Paashockey- toemooien geslaagd In komende weekeinde: Werknemers Hoogovens laten delen in winst op verkoop van Breedband? ln oktober toernooi om titel Europa Bloeinenfeesten - Lisse BLOEMENKEUR1NC IN KRELAGEHUIS Verrassende overwinning Beverwijker Gév. cl. Winden Ondanks koude wind goede trainingswedstrijden van Haarlemse atleten Aspirin helpt elke dag overal ter wereld mensen vlug en feilloos van hun pijn af. Waarom zou dan gaan experimenteren met allerlei andere middelen. ASPIRIN® BAYER BA HEBT U EEN RIJBEWIJS DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN! veehouders, notarissen, antiquairs.. BUSCHAUFFEUR CNV geeft regering middel tot vermogensaanwasdelineaan Volksaandelen in staatsbedrijven Verkiezing Bloenienkoningin Ongeluk door baldadigheid Inbrekers verzot op limonade Wielrennen Verkeersmaatregelen tijdens bloemencorso WOENSDAG 21 APRIL 1965 PAGINA 4 Zij sparen, samen met ruim 1.800.000 andere Nederlanders, bij de Raiffeisenbank. Omdat zij er de keus hebben uit vele spaarvormen en in een strikt persoonlijke sfeer worden geadviseerd. Zij weten, dat zij bij meer dan 1000 banken en bijkantoren óók terecht kunnen voor alle andere bankzaken. Hun spaargeld (samen 4] miljard gulden) wordt, door de plaatselijke Raiffeisenbanken, aangewend in de lokale sfeer om de leefbaarheid van het land te vergroten. de spaarbank met volledige bankservfce KOM ER EENS OVER PRATEN OP ONZE KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DONDERDAG 22 APRIL VAN HALF ACHT TOT NEGEN UUR. U BENT VAN HARTE WELKOM IN ONZE KANTINE, LEIDSEVAART 396, HAARLEM. De bussen van de lijnen 3, 6, 71 en 80 stoppen voor de deur NOORD-ZUfD-HOLLANDSE VERVOERMAATSCHAPPIJ N.V. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. O O zandvoort Het is fijn weer te leven zonder pijn Hoofdpijn Verkouden Kiespijn Neem snel Aspirin. Daar knaptuvan op DAAR STAAT ACHTER HAARLEM. 21 april Drie dagen volop hockey tijdens het Paasweekein de. 'waarvoor ongeveer dertig elftallen in het geweer waren, dat bracht op de velden van BMHC in Bloemendaal de nodige drukte. De aanhoudende regen op zaterdag en het gure weer van eer ste Paasdag veroorzaakten alleen op stoppingen in het tjokvolle clubhuis, doch deze had geen vat op het strak aangehouden spel-schema. De invloed daarvan op het spel was ook niet zo sterk, want bijvoorbeeld van de zeven deelnemende Engelse teams kwamen speciaal Oxford en Travellers met elf tallen op de doorweekte grasmat die een hoog tempo lang konden volhouden, die stickteehniseh zeer goede kwalitei ten hadden en die met die eigenschap pen het uiterste van de tegenparty eis ten. Tweede Paasdag werd uit de toer- nooi-deelnemers een elftal geformeerd dat de strijd zou aanbinden met Neder land-C. Hiervoor bestond zoveel belang stelling als gold het de finale om het landskampioenschap. Men genoot intens van menig fraai staaltje individueel hockey, zoals ook in het toernooi zelf, waarin overigens geen winnaars en geen prijzen waren. Dit sluitstuk van het BMHC-jubileumtoernooi een voor beeld van goede organisatie werd een gelijkspel (3-3) waarbij de spelers en de honderden belangstellenden vol komen aan hun trekken kwamen. Ook een internationaal toernooi werd afgewerkt op de velden van Strawber ries in Velsen. Met eigen elftallen, twee heren- en een damesteam uit Engeland en enkele elftallen uit deze omgeving werden door dames en heren in twee poules gestreden. De inzet waren hier enkele fraaie prijzen welke waren be schikbaar gesteld wegens het 7e lus trum der ..Aardbeien". Bp de heren zou de finale eigenlijk gespeeld moe ten worden door de twee deelnemende elftallen van de organiserende vereni ging. rr\aar de gastheren trokken zich terug en deden de rechten op de finale over aan de opvolgers in de poules. Zandvoort en Upward. De Zandvoorters werden winnaars. Ook bij de dames kwamen