Opzij Vakantie Gemiste kans Omroepgids Wapens Het blijft nog een lij de ns- geschiedenis met complex woningen in Tuinwijk 1 I B. en W. willen half miljoen uittrekken voor enig herstel werk aan de huizen Toekomst voorlopig onzeker Toch nieuw gerechts gebouw aan Jansweg? Gemeente kan terrein vóór 1 januari 1966 opleveren Schade- vergoeding voor drie huurders 'tis maar „De Trein", verzetsfilm met teveel wild-west-sfeer Agenda voor Haarlem Greta Garbo in „De dame met de Camelia's" S0LEX-0T0 De beul van Venetië De bruid is niet van gisteren Spionage in Hongkong Het strand der liefde Overige films TRESLONG - HILLEGOM VAN LENT, HEEMSTEDE [jT Uoop van het nieu w* Roxy Rembrandt Luxor Frans Hals Lido Studio VRIJDAG 23 APRIL 19G5 PAGINA 3 KUIPERS Naaimachines N.V. Naaimachine-Speciaalzaak SENA vanaf 399.— G. VAN VELZEN OPEL - CHEVROLET - BUICK HARRY HALL-RIJKLEDING I -JcncrcjLjes BARTELJOR1SSTRAAT 5 mm De twee voornaamste tegenstan ders oog in oog voor de laatste afrekening in de film „De Trein". Films Toneel Toneel Diversen Cabaret T en toonstellingen t FILMJOURNAAL Staatssecretaris Grosheide kan op «en applausje van de schooljeugd re kenen. Hij dringt er op aan alle vakanties dus ook die van de bij zondere scholen een week vroeger te laten beginnen, terwijl het einde ongewijzigd blijft. Gewoon een weekje extra dus. Het zij de jeugd gegund, doch dat de staatssecretaris meent hiermee de (toe ristische) vakantiespreiding te bevor deren, is nogal naïef. Dat immers hangt af van de vakantie en de va kantie-plannen der ouders en een staatssecretaris behoort te weten, dat het meeste daarvan op 23 april al vast ligt. Ieder reisbureau of V.V.V.- kantoor had hem uit de droom kun nen helpen. Geen enkele partij kan in haar ka merfractie een of meer agrarische vertegenwoordigers missen. De pro blemen in land- en tuinbouw zijn der mate ingewikkeld en van zo verstrek kende betekenis (Euromarkt), dat het Voor iedere fractie gewoon noodzaak is over enkele deskundigen te beschikken, die de minister van land bouw behoorlijk partij kunnen bie den. Naar onze mening overdrijft de KVP echter door in de vacature, ont staan door het vertrek van mr. Cals, te voorzien door wederom een agrari sche expert in de fractie te planten. De kamerfractie beschikt immers al over meer agrarische vertegenwoordi gers dan voor het bijhouden van de landbouwpolitiek noodzakelijk is. Er is nu een mooie kans gemist de financiële en economische sector te versterken. Wat dat betreft heeft de AR het slimmer aangepakt. De erkende omroepverenigingen hebben aan de uitgevers van buiten landse omroepbladen laten weten, dat zij voorlopig niet op toezending van Nederlandse programmals behoeven te rekenen. Niet, omdat zij iets tegen die buitenlandse bladen zouden heb ben, doch omdat zij zich te weer wil len stellen tegen een gratis program mablad, dat in onze grote steden huis aan huis zou worden bezorgd (in komstenbron: advertenties) en waar van de uitgever openlijk heeft ver klaard, dat hij zijn Nederlandse pro gramma's uit het buitenland zou ha len. Hierover zal wel enig rumoer ont staan. De „zuilen" zullen worden uit gekreten voor alles wat mooi en le lijk is, doch wij zien niet in waarom zij zich tegen een zakelijke aanval niet met zakelijke middelen zouden mogen verdedigen. Omdat men „zuil" ge noemd wordt, behoeft men nog geen zelfmoord te plegen. Het heeft er alle schijn van, dat pre sident Nyerere van Tinzania zijn be zoek aan Nederland ook benut om Nederlandse militaire hulp te vragen voor de opbouw