REGISTRATIE BEZOEKERS IN NOORDW1JK Vereniging Villa-, Huizen, Kamer verhuurders nog stijgend ledental Bijdrage aan V.V.V. van ƒ40.000 Pessimisme in het bollenvak Sportpark Vijfhuizen opent perspectief Oefenduel tussen HVS en Libanon waardig besluit Haarlemmers sterkste wordt doorgelicht Suggestie om bedrijfseconoom in de top op te nemen Feest op Hemelvaartsdag Tien jaar zwemmen voor gehandicapten Bijna half miljoen ter verbetering van huizen in Tuinwijk Afbraak van de woningen nog lang niet aan de orde Andere plannen hangen in de mist Televisie op verloving van Beatrix voorbereid Koninklijke on derscheidingen —in stad en streek UW NIEUWE COSTUUM HANGT KLAAR BIJ ONS! Tentoonstelling over bezetting Volleybalcompetitie ten einde Buitenland DSS kampioen Uitslagen Finale hoofdklasse libre district Haarlem K.N.B.B. DONDERDAG 29 APRIL 1965 pagina 1 INBRAAK IN „SANCTA MARIA" De ploeg van DSS HAARLEM, 29 april Enkele tientallen inwoners van Haarlem en omgeving, de Bollenstreek en Haarlemmermeer zijn vandaag met een koninklijke onderschei ding geëerd. Wethouder W. F. van Hillegom. Mr. H. M. VAN FENEMA, bur gemeester van Zandvoort, be noemd tot officier Oranje Nassau- NOORDWIJK, 29 april Op de al gemene ledenvergadering van de Ver eniging van Villa-, Huizen- en Kamer verhuurder» in hotel „De Zeeleeuw" kwamen verschillende belangrijke pun ten aan de orde. Daar de voorzitter, de heer P. J. H. M. van der Staak om gezondheidsredenen zijn functie moest neerleggen, werd van commando gewis seld. Met grote meerderheid van stem men vertrouwde men de leiding toe aan de heer G. C. Crams, die met veel elan de dubbeliange agenda naar een tijdig einde voerde. De heer Van der Staak, die de VVHK als secretaris en voorzitter door een zeer moeilijke periode heeft geleid, kreeg een stevige handdruk en een warm applaus voor zijn baanbrekend werk. Uit een dieptepunt, waarin de ver eniging nog m«aar even 100 leden over hield, voerde zijn krachtig, vertrouwen wekkend beleid het ledental weer tot 562 op en is de WHK ook in finan cieel opzicht een der krachtigste pij lers van de WV Noordwijk geworden. In zijn jaarrede constateerde de schei dende voorzitter, dat een periode van rust en ontspanning is aangevangen na de enerverende jaren, welke de WHK achter de rug heeft. Hij achtte het ech ter voorbarig hieruit af te leiden, dat alle problemen zijn opgelost. Zolang de toeristenstroom jaarlijks toeneemt, is men geneigd elkaar met mildere ge voelens tegemoet te treden, doch zou deze stroom verlegd worden, of zich gaan vertakken naar andere vakantie centra, dan zal moeten blijken of de milde houding kan worden volgehou den. Het voornemen van het gemeentebe stuur om tot een registratie van de vreemdelingen te komen, achtte de voorzitter lofwaardig. Het ontbreken van statistische gegevens wordt steeds weer als een handicap gevoeld. Een logeerbelasting noemde de heer Van 'Ier Staak het overwegen waard, mits deze aan het vreemdelingenverkeer ten goe de komt. doch hij vond het, nu het gemeentebestuur nog geen stappen in deze richting doet. te vroeg om op deze zaak vooruit te lopen. In het seizoen 1964 bedroeg het aan tal overnachtingen bij de leden van de VVHK, bemiddeld via het informatie bureau van de WV niet minder dan 52.000 tegen 36.000 en 25.000 in voor gaande jaren. Dit bracht ook flink wat in het laad je van de stichting WV, want deze ontving daardoor 26.000- aan bemiddelingskosten en