Onbegrepen Kabinet Parlement AKU Geschenk van Don Bosco aan de bisschop Zonnige Palmpasen door de straten van Haarlem Jaarvergadering Zandvoortse reddingsbrigade Haarlems PTT - mannenkoor gaf een geslaagd concert Versterkt met Spoorwegkoor en St. Michael Haar te lang Scholieren Car avan uitgebrand Montagefoto moordenaar Corrie Hofman Russisch NEE voor Johnson Boottocht he jaarden Jong Haarlem Vooruit" laat haar resultaten zien Grote belangstelling voor Keukenhof tocht u Culturele reünie oud-Mendeliers Tweeduizend deelnemers aan ruim duizend cursussen Leids studenten koor en orkest wint in Delft wisselbeker v.//2 hei n ie ti \vs „TROUW" GEHEEL OCHTENDBLAD Succes voor André Kaart Burgerlijke Stand Haarlem Films: Muziek: Toneel: ïïmmm ■ml MAANDA6 12 APRIL 1965 PAGINA 3 HAARLEM 12 april Tussen een kille en natte zaterdag en een misttroostige en kletsnatte zon dagavond wilde de zon zich gister middag bij gelegenheid van Palm pasen van haar beste zijde laten zien. Enige duizenden Haarlemse kinderen konden van haar vrien delijkheid profiteren tijdens hun kleurige en fleurige optochten door alle wijken van de stad. De wind blies wel een beetje stevig tegen de serpentines, de brood haantjes en de sinaasappelen, maar met de blijdschap in het jeugdig hart en met het zonlicht boven het opgewekt gezicht kreeg ieder deelnemertje aan de tradi tionele Palmpaasoptocht nog meer schik in het schone ritueel. De stoet die was vertrokken van de speeltuin van Don Bosco kreeg de eervolle taak om een Palm paasstok te mogen overhandigen aan de bisschop. Mgr. Van Dode- waard kijkt met een blij gezicht naar de jeugdige schare. HAARLEM, 12 april Zater dagavond konden wij het Haar lemse PTT-koor beluisteren. Ver sterkt door het Spoorweg Man nenkoor „Elektrisch Materieel" werden goede vertolkingen gege ven van werken van Mozart, Verdi, Offenbach, Gounod en anderen. MOSKOU, 12 april (AFP, Rtr, UPI) Na communistisch China heeft nu ook de Sovjet-Unie nega tief gereageerd op het voorstel van president Johnson om „onder handelingen zonder voorwaarden" over de oorlog in Vietnam te be ginnen. De Pravda schreef giste ren: „Johnsons voorstel is een manoeuvre om de wereldopinie en de ongeruste bondgenoten van Washington tevreden te stellen". Het blad herhaalde dat Noord- Vietnam in zijn strijd tegen de „Amerikaanse agressie" alle mo gelijke Russische hulp zal krijgen. „De Amerikaanse agressie in Viet nam is een onderneming die tot mislukking is gedoemd en de V.S. hebben nog slechts één uitweg: er een eind aan maken vóór het te laat is", aldus het blad van de Russische communistische partij. Voor Haarlem e.o. Tentoonstellingen W Zaterdag organiseerde de Lissese wandelsportvereniging DJO voor de derde maal een Keukenhof- boswandeltocht. De belangstelling voor dit wandel-evenement was ook van buiten Lisse bijzonder groot. Voor een groot deel leidde het parcours door de Keukenhof tentoonstelling. Op de foto: de aller jongste deelnemers, die op hun wandeling door de nationale bloementuin meer belangstelling voor het ritmisch in-de-maat-lopen lijken te hebben dan voor de overdadig bloeiende narcissen. De voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur heeft vanmorgen in Haarlem de voorjaarsvergadering van zijn vereniging geopend met een zeer uitvoerige, vooral gedegen redevoe ring. Hij heeft het goed gebruik van zijn voortreffelijke voorganger ge volgd om van zo'n openingsrede geen zinloze toespraak te maken. Heel in dringend is hij op de problemen, het bloembollenvak betreffend, ingegaan, té indringend, want én door zijn aca demisch taalgebruik én