Rijksgoedkeuring voor overdekt instructiebad binnengekomen opening op vrijdag 21 mei uetrovvoor Nederland! pantalons DUET I. KAN Coöp. Boerenleenbank Santpoort ziet terug op een gunstig jaar Administratie nu gemechaniseerd Vërf? Plasticnlor! Haarlemmer ontkent inbraak in Santpoort Mobil Oil beïnvloedt streekplan N.Z. - kanaal Importante kunstveiling bij Paul Brandt Maatregelen voor toeristen- zielzorg in bisdom R'dam I Plasticolor haleïïT Lente...PlasticolöFÏ VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE 6 2É Siviebertje gstte s in Lisse oogstte succes Afscheid op provinciale griffie NYLONS Dure fles whisky Tegen jeugdig inbrekerstrio 8 maanden geëist Padvinders weer veilig thuis Zeldzaam zilver ïkonen en Engelse meubelen In sommige kust plaatsen 100 pet. kerkgangers meer NIEUW HEEMSTEEDS ZWEMBAD NADERT Z'N VOLTOOIING SCHEEPVAARTBER1CHTEN N) VRIJDAG 23 APRIL 1965 PAGINA 4 Europese mode met Franse elegance: modieuze, ploot- vaste Eural Tergal pantalons. spaar plezierigmet met gratis waardezegeïs van 15 en 25 ct. vraag vooral om d© DUET-spaarkaart {(.i 'n' 'n polshorloge van KAN is toch praktischerI JUWELIER HORLOGER BARTEUORISSTRAAT Z, HAARLEM TELEFOON 13004 NOOHD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Kapitale tinnen schenkkan met slanke hals17de eeuws. Een fraaie serie mahoniehou ten stoelen. EngelandChip pendale. jfKÉn HEEMSTEDE, 23 april De bouw van het nieuwe Heemsteedse zwembad aan de Sportparklaan nadert met rasse schreden zjjn voltooiing:. Hete „grot (Advertentie) ëural HAARLEM, Anegang 44A. NOORDWIJK a/Zee, Vuurtorenplein 35. ZANDVOORT, Kerkplein LISSE, 23 april Ruim tweeduizend kinderen hebben in Lisse genoten van hun held Swiebertje, die in gezelschap van Saartje en Bromsnor een optreden verzorgde op uitnodiging van El Festa Deze vereniging regelt de bloemenfees ten in Lisse. De acteurs hebben gisterenmiddag niets nagelaten om in de smaak bij het jonge publiek te vallen. Dat is hun trouwens bijzonder goed gelukt, gezien de oor verdovende reacties uit de zaal. Onder de kinderen bevond zich ook een groep van de vereniging „Het Zor genkind" en het was voor de begelei ders een vreugde te zien hoe ook deze kinderen in het toneelspel opgingen Alle aanwezige kinderen werden op een lekkernij getracteerd. werk" is vrijwel In zijn geheel klaar en het Is nu nog slechts een kwestie van afwerking om het fraaie en riante com plex voor de weldra van ongeduld trap pelende zwemliefhebbers In gereedheid :;e brengen. Vrijdag 21 mei zal bet zwembad op feestelijke wijze in gebruik worden genomen. Voor die tijd moet er dus nog het een en ander aan de in richting gebeuren, maar onvoorziene omstandigheden voorbehouden gaan over 28 dagen bij gelegenheid van de officiële opening de vlaggen in top. Aan 't grote bassin, dat 'n lengte heeft van vijftig meter, een breedte van twee- en twintig meter en tot een diepte af loopt van 3 meter 25, terwijl de diepte onder de springtoren tot 4 meter 30 zal reiken, hoeft niets meer te worden ge daan. In het instructiebassin en het bas sin voor de kleuters zijn tegelzetters druk bezig met het aanbrengen van de duizenden tegels die het vloeroppervlak moeten bedekken, in het restaurant wordt met man en macht gewerkt aan de afwerking van het interieur. De 64 wisselcabines en de twee garderobes staan klaar om de bezoekers te ontvan gen en hetzelfde geldt voor de zonne- en Speelweides, die van de zomer het mid delpunt van een gezellige drukte belo ven te worden. En omzoomd door een beplanting van bloemen en rozenstrui ken zullen de boorden van het zwembad straks een