Vaticaan verbaasd over protest van Joden tegen preek „Botsing van Christus met Joodse volk Mijnwerkers opgesloten in Japan Paarden dagen zonder drinken in spoorwagons fU/ ASPIRIN ff)BAYER Politie hoort getuige a décharge niet dineren NTS-nieuws vergeleken met overeenkomstig buitenlands journaal Universiteit Nijmegen veel later klaar Flat- gazons wel of niet openhaar In 1964 Flinke groei Alg. Bank Nederland Coty'-'65 make-up en chemie D ■1 V k b t P r Chauffeur rijdt agent dood In hoger beroep vrijspraak geëist Reclame voor blikopeners tussen Amerikaanse nieuwsreportages fant-astisch VORSTELIJK PORSELEIN V h ■lllü SPANJE Concessie aan de studenten Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. napolsky Wilson komende week naar WASHINGTON GOLD WATER KOMT NAAR EUROPA tl l i 't irj w J VRIJDAG 9 APRIL 1965 PAGINA 7 V) een begrip blouses Een verrassende lente- kollektie bij Mayfair Blouses, deux-pièces, exklusieve vesten en pull-overs en lingerie van de bekendste Europese modehuizen. Den Haag, Utrecht, Breda Amsterdam: Kalverstraat 5254 Leidsestraat 12. ll^ll - - J DAAR STAAT haarcrème - after shave jong en zacht 1 1 kt T" 1 A i i M ROME, 9 april (KNP) Het Vati caan is zeer verwonderd en zelfs enigs zins teleurgesteld over het feit, dat de pauselijke preek over de Dood van Christus en het aandeel van liet Joodse volk daarin (welke preek hij zondag in de parochiekerk van O.L. Vrouw van Guadaloupe gehouden heeft) door enke le Joodse gemeenschappen wordt uitge legd op een manier, die allerminst strookt met zijn bedoelingen. De Paus preekte zondag tijdens de avondmis, welke hij in deze volkspa rochie opdroeg en waarmee hij een voorbeeld van de nieuwe liturgievie ring wilde geven. Hjj zei daarbij on der meer het volgende: ,IIet is een zwaarwegende en treurige bladzijde in het evangelie. Zij vertelt van de botsing van Christus met het Joodse volk, het volk, dat voorbestemd was de Messias te ontvangen. Het wachtte al duizenden jaren om hem te ont vangen en ging geheel op in deze verwachting en in de zekerheid. Maar op het ogenblik, dat wil zeggen op het ogenblik dat Christus komt, spreekt en zich openbaart, herkent dit volk hem zelfs niet, maar het bestrijdt hem ook, het belastert hem, vervolgt hem en brengt hem tenslotte ter dood. Deze woorden hebben ln sommige jood se kringen de indruk gewekt als zouden zij in strijd zijn met de door het concilie aangenomen „verklaring over de Joden", waarin het Joodse volk als zodanig wordt vrijgepleit van de collectieve schuld aan de Godsmoord. In een tele- Advertentie) m -§M8 TOKIO, 9 april (Rtr) In een mijn op het kleine zuidelijke Japanse eiland Iwojima heeft zich vanmorgen vroeg oen ontploffing voorgedaan, waardoor 27 mijnwerkers van de buitenwereld zijn afgesneden. Vijf andere kompels slaag den erin na een tocht van bijna drie ki lometer door met rook gevulde mijn schachten, de oppervlakte te bereiken. Reddingsploegen hopen ook de 27 ande ren te kunnen redden. Op het tijdstip van de ontploffing be vonden zich ongeveer 175 mijnwerkers beneden. 143 van hen wisten zich in eerste aanleg in veiligheid te brengen, later gevolgd door de hierboven ver melde vijf. gram aan het Pauselijk staatssecretariaat geeft de Unie van Joodse Gemeenschap pen in Italië uiting aan een „pijnlijke verwondering over de bevestiging der beschuldiging, dat het Joodse volk schuldig is aan de moord op Christus. De Joodse Gemeenschappen menen dat door deze uitlatingen van de Paus de oude beschuldigingen worden ver nieuwd. Officieel heeft de Heilige Stoel op dit telegram niet gereageerd. Het schijnt dat men dat ook liever wil vermijden, teneinde deze zaak niet verder op te blazen. Onofficieel echter wordt ver klaard, dat het Vaticaan niet begrijpt, op welke gronden dit telegram eigenlijk berust. Men wijst er ter toelichting op, dat de Paus zich bij de uitleg van het zondagsevangelie gehouden heeft aan de traditionele interpretatie van het histo risch gebeuren, dat n.l. op de Joden van die tijd een morele verantwoordelijkheid rust ten aanzien van de uitspraak van Pilatus. Verder wijst men erop, dat de Paus in de rest van zijn rede gezegd heeft, dat dit drama zich tot op heden herhaalt, omdat vele mensen in woord en daad Christus verloochenen, beledi gen en zo zijn lijden vernieuwen. