolang het verschil in welvaart tussen de ontwik kelde en de onderontwikkelde landen steeds toeneemt. In het begin van zijn inleiding maakte de Groningse hoogle raar gebruik van een definitie van Sint Angustinus, die het begrip vrede om schreef als de rust van de orde. Duide lijk wees hij erop, dat vrede meer is dan alleen het niet aanwezig zijn van de toestand van oorlog. De inleider haakte in op de actualiteit van de oorlog in Vietnam, die hjj ka rakteriseerde als een van d-e gevolgen van de koude oorlog, de toestand van gewapende vrede tussen oost en west ofwel tussen de communistische en de liberale landen, zoals prof. Delfgaauw het noemde. Dat de lokale oorlogen van de laatste twintig jaar niet zijn uitge groeid tot wereldconflicten schreef de inleider toe aan het besef dat een we reldconflict geen overwinnaar meer kan opleveren. Het ontstaan van een oorlog herleidde prof. Delfgaauw niet uitsluitend tot de leidende figuren, maar zeker ook tol de mentaliteit of de publieke opinie van de gehele bevolking. Na behandeling van het begrip koude oorlog stond de inleider langdurig stil bij de term stille oorlog, ofwel de verhouding tussen de economisch ontwikkelde en de econo misch onderontwikkelde landen. De grenzen van deze oorlog doorkruisen die van de koude oorlog. Des te gevaar lijker wordt de spanning tussen rijke en arme landen, naarmate de rijke steeds rijker en de arme steeds ai/mer worden. Van hieruit kwam prof. Delf gaauw op de hulp aan de ontwikkelings landen, die hij ten enenmale ontoerei kend noemde, daar de praktijk heeft uitgewezen, dat vooral bevoorrechte groeperingen ervan profiteren. De good will van de rijke landen wordt voorts goeddeels te niet gedaan, als de ont wikkelingslanden in hun eigen land worden geconfronteerd met hulpbieders die zelf in weelde baden gezien tegen het licht van de ellende in het arme land. Onze steun aan de arme landen noemde de hoogleraar ten dele schijn- heiligheid) daar wij de markt van de ontwikkelingslanden ten eigen bate ex ploiteren, door hun produkten onvol doende te betalen. „Daarom is onze houding tweeslachtig en onbevredigend." gend." In het vervolg van zijn inleiding ging prof. Delfgaauw nader in op het begrip revolutie, de omwenteling van een maatschappelijke structuur, waaraan verscheidene democratieën als Frank rijk en Noord-Amerika hun bestaan ont lenen. De term revolutie moest in de inleiding worden gehanteerd, omdat een wereld zonder oorlog nog geen wereld is met de best denkbare maatschappe lijke ordening. Herordening kan vaak alleen worden bewerkstelligd door een revolutie en de revolutie op haar beurt kan een oorlog veroorzaken. Resumerend zei de Groningse hoog leraar, dat vrede nauw samenhangt met welvaart; dat welvaart alles te maken DEN HAAG, 7 april De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft mr. B. S. Frenkel benoemd tot directeur van het loonbureau. Het loonbureau is medio 1964 door de minister in het leven geroepen om, als onafhankelijke instantie, voorbereidende werkzaamheden te verrichten ten be hoeve van de uitvoering van het loon- beleid. Het verzamelt en bewerkt ver der gegevens omtrent lonen en andere arbeidsvoorwaarden. Het bureau staat daarbij ten dienste van de minister, het college van rijks bemiddelaars en de Stichting van de Arbeid. De heer Frenkel was sinds de op richting van het loonbureau reeds voor lopig met de leiding van de werkzaam heden belast. heeft met een eerlijke verdeling van het nationaal inkomen; dat de econo mische geijtoberechtiigdheid van alle volkeren de beste waarborg voor de vrede is. Als het grootste gevaar van de welvaart zag de inleider de be- staansverdeling. „Op het hele probleem is maar één antwoord," aldus prof. Delfgaauw. „De rijke landen moeten zich bewust zijn van hun bevoorrechte positie en alles doen om de positie van de arme landen te verbeteren. Deze verbetering moet beginnen in onze eigen invloedsfeer