Jaap de Muinck neemt afscheid van Zandvoortmeeuwen tegen boom Aöeecla Haarlem Schoolvoetbal rolt door MET TAMBOERIJNEN ROND DE BAVO Drieduizend jongeren vieren in Haarlem eeuwfeest van het Leger des Heils Massa-demonstratie f Verloving s-ziis srss.-ssf pgs. BROMFIETSER Parkeerplaats Keukenhof werd modderpoel L. Schutte opende tentoonstelling van K.Z.O.D. evinj BAR SLECHT WEER MAAR eekeinde met veel inbraken in winkels JEUGDIGE VANDALEN AANGEHOUDEN BP Monsterzege Vondelschool Mariaschool in Zandvoort stelt teleur Gemeente koopt „bouwput" van Kees Verwev St.-Jozef school in Heemstede kanshebber Vlam in de pan van n tcuws Na 38 jaar Verkeersongevallen in Zandvöort Man valt van ladder In Van Looymuseum Haarlem Jongetje (3) bij oversteken gewond DINSDAG 20 APRIL 1965 PAGINA 3 Films Muziek Toneel Diversen 1 entoonstellingen Prins Bernhard heeft zich bij zijn terugkeer uit de V.S. nogal vrolijk gemaakt met de geruchten over een °P handen zijnde verloving van prin ses Beatrix. Wij vinden dit een tikje vreemd. Wij menen dat de manier Vaarop de beide vorige verlovingen door Soestdijk zijn aangepakt, weinig reden geven tot grote vrolijkheid. Beide keren heeft de voorlichting van de zijde van het hof gefaald en is een vreemd nummertje paniekvoetbal ^eggegeven om het Nederlandse volk alsnog van deze heugelijke gebeurte nissen op de hoogte te stellen. Wan neer nu blijkt, dat de Nederlandse pers ietwat wantrouwig geworden is over de wijze van voorlichting door het n°f, is dit niet iets om vrolijk over te worden. Het stemt eerder tot na denken, menen wij. ZAND VOORT, 20 april. De 50-ja- r'ge voetballer Jaap de Muinck heeft Zondagmiddag officieel afscheid geno- nien van de voetbalsport, na deze ruim 38 beoefend te hebben. Hij was dit seizoen in Zandvoortmeeu wen 10 nog een zeer actief speler en oielp mede aan het ongeslagen kampi oenschap, want ook de laatste ontmoe ting tegen Onze Gezellen 8 werd een 3-2- overwinning. Hij speelde eerst in „Zand- voort" later in ,,De Zeemeeuwen en na dé fusie in Zandvoortmeeuwen, Waarin hij vele jaren de centrale aandenken bloemen en een diakijker Overhandigde. TLN'DvOORT, 20 april Tijdens het aasweekeinde gebeurden in Zandvoort Zeven verkeersongevallen. Zondagavond vl°gen op de hoek van de Westerpark- sti'aat en Hogeweg twee auto's tegen *'kaar. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Maandagmiddag reed door nog on bekende oorzaak de 31-jarige J. A. a. uit Haarlem op de Kostverloren- straat tegen een boom. De man werd met een hersenschudding en smjwon- den in het gelaat naar het Grote Gasthuis in Haarlem overgebracht. Zjjn bromfiets werd beschadigd. De overige aanrijdingen bezorgden al le voertuigen schade. ZANDVOORT, 20 april. Toen de 26-jarige H.S. uit Zandvoort via een lad der van de eerste verdieping van pand Haltestraat 54 de straat wilde berei ken greep hij mis en verloor zijn even wicht waardoor hij een val van ruim drie meter maakte. Met verwondingen aan hoofd en benen werd de man per ambulance naar het Smt Elisabeth Gast huis in Haarlem overgebracht. Buitenlanders trotseerden hagel en regen voor een bezoek aan de bollenvelden V; De Haarlemse schilder, tevens lector aan de T.H. te Delft, L. H. H. Schutte, hield een kernachtig pleidooi voor de ouile traditionele schildersverenigingen toen hij in het Van Looymuseum een tentoonstelling opende