CHU Commissaris Zendtijd Seminaries Celibaat LANGE HEERENVEST ONDERGING IN VEERTIG JAAR METAMORFOSE Hartelijk afscheid van pater Fr. Castelein Goede vangst zedenpolitie HPC heeft erg veel moeite met Njord Aardgas verwarmt openlucht- baden Ruim duizend woningen in plan Schalkwijk D 1 Bij na 40% wordt gebouwd als eengezinshuizen Ruimte voor 1120 parkeer plaatsen Gouden huwelijksfeest elMii! IBHI lm J A. v. d. Weiden gehuldigd A. Herman 40 jaar bij Hin Vandaag naar Delft vertrokken A. Th. Pielage overleden Slachtoffer verkeersongeval Leidsevaartweg overleden mm Voetballer brak been Rector kindertehuis in Halfweg gewond Als een vorst MAANDAG 26 APRIL 1965 PAGINA Oom «gil Y'f h Wmm HAARLEM, 26 april De ge meente Haarlem heeft wederom een groot Schalkwijk-project op stapel staan. Het is het uitbrei dingsplan Schalkwijk D 1, waar van de noordelijke grens wordt ge vormd door het hart van de Azië- weg. Het plan heeft als verdere grenzen de verlengde Amerika- weg en de oostelijke stadsrand- weg. In totaal 1.073 woningen zul len met een dichtheid van 45 woningen per hectare in Schalk wijk D 1 verrijzen. Hiervan wor den er met inbegrip van 36 be jaardenwoningen 419 of 39% ge bouwd als eengezinshuis. Het plan voorziet nog in de mogelijkheid de bejaardenwoningen uit te voe ren als onder- en bovenwoning, waardoor het aantal kan worden opgevoerd tot omstreeks zestig. De parkeercapaciteit bedraagt 1.120 plaatsen. Verder is ruimte gereserveerd voor een scholen- strook in het plan nog niet na der gedetailleerd voor twee kleuterscholen, wijkvoorzieningen, een bescheiden aantal winkels, school- en sportterreinen en voor openbare speelgelegenheden. Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen Mr. Beernink, de fractie-voorzitter van de CHU, is op de jaarvergadering van zijn partij fel van leer getrok ken tegen de gang van zaken bij de kabinetsformatie. Hij vond de ma kier waarop mr. Cals hem het mes op de keel gezet had niet netjes en had geen goed woord over voor de wijze, waarop KVP en AR de voor malige regeringspartner hadden la ten vallen. Mr. Beernink, die zelf de hitte van de formatiestrijd heeft Meegemaakt, weet beter dan wie ook, «at er zo kei-hard zaken gedaan zijn, dat de stukken eraf vlogen. Dat hij met zijn partij bij die stukken terecht gekomen is, ligt echter niet in de laatste plaats aan hemzelf. De op dracht aan mr. Cals was immers een regering te vormen, die kon rekenen op een ruime meerderheid in het par lement. Die garantie heeft mr. Beer nink niet willen of niet kunnen ge- Ven. Een van de kernpunten van het Programma, het radio- en televisie- beleid, wilde hij immers open hou den. En juist daarmee heeft hij het Vonnis zelf helpen ondertekenen. Nu willen wij niet betogen, dat mr. Beernink alle blaam toekomt, dat zijn Partij buiten spel gezet is. Hij is eerder het slachtoffer van de structuur van de CHU, die binnen de fractie een zo grote verscheidenheid aan me ningen toelaat, dat samenwerking met de CHU voor iedere partij een ha chelijke onderneming is. Het gaat niet aan andere partijen ontrouw te ver wijten, wanneer deze bij herhaling al hebben ondervonden dat allerlei CHU-kamerleden dat begrip anders uitleggen. Op de K.V.P.