een ram ma samen R. K.-vakvereniging in Bennehroek viert 60-jarigbestaan Verpleegtehuis met 120 bedden in Zandvoort «i im Schoolvoetbaltoernooi Spelers traden aan voor tweede winnaarsronde Monsterzege in Heemstede ANNEKE BEEKMAN GETROUWD RESTAURATIE MOLEN IN WEESP ÉWIk „Tot ons Genoegen viert derde lustrum Agenda voor Haarlem en omgeving AALSMEERSE PRAALWAGENS NAAR PARIJS? Ir. Van Zuilen houdt lezing over lucht verontreiniging s V m m Bevrijdingsfeest Nieuwe Brug Voor niet-bejaarde chronisch zieken Burgerlijke Stand Haarlem Schietwedstrijd De Vrijheid Uitslagen Water polopro gramma In Haarlems Gravenzaal WIELRIJDER EN BROMFIETSER AANGEREDEN KU STBRIGADES VERGADEREN Honkbal-afdeling bij Zandvoort Boys DIEFSTAL UIT TELEFOONCEL mmm «JmÈÊÊÊÈÊm FANFAREVOOR ZANDVOORTSE BEJAARDEN TEGEN SLORDIG TAALGEBRUIK WOENSDAG 21 APRIL 1965 PAGINA 2 De heer G. R. Assendelft is een van de weinige, nog in leven zijnde, op richters van de r.k.-Volksbond in Bennebroek. Hij brengt zijn levens avond door in Huize Sint Bavo in Heemstede. Het gelukkige echtpaar na de trouwplechtigheid. Mi Z:Z,;.AjZÜ S Itpilll i Anneke Beekman m gesprek met een van de dam.es Van Moorst Films Muziek Toneel T entoonstellingen Lisse Bennebroek IN oord wijk Leiden ^WVWWWWSAA/V\AA/«^VS^V\^^AAAAAAAAA^ BENNEBROEK. 21 april Zestig jaar geleden werd in Bennebroek een vereniging opgericht, die zich de Rooms- katholieke Volksbond noemde: wat ja ren later werd de naam Katholieke Ar beiders Beweging en sedert kort is het Nationaal Katholiek Vakverbond. Het zestigjarig bestaan van de af deling, nu dus bij de N.K.V. aangesloten, wordt op zondag 9 mei herdacht. Die morgen wordt óm half riegen be gonnen met een Hoogmis in de paro chiekerk, voor de leden en overleden leden van de plaatselijke afdeling. Daarop aansluitend wordt in het Ka tholiek Verenigingsgebouw aan de Schoollaan 24 een gemeenschappelijk ontbijt gehouden. Hierbij zullen enkele jubilarissen worden gehuldigd. Van drie uur tot half vijf recipieert. eveneens in het Verenigingsgebouw, het bestuur van de afdeling Bennebroek van de N.K.V. Des avonds volgt dan nog een feestavond. De plaatselijke toneel vereniging voert het blijspel op „Altijd zonneschijn". Een week later, op zon dag 16 mei, zullen de kinderen van de leden in het herdenkingsfeest worden betrokken. Voor hen is er een feest middag. waarbij tevens de kinderen van leden van de Katholieke Middenstands bond zullen worden uitgenodigd. Van ,de werkers van het eerste uur is nagenoeg niemand meer in leven. Een uitzondering hierop maakt de thans in Huize Bavo in Heemstede wonende heer G. R. Assendelft, die tot de op richters van de afdeling behoorde, van de leden zijn er zes, die de oude KrA.B. ruim een halve eeuw trouw zijn geble ven. Deze bijzonderheid zal niet onge merkt voorbij gaan. Het zestal zal op de herdenkingsavond worden gehuldigd. Over groei van de vereniging heeft men in Bennebroek nooit te klagen ge had. De samenwerking tussen bestuur onderling en van bestuur met de leden is altijd goed geweest. In de eerste ja ren van het bestaan was er slechts een onderafdeling, de r.-k. Landarbeiders- bond St. Deusdedit. Tegenwoordig zijn de bouwvakarbeiders, de metaal- en transportarbeiders eveneens aange sloten. Met de Katholieke Arbeiders Jonge ren begint de laatste tijd ook weer een goed kontakt te groeien. Jammer is het dat er voor vergaderingen veelal zo wei nig belangstelling van de leden is. Ook het comité, dat enorm veel werk heeft gehad met het voorbereiden en op verzoek van het bestuur veranderen van het oorspronkelijk opgestelde feest programma. betreurt die slapheid van de leden. Van de onderafdelingen noch van de leden ontving het uitvoerend