van het 145 jaar oude „Kunst zij ons doel". Als een vereniging oud wil worden, moet zij zorgen levend te blijven; een vereniging die geen functie heeft wordt niet oud, aldus de heer Schutte. In heel het Europese tentoonstellingsleven vindt een jammerlijke nivellering plaats. Zon der partij te kiezen in de hedendaag se kunstpolitiek beslissend is alleen of de kunstuiting, modern of behou dend, van binnen uit waar is kan ik stellen dat in de tijd van directeur Baard sr. in het Stedelijk Museum nog verschil uitmaakte of men werk zag van een Brit of een Tsjech. Nu in onze tijd overal een zelfde internationale kunst, wordt gemaakt moet men naai de tentoonstelling van een oude vereni ging om nog eens wat anders te zien. Daarom ben ik zo blij deze mooie expo sitie in uw aandacht te kunnen aanbe velen, aldus de heer Schutte. De tentoonstelling van 14 leden van K.Z.O.D. duurt tot 24 mei. HILLEGOM, 20 april. Drommen bui tenlanders hebben tijdens de paasdagen de regen, kou en hagel getrotseerd om een blik te mogen werpen op de bloemen velden in de Bollenstreek. Nederlanders gaven voor het merendeel de voorkeur aan een plaatsje voor de haard. Het ge volg hiervan was dat de drukte meeviel en de politie de verkeersregeling makke lijk af kon. Grote opstoppingen hebben zich niet voorgedaan en ook ernstige on gevallen bleven achterwege. Een helicop ter hield een oogje in het zeil en maakte waar nodig de gronddienst op obstakels op de wegen attent. Alleen het verkeer rondom Keukenhof werd gehinderd door het feit dal de par keerterreinen onvoldoende waren gedrai neerd. Sommige gedeelten waren gede gradeerd tot ware modderpoelen. De meeste auto's hadden de grootste moeite met het verlaten van de parkeerplaatsen. Sommige auto's waren tot aan de assen in de modder gezakt of draaiden de wie Ien dol in de glibberige substantie. Twee maal moest er een tractor aan te pas ko men om de wagens los te trekken. In an dere gevallen konden zij met mankracht op het rechte pad worden gebracht. Aan dit modderballet werd provisorisch een einde gemaakt toen op de Tweede Faas dag enkele honderden metalen platen over het drassige terrein werden gelegd. Inmiddels hadden de politieautoriteiten de grootste moeite om het ter plaatse ge stagneerde verkeer op gang te houden. Van vrijdag tot en met maandag heb ben niettemin rond 140.000 mensen een bezoek aan de Keukenhof gebracht. „Dat is een bevredigend aantal," vond de heer Van Aken, administrateur van de Keu. kenhof, „maar de meeste buitenlanders die toch in Nederland zijn maken over het algemeen van de mogelijkheid ge bruik om de bloemententoonstelling te bezoeken om hun trip door Nederland af te ronden." Vooral tijdens de eerste Paasdag was het quantum bezoekers re delijk. De VVV's in de Bollenstreek hebben hun handen vol gehad met 't verwerken van de toeristenstroom. Sommige bu reaus hielden hun deuren tot na midder nacht open om de vreemdeling ten dien ste te zijn. In Hillegom werden ongeveer 1200 mensen via het VW-kantoor naar een particulier adres verwezen. Men kwam op een gegeven moment zo krap in overnachtingsadressen te zitten, dat men de hulp van de politie inriep. Met een geluidswagen deed deze een beroep op de gastvrijheid van de plaatselijke be volking. Aldus werden nog honderd men sen aan onderdak geholpen. Noordwijkerhout had geen enkele moeite met de