Hé Henk Zon: „Wij maken ons belachelijk" Jos Coler: „Kruidenierspolitiek" Rapport zelfstandigheid - financieel gekortwiekt - minder waardevol dan verwacht Viva Venneker, viva Venneker, klonk het uit (luizend kelen 1 1 Tl IlipP1 i hoste* Shirtjes werden van het lijf gerukt Hartelijke woorden tijdens instuif Veel felicitaties, veel telegrammen, veel bloemen Grutters- politiek 3 524en25-4-'65 mm WBÊÊÊ X R X S-B-S VVCS teleurgesteld over concessie DE SPORTTOTO BK X mm Belachelijk Duizenden Champagns Gemis aan kracht Hogere drempel Goede suppestie MAANDAG 26 APRIL 1965 1 2 3 5 7 12 s (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 26 april Aan de triomftocht door Rotterdam- Zuid, ter gelegenheid van het kers vers behaalde landskampioenschap van de stadionclub Feijenoord, be waart vooral de nog pas 20-jarige Hans Venneker een onvergetelijke herinnering. Voor de loeihard schietende Feijenoorder (daarvan getuigen de twee enorme dreunen, die gisteren net langs de verkeer de kant van de paal van het doel van Tonny van Leeuwen zwenk ten) moet het ongetwijfeld als mu ziek in de oren hebben geklonken, toen het in sommige straten zelfs drie, vier rijen dik opgestelde feest vierende publiek bijna onafgebro ken en uit één keel juichte: ,,Viva Venneker Viva Venneker!" Een spontaan huldebetoon aan een jong voetbaltalent, dat aan een Eusobio op die leeftijd niet mis staan hebben. Zó uitbundig waren de duizenden bewonderaars van de sterrenploeg. Proficiat, Landskampioen Feijenoord Vervolg voorpagina; (door FRANS NYPELS) AMSTERDAM, 26 april De laagst gesalarieerde semi-profs, naar alle waarschijnlijkheid de grootste groepering vormend van onze betaalde voetballers, zullen hun broodheren de komende da gen en weken ongetwijfeld met wraakgevoelens tegemoettreden. Afgelopen zaterdag namelijk, tij dens de buitengewone algemene vergadering van de sectie Betaald Voetbal, hebben de leiders (met 25 stemmen een belangrijke meerder heid uitmakend) van onze semi- profclubs het aan hun eindoordeel voorgelegde nieuwe reglement van het Betaalde Voetbal financieel ge kortwiekt. De salarisschaal, waar in de spelersvergoedingen gediffe rentieerder aan de gevraagde trans fersommen zijn gebonden, is voor wat betreft de laagst gehonoreerde groepen sterk gewijzigd. Deze con cessie is er de oorzaak van dat veel van de waarde van het nadien met algemene stemmen aangenomen Rapport Zelfstandigheid verloren lis gegaan. Taselaar Sport iiiiii Proficiat, Landskampioen Feyenoord Proficiat, Landskampioen Feijenoord Zenuwen i sVrak in dit verband zelfs van „kruide nierspolitiek". Voor het amendement in stemming kwam zei Jos Coler voorts: „het is geen wijs besluit, maar we moe ten ons bij de meerderheid neerleggen Holland Sports voorzitter van der Laan merkte op: „Wij maken een foute in druk als wij met deze kruimelbedragen voor de dag komen" Mr. J. H. Lob- O Frans Nypels. 12 _3_ M.V.V.-Sparla D.W.S.-N.A.C. A.D.O.-Heracles Go Ahead-Slttardia 4 Enschede- Telstar Fortune '54-Ajax 6 Feijenoord-G.V.A.V. D.O.S.-P.S.V. V.V.V.-Volendam 9 R.B.C.-Blauw-Wil 10 N.E.C.-Velox 11 Eind hoven-El mkwijk Vltesse-Tubantla Veeodam-Excelsior n 14 Willem ll-Holl. Sport 15 DEN HAAG, 26 april Het aantal deelnemers aan de sporttoto van het afgelopen weekeinde bedroeg 637.795. De inleg was 922 448. De prijzen zijn: 167.424 voor de eerste, 91.322 voor de tweede en ƒ45.662 voor de derde prijs. Zondagavond waren er nog geen mel dingen met dertien punten binnengeko men. Voor de tweede prijs meldden zich reeds tweeëntwintig gelukkigen met twaalf goed voorspelde wedstrijden. Feijenoords triomftocht door Rotter dam-Zuid lijkt hier zo rustig te ver lopen. Maar een eind verderop zijn de supporters heel wat opdringeriger. De politie te paard heeft het dan ook heel wat keertjes benauwd gehad. Venneker de held van de massa.... Nu moet u niet denken, dat de andere