Ondanks gemis aan Anton Geesink Oranje bij Europese strijd toch succesvol Voor Ruska zilver en brons Oranje wint van België Beslissingsmatch om damtitel tussen Van Dijk en Roozenburg Europees kampioen Scherz spot met de regels in kaderspel Na Rio stop ik definitief met judo Magistrale triomf voor Ward Seis DE GEUZEN HANDHAAFT ZICH IN TWEEDE KLAS Waterpoloërs gelijk met Oost-Duitsland eerste in Luxemburg Jeugd maakt trio De Robben-beker- winnaars eomoleet Korfbalinterland it aan? Parijs-Brussel HONKBAL MAANDAG 26 APRIL 1965 Niet verder Stempel RjisteM5bertj Her kamp (Van onze sportredactie) SCHIEDAM ZAANDAM, 26 april De Amsterdamse vereni ging de Geuzen heeft zaterdagmid dag in Schiedam kans gezien zich alsnog te handhaven in de tweede klasse van de honkbalcompetitie, die zaterdag a.s. begint. In Zaan dam zag een andere Amsterdamse vereniging, TWM, kans te promo veren naar de derde klasse door Drachten met 63 te verslaan. Sensationeel Nederlandse judoka's oogsten bewondering pese titel en toen Gouweleeuw door nog de finale bereikte, waarin hij zich een aantal snelle overwinningen toch Wassily Smyslov heeft in de zesde opnieuw tegen ïoedine zag geplaatst,Partij van de tweekamp voor het kandi- (Van onze sportredactie) MADRID, 26 april Rusland is het Europese judoland b\j uitstek. Tot die conclusie moet men ongetwijfeld komen na twee dagen van intense strijd in het Madriieense sportpaleis waar judoka's nlt 20 landen elkaar de Europese titels hebben betwist. Met niet minder dan zes Russen, die als Europees kampioen de arena verlieten en met de prolongatie van de belangrijkste titel, namelijk die van Europees teamkampioen, toonde Rusland zijn enorme kracht, geput uit een arsenaal van ruim 250.000 sambo- worstelaars. Nederland handhaafde zich in de hoogste regionen door een gouden medaille van de 22-jarige Martin Pogla- Jen, zilveren medailles voor Joop Gou weleeuw. Willem Ruska en de tweede plaats van het team. terwijl Peter Snij ders, Anton Geesink (2x), Anton Lins- kens en nogmaals Ruska met brons naar huis gingen. Wanneer wij terugblikken naar de Europese kampioenschappen van een jaar geleden in Oost-Berlijn. dan blijkt, schouwd- Alleen André Bourreau dat de Nederlanders het er beter hebben haalde bij de lichtmiddengewichten een afgebracht. Weliswaar veroverde Anton titel voor Frankrijk. Geesink daar, zoals wij van hem gewoon Frappant was het ook, dat Spanje zulke zijn. tweemaal een titel, maar dat had hij sterke judoka's naar voren bracht. In SNIJDERS be- bleek hij mentaal niet in staat de laat ste barrière te nemen. Anton Linskens bij de lichtgewichten en halfzwaargewicht Peter Snijders heb ben voortreffelijk judo laten zien. Vooral Peter Snijders, de beste technicus van de Nederlandse ploeg, was wel onfor tuinlijk, toen hij in de halve finales te gen de Fransman Raymond ver op pun ten voorstond. maar vlak voor het einde door een uschi-mata (tiende heupworp) werd geveld. Overigens valt het te be twijfelen of hij wel bij de halfzwaarge- wichten thuis hoort met zijn 85 kg. Zijn tegenstanders wogen vrijwel allen rond de 93 kg. AI met al prestaties waarmee Neder land toch wel tevreden mag zijn, hetgeen niet wegneemt, dat deze Europese titel- wedstrljdcn zonder Geesink voor Neder land een vingerwiizing moeten zijn, hoe de verhoudingen liggen, wanneer het eenmaal zo ver Is dat de wereld- en olympisch kampioen voorgoed met de wedstrijdsport zal zijn gestopt. Andere landen gingen sterk vooruit. Het peil van Rusland steeg ook. Groot Brittannië. Frankriik en Nederland daar entegen ziin stil bliiven staan. Het ls te hopen, dat het toernooi in Madrid voor de FNJJB aanleiding is om met een nauwkeurige voorbereiding en training te