co mité de geringste medewerking. Wie alsnog zijn medewerking wil ver lenen of een bijdrage voor de festivitei ten wil schenken kan zich wenden tot een der leden van het comité ter vie ring van het diamanten jubileum, de heer P. J. van Lierop, Schoollaan 42. ZANDVOORT, 21 april De Stich ting „Nieuw Unicum", die reeds een verpleeginrichting voor mannelijke chro nisch zieken exploiteert in Heemstede, wil thans in Zandvoort een verpleeg- en revalidatietehuis bouwen voor honderd twintig langdurige zieken en gehandi capten. Om de bouw voor te bereiden wil de Stichting 250.000,- lenen, tot welk bedrag zij het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland heeft verzocht ga rant te staan. GS stellen voor op dat verzoek in te gaan. De bouwplannen dateren reeds van 1962. In 1964 is een begroting opge maakt. De Provinciale Accountants dienst meent, dat eer tot uitvoering zal kunnen worden overgegaan de stichtingskosten het dubbele van die ra ming zullen bedragen. De nieuwbouwplannen zjjn ontworpen, omdat de huidige inrichting in Heemste de te klein wordt geacht en door haar beperkte behuizing niet aan alle kwali tatieve eisen kan voldoen. Evenals de inrichting in Heemstede zal het nieuwe tehuis worden bestemd voor hoofdzake lijk niet bejaarde ^chronisch zieken van alle gezindten uit alle Noordhollandse gemeenten. In het nieuwe tehuis zullen ook vrouwelijke patiënten worden opge nomen. BEVALLEN van een zoon: 15 april: E. Vinkesteijn-Nelissen, H. Meijer-van der Veen, W. Huijer-HopmanL. de Rui- ter-Schaap; 16 april: M. Molenaar- Overzier, W. Korving-Hovenier, C. Schaap-Vijn, M. Meijer-Linthout; 17 april: H. Alkemade-van den Bogert, J. Azier-Mens, M. Laros-Ariaans, M. van Giezen-Janssen. A. Schilpzand-Diepen- broek; 18 april: J. Sluijter-Uyterhoe- ven, S. Kerkman-Kraaymes, "J. van Deursen-van der Werf, J. van der Werff- Achten:; 19 april: J. van der Wurf- v<an IJselmuijden, H. Stuurman-van Staveren, S. Fransen-Koster, H. Nier- se-Klaver, M. van der Horst-van der Klaauw; 20 april: B. Smidt-te Winkel, C. Doeswijk-Spaargaren. Van een dochter: 15 april: I. Majjs- van Raam, C. Knape-van Wees, A. Mink-Klinkenberg, R. Boeree-Tuijn; 16 april: A. Schoute-v.an der Maesen, C. Punt-Bronder, M. Philippo-van Iperen, C. van Aalst-van Velzen, M. Beth-Ken- ter, B.. Kuypers-Oosterholt. R. Brune- kreef-Dobber: 17 april: M. Fernhout- Moolenaar, E. Wassink-van 't Huil, Ch. Geels-Bout; 18 april: H. van der Meer- Doeswij'k, T. van der Bijl-Talens, C. van Nieuwmegen-van der Wejjden; 19 april: H. Heijn-Engel. W. Exel-Maas- kant, W. Markus-Plessius20 april: M. Wytvliet-van Loon, M. Docter-Lang- hout. ONDERTROUWD: 20 april: P. Smits en A. van Wersch, F. van Dam en M. Hooglugt, A. van Lieshout en J. Heemskerk, G. Oskam en 3. Gijzeis, J. Rijssemus en C. Mazereeuw, Th. van Dartel en H. Warmerdam, J. Zeylema- ker en L. Engel, P. Geijsen en L. Mak- gurilla. C. Willemse en M.Bun. GEHUWD: 20 april: J. van der Wie- Ie en M. Divendal, D. Huizinga en B. Piets, F. Wagner en H. Haremaker. AALSMEER, 20 april Voorzitter H. P. Th. Kolk van de stichting „bloe mencorso Aalsmeer" is van mening dat een fusie tussen het Aalsmeerse bloe mencorso en dat van Rijnsburg veel voordelen zou bieden. Op die manier zou men jaarlijks een corso van bloem- kwekerijprodukten kunnen laten rijden. De corsovoorzitter deelde ook mee, dat er plannen bestaan om de Aalsmeerse praalwagenstoet op de Champs Elysées in Parijs te laten rijden. Er zijn al de nodige contacten in Frankrijk gelegd, zo verklaarde hij. Het Aalsmeerse corso zal op zater dag 4 september weer van het Noord- hollandse bloemendorp naar Amster dam trekken. Het is ditmaal geïnspi reerd op de Europese gedachte. Ver