llf' doppertje van Finse favoriet even snel als Sunbeam Tiger Nederlanders blijven Boons goed volgen Leo Kops Slotemaker niet erg tevreden I: AB GELDERMANS ondanks bezwaren van ploegleider loch in Ronde van Nederland Komt er in Delft roeibaan? Interlinie Gevangenen mochten finale „uit" spelen Feijenoord op bezoek bij PSV Sittardia vecht voor laatste kans a x GROOTSTE PECHVOGEL Ronde van België Brussel-Verviers zevende in München 1860 neemt revanche op Torino Burgemeester van Noordwijk keek sip Norman Strange trekt zich terug \L K X X X X X J X Uitslagen KOERSEN Enthousiast Sneeuw Favoriet flliflH Trainen Grousaard rimiiiii ^^I0NAAI> BEI EG'»r^ llllüllllllllll!! DE SP0RTT0T0 36 1 #n 2-5-'65 X KJ X j WOENSDAG 28 APRIL 1963 grootste pechvogel van v°ór-het-eerste-uur in de Tulpenrally was zonder twij- Ul de Deense SAAB-equipe R. Ramsing en Peter Mourier enthousiasme had het duo de reis naar Noordwijk gemaakt en maandagavond nu de technische controle uiaren Ramsing en Mourier uog vol optimisme. Helaas, w de nachtelijke uren velde de koorts Mourier, waardoor ook voor zijn partner Ram sing de Tulpenrally al was geëindigd vóórdat de eerste deelnemer Noordwijk had verlaten- RICHARD BURTON, momenteel de beroemdste gast in Noordwijk, hanteerde bij de (vroege) start van de 17de internationale Tulpenrally de startvlag. Hier laat hij de Engelse equipe van Pater Harper in Sunbeam „los". NüRBl RGRING, 28 april. De tijd waar nemers op de Nürburg- ring konden hun eigen ogen niet geloven; 4 minuten en 7 seconden Voor het kleine Coopertje van Ti- ïho Makinen, winnaar van de laatste Monte Carlo-sterrit en de beste toerwagenrijder in de Tul penrally van vorig jaar. Vier mi- Buten en zeven seconden over de bochtige 8200 meter van het noor delijke deel van de Nürburgring, dat was ook ongelooflijk. Slechts Reter Harper, die de beschikking heeft over een machtige Sunbeam Tiger met een 4260 cc motor, had een zelfde tijd kunnen maken. Al les bij elkaar een voortreffelijk be gin van de 17de internationale ïulpenrally voor de donkerblonde i Fin, die al zijn klassegenoten ver achter zich liet. Ook MAUS GATSONIDES was in Noordwijk aanwezig bij de start dat hij zelf startte, maar wel om zijn zoon Tom de laatste adviezen te geven. Tom Gatsonides rijdt voor de eerste maal in de Tulpenrally. De foto toont vader en zoon bij de Cortina GT. %/A BELEG IN ml Nationaal 4 beleg inte^ - N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Post jus 617, Den Haag 1 2 X 3 6; 7 8 9 10 -j 11 12 13 Ki 14 15 i i» m Ml TIMO MAKINEN rijdt ongelooflijk snel OOSTENDE, 28 april Van de vier Nederlanders, die hoge plaatsen bezetten in de Ronde van België voor amateurs, handhaafden zich er dinsdag in de vier de rit drie door opnieuw dicht achter de winnaar te eindigen. Harry Steevens (19de), Dies Kosten (28ste) en Piet Bras- penninckx (35ste) eindigden allen in de zelfde tfjd als de winnaar, in het alge meen klassement hun achterstand op lei der Jos Boons even groot bleef, namelijk 91 seconden. In de 172 km lange rit van Herent naar Oostende, die in de tijd van 4 uur, 37 minuten en 30 seconden gewon nen werd door de Belg Roger Rosiers, waren zij echter niet de beste Nederlan ders. De eer viel ten deel aan Harry van Piere: 8ste. De vierde kansrijk