van zijn strijdmach ten. Zulks, omdat de Westduitse assi stentie is weggevallen. Naar onze smaak ligt hier voor Nederland geen taak. Wij kunnen op de eerste plaats onze ontwikkelings hulp beter in de industriële sector investeren en bovendien betekent militaire assistentie in Centraal Oost- Afrika een hachelijk avontuur. De verhoudingen tussen Tanzania, Kongo, Rhodesia, Zuid-Afrika en de Portu gese koloniën zijn tamelijk gespannen en niemand kan voorspellen of die spanningen niet te eniger tijd tot be perkte militaire c:nflieten zullen lei den. Als daarin Nederlandse adviseurs gemengd raken, ligt het verwijt van neo-kolonialisme voor de hand. Welk voordeel staat daartegenover? HAARLEM, 23 april De lijdensge schiedenis met de woningen in Spaar- nelaan, Tuinwijklaan en Zonnelaan (to taal 86 middenstandsvvoningen) is nog lang niet ten einde. Zoals uit vroegere publicaties reeds is gebleken, verkom merden de woningen van maand tot maand. De gemeente Haarlem, die de woningen in eigendom heeft na de an nexatie van een deel van Heemstede, kon er door allerlei omstandigheden niet veel aan doen. Maar tenslotte kwam het toch zover, dat sommige wo ningen onbewoond moesten blijven. Het aanzien van de buurt werd opvallend armoediger. In een uitvoerig schrijven aan de gemeenteraad komt het college van B. en W. op die erbarmelijke toestand terug, met de mededeling tenslotte, dat de gemeenteraad ongeveer een half miljoen zal moeten noteren om althans Iets op te knappen aan en in deze wo ningen. De leegstaande woningen kun nen dan weer in gebruik genomen wor den. B. en W. verklaren nog eens, dat het complex in een zeer slecht staat ver keert en dat de woningen zeer dringend enkel» voorzieningen behoeven. In ver band daarmede is men reeds geruime tijd geleden begonnen met een onder zoek om na te gaan, welke maatregelen zouden moeten worden genomen. Tevens zijn er onderhandelingen begonnen om van het Rijk financiële steun te ver- HAARLEM, 23 april Zoals destijds reeds bericht had het Rijk wel belang stelling voor het terrein, waar vroe ger de schouwburg aan de Jansweg stond. Wanneer dat uitgebreid zou kun nen worden met enige omliggende grond, waartoe enkele huizen zouden moeten verdwijnen, dan zou daar een nieuw gerechtsgebouw neergezet kun nen worden ter vervanging van het verouderde en te kleine gerechtsge bouw aan de Jansstraat. Het Rijk zou echter de zekerheid moeten hebben, dat het terrein vóór 1 januari 1966 beschik baar zou komen. Naar B. en W. thans do gemeente raad mededelen, is de stand van za ken thans zo, dat de gemeente deze zekerheid heeft kunnen geven Ver wacht mag worden, dat spoedig de transactie tussen gemeente en Rijk zal kunnen geschieden. Daaromtrent zullen nog nadere mededelingen en voorstellen aan de gemeenteraad vol gen. Intussen zijn, om het betrokken ter rein voor het beoogde doel tijdig en ontruimd en vrij van huur en gebruik te kunnen leveren, met de huurders van een aantal aan de gemeente in eigendom toebehorende percelen on derhandelingen gevoerd over de aan hen toe te kennen vergoedingen in ver band met tussentijdse huuirbeëindiging. De onderhandelingen zijn met gunstig resultaat bekroond. Het betreft hier de huurders van de percelen Jansweg 49, 49A en 59. Aan de drie huurders, waarmede overeenstemming werd be reikt omtrent de ontruiming van hun percelen, zullen vergoedingen worden toegekend tot een totaal bedrag van f 34.500 B. en W. zijn van mening, dat de overeengekomen vergoedingen alles zins redelijk zijn te noemen, vooral