Nederland verliest tijdens wereldstrijd om tafeltennistitel van Zuid-Koreaen ietnam Fusie Waterpoloploeg samengesteld na Denis Neville Feijenoord is een visitekaartje voor Nederland TFRlHJTTZnil UK Nederlandse schermers kunnen het niet tegen buitenlanders bolwerken Pat Moss neemt leiding in Oost-Afrikarally Losert op floret kampioen Studenten spelen met Gr. Brittanniëgelijk Ieder aandeel Vereenigd Bezit van 1894 geeft U "belang "bij ruim 200 ondernemingen VOOR G.V.A.V. ÏÏTJTt Erik Carlsson en Stirling Moss raken verdwaald in de safari Corbillonbeker (wekelijks voetbalcommentaar van man-achter-de-schermen) WERELDKAMPIOENSCHAPPEN JEUGDSCHERMEN Uitslagen IN ROTTERDAMSE ENERGIEHAL VAN START Halflinie Wie! tevreden? Bolwerken LJUBJLANA, 17 april DeJ Zuidkoreanen hebben er in de wed strijd tegen het Nederlandse team geen twijfel over gelaten wie de sterkste zijn. Het werd een triomf van 51 voor de Aziaten. Maar evenals op de openingsdag van de wereldkampioenschappen tafelten nis, die in het Zuidslavische indus triestadje Ljubjlana worden gehou den, was Frans Schoofs in blaken de vorm. Tegen de sterke Kin Chung Yong veroverde de Amster dammer een ongedachte punt. Hij won met 2118, 1521 en 2119. Een openbaring is Gé Bakker. Zo wel aanvallend als verdedigend speelde de Leidenaar zeer sterk. Tegen Choi sung-pe had hij bijna succes. Wim Schoonemeyer weer de zich dapper, maar succes zat er toch voor hem niet in. ROTTERDAM, 17 april De op permachtige Oostenrijker Roland Losert heeft op de eerste dag van de jeugdwereldkampioenschappen schermen in de Rotterdamse Ener gie-hal zonder veel moeite zijn ti tel op floret geprolongeerd. Losert, een 20-jarige student in de Franse en Engelse taal. die reeds tien jaar in het Westduitse Freiburg woont, maar in elk geval tot en met de Olympische spelen van 1968 de Oostenrijkse nationaliteit wil be houden kw^am wat moeilijk op dreef, ging echter elke ronde beter schermen en was in de eindstrijd ronduit ongenaakbaar. De Tsjech Tomas Olexa, de kleine vinnige Hongaar Istvan Czakkel en de stijl volle Fransman Jacques Dimont, zij allen waren geen partij voor de lange, uiterlijk wat slungelachtige, maar o zo snelle Oostenrijker. Di mont, die met 53 ten onder ging, bood nog de meeste tegenstand. Frans Schoofs redt tweemaal Oranjes eer Later op de dag was ook Zuid Vietnam te sterk voor de Nederlanders. Opnieuw was het Frans School's, die de eer redde. Hij won van Tran Thanh Duong. De bei de Scylla-spelers, Gé Bakker en Bert van der Helm, die Wim Schoonemeyer ver ving, oogsten geen winst. Toch speelden zij niet onverdienstelijk, hetgeen wel het duidelijkst blijkt uit het feit, dat alle partijen pas in drie games beslist werden. (Door MICHEL VAN GILS) Er ls alle reden om de topfusie in En schede toe te juichen. In het oosten van ons land heeft men het mes in een zere plek gezet. Daar was moed voor nodig. Gelukkig slaagde de operatie en we hebben nu een nieuwe ster aan het voet balfirmament: FC Twente '65. Wij hopen dat deze ster spoedig gezelschap zal krjjgen van anderen. Maar is men in andere delen en steden van ons land wel zo verstandig en doortastend als in Enschede? Wij geloven van niet. Nog vele voetbalcentra zitten vastgeroest in een oer-Hollands degelijk conservatis me. Het oude vertrouwde wordt bewie rookt als een dierbaar goed, waarvan men vooral geen afscheid kan nemen. In Haarlem, in Utrecht, in Den Bosch en in Tilburg vindt men nog steeds ge weldige brokken traditie, die met geen mogelijkheid weg te vagen zijn. Door het ongelukkige feit, dat de dienst in een Nederlandse semi-profclub wordt uitgemaakt door ondeskundige en wei nig realiteitszin tonende leden, blijven topfusies, die toch zo dringend noodza kelijk zijn, witte raven. Niet genoeg kan er op aangedrongen worden, dat men straks