geklas seerde Nederlander, Henri van Rooy, liep ongeveer zes minuten achterstand op en viel ver terug. Het algemeen klassement luidt na de vierde etappe als volgt: ,1 Jos Boons (België) 14.19.56; 2 Noel van Clooster (België) 14.19.59; 6 Harry Steevens 14.20.19; 7 Het Braspenninckx z.t.; 10 Dies Kosten z-t.; 20 Bddy Beugels 14.20.47; 24 Peter Kisner 14.21.10; 36 Har ry van Piere 14.22.17; 51 Henri van Rooy 14.26-22; 63 Frank Ouwerkerk 14.33.38. VERVIERS, 28 april Als enige Ne- dierlamidieir in die zeven man sJterke kopgroep, die streed om de ereplaatsen moest onze landgenoot Leo Kniops zich in de dinsdag gehouden wegwedstrijd Brussel-Verviers tevreden Stellen met de zeveodie plaats. De Belgische Italiaan Carmine Preziosi zegevierde vóór Roger Verheydem, die ook in Pairijs-Brussel tweede werd. Daarna finishten in volg orde Lud® Janssems (België), Jean- Pierre Gewet (Frankrijk). Wiffly Monity (België) en André Foucher (Frankrijk). De tijd van de eersten over de 196 km bediroeg 5 uur en 10 minuten. Hert pelo ton. met °-a. de Nederlanders Wim de Jaigier, C'or Sctouuritnig en Rein de Jong, had een achterstand van 1 minuut en 10 seconden. De rally-karavaan was over Srotc wegen via Den Bosch en Eindhoven naar Hasselt getrokken, om daar rond het middaguur op het Circuit van /.ol der de eerste van de negentien klasse mentsproeven af te leggen. Zo ver is het echter niet gekomen. De baan bleek op het laatste moment niet beschikbaar, zo dat deze proef kwam te vervallen. Het „echte rally-werk begon daarom pas in he late middaguren, toen de voorhoede Van het legioen van Piet Nortier de| Westduitse Nürburgring had bereikt. Enthousiast begonnen, rond half drie In ®e middag, de eerste coureurs aan de Proef. Die geestdrift was begrijpelijk. Het was immers, vooral ook doordat de klassementsproef op het circuit van Zol der in Noord-België moest vervallen, al lemaal te „tam" geweest. Ruim zeven uur hadden de rijders de tijd gehad om de amper 4Q0 kilometer van Noordwijk tot he „ring" af te leggen. De allersnelsten t'epen zo'n anderhalf uur op hun schema ■n, zodat in het circuit-restaurant meer «an ooit van de maaltijd werd genoten. Geen wonder ook, dat toen de controle Besloten werd, de strafpuntenlfjsten van aüe deelnemers nog blanco waren en dat Been enkele rijder de strijd had moeten staken. Rob Slotemaker, als negende gestart, oehoorde natuurlijk tot de eersten die de FUrburgring bereikten. In 5.14 legde de i"u?iph Saloon van de man uit Zand-, voort daarna de proef af. Heel erg te vreden was de anti-slipspecialist erover nu ook weer niet. Een onverwacht regen buitje had hem stellig seconden gekost en de Nederlander bleef erdoor twee se conden achter op de Zwitser Jean Jacques Tuner. Geluk bij een ongeluk had Sybren Post- ma. Juist had de Nederlandse Lancia- Flammia-rijder zijn wagen over de startlijn gereden, toen een defecte ben zinepomp oorzaak was dat het machtige geluid van de motor langzaam weg stierf. Genadiglijk gat chef-controleur Gerard Jansen de Nederlander daarop een herkansing. IJlings werd het euvel hersteld en daarna kon de Lancia weg- stuiven. Van de vijf Dafjes was de erva ren Belg André Ransy de snelste. Hij boekte een winst van tenminste zes se conden op zijn teamgenoten. Timo Makinen kon lachend