als men er rekening mee houdt, dat het hier gaat om winkelpanden. krijgen. Een definitieve beslissing omtrent de uit te voeren maatregelen kon nog niet worden genomen. Ook is er nog geen resultaat met het Rijk be reikt, omdat van rijkswege een garan tie van de gemeente wordt verlangd omtrent de toekomst van het complex woningen. De moeilijkheid is namelijk het toekomstig tracé van de verbindings weg tussen de Schipholweg en de Wes telijke Randweg, waarmee het vraag stuk van de gehele of gedeeltelijke hand having van het complex ten nauwste is betrokken. Het lang uitblijven van een defini tieve beslissing over de maatregelen, welke eventueel getroffen zouden moe ten worden, heeft tot gevolg, dat het aanzien van de woningen steeds ver der achteruit gaat. Er zullen voor zieningen moeten worden getroffen. Er zal enig buitenverfwerk gedaan moeten worden, verder zijn er repa raties aan ramen en kozijnen, aan da ken en balkons nodig. Daarvoor zal een bedrag van 390.000,- nodig zijn. Daarin is inbegrepen een bedrag voor het vernieuwen van de leidingen voor electriciteit, gas en water, dat per woning op 1.800,- gesteld kan wor- Advertentie) 9 of II van een veel duurdere machine meer plezier zult hebben dan van een EFKU. Want de Efku' is een laaggeprijsde MERKMACHINE met zoveel goede eigenschappen, dat wij als vakhandeiaar hem graag aanbevelen. Reeds voor 295.— een fantastische zig-zag! JL EFKU-DEALER: KI. Houtstraat 112, Haarlem Telefoon 02500—11142 RIJKSSTRAATWEG 14 - Telefoon 52665 HAARLEM (Advertentie) uit voorraad leverbaar. SOLEX-SERVICE KENNEMERPLEIN 14 - TEL. 16033 vlak achter het station. den. Aldus kunnen ook de tien leeg staande woningen weer voor bewoning geschikt gemaakt worden. Tenslotte is nog voor incidentele voorzieningen, welke de laatste jaren zijn uitgevoerd en voor honorarium van de architect, belast met het voorberei den van meer definitieve plannen, nog een bedrag nodig van 60.000,-. Totaal dus 450.000,-, die de gemeenteraad zal moeten voteren. (Advertentie) Dreef 261 - Raadhuisstraat 53-65 Telefoon 81550 (Advertentie) Sportmagazijn Gretha de Bruijn Twijnderslaan 7 Haarlem, Tel. 15116 Het zeventiende-eeuwse Venetië vormt de omgeving, waarin zich het gekleurde verhaal afspeelt van „De beul van Venetië" (The Headsman of Venice). Lex Barker is de grote beul, een goed vriendje van de groot-inquisi teur Rodrigo Zeno, die alles wil doen om zjjn in een zeeslag omgekomen vrouw en zoon te wreken op de Doge. Hiermee speelt hjj Rodrigo precies in de kaart. De avonturen culmineren in een scène, waarin de beul het hoofd gaat afslaan van de zoon van de Doge, die samen met zijn geliefde door de kuiperijen van Rodrigo naar het scha vot is gevoerd. De beul ziet echter op het laatste moment in, wie de echte schurk is en maakt dan een eind aan het barre leven van de groot-inquisi teur. De film draait tot en met zondag in Roxy. (Veertien jaar). Daarna kunnen liefhebbers terecht bij „Inspecteur Cal- laghan slaat weer toe", een nieuw avon tuur van de bekende speurder, die ten slotte ie'dere misdadiger te slim af is. (Veertien jaar). (Advertentie) ADVISEUR VOOR De titel „De bruid is niet van giste ren" suggereert een geestigheid en on deugendheid, die de maker van de film Giancarlo Zagni in genendele heeft kun nen manifesteren. Het heeft dan ook weinig zin, uitvoe riger op zijn verhaal in te gaan dan ter motivering van ons teleurstellende oor deel nodig is. Ippolita is het vlinder achtige vrouwtje van een benzinepomp- houder, wiens jalouzie niet