tegenwoordigsters van een twintigtal Europese landen zullen op de praalwa gens plaatsnemen in nationale kleder drachten. Elke wagen beeldt een be paald land uit. HEEMSTEDE, 20 april De afdeling Heemstede van de schietvereniging „De Vrijheid" was dit jaar aan de beurt voor het organiseren van de slotavond van de jaarlijkse streekschietwedstrij- den. De secretaris van deze afdeling, de heer P. Kiveron, die tevens lid van de wedstrijdcommissie was, maakte de uitslag bekend en reikte de prijzen uit. Het was het resultaat van een tijdens de winteimaanden tussen alle afdelin gen in het rayon Noordholland zuid .gehouden competitiewedstrijd. Hierin Nchoten de deelnemers zowel in een thuis- als in een uitwedstrijd. De schutter met het hoogste aantal punten uit de gehele wedstrijd was dit jaar de heer H. Schouw uit Haarlem. Hij ontving een persoonlijke medaille. Voor de tweede achtereenvolgende keer kwam de afdeling Amstelveen in het be zit van de wisselprijs. Bovendien werd een beker als blijvende herinnering, uit gereikt. De overige prijzen waren (her- innerings) medailles. De volledige uitslag luidde: 1. Am stelveen, 2665 pnt.; 2. Haarlem, 2498 pnt.; 3. Zandvoort, 2422 pnt.; 4. Amster dam, 3150 pnt.; 5. Heemstede, 2090 pnt.; 6. Diemen, 2003 pnt.; en 7. Generaal van Merlen, Haarlem, 1931 pnt. HAARLEM, 21 april. Gisteren is in het schoolvoetbaltoernooi een begin gemaakt met de tweede winaarsronde in de afdeling E. Hier won de Lorentz- school met 11-0, dus nog met twee doelpunten meer dan in de eerste ronde. Van Zeggelenschool I won nu met 9-0. Deze school maakte zes doelpunten tuin der dan in de vorige ronde. De ieder jaar op de eerste plan optredende Sint Bavoschool speelde nu tegen de Kardi naal de Jongschool. Hier werd voor de rust een uitstekend partijtje voetbal getoond met drie doelpunten van klasse en een 2-1 staind in het voordeel van de Bavianen. Voor de rust had Sint Bavo een lichte wind mee. Daarna waaide een fel aan wakkerende wind in het voordeel van de Kardinaal-jongens. Met het spel van gisteren heeft de Kar dinaal de Jongschool behoorlijke voor uitzichten. Met de wind mee kon de Dominicus Savioschool met de regelmaat van een uurwerk de score tot 5-0 op voeren. Na de rust kwam de tegenpartij (Julianaschool uit Overveen) iets meer aan bod, maar verder dan één tegenpunt bracht Juliana het niet. De in vroeger jaren zo goed aange schreven Sint Aloysius Mariaschool is aanzienlijk zwakker geworden en moest met 6-1 het onderspit delven tegen de Sint Petrus Canisiusschool. De P. H. van der Leyschool rekende met 8-0 af met de Nassauschool. Donderdag zal het wel niet zo gemakkelijk gaan, als de school moet vechten tegen de Kohn- stammschool. Deze opgave kon wel eens te zwaar zijn. Donderdag spelen tegen elkaar de doel puntenmakers van gisteren uit de eerste ronde en wel de Lorentzschool en de Van Zeggelenschool I. De punten kunnen dan wel eens duurder zijn. In de ver liezersronde van afdeling D kwamen vier elftallen van het Triniteitslyceum uit en wel het vijfde tegen het zesde en het derde tegen het vierde. Het zesde had slechts acht spelers en verloor dan ook met 3-10. Het vierde speelde ook met acht man en boekte een gelijk spel zonder doelpunten. Ten slotte werd het vierde gewipt met straf schoppen. L.T.S. III en Seminarie Hageveld II speelden een spannende wedstrijd, waar in de technici iets in de meerderheid waren. Iedereen dacht dat er in de 2-1 stand geen verandering zou komen, maar in de laatste minuut hielpen de LTS-ers de Hagevelders aan de gelijkmaker door de bal in het eigen doel te werken. De strafschoppen wezen de LTS toch als winnaar aan. Volop spanning was aanwezig bij het spel tussen de A. H. Gerhardschool III en de Ketelaarschool III. Voor de rust was de stand 1-0 en 1-1 en daarna achter eenvolgens 2-1, 3-1 en tenslotte 3-2. De laatste tien minuten zorgden voor de ene sensatie na de andere. Even leek het 4-2 te worden en dan weer een gelijk spel. De spanning hield aan tot het einde. In de winaarsronde van afdeling D viel vooral de 10-1 zege van de Sint Henricus-Ulo III op. Afdeling E Winnaarsronde. 