T reffende momenten Na dertig martelende minuten brak eindelijk de spanning Gelijk spel, uitslag, die ieder begeerde Ajax' Keizer bejubeld 3ITRIFUGES x In de bestuurskamer zei men alom: i D;n,i ,;i. nr- X Gevaarlijk v Vi It! 71 I DE SPORTTOTO X Oprecht Saai Redactie en administratie: Smedestraat 5, Haarlem, tel. 21544 en 21543 - Abonnements prijs 9.65 per kwartaal, 3.25 per maand, 75 cent per week - Eindredactie van deze sportkrant: Frans Nypels en Michel van Gils. DINSDAG 20 APRIL 1965 Op de foto's hiernaast en hieronder zijn twee momenten in beeld ge bracht, die heel belang rijk waren. Hiernaast een dramatisch ogenblik uit de strijd Sparta- DWS. De Rotterdam mers maken voor de tweede keer gelijk. Ter wijl DWS-doelman Jong bloed verslagen op de grond ligt, dansen de Spartanen van vreugde. Op de foto onder: Feijenoords openings treffer. De maker van die treffer, Henk Groot rent juichend weg. Ajax' doelwachter Hoogerman durft niet om te zien mt Voor vervolg zie volgende pagina kol. 7 (door MICHEL VAN GILS) AMSTERDAM, 20 april - Al leen de allersterksten worden kampioen, zoals ze het zelf wil- Feijenoord is zo'n onaantast- kore grootmacht, die zonder veel vertoon van opwinding zijn grote slag een weekje uitstelt om zich Hiet in den vreemde maar in de overrompelende sfeer van de eigen arena te laten bejubelen. Ja, alleen de allersterksten heb ben de ijzeren wil om genoegen te nemen met een gelijk spel en de „vijand" de eer te gunnen van een gedeeltelijke triomf. Er is op offering voor nodig om vuiig en thousiaste strijders in het dwang buis van een defensieve tactiek te dwingen en zo de wildkoken- de climax van een enerverend voetbaljaar nog enkele dagen te gen te houden. Feijenoord, de ze kere kampioen, deed dat gisteren allemaal. Het wilde een gelijk spel en het kreeg het ook. Daar om was er blijdschap in de har ten van de spelers en in de harten van hen, die het stoutmoedige gokje hadden gewaagd. Slechts heel even had de zo rijkelijk op- wellende vreugde moeten wijken voor een angstige onzekerheid, die dieper knaagde dan men wel wilde toegeven. Dat was toen Sparta de ongerijmde vermetel heid opbracht om met DWS ge lijk te komen. Ja even, heel even, had Feijenoord zich niet zo op z n gemak gevoeld. En ach, hoe be grijpelijk was dat. Een kampioen schap verover je tenslotte zelf, dat laat je je niet cadeau geven, zeker niet door een plaatselijk rivaal. Ge lukkig duurde de angst slechts kort, slechts kort waren de Feijen- oorders „angry young men". Daar na begonnen de klokken jubelend te luiden, de voetbalgoden had den beslist: Feijenoord wordt kampioen in de eigen „kuip". JU 1 U' - l f V 5» f :.3: f A mm. 'v •- J mIlls i - 34 17 en 19-4-'65 t T i L" (door TON VAN DER SANDE) levreden wers op Spangen. Plezierig, aardig en sportief, ja dat was de wedstrijd Sparta D.W.S.die moest beslissen of Feijen oord deze week of de volgende kam pioen zou worden. Andere pretenties had deze ontmoeting niet, of het moest zijn dat de Rotterdammers nog een puntje wilden vergaren voor 'n plaatsje Voor vervolg zie volgende pagina kol. 1 NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT (door LEX MULLER) AMSTERDAM, 20 april En toen brak de slopende tijd van wachten voor Feijenoord aan. Een nerveuze periode van mateloze spanning, wel 30 martelende minuten lang. Pas daarna zou het grote nieuws uit het eigen Rotterdam bekend zijn. Pas daarna kon de uitslag van Sparta DWS uit de transistor te voorschijn knetteren. Eerder wisten Kiebooms golden boys niet of het deze zondag