is opgewas sen tegen haar fhrterig optreden jegens de klanten en haar vroegere vrienden uit het variété-milieu. Het gevolg is een kettingreactie van vermeende, echte en gesuggereerde ontrouw. Na verloop van tijd is er zelfs sprake van een 2-l-stand. De vrouw ontzegt dan haar echtgenoot alle rechten, totdat de „gelijkmaker" haar verongelijkte gevoelens zal hebben hersteld. Dit brengt de man er toe zijn vrouw aan ieder© passant aan bieden, hetgeen hem in de gevangenis doet be landen. Hij wordt ontslagen op borg tocht, die zijn vrouw betaalt, maar hij krijgt niet van haar te horen, waarom ze plotseling is veranderd in een trouwe en wat ze tijdens zijn gevangenschap heeft uitgevoerd. Ziedaar het banale gegeven, dat we- fens het weinige vakmanschap, door agni aan de verfilming besteed, geen enkel aantrekkelijk facet heeft gekre gen. Platvloerse grappigheid, een tot vervelens toe herhaald, oninteressant exhibitionisme en een veelvuldige, op dringerige reclame van een benzine maatschappij. (In Luxor strikt volwassenen). Blijkens hun films hebben de Ameri kanen zo hun eigen opvattingen over het ondergrondse verzet. Ze ontbinden de heroïsche weerstand van de West- Europese volken tegen de nazi-terreur in factoren, waarmee ze vertrouwd zijn uit hun eigen Wild-West verhalen en voe gen die dan samen tot een geheel, waar in dapperheid en onkwetsbaarheid, on verzettelijkheid en romantiek, maar vooral goed en kwaad, zodanig zijn ver deeld, dat zelfs een uitsluitend op ver maak belust bioscooppubliek kan wor den geacht er behagen in te scheppen. Het resultaat is dan over het algemeen een film, die niets meer met het werke lijke verzet en de drijfveren van de mensen daarachter hebben te maken. De Amerikaanse regisseur John Fran- kenheimer heeft deze fout proberen te vermijden en zich daarom bij het ma ken van zijn film (De Trein) gebaseerd op een ware gebeurtenis. Franklin Coen en Frank Davi, die sa men het scenario samenstelden, zijn daarbij uitgegaan van een korte episode in het boek „Le front de l'art", dat Rosa Valland heeft geschreven over haar ervaringen tijdens de nazi-bezet- ting, toen zij conservatrice was van het Jeu de Paume-museum in Parijs. In 1944 poogden de Duitsers een treinla ding vol „gedegenereerde" kunst waar onder werken van de Franse impressio nisten Renoir, Picasso en Degas, naar het „Vaterland" te zenden, voordat de geallieerden de Franse hoofdstad zou den bevrijden. De goudswaarde van de ze kunstwerken, die op ongeveer 2 mil jard gulden kon worden geschat, zou wellicht het ineen stortende Derde Rqk van de totale financiële ondergang kun nen redden, redeneerden ze. Ze hadden echter buiten de hardnekkigheid van een kleine verzetsgroep bij de Franse spoor wegen gerekend, die al haar leden op één na opofferde om de Duitsers te be letten zich met dit „nationale eregoed" en „Frankrijks glorie" uit de voeten te maken. Door de conservatrice van het mu seum gewaarschuwd, besluit het ver zet het Duitse plan te verijdelen. La- biehe, een inspecteur van de 'spoorwe gen, belast zich met de leiding van de actie, aanvankelijk met grote tegenzin, Eerst wordt het vertrek van de trein ge saboteerd. Dan begint de eigenlijke tocht, waarbij de militaire bewakers met Duitse „Gründlichkeit" de te vol gen route controleren, niet vermoedend, dat de Franse verzetsorganisatie de na men van de stations heeft laten ver wisselen, zodat een Frans plaatsje zich tenslotte zelfs als „Zweibrücken" aan dient. Tegen de ochtend is de trein terug op zijn uitgangspunt en