de rekening van zoveel on wijs beleid toch krijgt gepresenteerd. Niet genoeg kan er op gewezen worden, dat men door de sanering tegen te gaan grote groepen voetballiefhebbers werke lijk topvoetbal onthoudt. Dat is 'n over weging, waaraan men in Haarlem,, in Schiedam, in Utrecht en waar dan ook niet graag denkt. De heerlijk begenadig de rust mag vooral niet gestoord worden. Men is vooral niet geneigd water bij de wijn te doen, men past er vooral op, niet met een club in zee te gaan, die alleen maar z'n schuld heeft aan te bieden. Zo lang „men" er niet beter op wordt, houdt men de boot af. Het is jammer, dat de KNVB niet gemachtigd is aan deze kortzichtige en ongezonde politiek voorgoed een einde te maken. Helaas kan de bond geen enkele club gebieden te fuseren of hel betaalde voetbal vaar wel te zeggen. Alleen wanneer de lands kampioen b« de amateurs op de onzalige gedachte komt tot de rijen to ™.- profs toe te treden, kan de bond een tweede divisie-club terugwijzen. Wat dit terugwijzen betreft is er®en teressante situatie ontstaan nu Enscne- dese Boys uit de eerste divisie gaat ver dwijnen. Excelsior en Veendam (de bei de degradatiekandidaten) hopen begrij pelijkerwijs, dat er nu slechts een club uit deze afdeling behoeft te degraderen. De vraag is nu gerechtvaardigd, wat is wijsheid? Moet de KNVB i.v.m. de sa- ncringsnoodzaak zeggen: behalve F.n- schedese Boys gaan ook de beide de gradanten er uit of moet men om in de volgende competitie weer aan een even aantal clubs te komen één .geval len engel" de hand boven het hoofd houden? Uit saneringsoogpunt bekeken zou dat een inconsequente en laakbare houding zijn. Spaart men een club op deze gronden, dan houdt men de sane ring in feite tegen. Het argument van 't even aantal clubs gaat ook al niet op, want in de tweede divisie B speelt men al met een oneven aantal ploegen en niemand heeft er pijn aan. Bij Excelsior leeft behalve het argument van de oneven aantal clubs nog een andere hoopvolle gedachte. Is het niet heel goed denkbaar, zo redeneert men, dat Enschedese Boys (met 24 punten ook niet veilig) zich voor de laatste drie wedstrijden helemaal niet druk maakt en zo Excelsior (19 punten) de kans biedt op 't nippertje de degradatiedans te ont springen? Theoretisch kan Excelsior im mers in puntenaantal voorbij Ensche dese Boys komen (iets dat voor Veen- dam met 18 punten niet mogelijk is). In dat geval zal de fusie in Enschede voor Excelsior inderdaad de wonder baarlijke redding" betekenen. Weten de Rotterdammers zich evenwel niet aan de greep van de degradatie te onttrek ken, dan zullen zij o.i. naar de tweede divisie moeten afdalen. De KNVB kan nu eenmaal zijn saneringsprincipes niet verloochenen. Hoe spijtig dat ook voor Excelsior is. Twee verrassingen hebben de voorron den van het toernooi om de landencup-' Corbillonbeker bij de dames opgeleverd: de geplaatste landen Oost-Duitsland en Polen hebben zich niet voor de finale poule kunnen plaatsen. Oost-Duitsland zag zich de pas afgesneden door Tsjecho- slowakjje, terwijl Polen uit de finale werd gehouden door Zuidslavië. Ook Rusland heeft de finale niet kunnen bereiken, of schoon de Russinnen Svetlana Grimberg en Erin Rudnova favoriet waren in de beslissende wedstrijd tegen China. De Russische meisjes, vooral Erin Rudnova, hadden het echter te kwaad met hun ze nuwen en speelden ver onder hun-normale vorm. China profiteerde hiervan en won de strijd met 31. Door het ontbreken van de voormalige wereldkampioen Matzusaki, die het vori ge jaar is getrouwd en de wedstrijdsport vaarwel heeft gezegd, heeft de Japanse damesploeg veel aan kracht ingeboet en als grootste kanshebber voor de titel geldt thans Roemenië met Alexandru en Con- stantinescu. Alle drie wedstrijden in de voorronden wonnen zij met grote superio riteit