Restauratie aan dak van Oude Sint Bavo moest stopgezet Misschien hogere subsidie gemeente wil helpen H.H. Missen VOORSTEL B. EN W. Vleeshal voorlichtings- centrum bij overschake ling op aardgas Andere mogelijkheden niet afdoende te verwezenlijken Goud en zilver voor vijftig dienstjaren KREMER Thee Sportieve kwartfinalen met onsportief incident a»;B? psr,rss is «rasrws vloerkleden reinigen 0TTGERING «ure» f2.75 KERKVOOGDIJ IN FINANCIËLE NOOD Jeugdhuizen streden om kampioenschap Fonds voor harmonie- en fanfarekorpsen m m Eerste bekerrit van Kampioen J eugdwedstrij den op gewone fiets Karel Doorman- school beste in Zandvoorts voetbaltoernooi Bejaarden naar Hilversum mÜK Radio Moors SLEUTEL WEG? APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN Taunusl2M.I7M.20M Tafeltennis „Het eenzame huis" Finale hoofdklasse libre KNBB SCHOOLVOETBAL HAARLEM Witte Paard Burgerlijke Stand Haarlem Laat nu Uw ZATERDAG 24 APRIL 1965 PAGINA 2 '9 „DE SLEUTELSPECIALIST" Haarlem Heemstede Bloemendaal: Overveen: Aer denhout: GARAGE „PETERS" O De heer en mevrouw Bos kijken thuis nog eens naar hun zo juist verworven geschenken. RIJSCHOOL ATLAS Voor Haarlem e.o Films Muziek Toneel Diversen Voor hel reinigen van TAPIJTEN naar per m* door U zelf gebracht en gehaald. f2.50 per m2 Grote Houtstraat 5a HeemstedeBinnenweg 137 Tel. 8437-3 Gabaret T en toonstellingen HAARLEM, 24 april In verband met de hoge kosten van de restauratie van de dakbedekking van de Grote of Sint Bavo Kerk is de Hervormde Ge meente Haarlem, in dit geval het col lege van kerkvoogden, in financiële moeilijkheden gekomen. De restauratie is nu stopgezet, omdat enerzijds tijdens de uitvoering van dit omvangrijke werk onvoorzienbare herstellingen moesten worden uitgevoerd, anderszijds omdat in de loop van de tjjd de kosten van loon en materiaal sterk zijn gestegen. Destijds stelde het Rijk het bedrag waarvoor gesubsidieerd zou kunnen wor den vast op 393.664, hetgeen een ge meentelijke subsidie betekende van i 78.732,80. Geruime tjjd geleden heeft het col lege van kerkvoogden bij het ministe rie van O.K. en W. een aanvrage in gediend om het bedrag, waarover sub sidie zou kunnen worden aangevraagd, te verhogen met 80.551. Op die aan vrage heeft het ministerie nog geen be slissing genomen. Zou echter die aan vrage ingewilligd worden dan zou dat betekenen dat het college alsnog een subsidie zou krijgen van 72.450 te ver- Advertentie) TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM Telefoon 14609 Kathedraal: 7, 8.15, 9.15 H„ 11.15, 12.30 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt: 6.30. 7.30, 3.30 H, 10. 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 9 H. 11, 12 en 18 uur. O.L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 7.30, 9, 10.30 H. en 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.30 H., 10, 11, 12 en 18.15 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11.15 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.30 H., 10.30, 11.45, 18 uur Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 7, 8.45, 10 H., 11.30 11.30 en 6 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstr.: 7.30, 9.15 H., 10.45, 12 uur en 17.30 uur. H. Lldwina, Rijksstraatweg: 7. 8. 9.30 H. 11, 12.15 en 17 uur. O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg: 7.30, 8.45 K., 10.15,11.15 12.30 en 18 uur. H.H. Petrus en Paulus: 7. 8.30. 10 H en 11.45 en 19 uur. H. Apostel Paulus, Duinroosplantsoen: 8.30, 9.30 H„ 11 en 12 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drieëenh.: 7.30. 9, 10.30 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30. 9 10.30 H., 12 en 17 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30. 