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 9 april Uit het onder zoek dat de politie heeft ingesteld naar het transport van paarden uit Polen, waarvan er een dood in Utrecht aan kwam terwijl een ander dier gewond is, is komen vast te staan dat de in spoorwegwagons opgesloten dieren van zaterdagmiddag tot maandagmorgen zonder drinken zijn geweest. Het wa ren twintig slachtpaarden en acht werk paarden, die zaterdag door de douane te Oldenzaal zün ingeklaard. In Polen en Duitsland was er een begeleider, doch in ons land waar dit niet ver plicht is niet. De paarden waren bestemd voor de heer R. C. den Hartog te Amsterdam, terwijl de firma Beyer en Co. te Olden zaal met de ontvangst was belast. Men wist niet beter of de paarden zouden zondagmorgen in Utrecht aankomen, doch hoorde zaterdagavond van de Spoorwegen dat zij tot maandag in Amersfoort moeten blijven, omdat vol gens een nieuwe regeling niet meer in het weekeinde wordt gerangeerd. De heer Kluitenaar van de N.V. Klutex in Rotterdam, die in eerste instantie met het vervoer was belast en de firma Beyer verzocht had in Oldenzaal de paarden te verzorgen, heeft nog ver zocht ze in Amersfoort uit de trein te halen. Dit bleek echter niet moge lijk en drenken van de paarden in de trein achtte men te gevaarlijk. Deze gang van zaken heeft de verontwaardi ging opgewekt van de firma Beyer en Co, die er nu spijt van heeft de paar den niet in Oldenzaal tot maandag te hebben vastgehouden. De N.S. hebben zich tot heden van commentaar onthouden en wachten met een verklaring tot de juridische afde ling de zaak heeft uitgezocht. De poli tie weet nog niet tegen welke instantie zij moet optreden. Zij is op de hoogte gekomen van het ongelukkige transport doordat eer agent maandagmorgen op het terrein van de Veestallen te Utrecht een gewond paard zag liggen. Het moet in een der wagons onder het dode paard hebben gelegen. (Advertentie) ■HHWU wam H&S ,:,V. MADRID, 8 april (Rtr) De Spaan se regering is gedeeltelijk tegemoet ge komen aan de eisen van de studenten voor een reorganisatie van hun ver- bond. Zij gaf de studenten toestem ming voortaan het bestuur van hun or ganisatie zelf te kiezen, maar stelde als voorwaarde de aanstelling van een regeringscommissaris die het laatste woord heeft in zaken die buiten het strikt universitaire kader vallen. Tot op heden was de benoeming van bestuur en andere leidende functiona rissen van het studentenverbond een recht dat uitsluitend aan de regering toebehoorde. In een desbetreffend regeringsde creet werd gezegd, dat het verbond moet functioneren in overeenstemming met de fundamentele beginselen van het Spaanse politieke en sociale leven en dat politieke organisaties, die buiten het Spaanse politieke stelsel staan, onverenigbaar zijn met de activitei ten van de studenten. (Advertentie) ACHTER ARNHEM, 9 april. Op grond van de verklaring van een getuige die bij de behandeling van de zaak door de rechtbank niet was gehoord, heeft thans de procureur generaal bjj het gerechts hof alhier tot vrijspraak geconcludeerd teeen een 27-jarige vrachtwagenchauf feur uit Haarlem. De man was in hoger beroep gegaan van het vonnis van de rechtbank, die hem tot drie weken ge vangenisstraf en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid veroordeelde omdat het aan zijn schuld te wqten zou zijn geweest dat op 24 februari van het vorige jaar agent K.J. Timmers op de Europaweg het leven verloor. Deze agent assisteerde bij het leiden van het verkeer langs een defecte vrachtauto, op de Europaweg waaruit goederen werden overgeladen in een