trachten de kloof, die tussen Rusland en de rest. van Europa dus ook Neder land ontstaan is, te overbruggen. datentoernooi tegen Efim Geiler een wan hopige poging gedaan een deel van zijn achterstand weg te werken. Het gelukte hem na een aanvankelijk overwicht niet. Bij de 24ste zet werd tot remise besloten. De stand is nu 4%IV2 in het voordeel van Geiler. Kees Koolhoven, de Nederlandse gewichthefkampioen in het licht gewicht, heeft zaterdag bij de afdelingskampioen schappen het Nederlands record drie Olympische oefeningen verbeterd. Hij bracht dit op 335 kg, twee en een halve kilo meer dan zijn oude recorfl. ANTWERPEN, 26 april De 64e korf balinterland tussen België en Nederland is zondag in Antwerpen op het nippertje door Nederland gewonnen. Het was de 51ste zege van ons land. Aanvankelijk leek Nederland op een grote zege af te stevenen. De eerste twee aanvalsvakken behaalden de volle winst, waardoor Oranje een voorsprong van 40 nam. Reeds na zeven minuten trof Jetrty Si'ebenliist doel en Van Zee kon na twintig minuten de stand op 20 bren gen. Van Lanteren voerde de voorsprong op tot 30 en na 38 minuten zelfs tot 40. Na 43 minuten kwam het ee<rste Belgische succes door Tossens. Juislt voor de rust brarht Saeren.3 de stand op 4—2. Na de hervatting vergrootte Jan Wals na een langdurige aal: val de voorsprong van Nederland, maar verder kwam dit vak niet. Van Hemel bracht de Neder landse verdediging herhaaldelijk in ver warring en scoorde eenmaal zelfs: 53. Janine Bens bracht daarop de Belgische achterstand terug tot 54, maar Frits de Jong scoorde 64 en daarmee leek de Nederlandse overwinning niet meer in gevaar. Met de vafcwisseling kwam echter de Nederlandse verdediging weer in aan valspositie. En evenals de eerste maal konden Bos ©n De Vriems niet op tegen de Belgische verdediging. Een fel Bel gisch offensief tegen Van Lunteren c.s. was het gevolg. Na 28 minuten werd het door Saerens uit een .sitrafworp 65 en door Tossens zelfs gelijk: 66. In de beginopstelling trad Nederland weer op zijn sterkst aan. En toen Van Zee na een verwarde situatie in de mand had gewipt, viel er voor België niet veel meer te hopen. Met 76 kwam dan ook het einde van d'eze goede wedstrijd. (Van onze sportredactie) APELDOORN, 26 april Een span nende slotronde van het toernooi om de nationale damtitels begon hier zaterdag onder enorme belangstelling. Met twee leiders op 17 punten en een derde op 16 was immers nog van alles mogelijk. Met drommen kwamen de belangstellenden uil alle streken van Nederland opzetten. Er was een bus met mijnwerkers uit Limburg, allen supporters van Ferdi Okrogelnik; familieleden van de spelers, bestuurders van de dambond, pers en „gewone" toeschouwers, in totaal meer dam 400 mensen, ze troffen elkaar in de grote zglen van het dammershotel, waar men al gauw parkeerruimte tekort kwam. Ook de televisie was present- En in deze gezellige drukte kwam de eerste sensatie bij de jeugd. Het was maar goed dat Rudi Palmer zijn titel vrijdagavond al had veroverd, want toen Hans Weer- heijm de vastlopende stelling ging open breken, kon Rudi na de slagpartij meteen opgeven. De elfjarige Frank Drost kwam tegen De Heus fraai tot winst en eindig de daardoor als vierde. Ook bij de senioren ontstond deining, toen de klok van Bandstra bleef doorlo pen en het vlaggetje voortijdig viel. Wed strijdleider Tromer corrigeerde de zaak met een andere klok, maar Bandstra was uit zijn cadans en moest na een moeilijk eindspel de punten aan Van Silfhout la ten. Het zou de enige winstpartij blijven, al werden de puntendelingen aan de an dere borden pas na vijf uren spelen be reikt. Zo werden de uitslagen van de nu in Madrid ook ongetwijfeld gedaan, als