de deelnemers van-overzee niet aan bod. Hier werden Ever Swift en Rood Wit poulewinnaars. De finale hier bracht een kleine maar welverdiende overwinning voor Ever Swift (1-0). Bij hockeyclub HBS was het Tweede Paasdag zeer druk. Daar werd een toernooi gespeeld voor hockeyers ter sterkte van 4e klasse le klas se onder bond. Met zeer groot enthousiasme werden de wedstrijden tussen de dames en heren uit Sittard. Ede, Leiden, Drach ten en Bloemendaal verwerkt tot een in punten uitgedrukte ranglijst. De Sit- tarders sleepten de met tulpen versier de eerste prijs in de wacht, gevolgd door Drachten en Leiden. Alom komen in de paasvakantie de junioren-hockeyers aan hun trekken. Tweede Paasdag werd de stroom van jeugdtoernooien geopend met de ont moetingen om de Onland- en Noordhol- landbeker. De Onlandbeker voor de meisjes uit Noordholland werd door Kraaien gewonnen in de finale tegen de meisjes van Pinoké (2-0). De Noordhol- landbeker, vorig jaar in handen van Ever Swift gekomen, was nu de inzet tussen de jongens van het Haarlemse Saxenburg en Amsterdam. De hoofd stedelingen namen dit jaar de prijs mee (1-0). Advertentie Jonge biljarters strijden te Haarlem in het Nationaal Jeugd toernooi HAARLEM, 21 april Het komende biljartevenement mag zich voor een weekeinde, zaterdag 24 en zondag 25 april, staat Haarlem in het teken van dc biljartsport. Vijfentwintig biljarters in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar zullen in café-restaurant Brink- mann de strijd aanbinden in het Nationaal Jeugdtoernooi, dat dit jaar voor de derde maai wordt gehouden. De winnaar van dit voor Europa unieke (Advertentie) In het werk van een zit veel meer dan U denkt Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. UTRECHT, 21 april „Wat moet er gebeuren met de winst van onge veer 350 miljoen gulden, die het Rijk bij de verkoop van Breedband aan Hoogovens heeft gemaakt?" Het Chris telijk Nationaal Vakverbond vindt, dat het juist zou zijn alsnog te overwegen om de werknemers van het hele Hoog ovenconcern op de een of andere ma nier van deze vermogensaanwas te la ten profiteren. Zij hebben daar naar het oordeel van het C.N.V. recht op, omdat deze sterke groei van het ver mogen mede aan hun inspanning is te danken. Aan deze mening geeft liet Christelijk Nationaal Vakverbond uiting ln zijn blad „De Gids". In een hoofdartikel wordt de sugges tie gedaan om aan elke werknemer van het Hoogovenconcern een „aan deel" in dit vermogen toe te kennen van enkele honderden guldf-ns. Het geld zou voor de werknemers moeten wor den belegd bij een beleggingsmaat schappij. De beleggingsmaatschappijen van de vakbeweging zouden daarvoor de aangewezen instanties zijn. Afhankelijk van de grootte van deze werknemersaandelen zal met een der gelijke vermogensaanwasdeling een be drag van enkele miljoenen guldens zijn gemoeid. Dit zal naar het oordeel van het C.N.V. niet ten koste behoeven te gaan van het bedrag van 100 miljoen, dat de vorige regering al wilde gebrui ken voor het bevorderen van de be zitsvorming. Een andere mogelijkheid om de be zitsvorming te bevorderen ligt al dus het artikel in ,,De Gids" op het gebied van de eigen woning. Het kopen van een huis wordt nu al be vorderd door het geven van premies en garanties voor leningen, maar er wordt niets gedaan om mensen, die vrijwel zonder eigen kapitaal een ei gen huis kopen, te helpen de zware rentelast te dragen. Een deel van die 100 miljoen gulden zou heel goed kun nen worden gebruikt om die rente last te verlichten. Nog een andere mogeliikheid om het bezit te bevorderen ziet het C.N.V. in de uitgifte van volksaandelen. De staat bezit een aantal bedrijven, waar van het bezit voor een deel kan wor den ingebracht in een beleggingsmaat schappij. Door zelf eigen aandelen in bezit te houden, kan de regering in vloed blijven uitoefenen op