andere auto. Het werk was tegen het vallen van de avond bpna gebeurd, toen de Haarlemmer de OP weg staande politieman doodreed. De cnaui- feur ging van het vonnis van.he,^ec,T bank in hoger beroep en herhaalde voor het hof zijn al eerder verklaring dat hij de voor de beide vrachtauto's ter waarschuwing opgestel de politieauto te laat had gezien en de politieman niet meer kon ontwijken. Uit de stukken bleek dat het blauwe zwaailicht van de politieauto niet func tioneerde en dat de markeertekens reeds waren weggehaald. Ditmaal kreeg de Haarlemse chauf feur steun van een getuige a decharge, lid van Gedeputeerde Staten, de heer H.M. Oldenhof, oud-burgemeester van Ede. Deze was kort voor het ongeluk de onheilsplek gepasseerd en hij ver klaarde dat hij pas op net nippertje een botsing had kunnen vermijden. Toen hij later van het ongeluk ver nam gaf hij zich bij de politie als ge tuige op, maar hij hoorde niets meer en meende dat de zaak was gesepo neerd. Toen hij in de krant las, dat de chauffeur was veroordeeld, wendde hij zich onmiddellijk tot de justitie. Voor het gerechtshof kreeg hij nu ge legenheid zijn ontlastende verklaring af te leggen. Op grond van de getuigenis van de heer Oldenhof concludeerde de procureur-generaal mr. G. W. C. Bij voet tot vrijspraak. Uitspraak over veer tien dagen. (Advertentie) sinds 1866 Maak van uw „buitens hul«- eten" aen waarlijk hoogtepunt van de dag. Dam Amsterdam Tel.020-63163/Parkeerterrein DEN HAAG, 9 april Mevrouw Th. Laue-Drueker heeft de staat der Ne derlanden, ter plaatsing in het Rijks museum ten geschenke aangeboden een schilderij door Willem Roelofs, voorstel lende vlak landschap met weidend vee, mahonie paneel. (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM, 9 april Dertig jour naalredacteuren, onder wie vier re- naBiivUttuicuien, uiiucx dacteuren-verslaggevers en een uitge breide staf nieuwsdienstfunctionans- sen verzorgen dagelijks de uitzendin gen welke de NTS-journaaldienst op het scherm brengt. Daarnaast heeft men de beschikking over vier free lance-krachten voor de presentatie en een netwerk van ongeveer honderd correspondenten over het gehele land Die correspondenten, voorna melijk zelfstandig opererende came- ralieden en fotografen, lichten Bus- sum in over het nieuws dat, zich her en der verspreid in het land voor doet Buitendien kan de NTS-jour- naal'dienst onder hoofdredactie van Dick Simons indien daartoe vroegtij dig afspraken zijn gemaakt, per dag maximaal beschikken over vijftien cameralieden, die afkomstig van Ci- necentrum hl Hilversum, voor de NTS werken. Geruime tijd hebben bij de NTS-jour- naaldiensten vacatures bestaan. Ver schillende afdelingen waren onderbezet gig txgvolH vsn hot iGit da.t per 15 fe~ hrnnri een gelezen nieuwsbulletin van enkele minuten via Nederland II moest worden verzorgd. In de meeste vaca- tures is thans voorzien, zij het dat men om financiële redenen niet altijd tot nnnctclling van eersteklas krachten heeft kunnen overgaan. Daarnaast blijft het aantrekken van goede nieuwslezers commentatoren een probleem. Een on langs gehouden oproep heeft een groot aantal kandidaten naar voren gebracht. Slechts tien daarvan kwamen in aan merking voor een screentest. Daarvan bleef er uiteindelijk één over. Belangrijk bij de NTS journaaldienst is de informatie. Vandaar dat dagelijks in een drie-ploegendienst van acht uur 's morgens tot elf uur 's avonds wordt gewerkt. Met name de zogenaamde headlines om zeven uur 's avonds via Nederland I vormen een extra belas ting voor de NTS-journaaldienst. Nieuw in deze afdeling is een vrouwelijke me dewerker. Het is mej. Heslar. Binnen kort zal zij als verslaggeefster in vaste dienst komen. Zij stapt bij die gelegen heid over van de Wereldomroep naar de NTS. Teneinde de vorm waarin het NTS- journaal thans is gegoten te verge lijken met overeenkomstige orogram- ma's in het buitenland heeft Dick Simons donderdag de nieuwsrubrie