triomfator Heemsteeds Paasvoetbaltoernooi Jongerenhulp- dienst geïnstalleerd Alleen Harry Joacim boekt een succes op loopnumnters 1000 gulden voor het gebrekkige kind Strawberries- dames naar promotieklas EDO vergeet scheidende arbiter niet Hillegom volgend seizoen zonder Tol en Snoeks Twaalfjarig meisje gedood St. Jozefschool grote Na sensationele overwinning op Aloysiussehool SPANNING NEEMT TOE Beslissingen in Haarlems schoolvoetbaltoemooi staan voor de deur PLOEGEN ZIJN TEGEN ELKAAR OPGEWASSEN ONDERSCHEIDINGEN REIN KNOL OVER 1 METER 85 Zij gaan trainen bij Concordia en F oreholte BASKETBALLTOERNOO! IN MENDEL-COLLEGE "STENOTYP" Kwaliteiten Hockey in Haarlem en omgeving Foutief Zandauto slipt snaarne 11 L°\ damstraat en van duivenboden n.v. MAANDAG 26 APRIL 1965 PAGINA 2 (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM, 26 april Zondag heeft de HAV Haarlem het atle- tiekseizoen op de baan ingezet met een succesvolle trialmeeting tegen R. Beerschot A.C. uit Ant werpen en Vlug en Lenig uit Den Haag. De wedstrijd eindigde in een overwinning voor de Belgen, nadat eerst de HAV en later V&L geruime tijd de leiding hadden ge had. Pas de resultaten van de laatst verwerkte nummers brach ten de uitslag in een naar een hoogtepunt groeiende strijd. Simons (R. Beerschot A.C.) leidt op de 5000 meter vóór zijn club genoot Van Onselen. De Haarlem mer Bosch moet afhaken en zal niet meer terugkomen. de permanente meubelshow official dealer van MUSTERRING artifort - boyenkamp teolux - tessi - gelderland zitmeubelen wandmeubelen fristo-formule mah. yongg pastoe royal systeem deco k.l.m. van duivenboden n.v, ged. oude gracht 103-110 spaarne II kruisstraat 22 afd. woningtextiel Katalogus op aanvraag De trotse ploeg van de St. Jozef school, kampioen van het school voetbaltoernooi in Heemstede Een van de kleine artisten kreeg de eervolle taak de opbrengst van het kindercircus officieel over te dragen. ■-X.W- V--. HEEMSTEDE, 26 april Het elftal van de St. Jozefschool is als de grote triomfator naar voren getreden in het eerste Heemsteedse Paastoernooi, waar van de eindstrijd zaterdagmorgen onder grote belangstelling op het hoofdterrein van RCH werd gespeeld. Na een ener verend en sensationeel duel versloegen de knapen van de Herenweg hun ri valen van de St. Aloysiussehool met 6-3, waardoor zij op de eerste prijs een fraaie wisselbeker van het Heem- steedse gemeentebestuur beslag leg den. De St. Jozefjongens hebben hier mee hun succesvolle prestatie van het vorige jaar geprolongeerd toen zij als eersten eindigden in het schoolvoetbal- toernooi van het Haarlemse district. De derde prijs ging naar het team van de Jacobaschool dat met 6-1 won van de Crayenesterschool. Op een voor schoolvoetbal ongekend vroeg tijdstip het was kwart over negen in de morgen verschenen de ploegen van de Jacobaschool en de Crayenesterschool binnen de lijnen van de RCH-arena om de strijd aan te bin den om de derde en vierde prijs. De „Jacobijnen" hadden het aanvankelijk verre van gemakkelijk, omdat hun te genstanders zich tot het uiterste ver weerden. Geruime tijd moest de Jaco baschool met een wankele 1-0 voor sprong genoegen nemen, maar tegen de rust sloeg de ploeg tweemaal raak en dat betekende voor de „kraaien" het begin van het einde. Eerst nadat de Jaeoba zich van een 5-0 voorsprong had verzekerd slaagde de tegenpartij er in de eer te redden. Het einde kwam met 6-1. De daarop volgende finale tussen de St. Jozefschool en de St. Aloysiussehool werd door de honderden toeschouwers met grote spanning tegemoet gezien. Zouden de Aloysianen er in slagen de „dadelijke" schutters van de St. Jozef school, die in drie wedstrijden 28 goals hadden geproduceerd, het zwijgen op te leggen, zo vroeg men zich af. Aange moedigd door het helse kabaal van de supporters wierpen de ploegen zich in de strijd. Er was nauwelijks een mi