onderbr enging, omdat de ze plaats het gehele zomerseizoen druk door vreemdelingen wordt bezocht, waar door het aantal verhuurders relatief veel groter is. Zevenhonderd vreemdelingen legden hun moede hoofd in Noordwijker hout te ruste in particuliere woningen. Het VVV had daarmee nog een marge van honderd slaapplaatsen. De districtscommandant van de Rijks politie, groep Leiden, drs. Van der Meu- len toonde zich tevreden over de gang van zaken in het afgelopen paasweek einde. Een knelpunt vormde naar zijn mening de Hyacinthenlaan in Hillegom. BLOEMVERZORGING Vanavond, dinsdag 20 april, is er in het jeugdhuis aan de Donkerelaan een bijeenkomst van de afdeling Bloemendaal van Tuin bouw en Plantkunde. Het bestuurslid, de heer- J. H. Barnhoorn, spreekt op deze voorlichtingsavond over „Plaatsing beplanting, en verzorging van bloem bakken aan muren en balkons". Aan de hand van lichtbeelden zal het bespro kene worden verduidelijkt. Tevens zal het kweken van éénjarige zaadplanten worden bespraken. CINEMA PALACE: 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld, 14 jaar, 2 en 8 uur. FRANS HALS: IJscotoeristen, a.l. 7, 9.15 u. LIDO: Kissin Cousins, a.l. 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: Vreemde bedgezellen, 14 j., 2, 7, 9-15 uur. REMBRANDTAngélique. 18 jr., 2, 7, 9.15. De jongen uit het Wilde Westen, a.l. Elke morgen 1.30 uur. Roxy, t/m woensdag: Met de drie Stooges de wereld rond, alle leeftijden. 2-30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Het dagboek van een kamer meisje, volw. 2.15, 7, 9.15 uur De Robinsons op een verloren en onbe woond eiland, elke morgen 10.30 uur. SlINERVA, t/m woensdag: Veel liefs uit Moskou. 18 jaar. 8.15 uur. Woensdagmidd. 2.30 uur: Dik Trom en het circus, alle leeftijden. Dinsdag 20 april. Grote of St. Bavokerk, 8-9 uur: Orgel bespeling door Klaas Bolt. Woensdag 21 april. rta^?n^ertgebouvv' 8 uur: Concert door het u«meskoor „Haarlem" o.l.v. Mej. W. Eldik. Dinsdag 20 april. Stadsschouwburg, 8 uur: Ned. Comedie Heai„"°ïïzien m wrok" van John Osborne, ■^egie: Hans Boswinkel. Woensdag 21 april Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Comedie KpJiJ' ïïzlen in wrok" van John Osborne "egie Hans Boswinkel. Dinsdag 20 april. Tmnh!?gehuis' 8 uur: Kon- Ned- Mij voor sïb en Plantkunde. De heer c. v. d en ande;„SPifi °Je\ "Balkonversieringen urnen ed kleine beplantingen in bakken, l«m«nSGia","'use"mwerken uit de Haar- schooi van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collee ie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 tot 5 uur Zondags van I tot 5 uur Bijzondere avondopenstelling van 10 april t.m. 16 mei elke avond van 8.30-10.30. Bloe men, kaarslicht, oude muziek. Tevens gele genheid tot bezichtigen van de tentoonstel ling poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter t.m. 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mansportret door Frans Hals. Teylers Muse m: Schilderij i9e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, i8e t/m 1 eeuw. Fos "len en Natu rkundiee instrumenten. Ge- onend op werkdagen, behalvmaandag van II 3 uur. Eerste -ondag van de maand van 1 3 t-ir. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze ..unstschildenjen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10^12.30 en 1.30-5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uut. Bisschoppelijk Museum: Tentoonstelling van de Limburgs» kunstenaar 'éne Eggen (t/m 25 april). Woonhuis Jaco us van Looy, KI. Hout weg 103 Het vo rmallge o nliuts v.tn de schllder-schrij ver Jacobus «n^Ge opend don :er tag. van 10 - 12.30 en 13.30 - 17 uur Zon- en feestdagen van - 5 uur Vishal: Exmsitio van poppen, van Ma ja Alexander en T>udv de Ruytei (t/m 2d april) Keukenhof. Llsse: Openluchuentooustel- ilng van voorjaars- en zomerbloemen. Dag geopend van uur tot zonsondergang (t/m medio n d). in 't Goede Hu.Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag van 9 12.30 en van 1.30 5 uur Zondag 1—5 uur Waagtaveerne: Kunst zij ons doel; ten toonstelling van aquarellen, schilderijen en tekeningen van Jan Loots. Geopend van 2- 5 uur t.m. 26 april. Linnacushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9-18 uur t.m. oktober. BadhoevedorpHaarlemmermeerlceum; tentoonstelling „Wow-Ipitsj". Geopend: da. 8-22 uur. Za. 2.30-6 uur. Zo. 2.30-6 en 8-22 u. Museum Van Looy: Groepstentoonstelling. Geopend van 10—5 uur. Zondag 2—5 uur. t/m 24 april. Op deze weg- stonden vooral op de eerste Paasdag de auto's vaak in lange files. De druk op deze plaats werd nog ver zwaard door het feit dat de provinciale duinweg die via De Zilk van Haarlem naar Noordwijkerhout loopt gedeeltelijk was afgesloten. Ter plaatse van het café De Ruigenhoek werd het verkeer omge leid. Grotere moeilijkheden werden voor komen doordat de ANWB, op verzoek van de politie in zijn bollenroute de duin weg niet had opgenomen. Ook het weer was indirect van grote invloed op de verkeersveiligheid. Immers, nu besloten vele buitenlanders al op de eerste dag van hun bezoek aan Nederland de bum per maar weer huiswaarts te richten. Hierdoor had de aftocht gespreid plaats Voor Haarlem is de drukte evenmin een groot probleem geweest. Daar heb ben bij de plaatselijke VVV ruim 2.000 toeristen onderdak' gevraagd. Om pre cies te zijn 100!) Duitsers, 557 Fransen, 121 Soandinaviërs, 103 Amerikanen, 60 Britten en een klein aantal Belgen en Zwitsers. De hotels en pensions waren alle reeds volgeboekt, zodat voor deze mensen gebruik gemaakt moest worden van de particuliere adressen, waarvan reeds in januari een lijst was aangelegd. Van deze 1160 adressen bleken al ruim 600 volgeboekt met gasten van vorige jaren. De Haarlemse VVV kwam dus voor een speurtocht naar 1200 bedden te staan. Het is allemaal gelukt. Dank zij ook de televisie, die onverwacht hulp bood door een oproep om bedden uit te zenden voor een aantal steden. Haarlem werd wel niet met name genoemd, maai de oproep had toch een flink aantal aan biedingen in Haarlem tot resultaat. Natuurlijk was het onderbrengen van de vele gasten een zaak van ijver, impro visatie en inschikkelijkheid. Een beetje komisch doet dan ook de rol van de tou rist aan die zaterdagavond, na heel wat kwartiertjes in de rij bij het VVV ge staan te hebben, de juffrouw achter de balie, toen het zijn beurt was, een lijst van hotels voorlegde met de vraag welk hotel de juffrouw hem wel aanbeval. Hij was erg verbaasd toen hem werd mee gedeeld dat hij erg blij moest zijn wan neer hij die nacht bij particulieren nog een slaapplaats kon vinden. Het Frans Halsmuseum heeft een re cord aantal bezoekers genoteerd. Goede Vrijdag, Paaszaterdag en de twee Paas dagen zijn ruim 4000 mensen letterlijk op de lichtjes