ruim 13.000 als bijdrage van de WHK, zodat in totaal ruim 39.000 voor het werk van de VW beschikbaar werd gesteld. De heer Crama vond, dat de handeldrijven de middenstand in Noordwijk de grootte van dit bedrag wel eens ter harte mocht nemen. DE ZILK, 29 april „Gezien het huidige zeer lage prijsniveau van de hyacinten en tulpen, kunnen wij over de algemen toestand in het bloem bollenvak geen optimistische geluiden laten horen. Werden er in de loop van de winter slechts met tegenzin bollen tegen bepaalde prijzen verkocht, thans zou men blij zijn met dezelfde prijzen voor het bolgewas". Dit deelde de voorzitter, de heer S. Ruigrok, tijdens de deze week gehou den voorjaarsvergadering van de KVOB afdeling Vogelenzang-De Zilk mee. Er ls echter ook reden voor optimisme, meende de voorzitter. In de export kon vooral naar de landen achter net ijze ren gordijn en Amerika en Canada vooruitgang worden bespeurd. Hij was van oordeel dat de bollen- kwekers, willen zij zich in de steeds vrijere concurrentie binnen de lande, aangesloten bij de EEG kunnen hand haven, dan zullen zij in bepaalde op zichten meer samen moeten werken. NOORDWIJK, 29 april - Gisternacht is er ingebroken in 't hoofdgebouw van de r.k. psychiatrische inrichting voor vrouwen „Sancta Maria" in het Langeveld te Noordwijk. Na het stukslaan van een ruit in de directeurskamer, wisten de daders een raam te openen en naar binnen te klimmen. In dit vertrek en de kantoorruimten van het gebouw werden kasten en bu reau's opengebroken en doorzocht. Blijkbaar was het de dieven alleen om geld te doen. Daar vrijwel geen geld aanwezig was, leverde deze inbraak voor de dader(s) een heel povere buit op. Slechts een klein geldsbedrag wordt vermist. De recherche stelde een uit gebreid onderzoek in, waarbij onder meer gebruik wordt gemaakt van een speurhond. ZANDVOORT, 29 april Woensdag middag is in het gemeenschapshuis in Zandvoort in tegenwoordigheid van al lerlei autoriteiten, het onderwijzend per soneel en een deputatie van leerlingen van alle scholen de tentoonstelling over de bezettingstijd geopend. De tentoonstelling werd ingericht met materiaal van het rijksinstituut docu mentatie en van de heren Spanninga en Veldheer uit IJmuiden door de heer Hans Landzaat, die er in is geslaagd op treffende wijze de vijf bezettingsjaren in de herinnering terug te roepen. Op veler verzoek is de expositie verlengd tot en met donderdag 6 mei. Penningmeester J. Koemans bracht de balans en de verlies- en winstreke ning ter tafel en legde de begroting voor 1964-1965 aan de vergadering voor. Daarin werd een totaal genoemd van 18.300. Voor evenementen is in deze begroting 1000 uitgetrokken, mede met het oog op de viering van de 100ste verjaardag van de badplaats. Voor de vaststelling van de begroting werd bepaald, dat de contributie onge wijzigd zal blijven. De stichting VVV, die in deze vergadering vertegenwoor digd was door haar directeur, de heer R. Dekker, kan rekenen op een bijdrage van minstens 10.000, alsmede op de in komsten uit de bemiddeling. De 5 pro cent-regeling over de gemeubileerde ver huur, werd voor een jaar geconti nueerd. Voorts stelde de vergadering een pre sentiegeld voor de bestuursleden vast, een vergoeding voor de werkzaamhe den van de voorzitter. In deze vergadering bracht de ver tegenwoordiger van de WHK in de stichting WV Noordwijk verslag uit van de aktiviteiten, welke deze stichting ontwikkelt. Daaruit