Voorzitter bepleit werk en onderzoekprogramma Overval in Santpoort PRINSES BEATRIX BIJ FIETSRALLY Haringvloot daags voor Hemelvaartsdag naar zee P eerste in fel gedrang op lijn Noordwijk „Verbetering verdubbelt dividend Alliance gewipt voor finale HTCC-beker Wereldcongres van hart- specialisten in A'dam Doodvonnis voor rebel Ait Ahnied Een vak bij de marine brengt vaart in je leven! Een kloeke kijk op de toekomst Je wordt een best betaalde vakman Varenderwijs- wereldwijs ZORG DAT JE ER 00K BIJKOMT! „BLOEMBOLLENCULTUUR" Werkpatroon moet worden aangepast aan maatschappelijke veranderingen i yerdachte in Zandvoort/ aangehouden Auto tegen boom Leen Kreuger wint met voorsprong Eerste Hollandse Nieuwe op 31 mei Woonoord voor Turken in Noord Rus valt voor zilveruitjes seizoen na Ballistocardiografie kan al heel vroeg afwijkingen aantonen Buschauffeurs ontevreden over nieuwe C.A.O. Inbrekers slaags met voorbijgangers Vijf mensen gewond Schuiver in tunnel Voetballer brak been Beperkte toepassing ALGERIJE De marine doet een boekje open MAANDAG 12 APRIL 1965 PAGINA 9 rinses Beatrix heeft za terdagmiddag in de ver trekhal van de Hólland- Amerika Lijn te Rotterdam het startsein gegeven van een fietsenrally, die werd georga niseerd door de stichting „Zil veren Jeugdcentra.". Aan de fietsenrally werd deelgeno men door een kleine tweehon derd jóngelui tussen veertien en zestien jaar, met een van hen is de prinses hier in i gesprek. E'j.S.iï' -SU5S," Je bent zo'n jaar of zestien, misschien al wat ouder. Precies de leeftijd om eens serieus over je toèkomst te denken. Je wilt er wat van maken. Je bent immers een doorzetter en je hebt een bei der verstand. Een.gedegen vak wil je leren. Maar wat? Een klas lokaal lijkt soms zo klein, een kantoor of werkplaats zo benauwd. Je wilt direct al aanpakken, meteen al verdienen. Je zou wèg willen reizen om te ontdekken wat er in de wereld te koop is. Dat kan allemaal. Bij de marine I HAARLEM, 12 april Ter opening van <le voorjaarsvergadering, die de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur vanmorgen in het gemeentelijk concertgebouw heelt ge houden, hield de voorzitter, drs. H. B. v- A. Letschert een inleiding, waarin n« gewaagde van een sterk gevoel van onbehagen en onzekerheid, dat thans in het bloembollenvak heerst. Als aanlei dingen daartoe wees hij op ,,het met redenen omkleed advies" van de Euro pese commissie, de moeilijkheden met de gladiolen, de problematiek rond de r-ngelse en Franse afzetmarkt en de vragen rond een eventuele teeltverrul- rmng. Uitvoerig en op een nogal sterk aca demisch niveau ging hij op de verschil lende problemen in en kwam tenslotte tot de conclusie, dat Bloembollencul tuur" op korte termijn tot een werk en onderzoekprogramma zal moeten konaen, dat waar nódig bij voor keur in samenwerking met andere be trokkenen zal dienen te worden uitge voerd. Het is bijvoorbeeld de vraag, of net marktonderzoek moet gebeuren door k 11 Pr°duktschap of door het Bloem- houenvak zelf. Beiden zullen tot over eenstemming moeten komen over een taakverdeling, zodat het marktend tr- ~Pek zonder onbehagen en op vertrou wenwekkende basis gehouden kan wor- Qeh en duidelijker effect zal opleveren, u '.ooits stelde drs. Letschert, dat de rj®"rhfestructuur van het bloembollen- hk hij herhaling bloot staat aan veelal tegengestelde beschouwingen. Hier is onderzoek van zo groot belang, la» individuele kweker en hande- zems' ^et blpembollenvak en de export, soh« exacte doorlichting en weten- P.Peljjk verantwoorde perspectief- v