wordt tot ont sporing gebracht. Een ware gebeurtenis dus. Maar niets is moeilijker dan iets, wat waar is ge beurd, ook op het witte doek echt te doen lijken, omdat de werkelijkheid nu eenmaal de stoutste fantasie overtreft. En juist op dit punt is Frankenheimer goeddeels tekort geschoten. Hoewel zijn film gunstig afsteekt tegen heel wat an dere Amerikaanse verzetsfilms, treft men toch nog te veel momenten met Wild-West-sfeer aan. Zoals bijvoorbeeld de gewonde held, die vrijwel onder de ogen van een naderende Duitse patrouil le de rails losschroeft. En het slot van de film, waar de held en zijn voornaam ste tegenstander, de Duitse kolonel Von Waldheim, oog in oog komen te staan, en de Fransman, volgens de beste tra dities van de Western, het pleit beslecht met een serie schoten uit zijn sten-gun, wordt gesteld: of deze kunstschatten het offer van zoveel mensenlevens wel waard zijn. Een vraag, die overi gens veel van haar betekenis verliest voor de nuchtere toeschouwer, die be denkt, dat het veel eenvoudiger zou zijn geweest, de Duitsers rustig hun gang te laten gaan. Ze zouden de schilderijen natuurlijk ergens veilig hebben opge borgen en daar de oorlog toch al bijna voor hen was verloren, zou Frankrijk zijn geroofde erfgoed na de geallieerde overwinning wel hebben teruggekregen. Niettemin geeft de film de toeschouwer hier enig inzicht in de zinloosheid van de motieven, waardoor mannen zich in een oorlog vaak laten leiden. In Rembrandt (18 jaar). Een verhaal vol onwaarschijnlijkhe den is te zien in Frans Hals, waar de film „Spionnage in Honkong" wordt ge draaid. Een Frans jjournalist komt in Hongkong tot de ontdekking, dat zijn Amerikaanse vriend en collega ver moord is. Hij komt in contact met een bende, waarvan de leider, een machtig zakenman, zijn hoofdkwartier in een nachtclub heeft. Bij zijn speurderswerk wordt de journalist geholpen door de zuster van de vermoorde. Zij lopen her haaldelijk gevaar en dreigen definitief in de handen van de bende te vallen, als niet op het kritieke moment een politie-inspecteur ten tonele verschijnt. (Volkswagen.) Het is verbazingwekkend, hoeveel ongezonde verhoudingen tussen volko men „verknipte" figuren gefantaseerd worden om daaruit een film te distil leren. Wanneer dan bovendien nog spra ke is van een verlaten strand aan een spiegelende zee, die tussen de warrige bedrijven door noodt tot een verfrissend bad, dan ligt het voor de hand, dat „Het strand der liefde" (L'éternité pour nous) voor een belangrijk deel terwille van de „sex" in elkaar is gezet. De Franse regisseur José Benazeraf wend de vergeefse pogingen aan, de bijzon der langdradige, onfrisse geschiedeni» filmisch gezien nog enigszins acceptabel te maken, zodat in alle op zichten van een mislukking moet wor den gesproken. In Lido (Volwassenen). Zoals te verwachten was is de film ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze, we reld" in Cinema Palace geprolongeerd. (Veertien jaar). Minerva vertoont d» film „De zeven hoofdzonden", verschil lende schetsen, waarin verschillende re gisseurs een hoofdzonde behandelen. (Strikt volwassenen). nadat de Duitser heeft gefilosofeerd over de stelling, dat schoonheid behoort hem, die haar weet te waarderen. Hiermee zijn we beland aan het pro bleem, dat in deze films aan de orde (Advertentie) Dagelijks o la er-dansant Dinsdags cabaret Onbeperkt kip eten 7- Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 Teletype AVM RB Stad greta garbo. In het Studio-theater kan de film liefhebber de kennismaking