ïelstars verweer al snel gebroken.... Leden van Ajax ontevreden Zwemcoach Kerkhoven terug uit Amerika Jan Jongbloed: „We zijn te laat met onze eindspurt begonnen Fris Onrust llllllllllllllllll (door MICHEL VAN GILS) ROTTERDAM, 12 april Feij- enoords opmars naar de roem schenkende nationale voetbaltitel is opnieuw met schier onstuitbaar geweld voortgezet. In de nu snel naar een beslissend stadium spoe dende eindstrijd, was gisteren het frisse, veerkrachtige en zeker niet onaanzienlijk talentvolle Telstar, de gewaardeerde tegenstander. Gewaardeerd, omdat de Velsena- ren de aanstaande kampioenen niet de adem afsneden met het riicksichtlose voetbal, dat soms zo'n onweerstaanbare bekoring schijnt te hebben op bepaalde on evenwichtige bezoekers van de „kuip", maar met open vizier en nlfet al te star verdedigend de stadionspelers tegemoet traden. Het is geen schande voor Tel star, dat het naarmate dit inte ressante treffen vorderde, lang zaam maar onontkoombaar zeker door de Feijenoorders werd inge palmd. Feijenoord was nu eenmaal voor het jonge Telstar de grote broer die in een zo serieuze zaak als de strijd om het kampioen schap van Nederland is gewik keld. De stadionclub won met 41 en hoewel ook de concur rent-op-afstand DWS met dezelf de ruime cijfers zijn opponent het zwijgen oplegde, is de landstitel Feijenoord nu haast niet meer te ontnemen. Wellicht kan Feijen oord zich reeds tweede Paasdag als de kersverse en van Europa cup triomfen dromende kampioen aan het Nederlandse publiek pre senteren. Daarvoor moet het zelf van Ajax winnen en stadgenoot Sparta dient rivaal DWS min stens één puntje afhandig te ma ken. Valt de beslissing tweede Paasdag in Amsterdam of be waart Feijenoord het daverend sluitstuk van zijn succesvolle voetbaljaar voor het eigen legioen in de eigen kuip? Rotterdam zou zijn helden graag op eigen bodem bejubelen, maar of dat feestelijke voorrecht de Maasstad ten deel valt, zullen de voetbalgoden moe ten uitmaken (door JAN BLIJBOOM) AMSTERDAM, 12 april. Er is een sfeer van rust neergedaald over DWS. Geen hoogspanning meer, geen zinderende gevoel van „we hebben nog een goede kans het landskampioenschap te pro longeren". Het leek wel, alsof 'n zware last van de schouders was afgewenteld. De ploeg speelde tegen MVV onbevangen, met vla gen van aantrekkelijk spel, waar in vooral de zucht naar doortas tendheid opviel. Het gevolg hiervan: een onbetwiste zege van 41 over de Maastrichtenaren, die geen moment konden impo neren, zowel verdedigend als (vooral) aanvallend beneden de maat bleven en deze duidelijk in het oog lopende tekortkomingen moesten bekopen met een kans loze nederlaag (41). Voor vervolg zie volgende pag., kol. 7 Redactie en administratie: Smedestraat 5, Haarlem, tel. 21544 en 21543 - Abonnements prijs 9.65 per kwartaal, 3.25 per maand, 75 cent per week - Eindredactie van deze sportkrant: Frans Nypels en Michel van Gils. Het eerste doelpunt van DWS is een feit. De doelman van MVV, Körver keert de bal „de rug toe" w Feijenoord nu bijna kampioen (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 12 april Een reglementair meer dan voldoende aantal leden heeft het bestuur van Ajax verzocht binnen de reglemen tair voorgeschreven tijd een buiten gewone vergadering van de leden raad bijeen te roepen. Op deze bij eenkomst wil men door het bestuur geïnformeerd worden over de voor het overkappen van de onoverdek te tribune uitgeschreven obligatie lening. Tijdens de wedstrijd Ajax GVAV hebben de verontruste en verontwaardigde leden de handte keningen verzameld, die nodig zijn om een bijeenkomst te kunnen elaimen. Men is verontwaardigd over het feit, dat het bestuur Ajax tot een zo vergaande stap als het uitschrijven van een obligatiele ning is overgegaan zonder tevoren het advies en/of de sanctie te vra gen van de ledenraad, het vertrou- wensparlement van de leden. Men evenzeer verontwaardigd dit nieuws slechts via de kranten te hebben vernomen. Verontrust is men, omdat de obligatielening niet loopt via de bank, waarmee Ajax al zijn fi nanciële zaken regelt, de Midden- alandsbank, maar via Vermeer en c°, waarmee o.a. de heer Caransa zakelijke relaties onderhoudt. Er is natuurlijk niemand meer in ons goede vaderland, die aan Feijenoords aanstaande voetbalkroning twijfelt. Ue twijfelaars, die er dan nog geweest mochten zijn en zondag temidden van de 45000 nieuwsgierigen hebben gezeten, zijn na Feijenoords ontboezeming van gisteren van alle geestelijke onzekerhe den bevrijd. De stadionclub etaleerde tegen Telstar namelijk al die kenmer ken, waaraan men een waarachtig kampioen herkent. Vooral één ding was gistermiddag zo verrassend en verblij dend: de onvermoeibare vechtlust van de Feijenoorders, de vaste onverzette lijke wil om ook na de opgelopen ach terstand terug te komen. Dit elan was destemeer zo verheu gend, omdat een zekere vermoeidheid bij een aantal spelers niet ongewoon was geweestNog woensdag tenslotte SCHIPHOL. 