enihg op een vaag bestek moeten neemt' etgeen Srote risico's met zich Tenslotte memoreerde de voorzitter, dat ten Pen aantal vakgenoten kritisch staat tiou .0ver het keuringssysteem. De kri- j: k is zeer gevarieerd. Daarom zullen "ie verschillende meningen mét elkaar «econfr0nteerd moeten worden. Ook al, hhidat aldus spreker men niet ®ah de indruk ontkomt, dat met de zelfde begrippen niet hetzelfde wordt hedoeld, en dat anderzijds een metho- h'ek wordt aanbevolen, welke in eerste aanleg niet door de bestaande keurings- ihstanties gevolgd kan of behoeft te ^rden. Het besef, dat bekritiseerden *h kritisch gestemden geen persoonlek belang beogen, is een uitstekend ver- ZANDVOORT, 12 april Vanmor gen om half zes heeft de Zandvoortse gölitie de drieëntwintigjarige barkeeper P. R. uit Haarlem in de badplaats rjUtgehouden. De man stond op het hist- van gezochte personen bij de politie an Yefsen in verband met de vorige week vrijdag te Santpoort gepleegde "herval op een werknemer van een vaar gevestigde kolenhandel. Bü zijn aanhouding bleek de Haarlemmer niet staat zich te legitimeren en evenmin Ss hij in het bezit van een rijbewijs. f"J is meegenomen naar het politie bureau in Zandvoort en zal aan de po "e van Velsen worden overgedragen. IJMUIDEN, 12 april in af_e. lopen nacht ontdekten twee voorbijgan gers dat een ruit was gebroken van «en magazijn aan de v.d. Pollstraat in oud-IJmuiden. Binnen hoorden zij stem- nien. Zich ontdekt ziende, kwamen twee hiannen naar buiten. Een van hen viel hen der voorbijgangers aan, wat ten slotte uitliep op een algemene vecht- Partij die zich uitstrekte van de v.d. Pollstraat via de Neptunusstraat tot in •je Oranjestraat. Daarbij werd een van Ie inbrekers zodanig gewond dat hu haar het Antoniusziekenhuis moest wor den gebracht. De andere inbreker werd aangehouden en ingesloten. Een van de voorbijgangers moest in het Antomus- f'ekenhuis een wond aan zijn duim la- hechten. VELSEN, 12 april Zaterdagmiddag "en voor drie is op de Amsterdamse- jveg een personenauto die met een snel- van 80 km. over het natte wegdek j®ed, in de berm geraakt en tegen een Sr0?® gevlogen. De bestuurder, een 54- jarige koperslager uit Amsterdam, j_e.e& een gat in zijn hoofd, zijn 54- jarige vrouw een lichte shock. Hun 11- ■jjarig dochtertje brak haar rechterknie, en U-jarig vriendinnetje kreeg een uioedneus, terwijl de 79-jarige vader de bestuurder enkele ribben brak. ~e auto werd totaal vernield. De vijf gewonden werden met twee ambuiance- f.agens naar het Antoniusziekenhuis in "Vnuiden gebracht. De vrouw en het yrjendinnetje konden na behandeling "uiswaarts keren. VELSEN, 12 april In de westbuis an de Velsertunnel wilde zaterdagmid dag twee uur de 50-jarige J. K. uit jAyerwijk met zijn personenauto gaan gin Met een snelheid van 70 km. 5'n§ hij naar de linker rijbaan, verloor hiacht over het stuur en botste te- jL I1 de oostelijke tunnelwand. De auto 'akte een slag in de rondte en kwam Wo e zwaar beschadigd tegen de LVf, ÜUe tunnelmuur tot stilstand. De paatuUr,der die alleen in de auto zat, ijn e.S een vleeswond aan het voorhoofd. Rwv ter behandeling, naar het Rode ais ziekenhuis in Beverwijk gebracht vandaar naar huis. hou^GENWEG Burgemeester en wït- w»„i,?rs van Haarlem hebben besloten een atverbod vast te stellen voor de Wagen- ttussen Houtolein en het gedeelte in trekpunt voor een constructieve benade ring van deze aangelegenheid. Drs. Letschert verzekerde nog, dat er geen reden is voor somberheid. Bij alle zich in versneld tempo aan dienende