ken van verschillende buitenlandse stations vertoond. Het waren de pro gramma's van de NBC uit Amerika, de NHK uit Japan, Zeit lm Bild uit Oostenrijk en het met nader aange kondigde nieuwsprogramma van de Zweedse televisie. Vertoond werden de uitzendingen van maandag 3 au gustus 1964. Opvallend daarbij was dat het Hunt ley and Brinkley Report gepresenteerd door twee in het vak doorknede nieuws lezers opvallend veel politiek nieuws presenteerde. De dertig minuten duren de uitzending moet gerekend worden tot het zogenaamd „hard news" waar bij alleen de voor Nederland wel uiter mate onwaarachtige reclamebood schappen wat komisch aarmeden. Wat te denken immers van becommenta rieerde reportages van de strijd in Zuid-Vietnam, de kandidaatstelling van de (toen) aanstaande verkiezingen in Amerika en de politieke situatie in Congo, afgewisseld met een reclame spot voor blikopeners.... Het nieuwsbulletin van de Japanse omroep onderscheidde zich van de an dere door een overvloed van geprojec teerde teksten, waarin royaal werd om gesprongen met cijfermateriaal. Opval lend was dat een bewegend filmbeeld eerst na vijftien minuten, dus op de helft van de uitzending verscheen. Evenals bij de Amerikanen viel de rou tine van de Japanse nieuwslezer op, die het presteerde aan één stuk door te praten zonder ogenschijnlijk op papier te kijken. Daarvan kunnen de Neder landse nieuwslezers veel leren. Het Oostenrijkse nieuwsprogramma was voor een deel opgebouwd uit de via Eurovisie ontvangen items. Zo kon men o.m. beelden zien van de relletjes in Hastings (Engeland) tussen mods en rockers, die overigens ook waren terug te vinden in de uitzendingen van de NBC en van de Zweedse televisie. Vreemd was het dat het Zweedse pro gramma met tennis om de nationale titel begon. Zelfs vrij uitgebreid, waar door het wereldnieuws een beetje in de verdrukking kwam. Legt men naast dit alles het Ne derlandse tv-programma van 3 au gustus 1963 dan ervaart men een zeer evenwichtige opbouw. Een pluspunt althans voor Nederland is dat de uit zending van het grote NTS-journaal om acht uur 's avonds maar twintig minuten duurt. Elders wordt in het daar dertig minuten durend program ma vaak aandacht besteed aan on- derwerpen die hier in documentaires van de omroepen een plaats krijgen. De NTS begon op deze dag met de mijnramp in Champagnole. en de toe stand in Noord-Rhodesië om via Zuid- Oost-Azië en de ruimtevaart over te gaan op het bezoek van ministar Luns aan Indonesië. Besloten werd met het sportnieuws en de weerberichten. Het streven van de NTS om meer Neder lands nieuws te brengen is het afgelo pen jaar daadwerkelijk toegepast. (Advertentie) (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 9 april De Britse eerste minister, Harold Wilson, zal de volgen de week een kort bezoek brengen aan de Verenigde Staten, zijn tweede be zoek aan Amerika sedert Labour aan de macht kwam in oktober. In decem ber van het vorig jaar bracht hjj een officieel bezoek aan Washington. Het bezoek van de volgende week is niet officieel. Wilson zal een rede houden voor de Economische Club van New York. De Britse minister zal zich even wel donderdag naar Washington bege ven om te lunchen met president John son. Men verwacht, dat de beide staats lieden van de gelegenheid gebruik zul len maken am vein gedachten te wis selen over het Amerikaanse beleid in Vietnam. NIJMEGEN, 9 april De jarenlang aangehouden prognose, dat de uitbouw van de katholieke universiteit in 1970 is voltooid, kan bij lange na niet wor den gerealiseerd. Waarschijnlijk is 1980 een nog te optimistisch gesteld streef- jaar. Zo heeft de directeur van het col lege van Curatoren in Nijmegen, mr. J. M. Hageman, meegedeeld tijdens een rondleiding van industriëlen. De prognose is te optimistisch geweest en bovendien is het bouwplan ondertussen haast verdubbeld. De toevloed van de studenten verloopt veel sneller dan was verwacht. Bij de katholieke