9.30 H., en 11.30 uur. OVERVEEN, 8, 9 H.. 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE, H. Bavo: 7.45 8.45 H., 10.15, 11.15 en 12.30. O.L. Vrouw Hemelvaart: G.45, 7.30, 8.15 H., 10. 11 en 12 uur. SPAARNDAM, 7.30, 10 H. BENNEBROEK, St. Joseph: 6.45. 8.30 H„ 10.30 en 12 uur. H. Agatha: 6.30. 7.30. 8.30. 9.30 H.. 11. 12 en 19.30 uur. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Apotheken: Park-Apotheek, KI everpark- weg 13, tel. 50444; Centraal-Apotheek, Grote Houtstraat 78, telefoon 10500-10502; Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Doktersdlenst: Indien geen hulp van buls arts belle men fa. Mathöt, tel. 11990 (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis, tel. 13863. Dierenarts: G. Verhagen, Anthonie Fok kerlaan 31, Haarlem, tel. 63070. Ziekenvervoer: G.G.D. Telefoon 14141 Margriet Turfmarkt, tel. 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823 b.g.g. 008 boodschappendienst Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: K. Kout, J. de WIttlaan 23 telefoon 81270. G. Nout, Camplaan 20, telefoon 80713. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: J. Egberts, Zulder Stations weg 12, tel. 57458. Wijkverpleging: Zr. J. de Bruin, Kerk plein 2, tel. 50075, b.g.g. de Genestetweg 8. telefoon 57214, Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: P Wijkmans, Julianalaan 152, telefoon 61054 Wijkverpleging: Zi. J. de Bruin, Kerk plein 2. tel. 50075, b.g.g. de Genestetweg 8. tel. 56714. Apotheek: Zie onder Haarlem. - Doktersdlenst: K. Kout, J. de Wittiaan 23 telefoon 81270. G. Nout, Camplaan 20, telefoon 80713. Wijkverpleging: L. A Moolenaar, Camp huysenlaa-n 18, telefoon 43207. f Advertentie) TELEFOON 80461 - HEEMSTEDE lenen gezamenlijk door Rijk, Provincie en gemeente. Het college van kerk voogden staat nu voor de moeilijkheid dat het lopende betalingsverplichtingen, ontstaan voornamelijk omdat in samen hang met de reparatie van de dakbe dekking allerlei bijkomende voorzienin gen meteen moesten worden uitgevoerd, niet kan voldoen. Die verplichtingen be dragen ongeveer 70.000. B. en W. van Haarlem menen dat het Rijk een hoger subsidiabel bedrag wel zal aanvaarden, waardoor de kerk voogdij op een aanvullende subsidie van 72.450 zal mogen rekenen. Daarop gelet en rekening houdende met het feit dat het college van kerkvoogden onder de gegeven omstandigheden niet an ders kon handelen, waar het hier toch gaat om het behoud van een monument van meer dan plaatselijke betekenis, menen B. en W. dat de gemeente in dit geval niet mag nalaten het college van kerkvoogden de helpende hand te bieden. Daarom stellen zij voor aan de Hervormde Gemeente Haarlem een renteloos kasvoorschot te verlenen ten bedrage van 72.450. HAARLEM, 24 april. Vanaf 4 maart hebben de jongens van zes ver-, schillende jeugdhuizen, waarvan vier uit Haarlem, een uit Zwanenburg en een uit Heemstede, in een grote ta- feltenniscompetitie gestreden om het „Kampioenschap van Haarlem" voor clubhuizen. Gisteravond werden in de zaal van clubhuis ,,Het Anker" aan de Bakenessergracht de prijswinnaars be kend gemaakt, waarna twee prachtige bekers konden worden uitgereikt aan de beste teams van de senioren en de junioren ploegen. Het was het clubhuis „Naast de Ap- pelaer" dat zich het meest slagvaardig getoond had. In beide ploegen nog wel. Zodat de drie wakkere tafeltennissers van de A-ploeg (senioren), te weten Wim de Vries, Dick van de Brink en Jelle Struiksma hun clubhuis aan een indrukwekkende beker beschikbaar ge kast hielpen. Voor de jongens zelf was er natuurlijk een fijn boek. Ook de B-ploeg (junioren) van het clubhuis, Gideon Jansen, Hans Winter, Willem Zwetsloot en Henk Geeres, mochten