het be drijfsbeleid. De beleggingsmaatschap pij wordt de formele bezitter van de rest van de aandelen in deze bedrijven, maar draagt dit bezit door verkoop van participatiehewijzen over aan ieder, die voor het kopen van dergelijke volks aandelen in aanmerking komt. De hon derd miljoen van Breedband kan dan worden gebruikt om het kopen van de ze volksaandelen aantrekkelijk te ma ken, aldus het C.N.V. jaar Nederlands jeugdkampioen noe men. Evenals in de voorgaande toer nooien zal er ook nu weer een felle strijd om deze eervolle titel worden ge leverd. Het toernooi ij ingedeeld in vijf groe pen van vijf spelers, waarbij de num mers een van elke groep in de finale poule-A worden geplaatst. De nummers twee, drie, vier en vijf gaan respec tievelijk over naar de finale poules B. C. D en E, waardoor een totale rang orde van het toernoói dat als inzet heeft de Nederlandse Sportpers Beker wordt verkregen. De Kennemer Jeugd- biljartclub „Brederode" uit Haarlem heeft in samenwerking met de ieugd- biljartclub „De Magneet" uit Heems kerk de organisatie in handen. In tegenstelling tot vorige jaren wordt het iiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii toernooi gpheel geleid door de jeugd, die ook met de arbitrage van de op tien biljarttafels te spelen partijen is belast. Zaterdagmiddag twee uur nemen de wedstrijden een aanvang; om half acht 's avonds worden de laatste partijen van de eerste toernooidag gespeeld. Zondagochtend tien uur wordt gestart met de finale-poules, die tot half vier in de middag zullen duren. De wed strijden zijn voor het publiek gratis toegankelijk. Voor het jeugd-biljarten, dat buiten de café-sfeer wordt gehouden bestaat ir, Nederland een groeiende belang stelling. In nog geen drie jaar tijds zijn er zeventig jeugdclubs opgericht, die verdeeld over negenenveertig gemeenten in totaal twaalfhonderd leden tellen. Er-werden zes cursussen georganiseerd, terwijl aan achtentach tig jeugdleiders een diploma wérd uit gereikt. Het bestuur van de afdeling jeugdzaken en kadervorming van de Kon. Ned. Biljart Bond is er alles aan gelegen de jeugdige biljarters in een eigen vertrouwde omgeving de kunst van het spel bij te brengen. Bij dit streven heeft men alle steun gekregen van het Ministerie van Defensie, dat in verschillende garnizoensplaatsen van Nederland de kazernekantines ten be hoeve van de jeugdbiljartclubs beschik baar heeft gesteld. Ook het district Haarlem van de KNBB is er thans in geslaagd een goede speelgelegenheid voor dc jeug dige biljarters te vinden. Dankzij de medewerking van het gemeentebestuur is voor dit doel een zaal toegewezen van gebouw Sint Bavo aan de Smede- straat, waar binnenkort twee biljarts worden geplaatst. De gemeente heeft een startsubsidie van 500 gegeven, ter wijl de zaal tegen zeer voordelige con dities wordt verhuurd. Vermoedelijk zal met vier jeugdclubs uit het Haarlemse district in gebouw Sint Bavo worden gestart, waarbij drie avonden per week en op de zaterdagmiddagen wordt ge speeld. In het komende najaar wacht biljart- minnend Haarlem een groots evenement waarnaar nu al met spanning wordt uitgezien. Op 28, 29, 30 en 31 oktober gaat het in de Kroonzaal van Brink- mann gebeuren: het zevende junioren- toernooi om de Europese biljarttitel, dat voor de eerste maal inde ge schiedenis in Nederland wordt gehouden. In dit toernooi, waarvoor als maxi mum leeftijd 21 jaar geldt, zal Neder land naar alle waarschijnlijkheid met Iwee spelers vertegenwoordigd zijn. Voorts kan gerekend worden op de komst van een Belg, een Fransman, een Duitser, een Luxemburger en vermoe delijk ook op een Oostenrijker en een Spanjaard. Alle deelnemers zullen een partij libre van 250 caramboles spelen, gevolgd door een party van 150 car. kader 47-2. De heer -J. van Beem, hoofd van de afdeling jeugdzaken en kadervorming van de KNBB vertelde