bijzonder fleurige aanblik opleveren, zoals dat destijds ook in de voorbije jaren bij de oude Groenendaal- se zwemvijvers het geval is geweest. Ofschoon het nieuwe zwembad twéé instructiebassins telt, kan het kleinste van deze bassins het a.s. seizoen nog niet in gebruik worden genomen. Aan vankelijk zou dit 24'/» bij 8 meter bassin tegelijk met de andere zwem baden worden afgebouwd, waarbij er rekening mee werd gehouden om het te zijner tijd te overdekken. Daar de plannen voor het overdekken echter konden worden bespoedigd, werd ter besparing van belangrijke bouw kosten besloten de bouw voort te zetten, zodra het rijk zijn goedkeu ring voor de overdekking zou geven. Zo juist vernamen wij, dat het gemeen tebestuur dezer dagen met de rijks goedkeuring werd verblijd, waardoor Heemstede eerder dan verwacht over een zwembad zal kunnen beschikken. De aanbesteding zal zo spoedig mo gelijk plaats vinden, waarna aan de afbouw van het instructiebassin kan worden begonnen. Dat de tarieven voor het nieuwe zwembad niet meer op dezelfde voet van de Groenendaalse vijvers konder worden voortgezet, is vanzelfsprekend. De exploitatiekosten zijn ten opzichte van „Groenendaal" onvergelijkbaar en vandaar dat tot een verhoging der tarie ven moest worden besloten. De nieuwe tarieven luiden als volgt: abonnemen ten: voor kinderen t/m 15 jaar 10,-, voor personen van 16 jaar en ouder ƒ15,-. Bij bestelling en betaling vóór 22 mei wordt op de abonnementen een reductie gegeven van 2,50. Losse ba den: voor kinderen t/m 15 jaar 0,50, HAARLEM, 23 april. Na negenen dertig jaar ter provinciale griffie werk zaam te zijn geweest zal de heer W.F. G. Spanhoff, referendaris op de afde ling gemeentefinanciën, op 28 april de provinciale dienst wegens pensionering verlaten. Nadat de commissaris der koningin, de leden van gedeputeerde staten en de griffier der staten afscheid hebben genomen, zal er van 11.00 tot 12.15 uur een receptie worden gehouden in het provinciehuis voor de ambtenaren ter provinciale griffie en van de provinci ale accountantsdienst, alsmede ten be hoeve van gemeentebesturen, functio narissen van andere overheidsdiensten en voor overige belangstellenden. voor ouderen 0,75. Op zaterdag en zondag bedragen deze tarieven respec tievelijk 0,75 en een gulden. Zwem- leskaaxten: voor kinderen t/m 15 jaar 5,-, voor ouderen 7,50. Binnenkort wordt in Heemstede huis- aan-huis een folder verspreid, waarbij aan de hand van een invulformulier zwemabonnementen in voorverkoop kunnen worden besteld. Op deze wijze zal men dus een rijksdaalder kunnen verdienen. Wij vernamen dat er ook van buiten de gemeente grote belangstelling voor de aanvraag van abonnementen en zwemleskaarten bestaat. Het ziet er dan ook naar uit dat zeer velen van de zomer hun schreden naar het nieuwe Heemsteedse zwembad, dat tot de fraai ste in den lande behoort, zullen richten. Het personeel dat in versterkte forma tie aantreedt, is er echter op berekend. Er zullen ploegendiensten worden inge steld om het de bezoekers naar de wens te kunnen maken. HAARLEM, 23 april „Leden van het inbrekersgilde uit Amsterdam heb ben vaak de illusie dat er in Aerden- hout veel te halen is. Maar dat is geens zins het geval. Want geen weldenkend mens bewaart tegenwoordig nog een grote hoeveelheid baar geld of kostbare goederen thuis," aldus de Haarlemse of ficier van justitie. De drie jeugdige Am sterdammers, die voor hem in het ver dachtenbankje stonden, konden dat be amen. Op 25 januari waren zij helemaal uit Amsterdam naar Aerdenhout getrok ken om een kraak te zetten. Zij drongen binnen in