Concentratie! grootseminaries Naar vestiging van katholieke theologische REALISATIE ZAL NOG VEEL TIJD VERGEN DAGPUZZEL TOL HALF ZWAAR - HEEL LEKKER Dispensatie van celibaat voor tot de lekenstand teruggekeerde priesters Tomatensoep moet van Voor de laatste maal Fien de la Mar HAUTE-COUTURE Ook voor nonnen MEISJE NA 2 DAGEN OPGEDREGD Praktische regenkleding Rotters Nyerere ontmoet studenten uit geheel Afrika Wel oppositie géén samengaan tnet AR gewenst Twee gestolen Van GopTs terecht Personeel stro kartonfabrieken hervat werk ]onsumentenbond 72.000 leden üoreert P. Kuypers klaagt -Peelbelangaan wezens laster Personeelsleden bestelen zaak voor 10 mille TV IN WEEKEINDE Hond zonder naam wil zendtijd De koers van de gulden Wat kinderen ervan zeggen ^°rt voor vertrek CHU achter Beernink INDONESIË Staatstoezicht op alle buitenlandse ondernemingen Prijs voorlichting over voeding „Elk pond te zwaar sterf kans 1% hoger" 567ste STAATSLOTERIJ Hof spreekt Goirlese vrouw vrij van moord MAANDAG 26 APRIL 1965 PAGINA 5 O Ontstemd wv MAANDAG 26 APRIL 1965 OERDE KLASSE Sybil Connolly, Iers ontwerp ster, gespecialiseerd in non- nen-kledij. Op de achtergrond een ensmeble van wit haak werk met zijden mantel voor Liz Taylor. iE ill Het nonnen-habijt van de toe komst? Middeleeuws ontwerp van Rosalind Russell, die in haar nieuwste film de rol van een non vervult. Regenachtig weer hoeft nog geen reden te zijn om er niet modieus uit te zien. Er is in de winkels een grote variatie van leuke regenjassen te krij gen. De meest praktische zijn wel de lakjassen. Die zijn water dicht terwijl alle andere regen jassen meestal alleen wateraf stotend zijn. En om het haar te beschermen kunt u een grote nylon of plastic hoed dragen. Die staat flatteuzer dan de op vouwbare plastic kapjes, die nog altijd iets weg hebben van boterhamzakjes. OllUBUBapy RED BAND ROOSENDAAL (Van onze verslaggever) ^HEEMSTEDE, 26 april President )erere van Tanzania zat zaterdag morgen in de tuin van een villa aan de enweg als een milde vader tussen 'aat °PSr°eiende kinderen. Hij wilde de lana e uren van zijn bezoek aan Neder- benutten voor een informele ont moeting met in ons land studerende j["n8e mensen uit alle delen van Afrika; j?n groot aantal van hen verborg de '_Uropese kledij onder fleurige Afrikaan- Sewaden. Öe ontmoeting vond plaats in de wo- ''ng van de heer E. H. van Eeghen, vfn persoonlijk vriend van president Verere en consul-generaal van Tanza- !'a in ons land. Al vóór tien uur was 2e President aanwezig. Namens de stu ften werd de president toegesproken v?°r de heer Muangoka,. president J P de vereniging van Afrikaanse stu ften. Rustig alsof hjj nog dagen in deze jSezellige sfeer kon vertoeven onder leid het staatshoofd zich nog enige Jid met de studenten. Korte tijd later hij echter weer onderweg naar land. Prins Bernhard vloog hem 2iet een regerings-Friendship van s>Oesterberg naar Londen Minister L.uns behoorde tot de autoriteiten die oe president uitgeleide deden. Uit Johannesburg meldde U.P.I. in tussen, dat volgens het Zuidafrikaanse dagblad „Die Vaderland" „duizenden fcuidafrikanen van Nederlandse afkomst ontstemd zijn over het feit, dat presi dent Nyerere tijdens zijn statiebezoek •an Nederland door de koningin be- liftigd werd met het Grootkruis in de °rde van de Nederlandse Leeuw." ZWOLLE. 