47. St. Franciscus Xaveriusschool - St. Antomsschool (A'hout) 1-2; 48. Chr. J-0- Dreefschool - St. Bernardusschool 0-0; 49. St. Lambertusschool - Pius X school 2-2: 50. Mgr. Huibersschool - St. Bonaventuraschool 0-2; 51. Julianaschool (O'veen) - Dominicus Savioschool 1-5; 52. Kard. de Jongschool - St. Bavoschool (Eemstraat) 4-2; 53. Dag Hammerskjöd- school - St. Willibrordusschooi 2-7; 54. St. Aloysius-Mariaschool (O'veen) - St. Petrus-Canisiusschool 1-6; 55. St. There- siaschool (Bl.daal) - Lorentzschool 0-11; 56. Van Zeggelenschool I - Noorder- school 9-0; 57. Prof. Kohnstammschool I - Zeggelenschool II 5-0; 58. P. H. v.d. Ley school - Nassauschool 8-0; 59. Willem de Zwijgerschool - Kon. Emmaschool 3-1; 60. Prinses Margrietschool - Kon. Julianaschool 2-3; 61. Prof. Kohnstamm school II - Theo Thijssenschool 1-10; 62. Chr. Huygenschool - Teylerschool 5-0. Verliezersronde afdeling D. 42. Kon. Wilhelminaschool I - Tt. M. Ketelaar-Ulo II 2-11; 43. Th. M. Kete laar-Ulo IV - Karei v. Manderle II 0-5; 44. Lorentzlyceum II - Wim Gertenbach- Ulo III No. .5-0 regl.: 45. A. H. Gerhard - Ulo III - Th. M. Ketelaar-Ulo III 3-2: 46. Lorentzlyceum IV - R.K. Détailschool II 1-1: 47. Triniteitslyceum VI - Trini teitslyceum V 3-10; 48. Triniteitslyceum IV - Triniteitslyceum III 0-0; 49. Karei v. Manderlyceum I - geen tegenstander. Afdeling D Winnaarsronde. 50. A. H. Gerhard-Ulo II - Mendelcol- ltge IV 3-0; 51. L.T.S. III - Sem. Hage veld II 2-2; 52. L.T.S. IV - Hildebrand- Ulo III 0-7; 53. Lourens Costerlyceum II - St. Henricus-Ulo II 1-10; 54. St. Rafaël v.g.l.o. II - St. Jeroen-Ulo IV 1-4; 55. R.K. L.T.S. V - Grafischeschool II 1-1; 56. R.K. Centr. v.g.l.o. II - St. Jozef-Ulo II 1-5: 57. Hartenlust-Ulo II - Wim Gerten- bach-Ulo II 1-3. HEEMSTEDE, 21 april Het team van de St. Jozefschool heeft gisteren in de derde ronde van het Heenisteedse schoolvoetbaltoernooi in de strijd tegen de Nic. Beetsschool met vernietigend geweld toegeslagen. De knapen van de Herenweg konden na een monsterover winning van 19-0 de kleedkamers op zoeken. In de veeljarige geschiedenis van het Paas-toernooi betekende dit de grootste zege die een St. Jozef-elftal ooit heeft behaald. De St. Jozefscholie ren treden zaterdag voor de finale in het strijdperk met de jeugdige mannen broeders van de St. Aloysiusschool, die dankzij een beter doelgemiddelde in pou le B als eersten zijn geëindigd. Ofschoon het team van de Nic. Beets school met grote moed en doorzettings vermogen zijn tegenstander tege moet trad, vvas de geel-zwarte ploeg niet bestand tegen het „zware geschut, waarvan de St. Jozefschool zich bedien de. Met de regelmaat van de klok kwa men de doelpunten op het bord, waarbij de verslagen partij de eer van een te genpunt niet kon opbrengen. Alle hulde voor de sportieve verliezers. De zeer sterke ploeg van de St. Jozefschool zal hoge ogen gooien naar de eerste prijs. In de strijd om de tweede plaats van poule A viel de beslissing ten gun ste van de Crayenesterschool, die de Voorwegschool met 2-0 versloeg. In poule B vocht de St. Aloysius- school in het duel met de Dreefschool voor haar laatste kans op de finale. Na een wedstrijd, waarin de uitste kende Dreefschool-doelman zich door een strafschop niet liet passeren, trok ken de Aloysianen