een villa aan de Boekenroode- weg. Daar was echter weinig of niets te halen. De buit bestond uit een fles whisky, gekoeld weliswaar en die maak ten zij in een ommezien soldaat. Maar het werd wel een dure fles. Want nog voor de bodem in zicht was, arriveerde de politie en betrapte hen op heterdaad bij de villa. De officier van justitie voor de Haarlemse Rechtbank presenteerde gistermorgen de rekening: acht maanden gevangenisstraf voor ieder der drie ver dachten. De rechtbank doet op 6 mei uitspraak. Advertentie) SANTPOORT, 23 aprilIn de heden avond te bouden algemene ledenvergade ring zal aan de hand van de overgelegde jaarstukken over 1964 kunnen worden geconstateerd, dat de Coöperatieve Boer enleenbank te Santpoort in het afgelopen jaar een gunstige ontwikkeling door maakte. Dat kwam niet alleen tot uiting in de stijging van de toevertrouwde gel den, doch eveneens in de uitleningen, die in de vorm van voorschotten en kre dieten in lopende rekening werden ge daan. Het betalingsverkeer door middel van de bankgiro nam aok in 1964 verder toe. Van de mogelijkheid om devlezen- Advertentie) SEDRUN, Zwitserland, 23 april (UPI) De acht Zwitserse padvinders zes jongens en twee meisjes die meer dan zes dagen in een Alpenhut hebben „overwinterd" in afwachting van beter weer, zijn vandaag vanuit hun schuil plaats geëvacueerd. Om twee minuten voor acht vanmor gen landde de reddingshelicopter met de jonge alpinisten aan boord in het basiskamp van de redders in Sedrun. Daar werden de jongelui in leeftijd va riërend van 15 tot 20 jaar door ouders en familieleden omhelsd toen zij uit het vliegtuig stapten. Advertentie) Op ons hoofdkantoor te HAARLEM is plaats voor een Leefijtd 17 tot en met 21 jaar. ULO- en type-diploma vereist. Goede beloning en prima sociale voorzieningen Vrijvervoer op het gehele lijnennet. Onze afdeling Personeelszaken zal U gaarne alle inlichtingen verstrekken. LEIDSEVAART 396 HAARLEM Telefoon 18460 en effectentransacties via de bank af te wikkelen werd In 1964 in toenemende mate gebruik gemaakt. In 1964 bedroegen de inlagen op de spaarrekeningen 4.876.949,56. de terug betalingen 4.119.272,18. Hierdoor ont stond een spaaroverschot, inclusief de bijgeschreven rente, van 757.677,38, waardoor het totaal der spaargelden per 31 december 1964 steeg tot 6.586.325,54, verdeeld over 4.518 spaarrekeningen. Het gemiddelde spaartegoed per inlegger be liep op 31 december 1964 1.457,80. Op de spaarrekeningen werd 190.014,75 aan rente bijgeschreven. De creditsaldi in lopende rekeningen bedroeg op 31 decem ber 1964 723.186,40. Het totaal der toe vertrouwde middelen beliep dus op deze datum 7.310.186,94. In 1964 werd 801.100,- aan nieuwe voorschotten geplaatst, terwijl 602.271, 74 aan aflossingen erd ontvangen. Het bedrag der uitstaande voorschotten be droeg op 31 december 1964 3.651.198,28, verdeeld over 403 voorschotnemers. De kredieten in lopende rekeningen beliep op 31 december 1964 382.461,85. De stijging der bedrijfsonkosten. Hierdoor wordt het mogelijk de statutaire reserve verder te versterken. Na afschrijving op de bankgebouwen tot een bedrag van 15.043,55 bedraagt de netto-winst 9.292,72. In de loop van het verslagjaar was het bestuur genoodzaakt de rente voor uitleningen aan te passen aan de reeds eerder ingezette algemene rentestijging. Dergelijke algemene renteverhogingen worden bij de boerenleenbanken slechts vertraagd toegepast, terwijl daarentegen een algemene rentedaling eerder wordt doorgevoerd. De bank, die op f7 november 60 jaar zal bestaan, zag het streven om aan de leden en relaties het vereiste