de eerst rallynacht ingaan. Niet zijn bijna on gelooflijke prestatie op de „ring" wat daarvoor de voornaamste aanleiding belangrijker nog waren de berichten die de mannen van het BMC-service- team uit Frankrijk naar de Nürburg ring doorbelden. De Fin, die pas op zijn gemak is als sneeuw en ijs de wegert bima onbegaanbaar maken, hoorde van zijn heivers dat in de Vogezen, waar van de karavaan in de nachtelijke uren bezit neemt, enorm veel sneeuw is ge vallen. In de omgeving van de Col de la Faucille. waar de deelnemers een 10,6 kilometer lange klassementsproef wacht, is het sneeuwdek zelfs op som mige plaatsen een kleine meter dik. zodat de wedstrijdleiding dinsdag avond nog alle moeite deed om de proef te redden om het traject wat in te korten. Zijn de Morris Cooper van Makinen en Easter dus favoriet? Dat zou teveel gezegd zijn, want mannen als Peter Har per, de gebroeders Morley, de Fin Sime Lampinen en de Europese rallykampioen Tom Trano z(jn er nu niet bepaald de mannen naar om zich door wat sneeuw een sterritzege te laten ontgaan. MÜNCHEN, 28 april De Duitse be kerhouder F.C. München 1860 heeft door dinsdag op eigen veld met 31 van F C Torino te winnen in de halve finales van het Europees bekertoernooi de Italianen een beslissingswedstrijd afgedwongen. Torino had de eerste wed strijd in Turijn met 20 gewonnen. De derde ontmoeting zal hoogstwaarschijn lijk op 5 mei In Lausanne plaats vinden. München kwam al na elf minuten op 1—0 door een doelpunt van linkshalf Lutitrop. De veel sterkere Duitsers, die tenminste een klasse beter speelden dan in de eerste wedstrijd, vergrootten na 26 minuten de voorsprong door rechts buiten Heiss: 2-0. Toen München al na zeven minuten in de tweede £elft door een door Luttrou benutte strafschop tot 3-0 uitliep, leek de strijd beslist. Torino liet echter zijn verdedigende speelwijze varen en had met soms gevaarlijke acties in de 29 ste minuut succes, toen linkshalf Laneioni doeltrof: 1—3 met welke stand het einde kwam van deze goed gespeelde ontmoeting, die door 45.000 toeschouwers werd bijgewoond. ie Nadat zich de laatste dagen nogal wat moeilijkheden had den voorgedaan met betrekking tot het deelnemen van Ab Gel dermans en zijn Franse ploeg- makker André Darrigade aan de Ronde van Nederland is het ze ker dat beiden op 12 mei in Am stelveen van start gaan. Dit on danks de bezwaren van Raoul Rémy, chef d'equipe van Gelder mans' Franse fabrieksploeg Margnat-Paloma, die de Bever weker mede op verzoek van zijn kopman Féderico Bahamontes wilde laten deelnemen aan de Ronde van Spanje, die morgen begint. Toen Rêmy telegrafisch het bericht had ontvangen, dat de sportcommissie van de Kon. Ned. Wielren Unie niet van zins was het tijdens de Ronde van Neder land voor Geldermans geldende startverbod in te trekken, wilde hij aanvankelijk André Darriga de als tegenmaatregel terugtrek ken uit de Nederlandse ronde, hoewel „Dede" reeds een con tract had getekend. Om de moei lijkheden op te lossen reisden ronde-organisator Kurt Vyth, zijn manager Ton Vissers en Herman Krott, leider van de Am- stel-Bier-ploeg die zich voor de ronde van de diensten van Gel dermans en Darrigade had verze kerd, naar Brussel. Daar praatte de Nederlandse afvaardiging na afloop van de klassieker