de door inge wikkelde structuur van zijn zinsbouw heeft hij zijn gehoor onmogelijk kun nen boeien. De problemen ook van het bloembollenvak zijn op zichzelf al zo ingewikkeld en gaan zover buiten het bloembollenveld, dat de kweker al zijn vrije tijd nodig heeft om die te bestuderen en door te krijgen. Hij komt daar doodgewoon niet toe. Hij heeft nog andere zorgen aan zijn hoofd. Komt hij nu ip een werkvergade ring, dan wil hij die problemen ver taald horen. En in dat vertalen ligt een grote taak voor de voorzitter. Met een academisch betoog als vanmorgen weet geen mens raad. En de kwe ker, die het betoog binnenkort in zijn weekblad vindt afgedrukt, komt mis schien tot de derde alinea. Hij legt het blad terzijde. Volgende keer, zegt hij. Als ik tijd heb. Aldus houdt hij nog de eer aan zichzelf. Maar de Voorzitter krijgt niet de eer, die hij verdient: gelezen en begrepen te wor den. Vandaag hebben de leden van het nieuwe regeringsteam hun eerste be sprekingen over 's lands moeilijkhe den gehouden en naar men mag aan nemen hebben de heren nog een beet je stroef en onwennig tegenover el kaar gezeten. Vooral de overgeble venen uit het kabinet-Marijnen zul len wel even moeite gehad hebben om aan de nieuwe situatie te wennen. Weldra echter zullen zij tot de con clusie komen, dat aan de door de re- eering-Marijnen uitgestippelde koers niet zo verschrikkelijk veel veran derd is. Er zijn immers zoveel com promissen gesloten, dat de felle te genstellingen, die enkele weken gele den nog bestonden tussen regering en socialistische oppositie, aanzienlijk zijn afgezwakt. De grote omwenteling, die tot stand schijnt gekomen door de deelname van de PvdA aan de rege ring en het buiten spel zetten van VVD en CHU, heeft door het keiharde onderhandelings-gevecht, dat aan de formatie-Cals voorafging, veel van zijn kracht verloren. Het ziet er eeruer naar uit, dat het parlement de dreun van de omwente ling te verwerken krijgt. De PvdA moet haar door de formatie gehaven de fractie voorzien van nieuwe top figuren, terwijl VVD en CHU nog moeten wennen aan de nieuwe functie om oppositienartij te zijn. Dat zal niet meevallenn, vooral omdat men zowel in de gelederen van de VVD als CHU niet helemaal tevreden is over de wij ze, waarop de fractievoorzitters zich de zwarte Piet in de handen hebben laten drukken. Voegt men hier nog bij, dat zowel bij de KVP als bij de PvdA een zeker onbehagen heerst over de manier, waarop de formatie tot stand gekomen is, dan blijft voor ons de grote vraag hoe dit parlement zal reageren op de belangwekkende regeringsvoorstellen die ons de ko mende twee jaar te wachten staan. Wij voor ons hechten niet al te veel waarde aan de akkoorden, die geslo ten zijn om een parlementaire meer derheid voor de regering te verzeke ren. Dat spel is eerder vertoond en mislukt. De staking bij de Aku heeft een niet geringe winst opgeleverd voor de werknemers. Een gevaarlijk symp toom vinden wij echter, dat de bij het georganiseerd overleg betrokken vak bonden op sleeptouw genomen zijn door de buitenlanders. Hun door de bonden niet gesanctionneerde ac ties hebben immers de doorslag gege ven voor het bereiken van een ak koord. De geoogste druiven zijn dan ook een beetje zuur en moeten de erken de vakbonden voor enkele netelige problemen plaatsen. Een van die pro blemen is of in het georganiseerd overleg niet ook aan a deren dan de „grote drie" een plaatsje moet worden aangeboden. UIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllll AMSTERDAM, 12 april Het dagblad Trouw, dat sinds de bevrijding in 1945 zowel ochtend- als avondedities