dienstbe toon te bieden, mede gestalte krijgen door het in gebruik nemen van een bij kantoor te IJmuiden, dat op 22 juni 1964 officieel werd geopend en welk bijkan toor aan de verwachtingen niet alleen beantwoordt, maar ze zelfs overtreft. Door de toename van de werkzaamhe den, speciaal die van de administratie, was de bank genoodzaakt de administra tie te mechaniseren. Deze omschakeling heeft begin april van dit jaar plaats ge vonden. IJMUIDEN, 23 april Gistermorgen om half acht is op de Middensluisweg een 56-jarige man uit Ternaart, die in de laadbak van een rijdende vrachtauto met zijn rug tegen de cabine stond, met zijn hoofd tegen het over de rijbaan staande hoogteportaal gekomen. De chauffeur hoorde een tik en vond de man voorovergevallen in de laadbak. Hij bleek ern hersenschudding te heb ben opgelopen en is door de ongevallen- dienst naar het Antoniusziekenhuis ge bracht. HAARLEM, 23 april. „Ik heb met deze inbraak niets te maken", zei de 26-jarige los-arbeider W. de B. uit Haar lem gistermiddag voor de Haarlemse Rechtbank waar hij terecht stond op verdenking van medeplichtigheid aan een inbraak op 22 december in het kan toor van de brandstoffenhandel Van Al- tena in Santpoort. Die inbraak zou hij samen met een zekere S. hebben ge pleegd. De mededader liep twee maan den na de kraak naar de politie. Eerst hield hij vol alleen te hebben gewerkt. Maar de politie geloofde dat niet. Later werd de naam van De B. ge- genoemd. En S., gisteren als getuige gedagvaard, hield vol dat De B. mee had gedaan, ook nadat die hem open lijk een „leugenaar" noemde. „Ze kun nen wel zoveel zeggen", zei De B., toen de 18-jarige dochter van een Haar lemse café-eigenaar verklaarde dat De B. op de avond van de inibraak samen met S. in het café was geweest. Hij ontkent dat. De officier van justitie twijfelde ech ter niet aan de schuld van de Haar lemmer. Hij eiste acht maanden gevan- fenisstraf, zonder aftrek van voorarrest. laar de verdediger, mr. J. Crefeld, be twijfelde of er wel voldoende bewijsma teriaal vporhande was om tot een ver oordeling te kunnen komen. Uitspraak 6 mei. HAARLEM, 23 april In antwoord op vragen van de statenleden H. de Nie ing. en A. Kemmink over de vesti ging van olieraffinaderijen en petroche mische industrie in het Noordzeekanaal- gebied, delen gedeputeerde staten van Noordholland mee, dat de vestiging van Mobil Oil invloed zal uitoefenenen op de samenstelling van het streekplan voor het Noordzeekanaalgebied. G. S. delen de ongerustheid van het hoogheemraadschap Rijnland inzake de toenemende verzilting van grote gebie den in de provincie. Bij de bepaling van hun aanvankelijke standpunt te genover de industrialisatie in het Noord zeekanaalgebied en de vestiging van petrochemische industrieën hebben gede puteerde staten het vraagstuk van de verzilting van de boezem van dat ka naal in hun beschouwingen betrokken. Ongetwijfeld zal de toeneming van het aantal binnenkomende en uitgaande schepen door de sluizen te IJmuiden gevolgen hebben voor de verzilting. Het college vindt dat het rijk als beheerder van het kanaal de eerstaangewezen in stantie is om bestrijdingsmaatregelen te nemen. In tegenstelling tot de vragenstellers verwachten G. S. dat het aardgas slechts met een beperkt deel van de produktie van een raffinaderij zal kunnen con curreren. De vestiging van de onderha vige industrieën kan aan de gehele pro vincie ten goede komen, aldus G. S. Vestiging van een tweede raffinaderij in het Noordzeekanaalgebied noemt het college nog geen actueel vraagstuk. MARKTBERICHT BARNEVELD, 22 april. Coöperatieve