universi teit zijn thans vijfduizend studenten in geschreven. De maximale opnameca paciteit is te stellen op achtduizend, met desnoods een uitloop naar tien duizend. Voor huisvesting van deze stu denten moeten op korte termijn ette lijke grote flats worden gesticht. (Van onze correspondent) DEN BOSCH, 9 april De vraag of gazons bij flat-complexen ai dan niet openbaar moeten worden beschouwd, is aan de orde in een strafproces, dat de Hoge Raad reeds heeft bereikt en door dit college is teruggewezen naar de Bossche rechtbank, waar de zaak gisteren werd behandeld. Te recht stond een Eindhovense bank bediende die door de kantonrechter in zijn woonplaats was veroordeeld tot tien gulden boete subsidiair twee dagen hechtenis omdat hij zich op 11 maart 1964 onbevoegd zou hebben bevonden buiten de paden van het „openbaar plantsoen" tussen de flats aan de Offenbachlaan. De Eindhovenaar grondde zijn verweer op de eerste plaats op het feit dat hij zich niet onbevoegd acht, omdat hij lid is van de Coöperatieve Bouw vereniging „Beter wonen" die deze flats exploiteert; hjj betaalt een bij drage in het onderhoud van de gazons. De officier van justitie mr. Hulle- man wees erop dat de Hoge Raad de zaak heeft teruggewezen omdat men wil laten onderzoeken in hoe verre aan deze gazons een openbare bestemming is gegeven. Hij eiste daar om primair aanhouding van de zaak om dit onderzoek in te stellen. Sub sidiair betoogde hjj dat de openbare bestemming door de coöperatie is ge geven en ontkende hjj het bestaan van het begrip gemeenschappelijke tuin. De politie is hier terecht opgetreden, zo meent mr. Huileman, die opnieuw (subsidiair) tien gulden boete danwel twee dagen hechtenis eiste. Mr. Verhagen uit Eindhoven, die als raadsman optrad, noemde het on juist, dat de officier van justitie het begrip „gemeenschappelijke tuin" ont kent. „Nergens blijkt dat de coöpe ratie aan deze gazons een openbare bestemming heeft gegeven. Overigens is die openbaarheid een kwestie voor de publiekrechtelijke instantie, c.q. de gemeente, die deze tuinen niet openbaar heeft verklaard. Er is dus geen strafbaar feit tenlaste gelegd", aldus mr. Verhagen; hij concludeer de tot vrijspraak. Mr. Huileman re pliceerde dat de Hoge Raad in zijn arrest heeft gesteld dat open baarheid alleen als bestemming door de rechthebbenden kan worden ge geven, in dit geval dus door de co- operatie. Hij merkte ook nog op, dat de huurders niet betalen om zich op de gazons te mogen bevinden doch alleen voor het uitzicht op goed on derhouden gazons. De rechtbank wjjst 22 april vonnis. AMSTERDAM, 9 april Het bedrijf van de Algemene Bank Nederland (voortgekomen uit de fusie tussen de Nederlandsche Handel Maatschappij en de Twentsche Bank) gaf in 1964 zowel in het binnen als in het buitenland een be langrijke groei te zien, hetgeen blijkt uit een stijging van het geconsolideerde balanstotaal met bijna 9.5 procent tot 5.672,2 min. en uit de bevredigende resultatenrekening van de instelling, zo zegt de directie in haar jaarverslag, het eerste na de fusie. De ontvangsten aan provisie en effecten steeg tot 69.3 (58.5) min., terwijl uit interest en wissels 137.1 (119.6) min. verkregen werd, zo dat de totale inkomsten met 16 procent zijn opgelopen. De onkosten stegen even eens met 16 proeent tot 122.9 (105.9) min. De belastingen namen toe tot 23.3 (21.4) min. en op gebouwen en inventaris werd afgeschreven 5.7 (4.8) min. Als winstsaldo voor verdeling res teert hierna ƒ46.4 (89.1) min., een stij ging met 19 procent. Dat de kosten met 16 procent toena men, vrij aanzienlijk meer dan de ge middelde stijging van de salarissen, is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan het feit, dat over 1963 het personeel van de Twentsche Bank een tantième ontving op basis van dividenduitkering van 12 procent, terwijl dit thans over 14 procent geschiedt. De rentewinst steeg met ca. 15 pet. als gevolg van de verhoogde belangstelling