met 3-0 aan het langste eind. De strijd aan de kop was hiermee nog niet beslist, omdat ook de jongens van de Jacobaschool nog tot de kanshebbers behoorden. De opgave om met minstens 8-0 van de Bosch en Hovenschool te winnen viel voor hen echter te zwaar uit. In het bijzijn van ongeveer 300 toeschouwers schopten zij zich, luide aangemoedigd, binnen een half uur naar een voorsprong van 4-0. Maar na de rust konden de schutters dat niet meer opbrengen. De knapen van de Bosch en Hovenschool wisten wat er op het spel stond en vervulden hun sportieve plichten ten volle. Voor al de doelman was in grootste vorm en liet zich nog slechts éénmaal passeren. Met 5-0 kwam het einde, waarmee de Jacqba-jongens door een slechter doel gemiddelde voor de eindstrijd waren uitgeschakeld. De eindstand van de halve competi tie luidt: poule A: St. Jozefschool 3 6 28-1; Crayenesterschool 3 4 8-4; Voor- wegschool 3 2 1-8; Nic. Beetsschool 3 0 1-25; Poule B: St. Aloysiusschool 3 5 6-1; Jacobaschool 3 5 9-2; Bosch en Hovenschool 3 2 1-7; Dreefschool 3 0 1-7. Zaterdag worden op het hoofdterrein van RCH de finales gespeeld. Om 9 uur duelleren de Jacobaschool en de Craye nesterschool om de derde en vierde prijs en om 10 uur gaat het tussen de St. Jo zefschool en de St. Aloysiusschool om de eerste en tweede prijs. HAARLEM, 21 april Voor zater dagavond zijn in het sportfondsenbad voor de waterpolocompetitie Kring Haar lem Koninklijke Nederlandse Zwem- bond de volgende wedstrijden vastge steld 'aanvang 20 uur): afdeling meis jes: HPCNVA b; jongens: NVA DWR, HPC aVZVDames le klas: HPC 1DWT 1. Heren 3e klas: HZV 1 —HPC 3; le klas: Njord '59 1—HPC 1. HAARLEM, 21 april Op 20 mei, 's avonds om acht uur, wordt in de Gravenzaal van het Haarlemse stad huis een bijeenkomst gehouden, waar toe zijn uitgenodigd de colleges van B. en W. en de raadsleden van de samen werkende gemeenten in Zuid-Kenne- merland. Ir. D. van Zuilen, directeur van het Instituut voor Gezondheidstech niek te 's-Gravenhage, zal dan een le zing houden over het probleem van de luchtverontreiniging. Van de zijde van B. en W. van Haarlem was deze le zing enkele maanden geleden reeds in het vooruitzicht gesteld. De bijeen komst zou o.m. nog worden bijgewoond door afgevaardigden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omgeving. VELSEN-NOORD, 21 april. De achttienjarige kantoorbediende D. de VV. uit Heemskerk is gistermorgen half negen aan de dood ontsnapt. Op de Wijkerstraatweg wilde hij een truck met oplegger rechts passeren juist op het moment dat de dertigjarige chauf feur uit Haarlemmermeer, rechtsaf de Duinvlietstraat inreed. De bromfiets kwam onder de oplegger eu werd totaal vernield. De kantoorbediende was er nog net op tijd afgesprongen en kreeg geen letsel. De 18 jarige wielrijder G. v. D. uit Beverwijk verleende gistermiddag half zes op het kruispunt Grote Hout- of Koningsweg-Breedbandweg geen voor rang aan een personenauto, bestuurd door de 38-jarige stafassistent J.v.G. uit Velsen-noord. De ambulancedienst van Hoogovens verleende de eerste hulp aan de wielrijder, die ogenschijnlijk al leen een buil op het hoofd had ge kregen. Later op de avond moest hij echter toch naar het Rode Kruiszieken- huis te Beverwijk worden gebracht. ZANDVOORT, 21 april Op zaterdag 1 mei komt de contactcommissie voor de kustbrigades van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen in Lei den in voorjaarsvergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. bespreking bonds- stranddag te Scheveningen, documenta tie verrichte reddingen en officiële overdracht van het voorzitterschap door de heer P. van der Mije KCzn. ZANDVOORT, 21 april De r.k. sportvereniging „The