sterren van Feijenoord jaloers waren op Hans Venneker. Dat was helemaal niet het geval. Zjj gunden het hem van harte. Vooral de uitgelaten Pummy Bergholtz had er in de feestelijk uitgedoste vracht wagen heel veel schik in. Hjj was ook de man. die de enthousiaste bewoners van Feijenoord tot een nog grotere saam horigheid opjutte. Op nieuw klonk het: Viva Viva Venneker! Nu nóg luider. On der zoveel eerbetoon werd de vroegere Spartaan '20-er, die lange tijd keepers ambities heeft gekoesterd!, toch wel wat verlegen. Een begrijpelijke reactie van een pril voetbaltalent, wiens naam in korte tijd als een ster omhoog is gescho ten. Later, in een wat rustiger omgeving, bekende Hans Venneker: „Dit had ik beslist niet verwacht. Het was geweldig. Ik kreeg er gewoon koude rillingen van!" Feijenoord-stadion te krijgen. Toen pufte hij: „Ik ben tevreden. Alles is betrekke lijk rustig verlopen. Er hebben zich nau welijks ongeregeldheden voorgedaan. En dat is heel wat bij een landskampioen schap." Van uit de verte klonk zacht het ..geen woorden maar daden" dat in de boordevolle cafés in 't nabijgelegen Rot terdam-Zuid niet van de lucht was. Voor de gulzig lachende kasteleins ongetwijfeld een „verschrikking", want zij hadden vanaf zaterdagavond deze inmiddels tot een nationaal uitgegroeide volkshymne vele honderden malen moeten aanhoren. Toch lachten de meesten in hun knuistjes, want de pinten bier schoven rij aan rjj onder de tapkraan door Advertentie I tmrZ Zitofaz ett Zóo*t, Trainer Willy Kment (links). Eddy Pieters Graafland (midden) en mana ger Guus Brox toasten op het behaalde succes. den boven de massa uitgetild, ook Tonny van Leeuwen, de briljante doelman van GVAV. ging de lucht in. Natuurlijk ook Leo Horn, die een fraaie feestneus moest opzetten en een dito muts. Leo Hom zou Leo Hom niet zijn, als hij hierom iets anders deed dan. lachen. Maar toch kon dit feestgedruis, en -gedrang niet lan ger zo doorgaan. „Wilt u als-u-blieft verspreiden, anders komen er brok ken", waarschuwde de dit maal mannelijke stem door de luidsprekers, „anders gebeuren er ongelukken". Ze lieten de man praten. Op de tribune gilden de vrouwen van de spelers. Ze moesten daar blijven. Bij de toegangs deuren werd geknokt. Er sneuvelden ruiten, er vielen klappen, er werd ge scholden en de dames huilden, kinde ren raakten in de verdrukking. En de Feijenoorders werden milimeter voor milimeter richting kleedkamer gedra gen. Ze zouden van daaruit naar de ere-tribune gaan voor de eerste offi ciële huldiging. De voetbalhelden zijn inderdaad tot bij de rode stoeltjes ge weest. maar ze werden al gauw terug gecommandeerd door manager Guus Brox. „Dit is gekkenwerk. Terug". En daar ging het hele elftal weer. be gon hei vechten, slaan, dringen, du wen weer opnieuw. De mensen, die uit de bende konden ontsnappen, wer- de óf het stadion uit gebonjourd óf netjes in carree opgesteld De financiële regelingen met de voet ballende werknemers, hét belangrijkste onderdeel van het nieuwe reglement Be taald Voetbal, vormden ook op de rayon- vergaderingen reeds een belangwekkend knelpunt. De (aanvankelijk progressie ver) voorstellen van de commissie Zon bereikten daar hun compromis aldus: a. transferbedrag 1 t/m 20.000 een mini mumsalaris van 1.500, b. transferbedrag 20 t/m 35.000 een mi- nimumsalaris van 3.000, c. transferbedrag 35 t/m 50.000 een mi nimumsalaris van 4.000, De meeste afgevaardigden van de eer ste- en tweede-divisieclubs zorgden voor het volgende amendement; dat met 25 tegen 19 stemmen werd aangenomen: a. 1.500 gulden; b. 2.000 gulden;; r. 3.500 gulden. De hogere salarisschalen, die nu niet meer aan een maximum onderhevig zijn, werden zonder bezwaar geaccepteerd. Vanzelfsprekend, want de cijfers van de laatste jaren wijzen uit, dat de meeste transferbedragen (in 1063 was dit 95 pro cent van 118 transfers en vorig jaar 93 procent van 157 