een dergelijke trofee, beschikbaar gesteld door Coca Cola, voor de beker door de Haarlemse Raad voor de Jeugd, ontvangen, met dien verstande dat ze bi) een volgend toumooi weer van de partij zullen moeten zijn om de beker in hun bezit te houden, omdat deze be ker een wisselbeker is. Voor de tweede en derde prijzen in beide ploegen waren er boeken beschik baar gesteld. Die prijzen gingen naar de A-ploeg van „Het Anker", op de tweede plaats, de A-ploeg van „Jeugd honk", op de derde plaats, de B-ploeg van "Ons Buurthuis" op de tweede plaatsen tenslotte de B-ploeg van „Het Anker op de derde plaats. In het tafeltennistournooi, dat waar schijnlijk vaker gehouden zal worden en waaraan, bij gebrek aan belang stelling van de andere kant, voorals nog alleen jongens zullen deelnemen, waren ingedeeld de Haarlemse clubhui zen „Ons Buurthuis", „Het Anker", „Naast de Appelaer" en „De Til" het Zwanenburgse clubhuis „Jeugdhaven" en het Heemsteedse clubhuis „Jeugd honk". Na afloop van de prijzenuitreiking ga ven de heren J. Visser en H. Swart een tafeltennisdemonstratie. beschikbaar gesteld door Coca Cola, HAARLEM, 24 april De afdelingen van de V.K.N.V. uit de parochies van de H.H. Petrus en Paulus en O.L. Vrouw van VII Smarten hebben met de vader en moederclub uit laatstgenoem de parochie met spanning genoten van „Het eenzame huis", een toneelspel in drie bedrijven door Jan Naaijkens, dat gebracht werd door de toneelgroep van Léon van Amerongen, onder diens re gie. Het gegeven was ontleend op een wa re gebeurtenis van 24 febr. 1954, welke zich heeft afgespeeld in Austin. Min neapolis U.S.A. en had tot onderwerp de vlucht van een tweetal vrienden, welke tot de ontspoorde jeugd moeten worden gerekend. Afgezien van het feit dat hier door amateurs een beetje te hoog was gegrepen, kon wel worden geconstateerd, dat spanning voelbaar bleef en tot het bittere eind werd vol gehouden. De regisseur, die tevens de hoofdrol vertolkte komt de eer toe, dat hij een ernstige poging heeft gedaan, om eruit te halen, wat in de gegeven omstandig heden mogelijk was. Onder dankzegging door de voorzitster mevr. Bosma, wer den de dames met bloemen verrast, ter wijl de heren een bedrag onder couvert kregen aangeboden. HAARLEM, 17 april Het college van Gedeputeerde Staten van Noord- holland stellen de provinciale staten voor een fonds in te stellen voor de aanschaffing van muziekinstrumenten ten behoeve van de harmonie- en fan farekorpsen. Volgens het voorstel zal in dit fonds een bedrag van honderd duizend gulden worden gestort. Uit het fonds kunnen dan bijdragen wor den verstrekt aan harmonie- en fanfa rekorpsen ten behoeve van vernieuwing van hun instrumenten. On voor een bijdrage ln aanmerking te komen moet een korps een bezetting hebben van 46 personen voor een har monie- en 38 personen voor een fan farekorps. Bedrijfskorpsen komen niet voor bijdragen uit het fonds in aanmer king. HAARLEM, 24 april De oudste rub berfabriek ter wereld, de uit 1828 stam mende zaak van de N.V. v/h Gebroe ders Merens aan het Zulderbuiten- spaarne, heeft gisteren met blijdschap het gouden jubileum van de heer A. Bos gevierd. De jubilaris is 72 jaar en nam daarom het gouden feest tevens te baat om officieel afscheid te ne men. Voor het zover was kon directeur J. C. M. van Heesbeen de heer Bos meedelen, dat hem twee onderscheidin gen te beurt waren gevallen: du zilve ren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau en de gouden me daille voor vijftig jaar trouwe dienst van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Het jubileum werd gevierd in de kan tine van het bedrijf in tegenwoordig heid van vele collega's en enige fami lieleden. De heer