PvdA begeerde Financiën niet DE FORMATIE EN DE KVP B. Roolvink in Haarlem: Gelijk recht van allen op stuk radio en televisie NmoldeN FICTION 1 to m ii pPn0ersidaret! Voorlw. ssS?** «s Verhouding ondernemers en vakbond verscherpt na uitspraak Mertens Gun Uzelf A.N.W.B.geef steden subsidie voor wegen WIM BARY neemt ontslag Edo de Waart Eieren, kuikens. hazen VERSIERINGEN VOOR PAASTAFEL SPORTIEF ENSEMBLE Overbodig Minister Vondeling in Hengelo: Rembrandt-ets j e voor 700 gulden Ve\e l^ïSSï V VoorPter' Werkgeversvoorzitter Bosnia: Nog geen spoor van moordenaar Corrie Hofman Assistent der dirigenten m Wat kinderen ervan zeggen MEESTER VAN VARSSEVELD NU BEKEND Schouwburg Tilburg DONDERDAG 15 APRIL 1965 PAGINA 5 Oc O Een van de spörtensemblés van de show van modellen van Draion, die we on langs zagen in het Amsterdam se Hilton Hotel. De rokbroek van Draion whipcord en de blouse van Draion crêpe. Zelfs de gebloemde kousen zijn van Dralon. In deze gebloemde serie bestaan hesjes, bloesjes, visnet pull overs, pantalons, Bermuda's, rokken en verschillende soorten jurkjes. En al deze onderdelen kunnen met elkaar gecombi neerd worden, wat voor de zomervakantie heel handig is. --'a (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 15 april „Wü heb- en de zetel van Financiën in het kabi net allerminst begeerd", zo gaf minis ter Vondeling gisteravond in een te Hengelo gehouden rede te kennen. „De HVP en, ARP -varen echter onvermo gend iemand voor die post te leveren, ook al hebben zjj hun best ervoor ge daan. Ik betreur dat in hoge mate. Het was hoog tijd, dat de KVP de aan dat departement verbonden centrale verantwoordelijkheid eindelijk eens zou dragen." Dr. Vondeling, die sprak voor een gehoor van partijgenoten, wilde olijk- oaar nog even optreden als socialistisch fractieleider, want zijn opzet heette te 2Un het afleggen van rekening en ver antwoording over zijn houding tijdens de kabinetsformatie. Zonder exacte punten uit het nieuwe regeringsprogramma te onthullen, som de de heer Vondeling de punten op, die door hem tijdens het formatieberaad aan de orde waren gesteld. Hij noemde on der meer: een wijziging van de Onteige ningswet om onteigening op basis van speculatieprijzen te voorkomen, het te- £engaan van de verkoop van IJsselmeer- grond, een betere regeling voor de ex ploitatie van bodemschatten, zekere dvsrheidstaken ten opzichte van de be volkingspolitiek en de gedachte van ge meenschapsbouwbedrijven. Passages uit de rede van de heer vondeling werden uitgezonden in een schakelprogramma van de VARA-radio, waarin voorts beurtelings ook de heren d'iimiiiiiiiiiiiitiniiiiniiMiiii,ii„i,iniiiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiiii (Van een bijzondere medewerker) De Tweede-Kamerfractie van de KVp js niet enthousiast over de formatie, maar wat wil men? Na tuurlijk had zij gaarne gezien dat °ok de heer Marijnen in het nieuwe team was opgenomen en dat de heer Bot een volwaardige ministerfunctie zou zijn aangeboden, maar tenslotte kan de KVP niet meer dan zes ze tels claimen en vier ervan werden bestemd voor de vier katholieke mi nisters, die in het kabinet-Mar ij nen een uitnemende staat van dienst hod den opgebouwd. Het is natuurlijk jammer, dat de heer Marijnen zijn functie als minister-president heeft moeten opgeven en dat de heer Bot nog wel de man wiens radio- en televisiedenkbeelden grotendeels zijn overgenomen het zal moeten stel len zonder portefeuille, maar een dergelijke functie, zeker wanneer het een belangrijke taak betreft als die hem toebedeeld is, kan voor hem een persoonlijke voldoening bete kenen. Vermoedelijk heeft tot het weinig «nihausiasme in de fractie ook .bij gedragen, dat dé socialistische heren zulke belangrijke departemen ten hebben gekregen. Maar laten we redelijk blijven: de KVP heeft de gelegenheid gehad een katholie- e. hiinister van financiën aan te wijzen, of