nuut gespeeld, of het onverwachte ge schiedde: De Aloyssiusschool had met een schitterend doelpunt de leiding ge nomen. Door dit succes gesterkt gin gen de „kanaries" door. Vooral hun rechtervleugel was uiterst gevaarlijk en de in paniek geraakte St. Jozefverdedi gers wisten niet meer hoe zij het had den. Binnen het kwartier stond 2-0 en in deze fase van de strijd waren de beter spelende Aloysianen duidelijk fa voriet. Maar de St. Jozef-scholieren wa ren nog niet verslagen. Zij brachten de achterstand tot 2-1 terug en n a een men tale injectie van coach broeder Paulus ontketenden zij na de rust een harts tochtelijk offensief, dat niet zonder re sultaat bleef. Een tweetal fraaie doel punten binnen de minuut gescoord deed het getij keren: 3-2 voor St. Jozef. Maar het jonge volkje van de Molenwerfslaan zette de tanden op elkaar en een ju weel van een goal bracht de ploeg an dermaal in evenwicht: 3-3. Alle hoop in de harten der „geeltjes" ebde evenwel weg, nadat hun rood-witte tegenstan ders in vier minuten tijds kans had den gezien de Aloysius-keeper driemaal te laten vissen. Met een voorsprong van 6-3 was de strijd beslist. De vermoeide Aloysianen waren niet meer bij machte tot welgerichte tegenaanvallen te komen en de in smetteloos wit geklede doel man van St. Jozef, die voor de rust enkele spectaculaire reddingen op zijn naam had gebracht, kon het werk ge makkelijk af. Na het laatste fluitsig naal bestormden de enthousiaste St. Jo zef-supporters het veld om de overwin naars op de schouders te nemen. Bij spelers en aanhang lag de vreugde op de gezichten te lezen. Daar burgemeester mr. A. G. A. ridder Van Kappanj wegens verplich tingen elders verhinderd was de prij zen uit te reiken werd deze taak toe vertrouwd aan de heer P. Freerkstra als voorzitter van de sub-commissie van de KNVB. Na een hartelijk woord van dank te hebben uitgebracht voor de verleende medewerking van de directie der Heem- steedse Sportparken, de scheidsrechters, de KNVB-Haarlem en voor de onver moeibare arbeid van sub-commissie-se- cretaris broeder Paulus, riep de heer Freerkstra de aanvoerders der elftallen naar voren voor liet in ontvangst ne men van de prijzen. Captain Leo van Bakel van de St. Jozefschool kwam han den tekort. Daar was de grote wissel beker, vervolgens een beker voor „vast bezit", plus dertien KNVB-speldjes als herrinnering voor de spelers en boven dien nog een vaantje in de Heemsteedse kleuren. Het was voor de kleine Leo om verlegen van te worden. Daarna kwamen de trofeeën voor de St. Aloy siussehool, de Jacobaschool en de Craienesterschool aan de beurt, maar óok de scholen die niet in de prijzen waren gevallen de Voorwegschool, de Nic. Beetsschool, de Bosch en Hoven- school en de Dreefschool gingen niet met lege handen naar huis. Evenals de andere scholen ontvingen zij als aan denken het rood-gele Heemsteedse vaantje De organisatoren kunnen op De organisatoren kunnen op een prachtig geslaagd toernooi terug zien. HOOFDDORP, 26 april In beid» bejaardentehuizen in Hoofddorp, m»* name de Horizon en de Meersted» werd zaterdagochtend de jongerenhulp" dienst van het Rode Kruis, afdeling Haarlemmermeer geïnstalleerd. Ondef leiding van mevr. M. C. Haeck-Van def Ent, hoofd van de dienst Wellfare van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Haarlemmermeer, werden de tien meisjes, variërend in de leeftijd van 16 tot 20 jaar bereid gevonden in h"0 vrije tijd hulp te verlenen in de ge" noemde bejaardentehuizen. Hun werk heeft hoofdzakelijk betrek king op het verlichten van de zwar® taak van verplegend en huishoudelijk personeel, tijdens de vrije zaterdagen en zondagen en wordt verricht zonder geldelijke beloning. De meisjes die zaterdagochtend werden geïnstalleerd hebben eerst een korte opleiding ont vangen. Het eerst vond de installatie plechtigheid plaats in de „De Meer- stede" enkele uren