al een jubelend feest zou worden. Nog 29 minuien, maar wie likke- baarde er al bij de gedachte aan bruisende champagne? Nag 20 minuten: Feijenoord mij merde over de komende zondag, over het beslissende duel in de vertrouw de, ongetwijfeld stampvolle kuip te gen GVAV. Alleen op die heilig ver klaarde grond wensen de sterren uit Rotterdam hun immense aanhang een dolle, 'dwaze avond te bezorgen, scheen een ieder zoetjesaan te gaan denken. De naar zinvolle uitspraken speurende journalisten klampten doelman Pieters Graafland vol hoop aan. De buit was bepaald niet over vloedig en zeker niet honger stillend. Want Pieters Graafland vertelde heel nuchter dat hij de via de lat omhoog tollende bal verkeerd had beoordeeld en alleen daarom had misgetast, waardoor Sjakie Swart in een ge stroomlijnde beweging kon raak knikken. De massa had Pieters Graafland vergevensgezind de zon COEN MOULIJN t»A» QCTTliSt* —'.'M FEIJENOORD IN KUIP KAMPIOEN FIET KEIZER .bejubeld. De strijd is gestreden. Volgende week heeft de stadionclub slechts één puntje nodig om de kroon op zijn werk te zetten. GVAV is de tegenstander, een ploeg die weliswaar nog niet helemaal veilig is, maar toch wel niet zo onver standig zal zijn om een mensenzee van 60.000 zielen tegen zich in te nemen. Volgende week wacht Rotterdam dus een daverend kampioensfeest van „zijn" Feijenoord, dat gisteren zo tactisch ge lijkspeelde. Tactisch inderdaad. De stadionclub had niet alleen zijn zinnen gezet op een gelijk spel, omdat het 't zelf zo goed uitkwam, maar ook omdat Ajax dat ene puntje zo best kon ge bruiken. Feijenoord wist dat de Am sterdammers met een „broederlijke verdeling van de winst" heel tevreden zouden zijn. Dat maakte het gokje van een gelijk spel ook niet zo riskant. Ja, men wist wel wat men deed. Ook het stevig dichtmetselen van de verdedi ging verkleinde de kans op een misluk king. Een goede tactiek is tenslotte een goede tactiek. De dichtgemetselde defensie (met Guus Haak als vaste vierde man) is Feijenoord achteraf toch wel van pas gekomen. De aanval van Ajax was na melijk lang niet van stootkracht ont bloot Vooral de combinaties tussen, Tym (die enorm veel speelruimte kreeg) en Nuninga (heel goed op dreef) waren verrassend gevaarlijk. Natuurlijk ging het allemaal wel wat gemakkelij ker, omdat het tempo zo (vervelend) laag lag, maar daar profiteerden de Feijenoorders tenslotte ook van. Een speler, die in die oase van rust naar een bejubelde vorm toegroeide was Piet Keizer, die alom door de Rotter dammers werd geprezen. Eerlijk gezegd was het aanvalswerk van Ajax van hoger gehalte dan dat van Feijenoord In de Maasstedelijke voorhoede ont braken de souplesse en het raffinement, die men gewend is. De aanval leed on getwijfeld onder die sterk verdedigende tactiek (kanthalf Libregts bijvoorbeeld f %j> X -< 1 V- r- o MmmM 1 2 3 D.O.S.-M.V.V. Sparta-D.W.S. 2 N-A.C.-A.D.O. 3 H»racl»s-Go Ahead 4 Sittardia-Enschede Telstar-Fortuna '54 6 A)ai-F»ijenoord G.V.A.V.-P.S.V. Excelsior-Volewijck Vol»ndam-Will»m II V»lox-Elinkwijk Helmondia 'S5-DFC Roda JC-Xerxe» 7 T 10 11 12 113 D.H.C.