van gezin en arbeid, daar we aldus een zodanige publieke opinie kweken, dat het oorlogsgevaar steeds verder verwijderd komt te liggen." (Advertentie) HAARLEM, 9 april. lil de rechts zaal van de Arrondissementsrechtbank heeft donderdagmiddag een plechtige zitting plaats gehad ter nagedachtenis van mr. H.J. Ferwerda, vice-president van de Haarlemse rechtbank, die vo rige «eek in de leeftijd van 67 jaar is overleden. Bij deze herdenkingszitting, bijge woond door de leden van de rechter lijke macht, hun dames, de kanton rechters, de advocaten uit Haarlem en omgeving, ambtenaren van de griffie en verdere belangstellenden, voerde de president van de rechtbank mr. F. P. E. Bloemarts als eerste spreker het woord. Hij bracht in herinnering dat mr. Ferwerda gedurende bijna dertig jaar, eerst als rechter-plaatsvervan- ger, daarna als rechter en ten laatste als vice-president, met de Haarlemse rechtbank verbonden is geweest. In zijn rede wilde mr. Bloemarts de thans overledene echter in het bijzonder her denken als voorzitter der meervoudige strafkamer, een functie die hij bijna twintig jaar lang op eminente wijze heeft bekleed. Met zijn uitgebreide ken nis van het strafrecht en het strafpro cesrecht was mr. Ferwerda een straf kamer-voorzitter van formaat, aldus mr. Bloemarts. „Hij had een sportieve natuur en als zodanig streefde hij er naar iedere zaak die onder zijn leiding stond met een „fair play" te behan delen. Zo kwamen de aanklager en de vervolgde op de juiste wijze aan hun trekken", zei mr. Bloemarts. Na woor den van troost te hebben uitgesproken tot mevrouw ^erwerda, zei mr. Bloem arts dat de overleden vice-president in de herinnering zal blijven voortleven als een man die zijn taak met liefde, nauwgezetheid en onzijdigheid heeft ver vuld. „Moge hij ruste in vrede", zo besloot mr. Bloemarts. De officier van justitie mr. L.H. Feits- ma bracht naar voren dat mr. Ferwer da een duidelijke voorkeur voor het strafrecht heeft getoond. Op rustige en waardige wijze placht hij leiding te ge ven, daarbij slechts als doel voor ogen te hebben om door het te weten komen van de juiste toedracht der zaak tot een rechtvaardig oordeel te komen. Mr. H. J. Pot, deken van de Orde der Advocaten, zei dat mr. Ferwerda uiterlijk de indruk vestigde een onaan doenlijk en onaantastbaar man te zijn. maar wie herh beter kende wist dat hierachter veel aan mildheid en men selijkheid schuil ging. „Bij de strafka mer was hij een president bij uitne mendheid", zei mr. Pot. De zitting werd besloten met het in acht nemen van enkele ogenblikken stilte. HEEMSTEDE, 9 april Vanmorgen zijn in Heemstede t«ee ongevallen ge beurd, als gevolg waarvan twee perso nen in een Haarlems ziekenhuis moes ten worden opgenomen. Op de hoek Laan van RozenburgAmaryllislaan ontstond een aanrijding tussen de per- sonemvagen van de 29-jarige Haarlem se monteur J. B. en de bromfiets van de 20-jarige verpleegster J. S. uit Aer- denhout. Vermoedelijk heeft de auto mobilist door de bij de hoek gepar keerd staande auto's de verpleegster niet opgemerkt. Zij kreeg een schedel- basisfractuur en wonden aan haar be nen en werd opgenomen in de Maria- stichting. Op het kruispunt Herenweg-Adriaan Pauwlaan reed d.e bromfiets van de 17- jarige scholier C. v. G. tegen de tank auto van de 28-jarige chauffeur M. C. uit Uithoorn. De duo passagier van de bromfietser, de 15-jarige scholier K. K. uit Hillegom, werd met. een gecompli ceerde rechterbeenbreuk opgenomen in het Diaconessenhuis. De bromfietser wilde de Herenweg oprijden en verleen de geen voorrang aan een bakfiets. Hij kon dit voertuig ontwijken, maar kwam toen in aanraking met de tankwagen. (Advertentie) GROTE HOUTSTRAAT 174 HAARLEM ROME, 8 april (DPA) Een van de meest gevreesde bandieten op Sardinië, Antonio Michle Floris, heeft vandaag bij de plaats Santulussurgiu zijn laat ste gevecht met de politie geleverd: door 22 kogels getroffen bleef hij na een schietpartij van een half uur ilood- liggen. De carabini.'