later herhaalde het zich in de „Horizon". Als hoofd van deze jongerendienst zal optreden de heer T. Bosma uit Zwanenburg. Men hoopt in de nabije toekomst nog an dere groepjes te kunnen vormen, o.m. voor het bejaardenhuis in Zwanenburg en de nog te bouwen bejaardenpen sions in Badhoevedorp en het toekom stige streekziekenhuis in Hoofddorp enz. Bij voldoende belangstelling za'. °°k worden overwogen deze jongerendienst Uit te breiden met groepen VOOr al" leenstaande bejaarden, invaliden etc. Dit eventueel in samenwerking met do helpsters van de Rode Kruiscolonne. Het spreekt vanzelf dat de nu reeds aangestelde meisjes in de twee Hoofddorpse bejaardentehuizen een war me ontvangst vonden en dat men bij- zonder ingenomen is met hun hulp tij dens de weekeinden. (Advertentie) tijdelijke steno-typistes HAARLEM, Kinderhuissingel 44 Telefoon (025.00)-18342 HAARLEM, 26 april De onder linge krachtsverhoudingen in hef Haar lemse schoolvoetbaltoemooi worden steeds minder groot en zaterdagmor gen zorgde alleen de Vondelschool in de verliezersronde van afdeling E voor een buitensporige hoge score van 9-1 op de Kon. Willielminaschool. Het der de van de LTS bleek in de halve finale van de winnaars in D voor de derde keer beter met het nemen van de strafschoppen en daarvan werd dit maal de St. Henricus ULO 2 het slacht offer. De succesvolle strafschoppenne- mers van de LTS zijn nu doorge drongen tot de finale en daarin krijgen zij het op te nemen tegen de St. Jozef ULO 2, dat voor de tweede keer 'n penalty-triomf boekte op de St. Je roen ULO 4. De favoriete Prof. Kohnstammschool heeft in de kwartfinale der winnaars in groep E zijn kansen behouden door de schotvaardige Lorentzschool met met een score van 3-1 te beteugelen. Dit resultaat bereikte ook dv Kon. Julianaschool in het treffen met Chr. Huygens, dat aanvankelijk 'n 1-0 voor sprong had genomen in de eerste helft. Het pittige ploegje van de St. Antonius- school uit Aerdenhout triomfeerde met 2-1 over de St, Lambertusschool. Het meest verrassende was de uitschake ling van de Kard. de Jongsehool door de St. Willibrordusschool, dat na 'n 1-1 eindstand met het nemen van de strafschoppen gelukkiger was. De vier winnaars komen nu uit in de halve finale. Bjj de verliezers in E boe'kte de Vondelschool dus een ruime 9-1 over winning op de Kon. Wilhelminaschool. De Corn. Houtmanschool won met 3-0 van de Min. v. d. Leeuwsehool en St. Antonius (Haarlem) bleef met 2-1 de meerdere van de Parkwpkschool. Alleen de Dr. A. Kuiperschool moest het in de strijd met de Beatrixschool (2-2) van de strafschoppen hebben om tot de halve finale door te kunnen dringen. De finale van de verliezers in afdeling D zal betwist worden door de Th. M. Ketelaar ULO 2 en het Triniteitslyceum 3. De uitslagen luidden: Afd. D. Verliezersronde: Th. M. Ke telaar ULO IILorentzlyc. II 7-3; Lorentzlyc. IVTriniteitslyc. III 0-5. Afd. D. Winnaarsronde: LTS III w-St. Henricus ULO II 1-1; St. Jozef ULO IV—St. Jozef ULO II w 3-3. Afd. E. Verliezersronde: Parkwijk- sch.St. Antoniiussch. (H'lem) 1-2; Bea- trixsch.Dr. A. Kuipersch. w 2-2; Kon. Wilhelminasch.Vondelsch. 1-9; Corn. Houtmanseh.Min. v. Leeuwsch. 3-0. Afd. E. Winnaarsronde: St. Antonius- sch. (A'hout)St. Lambertussch. 2-1; Kard. de Jongsch.St. Willibrordussch. w 1-1; Lorentzsch..Prof. Kohnstamm- sch. 1-3; Kon. Julianasch.Chr. Huy- genssch. 