met 30. Afgaande op het spel mo gen verder nog als enige titelkandidaten worden gezien China en Japan, ofschoon zij niet dat peil hebben bereikt van de Roemeense dames. Het Europese kam pioensteam van de Engelsen Diana Rowe en Mary Shanon heeft nog niet kunnen imponeren en staat voorlopig nog in de schaduw van de ..grote drie". Dat ook de Nederlandse vertegenwoor digsters Ursula Stulemeijer en Annemarie Wijnants niet tegen de Chinese meisjes waren opgewassen, lag in de lijn der ver wachting. De sterk verdedigend en met een normale greep spelende Lin Hui- Ching gaf Ursula Stulemeijer geen kans en ook tegen Li Ho Nan was onze land genote kansloos. Een paar klassen ster ker dan Annemarie Wijnants was Liang Li-Chen, die zonder zich bovenmatig in te spannen een gemakkelijke zege be haalde. In de finale om de Corbillon-beker, waarin alle acht finalisten tegen elkaar uitkomen, hebben zich uit de groepen de volgende landen geplaatst: Japan, Roe menië, China, Hongarije, Engeland, West- Duitsland, Zuidslavië en Tsjechoslowa- kije. De dames van Nederland, dat in zijn groep met 2 punten (door een walk-over tegen Argentinië) achter China (6 pnt.) en Rusland (4 pnt.) op de derde plaats is geëindigd, komt verder uit in de troost- ronden. er 213. 219; Frans Schoofs versl. Kim Chung-Yong 21—18. 15—21, 21—19; Park Chung-Kü vers). Gé Bakker 2115, 21 14; Choi Sung-Pe versl. Frans Schoofs 2114. 2116; Kim Chung-Yong versl Wim Schoonemeijer 21—9, 21—12. He gedetailleerde uitslag van Zuid-Viet- nam—Nederland 5—1. Le van Tiet—Bakker 21—13, 15—21. 21- 10; Huy van Ngoc—Helm 21—15, 17—21. oi oi Tran Thanh Duong—Schoofs ll— 21, 2111, is21; Huy van Ngoc—Bakker 21—15, 18—21, 22—20; Le van Tiet- Schoofs 25—23, 16—21. 21—17; Tran Thanh Duong—Helm 19—21 21—12, 21—16. DEN HAAG, 17 april —Voor de wed- ÏVTTÏ? f TW/fT' rrn 4 TATI7Ï? strijden, die het Nederlandse waterpolo- illElU W 111 JL 11/1111 IjIA zevental op 24 en 25 april te Berlijn te gen Oost-Duitsland zal spelen, zijn de volgende spelers aangewezen: H. Aalders en A. Leenards (D.Z.V.), nRrramoT,,, J Schmidt en H. Wouda (De Meeuwen), ,^or[iNGEN, 17 april Per 1 jum a.s. ,L Geutjes en F. de Vries (Neptunus, zal cte huidige Alkmaar-trainer, Ludwig Amersfoort). E. van de Hoek en H. veg, het Groningse G.V.A.V. gaan trainen. Vriend (Het IJ), H. van Ommen (PSV) u n n ,vor'Se clubs waren Rapid JC, N. van de Voet (Zian) en G. Wormgoor Holland Sport en Alkmaar. Voor deze (UZSC). Oostenrijkse coach is de verandering! Ru van Feggelen gaat mee als trainer ongetwijfeld weer een verbetering. len G. L. Jansen als coach. I liiiiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiumuiiiiiiiiiuiiuimimiiiii. Feijenoord is haast kampioen van Neder land. Wellicht valt tweede Paasdag de beslissing. Maar of Feijenoord nu dit weekeinde of volgende week de lands titel grijpt, iedereen zal het met mij eens zijn, dat de stadionclub het kam pioenschap volkomen verdient. Het elftal van de Rotterdammers is het beste van Nederland, het speelt het meest aantrekkelijke voetbal en het maakte de meeste doelpunten (tot nu toe 71 in totaal). Toch is Feijenoord toch wel de man geweest, die Feijen oord veilig langs de afgrond heeft ge leid. Kerkum is misschien geen briljan te speler, maar hij is een fighter, een club-man in zijn hart en nieren, een volbloed Fijenoorder. Was het zo vreemd dat een speler van zijn type er aan te pas moest komen om de Feljenoord-machine weer op gang te brengen? Helemaal niet. In een periode van zwakheid is juist zo'n inspirerende kracht broodnodig. geweest. Integendeel er was 'n periode waarin de ploeg allesbehalve op dreef was. De samenwerking, de vechtlust en het ritme waren toen verdwenen. In die weken van malaise werd er een beroep gedaan op de „old soldier" Ge rard Kerkum. Hoewel er veel kri