Zandvoort Boys" zal dit jaar voor het eerst met een se niorennegental deelnemen aan de honk balcompetitie van het district Haarlem. Het negental is grotendeels door jeugd leden gevormd, die thans de senioren leeftijd hebben bereikt. Er wordt elke maandagavond getraind. Aanmeldingen bij Stuy, Swaluëstraat 31 of bij van Arkel, tel. 2882. HILVERSUM, 21 april Anneke Beekman, die enkele jaren geleden in de belangstelling stond omdat haar pleegouders haar niet wilden afstaan aan de Commissie voor Oorlogspleeg kinderen is dinsÖ3g in het huwelijk getreden met ir. Michel-Marie Albert Fournier uit Nancy. Het burgerlijke huwelijk werd voltrokken in het Hilver- sumse raadhuis voor de ambtenaar van de burgerlijke stand de heer B. van Rhijn. Getuigen waren de heren Ernie! Beekman een familielid van Anneke, en J. van Lagendijk. Tot de aanwezigen behoorden ook de twee dames Van Moorst die zich in de oorlogsjaren over Anneke ontfermden. Het kerkelijk huwe lijk is vanochtend voltrokken in de St. Willibrorduskerk in het Riebeeck- kwartier. Het jonge echtpaar vestigt zich in Frankrijk. VELSEN, 21 april. Gistermiddag heeft de chauffeur van een NZH-bus aan het politiebureau te Santpoort een geldbakje gedeponeerd van de open bare telefooncel op het Plein 1945 te IJmuiden-oost. Er zaten nog wat losse centen in. Bij het passeren van de cel had hij gemerkt dat er iets niet in orde was en dat kinderen in de cel speelden. Daar om was hij uit de bus gestapt en had de geldbak meegertómen. De vraag is, waar de dubbeltjes en kwartjes, die in een telefoonautomaat gedeponeerd plegen te worden zijn gebleven. GIJMNASTIEK De afdeling gym nastiek van de r.k. sportvereniging „The Zandvoort Boys" trekt op zondag 2 mei naar Breda voor een tegenontmoeting met F.I.E.R. i-. 1 't j. ',v WEESP, 21 april Bij de voorbe handeling van de begroting in Weesp zijn vragen gesteld hoe of het staat met de restauratie van de Molen aan de Utrechtse weg te Weesp. In hun ant woord zeggen B. en W. dat bij de be spreking over een restauratie van deze molen, aanvankelijk is uitgegaan van de volgende kosten verdeling: 40 pro cent subsidie van het Rijk, 15 proeenl van de provincie, 9 procent te betalen door de eigenaar en 36 procent te be talen door de gemeente (incl. het in eigendom krijgen van een stukje grond grenzend aan de molen). De onderhandelingen over deze res tauratie zijn bijzonder moeizaam verlo pen. daar de eigenaar zich blijkbaar weinig intresseert voor het al dan niet restaureren van de molen. Uiteindelijk ging echter de eigenaar, de centrale Coöperatie L.T.B. te Haarlem, akkoord met genoemd percentage. Wegens deze gang van zaken zijn het Rijk en de pro vincie echter van mening dat bij deze eigenaar een voldoende onderhoud na de restauratie niet gegarandeerd is; bo vendien zou de molen dan het karakter van woonmolen verkrijgen. Zij zijn dan ook niet bereid voor de bovengenoemde percentages subsidie te verlenen. Als er nog subsidie gegeven wordt zal het per centage zeer gering zijn. De eigenaar is echter niet bereid meer dan 9 pro cent te betalen. Het leek B. en W. gezien deze ont wikkeling niet juist de gemeentelijke subsidie hoger dan 36 procent te stel len. Hierna is nog gesproken over het kopen van de molen door de gemeente Weesp; (in dat geval mag de maxima le subsidie verwacht worden). De eige naar is voorlopig nog niet bereid om de molen te verkopen. Inmiddels is om vei ligheidsredenen aan de eigenaar toe stemming verleend om de wieken en andere loshangende delen te verwijde ren. Hiermede is veel van de oude luis ter verdwenen. i j ZANDVOORT, 21 april Voor de leden van de Zandvoortse bejaardenso ciëteit „Voor anker" zal op maandag 26 april in Zomerlust