3-1. (Advertentie) Miniatuurkruisjes Ridder Ned. Leeuw, Officier en Ridder Oranje Nassau, Ere-medailles in goud, zilver en brons, rozetten, strikjes, batons. Ut Zijlstraat 71 Haarlem Tel. 16963 HAARLEM" laat eer aan goede Belgische atleten Het eerste nummer, de 110 meter horden, bracht gelijk de Belgische Tokyoganger Leo Marien in de baan. Dat werd uiteraard een opgelegde over winning in de overigens matige tijd van 15,0 sec. De Belgen moesten hun overwinningen behalen op de loopnum mers, dat wisten hun tegenstanders nog van eerdere ontmoetingen. En zij heb ben dat op de midden- en lange af stand met een verbluffend gemak ge daan. Huyssen lanceerde op 250 meter voor de finish van de 800 meter een scherpe sprint, die niemand kon be antwoorden. Resultaat; 1.37,8. Voor een Haarlemse verrassing zorgde Ko Kla ver door al» derde 2.00,2 te laten af drukken. Op de 1500 meter gaven Van Ranst en Goossens een lesje middenafstand- lopen weg. Een eenvoudige tactiek: snel starten (dat konden hun tegenstan ders ook nog wel) en dan hard door gaan (in plaats van de tweede ronde een afwachtende houding aan te nemen, die het tempo drukt). Daar hadden de HAV-ers en V en L-ers geen antwoord op. Tijden resp. 4.03,6 en 4.07,0. De 5000 meter gaf eenzelfde beeld. Simons en Van Onselen lieten de eer ste ronde aan Haarlems sterkste man Arnoud Bosch. Vervolgens trokken zij er, elkaar goed steunend, tussenuit en voor Bosch werd het toen een solorace met onbereikbare tegenstanders, een al te zware opgave om een goed re sultaat te verwachten. Tijden: 14.11.4 en 15.16,8 voor de Belgen en 15.45,0 voor Bosch. De 100 meter werd een overwin ning voor Popma van V en L in 10,7 sec, eveneens de 200 meter in 22,9 sec. Beide keren werd Gerard Kamp van Haarlem tweede, in resp. 11,1 sec. en 23,0 sec. Rob Mahieu, vorig seizoen de grote tegenstander van Fer Lamie op de sprint, liep nu een fraaie 400 meter in 50,7 sec. Een mooi resultaat voor deze junior van V en L. De HAV boekte op de loopnummers slechts één overwinning, nl. door Har- rie Joacim op de 400 meter horden in 58,3 sec. Joacim behoort tot de HAV- ers, die al jaren achtereen hun rol spe len in de Nederlandse top. De jongere lopersploeg van Haarlem heeft onge twijfeld kwaliteiten, maar brengt nog geen winners voort. Zo ook bij de technische nummers. De Nederlandse kampioen hoogsprin gen Rein Knol was meester met een prachtige sprong van 1,85 meter. Wim Krijnen, eerste bij polsstokhoog met 3,30 meter, en Jeile Doornbosch, het zelfde bij kogelstoten met 14,13 meter. Doomboseh kwam ook goed uit op speerwerpen. Met 56,75 meter tweede achter v.d. Wiel van V en L, die 57,54 meter haalde. Rein Knol haalde zijn tweede overwinning bjj het discuswer pen (40,84). Al deze atleten behoren tot de mensen met ervaring, en de eni ge nieuweling die zich met hem kan HAARLEM, 26 april Het is aan de dames van Strawberries gelukt promotie naar de promotieklasse te bewerkstelli gen. Vorige week werd een gelijkspel bereikt en deze zondag werd op eigen veld Schaerweyde met 1-0 verslagen. Op nieuw hebben de dames uit onze om geving een plaats in de promotieklasse bereikt, een plaats welke volkomen ver diend door de Velsense club zal worden ingenomen. De dames van HBS, die spe len voor een plaats in de le klasse, zul len volgende week weten waar zij aan toe zijn HBS had ook bij de heren een promo tie-pijl op de boog. Deze heeft het doel evenwel gemist, want doordat op eigen veld met 2-3 van Laren II werd verlo ren, promoveerden de mannen uit het Gooi. De promotiekans voor de heren van Strawberries II zit er nog in, ofschoon de eerste van de te spelen vier wed strijden wel een domper op het enthou siasme heeft gezet. De thuiswedstrijd tegen mede-kandidaat Hurley II liep uit op een 2-8 nederlaag en voor de boeg staan nog sterke teams van Be Fair en Myra. Een dubbele promotie naar de promotieklasse is voor Strawberries nog een moeilijke opgave Een promotie naar de tweede klasse is de inzet voor het verdere spel der dames van Alliance II. De eerste der drie wedstrijden, die tegen Hilversum II liep uit op een 2-3 nederlaag en dat wetende, met de zeei moeilijke ontmoe ting bij Kraaien op het programma van Koninginnedag vooi ogen, is er nog geen gelegenheid tot optimisme voor de dames van Alliance II. meten is Rob van Nimwegen, die op polshoog naast Krijnen kwam. Verspringen en