met Greta Garbo vernieuwen of haar tooh nog leren kennen. Greta Garbo: een legen darische figuur in de filmwereld van vroeger jaren, een van de weinigen, die als artiste haar naam blijvend in de filmgeschiedenis geschreven heeft. De film „De dame met de Camelia's", met zorg en groot vakmanschap gemaakt, mag dan iets verouderd zijn, ze zal ook de huidige kijkers boeien en mis schien ontroeren. Het gaat hier om Marquerite Gautier, een elegante maitresse, die verliefd wordt op Armand Duval. Haar liefde wordt beantwoord, maar het verschil in stand maakt een huwelijk onmogelijk. Marguerite doet vrijwillig afstand van haar liefde. Pas op haar sterfbed ziet zij haar geliefde terug, die dan pas goed ontdekt, welk een voortreffelijke vrouw hy aan haar heeft verloren. (Veertien jaar). CINEMA PALACE: 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld, 14 jaar 3 en 8 uur, FRANS HALS: Spionage in Hongkong, volw 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 8 uur. LIDO: Strand der liefde, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Zo.-ochtend 11 uur: Jungle cat a. 1. LUXOR: De bruid Is niet van gisteren, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De trein, 18 jaar. 2, 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. t/m dinsdag behalve zo. half 11: De jongen uit het wilde westen, alle leeftijden. Zo.-ochtend 11 uur: Flying clipper ahoy, alle leeftijden. ROXY: De heul van Venetië. 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag: Inspecteur Cal laghan slaat weer toe, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De dame met de camelia's, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke morgen half U: De Robinsons ver loren op een onbewoond eiland, a.l. MINERVA: De 7 hoofdzonden, strikt volw. Vrijdag 8.15, za. en zo. 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag 2 en 4.15 uur: Pietje Bell, alle leeftijden. Vrijdag 23 april Concertgebouw. 8 uur: Concert door Sym fonieorkest „HaeiTem" o.l.v. Marinus Adam Solist: Alwin Bar, piano. Dinsdag 27 april Grote of Sint Bavokerk. 8—9 uur: Orgel bespeling door Klaas Bolt. Woensdag 28 april Aula A. H. Gerhardschool. 8 uur: Haar lemse Discoclub, muziekavond. Donderdag 29 april Concertgebouw. 8 uur: Concert door het Vrouwenkoor Z.I.G.E.A. Zaterdag 21 april Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsche Comedie met „Candida" van G. B. Shaw. Regie: Bob de Lange. Zondag 25 april Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsche Comedie met „De methode Ribadier" van Georges Feydeau. Regie: Bob de Lange. Maandag 26 april Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „Omzien in wrok" van John Osborne. Regie: Hans Boswinkel. Dinsdag 27 april Stadsschouwburg. 2 en 8 uur: Toneelgroep Theater met „Pasen" en „De Sterkste" van August Strindberg. Regie: Elise Hoomans. Woensdag 28 april Stadsschouwburg. 8 uur: Johez Operette „Maske in Blau". Donderdag 29 april Stadsschouwburg. 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „Obsessie" van Philip Levene. Vrijdag 23 april Hildcbrandzaal. 8 uur: Jong-Haarlem Vooruit: Slotavond. Rest. Brinkmann. 8.15 uur: Genealogische Vereniging, Hoofddorp. 711 uur: L.T.S. Bazar i.v.m. de sportuitwisseling Haarlemmermeer— Caterham. Santpoort. 8.15 uur: Harddraverslaan 60, Ver. Vrienden van het lied: Optreden van de sopraan Maria van Uden en echtgenoot Frans Bocxe, begeleid door: Ina Overkamp. Zaterdag 24 april Stadsbibliotheek. 2 uur: Volksuniversiteit. Wandeling door Oud-Haarlem met bezoek aan de mooiste hofjes. Leider: De heer Warnaars. Rest. Brinkmann. 