beter gezegd: aan te be- Velen. Zij heeft dat niet gedaan, 2lj heeft dat niet kunnen doèn en Öit is een ernstig verschijnsel! Want de fractie telt als wij ons niet ver gissen, vijftig leden en er moet dus Worden aangenomen, dat er onder die vijftig geen lid is, die het de partement van financiën zou kun nen of willen beheren. Dit is wel een beetje beschamend en de vraag mag worden gesteld, waaraan dit manco te wijten is. Wij wagen een poging in alle be scheidenheid, welke ons past. Het zou toch mogelijk zijn, dat het partij bestuur van de KVP bij de kandi daatstelling voor het lidmaatschap der Tweede Kamer zich meer laat leiden door de zorg: hoe krijgen we een zo groot mogelijk aantal leden van de KVP in de Tweede Kamer, in plaats van: hoe krijgen we een zo goed mogelijke differentiatie met het oog op de vele en verschillende onderwerpen van wetgeving en be stuur, welke in de Tweede Kamer worden behandeld. Wij bedoelen geenszins, dat al die KVP-kamerle- den experts moeten zijn, maar wel, dat zij op een of ander gebied meer dan gewone belangstelling moeten hebben, zodat althans enige mi nister iabel geacht kunnen woiden. Dit zou ook de belangstelling van de kiezers verhogen en die belangstel ling ontbreekt te enenmale. Niet ten onrechte heeft mr. Siegmann, KVP-lid van de Eerste-Kamerfractie, onlangs in „De Tijd" over ge klaagd, dat de jongste vergadering van de partijraad het beeld ver toonde van lusteloosheid, slapheid en het ontbreken van ook maar een vleugje idealisme. Ook de wijze waarop de KVP-fractie der Eerste Kamer wordt samengesteld is niet onbedenkelijk. Vanaf de instelling van de senaat is het een probleem ge weest, wie de kiezers van de senaat zouden moeten zijn. Er is destijds heel wat over gedokterd door ge leerde heren, men kwam niet tot enig resultaat, totdat een departe- ments-ambtenaar de oplossing bracht: het zouden de leden van de provinciale staten moeten zijn. En zo is het gebeurd. Tegen de tijd van de verkiezingen komen com missies uit de katholieke fracties der verschillende provinciale staten bijeen en stellen de kandidaten-lijst vast, het partij-bestuur heeft er niets over ve vertellen, het mag al leen advies geven. Gevolg: ook hier vooral de zorg om de fractie zo tal rijk mogelijk te maken, vandaar al lerlei gescharrel van lijsten-verbin- dingen. Maar geen of onvoldoende zorg voor een behoorlijke differen tiatie. Waarbij nog komt: het provin cialisme. Wee het Eerste Kamerlid dat tijdens zijn zittingsperiode van de ene provincie verhuist naar een andere provincie, hij wordt niet meer kandidaat gesteld, want hij is geen echt provincie-man (Limburg). Het onvermogen van de Tweede-Ka merfractie om een kandidaat voor het departement van financiën aan te bevelen was aanleiding tot bo venstaande opmerkingen, die wel licht tot enig nadenken zouden kun- hen stemmen bij hen die het aangaat. Cals, Geertsema, Schmelzer, Smalien- broek en Beernink aan het woord kwa men. Centraal onderwerp van gesprek was de kabinetsformatie. Allen maak ten opmerkingen, waarin goeddeels reeds bekende feiten en standpun ten naar voren werden gebracht. De heer Smallenbroek keerde zich tegen bepaalde perscommentaren over de benoeming van de heer Roolvink tot fractievoorzitter van de ARP in de Tweede Kamer. „Roolvink heeft zich volledig achter het ontwerpprogramma van het nieuwe kabinet gesteld, zg het met nuanceringen. HAARLEM, 15 april De kersverse voorzitter van de A.R.