transfers) beneden die magische grens van vijftigduizend gulden bleven. Advertentie KAREL DOORMANSTRAAT 157a R DAM TEL. 11.23.22 Niet alleen Hans Venneker had pret. Eigenlijk heel Rotterdam-Zuid. Van die vreugde gaven de bewoners uit dit stads deel duidelijk blijk. De uit vier wagens bestaande stoet (twee wagens voor de leden van de harmonievereniging SHV uit Rotterdam, één voor de spelers, van wie Coen Moulijn uit veiligheidsoverwe gingen „thuis" was gebleven, en één voor de echtgenotes van de spelers, werd in elke straat door duizenden opgewacht. Geëscorteerd door politieagenten te paard werd zoveel mogelijk getracht de van uitzinnige vreugde bezielde supporters bij de spelers weg te houden. De opzet gelukte slechts gedeeltelijk. Maar geluk kig liep alles goed af. Het meest be nauwd heeft wellicht de motoragent het gehad. Op een gegeven moment was van „het zwarte monster" nauwelijks iets meer zichtbaar. Een tiental peuters van zo'n jaar of acht, negen, was op zijn motor geklommen en belemmerden hem het uitzicht Twee uur lang trok de fees telijke stoet in triomftocht door Rotter dam-Zuid. Langzamer vaak dan stap voets. Maar volgens Eddy Pieters Graaf land was het aanzienlijk sneller gegaan. „Man," lachte hij na afloop, „de tijd is voorbij gevlogen!" De laatste stukken confettie verwijderde Oranjes doelman uit zijn zwarte kuif. Blij Jat de spelers weer „heel" thuis waren, was terreinknecht Jaap Baren- dregt, die na wat geharrewar met al te opdringerige supporters, er toch in slaag de om de knip op de poort van het ROTTERDAM, 26 april. 's Avonds in de Schouwburgzaal van het Feijenoord- stadion, waarvoor de talrijke leden van I de Rotterdamse club een feestelijke in stuif werd gehouden, kwamen uiteraard de flessen champagne op de tafels van de kampioenen, die vergezeld waren van hun echtgenotes. De smaak van het brui sende nat, dat 's middags in de kleedka mers zo overvloedig de bijna schor ge juichte kelen der „helden" had gestreeld, was hen uitstekend bevallen. Zij lieten het zich tenminste prima smaken. Maar niet alleen de spelers, ook de tal rijke bezoekers „toasten" diverse malen op het succes van de landskampioenen. Op de tonen van het uit zeven man be staande orkest van Cor van der Graaf met aan het hammondorgel Cor Steyn, die vóór de aanvang van de wedstrijd zijn begaafdheid duidelijk had gedemon streerd tijdens een community-singing, die uitstekend is geslaagd, kwamen al snel de beentjes van de vloer. Niettemin werden de pauzes door verscheidenen dankbaar benut om hun felicitaties aan het bestuur van Feijenoord aan te bieden. Een der eersten, die de daad bij het woord voegde, was de heer J. van Praag, voorzitter van Ajax. In zijn hand torste de grijzende Amsterdammer een bonte krans. Hij herinnerde eraan dat deze krans al een week oud is. „We hebben hem zeven dagen lang in de ijskast gezet. En zoals u ziet, zijn we bij Ajax beter in het opkallefateren van kransen dan in het voetballen", grapte de Amsterdam mer, die terwijl hij de heer Kieboom de krans om de hals liet glijden, héél Feijenoord gelukwenste met de landstitel Er nog aan toevoegend: „Feijenoord en Ajax zijn in de loop der jaren dikke vrienden geworden. Laat dit zo blijven". De heer Kieboom bevestigde dit met een driewerf hoeravoor Ajax! Ook de DWS-voorzitter kwam met een luid: „Van je hoempa, hoempa DWS", naar het spreekgestoelte. Hij bracht allereerst de felicitaties over van DWS en de spelers en betuigde daarna zijn spijt over het feit, dat hij met lege handen gekomen was. „Ik heb in heel Amsterdam gezeurd om een bloemstuk, maar geen enkele bloemenzaak was bereid me er een te le veren". Advertentie hogte* I Voot Ziu/iez e*t Zo<»i De heer Kieboom sloot zich aan bij de spijtbetuiging. DWS is de laatste maanden onbarmhartig behandeld. Het verdedi gend speltype is steeds afgekamd. Maar ik zeg u: het spel van DWS is