veranderingen op breed- maatschappelijk terrein worden ge vestigde meningen herijkt, methodie ken herzien en werkpatronen aange past. Dat is ook in het bloembollen vak het geval. Haarlem, 12 april. De jonge en veelbe lovende Leen Kreuger heeft zich in de eierenrit van de Haarlemse Raceclub „Excelsior", zondag over een afstand van 80 km. op het parcours in Schalkwijk ge reden, onbetwist de sterkste getoond in het treffen van de A-en B-klassers. Met een volle ronde voorsprong bleef hij zijn tegenstanders veruit de baas. De uitslag luidt: 1. L. Kreuger, 2. H. van Steyn op 1 ronde, 3. E. Ortman, 4. Jan Philips. 5. G. Rook. Uitslag C-klasse: 1. Piet Neeskens, 2. Herman Neeskens 3. F. Hoogland, 4. J. Breure, 5. J. Klaver. Jeugd- klasse: 1. J. Brands, 2. J. Verzijlberg, 3. W. v. d. Brink, 4. H. Korenstra, 5. H. van Wetten, 6. W. Korenstra, 7. G. Wilkes, 8. P. Hoogland. Tweede jeugd: 1. T. Handgraaf, 2. W. van Velsen, 3. B. Groenveld, 4. J. Oldenburg. HAARLEM, 12 april. De rappe Jan Aldershof is na een fel betwiste eind sprint van 'n zeven man sterke kop groep, waarbij het verschil nauwelijks waarneembaar was en in banddiktes uitgedrukt kon worden, triomfator ge worden van „De Kampioen'»" vijfde nederlaagrit, die met het hoofdstedelijke „Ulysses" als tegenstander over een vol uur in het „Van der Aartsportpark" werd verreden. Favoriet Ted Blom die in de slotfase van de strijd een vlucht van Joop Schenk ongedaan had ge maakt reikte in deze sprint niet ver der dan een vierde plaats. Hij moest ook Rob Sweers en Joop Schenk nog voor laten gaan. Aan deze vijfde rit namen 35 amateurs deel. Door de activiteiten van Nijssen, Schenk, Kohn en Koelemij in het begin van de race, kwam er al spoedig een af scheiding tot stand. Acht renners for meerden een kwalitatief sterke kop groep en hebben het verdere verloop van de strijd volledig beheerst. Die acht leiders waren: Blom, Schenk, Nijssén, Sweers, Otte, Koelemij, Aldershof (allen Kampioen) en Kohn als enige van „Ulysses" De strijdlustige Joop Schenk pro beerde in de slotfase met een ontsnap ping de strijd in zijn voordeel te beslis- «et geaeeite van de Wagen- voo*. sen Houtplein en deze grens wordt NOORDWIJK, 12 april. De Co- operatieve Verbruiksvereniging „De verbetering" te Noordwijk zal dit jaar 4% dividend uitkeren. Vorig jaar be droeg deze uitkering 2%. Dit werd be kend gemaakt op de jaarvergadering van de vereniging in hotel-restaurant De Beurs. Voorzitter J. C. Salman deel de mede, dat 1964 uitstekende resulta ten voor de Coöperatie had opgeleverd. Dit kwam tot uitdrukking in het uit te keren dividendbedrag. De secretaris, de heer W. de Haas meldde in zijn jaarverslag, dat 145 nieuwe leden waren toegetreden, zodat „De Verbetering" thans meer dan dui zend leden telt. De omzet bleek met 51.400.— te ziin toegenomen en bedroeg over het afgelopen jaar 325.200—, Deze gro tere omzet werd enerzijds verkregen door het grotere ledental, anderzijds door de Sttiging van de broodprijzen. In totaaf werden in 1964 niet minder dan 3465 balen meel verbakken. Brood dat in de winkel wordt afge haald en contant wordt betaald, zal een cent goedkoper zijn. De plannen voor de bouw van een nieuwe winkel en daarachter- een apar te banketbakkerij nemen steeds vastei e vormen aan. Het vergt een van ongeveer 100.000.