Veluwse Eierveillng Ede: Aanvoer 720.116 stuks. Prijzen: Eieren van 38/45 gram 7.10-9.10, van 46/54 gram 10.80- 12.78. van 54/60 gram 12.90-14.56, van 60/65 gram 14.20-15.26, van 65/72 gram 14.83-16.42, eendeneieren van 62/70 gram 10.50-11.51, van 75/82 gram 11.81-12.30. Eierveiling S. B. E. opgeheven. Eiermarkt Barneveld: Aanvoer 1.950.000 stuks. Eieren van 45/53 gram f 10.00-12.75, alg. prijs. Kg-prijs 2.22- 2.41, van 59/65 gram 14.40-15.25, alg. prijs. Kg-prijs 1 2.44-2.38. Pluimvemarkt Barneveld 21 april: Aanvoer 13.000 stuks. Prijzen: Slachtkippen 1.70-2.10, slachtkuikens 1.60-1.75. Varkensmarkt 22 april: Aanvoer 103 stuks. Prijzen: Biggen 65-70. VEEMARKT DELFT, 22 april Aanvoer 865 stuks. Prijzen per stuk. Drachtige zeu gen f 375-475: Magere varkens per kg. lev. gewicht 2.00-2.20; Biggen 58-68; Lopers 85-110; Schrammen 70-80. VEEMARKT UTRECHT, 22 april Prij zen in en per stuk: Melk- en kalfkoeien 1210-1500; Kalfvaarzen 1040-1425; Vare koeien 840-1080; Pinken 520-725; Stieren 510-780; Graskalveren 320-620; Nuchtere kalveren 32.50-65; Schapen 90-145; Lammeren 100-150; Drachtige varkens 375-525; Lopers 85-115: Biggen 55-75; Bokken of geiten 10-60. Vette koeien per kg. gesl. gew. Ie kw. 4.25-4.45, 2e kw. 3.95-4.15, 3e. kw. 3.65-3.90. Vette kalveren per kg. lev. gew. Ie kw. 3.65-3.80, 2e kw. 3.60-3.65, 3e kw. 3.20-3.30. Nuchtere kalveren per kg. lev. gew. Ie en 3e kw. 1.35-1.66. Zware vette varkens per kg. lev. gew. 1.70-1.80. Zouters per kg. lev. gew. 1.95-2.05. Slachtzeugen per kg. lev. gew. 1.63-1.68. Jonge slachtzeugen 1.68-1.78. (DOOR FRANS DUISTER) AMSTERDAM, 23 april Bij Paul Brandt aan de Amsterdamse Keizers gracht staat een importante kunstvei ling voor de deur. In alle, opnieuw ver grote en gerestaureerde zalen van het kapitale gebouw hebben de inrichters van deze veiling oude en nieuwe kunst in vele variaties byeengebracht. Het ïykt er een beetje op de bekende kunst en antiekbeurs, die jaariyks in Delft wordt gehouden. Het is op zich een kunst schilderijen, antieke meubelen, antiquiteiten uit diverse Nederlandse patricische en andere particuliere be zittingen zó te arrangeren, dat men door de bomen het bos wel kan zien en men zich er op een weldadige ma nier in verlustigen kan. Kortom het is perfect verzorgd in dit „kleine Prin senhof" en het is hoopgevend voor Am sterdam als internationale markt voor antiek. Wat de verzorging, ook de ca talogus, betreft is deze veiling alleen al een goede stap in de richting van de oude roem. Vandaag, morgen en zon dag zyn de kykdagen, telkens van 10 tot 16 uur. Het is in de verste verte niet te doen van elke groep de toppers te noemen. Wy zullen ons beperken tot enkele be langrijke of curieuze stukken. Men is bij Brandt erg trots op het fantastisch mooie zilver, dat geveild zal worden. Er is een kostbare en uitgebreide col lectie uit patricisch bezit te zien, antiek Nederlands zilver van de 17e tot de 19e eeuw; o.a. met Amsterdamse en ver der alle mogelijke keuren. Zo is er een fraai paar zilveren kandelaren mei het meesterteken van H. J. Wolters (oude Zutfense keur 1774)eveneens is er een complete serie antieke zilve ren vorken en lepels met oude Rotter damse keuren, wat heel zeldzaam is. Wat je in het zilver daar ook aanpakt, het is zeldzaam antiek. Curieus is de collectie antiek zilveren speelgoed uit de achttiende eeuw, wonderlijk mooi en getuigend van een dure smaak. Dit is maar een greepje uit de enorme zilver vloot, die over de 300 nummers telt. Bewaren wy de als trekpleister al tijd het eerst genoemde schilderijen tot het laatst cleze keer. Er is bij