prima. En als mijn jongens in de Europa-cup net zulke prestaties leveren, dan ben ik al heel gelukkig". De heer Phida Wolff las daarna de felicitatie-telegrammen voor. die o.a. waren gestuurd door ADO, SHS. DWS, Volewijckers, Sparta, HBS, Sport- i club Enschede en DHC en door de bur gemeester van Rotterdam, de heer W I Thomassen. De heer Kieboom richtte ver volgens het woord tot de spelers. „Jon gens", zei hij „er zijn in ons land vijf miljoen actieve voetballers. Dat betekent ruim 50.000 elftallen. Daarvan kan er slechts één landskampioen worden. Word je dat, dan is dat liardstikke knap" Maar ik waarschuw jullie. Jullie zijn er nog lang niet. Denk maar aan de Europa-cup. Bovendien is er ook nog de beker-com petitie, die we ook nog graag willen win nen". Tenslotte bracht Feijenoords praeses dank uit aan hen, die hadden meege werkt, dit succes te behalen, zoals in het bijzonder de spelers, trainer Willy Kment en de manager Guus Brox. Eddy Pieters Graafland dankte als aanvoerder van het elftal voor de woorden van Kieboom. Hij zei: „Het is een heerlijk gevoel om je landskampioen te mogen noemen". Hij vergat niet zijn dank uit te brengen. Op de eerste plaats sprak hij zijn waardering uit over Willy Kment. „Hij is het afge lopen seizoen meer dan een vader voor ons geweest", legde Pieters Graafland uit, waarna hij nog verklaarde: „Feijen oord heeft de titel veroverd door twee peilers. De spelers hebben namelijk geest driftig én kameraadschappelijk gestreden. Vooral dat laatste heeft dit seizoen in belangrijke mate ervoor gezorgd, dat Feijenoord zo hoog is geëindigd", aldus Graafland, die daarna zijn lof uitsprak over het werk van manager Guus Brox, verzorger Gerard Meijers en dokter Van de Neste. Advertentie m Voor de tweede maal in de kleed kamer kwamen de tongen eindelijk los, werden de Feijenoorders einde lijk rustig. Voor het eerst die dag! Want o, wat waren ze nerveus ge weest, die voetballers die in dienst van Feijenoord of als afgezant van de Hollandse Leeuw toch al de halve wereld hebben afgereisd. De 65.000 mensen op de tribunes hebben met eigen ogen gezien tot welke misgre pen een klasse doelman als Eddie j Pieters Graafland louter en alleen door de zenuwen in staat is, of tot wat voor miskleunen de meest bekende internationals kunnen komen. Coen1 Moulijn, dood-vermoeid van het staan op zijn ene (gezonde) been, begreep er j niets van'. „Zo zenuwachtig zijn we nog nooit geweest. Van jonge jongens als Venneker kan je dat begrijpen, maar van Eddie. We mogen niet mop peren, want met de rust hadden we j een achterstand van drie, vier doel punten zeker verdiend". Coen Moulijn ziet de toekomst voor Feijenoord som ber in: „We moeten minstens drie nieuwe spelers hebben neen ik noem geen namen, wie d'r uit moeten —anders komen we niet ver in de Europa-cup". Volgens Coen moeten die nieuwe spelers in het buitenland gekocht worden, omdat ze hier niet zijn. Pummy Bergholtz vond het heel lo gisch dat Feijenoord zenuwachtig was. Als ik zenuwen heb, reken maar dat iedereen er dan last van heeft", zei de Limburger zo'n uurtje na de kampioenswedstrijd. Piet Krui- ver is de maker van het kampi- oensdoelpunt toch niet een beetje ver guisd? liep te koop met zijn shirtje. „Wie geeft er een riks voorAlles wat ik er voor krijg, is meegenomen". Voor het sectie-bestuur Betaald Voet hal betekende dit amendement een for se teleurstelling. Voorzitter Jos Coler Intussen vloeide de champagne rij kelijk. Het duurde tot even na vijf uur. Toen leken de Feijenoorders, schoongevmssen, gekamd, in niets meer op de kampioenen, met wie dui zenden twee uur eerder zo gesold hadden. Eddie Pieters Graafland met de zijnen was toen klaar voor de rij toer door de Feyenoord-ipijk Hees'. Rotteram-Zuiden de Instuif in de eigen home, het Stadion-F eijenoord. En later, veel later de kleine uur tjes waren al lang voorbij gingen de helden naar bed. Met allemaal het vaste voornemen'. ,jïu pakken we ook nog de beker". Het duo Kment-Brox wil namelijk de „dubbel", de lands titel en de K.NV.B.