heeft uitgegeven, is van zaterdag af volledig ochtendblad. De laatste mid dageditie van deze krant, voor Amster dam en omgeving, is vrijdagmiddag van de persen gekomen. De omschakeling naar volledige ochtendblad, al in sep tember vorig jaar aangekondigd, is ge leidelijk verlopen tussen begin janua ri van dit jaar en zaterdag. Als argu ment voor de omschakeling heeft de directie van Trouw in de eerste plaats aangegeven dat de toenemende belang stelling voor de televisie 's avonds de tijd die het publiek heeft voor het le zen van avondbladen aanzienlijk doet verminderen. De Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin en alle behulpzame ou derparen kunnen weer tevreden zijn over het resultaat. Terwijl de vaders zaterdagmiddag met ferme hamersla gen het geraamte in kruisvorm in el kaar knutselden, keken zij met een schuin oog naar de lucht. „Als het mor gen maar beter wordt". De moeders gingen met* of zonder kinderen nog gauw even naar de winkel om de voor raad pinda's, koekjes, appelen en zuurtjes aan te vullen. Hun kinderen zouden een prachtig versierde palm- paasstok meedragen en vele zieken en bejaarden zouden weer worden verrast met een fleurige attentie. Zoals gebruikelijk fungeerden de speeltuinen als verzamelpunten. Van daar trokken de optochten al of niet muzikaal begeleid door de straten van stad en omgeving. De kinderen die de speeltuin van Don Bosco als basis hadden, kregen gistermiddag de bij zondere taak om de bisschop van ZANDVOORT, 12 april De 43e jaar vergadering in hotel Keur van de Zand voortse Reddingsbrigade trok grote be langstelling. In zijn openingswoord stel de de heer J. G. Bisenberger, dat 1964 een nog stormachtig jaar voor de bri gade was. Jammer genoeg verdronken drie personen, waar twaalf reddingen tegenover staan. Overigens het was een goed seizoen, ia m,eeL rï01? zestig gediplomeerde leden hebben uitstekend gepost. De voor zitter uitte zijn bezorgdheid over het ge ringe aantal instructeurs en wekte de leden op een opleidingscursus te volgen, omdat met de opleiding een brigade valt of staat. Het jaarverslag van de secretaris klonk optimistisch. De financiële posi tie is minder rooskleurig. Ondanks de hogere opbrengst van de strandcollec- ten en de verhoogde gemeentelijke sub sidie is er een kastekort van ruim vier honderd gulden. Opmerkelijk veel geld wordt uitgegeven aan onderhoud van reddingsposten, vletten en benzinever bruik. Een gift van het Strandschap Zandvoort, groot vijfduizend gulden, werd dankbaar aanvaard en zal be steed worden voor aanschaffing van vletten en zwemvesten. De aftredende bestuursleden, de heren ir F M M Dukkers, secretaris, en W. van der' Kruk, tweede penningmeester, werden bij acclamatie herkozen. In de vacature A. van Sqolmgen werd de heer Aug. vah der Mije gekozen. De kas- commissie bestaat uit de heren Vos, Luttik en Joustra. De nieuwe statuten werden na een uit voerige bespreking vastgesteld. Het huishoudelijk reglement wordt m de na jaarsvergadering aan de orde gesteld. Nadat ook de komende strandwacht- dienst uitvoerig was bekenen, zegde het bestuur toe te zullen aandringen op een verbod om luchtbedden en dergelijke gevaarlijke goederen op zee te gebrui ken. Ook zal worden aangedrongen op meer toezicht op de waterskiers. Overwogen wordt om insignes beschik baar te stellen. SASSENHEIM, 12 april De ver keersdrukte in de bollenstreek werd gis termiddag om kwart over twee op de Hoofdstraat in Sassenheim oorzaak van een këttingbotsing met internationale allures. Een reeks personenwagens schoven tegen elkaar aan, doordat een auto met drie Framjaises niet op tijd remde. Twee van hen werden licht ge wond. Een Amerikaanse wagen werd licht beschadigd. Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dode- waard, een Palmpaasstok te overhan- De organisatie had een vlot verloop. De leveranciers hebben heel vlot ge werkt, zodat alles wat op en aan een palmpaasstok hoort, op tijd kon wor den afgeleverd en de samenwerking met de Haarlemse politie was als van ouds en derhalve voortreffelijk. oilmen naar kapper DEN HAAG, 12 april Ongefatsoe- neerd haar. Ik vind het smerig. Ongeveer 25 jongens hadden zulk lang haar. Ik heb zaterdag tegen hen gezegd, dat ze naar de kapper moesten. Vanmorgen kwamen ze keurig gekapt op school". Dit deelde de directeur van de gemeen telijke handelsdagschool, drs M. J. van Vliet mee. Van de 770 leerlingen van de school zagen meer dan twintig jongens er door hun kapsel zo smerig uit, dat drs Van Vliet meende er iets van te moeten zeggen. Hij beschouwde dit als een van de normale dingen, die een directeur van een handelsdag- school moet doen. Twee jongens sputterden zaterdag te gen. Zij beweerden, dat de directeur zich daarmee niet had te bemoeien. Hun haar was hun zaak, meenden zij. Daarop verwijderde drs Van Vliet de twee scholieren uit hun klas. „Zij zijn niet van school gestuurd. Ze hebben za terdag nog hun excuses aangeboden. Ook zij zien er vanmorgen, evenals de anderen, weer keurig gekapt uit". HAARLEM, 12 april Op Palmzon dag is in hef Mendel-college de tradi tionele jaarlijkse culturele ochtendbij eenkomst van oud-leerling gehouden. Na de H. Mis, opgedragen door de moderator der oud-leerlingen-vereniging pater drs. V. J. Hutjens o.s.a. en een gezamenlijk ontbijt sprak drs. H. Pre- nen over de huidige situatie van ver nieuwing en verandering in de R.K. Kerk, waarbij hij een zeer waarderend gehoor vond. mede door zijn geestige gesprekstrant. Na deze inleiding von den velen de gelegenheid, onder het ge nieten van een geestrijk glas. oude her inneringen op te halen. HAARLEM, 12 april Gisteravond is de, caravan van de vijfenveertigjari ge Haarlemse koopman L.T. totaal uit gebrand. Over de oorzaak van de brand tasten politie en brandweer in het duis ter. De caravan stond aan de SchaJk- wijkerweg en was pas een half jaar oud. De bewoners waren niet verzekerd. Toen zij gisteravond omstreeks zeven uur de caravan hadden verlaten brandde binnen geen licht en geen vuur. Even na acht uur zagen voorbijgangers dat de caravan in lichterlaaie stond. Toen de brandweer kwam was er geen redden meer aan. Medewerking verleende ook het Har monie-orkest Sint Michael uit Heem stede, dat bekwaam musiceerde. Hoog tepunt van de avond was wel het op treden van de bas-solist Lieuwe Visser uit Amsterdam. Opvallend mooi naar mijn smaak was zijn voordracht in lie deren van Richard Strauss. Hij werd misschien iets te lakoniek maar wel heel vakkundig begeleid door me vrouw Blik (piano), eveneens uit Am sterdam. Tevens begeleidde zij ver scheidene malen het koor. Er traden drie dirigenten voor het voetlicht: P. J. Potgieser, Joh. van 't Vlie en H. N. van Ossenbruggen. Zij vonden hun hoogtepunten respectieve lijk in het jagerskoor uit „Die Frei- schutz" van Weber (koor). Landerken- nung van Grieg (koor en solist) en de ouverture „La belle Helène" van Of fenbach (orkest). Het talrijke publiek dankte alle me dewerkenden van deze geslaagde avond met een hartelijk applaus en ging ken nelijk zeer tevreden huiswaarts. Het is EINDHOVEN, 12 april De politie beschikt over nieuwe gegevens, die wellicht van belang zijn voor het vin den van de moordenaar van de 6-jarige Corrie