Bos, afgezwaaid als chef van de afdeling plaatwerk, kreeg buiten de beide medailles nog een ge schenk ondert couvert. Zijn vrouw werd bedacht met een boeket rozen en een doos bonbons. Namens het personeel overhandigde de heer J. Nummedor de jubilaris een kooi met kanarie. De heer Bos, die na een halve eeuw van hard en toegewijd werken van een wel verdiende rust gaat genieten, nam na het officiële gedeelte op ontroerende wijze afscheid van zijn collega's. HAARLEM, 24 april Op het par cours in het Van der Aartsportpark houdt de Haarlemse wielerclub De Kampioen zondag de eerste rit van de competitie^ om de Bijnsdorp-beker. De ze competitie gaat over zes ritten. Het eerste treffen wordt een afstandswed strijd. Verder luidt het programma: 2 mei: tweede rit (sprints); 9 mei: derde rit (klassementswedstrijd); 16 mei: vierde rit (tijdrit over één ronde), 23 mei: vijfde rit (afvalrace); 30 mei: zesde rit (afstandswedstrijd). BEVERWIJK, 24 april Voor de schooljeugd in Kennemerland warden op vrijdag 30 april en woensdag 5 mei in het sportpark „Adrichem" te Be verwijk wielerwedstrijden op gewone fietsen gehouden. De organisatie daar van is in handen van de Beverwijkse rennersclub Kennemerland. Deze jeugd wedstrijden worden gehouden vooraf gaande aan wedstrijden voor nieuwe lingen. Jongens van twaalf tot veertien jaar kunnen zich voor deelname opge ven bij de heer J. van den Winden, Munnikenweg 97 te Beverwijk Cs avonds na zes uur). Elke deelnemer aan de jeugdwedstrijden krijgt een tractatie aangeboden. HAARLEM, 24 april Na twee wedstrijd avonden, in de finale Hoofdklasse libre van de K.N.B.B., district Haarlem is de stand: Gesp. Car. Moyen. H.S. Pnt. H. Bertholee H. Schrijver H. Voerman E. H. Nobels Th. Dreyer B. Bosse C. G. Degger M. Kraayer 958 10,64 55 6 732 10,45 77 4 609 8,12 136 4 723 7,85 65 4 666 7,40 65 4 391 9,53 33 2 721 7,67 68 2 453 9,43 50 0 De wedstrijden worden dinsdag voortge zet in café De Houtpoort. KASTEEL De werkgroep Kenne merland van de archaeologische werk gemeenschap voor Nederland heeft op woensdagavond 28 april om acht uur een lezing over de ontwikkeling van het middeleeuwse kasteel in Nederland in een zaal vai. perceel Lange Veerstraat 16 te Haarlem. EXPOSITIE In het kunstcentrum De Ark wordt zondagmiddag om vier uur de tentoonstelling van tekeningen, gouaches en schilderijen van D. Rib- beling en W. Vogel geopend. H. Voge- Iensang verricht deze plechtigheid. De expositie is geopend tot 22 mei dage lijks van tien tot acht uur met uitzon dering van de dinsdagen. COLLECTE In de week van 26 april tot en met 1 mei wordt een collecte gehouden ten bate van de kin derbescherming. Het gaat hier om de opvoeding en verzorging van ruim 40.000 Nederlandse kinderen van alle ge zindten. HAARLEM, 24 april Indien de ge meenteraad woensdagmiddag akkoord gaat met het voorstel van B. en W„ zal de Vleeshal aan de Grote Markt vanaf medio juli 1965 tot het eind van 1966 ingericht zijn als voorlichtingscen trum tijdens de overschakeling in Haarlem en omgeving van stadsgas op aardgas. De Vleeshal biedt voldoen de ruimte voor de expositie, de voor lichting en voor een in te richten kan toor. Het gebouw kan zonder noemens waardige wijzigingen in gebruik geno men worden. De gebruiksvergoeding bedraagt 4000,per jaar, een be drag, dat B. en W. redelijk achten. In een uitvoerige nota verklaren B. en W., waarom hun keuze tenslotte op de Vleeshal gevallen is. Zij hebben weliswaar verschillende mogelijkheden onderzocht, maar andere dan de Vlees hal bleken niet de meest gelukkige. Er is gedacht aan het gebouw van Zang en Vriendschap aan de Jansstraat, aan het pand van Ruteck's aan de Kruisweg, aan de leegstaande