-studiedag in Kasteel „Bouvigne" is een hartig debat ge houden o.a. over de vraag of in de toekomst al of niet een „werknemers commissaris" in de bedrijven moet op treden. Sinds het rapport van de com missie Verdam is deze kwestie voort durend aan de orde en daarbij scheen het meer dan eens, dat de tegenstan ders van het begrip „werknemers commissaris" verre in de meerder heid waren. Het schijnt in Breda voor al de stem van prof. Romme geweest te zijn, die de werkgroepen tot de conclusie heeft gebracht de intrede van een werknemerscommissaris wel als een positief punt te beschouwen. Wij zien hierin een winstpunt en achten ook het feit, dat men ten op zichte van categorale bonden voor meer openheid gepleit heeft een gun stig teken. De werkgroepen zijn bezig hun bestaansgrond te bewijzen. De „Bond zonder Naam" heeft de regering verzocht om ook voor zend tijd via radio en t.v. in aanmerking te komen. Wij hopen, dat de minister dit ver zoek serieus in overweging zal nemen. De bond, een van de grandioze ideeën van pater Henri de Greeve, bestaat al jaren; zijn honderdduizenden aan hangers zien nog elke weëk nieuwe leden toestromen en ondanks alle stormen van het vaak moeilijke be staan is men nooit jen duimbreed van het uitgangspunt afgeweken. Als er gens vanaf het begin eer. waarachtige oecumene wordt beleden, dan in deze bond. Als ergens de medemenselijk heid gestalte krijgt, dan hier en als er ooit reden is om een lichaam met een zo grote en zo trouwe aanhang zend tijd te verlenen dan in dit geval. Misschien vernemen wij dan ook waarom de K.R.O. na de bond bij de radio al zoveel moeilijkheden te heb ben berokkend hem nooit tot de televisie heeft toegelaten! Sinds zaterdag circuleren er in de pers berichten over een streven, dat in kleinere kring al jaren bekend was: het samentrekken van alle pries teropleidingen ongeacht of men «Wereldheren" dan wel paters wil vormen in enkele theologische ho gescholen. Deze berichten bevatten twee gevaren. Ze geven op de eerste plaats de buitenstaander de indruk, dat het om een zo vanzelfsprekende zaak gaat, dat men de talloze proble men, die er door worden opgeroepen over het hoofd ziet. Het gevolg daar van is weer, dat men resultaten ver- Wacht binnen een termijn die niet be reikbaar is. Wil men werkelijk het ideaal van enkele theologische hogescholen in plaats van een warwinkel van semi naries waar maken, dan zal men slag vaardig en geduldig, voortvarend, Maar ongehaast te werk moeten gaan. Een bericht in ons blad van van daag vertelt over een aantal Neder landse priesters, die tot de lekenstand zijn overgegaan en die nu ontheffing Van hun celibaatsverplichting hebben gekregen, zodat zij een geldig kerke- ■1*.huwelijk kunnen sluiten. Dit bericht verheugt ons. Het ver heugt ons, omdat het voor de betrok- ,eden het einde betekent van een pe riode, die door verdriet en spanning verd getekend. Het verheugt ons bo- omdat het rustig en openlijk rtelt over wat in elk priesterleven tifV gebeuren, doch waarover de ka- nolieke gemeenschap tot voor kort een geheimzinnig stilzwijgen bewaar- En wij vragen ons at of deze stilte De oostelijke entree van Haarlem heeft dank zij de Amsterdamse Poort altijd wel enige stedelijke allure gehad, maar verkeerstech nisch is het weinig impo sant. Voor het verkeer vanaf de Amsterdamse Vaart fun geert het kruispunt bij de Amsterdamse Poort al tien tallen jaren als „bottelnek". Dat zoekt zich daar moei zaam een weg naar de bin nenstad. Het merendeel kiest de Lange Heerenvest, tot voor kort geplaveid met keien, de z.g. „kinderhoofd jes". Daarover hobbelde men dan voort in de richting van het Spaarne en de Kamper vest. De Lange Heerenvest en daarmee gedeeltelijk ook Haarlems oostelijke entree is thans aanzienlijk verbe terd; de weg is verbreed en geasfalteerd. Daarmee is een eerste (bescheiden) stap ge zet in de uitvoering van het verkeersplan, dat een onder deel vormt van het Haar lemse structuurplan. Daarbij wordt ernaar gestreefd de lopo van het verkeer in en rond Haarlem te vergemak kelijken. De uitvoering van het wegen plan zal in fasen geschieden. In dat wegenplan neemt de Lange Heerenvest een weinig belangrijke plaats in. De vest wordt slechts een