Hofman. Vorige week maandag, dus daags voor de ontvoering van het jongetje is ongeveer op dezelfde plaats, nabij het vogelpark Animali een jongen van 13 jaar eveneens aangespro ken door een man met de fiets. De man had het over een mooi vosje dat hij zou hebben. Hij draaide een shagje, de jongen vroeg of hij ook een shagje mocht draaien en de man stond dat toe. Daarna is hü doorgereden. De politie heeft de jongen een bepaalde foto laten zien, doch hij ontkende dat de foto van de man was. „Hij is liet niet, maar hij lijkt er wel op," zo zei de jongen. Op grond van de overigens niet hele maal duidelijke verklaringen van de kinderen die bij Corrie Hofman waren, en op grond van allerlei andere gege vens die binnenkwamen, heeft de poli tie, zij het onder groot voorbehoud, een voorlopig signalement van de ge zochte man samengesteld. Dit luidt als volgt: leeftijd 20 tot 30 jaar, lengte ongeveer 1.80 m., normaal postuur, haar rossig tot bruin, vol en aan voorzijde vermoedelijk krullend, ovaal gelaat, gelaatskleur enigszins ge bruind, spraak: algemeen beschaafd Nederlands, beslist geen dialect. Van de kleding wordt het volgende gezegd: bruinachtige driekwart 'egenjas, don ker bruine of zwarte schoenen, geen puntschoenen. De man maakt een verzorgde in druk, rookt half-zware shag, merk Sam son. Zijn fiets is normaal zwart ge lakt, heeft een verchroomd stuur, merk van de fiets vermoedelijk Combi, met standaard aan de linker zijde. verheugend te kunnen constateren dat in deze televisietijd nog mannenkoren en harmonie-orkesten bestaan, die der mate boeien, dat zij publiek naar het Concertgebouw te Haarlem weten te trekken, zoals zaterdag. ADAM WAASDORP De Russische regering stelt zich, zo menen waarnemers, op het standpunt flat de VS allereerst de luchtaanvallen op Noord-Vietnam moeten staken voor er gepraat kan worden. De Russen eisen ook het terugtrekken van alle Amerikaanse troepen uit Zuid-Vietnum, maar dit beschouwen zq niet als een voorwaarde voor het aangaan van on derhandelingen HAARLEM, 10 april De stichting adoptiecommissie bejaarden heeft een grote boottocht voor bejaarden uit Haarlem en omstreken georganiseerd. Groepen van tweehonderd bejaarden krijgen gelegenheid een boottocht le maken naar het Drie Merengebied. Op maandag 10 mei, dinsdag tl mei, woensdag 12 mei, maandag 24 mei en dinsdag 25 mei gaan de bejaarden in groepen een hele dag met een overdek te plezierboot. De passagiers behoe ven niets mee te nemen, want <le stich ting zorgt voor koffie, thee, lunch e" fruit. De boottochten zjjn uilsluitend voor gezonde bejaarden, ledereen moet per eigen gelegenheid naar de boot komen. De vertrektijden zijn om half tien en de thuiskomst is gesteld op vijf uur 's middags. Plaats van vertrek en aan komst is het Spaarne tussen Melkbrug en Gravestenenbrug. Als blijkt, dat de vijf dagen niet voldoende zjjn voor het aantal gegadigden, worden in juni nog enige tochten gemaakt. SCHALKWIJKERSTRAAT Burge meester en wethouders van Haarlem hebben besloten aan het gedeelte van de Schalkwijkerweg tussen Slachthuis- straat en Schipholweg de naam Schalk wijkerstraat te geven. Aan het gedeel te Schalkwijkerweg tussen Schipholweg en de voormalige grens met Haar- lemmerliede en Spaarnwoude wordt de naam Noord-Schalkwijkerweg gegeven. Het vervolg van de Noord-Schalkwij kerweg gelegen tussen deze grens en de Ringvaart wordt Zuid-Schalkwijkerweg genoemd. HAARLEM. 