niet een blessure hem had uitgescha keld. Opmerkelijk was het, dat landen als Oost- en West-Dutsland bijzonder goed voor de dag kwamen en zich in de team wedstrijden gevreesde tegenstanders toonden, terwijl Frankrijk ongetwijfeld als de grootste verliezer kan worden be- eigen huis zorgden de Spanjaarden voor KlVJirtPt' Fpf DoltTIJITI enkele bijzondere prestaties. Ze drongen lCl ,J,"nUdi' weliswaar niet tot de top door. maar le verden wèl het bewijs dat het judopeil daar enorm is gestegen. Drukte Rusland zijn stempel op deze kampioenschappen, allerwegen bewonde ring was er voor het Nederlandse team, dat ondanks het uitvallen van Anton Geesink energiek een tweede plaats be reikte Enthousiast was het Spaanse pu- LUXEMBL'RG, 26 april Een Neder landse ploeg, bestaande uit de Rotterdam mer André van Middelkoop, Piet Baren- drecht uit Alhlasserdam, de Nederlandse kampioen Eef Dolman, aangevuld met de Zuidlander Bouwen Minekus, heeft za terdag op fraaie wijze een ploegentijdrit om de Grand Prlx Clement gewonnen. biek over de verrichtingen van Martin Het Nederlandse kwartet legde de 69.2 Poglajen. die zich, vanaf het moment dat kilometer af In 1 uur 37 minuten en 22 hij op Schiphol in het vliegtuig stapte, seconden. Tweede werd Duitsland op 2.29, concentreerde en later met een dergelijke inzet streed, dat niemand tegen hem op gewassen bleek Hij verloor geen enkele partij en wierp zijn tegenstander meestal binnen de gestelde limiet. Willem Ruska, met zilver en brons ge tooid, heeft op de tweede dag getoond, over klasse te beschikken. Van 's morgens ten tot 's avonds tien heeft de Amster dammer gepoogd in het zwaargewicht en klasse alle categorieën de door hem zo begeerde Europese titel te veroveren. Het lukte net niet omdat Kiknadze. de slimme Rus, hem de voet dwars zette. derde Frankrijk op 3.27 en België eindig de ten slotte als vierde. GOUWELEEUW Daarbij kwam, dat de judoka's, die verloren door een nieuw herkansings systeem, zich door een rijstebrijberg van wedstrijden moesten heen worste len. Wanneer er dan zo'n tien tot twaalf partijen op een dag moeten worden ge. maakt, is het bijzonder moeilijk op twee paarden te wedden. Dat onder vond ook Joop Gouweleeuw, die eigen lijk min of meer het slachtoffer werd van dit nieuwe systeem. Hij verloor in de middaguren van de Rus ïoedine en HUELVA, 26 april Johann Scherz,genstander. Het werd een keihard duel, de 33-jarige Weense spoorwegbeambte, waarin Scherz in de vijfde beurt met een die als driebandenspeler furore maakte serie van 134 de Spanjaarden stil in hun in de internationale biljartsport en inschulp deed kruipen, deze spelsoort tweemaal de Europese titel behaalde, heeft zondagavond te Huelva MADRID, 26 april Tijdens een diner, dat hij zijn ploegmakkers aanbood in het Madriieense visrestaurant Korynto, heeft Anton Geesink zondagavond bekendgemaakt op korte termijn zijn carrière als actief judoka te zullen afsluiten. „Ik wil me nog eenmaal goed prepareren op de wereldkampioenschappen van dit najaar in Rio de Janeiro, daarna is het afgelopen," aldus de wereldkampioen, die voorts zijn ploegmakkers verzekerde, dat zijn dojo altijd tot hun beschikking zal staan. Of Geesink inderdaad nog in aanmerking komt voor Rio de Janeiro, hangt echter in de eerste plaats af van een onderzoek naar zijn knieblessure. De door de lampen van de Italiaanse cincinatti studio bruingebrande judokampioen, die door zijn filmwerkzaamheden in Rome veel van zijn Tokio-conditie had verloren, is van plan na een kleine rustperiode zich nog eenmaal grondig voor te bereiden om zijn wereldtitel voor de laatste maal te verdedigen. Behalve als actief judoka neemt Geesink ook afscheid als coach van de bond, naar