Parijs- Brussel met de betrokken ren ners, terwijl tevens telefonisch contact werd opgenomen mei AB GELDERMANS Raoul Rémy, die reeds naar Spanje was vertrokken. De Marg- nat-ploegleider wilde tenslotte wel zijn toestemming geven om de renners in Nederland te laten starten, maar stelde daarbij ols voorwaarde dat behalve Darri gade ook Geldermans de naam Margnat-Paloma op zijn shirt zou voeren in plaats van die van het Nederlandse biermerk. De direc tie van Amstel Bier toonde zich daarop zo sportief dit verzoek in te willigen, waarmee de zaak was opgelost. Darrigade, die zoals bekend er zeer op gebrand was in Neder land te rijden, komt reeds op 9 mei, drie dagen vóór de start, naar Geldermans' woonplaats Beverwijk. Met onze landgenoot hoopt hij voor de start van de ronde nog te trainen op de Af sluitdijk, die hij evenals de mees te buitenlanders bijzonder vreest. Wat het deelnemersveld van de ronde betreft is het voorts wel haast uitgesloten dat Edouard Delberghe zal starten. De Frans man, lid van de Pelforth-ploeg, brak namelijk afgelopen zondag bij een val in Parijs-Brussel zijn pols. Mocht zijn vervanging in derdaad noodzakelijk zijn, dan is de kans niet denkbeeldig dat Jo seph Grousaard zijn plaats zal innemen. Advertentie NOORDWIJK, 28 april. - Mr. Van Berckel, burgemeester van Noordwijk, stond gistermorgen bij de start van de Tulpenrally wat triest te kijken. Vele ja ren verzorgde hij het vertrek van de eerste équipes in Noord wijk. De komst van Richard Burton echter maakte de eerste burger van Noordwijk in één slag werkeloos. Burton heeft zich geen twee maal laten vragen om het start sein te mogen geven. Bijna vóór het wedstrijdcomité de gevierde Britse acteur had gevraagd of hij de allereerste deelnemers wilde (laten) starten, gaf de joviale filmster zijn ja-woord al. Peter Harperde geroutineerde Engelse fabrieksrijder van Sunbeam, was de eerste coureur, die dinsdag in de vroege morgen van het win derige voorplein van Huis ter Duin werd weggevlagd. Met het gebaar of het Stijn dagelijks werk was, liet Burton, terwijl enkele honderden vroege autosport-en thousiastelingen toekekendrie maal de startvlag zakken. Met ongebreideld enthousiasme, als gold het een snelheidswedstrijd en geen internationale betfouw- baarheidsrit, stoven daarna de andere 156 wagens het voorplein af. CHELMSFORD. 28 april De voet balploeg van de Engelse gevangenis van Chelmsford heeft gisteren zijn enige „uit".wedstrijd van dit seizoen gespeeld en daarin de beker gewonnen. Met spe ciale toestemming van de Minister van Binnenlandse Zaken verworven door bemiddeling van een parlementslid en met familie, vrienden en bewakers als toeschouwers, wonnen de gevangenen met 64 van het dorp Thaxted in de finale om de beker van Midden-Essex. Zelfs de motregen kon het enthousias me van de spelers uit de „nor" en hun aanhang niet doen bekoelen. De 41-jarige aanvoerder van vanigemen ontving d(e beker uit van Lord MELBOURNE. 