Brandt voor het eerst een interessan te verzameling antiek kant te zien, o.a. uit Venetië en Valenciennes; ver der is er een veelkleurige zee van al lerlei Perzische tapijten, is er een schat aan Aziatische kunst, zijn er bronzen, koperen, tinnen en ijzeren voorwerpen uit vroeger tijden, w.o. een kapitale tinnen schenkkan uit de 16e eeuw, stoer en onverbid- dellijk naast frêle Europees -««f; DEN HAAG, 23 april (KNP) De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft gisteren zijn goedkeu ring gegeven aan maatregelen voor de zielzorg onder toeristen. In Ouddorp op Goeree-Overflakkee en in Rockanje op Oost-Voorne komen dit jaar perma nente zielzorgers en een werkgroep van zeven priesters en twee leken heeft opdracht gekregen onder leiding van deken G. ten Have te Middelharnis verdere onderzoeken en experimenten te ondernemen. Rotterdam volgt hier mee het voorbeeld van het bisdom Bre da, waar reeds in 1960 de stichting Ka tholieke Toeristenzielzorg voor Zeeland tot stand kwam. Volgens een onderzoek dat het KASKI het vorig jaar instelde, stijgt het aantal kerkgangers in de toeristen plaatsen gedurende het vakantieseizoen met vele tientallen procenten. In de kustplaatsen langs de Noordzee (bui ten Scheveningen en Zandvoort) wer den op drie achtereenvolgende zonda gen 46, 58 en 62 procent kerkgangers meer geteld. Het sterkst was de toe name in het bisdom Breda, waar op de derde zondag 83 procent meer ge teld werd. Het bisdom Haarlem volgde met 63 procent op de tweede plaats en Rotterdam met 36 procent op de der de. De stijging was gering in de bos- en plassengebieden (6 tot 7 procent), zeer groot in sommige kustplaatsen (100 tot 125 procent). In sommige plaatsen kunnen de ex tra kerkgangers nog worden opgevan gen door het aantal heilige missen uit te breiden, in andere moeten nieuwe kerkruimtes worden gevonden. De ziel zorg onder de toeristen zal voorlopig nog een experimenteel karakter dra gen. Niemand weet precies hoe zy zich zal ontwikkelen en wat er moet ge beuren op het gebied van sociaalcul- turele activiteiten. Volgens sommige voorspellingen zullen in 1980 op piek- dagen vijf tot zes miljoen toeristen naar de Randstad Holland komen. porselein en aardewerk (Gouda, Delft Meissen, Rosenthal e.a.) en Perzische ceramiek. Een hoofd stuk apart is het gekleurd en Blauw Delfts aardewerk, waarbij een half rond aardewerk reservoir, compleet met koperen kraan opvalt. Overwel digend is het blauw Chinees porse lein, terwijl de Chinese ceramiek met monochrome glazuren sterk vertegen woordigd is. Tenslotte noemen wij in dit genre de prachtige verzameling familie rose en -verte Chinees porse lein, voornamelijk schalen en scho tels met schitterende bodemdecors. Er staat waarachtig ook een vergul de antieke harp (Empire) tussen een. aantal zeldzame staande horloges en tafelklokken (de grote mode!). Op merkelijk is het aantal goede antieke Engelse meubelen; die vindt men haast niet in Nederland. Bijzondere aandacht verdient een im portante verzameling Griekse en Russische ikonen. Er is een heel fraaie bij, een Byzantyns-Slavische ikoon, driedelig met zestien figuren in een goud fond. En natuurlijk zijn er de schilderyen, oude, romantische en moderne. „De Zeeslag van Aert van Antum is wel een bijzonder mooi pa neel; verder moeten wij noemen: een gave Isaac Koene, een winterlandschap van Jan Griffier, een Claes Molenaar, een prachtig stilleven van Floris van Schooten, een typische Adriaen Brou wer en een zeegezicht van Simon de Vlieger. Verder zijn er interessante schilderijen uit de Italiaanse Spaanse en Vlaamse