26 april De voorzitter de CHU, mr. Beernink, heeft op JJe algemene vergadering van zijn P'ftii ruime steun gekregen voor zijn ye'eid tijdens de kabinetsformatie. ei-ontrusting van een kleine groep, waarvan de heer Buddingh de woord eerder was, heeft de vergadering eer- er tot een nog duidelijker steun voor r- Beernink gebracht dan tot kritiek. Het Tweede Kamerlid Kikkert be antwoordde de opmerking van de heer t,uddingh, dat het optreden van mr. nink slechts ten doel zou hebben 2®nad zichzelf uit de moeilijkheden te Vnij n' met vast te stellen, dat er r, Jnoende overleg was geweest met de -fractie in de Tweede Kamer. In ntwoord op de kritiek, dat de C.H. hokveen zwenking naar de VVD zou Zelf n "emaakt, zei de heer Beernink tic i, -Wii ziin liberaal noch socialis- Ip-S Wij willen alleen ons eigen be- ]?'d voeren. Indien u iemand tegen- (-.ïïnt, die zich beangst toont, dat de HU en de WD op één hoop zijn ge- Een spreekt dit dan krachtig te- ti?n 'e voorstellen van kiesvereni- l'hgen, die in de richting gingen van meer samengaan met de AR, zijn et aanvaard. LETTERGREEPRAADSEL m ffl thvune2i°ntaa' en vertlcaal Dezelfde woorden «JL'Jbbbelse figuu: 2 elektrode - 3 bep non» vnw staat in Amerika morgenstond staat in probleem OPLOSSING VAN 23 APRIL 1. ber- 2 ene 3 rite 4 teen 5. dras rose - 7 asla - 8 seal - 9. ergo - roer ij gena - 12 oran - 13 geld - «ttu - 15. lust - 16. dito. (Van een verslaggever) DEN BOSCH, 26 april De werk- commissie hogere studies van het Pas toraal Instituut van de Nederlandse Kerkprovincie bestudeert de plannen om te komen tot een sterke concen tratie van het vrjj omvangrijke aantal grootseminaries in ons land, zowel van de seculiere als van de reguliere cle rus. Desiderata terzake zijn indertijd neergelegd in een rapport van prof. dr. mag. Luchesius Smits, hoogleraar aan het groot seminarie van de Kapucijnen in Udenhout. In dit rapport, waarover wü ge ruime tijd geleden reeds zeer uitvoe rig hebben bericht, wordt de wense lijkheid benadrukt om in die gebieden, waar veel groot-seminaries gevestigd zijn, katholieke theologische hogescho len op te richten, naar het voorbeeld van de protestantse theologische ho geschool te Kampen. Prof. Smits denkt in dit verband aan hogescholen voor Zuid-Limburg; het westen des lands; de streek rond Tilburg; Nijmegen (eventueel geïntegreerd in de universi teit daar) en mogelijk ook in het bisdom Groningen. Het dalende aantal studenten, het onevenredig grote aantal hoogleraren, de oneconomische benut ting van gebouwen, de stijgende pries tertekorten en andere factoren nopen tot concentratie, aldus de rapporteur. Naar prof. Smits ons gisteren mee deelde, zijn met betrekking tot de con centratieplannen nog geen concrete be slissingen genomen. Persoonlijk ver wacht hij, dat in de toekomst de ont wikkeling zal tenderen in de boven ter loops geschetste richting. Ir. brede kring leven wensen ten aan zien van concentratie, maar deze zaak is beslist niet op stel en sprong te re gelen. Veel zal afhangen van de studie, welke nog volop in gang is. Gesteld dat dit onderzoek vlot zou verlopen, en dat het Nederlands episcopaat de plannen onmiddellijk zou goedkeuren, dan nog DJAKARTA, 26 april (Rtr.) Dr. Sjarul Saleh, derde vice-premier van Indonesië, heeft meegedeeld dat bij pre sidentieel decreet alle buitenlandse han delsondernemingen in Indonesië onder toezicht van de regering zijn gesteld, zo meldt Antara. De landen, die door dit decreet getroffen worden, zijn o.m. Amerika, Engeland, Frankrijk, België en Zwitserland. Tot overeenkomsten met het buiten land op basis van produktiedeling blijft Indonesië bereid. Verscheidene landen, aldus dr. Saleh, wensen dergelijke overeenkomsten met Indonesië te slui ten. Een aantal landen, waaronder Ja pan, Nederland, de twee Duitslanden, de Sovjet-Unie en Roemenië hebben dat al gedaan. SAN FRANCISCO, 26 april (UPI) - Drie mannen, verdacht van diefstal van kostbare kunstwerken, zijn gear resteerd, waarbij vijf waardevolle schil derijen zijn teruggevonden. De schilderijen en andere kunstvoor werpen werden een maand geleden gestolen uit het landhuis