bleek, dat de WV heel wat meer doet dan men vaak denkt. De heer Koemans wees o.m. op de vertegenwoordiging van de VW Noordwijk in het buitenland, het verschijnen van de folder en de in tensiteit, waarmede het bestuur ver gadert. Zeer belangrijk was de op heffing van de controverse tussen de Horeca Noordwijk en de horeca-leden vart Noordwijk Actief. Dit zal ook in financieel opzicht gunstig zijn voor de Stichting VW. Aan het eind van zijn betoog wekte de heer Koemans de WHK-leden op de stichting VVV zo veel mogelijk te steunen. VIJFHUIZEN, 29 april Het nieu we sportpark aan de Zijdewinde nabij de Vijfhuizerweg te Vijfhulzen komt steeds meer in het middelpunt van de belangstelling te staan, niet alleen plaatselijk maar ook van verenigingen in de verre omtrek. Daardoor vinden er momenteel in Vijfhuizen sportevene menten plaats, waarvan men vroeger nooit had durven dromen. Bovendien ziet het er naar uit, dat de velden van het sportpark (mede dank zij de ge riefelijke en doelmatige accommodatie door het nieuwe verenigingsgebouw vab DSOV) ook in de toekomst veel het punt van sportieve gebeurtenissen zullei zijn. Zondag j.l. vond hier de beslissings wedstrijd plaats tussen Hoofd.Boys 2 en Halfweg 2. Halfweg won, waarmee dit elftal als kampioen derde klasse naar de tweede klasse promoveerde. Op 9 mei begint om half drie de kam pioenswedstrijd van de Haarlemse Voetbalbond tussen Halfweg 1 en Hille- gom 2. Op 12 mei is er om zeven uur 's avonds een oefenwedstrijd tussen het Haarlemmermeerelftal (dat is gevormd in verband met de sportuitwisseling tus sen de gemeente Haarlemmermeer en Daterham in Engeland) en het elftal van DSOV 1. Op Hemelvaartsdag 27 mei zullen de handbalsters bezit van het sportpark nemen. Dan worden daar namelijk de wedstrijden dames handbal in het kader van liet vierbon- dentoernooi van het Nederlands Hand bal-Verbond gespeeld. t t: HAARLEM, 29 april Gisteravond hebben de Haarlemse volleyballers in het Krelagehuis in Haarlem hun laatste competitie-wedstrijden gespeeld. Een waardige afsluiting vormde het oefen duel tussen de Haarlemse hoofdklasse kampioen HVS en het Rotterdamse Li banon. dat in de eredivisie gelijk is ge ëindigd met het Haagse Blokkeer/DËS. Binnenkort gaan deze ploegen om de nationale volleybaltitel een beslissings wedstrijd spelen. Als we de kansen van de Libanezen moeten beoordelen aan de hand van hun spel van gisteravond, dan geven wij de Hagenaars de beste kan sen op de titel. Libanon leed gisteravond tegen HVS namelijk een pijnlijke neder laag. HVS speelde pittig, gaf geen duim breed cadeau en zelfs de Haarlemse spelverdelers Bloemberg eri Van Kla veren bleken bij tijd en wijle zeer ge vaarlijk voor het net. De gasten die spelenderwijs HVS de baas dachten te kunnen blijven, vergisten zich danig. Zij werden overdonderd en kwamen zelfs met 2-1 achter. Van Eijk, hun twee meter lange aanvaller, zag zijn talrijke smashes veelal geblokkeerd of opgevangen en ook de internationals Dinco Van der Stoep en Rob Groen huizen kregen nauwelijks, gelegenheid om op te vallen. Alleen in de vierde set bleken de Libanezen meester van het terrein en wonnen zij de set met een ruime marge. Maar de hoogmoed van de Rotterdammers wreekte zich weer in de laatste set, toen zij meenden dat op 11-5 de strijd reeds beslecht was. HVS kwam zeer sterk terug, Dray- er en Schultz sloegen bressen in de Rot terdamse verdediging en via 11-11 en 13-13 won