winkel van Van Opzeeland in de Zijlstraat en aan het vroegere gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat. Het> gebouw van „Zang en Vriend schap" biedt onvoldoende vooriich- tmgs- en expositieruimte, terwijl dit gebouw 's avonds door vele verenigin gen gebruikt wordt. Aangezien het in de bedoeling ligt ook 's avonds voor lichting te geven, zou voor deze ver enigingen vervangende ruimte moeten worden gezocht, hetgeen op onoverko melijke bezwaren stuit. Het interieur van Ruteck's verkeert in een desolate (Advertentie) de lijn staande gediskwalificeerde spe lers probeerden er tenminste een rel letje van te maken. schoolvoetbal toernooi 1965 zijn drie spannende, sportieve en op goed peil staande wedstrijd gespeeld. Helaas voor de schoolvoetbalcommissie werd de vierde wedstrijd een nare geschiede nis. Bü deze wedstrijd kwam het eerste elftal van de Christelyke Dreef ulo met enkele, niet op de lijst voorkomende, spelers te voorschijn. Dat is op zich zelf al een feit voor uitsluiting van deelname. Bovendien bleek een van die spelers twee jaar ouder te zijn dan in die afdeling toegelaten is. Ze hadden dan ook geprobeerd onder valse namen mee te doen. De aanvoerder, die nader ondervraagd werd, hield vol dat er niets onrechtmatigs aan de hand was. Een der spelers gaf tenslotte toe dat de hele zaak op bedrog berustte. Toen bleef er voor de commissie maar een mogelijkheid over: diskwalificatie. Bij Hartenlust ulo I tegen Coornhert- lyceum I viel van goed voetbal te ge nieten. Er werd tenminste sportief en fel gestreden. Eén doelpunt bleek vol doende om de strijd in het voordeel van Coomhert te laten uitlopen. Eveneens een sportieve strijd leverde' Hildetorand ulo I tegen de Christelijke ulo uit Bloemendaal, die eveneens be slist werd in een 1-0 voorsprong voor de Hilderbrandjongens. Sportiviteit kenmerkte ook de strijd A. H. Gerhard ulo I - St. Jeroen ulo I. Zelfs bij een afgekeurd buitenspeldoel- ZANDVOORT, 24 april In het Zand- voortse schoolvoetbaltoernooi is vrijdag morgen eindelijk de beslissing gevallen. Het elftal van de Karei Doormanschool bleek ditmaal prima op dreef en zege vierde in de finale met een score van 3-0 over de Wilhelminaschool. Door de ze triomf kwafn de Karei Doorman- school definitief in het bezit van de wisselbeker. Het was drie keer achter een en tevens vijf maai in totaal de beste geweest in dit toernooi: Aan belangstelling voor het Zand- voortse schoolvoetbal heeft het vrijdag morgen weer niet ontbroken en vele ouders met schoolmakkertjes waren naar de velden van Zandvoortmeeuwen aan de Vondellaan gekomen om van de strijd getuigen te zijn. Zij zagen de Karei Doormanschool na een spannen de partij voetbal met 3-2 van de Han- nie Schaftschool winnen en de Wilhel minaschool een 2-0 overwinning beha len op de Julianaschool. In de finale tussen de Karei Doormanschool en de Wilhelminaschool zijn de knapen van Karei Doorman doorlopend in de meer derheid geweest en de 3-0 overwinning was dan ook volkomen verdiend. Vooral de har/1 Werkende en goed spelende linkshalf Dicky Visser, een adspirantje van Zandvoortmeeuwen, had met twee doelpunten een belangrijk aandeel in de zege. In de strijd om de derde plaats behaalde de Hannie Schaftschool een ruime 6-0 overwinning op de Julia naschool. Het maken van doelpunten ging de spelers ditmaal heel wat ge makkelijker af dan woensdag, toen er in drie partijen geen enkele treffer viel te noteren. De uitslagen waren: Karei Doorman schoolHannie Schaftschool 3-2, Wilhel minaschoolJulianaschool 2-0. Finale om de eerste en tweede plaats: Karei DoormanschoolWilhelminaschool 3- 0. Kleine finale om de derde en vierde plaats: Hannie SchaftschoolJuliana