.ri hadden hem op een veld op heterdaad betrapt toen hij van een herder een bedrag wilde in casseren. Op het hoofd van de 27-jarige gang ster was een beloning van 5 miljoen lire gesteld. Floris heeft o.a. op zijn kerfstok de moord op een Er.gels echt paar in oktober 1962. Hij zou voorts een overval op een nachtlokaal geor ganiseerd hebben, waarbjj de honderd gasten volkomen werden uitgeschud. (Advertentie) Dagelijks oiner-dansant Dinsdags cabaret Onbeperkt kip eten ƒ7.— Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 Paasdiner-dansant met Milly Scott HAARLEM, 9 april Een Haarlem se deputatie onder leiding van burge meester en mevrouw Cremers hoopt op elf mei een bezoek te brengen aan de Franse zusterstad Angers. Hel gezel schap dat per trein zal reizen bestaat verder uit de heer D. ter Steege, con rector van liet Marnixlyceum en voor zitter van de Nederlandse jeugdgemeen schap, de lieer J. H. Hartman, voorzit ter van de Kennemer journalistenkring, de heer S. Heyers, directeur van de ge meentelijke van sport- en jeugdzaken en de. heer A. Moen, secretaris van de jumelage-commissie. Een dezer dagen heeft de gemeente Haarlem een brief ontvangen van een wielerorganisatie in Angers waarin een wielerwedstrijd wordt aangekondigd. Het ligt in de bedoeling dat ook een Nederlandse ploeg aan deze wedstrijd zal deelnemen. De strijd verloopt over zes etappen en wordt ,,Le tour de L'An- jou" genoemd. De totale afstand be draagt 700 km. Deelname staat niet open voor prof-wielrenners. De renners zullen op 21 april in An gers aankomen. De vereniging De Kampioen stuurt een ploeg van 9 ren ners, die uitkomen in de kleuren rood wit van de stad Haarlem. De lijst van namen luidt: H. Peters, J. v. d. Hout, Th. Bouma, J. Schenk, L. Otte, R. Sweers, H. Vogels, T. Blom en T. Pe- terd. G. P. Peters gaat mee als verzor ger. (Advertentie) DEN HAAG, 9 april Bij K.B. zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau R. COSTING, directeur van de Amsterdam-Rotterdam Bank Bruid en bruidegom kenden elkaar al jaren toen ze trouwden. Ze woonden in Hillegom in dezelfde straat. „Als klein meisje speelde ik al met hem. De jongensschool ging eerder uit, maar Herman wachtte altijd op mij". Een week na zijn huweljjk moest de heer Imanse in dienst. Het was mobi lisatie en hij bleef vier en een half jaar onder de wapenen. Zijn vrouw kreeg als „vergoeding" één gulden vijftig in de tien dagen, het bedrag dat zij wekelijks aan huur moest be talen. Ze werkte van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in een bollenschuur om geld te verdienen voor haar en het kind. „Het ergste was, dat mjjn man zo ver weg moest. Ik verlangde zo naar hem, dat ik er ziek van werd. Toen hp in Helmond lag, heeft mijn zwager net gedaan of hij dokter was en een telegram gestuurd dat hij direkt thuis moest komen. Hij is toen een week bjj me gebleven en ik was op slag gezond." Het echtpaar woont bijna dertig jaar in Haarlem. De heer Imanse wissel de niet alleen van woonplaats, maar ook van beroep. Van landarbeider werd hq grondwerker. Hjj heeft nu vijf jaar pensioen, doch thuis zitten is niets voor hem. Als het even kan, is hij bezig in zjjn twee tuinen in Bloe- mendaal. Hjj teelt bloemen, tuinplan ten, groenten en aardappelen. „Ik kijk graag bij een bouw, maar ik voel geen behoefte daar weer aan de slag te gaan. Mijn portie heb ik gehad. De grondwerkers hebben het door de me chanisatie overigens wel makkelijker dan ik in mijn jonge jaren, toen alles met de schop moest gebeuren." Het gouden bruidspaar heeft tien kin deren, 27 kleinkinderen en zes achter kleinkinderen. „De fijnste gebeurtenis sen in ons leven waren de geboortes van onze zes jongens en vier meisjes. De oudste en jongste schelen elkaar 22 jaar. Natuurlijk geeft zo'n stel kin deren zorgen, maar het plezier is gro ter en je blijft er jong bij", zegt me