-fractie in de Tweede Kamer, de heer B. Roolvink, heeft gisteravond in Haarlem voor een grote groep partijgenoten uitvoerige aandacht besteed aan het radio- en televisiebeleid en de daarmee verband houdende kabinetscrisis. Als standpunt van de fractie noemde de oud-staats secretaris van economische zaken uit het kabinet De Quay de vast in de Nederlandse volksaard verankerde drang aaar gelijke rechten van alle groeperingen in de zo rijk geschakeer de Nederlandse samenleving. Dat houdt tevens in, aldus de heer Roolvink, dat neutrale groeperingen geen bepaalde voorrechten mogen eisen op grond van het feit dat zij algemeen zijn. De fractievoorzitter van de A.R. gaf in het begin van zijn inleiding een uit gebreide uiteenzetting van de voorge- scheidenis van het radio- en televisie beleid binnen de laatste kabinetten, .toen in de laatste cns.s bleek dat met de WD en de CHU op dit punt geen overeenstemming kon worden bereixt, achtte de AR net uit praxtische mo tieven noodzakelijk het gesprek met de KVP en de PvdA voort te zetten. De AR had geen enxel motiet om tgdens de formatieperiode Cals een gesprek met de nuiuige regeringspartners uit de weg te gaan, hoezeer de scheiding met de CHU deze christelijke party ook ter harte ging. De heer Roolvink zag in de huidige moeilijkheden een zekere parallel met de schoolstrijd en de radiostrjjd. In beide gevallen was de gelijkberechti ging van bepaalde groeperingen inzet van de strijd. De fractievoorzitter bena drukte dat de nieuwe zendgegadigden zich moeten houden aan de regels ge steld door de overheid als uitdeier van golflehgten en zendkanalen. Over re clame bij radio en televisie was de heer Roolvink kort. „Onze moderne economie is niet meer bestaanbaar zonder de reclame". Tenslotte wees hij zgn gehoor op de regeringsverklaring die op 27 april kan worden tegemoet gezien. AMSTERDAM, 15 april Gister avond hebben tijdens een kunstveiling bij Mak van Waay een verzameling Mem u.iu^^v-..o getijdenboekje verkocht voor 1025 gulden, een atlas van de zeehavens der Bataafse Repu bliek voor 3200 gulden en een vlaggen- boek, gemaakt omstreeks 1850, voor 3100 gulden. Een zeer klein etsje van Rembrandt, van 7>/s x 5»/i (vermoedelijk eerste staat stond in de catalogus) bracht 710 gulden op. Kopers waren particulieren en handelaren. (Advertentie) hebben o^rCde normal dalian\et*> Wk JSBii füterrokers 8pa - ^en Frtter W> daarom G®0 Go^®^ ret. zijn. GOUW f1>c"°" voor»»" rne!»«e je e,d «ton»- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 15 april In de laat ste weken is volgens de voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers Ver bond, ir. J. Bosnia, het bewijs gele verd, dat wij naar een situatie toe groeien, waarin de verhoudingen tussen ondernemers en vakbonden verscherpt worden. Hij heeft dat gisteren ver klaard op een persconferentie ter ge legenheid van het verschijnen van de jaarverslagen van zjjn verbond en van net Verbond van Nederlandse Werkge vers. „Men begint de samenwerking wel wat tegen te werken, om het maar zacht te zeggen", formuleerde ir. Bos nia zijn stelling nader. Pessimistisch stemmen de heer Bos nia verschillende feiten, waarvan hij er fistèren enkele noemde. Onder meer e uitlatingen van de voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakverbond, de heer P. J. J. Mertens, deze week in het verbondsblad „Ruim Zicht" gedaan. (De heer Mertens noemde daarin ..de hele samenwerking tussen werkgevers en werknemers een schijn-samenwer- king"). En ook het aandringen van NVv en NKV nu meteen te gaan on derhandelen over een extra uitkering aan alle werknemers deze zomer, ter wijl was afgesproken daarmee te wach ten tot de Sociaal-Economische Raad in mei het halfjaarlijkse rapport over de economische toestand heeft uitge bracht. En natuurlijk ook de wijze waarop de bonden ,,St. Willebrordus", ABC en Unitas van de AKU-directie een kwart miljoen hébben afgedwon gen met de bedoeling dat aan de vak beweging en haar leden in die onder neming ten goede te laten komen. De veranderende houding van de vak beweging noemde ir. Bosnia dan ook de oorzaak van de verscherping. Mo gelijk wordt de vakbeweging daartoe gebracht door de problemen en span ningen die men in eigen organisaties ondervindt, aldus ir. Bosma, die wel toegaf, dat ook de werkgeversorganisa- Advertentie) Hes met soortgelijke