afgekomen, want natuur lijk was de avondopenstelling met kaars verlichting een bijzondere attractie. HAARLEM, 20 april Zondagmor gen omstreeks half elf is liet driejarig jongetje Erik K. in de Berkheijdestraat spelenderwijs tussen stilstaande auto's de rijbaan opgelopen en aangereden. De jongen werd met verwondingen aan zijn linkerbeen opgenomen in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. (Advertentie) ömMÖtSll voor tijdelijke steno-typistes HAARLEM, KlncUrftutofogal 44 Telefoon <02500)-18342 HAARLEM, 20 april In het paas weekeinde hebben verscheidene win kels in Haarlem ongewenst bezoek van inbrekers gehad. De laders hadden het in de eerste plaats voorzien op gekl. In een geval werd een beren- fiets vermist. In de nacht van donder dag op vrijdag werd ingebroken in een winkel in het Julianapark. De winkel deur werd geforceerd. Uit de winkel- kassa verdween wat kleingeld en uit een trommel uit de eerste etage drie honderd gulden, honderdvijftig gulden uit het spaarbankboekje en enig bui tenlands geld uit een geldkistje. In de nacht van vrijdag op zaterdag verschafte een onbekende zich via een achterpoort toegang tot een automatiek in de Grote Houtstraat. Om naar bin nen te komen werden uit een deur eni ge planken gebroken. Hier wordt niets vermist. In dezelfde nacht is uit het sousterrain in het Beatrixplantsoen een herenfiets gestolen. De toegangsdeur werd geforceerd. Een 69-jarige vrouw is aangehouden en ingesloten wegens winkeldiefstal. De bejaarde vrouw bleek thuis een voorraad gestolen levensmiddelen ter waarde van 100,te hebben. Op Eerste Paasdag is ingebroken in een slagerij aan de Iepenstraat. De dief is binnengekomen via een boven licht. Vermist worden 100,en een gouden damespolshorloge. Omstreeks vier uur in de nacht zag de vrouw des huizes een vreemde man in haar slaapkamer. Zij gilde, haar man werd wakker en de inbreker nam snel de be nen. In dezelfde nacht werd ook een bezoek gebracht aan een winkel op het Soendapïein. De dader verschafte zich toegang via een twee meter hoge muur en het forceren van een raam. 'De buit bedroeg omstreeks 50,Eveneens is ingebroken in een kruidenierswinkel aan de Amsterdamstraat. De inbreker is via het dakraam binnengekomen. Er wordt niets vermist. ZANDVOORT. 20 april De Zand- voortse politie heeft acht jongens aan gehouden, die ervan worden verdacht enige weken geleden een groot aantal ruiten van de r.k. noodkerk aan de Linnaeusstraat te hebben ingegooid. Naar de politie met nadruk verzekerde hebben de jongens geen deel gehad aan de besemuring met leuzen van de grote katholike kerk. HAARLEM, 20 april Drieduizend jeugdleden van het Leger des Heils hebben gisteren Tweede Paasdag in Haarlem het eeuwfeest van hun door William Booth gestichte internationale organisatie gevierd. Met hun rinkelen de tamboerijnen zijn ze door de stad getrokken; naar de verschillende za len, waarin bijeenkomsten werden ge houden en tijdens de „vossenjacht". Met autobussen stroomden de deelne mers uit alle delen van het land al vroeg de Bavostad binnen. Om negen uur 's morgens reeds verzamelden zij zich op de Grote Markt, waar com mandant W. F. Palstra en zijn echtge note en de chef-secretaris kolonel Van Dalen ter begroeting aanwezig waren. In het Concertgebouw en in de thea ters Rembrandt en Cinema Palace wer den daarna bijeenkomsten gehouden waar werd gezongen, een Paasspel werd opgevoerd en een Zwitserse groep optrad. In „Groenendaal" werd de lunch gebruikt. 