12 april Boorde vol ideeën zijn de Nederlandse zwemcoach Rob Kerkhoven en diens pupil, de jonge veelbeloven de vrije slagzwemmer Ronnie Ver- roen, gistermiddag uit Amerika op Schiphol teruggekeerd. ..Het is fantastisch wat daar al lemaal wordt gepresteerd. Maar wat me het meest gefrappeerd heeft, is dat in een na-Olympisch jaar, als men overal al blij is wan neer de prestaties gelijk blijven, in Amerika het peil ontstellend is gestegen," aldus Rob Kerkhoven, die morgen op de sportpagina meer over zijn belevenissen in de Verenigde Staten zal meedelen. ,,We zjjn te iaat met onze eindspurt verdedigden vijf Feijenoorders de eer van Oranje en de spanning van de in terland tegen de leren had zich zondag wel eens kunnen wreken. Zo'n inter land is Feijenoord wel eens meer ja- taal geworden. Een aantal weken gele den verloor de stadionclub van het uit gesproken zwakke NAC. Waarom? Om dat aan dit duel Oranjes eerste gevecht met de leren vooraf ging? Vijf Feijen oorders maakten toen de slag in Bel fast mee. Ook afgelopen woensdag kwamen vijf Rotterdammers tegen de leren uit. Dit keer schijnt de interland echter niet zoveel van de jongens te hebben gevergd. In ieder geval maak ten alle internationals een frisse indruk! Ook Coen Moulijn, die echter na een twintigtal minuten spelen geblesseerd het veld moest verlaten. Coen kwam namelijk in de knoop met Telstars doel man Stuy, die bij een redding boven op de Feijenoorder dook. Moulijn liep een flink gezwollen enkel op, waarmee hij wel een paar dagen zoet zal zijn. Naar het er nu uitziet, zal Coen echter tweede Paasdag gewoon tegen Ajax kunnen meespelen. De strijd tegen Telstar had een uiterst sensationeel begin. AI tijdens de eerste de beste aanval van de Velsenaren werd Feijenoords doei doorboord. De Vries, de uitstekende rechtsbuiten van Tel star, was de man, die voor de specta culaire treffer zorgde. Het spektakel lag overigens in het onverwachte. De Vries was naar links uitgeweken om een naar hem gelanceerde bal te pakken te krij gen. Feijenoords rechtsback kon zich echter eerder over de bal ontfermen Maar toen gebeurde het. In plaats van de bal veilig weg te werken legde Romeijn de bal praktisch voor de voeten van De Vries, die jubelend om zoveel fortuin een machtig schot losliet. Een schot, waartegen ook de nog ijlings uit vallende Pieters Graafland geen ver weer had: 01. Spncntinnaol Hans Venn^ker heeft de bal tegen het ■au lulled ne{ gejaagdDoelman Stuy ligt gesla gen en de Velsen achterspeler Piro- vano kwam ook te laat. Feijenoord scoorde hiermee zijn gelijkmaker. voor de rust zijn verdiende succes: de gelijkmaker. Het doelpunt typeerde VenneKei bal te pakken, nadat de bal namelijk al in het bezit van Stuy was geweest. De Telstardoelman moest de bal echter weer laten vallen, omdat het schot van Bouwmeester kennelijk te „vlammend" was. Venneker greep op het moment, dat Stuy de bal liet vallen, zijn kans. Hij stortte zich op het bruine monster en voordat Stuy opnieuw kon ingrijpen, was het vonnis al voltrokken. Venneker had zijn werk afgemaakt: 11. In de tweede helft duurde het een IP nPTnnciaf kwartier lang voordat Feijenoords over- ucidlalcï wicht Telstar eindelijk te veel werd. Het kon ook niet anders; het klasseverschil tussen beide ploegen moest in doelpun ten worden uitgedrukt. Vrauwdeunt was de eerste, die raak schoot. In de 16e mi nuut rondde hij een voorzet van Berg- holtz (opvallend goed) met een keurig schot af. Vrauwdeunt, die weliswaar op de onbekende linksbuitenplaats stond maar zich heel erg hongerig naar goaltjes toonde, liet ook de derde doeltreffende bal van zijn voet ver trekken. Stuy stond nog wel in de baan van de bal mar hij was toch niet bij machte de dingen, die gebeuren moesten te verhinderen. Achterover vallend in zijn doel gleed de bal tussen zijn armen door (31). Aan de laatste treffer kwam geen Feijenoorder te pas. Het was spil Kort zelf, die de bal langs Stuy schoof, nadat hij eerst een hoge bal van Bouwmeester goed had opgevangen. In zijn haast om terug te spelen, lette hij echter niet op zijn doelman, die nog niet in positie stond en de bal verdween dan ook pardoes in het eigen