—. Binn_e" kele jaren hoopt het bestuur deze plan nen te kunnen verwezenlijken. Door de heer P. den Otter werd het verslag van de balans, alsmede winst- en verliesrekening uitgebracni. Aan een achttal leden werd een aan- brengprovisie verstrekt. De vergadering gaf haar fiat aan een statutenwijziging, waardoor bestuursle den en commissarissen voortaan steeds herkiesbaar zullen zijn. Bjj de bestuurs verkiezing werd de heer J, C. Salman herbenoemd, terwijl de heer G. HouW- aart herkozen werd als commissaris. VELSEN NOORD, 12 april Op het IEV-terrein is zondagmiddag kwart voor twee de 24-jarige voetballer H. W. de J. uit IJmuiden-oost uitgegleden, waarbij hij een been brak. Hij is door de ongevallendienst naai' het Rode Kruis ziekenhuis in Beverwijk overgebracht en aldaar opgenomen. sen en bracht het tot een voorsprong van 250 meter. Ted Blom vond het toen genoeg en hij trok na een felle jacht de koplopi ieen Ni ers weer op de vluchtè- n verdween door een overige ling. Alleen lekke band uit dei koers. Een eindsprint moest de beslissing brengen en daarbij trok Aldershof aan het langste eind. Hij bleef Sweers en Schenk op het nippertje de baas. De uitslag luidt 1. J. Aldershof (40,8 km. in 1 uur afgelegd), 2.'EL Sweers, 3. J. Schenk, 4. Th. Blom, 5. L. Otte, 6. N. Koëlemü (allen Kamp.), 7. H. Kohn (Ulysses), 10. R. Portegies (Kamp.). In de race voor nieuwelingen (29 man) was Roel Snijder weer de beste. Hij ont snapte zes ronden voor het einde uit het peloton en bleef met 32 sec. voorsprong aan de winnende hand. De sprint van het verslagen peloton om de tweede plaats werd door Adrie de Ruyter gewonnen vóór de bekende schaatsenrijder Frits Bartling. De uitslag luidt: 1. R. Snijder, 2. A. de Ruyter (beiden Kamp.), 3. F. Bartling, 4. J. van Immerzeel (beiden Ulysses), 5. G. van Krimpen (Kamp.), 6. R. Boer, 7. R. Koring (beiden Ulysses), 8. P. Lis- senburg, 9. Th. Krom, 10. J. v. d. Peet (allen Kamp.). Uitslag aspiranten: 1. G. Duwel, 2. G. Kromb, 3. R. Bakker (allen Kamp.), 4. ises), 5. D. Kruyff, 6. F. Baarens (UI; G. van Baak, 7. lenaar (allen l£amp.) lyi van Berkel, 8. J. Mo- 9. A. Vernooy (Ulysses10. H'. Snndér (Kamp.). Club- klassering: 1. „De Kampioen", 128 pnt.; 2. „Ulysses", 37 pnt. AMSTERDAM, 10 april. Voor een bedrag van 2.150.000 bouwt de gemeen te een woonoord voor buitenlandse bouwvakarbeiders, op een terrein aan de Klaprozenweg, westelijk van Zijka naal 1. Dit woonoord, met een capaciteit van ca 270 arbeiders, omvat 34 wooneen heden, elk voor acht personen, en twee dienstwoningen voor koks: keuken en centrale verwarmingsruimte, kantine annex recreatieruimte, kantoor voor de beheerder, ziekenzaal, gemeenschappe lijke werkruimte, kamers voor dokter, sociaal werker enz. Verwacht wordt dat vooral Turken dit woonoord zullen bevolken. AMSTERDAM, 10 april. De Rus sische ambassadeur in Nederland, de neer I. I. Toegarinov, heeft, vergezeld van zijn echtgenote een bezoek aan de Huishoudbeurs in hef Rai-gebouw ge bracht. Hij toonde veel belangstelling voor de inzendingen van o.a. Nieuw Zeeland en het Zuivelbureau. Ook de moderne keukens en ingelegde zilver uitjes hadden zijn interesse. Het totaal aantal bezoekers van de Beurs is ge komen op 108.400. IJMUIDEN, 12 april In zijn open bare bestuursvergadering van donder dag krijgt het produktschap voor vis en visprodukten te beslissen over de aan vang van de nieuwe haringteelt. Volgens het ter goedkeuring voorgelegde besluit zullen de schepen op woensdag 26 mei van 0 uur af, dus daags voor Hemel vaartsdag, naar zee mogen vertrekken. Dit geldt zonder beperking voor de drijf- netloggers. Van de treilers mag dan slechts de helft ter gezouten haring vangst uitvaren. De andere helft mag niet eerder vertrekken dan na 1 juni. Van zondag 30 mei 0 uur af is het