spanningen heb ben te kampen. .Het jaarverslag van het Verbond van Nederlandse werkgevers bevat ons in ziens geen, dat van het CSWV weinig nieuws. Er wordt bijvoorbeeld uitdruk kelijk geen uitspraak over gedaan hoe het loonbeleid, dat door de vakbeweging op de helling is gebracht, eruit moet gaan zien. Wel merkt het CSWV-ver- slag op, da' een vrg loonbeleid onver mijdelijk een vrij prijsbeleid met zich meé zal moeten brengen. Een eis die op de persconferentie door de voorzit ter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, de heer H. J. de Koster, werd onderstreept. Het' CSWV-verslag stelt wel ook, dat bewaking van het loonkostenniveau thans even zeer nodig is als vroeger. Bij een vrij, dus als instrument van economische politiek minder goeó te hanteren loonbeleid zal men zich volgens het CSWV moeten afvragen welke budgettaire en mone taire maatregelen moeten worden ge troffen om het gemis aan dat instru ment te vergoeden. Voor werkgevers en werknemers zullen zich daarbij moei lijke keuzevraagstukken voordoen. (Van onze verkeersredacteur) AMSTERDAM, 15 april - Tijdens de achtste verkeersleergang van de ANWB in het nieuwe congrescentrum van het RAI-gebouw is gisteren warm gepleit voor rijkssubsidie aan de gemeenten ten behoeve van verkeersvoorziemngen. In Duitsland is men ons in dit op zicht al voorgegaan. Daar is net, ai- dus de voorzitter van de ANWB, ir. F. H. van der Linde van Sprankhui- zen, sedert 1 januari 1962 mogelyk, dat steden met meer dan 50.000 in woners subsidie krijgen (meestal 1/3 van de kosten) voor de bouw of re constructie van stedelijke hoofdwe gen, die aansluiting geven op het interlokale hoofdwegennet. Hij zou een vaste regeling in Nederland inzake rijksbijdragen voor gemeentelijke verkeersvoorziemngen mits deze déél uitmaken van weten schappelijk verantwoorde verkeers- structuurplannen, dan ook toejuichen. De leergang werd geopend door ir. J. v.d. Kerk, directeur-generaal van rijkswaterstaat, die signaleerde, dat het aantal slachtoffers van verkeerson gevallen over de eerste negen maanden van 1964 ruim 1600 hoger is dan over het gehele jaar 1959, en dat het aantal slachtoffers in Europa nu ongeveer tweemaal zo groot is als dat in de V erenigde Staten. De verkeersongeval- jen. zo zei hij, vormen een harde rea liteit, die wü zullen moeten bestrijden met een even harde werkelijkheidszin en een even grote eensgezindheid in opvattingen. Onderwerp van bespreking tijdens de leergang waren de verkeerslichten op stadswegen. Vastgesteld werd, dat hel verkeer van jaar tot jaar toeneemt °hgeveer tien procent, hetgeen ge middeld neerkomt op een verdubbeling van het weggebruik in een periode van zeven tot acht jaar. Die verdubbeling laat zich vooral sterk gelden op de kruispunten. De heer B. Quist, admi nistrateur van het ministerie van Ver keer en Waterstaat, stelde vast, dat het toepassen van automatische ver keerslichten op wegen voor doorgaand verkeer een hulpmiddel is, dat, mits op doelmatige wyze toegepast, een wezen lijke bijdrage kan leveren tot een beter weggebruik. Ir. J. D. Spaargaren, ad junct-directeur van gemeentewerken in Arnhem, zei, dat de ervaring heeft be wezen, dat bij een goede verkeerslich tenregeling het aantal ongevallen tot de helft kan worden teruggebracht. NIJMEGEN, 15 april Diepgaande naspeuringen hebben eindelijk geleid tot identificatie van de schepper van het beroemde beeld „Do bedroefde Moeder Gods van Varsseveld". Geleerden in Ne derland en Duitsland hebben al 35 jaar getracht de naam vast te stellen van de maker van dit beeld, dat in de volkse devotie en i" de Nederlandse kunstgeschiedenis een rol van betekenis speelt. De onbekende kunstenaar werd in de litteratuur aaugeduid als „De meester van Varsseveld". Vastgesteld is nu, dat het beeld stamt uit het atelier van meester Arnt, die tot 1484 in het Duitse Kalkar woon de en vervolgens tot zijn dood