tiek op Kerkum was, is hij voor mij De gedetailleerde uitslag van de wed strijden ChinaNederland dames is: Lin Hui Ching versl. Ursula Stulemeij er 2110, 219; Liang Li-Chen versl. An nemarie Wijnants 219, 219; LiHo Nan versl. Ursula Stulemeijer 219, 2114. Het Nederlandse herenteam. dat bij de B-landen in een groep is ingedeeld met Zuid-Vietnam. Zwitserland, Portugal, In dia en Zuid-Korea, speelde tegen het sterke Zuid-Korea en verloor met 15, De gedetailleerde uitslag: Choi Sung-Pe versl. Gé Bakker 21—17, 10-21, 21—16; Park Chung-Kil versl. Wim Schoonemeij- Advertentie O O Korte reizen, langere vakantie, matige prijzen. De Gentse Floraliën - Het Festival van Belg!» met echitterende kunstmanifestaties (toneel en muziek) - België. Eldorado voor de fijnproevers - Stavelot, modelstad voor cultureel toerisme - 150e Herdenking van de Slag bij Waterloo (1815-1965) - De onvolprezen Ardennen - België: ideaal oord voor dë ruitereport - Heerlijk strandgenot. GRATIS VERKRIJGBAAR: Hotelgids 1965 Nieuwe brochures Ardennen - Maa», Kunetsteden, badplaatsen, schilderachtige streken, folklore Camping-Caravanning (nieuwe lijst der terreinen) Brochure Vakantie voor Allen (adressen van ruim 200 pensions met schappelijke prijzen) Kalender der Merk waardige Gebeurtenissen. Voor een vakantie die verkwikt is België het meest geschikt. Inlichtingen en documentatie: bij uw Reisbureau of het Nationaal Belgisch Verkeersbureau, Leidseplein 7, Amsterdam, (Telefoon 020-2459 59). niet het hele seizoen constant in vorm Als °ver de verdiensten van Kerkum - - - - - nadenk, vind ik het artikeltje, dat ik gelezen heb in het Stadion-nieuws (het officiële Feijenoord-programma) van zondag 28 maart toch wel heel merk waardig. De redacteur van dat blad (ik ken hem niet) schreef o.a. het volgende: „Onze bezwaren tegen de onstelling van het Nederlands elftal is het feit, dat Neville het veel te veel zoekt in de zo genaamde harde jongens. Jongens, die weliswaar, zoals dat heet twee maal drie kwartier bereid zijn om er voor te knokken maar die qua voetbal toch 'n on voldoende halen". En verder: „Een goed voorbeeld is het kampioenschap van Sparta, vijf of zes jaar geleden, ook een creatie van Neville. Dit elftal was gebaseerd op hardheid, niet op kunde (hoor je het goed Pietje de Vries en Tinus Bosselaar D.N.). Natuurlijk school er ook techniek en intellect onder het materiaal, maar dat was geen hoofd zaak bij Neville's Sparta. Het was dan ook niet verwonderlijk dat, nadat de baan eenmaal doorbroken was, Sparta uiteen viel als los zand in de zomer zon". De redacteur eindigt dan: „Men moet voor elf voetballers een trainer- coach hebben, die in staat is om de elf voetballers twee maal drie kwartier het beste te laten geven, wat er in hun voetbalbagage te vinden is" (wat vol gens mij lijnrecht in tegenstelling is met wat de redacteur eerder beweert. D.N.) Wel, wel. Gelukkig dat ik in de gelegen heid ben hierop iets te zeggen. Het Sparta, waarover onze redactie het had, is allereerst opgebouwd In een periode van twee tot drie jaar. Dat Sparta heeft bovendien behalve de landstitel twee keer de beker gewonnen en minstens een keer het kampioenschap met één punt verschil gemist. Dat het succes niet op dezelfde hoogte kon blijven doorgaan, was logisch. Tenslotte is het een vrij normaal verschijnsel dat spelers ouder worden, In die hausse-periode had Sparta de beste halflinie van Ne derland met Verhoeven, Schilder en De Koning. Het waren ongetwijfeld felle jongens, maar wie wil ontkennen, dat ze ook technisch niet bekwaam waren? Die sterke halflinie was de basis van het succes. Dat begreep iedereen, ook Feijenoord. Want wat gebeurde er een paar jaar later? De stadionclub trok een complete nieuwe bezetting voor het middenveld aan. Drie zeer goede voet ballers, maar ook .jongens die keihard waren. Kreyermaat, Kraav en Klaas- sens, met Kerkum achter de halflinie en Cor v. d. Gijp er voor, wisten hun mannetje wel te staan. Met de zwerven de binnenspelers Rijvers en Bennaars vormden deze spelers niet alleen een groots kampioenselftal, maar ook de beste Feiienoord-combinatie. die ik ooit heb gezien. NAIROBI, 17 april De Britse Pat Moss-Carlsson, aan het stuur van een Saab-96 heeft vrijdagavond de leiding genomen in de Oost-Afrika rally. Pat Moss die wordt geassisteerd door de Zweedse mej. Elizabeth Nystrom had het geringste aantal strafpunten verzameld van alle nog overgebleven deelnemers Jan de Rally toen zij aan het tweede deel vJn de 3000 mijl lange tocht begon. Met 28 strafpunten voerde zij het veld aan met op de tweede plaats de Zw eedse Volvo-equipe Joginder en ann Kenjase kaartlezer Jaswant Singh met 30 straf punten. Daarachter volgen vier Tord CorUnas GT die recht afstevenen op de Pl°e8Pr'Is' Een van de Cortina's wordt bereden door de Brit Peter Hughes, die de tally ver leden jaar op zijn naam bracht en nu strafpunten heeft. Men verwacht de nog overgebleven teams zaterdagmorgen in Na^obi tei g na een alles behalve gemakkelijke tocht door Kenia en delen van Oeganda. Daai- na krijgen zij acht uur rust waarna ue rest van de rally volgt die door nog zwaarder terrein in Tanganjika voelt. Uit het veld van 89 gestarte equipes is de Zweed Erik Carlsson met zijn beroem de tweede man en navigator Stirling Moss al uitgevallen. Donderdagavond j raakten zij verdwaald en meldden zich niet bij de controle in Kampala waarna zij terugkeerden naar Nairobi. Ook de Duitse troef Bohringer met zijn Mercedes 300se moest de strijd opgeven. Met kaartlezer Eger zat hij drie uur in de modder vast en raakte teveel achter op zijn schema. De secretaris van de rally, Douglas Scholcy verklaarde vrijdagavond dat hel niet nodig is geweest dat Bohringer heeft opgegeven. „Ik ben ervan overtuigd dat zij de volgende controle zeker op tijd zouden hebben gehaald," zo zei hij. Mevrouw Carlsson maakt nu een goede kans om eerste te worden in de algemene rangschikking, zeker wanneer haar man haar op het zuidelijke traject in een re-1 paratie-wagen zal vergezellen. In het deel van de Safari dat nu gaat beginnen zal het vermoedelijk uitdraaien °P Ploegenstrjjd tussen de Cortina's en de Peugeot's. Overigens was dit in de voorgaande rally's ook al het geval. Scholey verklaarde tegenover journa listen dat de snelheden die op het noor delijke traject zijn behaald hoger liggen dan die in de voorgaande jaren. Dit on danks de vele modder die de rijders op de wegen en op de paden door de step-' i pen en savannen voor soms moeilijke problemen stelde. j De rally eindigt op tweede paasdag. i De beide anderen hadden helemaal geen antwoord op de razendsnelle aan- In de Rotterdamse Energiehal zijn wijdag de wereldkampioenschappen schermen voor de jeugd begonnen. Op de foto onze landgenoot Peter Ver- brugge (links) in duel met de Fin Lars Appelroth. Peter bereikte even- als Jeroen Giltay de tweede plaats. vallen van de bebrilde Losert, die nage noeg elke kans koel benutte. De meeste tegenstand had Roland Losert. in 1963 bij de senioren en junioren reeds kampioen op degen, in de laatste ronde van de elimination ondervonden van een man die zeker in de eindstrijd thuishoorde' maar de pech had te vroeg op de sterkste te stuiten. Die man was de Fransman Noel, moeiteloos door de voorronden ge komen en oppermachtig in de tweede ronde van de elimination, toen hij de Pool Koziekowski met 103 uitschakelde Tegen Losert streed de tricolore met alle middelen, waarover hij beschikte Met 10—8 kwam voor hem desondanks het einde. Jammer, want met Noet had de finale, waarin overigens knap werd ge schermd, ongetwijfeld nog aan aantrekke lijkheid gewonnen