school, van de 15e tot de 17e eeuw, over het algemeen op be hoorlijk peil, al moet men uit de aard van de zaak niet verwachten dat een dergelijke uit alle windstreken samen gebrachte veiling een volledig kunst historisch overzicht kan bieden. Uit de Romantische school biedt men goede doeken aan van J. Voerman, H. B. Koekkoek en A. Knoop. De Mo derne schilderijen bieden opmerkelijk veel Isaac Israëls. Op 27 april a.s. be gint de veiling. Zy duurt tot en met 4 mei a.s. (Advertentie) Acteon 22 te Eastham. Amerskerk 22 te Antwerpen. Asterope 23 te Gibraltar. Caltex Nederland 22 dw. Aden n. Suez. Caltex Rotterdam 22 v. Suez n. Perz. Golt. Drente 22 v. Valetta n. Beiroet. Forest Town 22 te Abadan. Gari 22 te Djakarta. Gorredijk 22 te Le Havre. Guineekust 22 t. a. bij Victoria. Helicon p. 22 Gibraltar n. Rotterdam. Krebsia 23 te Mena al Ahmadi. Mataram 22 v. Kuwait n. Khorramshahr. Overijsel 22 te Shanghai. Polydorus 21 v. Malaga n. Port Said. Straat Clarence p. 22 eil. Flores n. Brisbane, Statendam 22 te Cobh. Woltersum 22 v. Bremen n. Hamburg. Zeeland 24 te Lae verw. Zonnekerk p. 22 Kreta n. Genua. tfz Batu 22 v. Antwerpen n. Brake. Gbuldia 22 te Pladju. Hilversum 23 te Charleston. Main Lloyd 22 te Le Havre. Straat Bali 23 te Kaapstad. Straat Banka 22 te East London. Tara p. 22 Kp Verd. eil. n. Santos. World Hill 22 v. Singapore n. Mena. tlz Achilles 22 v. Salverry n. Callao. Angolakust 22 te Tema. Argos 22 by Cape de Fer n. Malta. Aristoteles 23 te Pto Limon. Caltex Delfzijl 22 te Immingham. Castor 23 te Thessaloniki. Eenhoorn 22 te Hamburg. Graveland 23 te Santos. Moordrecht 22 v. Hamburg n. Vlissingen. My Lady 22 te Lome. Oostkerk 22 v. Genua n. Marseille. Ossendrecht, 22 v. Marseille n. Ceuta. Schouten 22 v. Surabaja n. Semarang. Sloterkerk 22 v. Zanzibar n. Tanga. Stad Den Haag 23 te Las Palmas. Straat Franklin 24 te Osaka. Straat Frazer 22 t. a. rede Lagos. Towa 24 te Rotterdam. Witmarsum 23 te Duinkerken. tlz Acmaea 20 te Curagao Artemis 20 te Maracaibo. Batjan 20 van Callao naar Tocopilla. Congokust 20 van Lagos naar Abidjan. Geertje Buisman 21 te Helsinki. Nieuw Amsterdam 20 van New York naar Cobh. Oranje Nassau 20 van Bridgetown naar Southampton. Serooskerk 20 van Lissabon n. Kaapstad. Steven pes. 20 Bermuda naar Savona. Straat Cook 21 te Karachi. Straat Frazer 20 van Port Harcourt n. Lago», Westertoren 20 van Saigon n. Bangkok. Willemstad 21 te Barbados. Almkerk 20 te Penang. Ampenan 20 van Beyrouth naar Genua, Annenkerk 20 te Colombo. Averdijk 20 te Durban. Caltex Leiden 20 te Kandia. Colytto 20 te Belfast. Forest Hill 20 te Bandarmashur. Forest Lake 20 te Niigata. Helicon pas. 20 Algiers. Karimata 20 te Noumea. Karimun 20 van Genua naar Port Said. Marnelloyd 20 van Aligiers n. Lissabon. Nestor 19 van Lissabon naar Tripoli. Polydorus 20 te Malaga. Prins Willem George Fred. 20 te Liverpool. Sepia 20 te Singapore. Silindoeng 20 te Hongkong. Sinoutskerk pas. 20 Dondraheae n. Aden. Straat Colombo 21 te Bangkok. Straat Magelhaen 20 te Singapore. Tegelberg 20 te Hongkong. Wieldreeht 20 te Aden. Zaria 20 van Bombay naar Mena. Zuiderkerk 20 t. a. Tanga. Fina Nederland 21 van Little Quion naar Mena al Ahmadi. Kara 21 te Cochin. Karimun 21 van Napels naai Port Said. Kreeft 21 van Narvik naar Rotterdam. Riouw 20 van Lissabon naar Antwerpen. Roebiah 21 van Bremen n. Hamburg. Rondo 21 te Antwerpen. Straat Singapore 22 te Port Louis. Aagtekerk 21 te Aden. Achilles 20 van Quayaquil naar Paita. Alchiba 20 van Ummsaid naar Basrah. Area 20 van Townsville naar Brisbane. Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4