-Alkmaar MM» 90 O m 14 Ensch. Boys-V.V.V. 15 DEN HAAG, 'ZO april. Het aantal deelnemers aan de Sporttoto van het afgelopen Paasweekeinde bedroeg 647.682. De inleg was 937.758. Aan prijzen kwant beschikbaar 309.460. Voor de eerst» prijs 170.200 kwamen nog geen mei- dingen binnen. V .:>v: u Voor de tweede prjjs van 92.840 wa- ren vijf kandidaten en voor de derd» ÏLV" prijs 46.420 meldden zich 40 gclukkl- is van zijn viermansverdediging nau welijks „los" geweest), maar dat ver klaart natuurlijk nog niet, waarom er zo matig gecombineerd en zo slecht af gegeven werd. We willen hier niemand speciaal voor aankijken, alleen geloven j we dat Coen Moulijn toch wel heel erg j gemist werd. Feijenoords aanval is in ieder geval voor de hechte Ajax-defensie niet vaak gevaarlijk geweest. Natuurlijk kreeg het wel aardige kansen, maar ach men toonde over het algemeen geen haast om die te benutten. Zelfs Feijenoords openingstreffer (na 22 minuten spelen in de tweede helft gemaakt) leek ons niet eens zó gewild. Aarzelde Groot In eerste instantie om te schieten, toen Bergholtz hem de bal zo mooi voor de 1 voeten schoof of was dat verbeelding? Het zal wel, in ieder geval was de vreugde oprecht. Zelfs Pieters Graaf land rende helemaal naar voren om de „doeltreffende" Groot te omhelzen. Feijenoord heeft niet lang voor ge staan. slechts zes minuten. Toen speel de de zon (ja, die was er gisteren ook) Pieters Graafland parten en toen kon Swart, na eerst de bal tegen die lat te hebben geschopt, zijn geluk nog eens proberen met een kopbal. Die ging er m en het was 11. Sparta-D.W.S: plezierig, aardig, sportief duel Iedereen is na die tijd echt tevreden geweest. Een gelijk spel was het im mers, wat zowel Feijenoord als Ajax begeerde. En ieder legde zich bij het „onvermijdelijke" neer: Feijenoord wordt kampioen in eigen huis. ROTTERDAM, 20 april ,,'n Plezie rig aardig en sportief duel," aldus karakteriseerde Henk Solleveld topper nummer-twee in de eredivisie. Daarmee was de voorzitter van D.W.S. de tolk van het gehele bestuur van Sparta, zijn eigen secondanten, scheidsrechter Leo X I Horn en velen van de 28.000 toeschou- bij het viertal intertotoïsten. Die plaats heeft Sparta nu wel verdiend, al moet het bedenken dat men met plezier, wat aardigheid en sportiviteit niet ver zal komen tegen de buitenlandse clubs. En voor goed voetbal in het algemeen komt wel wat anders kijken. Trouwens, een beetje spanning valt ook niet te ontberen. En dat laatste misten we gis teren vooral vóór rust op Spangen. In de eerste helft bleef het overigens vrij behoorlijk voetbal tot het midden veld beperkt. Daarom ontbrak in die periode ook alle sfeer, ondanks de 28.000 toeschouwers op de tribunes, Iets wat voor Sparta dit seizoen een grote luxe is, want het gemiddelde schom melde rond d» tienduizend man. Tot aan de tweede helft werd er dan ook niet het hardst gejuicht voor Sparta of D.W.S., neen, de toeschouwers bruiden tijdens de rust voor het eerste doel punt van Feijenoord in Amsterdam Een op doelpunten, of tenminste op sensatie belust Spangen beleefde dus een saaie eerste helft. Dat is geheel de schuld van de beide aanvalslinies. Want achter de Rotterdamse voorwaartsen zwoegde Tinus Bosselaar als een paard, terwijl Vonhof de Amsterdamse aanval lers aan het werk probeerde te zetten. Maar van de beide voorhoeden ging niet veel uit, waardoor het echte voet bal zich uitsluitend op het middenveld afspeelde. „Doordouwer" Lazeroms, die ditmaal zijn shirtnummer „zes" had in geruild voor de „vijf" van Eykenbroek. had niet al te veel moeite met reus Temming en Tonny Kemper weerstond Burgers of Lenz vrij gemakkelijk. Slechts Geurtsen kreeg nog al eens „vrij spel" van de ietwat zenuwachtige Hans Eykenbroek. Maar tegenover de vrije vogel Geurtsen had Sparta Cor Adelaar, die meermalen rechtsachter Flinkevleugel links en rechts liet lig gen, de kwikzilverige Van Miert en dan

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11