hinkstapspringen wa ren voor Kant van V en L (6,88 m. en 14,16 m.). Op het laatste nummer werd Jan Brouwer van HAV tweede, maar het verschil bedroeg meer dan een meter (13,07 m). De estafettes moesten tenslotte de doorslag geven voor de einduitslag. De 4 x 100 meter deed de papieren voor Beerschot stijgen doordat de ploeg van V en L wegens foutief wisselen gedis kwalificeerd werd, en daardoor de snel ste tijd voor de Antwerpenaren was. De HAV greep naar de laatste kans op (1e 4 x 400 meter, niet succes leek het. Maar de Belgen gingen toch als eerste de laatste ronde in. Als winnaars van de trialmeet. Ko Klaver wist echter met een enorme eindspurt een ruime achterstand weg te werken en onder groot enthousiasme van het publiek de laatste winst voor de HAV te reser veren. De uitslag, die wat betreft V en L. en HAV ook geldig is voor de natio nale clubeompetitie, luidde tenslotte: 1. R. Beerschot A. C. 22104 pt.2. HAV Haarlem 21.965 pt. 3. Vlug en Lenig 20.863 pt. HAARLEM, 26 april Scheidsrechter Harry van der Schilden uit Alkmaar, die zondag in Haarlem de leiding had bij het tweede divisieduel EDO Zwolse Boys, heeft van beide vereni gingen een geschenk mogen ontvangen. Daar was dan ook alle reden voor. Want vanwege de voor scheidsrechters gelden de „pensioengerechtigde leeftijd" floot de 45-jarige Van der Schilden op het EDO-terrein zijn laatste partij, nadat hij zich 28 jaar lang als scheidsrechter verdienstelijk had gemaakt. Zowel het bestuur van EDO als dat van de Zwolse club hadden daar zo veel waardering voor, dat zij de Alk- maarse arbiter niet zonder een tweetal flessen met kostelijk Schiedams vocht lieten vertrekken. Een dergelijk onthaal was scheidsrechter Van der Schilden de afgelopen weken ook bij andere vereni gingen ten deel gevallen, waaruit moge blijken, dat hij als fluitist hoog stond aangeschreven. „Ik heb van dt verenigingen meer dankbaarheid voor mijn werk mogen ondervinden dan van de scheidsrechters- commissie van de KNVB", vertelde ons zondag scheidsrechter Harry van der Schilden. „Ik kan met heel veel genoe gen op mijn scheidsrechtersloopbaan te rugzien, maar wat ik de laatste jaren van de zijde van de commissie heb on dervonden stemt mij minder prettig. Het is jammer dat ik bij mijn afscheid een enigszins wrange nasmaak aan bepaalde gebeurtenissen heb overgehouden". ON GE V ALLENDIENST In het eerst nu uitgebrachte jaarverslag 1964 van de ongevallendienst staat onder meer te lezen, dat het aantal gediplo meerde leden van de aangesloten ver enigingen 882 bedroeg. In 172 gevallen assisteerden de Haarlemse Reddings brigade, het Rode Kruis Korps, Snel- verband en Sint Bernardus. Behalve deze hulpverlening was de ongevallen- dienst actief op 30 april, 4 en 5 mei, Sinterklaasfeesten, schaatswedstrijden en marswedstrijden. HAARLEM, 26 april De afdeling Haarlem van de Nederlandse katholie ke grafische bond heeft zaterdag 1 mei haar jaarlijkse kerkelijke viering met aansluitend een feestelijke bijeenkomst in de Hildebrandzaal van Brinkmann. De H. Mis begint 's avonds om zeven uur. HILLEGOM, 26 april. Het volgen de seizoen zal de eerste klasser Hillegom, dat als zodanig een heel knap debuut achter de rug heeft; de voetballers uit het bollendorp hadden zelfs redelijk uit zicht op het kampioenschap het zon der spil Aard Tol en de binnenspeler Jan Snoeks moeten stellen. Zij worden beiden trainer; respectievelijk van Con cordia en Foreholte. Geruchten als zou de schotvaardige aanvalsleider Bob de Jong met voetballen stoppen, blijken volkomen ongegrond. De Haarlemmer Aard Tol is zijn voet balloopbaan begonnen in Geel-Wit, speel de daarna in HBC en EDO én nu alweer 5 seizoenen lang in Hillegom. Hij wordt trainer van de vierde klasser Concordia uit Hillegom en volgt daarmee de heer S. Kistemaker op. Deze wordt met in gang van 1 juli trainer van de Kon.HFC. Twee seizoenen heeft