paral lelweg voor een aan de oost kant van de Herensingel ge projecteerde verkeersweg, die deel uitmaakt van het tan gentenvierkant, dat om de Haarlemse binnenstad zal worden gelegd. Maar voor lopig kunnen wij die Lange Heerenvest zeker niet mis sen. De aansluiting van Hee renvest met de Kampervest zal op korte termijn zelfs nog worden verbeterd, door het slopen van een aantal het verkeer belemmerende pan den op de Korte Heerenvest. Welk een gedaantewisseling de Lange Heerenvest in nog geen veertig jaar heeft on dergaan is te zien aan de hand van bijgaande foto's; de bovenste van de Lange Heerenvest nu en de onder ste van de Vest in 1925 toen er nog ruimte was voor enig groen en de tram er nog over reed. mmti HEEMSTEDE, 26 april In de kan tine van de N.V. Wasserij Peeperkorn is de heer A. J. J. M. van der Weiden een hartelijke huldiging ten deel ge vallen wegens zijn zilveren jubileum in dienst van deze wasserij, waar hij nu werkzaam is als chef van de sorteer- wasserij. De heer H. P. M. Peeperkorn, directeur, herinnerde aan de moeilijke tijd, toen de jubilaris in dienst kwam. Vooral de oorlogsjaren waren zwaar, maar de heer Van der Weiden maak te er met zijn vakmanschap het beste van, en dat was heel veel. De heer Peeperkorn prees de jubilaris, omdat hij ook oog had voor moderne ontwik kelingen en in de echte zin van het woord mede-werker was geworden. Ten slotte bood hij hem een geschenk onder couvert aan. Ook de heer J. P. M. Peeperkorn, eveneens directeur, voerde het woord, die met nadruk vaststelde, dat er tus sen de heer Van der Weiden en de di rectie een vertrouwensband was ge groeid. Tenslotte spraken namens het personeel de heren W. Cuyon en Th. Hoonhout, en ook zij boden geschenken aan. Mevrouw Van der Weiden werd door directie en personeel in de bloe metjes gezet. Aan het slot van de feestavond sprak de jubilaris een dank woord. HAARLEM, 26 april De heer A. Herman, verver bij de Kousenfabrie- ken Hin N.V., herdacht een dezer da gen het feit dat hij veertig jaar ge leden bij zijn werkgever in dienst trad. De directeur van de N.V., drs. R. Hin schetste betrokkene als een man, die het de leiding tot nu toe altijd ge makkelijk had gemaakt. Als aandenken voor dit veertigjarig jubileum overhan digde drs. Hin hem namens directie een cadeau onder couvert, een verre kijker en namens de Vereniging van Tricotage- en Kousenfabrikanten de gou den eremedaille voor veertig jaar trou we dienst en de daarbij behorende oor konde. De algemeen bedrijfsleider, de heer G. H. Schrijver, schetste de le vensloop van de jubilaris. Namens het bedrijf schonk hij twee fauteuils en een volledige hengeluitrusting en namens de Maatschappij voor Handel en Nij verheid de gouden medaille en oor konde. Voorts spraken de assistent-be drijfsleider, de heer M. Broekhof, en zijn afdelingschef, de heer H. Top. SPREEKUREN De burgemeester van Zandvoort houdt zijn eerstvolgende spreekuur op woensdag 28 april van tien tot twaalf uur. Wethouder J. C. L. Lindeman (Publieke Werken) houdt op maandag 26 april geen spreekuur. HAARLEM, 27 april Vandaag ver trekt pater Fr. Casteleijn als kapelaan van de Sint Josephparochie naar Delft. Vijf en een half jaar is hij in Haarlem bijzonder actief geweest als een der aal moezeniers van het Katholiek Maat schappelijk Jeugd- en Gezinswerk. Tij dens zijn afscheid gistermorgen in de kapel in de Zoetestraat bleek overdui delijk hoezeer de figuur van pater Cas teleijn wordt gewaardeerd. Honderden personen maakten van de gelegenheid gebruik om de pater een hartelijk en spontaan afscheid te bereiden. In een tot de uiterste hoeken gevulde kapel droeg pater Casteleijn de H. Mis op. De Perosiaanse klanken van het jongens- en mannenkoor