hij zelf zegt omdat hij naar het vol maakte streeft, wat toch niet te bereiken is. „Ook ben ik wel wat teleurgesteld door verwikkelingen, die mij ernstig grieven," zei Geesink verder nog over dit punt. „Natuurlijk doet dit afscheid me pijn," zo vervolgde de Utrechter, „per slot van rekening heb ik van mijn zestiende jaar af in de Nederlandse ploeg gestaan. Er is echter een tijd van komen en een tijd van gaan. Jongens, het ga je goed." Hij viel daarna echter aan een diepe inzinking ten plooi, waarvan de moreel sterke Galvez profiteerde door met drie volgende reeksen van 29, 89 en 60 de par tij in handen te nemen: 256224 na 13 beurten. Scherz kwam echter meedogen loos terug en onder geweldige spanning bereikte hij als wereldkampioen de eind streep. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Scherz 2. Scholte j 3. Galvez 14. Van Hassel 5. Ogata 6. Boulanger 7. Girvez 8. Spielmann 9. Tortosa 14 12 12 12 8 6 6 2 0 2341 2184 2351 2175 1986 1762 1740 1521 1749 123 88 103 121 152 105 115 131 136 163 142 161 124 87 102 99 95 77 19.03 24.81 22.82 17.97 13.06 16.78 13.92 11.61 12,86 het wereldkampioenschap in het anker kader 71/2 op zijn naam geschreven. Hij versloeg in een slopende finale van ruim tweeëneenhalf uur, waarin hij aanvan kelijk oppermachtig was en op een voor sprong van ruim honderd punten kwam (77—188), maar ten slotte op een achter stand van ruim veertig punten werd ge zet (267—224), de Spaanse kampioen José Galvez voor diens gedesillusioneerde landgenoten. De pure kadristen als Henk Scholte, Clement van Hassel en Siegfried Spiel mann mochten vertwijfeld met het hoofd schudden over de escapades van de 0©s- tenrijker op het groene laken, waarin hij spotte met alle spelregels van het kader- spel, in zijn spel was hij bijzonder sterk. Problemen schenen voor hem niet te be staan, evenmin als de kaderlijnen. De po- sities a la ligne, waar elke kadrist het op aan stuürt om van daaruit zijn serie op te bouwen, was voor Johann Scherz slechts van ondergeschikt belang. Hij hield de ballen nauwelijks bijeen en ging verder, punten scorend in de vrije ruimte als een vrijbuiter op avontuur. Johann Schez, die in de Europese titelstrijd te Thionville in de eindfase faalde, bleef nu in het zadel. Hij verloor in de vierde ron de van de Belg Van Hassel. maar toen hij zaterdagmiddag op overtuigende wijze onze landgenoot en tevens Europees kam pioen Henk Scholte versloeg, waarvoor oost-Beriyn niet gelukt revanche te ne- hij in de derde beurt met een serie van mpn y de 54 nederlaag ,die onze 125 de basis legde, als antwoord op Schol- }an(ig,eaoten tijdens het Olympische toer- tes 111, kreeg hij de kansen geheel m nooj jn Tokio tegen Oost-Duitsland heeft eigen hand. Scholte was hiermee uitge- g,e]eden. Verloren de pupillen van coach schakeld en slechts de titelverdediger Ru(]j van Feggelcn toen met 54, dit- Boulanger, die alleen van zich deed spre- maa4 flwangen zij de Oostduitsers een volkomen verdiend gelijkspel af: 22 (0—1, 0—1. 2—0. 0—0). BRUSSEL, 26 april Kort na zijn te leurstellende optreden in de ronde van Vlaanderen, toen hij, mede door een de fect aan zijn derailleur, tegen de ver wachting in de eerste plaats aan Jo de Roo moest laten, heeft de Belgische kampioen Ward Seis toch zijn eerste ze ge in een klassieker geboekt. Bijna was hij ook zondag in Parijs- Brussel weer verrast want van zijn twee vluchtmakkers Roger Verheyden en Wil- ;ly Bocklandt, met wie hij een kleine, maar kostbare voorsprong had genomen, spurtte eerstgenoemde verrassend sterk. Met een banddikte voorsprong bleef Seis echter nog juist aan de winnende hand. Seis, behalve in de ronde van Vlaanderen dit seizoen ook reeds tweede in Parijs— Roubaix