's Middags verspreidden de deelne mers zich over de verschillende wijken van Haarlem voor een vossenjacht. Honderd personen met een speciaal kenmerk fungeerden als „vossen" en op hen maakte het „Heilsleger" jacht. Dat het niet gemakkelijk was de „vos sen" te vinden, kunnen de veie Haar lemmers, die zich van geen kwaad be wust plotseling door „jagers" omringd zagen omdat zij voldeden aan een van de opgegeven kenmerken beamen. In het Openluchttheater te Bloemen daal werd het „Eeuwfeest Jeugd Ju bel" besloten met het optreden van groepen uit verschillende plaatsen. Dat werd een hartverwarmend schouwspel, dat de deelnemers de koude deed ver geten. „We zijn al blij dat het droog is gebleven", zei ons een van de organise toren. HAARLEM, 20 april Onder on gunstige weersomstandigheden is zater dag het Haarlemse schoolvoetbaltoernooi voortgezet. Het gure weer was vermoe delijk de oorzaak van de geringe publieke belangstelling voor de wed strijden. Een uitzondering daarop vorm de de St. Josephschool uit Bloemendaal, die een grote aanhang had meegenomen. En het resultaat was ernaar. De Joseph school won maar liefst met 91 van de Linnaeussehool. Een andere monsteroverwinning boek te de Vondelschool, die met 130 de Marnixschool aan de zegekar bond en rechtstreeks op de finale in de verlie zersronde van de afdeling E afstevent. In de afdeling C werden ruime over winningen geboekt door de St. Henricus u.l.o. <81 op Grafische School) en Triniteitslyceum (70 op de r.k: u.l.o.- oost. Zoals elk jaar is de opkomst van de spelers in de verliezersronde afdeling D heel slecht. Voor de Triniteitsploeg VI was er ook nu geen tegenstander: St. Jeroen u.l.o. liet verstek gaan. LTS V en Bronstel u.l.o. II kwamen beide onvolledig op. Van één team was er slechts één speler; van het andere team zeven. Verliezersronde afdeling E: Aeneas Mackayschool WBomwaterschool 11; Schoolver. A'hou BentielaParkwijk- sch. 1—11; St. Antoniussch. (Haarlem) Florasch. 52; Dl'. Alfons Ariënsch. Jan Gijzensch. 14; J. P. Coenschool R.-K. Ópl.sch. Nw. Gracht 41; Beatrix- schoolTitus Brandsmaschool 3—1; Dr Barnicksch.Dr. A. Kuypersch. 1—2; St. Josephsch. (B'daal)Linnaeusseh. 91; Pr. Hendriksch.—Kon. Wilhelminasch. 07; Jul. v. Stolbergsch.Paus Joannes- school 0—3: Chr. LOMsch. De Poort 130; Ch. de Bourbonsch.Fuhrhopsch. 90; Com. Houtmansch.Rijksleersch. 50; Haarl. Montessorisch.Tetterode- school 03; Chr. LO Msch. De Poort Chr. l.o. school Bl'daal W 11 Afdeling C: St. Jeroen ulo IMarn. v. St. Aldeg Lyc. I 21; Chr. Dreef u.l.o ISt. Jozef u.l.o I 30; Triniteits- lyc. II—St. Jeroen u.l.o II 0—1; St. Hen ricus u.l.o. IGrafische School 81; RK u.l.o Oost ITriniteitslyc. 07. Afdeling D verl.ronde: Louise de Col. sch. IILorentslyc. IV 18 RK Detail- hand.sch. III—KI. de Vries u.l.o III 3—2; Triniteitslyc. VISt. Jeroen u.l.o VI 50 (regl.); Triniteitslyc. V—St. Henricus u.l.o III 2—1; RK Centr. vglo III—Trini teitslyc. IV 010; RK LTS IVTrini teitslyc. III 8—7; K. v. Manderlyc. I— Chr. Dreef u.l.o. II 31. Afdeling D winn. ronde: Centr. School 1St. Henricus u.l.o. I 2—3: St. Rafaëi vglo II W—Marn. v. St. Aldeglyc. II 11; St. Jeroen u.l.o IVRK u.l.o Oost IX 40; RK LTS V—Lorentslyc. III 2—1: Dr. W. J. O. Eldensch. II—Grafisch School W 