van de over leden bankier en makelaar in onroe rende goederen, W. W. Crocker. De vijf doeken werden in een pak huis gevonden waar zij donderdag avond waren opgeslagen, verpakt in kratten en opgegeven als boeken. Het zijn „Cyprus en bloeiende bomen" van Van Gogh met een geschatte waarde van 175000 dollar, nog een Van Gogh „De ploeger", geschat op 85.000 dollar, een „Stilleven met vijgedistels" van P. Auguste Renoir, waarde 35.000 dollar, een „Bloemstuk" van Maurice Vlaminck, en een stilleven van Rosseli. OUDE PEKELA, 26 apri) Het sta kende personeel van zeven strokarton fabrieken in Oude Pekela heeft van daag het werk hervat. De drie erkende vakbonden hadden eerder meegedeeld, dat overleg over de nieuwe cao geen voortgang kon vinden zolang het werk niet werd opgenomen. Ook de werknemers van de strokarton fabriek „De Eendracht" in Appinge- dam zouden vanmorgen weer aan het werk gaan. Hiertoe is in een zaterdag avond gehouden vergadering met vak bondsbestuurders besloten. China. In Noord-China is deze week overvloedig regen gevallen, vaardoor de dreiging van een slechte graanoogst in dat gebied is verminderd. (Reuter) zal er geruime tijd gemoeid zijn met de realisatie van een en ander. Op dit ogenblik, nu de plannen pas het sta dium van onderzoek hebben bereikt, kan onmogelijk een datum genoemd wor den, waarop de bjpleite concentratie een feit zal zijn. Inmiddels hebben enkele priesteror den en -congregaties een bescheiden begin gemaakt in de richting van con centratie door hun hogere priesteroplei dingen samen te voegen, o.a. te Til burg (Goddelijk Woord, Kapucijnen en H. Familie) en te Wittem (Redemp toristen, HH. Harten en Sociëteit voor Afrikaanse Missies). De ervaringen, met deze eerste samenwerking opge daan, zullen mede van invloed zijn op verder concentraties en op de uiteinde lijke oprichting van theologische hoge scholen. Over de opzet van de priesteroplei dingen, aldus prof. Smits, kan op dit moment nog minder gezegd worden dan over de samenbundeling van groot- seminaria, aangezien het Concilie nog beslissingen ter zake moet nemen. Voorlopig een moeilijke zaak, daar niet overal dezelfde gedachten leven over bijvoorbeeld het uitstellen van de pries terwijding en het invoeren van een diaconaat aan het einde van de hogere studies, tijdelijk voor ongehuwden, die na enige tijd priester willen worden en permanent voor gehuwde diakens. DEN HAAG, 26 april De jaar- prij voedingsvoorlichting van de stichting Voorlichtingsbureau voor de Voeding voor 1964 is toegekend aan de heer W. G. Zelvelder te Leidschen- dani voor zijn publikatie in „De Kern" var, september 1964, getiteld: „Elk pond te veel aan lichaamsgewicht doet sterf tekans met één procent toenemen". De jury bestond uit prof. dr C den Har- tog, directeur van het Voorlichtingsbu reau voor de voeding, dr. J. F. de Wijn, voedingsdeskundige, verbonden aan het Centraal instituut voor voedingsonder zoek, mevrouw G. Brautigam, journa liste/lid van de Tweede Kamer, J. Breunis, hoofd afd. voorlichting van het ministerie van Landbouw en Visserij, A Rammelt, journalist, J. G. Kolkman, dr. ir. J. Wedts, verbonden aan de land bouwhogeschool, afd. voeding en mej. G. van der Wey, voorlichtingslerares bjj de stichting voor Huishoudelijke voorlichting ten plattelande. De uitreiking van deze prijs, groot 1.000., zal eind mei geschieden. (Advertentie) KÖ.UIAViE tn 3 a Oi *01753 (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 26 april Tot voor een jaar was het zeer uitzonderlijk wan neer de Congregatie van het H. Officie in Rome aan een priester die het ambt had neergelegd, toestemming gaf te huwen, zodat hij zich van de celibaats- beiofte ontslagen kon achten. In ieder geval moest duidelijk