gistermiddag dat er besprekingen gaande /.fin om Haarlem in het seizoen 1966-'6< aan te «ijzen als de stad, waar een Europees btijartkampioenschap voor senioren zal worden gehouden. „Het hangt in de lucht, maar wij moeten nog even af wachten", zei de heer Van Beem. BEVERWIJK, 21 april. - De tentoon stelling van „De Groep" die in Galerij Boumans aan de Breestraat te Bever wijk wordt gehouden, is door het bestuur van de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk verlengd tot 1 mei a.s. (Advertentie) Hobaho-hal aan de Haven (20.001.00 uur) Alle bekend" radio- en tv-artisten - zes orkesten - twee dansvloeren en diverse attracties, feestelijke versiering. Heden woensdag 21 aprn: Willy en Willeke Alberti, Cocktail Trio, Victory Rol-skating Vrijdag 23 april: Operette „Blume von Hawaii". Groot bal na. Zaterdag 24 april: Grote Tiroleravond met houthakkersshow, o.a. Hans Wiljon, Nicky Noble. Woensdag 28 april: De Mounties, André van Duin, Conny v. d. Bos, Leedy Trio e.a. Vrijdag 30 april: Oranje-avond met o.a. Ronny Tober, Rita Corita, Zusjes Oorthuysen en vele verassingen. Zaterdag 1 mei: Echte Weense avond. Stroom van operette- en Weense melo dieën. Prachtige costuums. Bal na met het tv-orkest „The South Jazzband." Maandag 3 mei. Unieke Zwitserse avond. Exclusief conceert door uit 100 personen bestaande „Stadtmusik Bern", Zwitserland. Na afloop groot siuitings- bal. Entree f 3,75 p.p. Kaartverkoop: V.V.V.-kantoor alhier Vierkant te Lisse, tel. 02530-3778 en 's avonds aan de zaal. Na afloop extra N.Z.H.-bussen. SASSENHEIM, 21 april Voor het bloemencorso, a.s. zaterdag, zijn uit gebreide verkeersmaatregelen geno men. Van 11.30 uur die ochtend wordt het verkeer op Rijksweg 8 (Haarlem- Sassenheim) gestremd in zuidelijke richting. Deze stremming zal duren tol ongeveer 16.15 uur. Van 12 uur af is de weg Nieuw-Vennep-Hillegom gestremd in de richting Hillegom. Deze strem ming zal duren tot ongeveer 14 uur. Vanaf 10.30 uur zal het doorgaand verkeer dat komt uit de richting Den Haag en zich via Wassenaar begeeft in de richting Haarlem, worden geleid via de Rijksweg 4 tot het viaduct Kruis weg,a waar het langs Hoofddorp de rich ting Haarlem kan kiezen. Om stagnatie op de rjjksweg te voorkomen, wordt al het autoverkeer Amsterdam-Den Haag v.v. aangeraden gebruik te maken van de Rijksweg 4a (Burgerveen-Ypenburg). Langs de corsoroute buiten de dorps kommen is parkeren voor personen auto's toegestaan. Zowel in Sassenheim. als in Lisse, Hillegom en Bennebroek- Heemslede zyn ook parkeerplaatsen. Het tijdschema voor het bloemencor so vangt aan om 10.30 uur (vertrek Sassenheim bij Warmonderdam). De route is in grote lijnen als volgt: Hoofd straat, Sassenheim; Hereweg, Lisse: Leidsestraat. Hillegom; Hoofdstraat. Hillegom en Weresteinstraat, Hillegom om tenslotte te eindigen aan de Rijks straatweg te Bennebroek (om 13.27 uur). Het corso zal in de middaguen op de zelfde route, maar dan in omgekeerde richting, te bekijken zijn. Beginpunt Rijksstraatweg te Bennebroek (om 15 uur) en eindpunt (om 17.41 uur) aan de Parklaan-Kerklaan te Sassenheim. HAARLEM De narcissen speel den maandag meteen voor het laatst ook vermoedelijk de eerste viool in de keuringszaal van het Xrelagehuis. Alle coryfeeën uit de streek zonden hun paradepaarden in en tal van opmerke lijke aanwinsten passeerden de revue. J. W. A. Lefeber uit Lisse liet o.m. de aparte Brilliant Star zien, geel dek blad met oranje krocn en Elton Ligget, die een oranjegele kroon op het witte dekblad draagt. Verder zagen we di verse zaailingen van deze firma die er zeer verdienstelijk uitzagen. De la. Zandbergen-Terwegen uit Sassenheim exposeerde tal van kleinbloemige nar cissen voor het merendeel ir. artistieke bloemstukjes verwerkt. Zeer opvallend was Amber Cate, waar van het rood van de cup voor een deel in het dekblad is