school 6-0. Meteen na afloop reikte de heer Ram- kema van de schoolvoetbalcommissie in Zandvoort de prijzen uit. Daarbij sprak hij in het bijzonder een woord van dank tot terreinknecht K. Koper voor zijn bereidwillige medewerking aan het toernooi. De uitslagen werden: Hartenlust ulo I - Coorhertlyceum I 0-1, Hildebrand ulo I - Chr. ulo Bloe mendaal 1-0, A. H. Gerhard ulo I - St. Jeroen ulo 1-1, Chr. Dreef ulo - St. Henricus ulo I 0-5 (regl.). HAARLEM, 24 april Voor de strijd om het clubkampioenschap be haalde Ouddeken op uitstekende wijze een zege op Haverkort, die er in het eindspel niet aan te pas kwam. Pan- cras had tegen Van Emmerik aanvanke lijk de beste papieren. Toen hij echter het afbreken Van Emmerik thans iets de, keerden de kansen, waardoor bü hetafbreken Van Emmerik thnas iets beter staat. Valkenier liet tegen Lips een stuk instaan, waarvan de laatste dankbaar gebruik maakte. Voor de overige plaatsen kwam Reeu- wijk er tegen Steiner niet aan te pas. Bottelier hield Brohet er onder, ter wijl Hoogland zijn naam als remise-ko ning tegen Mossinkoff weer eer aan deed. In groep 24 liet Van den Berg te-gen Rijnders de winst glippen, ter wijl Janssen Van der Erf Jr. aan zijn zege-kar bond. In 2 B kwam Van der Erf Sr. door een overwinning op ge lijke hoogte met Kuip. Ondanks veel overwicht in materiaal moest Puts toch de eer aan Buts laten. De Bont Jr. bemachtigde al spoedig Lunenburg's da me, wat voor deze echter geen beletsel bleek om toch te winnen. De uitsla gen waren: Ouddeken - Haverkort 1-0, Pancras - Van Emmerik afgebr., Val kenier - Lips 0-1, Bottelier - Brohet 1-0, Mossm-koff - Hoogland VrVa, Reeu- wqk - Steiner 0-1, Janssen - Van der Erf Jr. 1-0, V. d. Berg - Rijnders 0-1, Lunenburg - De Bont Jr. 1-0, Puts - Buts 0-1, Hendriks - Van der Erf Sr. 0-1. ALMELO, 23 april Gistermiddag is de 74-jarige J. Mulder in zijn woning aan de Parkweg dood aangetroffen. Hij bleek aan kolendampvergiftiging te zün overleden. De bejaarde man was 's morgens omstreeks half acht naar de huiska mer gegaan. Zijn vrouw, die hem wil de volgen, raakte op de slaapkamer bewusteloos en kwam vele uren later pas weer bij. In de huiskamer trof zij haar man dood aan. toestand en kan slechts tegen zeer .ho ge kosten in een redelijke staat wor den teruggebracht. Bovendien zal dat zoveel tijd eisen, dat een begin met de voorlichtingswerkzaamheden per 1 juli niet is te verwezenlijken. Het perceel van Van Opzeeland in de Zijlstraat is wel centraal maar niet direct gunstig gelegen. Het biedt wel iswaar voldoende voorlichtings- en ex positieruimte, doch daarvoor zullen ook verschillende verbouwingen moeten worden uitgevoerd. Met die werkzaam heden zal naar schatting een bedrag van 10.000,gemoeid zijn. Nog af gezien van de kosten valt ook hier te betwijfelen, of de werkzaamheden tij dig gereed zullen zijn. Voor het per ceel zal bovendien een huur van 15.000,per jaar moeten worden be taald. Het gebouw „St. Bavo" biedt zeker voldoende ruimte voor het beoogde doel. De grote zaal met het toneel zou voor het energiebedrijf voldoende zijn. Het gebouw is echter niet zonder meer te betrekken. Verschillende reparaties zullen moeten worden verricht, terwijl in de zaal een verlaagd plafond zal moeten worden aangebracht. De cen trale verwarming» in het gebouw kan niet meer worden gebruikt, zodat ook een verwarming met gaskachels met buitendakse afvoer geïnstalleerd zal moeten worden. Met al die voorzie ningen zal een bedrag van ongeveer 50.000,gemoeid zijn. Aan huur zal ƒ11.375,moeten worden opgebracht. Hier geldt ook het bezwaar, dat het treffen van voorzieningen te lange tijd in beslag zal nemen. Naar de mening van B. en W. is dan ook de