Bert Haanstra's Fanfare worden vertoond, alsmede een kleurenfilm van de Floriade. tt VIJFHUIZEN, 20 april Op 1 niej 1950 werd aan de Schiphohveg (post Vijfhuizen) later zou dit gebied of ficieel tot Boesingheliede worden go* doopt als onderdeel van de Buurt vereniging Kindervreugd de Toneelver eniging „Tot ons genoegen" opgericht. Op 1 mei van dit jaar bestaat deze toneelvereniging dus vijftien jaar, het geen in de huidige tijd op zichzelf at een vermeldenswaardig feit is. Ondanks het volhouden, is het pad van de toneel- liefhebsters en liefhebbers allerminst over rozen gegaan. Eén der voornaam ste hoofdbrekens was in het verleden de zaalruimte. Eerst vond men gastvrij heid in de werkplaats van aannemers bedrijf C. J Slooten, tot de heer Slooten zijn bedrijijf beëindigde. Darna zegde de heer P. .T. Driessen toe om. bij zijn autosloperij een grote loods te bouwen, die voor bijeenkomsten geschikt zou zijn. De leden van de buurtvereniging hielpen bij de bouw en waren trots toen zij op deze wijze de beschikking over een rui me en mooie zaalruimte kregen. Tot de heer Driessen liet weten dat het pand werd ver'kocht. Nu is men al weer een paar jaar uit: de moeilijkheden, omdat men de beschikking kon krijgen over de feestzaal bij de katholieke kerk te De Lijnden. In deze zaal zal op 1 mei ook de fees telijke jubileumvoorstelling worden ge geven, die de Buurtvereniging „Kinder vreugd" aan de jubilerende toneelvere niging aanbiedt. Het gezelschap, dat de ze avond zal verzorgen, is in deze om geving niet onbekend, namelijk het „Lan- gedjjker Cabaretgezelschap", dat on langs voor de buurtvereniging Lijnden optrad, maar nu met een geheel nieuw programma komt. Na afloop van de voorstelling is er gezellig samenzijn, waaraan medewerking verleent door de band „The Blue Toppers". VIJFHUIZEN, 20 april Op 5 mei houdt de speeltuinvereniging „De Nieuwe Brug" aan de Vijfhuizerdijk te Vijfhuizen een bevrijdingsfeest, dat te vens de officiële opening van de speel tuin voor het seizoen 1965 zal zijn. De festiviteiten beginnen 's middags om twee uur. Er staan wedstrijden op het programma voor kinderen van vier tot en met dertien jaar. Zaterdagavond 24 april is er in het verenigingsgebouw „Ons Bruggehoofd" op de speeltuin (Vijfhuizerdijk naast de oprit van het viaduct Schipholweg over de ringvaart) een instuifavond, waar van de haten ten goede komen aan het jeugdwerk. Deze avond is tot uiterlijk negen uur vrij toegankelijk. Muzikale medewerking verleent de band „The Flying Stones. Op 8 mei geeft in hetzelfde vereni gingsgebouw het toneelgezelschap „De Bruggers" een toneelavond. Opgevoerd wordt het. blijspel „De butler van mijn vrouw". Eregasten op deze avorrd zijn de bejaarden uit Vijfhuizen en omge ving die voor zover hun namen en adressen bekend zijn persoonlijk zijn uitgenodigd. Wanneer er zijn, die geen uitnodiging hebben ontvangen, dan kun nen zij zich in verbinding stellen met mevrouw Slingerland (Vijfhuizer- weg 594) of met de heer Bijnsdorp (Vijf huizerdijk 162). DEN HAAG, 21 april Staatssecre taris Grosheide van Onderwijs en we tenschappen heeft geïnstalleerd de com missie bevordering Goed Taalgebruik. De staatssecretaris signaleerde in zijn installatierede, dat de slordigheid waarmee onze taal wordt gehanteerd en het zonder noodzaak gebruiken van vreemde woorden zulke vormen aanne men, dat men er zelfs de aandacht op heeft gevestigd bij de behandeling in de Eerste Kamer van de begroting van Onderwijs (Kunsten) en Weten schappen. Dit is aanleiding geweest ambtelijke adviezen in te winnen, waarin het voorstel is gedaan een com missie in te stellen, die tevens de di dactische en methodische kant van het moedertaalonderwijs in al zijn geledin gen dient te bestuderen. CINEMA PALACE: 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld, 14 jaar. 2 en 8 uur. FRANS HALS: IJscotoeristen, a.l, 7, 9.15 u. LIDO: Kissin Cousins, a.l. 