HVS ten slotte de set, tot grote voldoening van de toeschouwers met 15-13. Dinco Van der Stoep weet zijn falen aan de scheidsrechter en joeg deze tegen zich in het harnas. Sommige vooraanstaande spelers menen de scheidsrechter te kunnen beïnvloeden, maar gisteravond had zijn houding wei nig succes. HVS won met de setstan den: 13-15, 15-9, 15-13, 5-15 en 15-13. Za terdag trekt HVS naar Heerlen en zal daar als eerste tegenstander in de pro motiewedstrijden om een plaats in de eredivisie Hevok ontmoeten. HVS zal vooral op enthousiaste tegenstand moe ten rekenen. De dames-jeugdploeg van DSS, ge vormd door Laura Hetem, Agaath Ro- holl, Annemarijke Abbink, Pia Kraak, HAARLEM, 29 april De gemeen teraad is gistermiddag accoord gegaan met een voorstel van B. en W. om het organisatie-bureau Berenschoot op dracht te geven tot een efficiency-onder- zoek bij de Dienst van Openbare Wer ken. Zoals bekend had de raad daar via een motie van de heer Van Liemt, toen nog fractievoorzitter van de KVP, op aangedrongen, toen er moeilijkheden waren ontstaan over de gang van za ken bij deze dienst. De raad voteerde reeds een bedrag van 10.000,- voor een oriënterend onderzoek door dat bu reau. Het resultaat blijkt beschreven te zijn in een vertrouwelijk rapport, dat alleen de raadsleden ter inzage is ge geven. Daarop haakte de heer Spek (Prot. Chr.) in, die uit het rapport had opge maakt, dat verschillende maatregelen reeds nu urgent waren. Hij informeerde, of er al iets gedaan was. Hij drong er in ieder geval sterk op aan, dat er tussen het constateren van fouten en het uitkomen van het definitieve rap port (over twee jaar) voorzieningen zouden worden getroffen. De heer Pie- lage (P.v.d.A.) memoreerde, dat er vol gens het rapport meer planning, meer samenspel en een duidelijk vastgelegde verantwoordelijkheid moet komen. Hij informeerde voorts naar de opleiding en de specialiteit van de functionarissen van het organisatie-bureau en hij wildé ook weten, hoeveel mensen bij het on derzoek ingeschakeld zullen worden. Hij waarschuwde ervoor, dat de zaak niet teveel op de kredietoverschrijdingen toe gespitst moest worden en dat er niet alleen economische normen moesten worden aangelegd. De heer Vissers (KVP) gewaagde van een uitstekend rapport. Hij wees VOU CCli UHblCIVCllU ia|J[)Vl l. AAJJ WCCÖ f-rivil»!/ IIICIH» voorts op de bedrijfseconomische en I niet nodig is. bedrijfsorganisatorische aspecten van de Dienst van Openbare Werken, een bedrijf, dat een jaarlijkse omzet heeft van dertig miljoen en een personeels bestand van driehonderd mensen, on der wie hoog gekwalificeerde functi onarissen. Hij gaf het college daarom in overweging in de top van deze dienst een financieel en bedrijfsecono mische deskundige op te nemen. Bepaald niet enthousiast was de heer Steijaart (PSP), die nogal sceptisch te genover het rapport bleek te staan. Er zjjn bij de Dienst inderdaad fouten ge maakt, doch voornamelijk door onder bezetting. Volgens hem verwekte het bureau met zijn activiteiten onrust on der het personeel en hij betreurde het, dat het onderzoek in handen van een extern bureau was gegeven. Hij be pleitte in ieder geval een mee-praten en mee-denken van de mensen van de Dienst zelf. De heer Proper (CPN) wilde zich niet aan een uitspraak wa gen, de heer Buijze (VVD) meende, dat er nu doorgezet moest worden. In zijn antwoord verklaarde wethou der Voskuilen, dat er reeds ecu aantal noodverbanden