-beker In het eerste deel van hun opzet zijn de bei de heren geslaagd. AMSTERDAM, 26 april Karei Jan sen, de actieve secretaris van de Vereni-| ging Van Contract Spelers, zweeg slechts enkele seconden. Zojuist had voorzitter Jos Coler de buitengewone algemene vergadering van de sectie Betaald Voet bal afgehamerd. „Natuurlijk ben ik te leurgesteld", vlamde Karei Jansen. Zijn woorden gingen vergezeld van instem mende hoofdknikjes van medebestuurslid Roel Wiersma. „Ik vind het een enorme concessie aan de financieel minder draag krachtige semi-profverenigingen", ver volgde Karei Jansen. ,In hoeverre wij de spelers op onze algemene jaarvergade ring (22 mei) met de geamandeerde sala risherziening in de hand kunnen houden is mij op dit ogenblik nog niet duielijk". De VVCS, langzamerhand uitgroeiend tot een strijdbare organisatie voor be roepsvoetballers. is door de commissie Zon inzake het nieuwe reglement Betaald Voetbal „gehoord". Het bestuur van de VVCS stelde tijdens dit onderhoud voor de spelersvergoeding op andere wijze te regelen. Karei Jansen legde zaterdagmid dag geduldig uit welke weg de VVCS inzake de salarisregeling wilde bewan delen. „Wij wilden de zaak gewoon om draaien. Stel eerst de vergoeding vast en bepaal dan aan de hand van het salaris hoe hoog het transferbedrag wordt. Wij kwamen ook nog met een compromis voor de dag: 10 procent van het transfer bedrag" Roel Wiersma mengde zich in het ge sprek. „Dat laatste is een logischer op lossing dan de huidige „verdeling in ru brieken". Het kan nu toch weer voorko men dat 'n club, door 1 minder te beta len 1500 kan verdiene. Neem een voor beeld. A wordt getransfereerd voor 34.999 gulden. De club kan dan volstaan met een minimumsalaris van 2.000 gulden, terwijl wanneer A voor ƒ35.000,zou worden verkocht het salaris maar liefst 1500 gulden hoger zou komen te liggen". Beide vertegenwoordigers van de con tractspelers toonden zich niettemin ver heugd over de samenwerking én het contact met de commissie Zon. Beiden vonden het tevens prettig, dat andere punten uit het Rapport een gunstige ont haal hadden gevonden. De sombere trek rond hun monden verdween echter niet. En een laatste opmerking van Karei Jansen sprak tenslotte boekdelen: „Er zijn amateurs, die beter worden betaald dan sommige semi-profs. Vergeet name lijk niet dat het grootste aantal spelers! volgens de laagste salarisschalen wordt betaald". steijn, lid van de commissie Zon, g°ot' de déze kreet de wereld in: „Wij to1' len geen betaald voetbal op een koopJ ten nadele van de spelers". Niets hidP' Ook niet het laatste verweer van Zon: „Wij maken ons belachelijk Vijfentwintig afgevaardigden stemde desondanks voor verlaging van de 1711 nimum salarissen. Daarna volgde n°» enige verwarring over andere arnc dementen, maar de teerling was worpen. De andere 45 artikelen van het nieu^'® reglement Betaald Voetbal ondervond weinig of geen tegenstand. Zo zal het S3' laris van de betaalde spelers niet me|» aan een maximum gebonden worden. komt een tweede transferperiode, tuSSj- 1 en 15 december, waarbij een tijdens 0 eerste transferperiode (1 juni tot 15 ]di op de lijst geplaatste speler alsnog K® worden getransfereerd. Op twee punt® behoeft het rapport een aparte goedkeu ring van het bondsbestuur, namelijk vo°' de contracten met zestienjarigen en voor het laten vervallen van de jeugdcontrac- ten, aangezien hier ook de belangen va*1 de amateurs geraakt worden. De heer J- C. Brinckman. voorzitter van de belan gen vereniging L(andelijke) B(ond' A(mateurvoetbalverenigingen) he£l. reeds gesuggereerd, dat er bezwaren be staan tén aanzien van deze punten. Hoewel het „Betaalde Voetbal" zaterd»? enige vooruitgang boekte op de lang® weg naar