en van de gun stige rentemarge tussen uitzettingen en aangetrokken middelen, vooral in de eerste maanden van het jaar. De winstverdeling ziet er als volgt uit: er wordt een dotatie gedaan aan de reserve van 3.0 (6.0) min., aan de onder crediteuren opgenomen bijzonde re reserve wordt 9.0 (9.5) min. ge doteerd. Er wordt een reserve fusie- kosten gevormd groot 5 min., waar uit reeds gemaakte en nog te ver wachten fusiekosten kunnen worden bestreden, terwijl voorts een extra af schrijving op gebouwen en inventaris sen 5.6 (2.2) min. bestemd wordt, waarvan 2.3 min. te boeken bij doch terinstellingen. Als zuivere winst res teert daarna 23.8 (21.5) min., waar uit zoals bekend 14 procent dividend zal worden betaald. (Vorig jaar betaal de de N.H.M.. 14 procent en de T.B. i 12 procent dividend). AMSTERDAM, 9 april (Van onze moderedactie) Tegelijk met de presentatie van de nieuwe modekleuren van haar cosmetische artikelen door „Coty" is bekend gemaakt dat deze fabriek is gaar samen werken met de chemische fabriek Pfizer in de Verenigde Staten. Sinds november 1963 is deze samenwerking een feit in theorie, maar pas sinds januari van dit jaar kon ze in de praktijk worden gebracht. De samen werking van een cosmetische- met een chemische fabriek heeft dit voor deel, dat de cosmetische artikelen door de chemische industrie op me dische voor- en nadelen kunnen wor den onderzocht. Slechte cosmetische produkten kunnen de huid ernstige schade toebrengen, goede schoon- heidsprodukten kunnen haar bescher men en soms ook genezen. De nieuwe make-up die Coty gis termiddag in Amsterdam in het Hil- ton-hotel presenteeerde is meteen bedoeld het nieuwe leven dat de fabriek is ingeblazen te demonstre ren. De kleuren zijn jong en zacht. De tint „Madras" is voor de bru nettes, een caramelachtige tint die de trekken niet overheerst maar al leen even accentueert. „Liberty" is voor de blonde vrouwen, iets zonni ger en feller. De Partjse kapper Coty maakte van de gelegenheid gebruik zijn nieuwe kapsels te tonen, ook zoals de hele mode, vrouwelijk en char mant: veel losse krullen en zorg vuldig nonchalant. Het Parijse mode huis Dorothé Bis toonde bij deze jeugdige creaties aangepaste japon netjes, ontworpen door Maimi Arno- din en Emanuela Kahn. Het servies, waarvan vele ko ningen, ambassadeurs en ook de presidenten van Amerika hun maaltijden genieten, zal binnenkort in Nederland te krijgen zijn. Het is Lenox" porcelein dat in Amerika voor werkelijk vorstelijke prijzen te krijgen is. Hier zullen de prijzen iets lager liggen, maar bij voorbeeld een 45-delig tafelservies zal toch nog altijd in de duizenden lopen. Maar het moet gezegd worden, de prijzen zijn niet alleen vorstelijk de uitvoering is het ook. De decoraties zjjn prachtig. Misschien voor Euro pese begrippen iets te glimmend, want brede gouden en zilveren ran den hebben de voorkeur. De servie zen met de bloemdecoraties zijn het eenvoudigst en naar onze smaak ook het mooist. LONDEN, 8 april (UPI) De Lon dense „Daily Express" meldt dat de verslagen Republikeinse kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, Bar ry Goldwater, volgende week begint aan een reis naar Europa. w -zelfde woor- Horizontaal en verticaal den invullen. 1. pand; 2. vette vloeistof; 3. roeispaan; 4. zoogdier: 5. ritmische beweging: 6. soort palm; 7. wreed heerser: 8. knevel; 9. door schijnende stof: 10. plaats in Z.-Amerika; 11. beroep; 12. stukjes vlees; 13. gebogen; 14. zeeweegbree; 15. rivier in Frankrijk 16. watervlakte. Oplossing van 8 april; Horizontaal: 1. hopman, C.S.T.; 2. opra kelen; 3. procederen: 4. kog, leviet; 5. eer, Irene; 6. traag, Reno; 7. Emma, lk; 8. lam menadig; 9. ketelaar; 10. keu, mest; 11. arre, alk. Verticaal: 1. hopketel, ka; z oproerma ker; 3. programmeur; 4. Mae, aamt; 5. ake lig, Eem; 6. neder, Inleg; 7. leverkaas; 8. cerlne, data; 9. sneeën, ir.; 10. NT, oog, uk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7