is gelegd, welke echter tijdelijke voorzieningen zijn en zeker geen definitieve oplossingen. Er zijn nu reeds positieve veranderingen ten gun ste waar te nemen. Aan het onderzoek nemen totaal vier mensen, die een spe ciale opleiding hebben gehad, deel. Misschien worden er ook een psycho loog of een socioloog ingeschakeld en zo nodig een administratief deskundige. De suggestie over het aanstellen van een bedrijfseconoom nam hij gaarne van de heer Vissers over. Tenslotte verze kerde hij, dat er van onrust bij de Dienst niets gebleken is en dat die ook Marion Dijkgraaf. Carla Camounie en Mariëlle Sprujjt, is kampioen geworden van de eerste officiële jeugdcompetitie die de afdeling Haarlem van de NeVoBo heeft georganiseerd. De jeugd is in de NeVoBo met meer dan twintig ploegen vertegenwoordigd. Vooral de jeugdafde ling van DSS, die onder leiding van mevr. v. d. Wal meer dan vijftig leden telt, floreert uitstekend. Maar ook Alli ance beschikt over een stevige jeugdaf deling. Heren: Alliance 2die Raeckse 3 2-2, Alliance 3—DSS 3-1, HSVC 3—HVS 4 9-3, Alliance 4—OVRA 4 1-3, die Raeck se 4DES 0-3, Triumph—Gios 3 3-0, Al liance 5FES 2 3-0. Dames: de BlinkertOVRA 3-0, OVRA 2Alliance 2 0-3, die Raeckse 5 Alliance 3 0-3, GiosJBS 3-0, die Raeckse 6Alliance 4 0-3, Velox 2 PSVH 2 2-2. Jeugd: Alliance a—Gios a 3-0, Alli ance bdie Raeckse a 2-2, Alliance c DSS a 0-3. HAARLEM, 29 april De afdeling Haarlem en omstreken van de algeme ne Nederlandse invalidebond herdenkt op Hemelvaartsdag het feit, dat zjj tien jaar geleden is begonnen met de orga nisatie van het zwemmen voor gehan dicapten in Sportfonsenbad en Stoop's bad. Het feest begon met vijf deelne mers, welk aantal in tien jaar is ge groeid tot honderdvijftig. De deelnemers zijn wekelijks .op maandag en vrijdag in de gelegenheid om te zwemmen in eigen kring en zij kunnen gebruik maken van de bijzon dere diensten van speciaal geïnstrueer de badmeesters, mensendiecklerares- Advertentie) Licht gewicht of normaal gewicht. Terlenka, Trevira of zuiver wollen kamgaren al naar het U lijkt. Prijzen 98.00, 119.00, 129.00, 139.00 en hoger met onze bekende kleermakers-service Kleermakers sinds 1830 Gen. Cronjéstraat Ialb, tel. 53334 HAARLEM, 29 april Na de gister avond gespeelde wedstrijden in de finale hoofdklasse libre van het KNBB-district Haarlem kunnen morgen de laatste vier partijen beginnen met nog meer kans hebbers voor de titel. De beide aanvoer ders van de ranglijst verloren: H. Bert- holee van B. Bosse en H. Schrijver van de sterk spelende E. H. Nobels, die zijn partij in tien beurten uitmaakte. Hieronder volgen de resultaten van de gisteravond gespeelde wedstrijden: 25,00 11,70 5.34 7,81 12,50 11,65 10,00 9,16 7.35 7,35 7,81 5,68 9,64 8 9,55 6 9,26 6 9.20 6 8,98 6 7,00 5 7,17 3 voor morgen- E. H. Nobels 250 10 67 H. Schrijver 117 10 53 H. Berthólee 171 32 25 B. Bosse 250 32 41 M. Kraayer 250 20 85 B. Bosse 233 20 41 M. Kraayer 250 25 53 H. Schrijver 229 25 41 Th. Dreyer 250 34 66 C. Degger 250 34 39 H, Voerman 250 32 84 Th. Dreyer 182 32 27 Ranglijst: E. H. Nobels 1372 132 67 1 H. Bertholee 1379 143 55 H. Schrijver 1328 139 77 M. Kraayer 1344 145 85 B. Bosse 1344 146 48 H. Voerman 1347 150 138 Th. Dreyer 1313 190 36 C. Degger 1166 164 68 Wedstrijdprogramma avond 7.30 uur: Th. DreyerH. Bertholee; C. Degger— H. Voerman; H. SchrijverB. Bosse; E. H. NobelsM. Kraayer. ZANDVOORT, 29 april Het comité viering