hij had in deze wedstrijd tevens een groot aandeel in de overwin ning van zijn kopman Rik van Looy nam door deze overwinning een ruime voorsprong in het klassement. Super-pres- tige Pernod. De eerste zeven, of liever gezegd de eerste negen plaatsen in de wedlstrij ParijsBrussel waren voor Belgen, want Carmine Preziosi, die achtste werd, heeft nog wel de Italiaanse nationaliteit, maar woont reeds bijna zijn gehele leven in België. Pas op de tiende plaats kwam onze landgenoot Cees Lute als eerste nret- Belg over de streep. AD ROOZENBURG 13e ronde: GordijnRoozenburg 11. BomSijbrands 11, Van DijkBaas 11, OkrogelnikSoetens 1—1, Varke- visserVan der Sluis 11, Van Silfhout —Bandstra 20 en Van BeekDe Jong 11. De voorlopige eindstand is: 1 en 2 drs. Piet Roozenburg en ir. Geert van Dijk 18 punten; 3 F. Okrogelnik 17; 4 W. v d. Sluis 16; 5 C. Varkevisser 14; 6 W. de Jong 14; 7 J. Bom 14; 8 W. van Beek 12; 9 F. Gordijn 12; 10 Ton Sijbrands 11; 11 H. van Silfhout 10; 12 M. Soetens 10; 13 J. Baas 9 en 14 M. Bandstra 7. Bij ge lijke aankomst werden de plaatsen bere kend volgens het systeem Sonnenborn Berger. Een beslissingsmatch van drie partijen tussen Roozenburg en Van Dijk moet no de nieuwe kampioen aanwijzen. De match wordt gespeeld op vrijdag 30 april en zaterdag 1 mei te Hengelo (club Twentes Eerste waarvan Roozenburg lid is; en zaterdag 8 mei te Wageningen (thuiswedstrijd voor Van Dijk). Beide heren mogen ook uitkomen in het toer nooi om de coupe d'Europe in juni te Bolzano. Geen van beiden kon al iets positiefs zeggen over zijn deelnemen aan deze wedstrijd- Bij de prijsuitreiking ging trofee voor de mooiste slaszot naar Cees Varke- 1 visser voor zijn partij tegen Sijbrands. In de laatste ronde had de jeugd meer strijdlust dan de senioren, getuige de uitslagen: Werner—Van Beek 20: Weer- heijm—Palmer 20, De Beer—Kolk 11, BraamJurg 11. RiesenkampVan den Heuvel 02, DrostDe Heus 20. T-, T-, 7 7 mo„t0 Eindstand: 1 en kampioen Rudi Palmer De Belgische kampioen Ward Seis Jan Weerheijm 16P Henk Werner 14> heeft de klassieker Parijs—Brussel op Frank Drost 13 Harry Kolk n Thea zijn naam gebracht. Op de foto finisht Braam 11. Ed. van Beek en Ton Jurg 10, hij nog juist voor zijn landgenoot Dick de Heus 9, Rob v. d. Heuvel 8. Wil- Roger Verheyden (links) 1 ly de Beer 7 en Jan Riesenkamp 5. OOST-BERLIJN, 26 april Het is de Nederlandse waterpoloploeg zaterdag in ken tegen Spielmann met series van 134 en 123, en tot slot Galvez zouden zijn aanspraken op de titel in de war kunnen sturen. Boulanger boog zaterdagavond vooi Scherz zonder ernstig tegenstand te kun nen bieden José Galvez, zijn enig over gebleven concurrent, werd zijn laatste te- Het is in deze ontmoeting duidelijk ge- Keihard worden dat de straffe training ter voor bereiding op de Europes^ kampioen schappen (66 in Utrecht) en de Olympi sche spelen (68 in Mexico) in de toekomst zeker zij-n vruchten zal gaan afwerpen. Nederland maakte in Oost-Duitsland een uitstekende indruk: er werd goed en snel gezwommen en er' werd een juist ge bruik van de „body" gemaakt. Het begin wa® veelbelovend: ma een duidelijk over wicht lukte het Harry Vriend (Het IJ) na een fraaie combinatie Nederland een voorsprong te bezorgen. Met ©en fraai en hard achterwaarts schot versloeg hij de Oostduitse doelman Schmidt: 01. Ook in die tweede speeltijd was Oranje su perieur. Toen onze landgenoten boven dien een man meer in het wate-r hadden kreeg Nico van der Voet (ZIAN) een goede kans, die die Hagenaar beheerst benutte: 02. In de derde speeltijd, toen de Oostduitsers hun aanvoerder Vohs gingen inzetten, diep het even niet meer in het Nederlandse zevenal. Er werden enkele foutjes gemaakt en daarvan pro fiteerden