Pratt viel in dit gezelschap helemaal uit de toon. Verbrugge en Van Hollebeke leverden in het laatste deel een felle die echter werd ontsierd door een arbitrale blunder, waardoor Verbrugge na een 34 achterstand weer gelijk kon komen. De Belg, duidelijk uit zijn even wicht gebracht door deze beslissing, kreeg echter op vrij fortuinlijke wijze toch nog de zege, die hem wel toekwam en daarmee was de rol van Nederland op dit onderdeel uitgespeeld. De uitslagen van de derde elimination direct luiden.' LosertNoel 108; Olexa Szabo 103; DimontBeckin 105- Czakkel—'Tiu 106. i Resultaten finale poule: Olexa—Dimont 5r-2; Losert—Czakkel 5—1; Czakkei- j °laxa 5—3: Losert—Dimont 5—3; Dimont Czakkel 5—2; Losert—Ulexa 5—1. Eindstand: 1. Losert 3 gewonnen par- tijen; 2. Dimont 1 gewonnen, 12 ontv treffers, 10 gegeven treffers; 3 Olexa 1 gewonnen. 12, 9; 4. Czakkel 1 gewon nen, 13 ontv. treffers; Noel. Szabo Beckm en Tiu eindigden ex aequo als achtste I Begrijpt u wat ik bedoel? Ik ben niet kwaad op de redacteur van het Stadion- nieuws. Helemaal niet. Ik vraag me al leen af, was en is hij niet tevreden met hetgeen z'n eigen elftal heeft gedaan? Ik kom er gerust voor uit: ik hen trcts op Feijenoord. Ik ben blij. dat wij in ons kieine landje zo'n club hebben, Feijenoord is een enorme reclame voor ons voetbal, in heel Europa. Dat grote stadion, die uitstekende verbindingen, dat enthousiaste legioen, dat goede voet bal, daar mag je gerust trots on zijn. Natuurlijk staar ik me niet alleen blind op de pracht en de praal, want ik ver wacht van Feijenoord tegelijkertijd oolf daden. In mijn ogen moet Feijenoorif het niet als een eer beschouwen oa kampioen te worden, maar als een plicht. Met die spelers, met die accom modatie en met die supporters (gemid deld meer dan 45.000 toeschouwers, wel ke club in Europa doet dat na?) kan het niet anders of die club moet aan de top komen. En we hebben zo'n topclub ook nodig. Het fs het visitekaartje voor het land. Spanje heeft Real Madrid, Portugal Benfica, Italië Inter, België Anderlechten wij hebben Feijen oord. De stadionclub kan dit weekeinde z(jn grote kwaliteiten weer waar maken. Ik wens de spelers, de leiding en de trainer veel geluk. Zet 'm op, zet 'm op Feijenoord, zet 'm op redacteur van het Feljenoord-nieuws. De Nederlanders konden het op dit onderdeel ondanks de steun van het pu bliek niet bolwerken tegen de buiten landse concurrenten. Riny Engel bracht struikelde, door zijn laatste partij te ver- Bezen. reeds in de eerste ronde, de jonge veelbelovende maar vooral fysiek nog te zwakke Jeroen Giltay beschikte in de tweede ronde over te weinig reserves om ook maar een partij in winst 0111 te zet ten. Peter Verbrugge tenslotte kwam de eerste ronde met vier overwinningen uit vijf partijen glansrijk door, maar stuitte daarna op te grote moeilijkheden. De latere finalist Noel en de Italiaan d'Ar- mini waren eenvoudig te sterk voor hem en er restte nog slechts de strijd om de derde plaats tegen de Belg Jean van Hollebeke. De vijfde deelnemer, de Monegask DEN HAAG, 17 april Het Nederlands studentenvoetbalelftal heeft vrijdag op het Haagse Quiek-terretn met 1—1 gelijk gespeeld tegen de Engelse studenten. Bij de rust van deze aantrekkelijke, goed door de Haagse scheidsrechter Van der Kroft geleide wedstrijd was de stand nog U0. betrouwbare doelman Van Laer een voor zet van linksbinnen Pratt in eigen doel, maar in de 70ste minuut maakte Henk Hainja uit een strafschop wegens hands na een onoverzichtelijke situatie voor het Engelse doel gelijk. Stopper Rossing (Emmen) was bij Nederland de beste speler. Bij de Engelsen, die over het algemeen beter speelden, was links- Vijf minuten na rust sloeg de overigens 1 half Deadman de meest opvallende man. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11