toe gestaan gezouten haring in Nederland aan te voeren en van maandag 31 mei 0 uur af mag de Hollandse Nieuwe wor den verkocht. Het voorgaande houdt in, dat op zaterdag 22 mei de Vlaggetjesdag Dag van de Nederlandse Zeevisserij wordt gehouden en dat op zondag 23 mei de vloot in de Visserijhavens te pronk liggen. Als tenminste niet de maandag en dinsdag nog moeten wor den benut voor klaarmaken en op doffen. Het bedrijfschap voor de groothandel in vis en aanverwante bedrijven had Ijever gezien, dat de nieuwe teelt was begonnen op maan dag 17 mei, De commissie detailhan del in vis van het hoofdbedrijfschap detailhandel had de woensdagen 19 of 26 mei als aanvangsdata genoemd. Het ontwerpbesluit komt geheel over een met de door de Stichting van de Nederlandse Visserij ontworpen uit- vaartregeling, waarmee inmiddels ook de Redersvereniging voor de Neder landse Zeevisserij accoord is gegaan. In het algemeen heeft de regeling van 1964 bevredigend gewerkt en men is van mening, dat in de hoofdzaken daarvan geen verandering dient te worden ge bracht. Ook is de stichting van mening, dat weer een maximum aantal aan te voeren kantjes gezouten haring dient te worden gesteld, maar zij acht het tijd stip nog te vroeg om zich daarover uit te spreken. De commissi? detailhandel in vis van het hoofdbedrijfschap detail handel heeft al voorgesteld weer een li miet van 525.000 kantjes aan te houden, maar de stichting van de Nederlandse visserij wil wachten tot men een indruk heeft van de vangstresultaten. Het is om dezelfde reden, dat ook ten aanzien van de aanvoerregeling slechts voorstellen zijn gedaan tot en met 4 iuli. De daarna vast te stellen verhouding tussen de aanvoer van gezouten haring en verse haring zal eveneens van de vangstresultaten en de marktsituatie afhangen. Ook heeft de stichting zich bezig gehouden met de aanvoerbeperking der verschillende scheepstypen, welke voorstellen door het produktschap zijn HAARLEM, 12 april Het competi- tieseizoen Is afgerond voor het overgrote deel van hockeyend Nederland. Er reste ren nog wat promotie/degradatiewed- strijden, waaraan o.a. de dames van HBS en Strawberries reeds een begin hebben gemaakt. Daarnaast werd de halve finale voor de diverse bekers verspeeld en dat is een geruststelling voor de organisato ren, die nu de finale zonder bokkespron- gen op de geplande datum kunnen laten verspelen. Te weten dat dit alles kon worden afgewerkt zonder de interland NederlandSpanje in aantal bezoekers te benadelen (de wedstrijden moesten uiterlyk om 12 uur beginnen) dan kan men nagaan dat het mooie weer de hoc keyers aardig in de kaart heeft gespeeld. Die promotiewedstrijden van HBS te gen de dames van Voordaan en van Strawberries tegen de dames van Schaer- weyde hebben geen indicatie gegeven. Beide belangrijke ontmoetingen eindig den in 2—2. Een zekerheid zat er wel in voor de heren van Alliance. Zij zijn n.l. gewipt voor de finale om de HTCC-beker, want van de Oostelijke kampioen Hattem werd AMSTERDAM, 12 april Het eerste ereldcongres vens het vüfde u dood door afwijkingen aan hart en bloedsomloop heeft vr^wel altijd, als wereldcongres van hartspecialisten, te-- - - van de Europese ver- grondslag een sterk verschil in leeftijd j eniging en het tiende van de Ameri- tussen het vaatstelsel en Je werkelijke 7 i i. i I 3not Qtlt fl \XJ f kort kaanse vereniging voor ballistocardio grafie, is vanochtend in het Minerva- paviljoen begonnen. De congresvoorzit ter, de Nederlandse hoogleraar aan de vrije universiteit prof. dr. A. W. J. H. Hoitink, begroette