vrouw Imanse. Zij voelt zich thuis het gelukkigst, met een boek. een kopje koffie en een sigaretje. De bezoeken van en aan de nakomelingen zijn een feest. „Ze klagen wel eens, dat we zc weinig komen, maar het duurt maanden voordat ze aan de beurt zijn." Een zoon woont sinds tien jaar in Australië. Het gouden huwelijk zou nog feestelijker zijn, als hij er woens dag ook was. De heer en mevrouw Imanse hebben alle moeite gedaan hem te laten overkomen, maar het wordt te duur. Hun liefste wens is, dat hij een andere keer naar het verre Haarlem kan komen. op 100 - 120 - 130 en 380 cm breedte julianapark 58-62 - telef. 5453057713 BEVALLEN VAN EEN ZOON: 7 april W. Schaap-Kaart. BEVALLEN VAN EEN DOCHTER: 6 april: C. Klinkeniberg-Peperkoorn; J. Bood-Dijkstra. 7 april: A. Linthoudt-Agterhof. ONDERTROUWD: 8 april: C. Opdam en H. van Elburg; H. van Wijk en Th. Stefels; J. Jacobs en N. Hage: F. de Haan en F. Brands; C. Derks en M. Smit; Th. Haak en G. Rammelt; G. Olthof en W. Burger: J. Verrips en J. Kiljan; F. du Maine en C. Smit: J. Rusterholz en 1. Schönber- ger. GEHUWD: A. van Velzen en E. Paulen: C. de Wildt en E. v. d. Heer; G. Wegman en D. Boll; IC. Bartels en A. van Bergem; W. Delhaas en E. Cornelissen: R. Hek- ker en M. Crombeen. OVERLEDEN: 6 april: A. v.d. Laan de Vries, 72 jr.; H. Elbersen, 75 jr.; C. den Arend-de Goederen, 51 jr.; C. v. Sutphen-Tiebie, 52 jr. ZANDVOORT GEBOREN: .Teannette Gertrude Hendrika. d. v. K. H. J. G. Moore en M. T. A. Spierieus; Ronald, z. v. J. Keur en J. Bos; Miranda, d. v. H. Cor- des en W. Kat; Raymond Rogier Ewald Raoul, z. v. A. van Duijn en M. A. P. J. Donkers. ONDERTROUWD: R. Cotomina Ro- rominas en A. M. Menks; J. P. Njjssen en V. H. Schoor]N, A. de Wit en M. Koning. OVERLEDEN: G. Vollebregt, 31 j. A. v. d. Weerd, 79 j. N.V. WIJNHANDEL - v h Fa J H Enschedé De meest uitgebreide collectie oinnen- en buitenladns gedistilleerd Spaarne 86-92, H'lem, tel. 10112-21031 CINEMA PALACE: West Side Story. 14 j„ 2 en 8 uur. FRANS HALS: Mondo ealdo di Notte. volw. 7, 9.15 uur. Za. 2, 7. 9.15 uur. Zo. 2. 4.30, 7, 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: Eddie in volle vaart, 14 j., 2. 7, 9.1» uur. Zo. 2, 4.15. 7, 9.15 uur. LÜXOR' Vreemde bedgezellen. 14 2, T, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15. 7. 9.15 uur. REMBRANDT: Kasteel in Zweden, strikt volw.. 2. 7. 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Flying clipper ahoy. a.l. Zo.ochtend 11 u. ROXYHuurlingen van de dood. 14 j„ do. t.m. zo. 2.30. 7. 9.15. Zo. 2, 4.15. 7, 9.15 uur. Het duivelshuis, 18 j., ma. t.m. \vo. 2.30, 7. 9.15 uur. STUDIO: De kardinaal, 14 j., 2 en 8 uur. Zo. 2. 5, 8 uur. The jungle-cat, a.l., zo.ochtend 11 uur. MINERVA: Zoeloe, 14 j., za., zo. 7, 9.15 uur. Maandag 8.15 uur. Tom en Jerry-festival. a.l., za.. wo. 2.30 uur. Zo. 2. 4.15 uur. Vrijdag 9 april Concertgebouw, 8.15 uur; Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Solist: Daniël Wayenberg, piano. Zaterdag 10 april Concertgebouw, 8 uur: Concert door het Haarlems P.T.T.-mannenkoor o.l.v. P. J. Potgieser. Zondag 11 april Kathedraal St. Bavo, Leidsevaart. 7 uur: Concert door „Les Petits chanteurs de Versailles". Maandag 12 april Concertgebouw, 7.30 uur: Chr. Oratorium- Vereniging Haarlem. Uitvoering van de Matthaus Passion van Joh. Seb. Bach o.l.v. George Rebert, m.m.v. jongens Koorschool St. Bavo, N.Ph.O. en Klaas Bolt, orgel. Dinsdag 13 april Concertgebouw, 7.30 uur: Chr. Oratorium- Vereniging Haarlem. Uitvoering van de Matthaus Passion van Joh. Seb. Bach o.l.v. George Rebert. m.m.v. jongens Koorschool St. Bavo, N.Ph.O. en Klaas Bolt, orgel. Grote of St. Bavokerk, 8 uur: Orgelcon cert door Albert de Groot. Woensdag 14 april Minerva Theater, 8.15 uur: N.Ph.O. 3« concert van de Mozartcyclus. Solisten: Ham Henkemans, piano; Henri Gouder de Beau regard, hobo. AMSTERDAM, 8 april Vanochtend omstreeks negen uur is op de Basisweg te Amsterdam de 