Vleeshal het enige gebouw dat zonder meer voor het beoogde doel geschikt is. Het pand is centraal gelegen en met vele buslijnen te bereiken. BLOEMENDAAL, 24 april De af deling Bloemendaal-Santpoort van de katholieke bond van bejaarden heeft haar tienjarig bestaan gevierd m'et een autotocht naar de KRO-studio in Hil versum. In drie groepen namen de leden plaats in twee comfortabele auto bussen. Het is een prachtige en heel gezellige tocht geworden. Bij aankomst in de studio sprak voor zitter Huikenshove een dankwoord tot het bestuur van de KRO voor de uit nodiging ter gelegenheid van het tien jarig bestaan. Hij sprak de hoop uit dat de leden een gezellige avond zou den hebben. Degenen die wegens ziekte waren verhinderd wenste hij een, sooe- aige beterschap. De bejaarden werden aangenaam ge confronteerd met „Jij moet niet zo doordouwen jij" en met de quizz van Kees Schilperoort. De tractatie werd eveneens bijzonder op prijs gesteld. Voor onderweg kregen de deelnemers broodjes mee. Woensdag 28 april krij gen de leden een gezellige middag aan geboden in Sparrenheuvel. BEVALLEN van een ZOON: 21 april: M. Th. Jonk-Grapperhaus, J. B. M Wakker-van Sambeek; 22 april: W Ka mer-van der Sluis, G.IJ.G. Lodder- Smeets, N. Mussche-Muzerie; 23 april: I. M. Lam-de Bruin, A. Evers-de Re delijkheid (2 zoons), A. Blok-Both. BEVALLEN van een DOCHTER: 21 april: M.E.D. Schonewille-Mulder, G. A. C. M. Borghuis-Beniers; 22 april: C. W. Klootwijk-de Vos, Th. A. Laar- man-Koops, Z. van Overbeeke-Duba, P. M. Stroom bergen-Schrama, X. M. Servaas-Wemmer, L. Dijkgraaf-van Eijk, H. A. Breeuwer-Kaasenbrood, G. Spelt-van Velzen (2 dochter); 23 april; N. A. Speelman-Korver, J .E. L. Krop- man-Sewalt. ONDERTROUWD: 23 april: C. de Vries en L B. de Boever, R. Huigen en M. J. Borg, G. H. N. Germans en S. van Wijk, A. J. van Rooijen en A. M. G. Nijman, P. J. Pennarts en A. van Slooten. GEHUWD: 23 april; J. A. M. v.d. Linden en M. A. J. Coenen, J. C. Dijkman en A. C. Oudendijk, N. J. Jan sen en E. M. Honcoop, A. L. Bliek en R. A. van Tintelen, H. A. Duik en C. Doornbosch, A. Verzeilberg en M. Kloes, H. Piers on E, Jordan, C. P. Visser en H. C. Hulsbergen, P. J. G. de Graaf en M. M. Witteman, F. M. van Pelt en L. J. M. Otten. OVERLEDEN; 21 april: B. E. Har mens, 73 jr.; 22 april: S. L. Vrijburg- Brand, 42 jr., S. A. van der Tholen, 20 jr.; 23 april: E. L. Maasbommel, 80 jr. (Advertentie) gééft les in Opel Rekord en Volksw»g«n' Gratis theorie-avonden Rijksstraatweg 145 Telefoon 60585 CINEMA PALACE: 't Is een gekke, ral®, dolle, dwaze wereld, 14 jaar 2 en 8 uui» FRANS HALS: Spionage in Hongkong, vol*' 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 8 uur. LIDO: Strand der liefde, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zo.-ochtend 11 uur: Jungle cat a.l. LUXOR: De bruid is niet van gisteren, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De trein, 18 jaar. 2, 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. t/m dinsdag behalve zo. half 11: De jong®» uit het wilde westen, alle leeftijden. Zo.-ochtend 11 uur: Flying clipper ahoy. alle leeftijden. ROXY: De beul van Venetië, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag: Inspecteur Cal- laghan slaat weer toe, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De dame met de camelia's, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 4.15, 7 en 9.15 uur. Elke morgen half 11: De Robinsons ver loren op een onbewoond eiland, a. 1. MINERVA: De 7 hoofdzonden, strikt volw. Zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag 2 en 4.15 uur: Pietje Bell, alle leeftijden. Dinsdag 27 april Grote of Sint Bavokerk. 