de 150 deelnemers uit 23, ook Oosteuropese, landen. De medische faculteit van de Vrije Uni versiteit heeft dit wereldcongres geor ganiseerd. Het doel is: verdieping van de inzich ten en uitwisseling van gegevens be treffende de mechanische aspecten van de blpedsomloop. Centraal hierbij staat de onderzoekmethode der ballistocar diografie. Gedurende de drie congres dagen worden veertig onderwerpen de meeste door meer dan een der deel nemende geleerden ingeleid en ter discussie gesteld. De onderwerpen behelzen evenzoveie aspecten van de ballistocardiografie. De cardiograaf is een in 1877 gedane ont dekking van de Schot J. W. Gordon. Pjrot. dr. I. Star uit Philadelphia, een der deelnemers, gaf het apparaat in 1939 zijn naam. De methode berust op het registreren van de kleine lichaams bewegingen die ontstaan als reactie op de pompwerking van het hart. Deze zeer kleine bewegingen kunnen dooi kostbare apparaten mechanisch of elektronisch worden geregistreerd. De verkregen curves geven een indruk van de bloedmassaverplaatsing, de snelheid en de versnelling waarmee dit gebeurt en de hartkracht die hier voor nodig is. De ballistocardiografie verschaft het middel om zeer nauwkeurig het meeha nisch functioneren van de totale bloeds omloop te testen. Het is mogelijk er ai heel vroeg afwijkingen mee aan te tonen, als alle andere onderzoekmetho den hierin nog falen. Daarom kan de fysiologische veroudering er goed mee worden onderzocht en kan, dankzij de vroege ontdekking van een eventuele afwijking, dé prognose wat gunstiger worden gesteld. De plotselinge ouderdom van de patiënt (d.w.z. hart en vaatstelsel zijn veel sneuer verouderd en versleten geraakt dan, gezien de ouderdom van de patiënt, was te ver wachten). Het grote voordeel boven ve le andere onderzoekmethoden is dat geen enkele ingreep behoeft te worden gedaan. De patiënt ondergaat het onder zoek dat hem geen pijn of onaange naamheid berokkent, met een zucht van opluchting. Een nadeel is dal hoge eisen worden gesteld aan onderzoeker en apparatuur voor wat betreft de interpretatie van de gegevens, die men bij het onder zoek verkrijgt. Dit is er o.a. de oor zaak van dat de methode tot nu toe nogal beperkt wordt toegepast. De evolutie op het gebied van de appara tuur maakt echter een steeds volmaak ter registratie mogelijk. De congressisten kunnen worden ver deeld in drie groepen: de klinische onderzoekers die de methode gebruiken om hun diagnostisch arsenaal uit te breiden, de fysiologen die speciaal het researchwerk doen en de tysici die een belangrijke bijdrage hebben geleverd voor de ontwikkeling van de appara tuur. Deze drie groepen dragen geza menlijk bij, o.a. door hun discussies, tot de verdere ontwikkeling van de bal listocardiografie. De minister van O.K. en W. en de burgemeester van Amsterdam zullen de deelnemers in het Stedelijk Museum ont vangen. Het congres wordt woensdag avond besloten met een diner in het Amstelhotel. Overigens worden de con greszittingen onderbroken door excur sies, o.a. naar Keukenhof en Volen- dam, bus- en boottochten rloor de hoofd stad en een uitvoering van ,Het Zwa- nenmeer" door het Nationale Ballet, in de Stadsschouwburg. Na afloop zal een verslagboek van het congres verschij nen. de halve finalewedstrijd met 20 verlo ren. Hattem was beslist sterker dan Al liance, dat bovendien de fikse reis nog in de benen had en speciaal het eerste kwartier niet op dreef kwam. Alliance profiteerde daarbij nog van grote on nauwkeurigheid bij het schieten, een handicap welke