in 1492 in Zwolle heeft gewerkt. Dat hij de „Meester van Varsseveld" moet zijn, is het resultaat van een zeer gedegen studie van de „La,.deskündliche Arbeitskreis Kleef" Dit instituut heeft systematisch de kunstwerften in alle kerken en verzamelingen in het Duitse grensgebied, alsmede in Limburg en Gelderland onderzocht, geïnventariseerd en gerangschikt. Uit de_ massa van ar- ehivarische documentatie kon de her komst van het beeld in Varsseveld wor den vastgesteld. Het ligt in het voornemen de gehele collectie van meester Arnt, bijgenaamd De Varsseveld Groep enkele maan den te exposeren. De vgftig werkstukken zijn eerst te bezichtigen in het Lim burgse dorp Grubbenvorst, daarna in het Nijmeegs Gemeentemuseum. Verenigde Staten Het Amerikaan se ruimtevoertuig Mariner 4, dat 137 dagen geleden gelanceerd werd voor het maken van foto's van de planeet Mars, bevindt zich.thans op 86 miljoen kilometer van de aarde. Daarmee is een recordafdstand in Amerikaanse ruimteverbindingen bereikt. Het „we reldrecord" is met 106 miljoen kilome ters in het bezit van de Sovjet-Unie. (Reuter). (Van onze correspondent) EINDHOVEN, 15 april De politie heeft gistermiddag nabij de plaats, waar vorige week het lijkje van de zesjarige Corrie Hofman werd gevon den, twee Eindhovenaren, een van der tig en een van twintig jaar, aangehou den en ter ondervraging meegenomen naar het hoofdbureau. Zg verklaarden hun aanwezigheid in het ruige terrein met te zeggen, dat zij eendjes wilden vangen in een nabijgelegen vennetje. Nu hun ondervraging konden zij ver trekken. De aanhouding der beide mannen had een nogal spectaculaire inleiding. Een vliegtuig van de rijkspolitie was van dè Eindhovense vliegbasis Welschap opge stegen om het terrein, waar Corrie Hofman dood was gevonden, van de lucht uit te observeren en tevens lucht foto's te maken. Op zeker moment ont dekte de politie in het vliegtuig twee mmnen nabij de vindplaats. Toen het toestel naar beneden cirkelde om daar boven de mannen te gaan vliegen, sto ven deze van elkander, waardoor zij de argwaan dêr politie versterkten. Ter stond ging er een radiomelding naar het districtsbureau, waarna de rijks politie de gemeentepolitie alarmeerde Met enkele wagens reed een aantal rechercheurs in grote vaart de stad uit naar de aangeduide plaats, waar belde mannen wérden aangetroffen. Intussen is hét raadsel van de vreem de vondst op de plaats van de moord opgelost. Er meldde zich gisteren een vijftigjarige Eindhovenaar bij de poli tic, die in de krant gelezen had, dat over deze vondst inlichtingen werden gevraagd. Hij verte-ldè, dat hij'de strips zoals de politie de stalen plaatjes met scherpe punten noemt had ge maakt. Hij had ze, (drie stuks, die in middels alle zgn gevonden) op 3 april dicht bij elkaar geplaatst op de paad jes in het bewuste terrein. Hij wilde daarmee een exhibitionist treffen in de hoop, dat deze de banden van zijn fiets op de pinnen zou stukrijden, zo verklaarde hij dê politie. Met zijn verre kijker had hg de exhibitionist daar al een paar keer op de fiets gezien. Vandaag maakt de politie een aan vang met het buurtonderzoek. Een 25- tal rechercheurs start hiermee in de omgeving van het vogelpark Animali. TILBURG, 14 april De directeur van de Tilburgse Stadsschouw, de heer TV. Bary, heeft het stichtingsbestuur gisteravond ontslag gevraagd uit zijn functie. De ontslagaanvraag is door het bestuur aanvaard. Naar verluidt waren tussen de direc teur en het stichtingsbestuur ernstige moeilijkheden gerezen, waardoor een verdere samenwerking onmogelijk was geworden. AMSTERDAM, 15 april Edo de tVaart is per 1 september 1966 be noemd tot assistent der dirigenten hij het Concertgebouworkest als opvolger van Peter Erös aan wie per 1 maart 1965 op diens verzoek eervol ontslag werd verleend. Edo de Waart zal het komende seizoen stageren by het New York Philharmonic Orchestra Peter Erös