slaagden erin de wee moedige stemming om het afscheid even te doorbreken. Zo goed als allemaal waren zij geko men. Al de mensen die regelmatig in de kapel komen, de bestuursleden van de stichting Katholiek Maatschappelijk Jeugd- en Gezinswerk, de pastoor van de Sint Anthoniusparochie, de moeder overste van de zusters van de Wester gracht, leiders en leidsters, zuster Pau la als hoofd van de Michaelschool en als eregaste de moeder van pater Cas- teleijn en tenslotte de kinderen van het clubhuiswerk. Een van de meest ont roerende momenten was de afscheids- predikatie van de aalmoezenier. Even leek het een normale toespraak te wor den, maar al spoedig brak de ontroe ring in zjjn toespraak door. Met een Laten we God danken voor alles" besloot pater Casteleijn zijn korte pre dikatie, die hierdoor veelzeggender werd dan een hele preek. HAARLEM, 26 april In de leeftijd van 97 jaar is overleden de heer A. Th. Pielage, die destijds een zeer be kende persoonlijkheid was in de paro chie van de Groenmarkt. In het maat schappelijk en verenigingsleven heeft de heer Pielage zich zeer verdienste lijk gemaakt, reden waarom hij onder scheiden werd met het pauselijk gou den ere-kruis ,,Pro ecclesia et ponti- fice". De begrafenis is donderdag 29 april op het kerkhof aan het Soendaplein na de requiemmis om 10 uur in de kerk van „De Goede Herder" (Schalkwijk). Na de H. Mis werd het afscheid voort gezet in de zaal, waar velen tijdens de koffie persoonlijk afscheid hebben ge nomen. Zowel de officiële sprekers al» vele anderen schonken de pater een stoffelijk blijk van waardering. Achter eenvolgens voerden het woord voorzit ter H. H. Rücker van het stichtingsbe stuur. hoofdleidster mej. A. Plag. mej. T. van de Meijgaarden als hoofdleid ster van het clubhuis in de Klarenbeek- straat, de heer J. Sijnen als hoofdleider van het vrijzinnig hervormde jeugdwerk en zuster Paula als hoofd van de Mi chaelschool. Uit alle woorden bleek het grote verlies dat de Haarlemse gemeen schap lijdt als gevolg van het vertek van pater Casteleijn. Ongetwijfeld heb ben de vele goede wensen en de harte lijke belangstelling de reis naar Delft een stuk aangenamer gemaakt. HAARLEM, 26 april De zedenpo litie heeft zaterdagmiddag in het YVes- terhoutpark een goede vangst gedaan. Na een tip dat een reeds lang ver dachte man was gesignaleerd op een bromfiets kon de politie de betrokkene na een korte speurtocht per auto aan houden. De man, de tweeën dertigjarige Haarlemmer J.G., heeft bekend in een periode van iets meer dan een jaar tussen de twintig en dertig meisjes van vijf tot zeven jaar te hebben lastig ge- vallen. HEEMSTEDE, 26 april De 22-jari- ge mej. Ch. J. P. Woerden uit Heem stede, is in de Mariastichting te Haar lem bezweken aan de verwondingen die zij vorige week dinsdagavond opliep bij een verkeersongeval op de Leidsevaart weg. Zjj werd toen met de 21-jarige Heemsteedse militair C. N., bjj wie zij achterop de fiets zat, door een inhaal manoeuvre van een automobilist in het water van de Leidsevaart gedrongen en brak bij de valpartij beide benen. De automobilist verklaarde later tegenover de politie, dat hij het paar niet had op gemerkt. HAARLEM, 26 april Zo fel was de strijd tussen de poloteams van Njord en HPC dat. na een heftige scrimmage rond het Heemsteedse heiligdom de jeugdige HPC-goalie abrupt zijn hoofd deksel verloor. Hij heroverde dit klein ood echter onmiddellijk en stopte vervol gens enkele ziedende schoten die de N jord-voorwaartsen onstuimig afvuur den. Het jonge Njord-team stelde zich krachtdadig teweer in deze felle, maar toch fraaie waterpolostrijd en slaagde er zelfs in door Rob Gruppelaar de leidirig te nemen. Deze eerste treffer inspireerde Njord in zulk een mate dat met een waarachtig enthousiasme tal van gevarieerde aan vallen kundig werden opgebouwd. De HAARLEM. 