waarschijnlijk nog van het Hattems kampioensfeest overgehou den was. Nu Myra met 60 van Hermes won, zijn de Amsterdammers afdelingskam pioen (2e klasse E) geworden en is de kans voor de heren van Ever Swift in eens verkeken. Overigens is de tweede plaats voor de bruin-witten uit Haarlem lang niet onverdienstelijk. Dat kan ook gezegd worden voor de derde plaats wel ke uiteindelijk de dames van Ever Swift in de 2e klasse C bezetten. Zaterdag ver loren zij de inhaalwedstrijd tegen kop loper Leiden met 20, hetgeen een zeer behoorlijk resultaat betekent. De uitslagen luiden: Heren: le klasse: DSHCHilversum 0—4, BMHC—HHYC 5—0; 2e klasse: BMHC 3HBS 2 52, Zandvoort Strawberries 3—2; 3e klasse: Alliance 3 Leiden 5 62 (Alliance promoveert). 4e klasse: Scheybeeck 2ic 5 41, Am sterdam 7-Eechtrop 01 (Eechtrop promoveert). Dames: le klasse: BDHCAmsterdam 5I, KievitenBe Fair 11; Promotie klasse: BDHC 2Laren 20. 2e klasse: Leiden—Ever Swift 20, Terriers Zandvoort 13; 3e klasse: Strawberries 2Alliance 2 01. 4e klasse: Hoorn Saxenburgers 11. Bekerwedstrijden. HTCC-Beker (halve eindstrijd): HattemAlliance 20. J. D. Treslingbeker (halve eindstrijd): Geel ZwartZandvoort 10. Josselin de Jongbeker: Zantvoort 2 Amsterdam 7 51. Parnassiaprijs (halve eindstrijd): BDHCNijmegen 50. Amsterdambeker (halve eindstrijd): Zandvoort—Asvion 42. UTRECHT, 12 april Bijna vijfhon derd buschauffeurs van streekvervoers- ondememingen hebben vrijdagnacht tij dens een vergadering in Tivoli te Utrecht geprotesteerd tegen de onlangs goedgekeurde cao voor het personen vervoer, waaruit zij een groter worden de loonachterstand ten opzichte van de chauffeurs van stadsbusdiensten heb ben afgelezen. In een resolutie voor de minister van Sociale Zaken hebben zij daarover hun misnoegen uitgesproken'. Ze eisen vernietiging van deze cao, om dat deze op ondemocratische wijze tot stant zou 7,ijn gekomen en omdat de loonachterstand van de streekchauf- feurs daarin volgens hen is gehand haafd. Het bestuur van de categorale Alge mene Nederlandse Vereniging van Werknemers in het personenvervoer (1500 leden), die kort na de busstaking in 1963 werd opgericht en die deze open bare protestvergadering had belegd, werd gemachtigd de eisen in de reso lutie zo nodig kracht bij te zetten. Voor een staking op dit moment voel de de heer A. W. A. Cordijn, voorzitter van de categorale vereniging van bus chauffeurs, (nog) niet. „Daarvoor kun nen w(j geen verantwoording nemen", zei hjj. „Bovendien moet je een eerste stap zetten om een tweede te kunnen doen." In de komende weken zullen handtekeningenlijsten onder de 20.000 chauffeurs van streekvervoersonderne- mingen worden verspreid. Deze lijsten zullen daarna aan de minister van So ciale Za'ken worden aangeboden. Na gegaan wordt nog of daaraan een pro testmars in Den Haag zal worden ver bonden. overgenomen. In vorige jaren was de vleetvisserjj geheel vrij gelaten, doch de stichting was van 'oordeel, dat in de beginperiode op bepaalde ogen blikken marktverstoringen kunnen voorkomen, zodat ook hiervoor een regeling diende te worden gemaakt. Daarom mogen drijfnetschepen tot en met 10 juni ten hoogste tachtig drijf netten meenemen en per aanvoerend schip niet meer dan 200 kantjes mee brengen. Na 10 juni wordt het aantal netten niet meer beperkt, maar tot en met 4 juli mag de aanvoer niet meer dan 300 kantjes per reis bedragen. Dit geldt ook voor wat door een jager of een schip uit een combinatie wordt aangevoerd. Daarnaast werd door de tekst van de oude beschikking de spanvisserij voor 