0—0; St. Jeroen u.l.o V—RK Centr. vglo II 2—4; St. Jozef u.l.o. II— Coomhertlyc. II 21; Chr. u.l.o Zand voort II—Hartenlust u.l.o. II 0—5; Wim Gertenbach u.l.o. II—Mendelcollege III 7—1. ZANDVOORT, 18 april Op de velden van Zandvoortmeeuwen aan de Vondellaan werd zaterdagmorgen de eerste ronde van het Zandvoortse schoolvoetbaltoernooi gehouden. Een be paalde favoriet is daarbij nog niet op het voorplan getreden. Van krachtsver schil was dan ook vrijwel geen sprake en alleen de Mariaschool stelde met twee ruime nederlagen enigszins teleur. Vier van de zes schoolvoetbalwed- strijden in Zandvoort leverden een gelijkspel op. Alleen de H. Schaftschool en K. Doormanschool konden het tot overwinningen brengen en zegevierden allebei met scores va 40 en 50 over de Mariaschool. De uitslagen waren: H. Schaftschool Mariaschool 40; Van Eeghenschool HAARLEM, 20 april Het gemeen tebestuur van Haarlem heelt bij gele genheid van de vijfenzestigste verjaar dag van de Haarlemse kunstenaar Rees Verwey diens schilderij „Bouwput" uit 1923 aangekocht. Het schilderij wordt momenteel geëxposeerd in de Vishal en is bestemd om te worden geplaatst in het Frans Halsmuseum. K. Doormanschool 11: Wilhelmina- K. Doormanschool 11; Wilhelminasch. Julianaschool 11; H. Schaftschool Van Eeghenschool 00: Mariaschool K. Doormanschool 05; Wilhelminasch. Plesmanschool 11. Het toernooi wordt woensdagmorgen voortgezet met de wedstrijden Maria schoolVan Eeghenschool. Julianaschool Plesmanschool en H. SchaftschoolK. Doormanschool. Daarna strijden de poulewinnaars in de finale om de eerste prijs. HEEMSTEDE, 20 april Door een overwinning van 60 op het team van de Voor wegschool, hebben de jongen» van de St. Jozefschool zich vrijwel ze ker geklasseerd voor een plaats in de finale van het Heemsteedse schoolvoet- bal-toernooi. Slechts ingeval zij vandaag met grote cijfers zouden verliezen van de Nic. Beetssehool en de Crayenester- school een „monsteroverwinning" be haalt op de Voorwegschool kan het beeld voor de eindstrijd nog veranderd wor den. Het is echier niet aan te nemen dat er een dergelijke verrassing zal val len. De Heemsteedse scholieren hadden op de tweede toernooidag te kampen met een zware storm, die het spel hier en daar wellicht aanmerkelijk heeft beïn vloed. Met de sterke wind in de rug kon de ploeg van de St. Jozefschool al spoedig bogen op een kleine voorsprong, die later uitgroeide tot een 60 over winning. De Voorwegschool streed met inzet van alle voetbalwapens, maar slaagde er niet in een tegenpunt te sco ren. De fel aangemoedigde Crayenester- scholieren kwamen tegen de Nic. Beets sehool met een 51 zege uit de bus, maar toch moest hier heel hard voor worden gewerkt. De jongens van Nic. Beets hoopten zich samen voor hun veste en aanvankelijk leverde dat suc ces op. Nadat de „kraaien" de juiste weg naar het doel echter hadden ge vonden, was er tenslotte geen houden meer aan. Heel wat meer spanning was er in de wedstrijden van poule B. Vooral bij het duel tussen de Jacoba- school en St. Aloysiussschool ging het er spannend aan toe. De op papier ster kere St. Jacoba heeft zowat de gehele wedstrijd tegen een 10 achterstand aangekeken. Een fel slotoffensief redde de jongens van de Lanckhorstlaan bij het scheiden van de markt van de ne derlaag. Ofschoon de Bosch en Hoven- school evenals op de eerste toernooi dag met negen man binnen de lijnen verscheen, werd toch een 10 zege be haald op de Dreefschool. De uitslagen luiden: poule A. Voor- wegsch.