bewezen zijn dat reeds tijdens de wijding de situatie psychisch niet normaal was. De con gregatie stelde zich op het standpunt dat het algemeen belang door dispen satie zou kunnen worden geschaad. Naar de mening van vele canonis- ten werd het algemeen belang over trokken ten koste van het persoonlijk belang, met het gevolg dat sluiting van een kerkelijk huwelijk voor de meeste tot de lekenstand terugge keerde priesters niet mogelijk was. Uiteraard verkeerden zij hierdoor in gewetensnood. Door de nieuwe nor men is de mogelijkheid om een gel dig huwelijk te sluiten voor hen gro ter geworden. Deze gevallen zijn eenvoudig sa mengevat terug te brengen tot twee categorieën. De eerste betreft oudere personen van wie kan worden aange toond dat zij reeds tijdens de opleiding tot het priesterschap in psychische moeilijkheden verkeerden. Te denken is aan ee.i zekere pressie priester te wor den, een pressie die niet eens recht streeks behoeft te zijn. Er kan sprake geweest zjjn van morele dwang of een soort schaamtegevoel tegenover de ouders, van wie de priester-kandidaat wist dat zij het hoog zouden opnemen als hij zich voor de wijding terugtrok. Een tweede reden kan gevonden wor den in het bewijs dat moeilijkheden op sexueel gebied bij een persoon alvo- UTRECHT, 26 april De voorzitter van de Nederlandse consumentenbond heeft meegedeeld, dat de bond nu 72.000 leden teil. De financiële situatie wordt verheugend genoemd. rens hij gewijd werd, door zijn .geeste lijke leidsman, die daarvan op de noogte werd gebracht, destijds zijn on derschat. De bisschop van een diocees, waar in de bewuste priesters wonen, moet ir. Rome ontheffing van de celibaats- belofte aanvragen. Op grond van de nieuwe instructies hebben ook de bis schoppen van Nederland, met uitzonde ring van Breda en Groningen, enige gevallen aanhangig gemaakt. Onlangs is bij het aartsbisdom bericht binnen gekomen, dat ten aanzien van enige priesters, zowel wereldgeestelijken als religieuzen, gunstig is beslist. Voor enkele gevallen in de bisdommen Den Bosch en Haarlem heeft deze procedu re eenzelfde uitslag gebracht. (Van onze correspondent) HELMOND, 26 april De voormalig hoofdredacteur van de Helmondse Cou rant, P. Kuypers, na het verdwijnen van dit dagblad hoofdredacteur van het weekblad de Helmondse Koerier is opnieuw in het nieuws gekomen. De heer Kuypers heeft namelijk een aan klacht ingediend wegens smaadschrift en belediging in het weekblad „Peelbe lang", dat verschijnt in Asten en om geving. In dit weekblad verscheen vrijdag een ingezonden brief van de hand van de heer G. Goossens, directeur van een pluimveeslachterij in Ommel. In dit ar tikel worden enkele zeer krasse bewe ringen geuit, naar aanleiding van de rol die de heer Kuypers gespeeld zou hebben in de oppositie van de gemeente Asten, waar hij overigens niet woon achtig is. „Peelbelang" verwijt de heer Kuypers een onruststoker te zijn, waar door al enkele jaren lang de raadsver gaderingen in deze gemeente een ui terst rommelig karakter hebben. Door deze en andere publikaties acht de heer Kyijpers zich in zijn eer en goede naam aangetast. Hij heeft de Helmondse po litie proces-verbaal laten opmaken te gen de hoofdredacteur van „Peelbe lang", de heer P. van der Zanden, en de schrijver van het artikel. Advertentiei NU MET GRATIS SPELDJE1 (Advertentie) MEER DAN 80.000 DEALERS IN 87 LANDEN LUMOGAZ C 400 3L7S^ vulling 400 2.75 WERKELIJK INWISSELBAAR IN HEEL EUROPA Prijscourant en dealerslijst op aanvraag IMPORTEUR C. G. SIEBEN CO N.V. N.Z. VOORBURGWAL 27-29, AMSTEROAM-C. (Van onze correspondent) TILBURG, 26 april In de periode van een jaar hebben zes werknemers die bij Van Boxtel n.v. handelaar en reparatieinrichting voor radio, televisie