26 april De komst van het aardgas biedt nu ook de mogelijk heid het water van openlucht zwemba den tegen lage kosten op een aantrek kelijke temperatuur te houden. De Haarlemse onderneming Imbema N.V., die reeds bekend is door de leveranties van gasmeters en regelapparatuur aan gemeentelijke instellingen, importeert thans uit België een generator die in staat is grote hoeveelheden water op temperaturen tot 240 gr. C. te houden. De generator gebruikt aardgas als brand stof. Naast de geringe afmetingen zijn de andere voordelen van deze aardgas generator voor zwembaden, het punt dat de montage in bestaande en nieu we openluchtbaden snel en eenvoudig kan geschieden zonder veel bijkomen de kosten en het feit dat nagenoeg geen bediening vereist is. Imbema Holland N.V. deelt mede, dat deze apparatuur die in Nederland waarschijnlijk enig in zijn soort is, on der meer van belang is voor baden waar wedstrijdsport plaats vindt. Daar naast zal het door deze aardgas gene ratoren mogelijk zijn de openluchtba den veel intensiever te benutten door o.a. verlenging van het seizoen. Er blijkt inmiddels reeds de nodige belangstelling te zijn voor deze genera toren, want de besturen van enkele zwembaden in steden met aardgas heb ben definitieve opdrachten geplaatst. Overigens kan de apparatuur ook ge bruikt worden voor het verwarmen van grote hoeveelheden vloeistof die be stemd zijn voor industriële processen. HEEMSTEDE, 26 april De Zand- voortse voetballer A. E. M. C. van de vereniging TZB brak gisteren in de wedstrijd tegen HBC op het terrein van die club aan de Cruquiusweg zfln rechter onderbeen. Hij is in de Mariastichting opgenomen. llllllimilllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllliliilliiiiimiiilii niet werd veroorzaakt door de ge dachte, dat de verbreking van de ce- libaatsgelofte alleen met „doodzwij gen" kon worden gestraft. Als dit waar is, dan is er nu uit de liefde tenminste weer enig leven geboren. Dg omstandigheid dat de ophocinc en dus het bouwrijp maken van de wijk in fasen zal worden uitgevoerd, is de reden dat deze wijk ook ten aanzien van de uitbreidingsplannen in gedeel ten uiteenvalt om de voortgang van de woningbouw niet te stagneren. De nieu we wijk is duidelijk in verbinding ge bracht met het hoofdwegenstelsel in Schalkwijk. Voorts zijn er verbindings wegen geprojecteerd met de Boerhaave- wijk door het verlengen van de Prof. Donderslaan en de Boerhaavelaan eri met het gebied van de zogeheten sub city. Door het vastleggen van de hoofd wegenstructuur van het wjjkgebied wordt het mogelijk dit gebied te ver delen in een aantal afzonderlijke woon gebieden. Na de bepaling van de hoofd structuur van de totale wijk D is het onderhavige ontwerp opgezet. Het woon gebied bevat enige buurteenheden, die alle van het centrale wegenstelsel af bereikbaar zijn. Van deze hoofdwegen gaan straten met een lusvormig tracé naar de verschillende eenheden. Deze eenheden, waartussen groenstroken zijn ontworpen, worden verbonden door een voudige rijwegen. Langs de buitenrand van het plan zijn woongebouwen geprojecteerd in drie en zes woonlagen. Deze woongebouwen, die vrij strak zijn gegroepeerd, marke ren naar buiten toe op ritmische wijze dt buurteenheid. Langs de binnen het woongebied ontworpen hoofdwegen zijn middelhoge woongebouwen in drie woon lagen geprojecteerd. Tussen de hoge elementen langs de buitenrand en de hoofdwegen in de wijk zjjn eengezins huizen ontworpen, die op enigszins losse wijze zijn verkaveld. Óp deze manier 'krijgt elke buurteenheid een eigen ka rakter. Tussen het woongebied in