bevrijdingsdag te Zandvoort deelt mede, dat de ballonwedstrijd op zaterdagmiddag 1 mei niet doorgaat. Wèl de vliegerwedstrijd des morgens om 9 uur op een terrein langs de Frans Zwaanstraat. sen en van het Rode Kruis. De ANIB zorgt in voorkomende gevallen ook voor vervoer van huis naar zwembad vice versa. Dat deze unieke gelegen heid voor de deelnemers niet alleen ontspanning maar ook -revalidatie be tekent, spreekt voor zich. Het bestuur van de ANIB wil het jubileum feestelijk herdenken. Er wordt nu een feest op touw gezet. Op 27 mei kunnen alle leden van de bond hieraan deelnemen. s'Morgens zijn er zwemde- monstraties in het Sportfonsenbad te Haarlem. Daarna wordt aan leden en begeleiders een feestelijke broodmaal tijd aangeboden. De dag wordt beslo ten met een cabaretvoorstelling. HUISVUIL Op koninginnedag wordt in Haarlem geen huisvuil opge haald. De gemeentereiniging is ge sloten voor het brengen van vuil. Op 5 mei wordt na twaalf uur geen huis vuil opgehaald en na die tijd is de dienst gesloten voor het brengen van vuil. HAARLEM, 29 april Bijna een half miljoen gulden heeft de gemeenteraad gistermiddag gevoteerd om de 86 wo ningen in Tuinwijk wat op te kanppen en meer bewoonbaar te maken. Daar mede zijn de bewoners wel niet uit de narigheid, maar er wordt toch iets ge daan. Uiteraard gingen niet alle raads leden zonder meer accoord met een des betreffend voorstel van B. en W. Tuin wijk heeft nu eenmaal een „verleden", het is min of meer een probleemgebied geworden, waarvoor nog geen definitie ve oplossing gevonden kon worden. De ene na de andere spreker herinnerde daaraan met nadruk en verbond er zijn eigen conclusies aan. Dat deed met name mevrouw Scheltema (WD), die vooral het nieuwe tracé van de oost- west-traverse ter sprake bracht, waar van mogelijk de woningen' van Tuinwijk de dupe zouden worden. Zij achtte herstel van de woningen, terwijl de bewoners er blijven zitten, reëel niet mogelijk. Voor Tuinwijk schijnen er twee mogelijkheden te be staan; de bewoners verlaten hun huizen en deze worden radicaal hersteld óf de woningen worden afgebroken en vol gens de bestaande architectuur weer op gebouwd. Zij noemde dat geen serieuze plannen. Zeker de „reproductie" keurde z\j af. Dat zou een miskenning zijn van de nieuwe bouwvormen. Mevrouw Schel tema bracht daarop het nieuwe weg- tracé van de provincie ter sprake, ten gevolge waarvan tal van huizen in Tuin wijk zouden moeten sneuvelen. De wer kelijkheid zou volgens haar anders zijn: er zouden slechts drie huizen moeten verdwijnen. Overigens h.ad zij het col lege in overweging voet bij stuk te hou den inzake het eigen gemeentelijk plan, waarin de woningen niet betrokken wor den. Zij was niet enthousiast over het voorstel, dat wel een paar verbeterin gen zou brengen, die echter over een paar jaar weer teniet zouden zijn ge daan. De heer Ton (P.v.d.A.) noemde de woningen pp zichzelf nog niet zo slecht. Ze waren vooEal in het onderhoud ver waarloosd. Er is tenslotte nooit een ad vies gekomen .tot onbewoonbaarverk.'a- ring. Hij achttehet onjuist met enig herstel te wachten of een beslissing te nemen, totdat het tracé-plan definitief zou zijn. Dat kon nog wel een jaar of tien duren. De heer Brostowski (Prot. Chr.) herinnerde er aan, dat er reeds in 1927, toen de woningen onder de ge meente Haarlem kwamen, gesproken werd over totale afbraak. Zo slecht waren ze. Bjjj de bouw zjjn er maar liefst vijf aannemers