Vohs en Thiele om de stand weer in evenwicht te brengen. De laatste speeltijd was ongemeen spannend. Oost- Duitsland viel met man en macht aan om Vooral in Schiedam is het bijzonder spannend toegegaan. Als tegenstanders voor de Geuzen traden ook Neptunus (Rotterdam) en THB (Haarlem) in het veld, van welke ploegen THB verreweg de zwakste indruk maakte. De Haarlem mers verloren met 9-2 van de Geuzen, terwijl ook hun tweede wedstrijd tegen Neptunus geen winst opleverde, het werd 6-2 voor de Rotterdammers. Bijzonder sensationeel was de beslissen de strijd tussen de Geuzen en Neptunus. De Rotterdamse ploeg scheen recht streeks op de zege af te stevenen en had na twee innings een voorsprong van 3-0; Van Aaien had in de eerste innings ge scoord en Lupgens en Louwe scoorden in de tweede innings. Op een tweehonkslag van Stam, de beste slagman in deze ener verende wedstrijd met twee tweehonk- slagen en een eenhonkslag, kon Hofstra het eerste punt voor de Geuzen scoren, maar van herstel was nog geen sprake. Neptunus scheen in de gelijkmakende derde slagbeurt de strijd in zijn voordeel te kunnen besliss'en, maar ondanks drie bezette honk slaagden de Rotterdammers niet; ongelukkig honklopen was o.a. de oorzaak. In de vierde innings werd het 4-1 voor Neptunus en nu was het Bran denburg die na eep honkslag door opof- feringsstootslagen over de thuisplaat werd geholpen. Het slotoffensief van de Geuzen over weldigde Neptunus en werper Harry Beunk. Hoewel de eerste slagman op het eerste honk sneuvelde, zagen Hofstra en v. d. Hilst kans vier wijd te krijgen en Stam zorgde ervoor dat drie honken in handen van de Amsterdamse ploeg kwa men. Vier wijd voor Holster betekende automatisch 4-2 en wijd voor Simonis betekende 4-3. Stam zorgde op een stoot- slag van Van de Hilst voor de gelijkma ker en de eindstand van 4-4, Neptunus had in de slotfase geen antwoord. De Geuzen promoveerde door een beter ge middelde. TWM en Drachten hielden elkaar ze» innings lang in evenwicht, geen der ploe gen -kon een beslissende voorsprong ne men. In de zevende innings slaagde de Amsterdamse ploeg er echter in driemaal te scoren en het met vijf Amerikanen spelende Drachten had nierop geen ant woord, waardoor TWM promoveerde. Bridié had met drie van de zes gescoorde punten en twee honkslagen een belang rijk aandeel in de overwinning van TWM. de beslissende treffer te forceren, maar de Nederlanders verdedigden goed en kregen zelfs enkele kansen op een doel punt. De Oostduitse zege leek toch een feit te gaan worden, toen Gerrit Worm- goor (UZSC) door dé Oostenrijkse arbiter Dirnweher naar de kant werd verwezen, maar dankzij een uiiteste kirachtisin- spanning slaagden de Nederlanders erin met één man minder bet ver-1 diende gelijke spel te behouden. I (Van onze sportredactie) HILVERSUM, 26 april De jeugd- ploeg vaj, De Robben is er zaterdag avond in geslaagd te Rotterdam het eindtoernooi om de jeugdbeker te win nen. Hierdoor is het succes van de Hil- versumse vereniging, die dit jaar 23 jaar bestaat, volledig. Donderdag hadden da dames en de heren reeds de K.N.Z.B.- bekers gewonnen. De Robben-jeugd was duidelijk de sterkste in het toernooi. De eerste wed strijd tegen Esca werd met 41 gewon nen Wim Hermsen (2), Rijk van Altena, Wim May zorgden voor de doelpunten. Tegen Rotterdam namen de Hilversum mers een 30 voorsprong, maar toen zij dachten dat deze wedstrijd reeds gewon nen was, kwam Rotterdam terug. Het werd uiteindelijk een 1—3 zege. Nu scoorden Wim Hermsen (2), Rob Heems kerk (2) en Wim May. Doelman Evert Kroon, die gedurende het gehele toer nooi goed op dreef was, stopte vlak voor tijd een strafworp.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 16