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: Vreemde bedgezellen, 14 j., 2. 7. 9.15 uur. REMBRANDT: Angélique. 18 jr., 2. 7, 9.15. De jongen uit het Wilde Westen, a.l. Elke morgen 1.30 uur. ROXY, t/m woensdag: Met de drie Stooges de wereld rond, alle leeftijden. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Het dagboek van een kamer meisje, volw. 2.15, 7, 9.15 uur De Robinsons op een verloren en onbe woond eiland, elke morgen 10.30 uur. MINERVA, t/m woensdag: Veel liefs uit Moskou, 13 jaar. 8.15 uur. Woensdagmidd. 2.30 uur: Dik Trom en het circus, alle leeftijden. Woensdag 21 april. Concertgebouw, 8 uur: Concert door het dameskoor „Haarlem" o.l.v. Mej. W Eldik. Woensdag 21 april Stadsschouwburg, 8 uur; Ned. Comedie met „Omzien in wrok" van John Osborne Regie: Hans Boswinkel. Frans Halsmeuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Bijzondere avondvoorstelling t/m 16 mei elke avond van 3.3010.30 uur. Bloemen, kaarslicht en oude muziek. Tevens gelegen heid tot bezichtigen van de tentoonstelling poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter t/m 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mans portret door Frans Hals. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Bisschoppelijk Museum: Tentoonstelling van de Limburgse kunstenaar Géne Eggen (t/m 25 april). Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Vishal: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter (t/m 25 april) Keukenhof, Llsse: Openluchttentoonstel ling van voorjaars- en zomerbloemen. Dag. geopend van 8 uur tot zonsondergang, (t/m medio mei). In 't Goede Uur: Expositie en tekeningen, van Oey Tjeng Sit. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.39 en van 1.30 5 uur. Zondag 1 5 uur. Waagtaveerne: Kunst zij ons doel; ten toonstelling van aquarellen, schilderijen en tekeningen van Jan Loots. Geopend van 2 5 uur, t/m 26 april. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur, t/m oktober. Badhoevedorp. Haarlem mermeertyceum: Tentoonstelling ,.Wow-Ipitsj". Geopend da gelijks van 8 22 uur. Zaterdag van 2.30 6 uur. Zondag van 2.30 6 en 8 22 uur. Museum Van Looy: Groepstentoonstelling. Geopend van 10 5 uur. Zondag 2 5 uur. (t/m 24 april). UIVLRSEN: Keukenhof, Lisse: Openluchttentoonstel ling van voorjaars- en zomerbloemen. Dag. geopend van 8 uur tot zonsondergang, (t/m medio mei). Linnaeushof. Openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks 9-18 uur t.m. oktober. FILMS: ROYAL-THEATER. t/m woensdag 8 uur: Spel met vuur, 18 jaar. FILMS: CAMERA: Altijd op zaterdagavond, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Dag. 2.30 uur: Mijn vriend Kazan, a.l. LIDO: Liever nog geen bloemen, a.l. 2.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR:Angélique, markiezin der engelen, 18 jaar 2.30, 7 en 9.15 uur. REX: Voor de vuist weg, 14 jaar. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. STUDIO: Mata Hari, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. TRIANON: James Bond in Goldfinger, 18 jaar. 2.38, 7 en 9.15 uur. DIVERSEN: Donderdag 22 april Stadsgehoorzaal, 8 uur: Concert Meester- serie door het Residentieorkest o.l.v. Wil lem van Otterloo, m.m.v. André Tschai- kowsky (K. O.). TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Oudheden, Rapenburg: „Opgravingen in Bijbelse grond". Geopend van 10 5 uur (t/m 19 september). „De Ruif". Jan Vossensteeg .59: Grafiek van Theo Ros. Geopend tot 24 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2