Kistemaker, oud voetballer van Blauw Wit en Stormvo gels, de trainingen van Concordia ge leid. En met succes. Hij volgt bij HFC de oud-international Rinus Schaap op. De 32-jarige IJmuidenaar Jan Snoeks heeft jarenlang in Stormvogels gevoet bald, was twee jaar bij Ajax en heeft nu drie seizoenen volgemaakt bij Hillegom. Door zijn broer Henk Snoeks, destijds trainer van Hillegom, is de IJmuide naar bij de succesvolle club in het bol lendorp gekomen. Inmiddels heeft hij zelf het trainersdiploma behaald en gaat Foreholte uit Voorhout trainen. HAARLEM, 26 april. Het Mendel Col lege organiseert dit jaar wederom het tra ditionele „Triangelbasketballtoernooi, dat morgen dinsdag 27 april. in de gymna stiekzalen van de school aan de Orionweg wordt gehouden. De wisselbeker is in han den van het Nicolaas lyceum in Amsterdam, dat vorig jaar glansrijk won. De Amsterdam mers zijn dit jaar wederom favoriet al is het Bonaventura lyceum uit Leiden een geduchte concurrent. Tussen deze twee ploegen wordt dan ook een spannende strijd verwacht. De deelnemende scholen komen uit plaat sen gelegen binnen de driehoek Alkmaar, Amsterdam, Leiden. Nieuwe deelnemers zijn het Keizer Karei Lyceum en het Water- lant College, beiden uit Amsterdam. ZAANDAM, 26 april Vanmorgen is het twaalfjarig meisje N. Bakker uit de Hondemanstraat 11, toen zü met haar vriendinnetje op weg was naar de kardinaal De Jong-school, op de hoek van de C. J. van Uitgheeststraat door een zwaar geladen zandauto, welke slipte, overreden. Het meisje was vrijwel op slag dood. Haar vrien dinnetje mankeerde niets. Advertentie) i teylermuseum international HOOFDDORP, 26 april Het was zaterdagavond voor mr. A. H. M. van den Burg, voorzitter van de samen werkende kinderbesc.hermings - organi saties, rayon Haarlem en mr. W. S. C. Deül van (1e Nederlandse stichting voor het gebrekkige kind te Amsterdam, een groots moment toen zij uit handen van twee jeugdige artisten van het Natio- naar Nederlands Kindercircus uit Hoofddorp ieder een cheque van 500 ten behoeve van de organisatie, welke zij vertegenwoordigden in ontvangst mochten nemen. Deze duizend gulden werden het vorig jaar verdiend door de uitvoeringen die het kindercircus in tal van plaatsen in ons land gaf. Na aftrek van alle kosten zoals het onderhoud van de paarden etp. bleef het genoemde be drag over. En aangezien het circus optreedt onder het motto „Voor het kind door het kind" had het bestuur van het Hoofddorpse kindercircus de reeds genoemde bestemming aan het geld ge geven. Direct na de pauze van de voorstelling zaterdagavond in de ma nége te Hoofddorp nam de heer H. Meeuwig het woord en verzocht de genoemde heren naar het podium te komen. Daar kregen zij te horen welke verrassing hen stond te wachten. De chéques werden aangeboden door Coby Kollbergen en Gerard Duister, beiden acht jaar oud. Zowel de heer Van den Burg als de heer Deijl spraken woorden van dank en hoopten dat het kindercircus nog een lang leven be schoren zou mogen zijn. Wat de voor stelling zelf betreft, het kindercircus toonde een heel nieuw programma, waarbij vooral het rolschaatsnummer bijzonder in de smaak viel. Het was over het geheel genomen een kostelijk programma, waarbij jong en oud zich amuseerde. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. Ook zaterdagmiddag had het circus (ruim 60 medewerkenden) al een voor stelling gegeven. Toen moesten er tal van Hoofddorpers naar huis worden teruggestuurd omdat er geen plaats meer was. Vrijdagavond werden de serie voorstellingen geopend. Op uitno diging van het kindercircus was deze avond een groot aantal bejaarden aan wezig uit de beide Hoofddorpse be jaardentehuizen en de leden van de bejaardenbonden. Met deze voorstel lingen in Hoofddorp heeft het Neder lands Nationaal Kindercircus het sei zoen geopend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2