2 schepen gerekend, wat de aanvoerver- houding ten opzichte van de treilers scheef trok. Vandaar dat men naar een oplossing heeft gezocht in die vorm, dat schepen onder de 150 ton de helft van grotere eenheden mogen aanvoeren, waardoor in span vissende schepen als span met een grote eenheid worden ge lijkgesteld. Voor schepen beneden 150 ton, welke een motorvermogen hebben boven 400 pk, is een aparte regeling gemaakt. Algiers 12 april (AFP) Ait Ahmed, de leider van het Algerijnse ondergrond se front van socialistische strijdkrach ten (FFS) is zaterdag door het revolu tionaire criminele hof in Algiers ter dood veroordeeld. Dezelfde straf werd uitgesproken over een medebeklaagde, majoor Smoussa. Ait Ahmed was vroeger een mede stander van president Ben Bella, maar heeft later geruime tijd vanuit Kabylië verzetsacties tegen zijn bewond geleid. Hij werd vorig jaar oktober gearres teerd. Ahmed en Smoussa hebben gratie gevraagd. UTRECHT, 10 april De Stichting van de Arbeid heeft haar goedkeuring gehecht aan de nieuwe cao voor de schilder- die met terugwerkende kracht tot 1 april ingaat. In de cao is voorzien een loonsverhoging van vijf procent inclusief de AOW en huur- compensatie en bovendien zijn de vorstverletuitkeringen met tien pro cent verhoogd. Bij de^e cao zijn ongeveer 33.000 werknemers betrokken. Geen enkel bedrijf geeft je zoveel kansen als de marine. Je krijgt een prima opleiding: je diploma wordt in do burgermaatschappij boog gewaar deerd. Ook al ben je 16 jaar, je begint tijdens je opleiding al met f 273.- per maand. Je groeit uit tot een eerste klas vakman. Snel klim je omboog: elk jaar meer salaris, regelmatig promotie. De besten brengen bet zelfs tot officier'. Een marine-vakman ziet nog eens wat. Je zwerft over zeeën en oceanen, je ontdekt interessante landen, je bezoekt verre steden. Vandaag wandel je in tropisch Rio de Janeiro en een paar weken, later baal je een frisse neus in Stavanger. Als je verlof hebt, luisteren je vrienden en familieleden thuis gespannen naar je verhalen. Varenderwijs word je wereldwijs! Natuurlijk wil je eerst weten wat voor jon de mogelijk heden zijn hij de marine. Vul daarom onderstaande bon in, doe hem op de bus en al gauw krijg je een prachtig boekje thuis, vol foto's en feiten - 120 bladzijden dik. Dan kun je er eens rustig over nadenken. En overleggen met je ouders. Pas als je je plannen van alle kanten goed bekeken hebt, neem je een besluit. Dan hak je de knoop door. En let een3 op, straks zeg je zoals vele voortvarende vaklieden op zee: hij de marine ben je beter af! Gegadigden moeten ongeveer 16 jaar zijn en bij voorkeur een opleiding ULO of LTS heb ben, al zijn er ook marinevakken waarvoor geen voorop leiding nodig is. 1 Zend deze bon I aan: Het Hoofd Marinewerving, I Lange Voorhout 7. Den Haag. Of ga I eens praten op een van I onderstaande Werving3bureaus. Naam: Straat: Plaats:Leeftijd: verzoekt toezending inlichtingenboekje. 2233-5 HAARLEM, Gemeentehuis, atd. Mil, Zaken, elke dinsdag van 10.00-11.00 uur, Politiebureau, Smedestraat 9, elke vrijdag van 18.30-19.45 uur. AMSTERDAM: Marine etablissement, ingang Mariniersplein, maandag tot en met donderdag van 8 30-12.30 en 13.30-17 00 uur, vrijdag van 8.30-12.30 en 13.30-16.00 uur. zaterdag van 8.30-12,30 uur. BEVERWIJK: politiebureau, elke le en 3e dins dag van de maand van 12.30-13.30 uur LEIDEN: Gemeentehuis, elke 2e en 4e maanda° van de maand van 11 00 00 uur vvensriae van 1900 20 00 uir KONINKLIJKE MARINE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9