opgenomen. -Bijzon der goed waren verder de twee witte trométzaailingen 101 en 102. Grillig van vorm waren de zaailingen van de fa. J. Gerritsen en Zn uit Voorschoten. De platte, gespleten en bizar gebouwde kronen geven deze narcissen een haast voorwereldlijke indruk. We vonden Sologne en Orangerie de meest in het oog springende. Een ju weeltje onder de kleinbloemige narcis sen is Baby Moon, oen jonquille die buiten pas in mei bloeit en frappant sterk op het water is. G. Lubbe en Zn uit Lisse etaleerde weer een mooie groep, waarin de gedrongen gele trom pet Gold Medal, de fijn getinte trom pet Rideau Hall en de grootkronige Spalding Beauty, zuiver wit dekblad met oranje kroon, de uitblinkers waren. Warnaar en Co uit Sassenheim kwam met een zeer mooie groep naar voren. De prachtig gebouwde grootkro nige Green Island, wit dekblad met gele kroon, kreeg een getuigschrift van ver dienste. En over een uitstekende vorm gesproken, de citroenkleurige trompet 49/16 was ook haast vlekkeloos van bouw. Verder noteerden we van deze firma nog Orion Girl, wit dekblad met oranje cup en Rose Cafrice, abrikooskleurige cup tegen wit dekblad. Een getuigschrift van verdienst ging okk naar Cloneen, een „beauty" van De Jager en Zn, Heiloo. De vorm is bijzonder apart met het hoepelvormige cupje en er bestond veel belangstelling voor. Reuzen van gele trompetten brjjcht G. B. van Rhjjn uit Noordwijk. Een dubbele witte narcis met iets oranje in het centrum bracht de fa. C. A. van Paridon uit Noordwijkerhout naar voren onder de naam Amusement, terwijl we van de fa. G. H. Roteveel uit Noordwijk om de gele trompet Louis Armstrong noteerden. De fa. G. Beukers uit Noordwqk liet weer beste gladiolen primulinus zien. Prima van kwaliteit waren de oranje rode Prominence, de abrikooskleurige Antoinette en de rode Life. Naast le lies van KI. de Jong uit Andijk ston den wat Frittelaria's melearis (kievits eitjes) van E. Valkering uit Limmen, terwijl het Proefstation voor de Bloem bollencultuur te Lisse zo waar al bloei ende Engelse irissen liet zjen. hetgeen büzonder vroeg is. L. Slikker uit Heems kerk etaleerde wat exemplaren van de statige (en giftige) Frittelaris Imper- rialis. De tulpen waren niet zo rqk ver tegenwoordigd, maar dat is nog maar een kwestie van een week. Nu zagen we van E. v.d. Schoot uit Hillegom de rose Sweet Lady en de gele Kings Orb en schitterde er de prachtige Oran je Zon van C. Breed uit Nieuw Vennep en L. Stassen jr. N.V. uit Hillegom, welke laatste '.evens de goede gele Gol den Empress voor het voetlicht bracht. De prachtige "eie Golden Melody werd door P. Hermans uit Voorhout inge zonden en de Margaret Herbst Etaleerde P. 1 >ames uit Lisse. De ge le sport uit Parade showde J. D. Nieu- wenhuis uit Lisse onder de naam Gol den Parade en Gebrs. Faase uit Noord wijk besloten de rij met de fraaie kar mijnkleurige Frasquita. BEVERWIJK. 21 april. De zesjarige A. R. S. die gistermiddag tezamen met twee vriendjes, zonder dat de chauffeur dat wist aan een vrachtauto hing, kwam op het plaveisel terecht, toen de wagen vanaf de Bergerslaan de Oostertuinen inreed. Hij bekwam een hersenschudding en de straf voor zijn baldadigheid was een noodzakelijke opname in het Rode Kruisziekenhuis. BEVERWIJK, 21 april. - In het afge lopen weekeinde heeft een groepje jeug dige onverlaten kans gezien om uit een autobox achter de Breestraat welgeteld dertien flessen limonade-gazeuse te ont vreemden. Ook in de gemeentelijke huishoud school en de Emmaschool zijn ongewen ste gasten binnengekomen. De daders, die zich toegang via een tuimelraam hadden verschaft, vonden in het gebouw niets van hun gading. (Van onze wielermedewerker) HAARLEM, 21 april De wieier- amateurs uit de contreien van Haar lem en Keunemerland beginnen zich in de open koersen al aardig te roe ren. Voor de meest verrassende presta