zal nog wel eens als gastdirigent met het Concertgebouworkest optreden. Het ontbgt op Pasen Is wel een van de hoogtepunten van die dag. Veel eieren komen er natuurlijk aan te pas, gebak ken, zacht- en hardgekookte. De hardgekookte eieren zijn bij uitstek geschikt om te versieren en dat is een mooi werkje voor de kinderen op Paaszaterdag. U hebt er voor nodig zoveel hardgekookte eieren als er huisgenoten zijn. Dan wat stukjes wortel, geeconfijte kersjes, chocolade korrels, gele, oranje en donkerbruine wollen draadjes, even tueel houten prikkertjes, kurken, watten, en wat kleine gele kuiken tjes. Van de eieren maken we man nen- vrouwen- en kinderhoofdjes. We moeten de eieren netjes pellen, maar niet helemaal. Aan de onder en bovenkant moeten kleine stuk jes schil blijven zitten. Op d,e bo venkant worden de wollen draadjes geplakt als haar. Ogen worden ge maakt van chocoladekorrels of van geconfyte vruchtjes. Oren neus en mond snijden we van kleine reepjes radijs of wortel. Op de plaats waar de mond, neus en oren komen te zit ten geven we eerst in het ei met een scherp mesje een kleine inke ping, zodat de reepjes er goed in blijven zitten. Als we het erg moei lijk willen maken, geven we de man netjes een pijp in hun radijsjes- mond, die gemaakt is van een prik ker en een klein stukje kurk en een propje watten. De eieren kunnen op tafej gezet worden op een met papier beplakt kartonnetje of ze kunnen ook geprikt worden op de tanden van de vork naast het bord. De kleine woiien gele kuikentjes kunnen over de hele tafel overal tussen door een plaatsje vinden. Om het hele huis er wat „pase- lyker" te laten uitzien, kunnen papieren paashaasjes en kuikentjes worden opgehangen aan de muur, aan het plafond of bijvoorbeeld aan de lamp. De beestjes worden ge maakt van strengen strak opgerold krantenpapier. Voor een kuikentje wordt een grote en een kleine opge rolde ring gebruikt en daaraan hoeft alleen nog maar een „taartje en een snevel geplakt te worden, voor de haas zijn grote oren en snorharen nodig om hem te herkennen, (zie foto). Nog iets extra's voor aanstaande zondag, een paastaart bij de koffie: U hfcbt voor een taart met een mid dellijn van 18 cm. nodig: 150 gram bloem, 100 gram boter of margari ne, 50 gram witte basterdsuiker. 1 eierdooier of klein ei. zout. Voor de vulling en garnering: 6 halve perziken uit blik, zes halve chocolade paaseitjes, 1 groot half chocolade paasei, 2 dl. slagroom, 20 gr. (2 eetlepels) suiker. Voor het deeg: van de bloem, bo ter of margarine, basterdsuiker, ei en zout vlug een soepel deeg kneden. Het deeg met een met bloem besto ven deegrol uitrollen op een met bloem bestoven tafel of aanrecht tot een langwerpige lap van onge veer 1/3 cm, dikte. Uit het deeg twee ronde plakken sngden. De plakken op een ingevet bakblik leggen. De oven voorverwar men en de plakken ln ongeveer 15 minuten gaar en zandkleurig bak ken. Het gebak op een taartrooster laten afkoelen. Voor de vulling en garnering: de perziken goed laten uitlekken (de helften eivormig bijsnijden), en restjes perzik fynsnyden. De slag room met de suiker styf slaan. On geveer een kwart van de portie room vermengen met de fijngesne den perziken; het mengsel tussen de plakken deeg strijken. De boven kant en de zijkant van de taart met een laagje slagroom bestrijken. De zijkant met roosjes slagroom garne ren. De bovenkant van de taart gar neren en afwerken met halve per ziken, paaseieren en de rest van de slagroom. Met mgn dochtertje van drie jaar bid ik elke avond voor dat ze naar bed gaat, enke le gebedjes, waaronder „On ze lieve Heertje, geef mooi weer tje". Maar op zekere avond maakte mijn dochtertje me erop attent, dat het niet nodig was dit verzoek te doen. „De oom in de radio heeft al gezegd, dat morgen het zonnetje schijnt". (Mevr. P. Scholman, Krimpen a.d. IJssel).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5