-St. Jozefsch. 06. Nic. Beets- school-Crayenestersch. 15. Poule B. Dreefsch.-Bosch en Hovensch. 01, Ja- cobasch.-St. Aloysiussch. 1—1. HAARLEM, 20 april Zaterdag middag even voor half twee heeft een 19-jarige zoon des huizes bij het patates frites bakken in de Ruysdaelstraat een brandje veroorzaakt. Toen de jongeman even in de huiskamer was, sloeg de vlam in de pan. Teruggekomen in de keuken, zak hij dat de gordijnen in brand stonden. Hij gooide de brandende pan naar buiten en doofde het vuur met enige emmers water. De brand weer hoefde niet handelend op te treden. Een blikken doos, waarin de moeder van de jongeman geld bewaarde, kreeg eveneens van het vuur te Ijjden. Een bedrag van ongeveer duizend gulden werd gedeeltelijk verkoold. GEEN SPREEKUUR De wethou ders W. C. Bakker, W. F. Happé, A. van der Veldt, P. Voskuilen zullen deze week geen spreekuur houden. Burge meester Cremers zal deze week niet op donderdag, maar op vrijdag om half elf spreekuur houden. PAASCOMPETITIE De heer T. J. Reus is winnaar geworden van de Paascompetitie van de katholieke kla- verjasvereniging Bloemendaal. Het is een spannende strijd geworden. Op de tweede plaats eindigde mevrouw Teeu- wen-Oudshoorn en derde werd mevrouw Opdam-Janse. BUURTVERENIGING De buurt vereniging Bloemendaal houdt op woens dag 28 april haar jaarvergadering in het jeugdhuis aan de Donkerelaan. De bijeenkomst, die om acht uur begint, omvat de gebruikelijke agendapunten, de benoeming van een secretaris en een filmvoorstelling „Tanze mit mir in den Morgen". EXCURSIE. De Nederiandsche maatschappij voor nijverheid en han del, departement Haarlem, houdt vrij dag 7 mei de gecombineerde excursie met ledenvergadering. Dit jaar wordt een bezoek gebracht aan de papierfa brieken Van Gelder te Velsen. Nagekomen familieberichten Met grote droefheid geven wij U kennis, dat na een langdurige ziekte, voor ons nog geheel onverwachts is overleden, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der Zieken, mijn lieve man, vader, behuwdvader, grootvader, broer be- huwdbroer en oom CORNELIS THEODORUS DE GROOT in de leeftijd van 62 jaar. Echtgenoot van Cornelia Johanna de Klerk Wethouder van de gemeente Noordwijkerhout Noordwijkerhout, 20 april 1965 Kerkstraat 86. C. J. de Groot—de Klerk C. A. de Groot A. C. de Groot J. de GrootHelthuis M. C. Megensde Groot P. Megens Noordwijkerhout: Dordrecht: Sacramento, Californië Noordwij kerhout J. C. de Groot en verloofde Th. N. de Groot en verloofde C. M. de Groot en verloofde J. A. de Groot en verloofde en kleinkinderen. De plechtige H. Mis van Requiem zal worden op gedragen op vrijdag 23 april a.s. om 10 uur in de parochiekerk van St. Victor te Noordwijkerhout. waarna begrafenis op het parochiekerkhof. Rozenkransgebed 's avonds 8 uur aan het sterfhuis. Burgemeester en wethouders van Noordwijker hout geven met leedwezen kennis van het plotse ling overlijden van de heer C. TH. DE GROOT Wethouder-waarnemend burgemeester dezer gemeente. Zijn nagedachtenis zal bij allen, die met hem mochten samenwerken, in hoge ere blijven. P. M. M. van der Weijden. burgemeester J. P. de Jong, secretaris Noordwijkerhout, 20 april 1965.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3