en elektronische apparatuur in Tilburg, die in verschillende functies aldaar werkzaam zijn, voor ongeveer tien dui zend gulden aan bandrecorders, radio toestellen en onderdelen gestolen. De hoofddader van de groep bleek een twin tigjarige monteur te zijn, die nu in militaire dienst is. De diefstallen zijn aan het licht geko men toen een cliënt zijn in reparatie gegeven radio kwam afhalen die vol gens de administratie ai was afgele verd. Bij een nader onderzoek bleek dat het toestel door een van de monteurs was meegenomen. Ai spoedig kwam uit dat hij in zijn activiteiten werd ge steund door vjjf collega's. De hoofd dader die de anderen tot de dief stallen heeft overgehaald is reeds aan de Officier van Justitie te Breda over geleverd. Advertentie) Prijzen 15 zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen 2000 2000 2000 2000 2000 5000 50 100 200 400 1000 Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van f De prijs van f 30000 op nummers eindigende op: 6 op nummers eindigende op: 594 op nummers eindigende op: 842 op nummers eindigende op: 679 op nummers eindigende op: 349 op nummers eindigende op- 8182 is gevallen op het nummer: 083080 is gevallen op het nummer: 073482 is gevallen op het nummer; 057751 is gevallen op het nummer- 088110 is gevallen op het hummer- 017455 is gevallen op het nummer- 088739 is gevallen op het nummer: 049881 Voor de laatste maal zagen wtf za terdagavond de actrice Fien de la Mar in de door Joop van Hulzen vertaalde en geregisseerde monoloog „Aftellen". Fien de la Mar speelde de monoloog met rijpheid waarmee zij haar klasse voor de laatste maal bewees. Een van onze grootste actrices is heengegaan. Haar op Ampex opgenomen monoloog zal blijven bestaan als een van haar creaties uit de Nederlandse toneelkunst. De monoloog van Aldo Nocolai was geen literair kunstwerk. Toch kon Fien de la Mar duidelijk de wat bizarre figuur van de zoon voor onze ogen oproepen. In een eenvoudige maar doorleefde spel- trant Het zij ons meevoelen hoe zij lang zamerhand haar zoon verloor en ten slotte helemaal moest loslaten. Omdat wij de formule van de Willy HAARLEM, 26 april (KNP) De Bond Zonder Naam heeft bij de minis ter van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk een verzoek ingediend in aanmerking te komen voor zendtijd in radio en televisie. De Bond is inmid dels doende met de voorbereidingen om tot de produktie van radio en TV-pro- gramma's te komen. en Willeke Alberti-show reeds genoeg besproken hebben bleven wij nog even naar het tweede net kijken, waar de journalist Glenn Evans (Rod Taylor) de dader van diverse op zijn leven ge pleegde aanslagen probeerde te ont maskeren. Achteraf bleek het allemaal niet op hem gemunt te zijn, maar op de rijkdommen van een ander. Voor dat de kijker dit allemaal wist, waren er al heel wat spannende gebeurtenis sen in deze aantrekkelijke serie de re vue gepasseerd. Terug naar het eerste net, naar „Johnny en Rijk een paar apart". Wij kunnen ons voorstellen, dat som mige kijkers verveeld naar deze slap stick kijken, terwijl anderen zich mis schien in de dolle dwaasheden van de twee komieken laten meeslepen. Hoe wel vooral in de openingsscène (over de dikke dame) en met de „dansdemon- stratie" op goedkope lacheffecten werd gespeculeerd, amuseerden Johnny en Rijk ons ditmaal wel. De zondag bracht behalve beelden van de tafeltenniskampioenschappen en de kampioenswedstrijd van Feyenoord, niet veel nieuws. In „Tel uit je winst", werden wij voorgesteld aan een nieuwe kandidate die druk gebruik maakte van haar vrouwelijke schoonheid. De afle vering uit de serie „Profiles in cou rage", berustend op het boek van John F. Kennedy handelde over professor Ely. WU bespraken deze