8 uur: Volksuniversiteit. Jongerenclub de Twintigers, dansavond m.m.v. The Wanderers. Hildebrandzaal. 8 uur: Jong-Haarlem Vooruit. Slotavond. Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond m. n. v. Rob Hoeke Boogie Woogie kwartet. Wandelver. Jan Passtoors; bloembollentocht over 5, 10, 15 en 20 km. Vertrek tussen 1.30 2.30 uur. Hoofddorp. 2 6 en 7 11 uur: L.T.l. Bazar i.v.m. de sportuitwisseling Haarlem mermeerCaterham. Zondag 25 april Llngestraat. Parochiehuis „De Lange" 8 uur: Sociëteit Kamigro, dansavond m.m.v. het kwartet Han Koek. Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond m.m.v. het Deals-Beat kwartet. Rest. Brinkmann. 11 5 uur: Postzegel vereniging „Kring 64". Nationale postzegel beurs. Kon. Ned. Natuurhistorische vereniging. 9 uur: Ochtendexcursie naar landgoed Els- wout o.l.v. mevr. A. N. Roesink-Rem en de heer J. Visser. Heemstede, Ciipperweg, geb. „Princehof". Wandelvereniging Jan Passtoors; bloembol lentocht over 5, 10, 15 en 20 km. Vertrek tussen 10 12.30 uur. Domi. 8 uur: Stichting Kath. Instuif Panama, Senior, dansavond m.m.v. The Jokers. Maandag 26 april Concertgebouw. 8 uur: Kodak N.V. Dia projectie avond. Georganiseerd in samen werking met de Nieuwe Haarlemsche Crt. Kennemerlyceum. 8 uur: Buurtvereniging „Overveen". De heer A. de Looze spreekt over zijn reis naar Kameroen. Minerva-Theater. 8 uur: Zandvoortse Operette Ver. „Christel" met de Houtves tersdochter. Dinsdag 27 april Minerva-Theater. 8 uur: Zandvoortse Operette Ver. „Christel" met de Houtves tersdochter. Woensdag 28 april Stadhuis. 2 uur: Gemeenteraad. Donkerelaan, Jeugdhuis. 8 uur: Buurtver. „Bloemendaal", jaarvergadering en film voorstelling. Heemstede Glipperweg, geb. „Princehof". (t/m 24 april). Waagtaveerne, Spaarne hoek Damstraat: Vrijdag-, zaterdag- en zondagavond: Jaap van der Merwe m.m.v. Bozena, Robert- Robert, Frits Lambrechts en Dick Poons. Frans Halsmeuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 196 eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Bijzondere avondvoorstelling t/m 16 mei elke avond van 8.30—10.30 uur. Bloemen, kaarslicht en oude muziek. Tevens gelegen heid tot bezichtigen van de tentoonstelling poppen door Ma ja Alexander en Trudy d« Ruyter t/m 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mans portret door Frans Hals. Teylers Museum: Schilderijen tóe en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m tóe eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Bisschoppelijk Museum: Tentoonstelling van de Limburgse kunstenaar Géne Eggen (t/m 25 april). Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Vishal: Expositie van poppen van Ma.1a Alexander en Trudy de Ruyter (t/m 25 april) Keukenhof, Lisse: Openluchttentoonstel ling van voorjaars- en zomerbloemen. Dag. geopend van 8 uur tot zonsondergang, (t/m medio mei). In 't Goede Uur: Expositie en tekeningen van Oey Tjeng Sit. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en van 1.30 5 uur. Zondag l 5 uur. Waagtaveerne: Kunst zU ons doel; ten toonstelling van aquarellen, schilderijen en tekeningen van Jan Loots. Geopend van 5 uur, t/m 26 april. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur, t/m oktober. Badhoevedorp. Haarlemmcrmeertyceum Tentoonstelling „Wow-Ipitsj". Geopend da gelijks van 8 22 uur. Zaterdag van 2.30 6 uur. Zondag van 2.30 6 en 8 22 uur. Museum Van Looy: Groepstentoonstelling. Geopend van 10 5 uur. Zondag 2 8 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3