12 april De stichting Jong Haarlem Vooruit maakt geen pas op de plaats. Zq gebruikt «1e aanspring „Vooruit" niet alleen voor de werkende jongeren, maar ook voor zichzelf. De mogelijkheden tot verdere vorming en ontwikkeling, tot zinvolle bezigheden in vrije uren, breidt ze elk jaar uit. De afgelopen zeven maanden volgden een kleine tweeduizend deelnemers samen ruim vijftig verschillende cursussen. Een klein beeld van de resultaten die daar werden behaald, gaf de tentoon stelling die liet afgelopen weekeinde als sluiting van het seizoen in de aula van bet Stedelijk Gymnasium is gehouden. Er waren kunstzinnige tekeningen, fo to's. mooie sieraden, boetseer- en vlech werk, zelf geknutselde radio's en voor- HAARLEM, 12 april Onder leiding van de Haarlemse dirigent André Kaart heeft het Leids studentenkoor en orkest „Collegium Musicum" zater dag in Delft beslag gelegd op de wissel beker van het interuniversitair muziek concours „Pan", dat om de twee jaar wordt gehouden. De twee vorige keren haal den de Utrechtse studenten de beker binnen. Dit jaar, toen zq de beker de finitief konden winnen, is liet hun niet gelukt. De Leidse studenten deden zaterdag mee in de sector koren en orkesten. Koor en orkest brachten ten gehore „Van der Mollenfeeste", geschreven door Anthonis de Roovere, een beken de rederijker uit de vijftiende eeuw, welk werk door Herman Strate- gier op muziek is gezet. Het orftest voerde daarna nog uit het „Concerto Grosso" van Heinischen. De jury werd gevormd door Jaap Stotqn, Rutger Schouten, Joannes Rönt gen, Gerard Hengeveld en Theo Bruins. beelden van handschriftverbetering te zien. Een klein beeld, want veel van wat de cursisten bereiken, kan niet in werkstukken worden uitgedrukt. De heer N. C. Schouten, vice-voorzit- ter, verzekerde zaterdagmiddag in zijn openingswoord, dat ook op studiegebied veel wordt gepresteerd. Hij dacht aan de cursussen Nederlandse taal. Engels, Frans, Duits, Italiaans, Spaans, rekenen en boekhouden. „Wat Jong Haarlem Vooruit biedt, is uniek in ons land. Ik geloof niet, dat er andere plaatsen zijn die zo'n instelling hebben en die zich erop kunnen laten voorstaan zoveel voor cie jeugd en ouderen te doen. De onder linge verstandhouding is uitstekend. De stichting brengt niet alleen kennis bij, maar ze is om een groot woord te gebruiken ook karaktervormend", aldus de heer Schouten. BEVALLEN van een zoon: 7 april: C. van Beusichem-Hop: 8 april: M. G. A. Holl-van Dam, E. F. J. Ausma-Hee- semans, S. G. Claudius-de Boer. C. van Breenen-de Vreede; 9 april: W. J. de Tong-de Haas, J. R. de Ridder-van der Mije. BEVALLEN van een dochter: 6 april: T. J. Hekman-Verploeg; 8 april. M. P. M. van Wijngaarden-Does, M. C. Kruij- er-Groot, Dariang-Saveur. M. A. de Vries-Venema; 9 april: A. M. Kappers- Grol. ONDERTROUWD: 9 april: R. W. Bou- man en G. E. J. G. Koch, A. Hamei en H. F. de Jongh, F. M. C. Smits en W. Scheerder, P. J. G. de Graaff en M M Witteman. G J. van de Graaf en H. J. F. de Kinderen. GEHUWD: 9 april: D. Nieman en A. M. Hirs, J. D. van Ketwich Verschuur en H. C. S. E. P.ambonnet, C. Hoogen- dqk en Th. H. G. van Eerde, M. B. de Braber en I H. Negerman, G. J. van Tintelen en J M. Houweline, J. v. d. Bilt en E. Habig, J. van de Bovenkamp en L. W. Achterberg, II. Z. Kühn en G. Laadstra, J. Wqkstra en M. M. van Es. OVERLEDEN: 6 april: H. J. Jordans. 79 j.. Mrt. v. Heemskerkstraat; 7 april: H. Bosscher, 74 i„ Preangerstraat. CINEMA PALACE: West Side Story, 14 J.f 2 en 8 uur. FRANS HALS: Mondo caldo di Notte. volw. 7, 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: Eddie in volle vaart, 14 j.. 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: Vreemde bedgezellen, 14 j., 2, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Kasteel in Zweden, strikt volw.. 2, 7, 9.15 uur. ROXY Het duivelsfruis, 18 j., ma. t.m. wo 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De kardinaal, 14 j., 2 en 8 uur. Zo. 2, 5. 