28 april Mr. Nor man Strange veelomstreden voorzitter van de Australische tennisbond, heeft verklaard niet in aanmerking te willen komen voor een tweede ambtstermijn. De 74-jarige Strange is vijf .jaar lang voorzitter geweest van de Australische bond. „Het was altijd de bedoeling mij na vijf jaar terug te trekken", was zijn verklaring. Strange heeft door een starre verde diging van het tennis (schijn)amateuris me de laatsrte jaren veel vijanden ge- maakt- Hij verloor veel van zijn presti- DELFT, 28 april. In Delft bestaan ge. toen vorig jaar de Australische top- plannen om een roeibaan voor wedstrjj- tennissers tegen zijn wil aan goed be- den en training aan te leggen. De baan taalde toernooien van Noord- en Midden- zou 3 km lang en 100 meter breed wor- Amerika deelnamen. Roy Emerson en den en komt te liggen in het nog aan te Fred Stolle werden zelfs uit het Davis- leggen recreatiegebied „De Delftse Hout cup-team gestoten, maar ijlings terug- Het zou de tweede Nederlandse roeibaan gehaald, toen zij op Wimbledon de fina- worden, na de Bosbaan in Amsterdam. Ie van het heren-enkelspel betwisten. De roeibaan komt mooi centraal te lig- Met hiin hulp heroverde Australië do gen voor roeiverenigingen in Den Haag Davis Cup op Amerika. Deze winter raak. en in Rotterdam. Delft zelf kent drie be langrijke roeiverenigingen: De Delftse Sport, Proteus (van studentenvereniging S. Virgilius) en Laga (van het Delftsch Studenten Corps). Het trainen van de roeiers wordt steeds moeilijker gemaakt door de toenemende scheepvaart in de provinciale kanalen. Een roeibaan voor het zuidelijk deel van de Randstad zou een uitkomst zijn. De plannen bevinden zich nog in een pril stadium. Het Delftse initiatief moet besproken worden met provinciale- en rijksoverheid en boven dien met de gemeente Delft en Pijnacker, op wier grondgebied de baan zou moeten te Norman Strange, de voorvechter van het amateurisme, betrokken bij een frau duleus bankroet. Na een onderzoek, dat enkele maanden duurde, werd hij vrij gesproken. Gedurende deze periode oefen de hij zijn functie als voorzitter van de Australische tennisbond niet daadwerke lijk uit! komen. Natuurlijk hoopt men op finan ciële medewerking van sportinstellingen als de toto, de andere belanghebbende in- Hoewel voor de meeste ploegen het ko mend weekend alleen de eer de Inzet vormt, is het toch niet zó, dat de totoïsten voor een gemakkelijke opgave staan. Want zo hier en daar zit toch echt wel een verraderlijk addertje onder het gras verborgen. Wat te denken van de uit slag Sittardia—ADO De Hagenaars zijn erop gebrand om te triomferen, omdat zij alleen dan zeker zijn van een felbe geerde plaats in de intertoto, maar voor Sittardia staat er zondag ook heel wat op het spel. De Limburgers moeten winnen om een kans te maken zich onder de be kende rode streep uit te worstelen. He zal hen niet meevallen, maar toch menc we dat het enthousiasme van de Sitter de ge- dia-ploeg de volle buit in de wacht za handen slepen. SpartaDOS is een wedstrijd, di van wji-u Stonhaim. onderminister van de Rotterdammers naar alle waarschijn staat op het Ministerie van Binnenlands j ijjkheid wel zullen wiime^onMwt^oo: NA( Zaken, en werd vervolgens op de schou der vam zijn makkers het veld ro-n-dge dragen. Na de wedstrijd mochten de S®- v an genen oog twee minuten bij bun fa milieleden vertoeven vóór zij naair de gevangenis terug moesten, waar hun een overwin-nïngs-maa 1 wachtte dat met de normale gevangeniskost niets gemeen bad. Sparta zeer belust is op een intertoto plaatsje. Voor het gedegradeerde is er weinig gein meer