onderhouden de, maar niet boven de middelmaat uit stekende serie reeds toen zij door de Vara werd aangekocht. Fijnproevers zullen dan ook, zo zjj dit konden, over geschakeld hebben naar Nederland 2 waar de tweede „Palladiumshow" werd gegeven. Na een overweldigende Judy Garland enige tijd geleden kon men nu genieten van Jo Stafford als hoofdpersoon in deze door de BBC op- fenomen serie van groten uit de show- usiness. T. v. D. AMSTERDAM, 26 april. Voor de vele Nederlanders die in deze tt)0 naai net buitenland gaan. volgen bier de prijzen, die de banken berekenen bb aan- en verkoop van buitenland? bankpapier (alles per stuk) Aankoop Verkoop Amenk dollai 3.58 3.62 glo Belgische fi.inh 7.2uy2 7.25', oen' Canad dollar 3.29 3.34' gJd Deense Kroon 51.55 62.55 eeni Duitse Mark 90.15 90.65 een' Engels pond 10.01 10.11 oen' Franse frank 73.35 73.85 gld cent Ital. lire 0.5685 0.5885 Noorse kroon 49 70 50.70 oent Oost scnilllne 13 91 14.UJ oen' Port escudo 12.47 Lè 12.6212 een. Spaanse peseta 5.93 6.08 cern Zweedse kroon 69.45 70.45 «D- Zwits frank 82.75 83.25 oem Net om de hoek van een klooster in Ierland woont Sybil Connolly, de ongekroonde koningin van de Ierse mode en meester-couturière van nonnenkledy. Haar eigen huis ziet er van buiten ook uit als een kloos ter. Maar binnen lopen hoge hakken op een dik tapijt. Sybil Connolly ont vangt er filmsterren. Franciscanes sen en inkopers. Ze is 44 jaar oud en ongetrouwd. Al op haar achttiende jaar wist zij dat zij nooit zou trouwen en daar mee gelukkig zou zijn. Voor vijf ver schillende kloosterorde's ontwierp zij nieuwe kleding. Zjj heeft juist het nieuwe uniform klaar voor de 15.000 leden van de Zusters van Barmhar tigheid in Amerika. Voor Amerika werkt ze veel. De nonnen zijn er zeer actief, zij reizen veel en rijden in auto's. De traditionele sluiers en wijde mouwen zijn voor hen een ge vaar. Voor de film ontwerpt ze ook. In haar nieuwste film, zal RosaUnd Russell, die er de rol van een non in vervult, een gewaad dragen van Sybil Connolly. Liz Taylor bestelde onlangs nog vijf ensembles bij haar. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 26 april Een vierjarig meisje uit Tzunimarum, Sjoerdje Bierma, dat siiuls vrijdag ver mist werd, is gistermiddag gevonden in de Dorpsvaart, vlak bij haar huis. Dadelijk na de vermissing begon een grootscheepse opsporingsactie van de politie samen niet de plaatselijke be volking. Alle schuren en opslagplaatsen werden doorzocht, er werd gedregd in de Dorpsvaart en zaterdag werd zelfs de hulp van een duiker ingeroepen, maar het zoeken leverde geen resul taat op tot gistermiddag twintig voor vijf. De moeder verloor het vorig jaar haar man bij een auto-ongeluk. Zij heeft nu nog één dochtertje. (Van onze correspondent) DEN BOSCH, 26 april Het ge rei htshof hier heeft een 62-jarige vrouw uil Goirle vrijgesproken van de haar tenlaste gelegde parathionmoord op haar man. Het hof heeft hiermee het vonnis van de Bredase rechtbank be vestigd. Zowel de officier van justitie te Breda, als de advocaat-generaal bij het Bossche gerechtshof hadden tegen haar twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist. DEN HAAG, 26 april De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke or dening, drs. P. C. W. M. Bogaers heeft de gemeente Beesel (L) weer de be voegdheid gegeven om binnen het raam van de voor de gemeenten gestelde grenzen rijksgoedkeuring voor de uit voering var bouwwerken te verlenen. Elsje had geleerd, dat Fransen mensen zijn, die uit Frankrijk komen. En Engelsen komen dan natuurlijk uit Engeland. En natuurlijk heten dan mensen uit Rotterdam „Rotlers". AMSTERDAM Mevrouw J. M. VAN 't HOFF- JACOB

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5