8 uur. MINERVA: Zoeloe. 14 jr. Maandag 8.15 uur. Tom en Jerry-festival, a.l., za.. wo. 2.30 uur. Zo. 2, 4.15 uur. Maandag 12 april Concertgebouw, 7.30 uur: Chr. Oratorium- Vereniging Haarlem. Uitvoering Van de Matthaus Passion van Joh. Seb. Baeh o.l.v. George Rebert. m.m.v. jongens Koorschool St. Bavo, N.Ph.O. en Klaas Bolt, orgel. Dinsdag 13 april Concertgebouw', 7.30 uur: Chr. Oratorium- Vereniging Haarlem. Uitvoering van de Matthaus Passion van Jon. Seb. Bach o.l.v. George Rebert. m.m.v. jongens Koorschool St. Bavo, N.Ph.O. en Klaas Bolt, orgel. Grote of St. Bavokerk, 8 uur: Orgelcon cert door Albert de Groot. Maandag 12 april Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelver. Kerko met ..The boy friend", musical van Sandy Wilson. Dinsdag 13 april Stadsschouwburg. 8 uur: St Elisabeth's Gasthuis met ..Brullen als een dief". Frans rlai„. luseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere eollee ie werken van Frant rials. Dagelijks van 10 tot 5 uur Zondags van t tot 5 uur Bijzondere avondopenstelling van 10 april t.m. 16 mei elke avond van 8.30-10.30. Bloe men, kaarslicht, oude muziek. Tevens gele genheid tot bezichtigen van de tentoonstel ling poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter t.m. 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mansportret door Frans Hals. Teylers .Musc jn; Schilderij i i9e en 2oe eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 1 eeuw Fos- "en en Natu rkundme -.nstrumei.ten Ge opend op werkdagen, behalv. maandag van 11 3 uur. Eerste -ondag van de maand van 1—3 rur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze ..anstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uui behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur Bisschoppelijk Museum: Ten oor.stelltng van de Limburgs, kunstenaar üène Eggen, (t/m 25 april). Woonhuis Jaco ui van Looy. KI Hout weg 103 Het vo m„llge o abuis v ui de schilder-scti-ijver Jacobus van Looy Ge opend don ier lag. van 10 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdage van "-5 uur. Vtshal: E> -osltia van poppen, van Maja Alexander en T-rdv de Ruytei (t/m 25 april). Keukennof. Ltsse: Openluchnentooustel- ling van voorjaars- en zomerbloemen Dag. geopend van rur tot zonsondergang (t/m medio n 1) tn 't Goede Uu.Expositie van tekeningen van Oev Tieng Stt. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overgichi oveiatro- mingsramp '.953 Geopend dag van 9 12 30 en van 1.30 5 uur Zondag 1—5 uur Waagtaveerne: Kunst zij ons doel: *n- toonstelling van aquarellen, schilderijen en tekeningen van Jan Loots. Geopend van 2- 5 uur t.m. 26 april. Linnaeushof Bennebroek. Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9-18 uur t.m. oktober. Stedelijk Gymnasium: Jong Haarlem - Vooruit: tentoonsteling. Geopend: Za. 7-10 uur; Zo. 2.30-5 uur. BadhoevedorpHaarlemmermeerlyceum tentoonstelling ..Wow-Ipitsj". Geopend: da. 8-22 uur. Za. 2.30-6 uur. Zo. 2.30-6 en 8-22 u. T.m. 27 april. HAARLEM, 12 april Voor de com petitie kring Haarlem KNZB zijn dins dagavond, kwart over negen, in het Haarlems Sportfondsenbad vastgesteld DAMES tweede klasse: HZV 1Njord 1. HEREN derde klasse: HVGB 3 HPC 3. Zaterdagavond 17 april, 20 uur, Sportfondsenbad: Afdeling meisjes: NVA bDWR. Afdeling jongens: Njord HPC b. Dames tweede klasse: HZV 1VZV 1. Heren tweede klasse: NVA 1—HPC 2. Eerste klasse: DWR 1— DWT 1. 4'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3