de ontwikkeling van het tul'" professionalisme, viel het ons toch we' moeilijk om een gevoel van onbehagen te onderdrukken. Opnieuw trad name lijk aan het daglicht, dat vele betalend® clubs haar status op een financieel zeer wankele basis proberen te rekken. Toen de leiders van onze semi-prot'verenigin- gen zich moesten uitspreken over de salarissen van de spelers wilde een flinke meerderheid (25) het herziene salarispatroon van de commissie-Aon niet accpeteren. De minderheid moest beschaamd erkennen dat haar collega-bestuursleden inzake de spelers vergoedingen grutterspolitiek bedreven- Het is natuurlijk niet verwonderlijk, dat de bezwaren tegen een verhoogde spe lersvergoeding hoofdzakelijk uit de hoek van de tweede-divisieclubs kwa men. Neen, verwonderlijk is dit niet, maar het toont weer op schrijnende wijze, dat juist in deze sector van on* „Betaalde Voetbal" de financiële nood hoog is gestegen. Wü willen volstaan met de volgende kanttekening. De spil waarlangs het reglement Betaald Voetbal draaide, wa* de financiële regeling met de contract spelers. En juist op dit punt moest het sectie-bestuur Betaald Voetbal een veer latenHet sectie-bestuur Betaald Voetbal streeft naar verbetering van de kwaliteit van ons voetbal. Het meende dit vooral te bereiken via een hogere honorering van de spelers. Scherper ge formuleerd: het sectie-bestuur koppelde verbetering van ons spelpeil overduide lijk vast aan verhoging van de salaris schalen. Het sectie-bestuur, dat zich zeer nadrukkelijk achter de voorstellen van de commissie-Zon schaarde, zag zaterdag min of meer lijdelijk toe, dat er een wezeniyke aanslag werd ge pleegd op de toekomstige kwalitatieve verbetering van ons voetbal. Wfl vragen ons af of het sectie-bestuur er niet beter aan had gedaan juist bij dit be langrijke punt de portefeuille-kwestie aan de orde te stellen. Dat had getuigd van werkelijke kracht. Nu verdoezelt het sectie-bestuur het gemis aan kracht met de dekmantel van democratie. De teleurstelling over de kruideniers politiek van de armlastige clubs ten spijt, boekte het sectie-bestuur op ande re punten toch een lofwaardige vooruit gang op de weg naar algehele verbete ring van ons semi-professionalisme. Wij zijn verheugd én dankbaar gestemd ten opzichte van de commissie-Zon, die na ettelijke veel tijd vergende voorbespre kingen de eerste stap zette naar ver wezenlijking van hét ideaal: volledig betaald voetbal. Want ondanks de „verzachtende" geamendendeerde beta- lingsvoorstellen is het duidelijk, dat de drempel voor het bereiken van een ge zonde betaalde vereniging niettemin hoger is geworden. Er werd daarom tydens de vergadering dan ook nog wel gesputterd over een zogenaamde „koude sanering". maar juist hieruit bleek weer, dat vele clubs hun dagen in het semi-professionalisme in feite reeds hebben geteld. Gelukkig maar. want daarmee komt het einddoel dich- terbü. In dit verband willen wy een goede suggestie van EDO's voorzitter S. Hen stra releveren. Als biykt dat meer dan twee clubs tot fusie en stichtingsvorm besluiten, stel daar dan een beloning op door bijvoorbeeld de nieuwe club een kans te geven in een hogere afde ling uit te komen, stelde de heer Hen stra. Een uitstekende suggestie, tenmin ste wanneer daarmee bereikt wordt, dat meer dan één club uit het betaalde voetbal verdwijnt. Want bij het vermin deren van het aantal clubs zal de com petitie-leider en/of het secie-bestuur toch moeten besluiten de indeling van de ere-, eerste- en tweede-divisie te herzien. En biykens de uitlating van EDO's praeses heeft deze gedachte tijdens de fusiebesprekingen van de Haarlemse verenigingen een belangrijke rol gespeeld. Een snelle uitspraak van het sectie-bestuur Betaald Voetbal lijkt ons inzake deze kwestie dringend ver eist. Het doel heiligt in dit verband de middelen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 10