net. begonnen. Jammer, maa. niets aan te doen", aldus doelman Jan Jongbloed, die overigens toch wel liet doorsche meren dat een wat minder druk bezet seizoen de ploeg in de toekomst, naar zijn mening, beslist ten goede zal ko men. „Natuurlijk, voor de verdiensten is het een tegenvaller, maar die schade kan later worden ingehaald". Voorzit ter Solleveld bekijkt de minimale titel- kans van zijn ploeg nog van de opti mistische kant. Maar zelfs hij kan niet camoufleren dat het vertrouwen wel op een bijzonder smalle basis berust. Dit neemt allemaal niet weg dat DWS gistermiddag met verdienstelijk spel voor de dag kwam. Vooral aanval, lend demonstreerde het een aantrek kelijke vorm van doortastendheid, on danks het feit dat Burgers als „gete- genheidslinksbuiten" al zijn ijver ten spijt wat uit de toon viel en Lenz nog steeds niet naar die vorm reikt die hem destijds de roem van een „maestro" bezorgde. Veruit de gevaar lijkste man was Geurtsen. Hij zwierf van rechts naar links, zocht overal „openingen" en bezorgde door zijn snelheid en onverwachte wendingen de Maastrichtse defensie heel wat hoofd brekens. Ook Vonhof had zijn „draai" weer te pakken. Het „schakelen" ver liep soepel en met het maken van twee doelpunten leverde hij het bewijs, ook weer vertrouwen in zijn schot te heb ben. Nu dient nogmaals te worden bena drukt dat MVV een bijzonder zwakke indruk wekte. Aanvallend brachten de Maastrichtenaren er helemaal nieti van terecht. Ten dele door effectief in grijpen van de Amsterdamse defensie, waarin Israels en Flinkevleugel excel leerden en verder als gevolg van een volslagen gebrek aan enig tactisch in zicht. Doelman Jongbloed hoefde zich slechts te beperken tot het onderschep pen van eenvoudige schoten en kopbal len. In feite maakte de Maastrichtse voorhoede het hem slechts tweemaal echt lastig. Vlak na het begin van de wedstrijd, toen er nog tekenen waren van een op handen zijnde evenwichtige krachtmeting, moest hij een gevaarlijk schot van de invaller-rechtsbinnen Bon- frer onschadelijk maken, terwijl hij kort voor tijd capituleerde voor een schot van Brinkhuis, waarmee de eind. stand werd bereikt. Ruim een kwartier was er gespeeld, toen de Amsterdammers de score open den. Even buiten het strafschopgebied kreeg Vonhof uit een pass van Burgeis de bal tn bezit. Van zijn schoen vertrok een „klimmend" schot, dat vlak onder de lat doel trof. Een fraai doelpunt, al had keeper Körver er schuld aan door dat hij te laat reageerde (1—0). Er sloop onrust in de Maastrichtse gelederen. Op deze plaat brengt Henk Groot de verdediging van Telstar in moeilijk heden. Doelman Stuy weet zich moe dig te verweren en kan eventueel op steun van verdedigers (rechts) rekenen. Iedereen ging er eens goed voor zit ten. Zou Telstars perschef C. Mooy ge lijk krijgen, die beweerd had, dat de Velsenaren wel zouden winnen, als zij gauw een doelpunt konden maken? TeJ- star leek in ieder geval vastbesloten de winst niet uit handen te geven. Het stelde zich verdedigend zo in, dat er te allen tijde beschikt kon worden over een vijf mans defensie (de beide halfs Althof en Brom waren zuivere verde digers), terwijl in noodgevallen ook nog een beroep kon worden gedaan op v. Egmond en Bakker, de twee terugge trokken mannetjes uit de voorhoede, die eigenlijk als middenveldspelers opereer den. Feijenoord liet zich echter niet van de wijs brengen en maakte de borst nat. En daar kwamen ze. De vechtlustige Moulijn (later vervangen door Vrauw deunt), de onvermoeibare Bouwmeester, de flitsende Bergholtz, de altoos listige Groot en het jonge schiet- en kopwon- der Venneker! Dat vijftal begon in een moordend tempo (wat een verschil met woensdag) Telstars veste onder vuur te nemen. Een stormvloed van aanvallen rolde op het hart van de Velser defen sie af waar de bekwame Stuy moedig op z'n post stond. Feijenoord kreeg kan sen om van te watertanden. Maar het pechduiveltje dook steeds op. Het on- fortuin sloeg keer op keer toe. Tot zes, zeven, acht keer toe gingen haast zekere doelpunten net niet door. Een paar keer ging de bal net even over de lat, twee maal was Althof op de doellijn staande een laatste onoverkomelijke sta-in-de- weg en verder was Stuy steeds de be slissende verstoorder van alle droom- kansen. Wat was dat nou? Ging het niet? De verbeten vechtjas Venneker wilde niet van ophouden weten. Hjj bleef steeds weer lopen en naar elke bal trapte en kopte hij. Zijn volharden, zijn prijzens waardige doorzetten had tenslotte vlak DWS is eindelijk weer

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11