failliet gegaan. Hij sonmde enkele letterlijk fundamentele fouten in de bouw op, waarbij hij zelfs gewaagde van een „tweede Vijzel straat Hij liet daarom een waarschu wend woord horen en gaf het advies de huizen te slopen. De heer Buijze (VVD) wilde de woningen wel laten op lappen. Later zouden ze misschien st gebroken kunnen worden. In die JU), sprak ook de heer Fontjjne (Prot.Ln1^ die het niet verantwoord achtte nu. gj deze tijd van woningnood, de huize" te breken. De heer Rood (KVP) nr uj de financiële situatie ter sprake. achtte het gevraagde bedrag w® af. veel. De woningen zijn zo goed ais geschreven, de huren kunnen dienen afschrijving van het nu te voteren <- diet. Wethouder Van Liemt verzeker^ dat de bewoners er niet graag zouden gaan. Er zijn inderdaad I" damentele gebreken aan de woning® waaraan bovendien bedroevend nig gedaan is. De gemeente is v' plicht de huizen zo goed mogelijk woonbaar te maken. Hij wilde li®., niet praten over het tracé, hoe 'm" matief mevrouw Scheltema ook s weest was. Volgens hem hing j nog in de mist en het kon nog v even duren, eer die mist opgetrokk was. Voor de afbrekende gedac" i van de heer Brostowski voelde hij f lemaal niets. Wethouder Van 9 Veldt verklaarde nog, dat op het B richt, dat de tien leegstaande huiz® weer bewoonbaar zullen worden JL maakt, talrijke brieven van gegadig" zijn binnengekomen. Het voorstel w'e tenslotte aangenomen met de sten men van mevrouw Scheltema en heren Bettink, Brostowski en SePeJ tegen. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 29 april De N.T> houdt er ernstig rekening mee, d>' prinses Beatrix zich binnenkort zal vt<' loven. Op de dag van de verloving de N.T.S. 's avonds een speciaal da.tf toe opgezet feest op de Dam in Amstef dam uitzenden. „Op verzoek van de N.T.S. is er gisteravond hals over K"P een bespreking geweest tussen afge' vaardigden van verschillende. Amstef' damse verenigingen en het Oranje- comité van de hoofdstad," aldus dr. J- Gajentaan, voorzitter van het Amster damse Oranjecomité. „Het is de bedoeling dat het ee" spontaan feest wordt," zegt de heef Gajentaan, „maar dan zullen de vei'' loofden er ook moeten zijn." In 19!' heeft de heer Gajentaan een verloving.'' feest op de Dam georganiseerd ter gf' legenheid van de verloving van prinse'. Juliana en Prins Bernhard. „Dat fees' sloeg toen in," aldus de voorzitter va" het Amsterdamse Oranjecomité, ,,maa' het verloofdé paar kwam toen oo" naar Amsterdam." Met de voorbereiding van de uitzet}' ding zjjn Ben Mettrop en Kees Schil' peroort belast. Ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: mr. J. H. J. Hoog, kanton rechter te Amsterdam, wonende te Haarlem; prof. mr. dr. J. A. v. Praag, hoogleraar aan de gemeentelijke uni versiteit te Amsterdam, wonende te Bloemendaal; ir. J. Volkers te Heem stede, hoofd van de Delta-dienst. Officier in de orde van Oranje-Nas- sau: J. C. Stuart, notaris te Haarlem: mr. M. van Manen, waarnemend grif fier der Staten van Noord-Bolland, te Héemstede; mr. HL M. vanFenema, burgemeester van Zandvoort; Ij". C. M. vBn Gurp van de inspectie dér domei nen. te Haarlem: mr. J. R. van Eerde te Velsen. directeur van het Staatsvis- sersbedtijf; P. K. Kistemaker te Hoofd dorp, voorzitter en bestuurslid van land- en tuinbouworganisaties; M. W. C. Nieuwenhuüs te Aerdenhout, voor zitter van de Stichting Rooms-Katholie- ke Herstellingsoorden; prof. dr. A. Kla- I k». -• Wi'M sens