kwestie en de zuidrand van de Boerhaavewijk is ruimte gereserveerd voor een aantal scholen. Deze krijgen een functie voor het gehele gebied van Schalkwijk. Bij de parkeercapaciteit van 1.120 plaat sen is gerekend op 380 plaatsen op af zonderlijke terreinen, die een onderdeel vormen van de bij de woningen beho rende gronden, 490 plaatsen langs de trottoirs, c.q. parkeerhavens en 250 au toboxen. HEEMSTEDE, 26 april De burge meester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, heeft zaterdagmor gen een bezoek gebracht aan de ver pleeginrichting Oosterhout I te Haar lem ter gelpgenheid van het vijftig jarig huwelijksfeest van het echtpaar Jon- kers-Biljouw. De heer K. H. Jonkers wordt in „Oosterhout" verpleegd en daar waren zaterdag ook zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. De heer Jonkers, Amsterdammer van gebqorte, was van 1913 tot 1930 werkzaam bij hei onderwijs in het toenmalige Nederlands- Indië. Na 1930 heeft hij in Nederland als onderwijsdeskundige tal van advie zen verstrekt. HEEMSTEDE, 26 april Rector J. de Njjs van het r.k. kindertehuis te Half weg werd zaterdagmiddag vrij ernstig gewond, toen hij op de Herenweg in Heemstede met zijn bromfiets tegen een muurtje reed en kwam te vallen. Hij liep een hersenschudding en een rech ter sleutelbeenbreuk op. HPC-defensie met Rob Kabel aan het hoofd pareerde de talrijke attaques echter voortreffelijk. Ook de Heemsteed se voorwaartsen begonnen zich toen te roeren en via centervoor Wiers slaagde men erin tot 11 terug te komen. Een schrijnende bijkomstigheid was de hou ding van de Njord-doelverdediger Jan Vierhout, die zich tijdens een scher mutseling voor het doel niet voldoende in bedwang kon houden, waardoor hij het water met de kant mocht verwisse len. HPC slaagde er echter vooralsnog niet in deze numerieke meerderheid door een treffer te benadrukken, door dat de Njord-afweer bekwaam partij bleef geven. Gedurende de derde periode bleek dat de Njord-vertegenwoordigers te veel van hun krachten hadden gevergd, zo dat HPC een aantal zwakke momenten kon uitbuiten en door Wiers en Mantje met 31 aan de leiding kwam. Toch slaagde Njord erin de bakens te ver zetten, want na een flitsende aanval be landde het leer bij Ruud van Weene die de bal ten tweeden male in het HPC-doel priemde. Wiers repliceerde aan de an dere kant, waarna de vierde speeltijd aanbrak. Met doelman Vierhout nu weer aan het hoofd zette het Njord-team een weldadig offensief in en gesteund door een warm enthousiasme slaagde Gé Wildschut er na een fraaie combinatie met Oomen in Njord tot 43 terug te brengen De vreugde over dit uitstekende doel punt was echter slechts van korte duur, omdat Mantje door de Njord-verdediging zigzagde en zijn solo met een fabelachti ge treffer wist te bekronen, 53. Ten slotte wist Bennie Oomen de achterstand met een prachtige slingerworp nog wel tot 54 te reduceren, maar de rood- blauwen hadden geen kracht meer om verder te komen. HPC wel, Prins be paalde de eindstand op 64. Piet Smit, Njord's huidige polotrainer gniffelde des ondanks vergenoegd. En terecht, want gezien het vertoonde spel mag gezegd worden dat het aan een gestadige kwa liteitsverbetering onderhevig is. De dames van DWT speelden bezie lend tegen die van HPC. Op duidelijke en waardige wijze benadrukten zij defi nitief de kampioenspretendenten te zijn voor de eerste klasse van de Kring Haarlem. Mede door de voortreffelijke ingespeeldheid van dit team en het al tijd ijverige switchen van Stephanie Bernink en Gerda Strik, kon men ook nu pralend als een vorst het strijdperk verlaten. HPC werd met 13 aan de reeds zwaar beladen zegekar geknoopt. Met geen enkele wedstrijd meer te spe len prijkt het DWT