89 uur: Orgel bespeling door Klaas Bolt. Zaterdag 24 april Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsche Comedie met „Candida" van G. B. Shaw. Regie: Bob de Lange. Zondag 25 april Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsche Comedie met „De methode Ribadier" van Georges Feydeau. Regie: Bob de Lange. Maandag 26 april Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „Omzien in wrok" van John Osborne. Regie: Hans Boswinkel. (Advertentie) Haarlem Amsterdamsevaart 28-32 -Tel. 11561 Tel. 10771 Zaterdag 24 april Stadsbibliotheek. 2 uur: Volksuniversiteit. Wandeling door Oud-Haarlem met bezoek aan de mooiste hofjes. Leider: De heer Warnaars. Rest. Brinkmann. 8 uur: Volksuniversiteit. Jongerenclub de Twintigers, dansavond m.m.v. The Wanderers. Hildebrandzaal. 8 uur: Jong-Haarlem Vooruit. Slotavond. Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond m. v. Rob Hoeke Boogie Woogie kwartet. Heemstede Glipperweg, geb. „Princehof". Wandelver. Jan Passtoors; bloemboneftocbt over 5, io, 15 en 20 km. Vertrek tussen 1.30 2.30 uur. Hoofddorp. 2 6 en 7 11 uur: L.T.S. Bazar i.v.m. de sportuitwisseling Haarlem mermeerCaterham. Zondag 25 april Linge straat, Parochiehuis „De Linge" 8 uur: Sociëteit Kamigro, dansavond m.m.v, het kwartet Han Koek. Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond m.m.v. het Deals-Beat kwartet. Rest. Brinkmann. 11 5 uur: Postzegel vereniging „Kring 64". Nationale postzegel beurs. Kon. Ned. Natuurhistorische vereniging. 9 uur: Ochtendexcursie naar landgoed Els- wout o.l.v. mevr. A. N. Roesink-Rem en de heer J. Visser. Heemstede, Clipperweg, geb. „Princehof". Wandelvereniging Jan Passtoors; bloembol- lentocht over 5, 10, 15 en 20 km. Vertrek tussen 10 12.30 uur. Domi. 8 uur: Stichting Kath. Instuif Panama, Senior, dansavond m.m.v. The Jokers. Maandag 26 april Concertgebouw. 8 uur: Kodak N.V. Dia projectie avond. Georganiseerd in samen werking met de Nieuwe Haarlemsche Crt. Kennemerlyceum. 8 uur: Buurtvereniging „Overveen". De heer A. de Looze spreekt over zijn reis naar Kameroen. Minerva-Theater. 8 uur: Zandvoortse Operette Ver. „Christel" met de Houtves tersdochter. Waagtaveerne, Spaarne hoek Damstraat: Vrijdag-, zaterdag- en zondagavond: Jaap van der Merwe m.m.v. Bozena, Robert- Robert, Frits Lambrechts en Dick Poons. Frans Halsmeuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Bijzondere avondvoorstelling t/m 16 mei elke avond van 8.30—10.30 uur. Bloemen, kaarslicht en oude muziek. Tevens gelegen heid tot bezichtigen van de tentoonstelling poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter t/m 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mans portret door Frans Hals. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12,30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Bisschoppelijk Museum: Tentoonstelling van de Limburgse kunstenaar Géne Eggen (t/m 25 april). Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Vishal: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter t/m 25 april) Keukenhof, Lisse: Openluchttentoonstel ling van voorjaars- en zomerbloemen. Dag. geopend van 8 uur tot zonsondergang. (t/m medio mei). In 't Goede Uur: Expositie en tekeningen van Oey Tjeng Sit. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en van 1.30 5 uur. Zondag 1 5 uur. Waagtaveerne: Kunst zij ons doel; ten toonstelling van aquarellen, schilderijen en tekeningen van Jan Loots. Geopend van 2 5 uur, t/m 26 april. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur, t/m oktober. Badhoevedorp. Haarlemrrmrmeertyceum i Tentoonstelling „Wow-Ipitsj". Geopend da gelijks van 8 22 uur. Zaterdag van 2.30 6 uur. Zondag van 2.30 6 en 8 22 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2