te Voorhout, directeur van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Ridder in de orde van Oranje-Nas- sau: Zuster M. Theodora, directrice van het Instituut Sint Rafaël te Sant poort; Zuster M. Ignatia, oud-directri ce van het r-k observatiehuis „Maria Immaculata" te Bloemendaal; J. de Nie, directeur van het gereformeerd of burgerweeshuis te Haarlem; W. F. van Dam, wethouder in Hillegom; P. van der Sleet, gemeenteraadslid te Noord wijkerhout; H. J. Verkouw te Heemstede, administrateur Provinciale Griffie Noord-Holland; G. van Driel, oud-voorzitter van de technische school „Haarlemmermeer" te Hoofddorp; mr. J. A. van der Steen te Haarlem, al gemeen secretaris van de Nederlandse Katholieke Aannemers- en Patroons bond; H. N. L. Hoomans te Haarlem, gezagvoerder bij de N.V. Koninklijke Paketvaart Maatschappij; J. F. de Nie te De Kaag, gezagvoerder bij de KLM; H. Dróge te Badhoevedorp, chef werk- plaatsencomplex van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium H. J. Beukman te Heemstede, direc teur van G. de Vries en Zonen N.V. te Amsterdam; W. J. Zoet te Bentveld, rijksconsulent voor Complementaire Sociale Voorzieningen; A. P. C. Gu- lickx te Haarlem, bestuurslid van de Nederlandse Katholieke Bond van werk nemers in de agrarische bedrijfstak ken; Toon Hermans te Zandvoort; Guus Hoekman te Zandvoort, opera- en concertzanger. Eremedaille in goud Oranje Nassau: H. Koopmans te Haarlem, commies van 's Rijks Belastingen; A. Mourik te Haarlem, baas hoofdwerkplaats bij de Spoorwegen: R. de Groot te Haarlem, comptabel bij de Spoorwegen; G. P. Scholten te Sassenheim, bestuurslid: J. Zwaan, belastingambtenaar te Haar lemmermeer; W. Keijzer te Sassen heim, directeur bloembollenbedrijf A. Frijlink en Zn.; E. Scholten te Lisse. chef van de afdeling export van de N.V. Bloembollenbedrijf Veldhuyzen v. Santen; Eremedaille in zilver Oranje-Nassau: E. Th. Dijkman, gepensioneerd ad junct-commies bjj de ophaal- en stor ingsdienst in Velsen; H. Berkhout, brigadier van gemeentepolitie te Vel sen; W. H. de Zaaijer te Haarlem, voorzitter van de woningbouwvereni ging „Eigen Woning"; K. J. Bakker te Haarlem, machinebankwerker bij de Spoorwegen; K. J. Valkenier te Haar lem, bureauchef bij Van Gend en Loos; B. N. Stals te Bloemendaal, werkzaam bij de PTT: C. J. Stoute te Haarlem, werkzaam bij de PTT; J. F. A, van Nes te Haarlem, verkoper bij C. en AL J. Schipper te Haarlem, waarnemend filiaalchef bij Goldschmeding; H. A- Knijn te Purmerend, vertegenwoordi ger bij de centrale coöoperatie van de LTB te Haarlem; C. van der Ploeg te Voorhout, ziekzoeker bij de firma M- Veldhuyzen van Zanten en Zonen t® Lisse (bij bevordering); H. J. de Bruin; schuurbaas bij de bloembollenkwekerij J. W. A. Lefeber te Lisse; P. Botman, voorzitter van „Bovenkerk's Fanfare korps" te Amstelveen, wonende te Badhoevedorp. Eremedaille in brons Oranje-Nassau- A. A. Laadstra, magazijnmeester bu Hout en Plantsoenen te Haarlem; H- G. de Graaff, hoofdagent van politie te Velsen; A. Koning te Haarlem, instru mentmaker bij de Spoorwegen; J- Biersteker te Haarlem, besteller-voor man bij de PTT; G. Molenaar te Haar lem, besteller bij de PTT; J. Jonker te Santpoort, besteller-voorman bij de PTT; J. H. Hessen te Haarlem, labo ratoriumarbeider bjj de Hoogovens; me juffrouw G. M. van Gasteren, strijkster bjj de fijnwasserij D. W. Rookmaker en Zoon te Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2