aan- Het won daarom beslist een gemakkelijke proo voor MVV. DWS zal in de eerste wed strijd „als de onttroonde kampioenen ongetwijfeld veel lust hebben om aan te tonen, dat de Amsterdammers toch echt nog wel een houtje van. voetballen kun nen. Heracles wordt hiervan het slacht offer. Telstar—Go Ahead eindigt in een De gevangenisploeg, getraind door be- - waker Jim Haywood, kwam dit seizoen eentje. Voor Ajax moet het mogelijk zvjn O De heren Vermeer en Co delen mede voor het eerst aan bod en zij speelde om Sportclub Enschede, voor het laa s dat de inschrijving op de 200.000 20-ja- al haar wedstrijden „thuis", d.w.z. op onder deze naam in actie ^komend, een rige obligaties met plaatsrecht ten laste het gevangenisterrein. Er ontstond een beentje te lichten. Bij GVAV—i ortun van Ajax tegen 105 procent van dienprobleem toen de finale werd bereikt, aard is geweest, dat op de toewijzing eenwant het voetbalreglement eist dat de grote reductie zal moeten worden toege- j wedstrijd op neutraal terrein wordt ge past 'speeld. Dat probleem werd dus opgelost. 54 zullen waarschijnlijk beide ploegev best tevreden zijn met een eervolle pun tenverdeling. Voor onze overige tips zie, het toto-formuliertje. 1 Sparta-D.O.S. N.A.C.-M.V.V. Heracles-D.W.S. Sittardia-A.D.O. Telstar-Go Ahead Ajax-Enschede G-V.A.V.-Fortuna '54 P.S.V.-Feijenoord Excelsior-Eindhoven Volendam-Alkmaar Holi. Sport-V.V.V. Blauw-Wit-Wlllem II Zaanstreek-Vitesse AGOVV-Heerenveen 1 i' N.O.A.D.-D.F.C. stanties. HILVERSUM, 28 april De uitslagen van de dinsdag te Hilversum gehouden koersen luiden: Crailo-prijs (eerste afdeling) 2000 meter: 1. Donderdag (Van Dooyeweerd) 3.06.4 1.33.2; 2. Baronessa Rosa: 3. Dea Alkestis van E. Winnend 1.30 plaats 1.20 2.30 2.70 covercal 6.— koppel 4.10. Crailo-prijs (tweede afdeling) 2000 m: 1. Dollarvogel S (Eerenberg) 2.59.1 1.29.5; 2 Benjamin Olivier; 3. Bonne Chance. Winnend 7.40 plaats 2.60 3.30 7.70 covercal 6.80 koppel 18.90. Lage Vuurscheprijs (eerste afdeling) 2000 meter: 1. Astrid van Peterhof (Van Dooyeweerd) 2.40.6 1.24.8; 2. Bram Wil liams; 3. Xenophan Scott. Winnend 1.7.— plaats 3.20 3.20 5.50 coverval 11.80 koppel 54.40 trio 3214,80. Spaanderswoudprijs 2000 meter: 1. Brown Bomber (De Vries) 2.57.1 1.28.6; 2. Cereal Spencer; 3. B Roi Kinley. Win nend 10.90 plaats 3.40 2.50 5.40 covercal 5.80 koppel 13.30. Diependaalprijs 2000 meter: 1. Ch. van Rood en Noot (Smit) 2.54.- 1.27.-; 2. Goby Kinley; 3. Acino Scotch. V/innend 4.10 plaats 2.— 3.30 5— covercal 7.20 koppal 7.80. Hoog van 't Kruisprijs 2000 meter: 1. Bento Kitty (Wagenaar) 2.45.2 1.22.3; 2 Zahir B; 3. Zee. Winnend 2.— plaats 1 60 7.70 2.50 covercal 21.50 koppel 5.80. Lage Vuurscheprijs (2000 meter tweede afdeling): 1. Boy van Quick (Wagenaar sr.) 2.50.4 1.25.2; 2. Bajadere; 3. Bento. Winnend 2.60 plaats 1.60 1.90 2.cover cal 6.80 koppel 5.20 trio 158.90. Trompenbergprijs (2400): 1. Blauwe Reiger S (De Visser) 3.29.4 1.27.3; 2. Anton B; 3. Calumet Bulwark. Winnend 4.90 plaats 2.50 2.10 2.30 covercal 5.40 koppel 9.60. Hoge Vuurscheprijs (2400): 1. Adios K (Van Dooyeweerd) 3.25.4 1.25.6: 2. Atie v. d. Lente; 3. Zephyr Scotch. Winnend 2.80 plaats 1.30 1.90 covercal 4.80 kop pel 8. Totaal: 165.837,50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 11