tie zorgde de jonge Beverwijker Gé v. d. Winden door in de Ronde van De Hoven, die in de omgeving van Zutphen werd gereden, zijn allereerste overwinning als amateur te behalen. In de slotfase van de strijd was Van der Winden uij eén vier man sterk kop- groepje ontsnapt en bleef toen onbe dreigd aan de winnende hand. Cees Borre uit Velsen maakte het Kenne mer succes in deze ronde volledig door de tweede plaats voor zich op te eisen. Ir de Ronde van Steenbergen werd Van der Winden bovendien derde en die plaats bezette Jan Serpenti uit Wijk aan Zee in de Ronde van Geldrop. De Heemstedenaar Henk Peters moest in de Ronde van Den Dungen voor de derde keer in dit seizoen ge noegen nemen met de tweede prijs. Nu was de Fries Arne Koster hem net iets te snel af. Het verschil was overigens nauwelijks waarneembaar en een fi- nishfoto moest uitspraak doen. Joop Hoogland uit Aalsmeer werd derde. De kleine Thijs Bouma uit Spaarnwoüde legde in Steenbergen beslag op de zes de plaats. Advertentie) Dagelijks cabaret en mu ziek met internationale tloorshow en orkest. i elel «OiJnO?» 3046 1 HAARLEM, 21 april De Haarlemse atletiekbeoefenaren hebben tweede Paasdag tijdens traiiiiiigswedstrjjdeii het resultaat van de onlangs beëindigde wintertraining getest. De koude vind maakte van de sintelbaan in het Pim MulierspOrtpark een weinig aangenaam strijdperk, waaronder de prestaties zon der twijfel geleden moeten hebben. De uitslagen waren echter zodanig dat voor het komende seizoen veel goeds ver wacht kan worden. Vorig seizoen werd de rij van goede sprinters, die de HAV Haarlem in het verleden gehad heeft, aangevuld met i Adverten'ie) 20"fa voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. de debuterende Gerard Kamp en de junior Fer Lamie. Beiden hebben zy een serieus wmterprogramma afge werkt, waardoor zij nu al aan een tyd van 11,1 sec. over de 100 meter kwa men. Op de 3000 meter behaalde Ar- noud Bosch een prachtige overwinning, voornamelijk dank zij een voortreffe lijke tactiek, die hq leerde in vele veld lopen. De topatleten van de r.-k. Hol land waren Mary van de Raadt en Kees Kors. Voor de meerkampster is het nog te vroeg voor prestaties, maar Kors toonde met een speerworp van 54,74 me ter vooruitzichten op heel grote plannen. Van de topatletes van Atmodes was al leen Greet Versterre aanwezig. Ook de speerworp van 39,71 meter van haar geeft goede vooruitzichten. Grote namen als Ellen Ort, Ans Pen- narts en Mieke Sterk van Atmodes en van HAV-er Rein Knol kwamen niet in de uitslagen voor. Zij hebben echter een goede training achter de rug en zullen het komende seizoen zeker niet op de achtergrond biyven. Verschillende nieuwe mensen gaven verrassende visitekaartjes af. Kees Ne- lis, een kogelstoter, en Ruud Gieles, een hordenloper, wonnen het hoogsprin gen voor Holland (1,72 m en 1.67, m) Mieke Krammer, een B-juniore van At modes, lijkt met een vertesprong van 4,75 meter de vorig jaar gewekte ver wachtingen te gaan verwezenlijken. Een buitengewoon zware wintertraining wierp zeer goede resultaten af voor HAV-er Rob Folmer. Een solo op de 1500 meter gaf een tqd van 4.12,4 en la ter op de middag werd hij bij de 3000 meter derde in 9.15,0 Een gloednieuwe aanwinst voor de HAV is de sprinter van der Meulen, die op de 100 meter achter Gerard Kamp eindigde. Bij de junioren werden twee clubre cords verbeterd. A-junior Kees Roozen (Holland) sprong 6,56 meter ver en B- junior Leo van de Veer (HAV) verbe terde een oud record van Jelle Doorn- bosch met kogelstoten: 14,41 meter. Doornbosch gaf ook zelf acte de pre sence en gaat het wellicht weer op de tienkamp proberen. Hij won het kogel stoten met 13,79 meter. Zijn naaste con currenten waren veteraan Henk Kluft (12,43 meter) en basketball-internatio naal Frank Kales (11,89 meter).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4