25-jarige timmerman C. W. van der Broek uit Scherpenzeeï, toen hij met zijn bromfiets aan de hand onverwacht overstak, door een personen auto aangereden en in de sloot gewor pen. De autobestuurder haalde de man er nog uit maar toen mocht genees kundige hulp niet meer baten. Vrijdag 9 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgr Theater met ..Pasen" en „De Sterkste" van Auguft Strindberg. Regie; EJise Homans. Zaterdag 10 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgr. Cen trum met „Het tweede schot" van Robert Thomas. Regie: Guus Hermus. Zondag 11 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgr. Cen trum met „De polyester polka" van Dimitrl Frenkel Frank. Regie: Walter Kous. Maandag 12 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneel ver. Kerko met „The boy friend", musical van Sandy Wilson. Dinsdag 13 april Stadsschouwburg, 8 uur: St. Elisabeth'» Gasthuis met „Brullen als een dief". Woensdag 14 april Stadsschouwburg, 8 uur: St. Elisabeth'» Gasthuis met „Brullen als een dief". Zaterdag 10 april Rest. Brinkmann, 8 uur: Overijsselse - Gel derse - Drentse - vereniging „De Oosthoek", Paaskienen. Lingestraat. Parochiehuis ..De Linge", f uur: Ontspanningsvereniging Z.Z.Z., gezelli ge avond. Stationsplein, 8 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond, m.m.v. The Deals Beat. Zondag 11 april Concertgebouw, 10-6 uur: Expositie »n ruilbeurs van Ned. Ver. „De verzamelaar". Stationsplein, 8 uur: Sociëteit Ekestoi, dansavond, m.m.v. het Karl Schultze kwar tet. Waagtaveerne, Spaarne hoek Damstraat, vrij.- en za.-avond: Optreden van Cobi Schreijer en het Cabaret gezelschap „Lab- berdoedas" o.l.v. Gerbrand de Graaff. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse schooi van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere eollee ie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tct 5 uur Zondags van I tot 5 uur Bijzondere avondopenstelling van 10 april t.m, 16 mei elke avond van 8.30-10.30. Bloe men, kaarslicht, oude muziek. Tevens gele genheid tot bezichtigen van de tentoonstel ling poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter t.m. 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mansportret door Frans Hals. Teylers Muse m: Schilderij.., i9e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, i6e t/m 1 eeuw. Fos- ■rien en Natu -rkundise instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van II 3 uur. Eerste .ondag van de maand van 1 3 i-ir. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze „unstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uui .behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur Bisschoppelijk Museum: Ten oonstelllng van de Limburgs, kunstenaar Géne Eggen, (t/m 25 april). Woonhuis Jaco us van Looy, KI. Hout weg 103 Het vo rmailge o .nhuis v.m de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend don Ier,lag. van 10 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en Ceestdage i van - 5 uur. Vishal: Ex-»ositla van poppen, van Maja Alexander en Truriv de Ruyter (t/m 25 april). Keukenhof. Llsse: Openluchttentoonstel- ling van voorjaars- en zomerbloemen. Dag. geopend van rur tot zonsondergang (t/m medio n :1). in 't Goede Uu.Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met. waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dag van 9 12.30 en van 1.30 5 uur. Zondag 1—5 uur. Waagtaveerne: Kunst zij ons doel: ten toonstelling van aquarellen, schilderijen en tekeningen van Jan Loots. Geopend van 2- 5 uur t.m. 26 april. Linnaeushof, Bennebroek. geopend. Stedelijk Gymnasium: Jong Haarlem - Vooruit: tentoonsteling. Geopend: Za. 7-10 uur: Zo. 2.30-5 uur. BadhoevcdorpHaarlemmermeerlyceum; tentoonstelling ..Wow-Ipitsj". Geopend: da. 8-22 uur. Za. 2.30-6 uur. Zo. 2.30-6 en 8-22 U. Vrijdrg 9 april Hotel Keur, 7.15 uur: Jaarvergadering Zandv. Reddingsbrigade.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3