damesteam fier en onaantastbaar op de eerste plaats. Het zevental heeft op fraaie wijze be slag gelegd op de erepalm in deze win ter competitie. De stand, luidt: DWT 8 7 0 1 44-11 14 HPC 7 4 1 2 24-15 9 DWR 7 3 1 3 23-23 7 NV A 7 2 2 3 14-15 6 HAARLEM 8 0 0 8 13-60 0 Dikwijls tonen de adspiranten in de waterpolowedstrijden een stomende geest drift. Ook op de traditionele competitie avond was dit beeld weer eens te con stateren. Zes teams tracteerden de tal rijke toeschouwers op snel en aantrek kelijk waterpolospel. Hieruit blijkt in ieder geval overduidelijk dat we over talent in de Haarlemse contreien niet te klagen hebben. Met een straffe, op de praktijk gerichte training zullen we er in de toekomst heus wel komen. De voornaamste uitslagen waren: HPC- NVA-meisjes 60, DWR-NV A-jongens 3—3, HPC-VZV-jongens 13—1. CINEMA PALACE: 't Is een gekke, rare dolle, dwaze wereld, 14 jaar 2 en 8 uur. FRANS HALS: Spionage in Hongkong, volw 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 8 uur. LIDO: Strand der liefde, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De bruid is niet van gisteren, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De trein, 18 jaar. 2, 7 en 9.30 uur. t/m dinsdag behalve zo. half 11: De jongen uit het wilde westen, alle leeftijden. ROXY: ma. t.m. wo.Inspecteur Callaghan slaat weer toe, 14 j„ 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De dame met de camelia's, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Elke morgen half 11: De Robinsons ver loren op een onbewoond eiland, a. 1. Dinsdag 27 april Grote of Sint Bavokerk. 89 uur: Orgel bespeling door Klaas Bolt. Maandag 26 april Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Coinedie met „Omzien in wrok" van John Osborne Regie: Hans Boswinkel. Dinsdag 27 april Stadsschouwburg. 2 en 8 uur: Toneelgroep Theater met „Pasen" en „De Sterkste" van August Strindberg. Regie: Elise Iloomans Maandag 26 april Concertgebouw. 8 uur: Kodak N.V. Dia projectie avond. Georganiseerd in samen werking met de Nieuwe Haarlemsche Crt. Kennemerlyceum. 8 uur: Buurtvereniging „Overveen", De heer A. de Looze spreekt over zijn reis naar Kameroen. Minerva-Theater. 8 uur: Zandvoortse Operette Ver. „Christel" met de Houtves tersdochter. Dinsdag 27 april Minerva-Theater. 8 üur: Zandvoortse Operette Ver. „Christel" met de Houtves tersdochter. Frans HalsmeuseumWerken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Bijzondere avondvoorstelling t/m 16 mei elke avond van 8.30—10.30 uur. Bloemen, kaarslicht en. oude muziek. Tevens gelegen- heid tot bezichtigen van de tentoonstelling poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter t/m 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mans portret door Frans Hals. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van h> 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Bisschoppelijk Museum: Tentoonstelling van de Limburgse kunstenaar Gêne Eggen (t/m 25 april). Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Keukenhof, Lisse: Openluchttentoonstel ling van voorjaars- en zomerbloemen. Dag. geopend van 8 uur tot zonsondergang, (t/m medio mei). In 't Goede Uur: Expositie en tekeningen van Oey Tjeng Sit. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12 30 en van 1.30 5 uur. Zondag 1 5 Uur. Waagtaveerne: Kunst zij ons doel; ten toonstelling van aquarellen, schilderijen en tekeningent/Van^Jan^iLoot5. Geopend van Linnaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur. t/m oktober. Badhoevedorp. Haarlemm=rmeertyceum Tentoonstelling „Wow-Ipitsj". Geopend da gelijks van 8 22 uur. Zaterdag van 2.30- 6 uur. Zondag van 2.30 6 en 8 22 uur

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3