Door kwestie steun voor georganiseer den Vakcentrales zullen zich beraden over verdere medewerking aan loonbeleid Zonde Verhoudingen worden slechter Louwers heeft voetbalverbod tot 1966 Prins Bernhard opent in Rijswijk gebouw K.I.W.A. Donuts zijn zdaalig Jongens- streeptrui Goedkoop, maar verleidelijk Meisjes oorzaak verkeerschaos Le Fèvre de Monti any grootofficier T weedehands helikopter voor 18man D Wekker Hoffelijk gebaar jegens Elizabeth in Hamborg BOUWKOSTEN DRIE MILJOEN De koers van de gulden Ir. S. Posthumus staatssecretaris verkeerszaken Royale oplichter gearresteerd ton verduisterd Cao kleinmetaal goedgekeurd m Wat kinderen ervan zeggen DRS. ROEMERS: GOEDKEURING VAN CAO OPGESCHORT Hoge eisen Onderhandelingen over uitkering-ineens pas na SER-rapport Smalfilmcamera's Minister Samkalden geeft uitleg van uitwijzing Spanjaard Koningin naar gala- avond Boekemveek r DONDERDAG 29 APRIL 1965 PAGINA 5 Het is zonde. En het is zónde dat dat gezegd moet wor den. Dat die Fransen dat Zo niet begrijpen. Zonder de bis- schoppen. Zonder dat er kerke- tyk officieel verklaard is, dat verkeersovertredingen zonden yin tegen het vijfde gebod. Té hard rijden is zonde. Dubbel in- lalen is een dubbel zware zonde en rijden onder invloed is een invloedrijk gebeuren in het ziele- wven. Eén bisschop heeft zelfs dczegd, dat al die zonden van nu ttf aan gebiecht moeten worden. Dat begrijp ik niet helemaal. 's er, om te biechten, behalve een officiële zonde ook niet nog ■-O iets als berouw nodig? Of hoeft dat nietEn dat ze nou zóveel berouw hebben, die auto mobilisten... Ach, ze vinden het Wel zónde hoor. Een aanrijding. Zonde van de auto, die in elkaar zit. Zonde van de tijd die ze kwijt zijn. Maar of dat nou een biechtbaar zondegeval is??? Toch denk ik wel dat ze zullen gaan biechten, mét verkeers overtredingen. Vast wel. Want volgens de bisschop wordt er óók vaak gebiecht dat men ver strooid was onder het bidden. En dat is zo echt een lekker „opvullertje"voor als je niks meer weet. Verstrooidheid in het verkeer wordt nu de moderne versie, van dat oude „opvuller tje". En een verkeerszonde maakt alle kans de „uitsmijter" van de belijdenis te worden. Maar of daardoor het verkeer ook veiliger zal worden? De fou ten minder onvergeeflijk...??? Het is zonde. Ja. Maar het be rouw komt meestal pas in het ziekenhuis. ELLEN DAGJE: OLIFANTEN Tweehonderd en dertien ver schillende! Alle merken uit de i, grote cameralanden In prijzen die variëren van f 78.- tot f2800.- toe. En achter élke afzonderlijke fllm- [raj camera staat de Solleveld L—1 Service Groep. Kleine grappige jongetjes lopen het liefst in truien, ook in de zomer. Dit f el- gestreepte crylor truitje is voor frisse dagen. Het is gemakkelijk te wassen en zo droog. Een donut, gevuld met vanille- ijs en met een sausje overgoten van jam, water en citroensap. Zwart en wit plastic voor een regenjas met een bijpassende „brandweerhelm". Stormjas met doorzichtige zakken en horloge inzet, capu chon met kijkgaten om het ver keer in de gaten te kunnen houden. Zwart kort jasje met witte kraag. Hoed met kijkgat. De Baron van f 25 (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 29 april In de Stich ting van de Arbeid hebben de drie vak centrales aangekondigd, dat zy zich zullen beraden over verdere medewer king bij het uitvoeren van het loonbe leid, wanneer de werkgeversverbonden hun houding ten opzichte van de „mee- eter"-problemeh van de vakbonden niet veranderen. De bespreking, die de Stichting van de Arbeid gisteren aan dit vraagstuk wijdde, kenschetste de voorzitter van het N.V.V., drs. D. Roe mers, na afloop als ,,een volslagen mislukking". Het is de vakcentrales opnieuw niet gelukt de werkgevers over te halen tot het opstellen van enige richtlijnen betreffende fondsen voor georganiseerde werknemers, noch tot het goedkeuren van de collectieve ar beidsovereenkomst voor de vloerbe- dekkingenfabriek ,,Balamundi" te Huizen. Toen over deze CAO in fe bruari een akkoord werd bereikt, is de directie het met de vakbönden ook eens geworden over een fonds, waar uit de georganiseerden onder het per soneel te zijner tijd een extra uitke ring zouden krijgen. Dit fonds maakt geen deel uit van de CAO. Maar voor de vakbonden was inwilliging van deze eis wel voorwaarde om van hun kant met de CAO-vernieuwing ak koord te gaan. De Stichting van de Arbeid is for meel niet in kennis gesteld van deze overeenkomst naast de CAO. Dit nu (Advertentie) Nieuwe vreugde voor uw vrije dag. Ont kurk zo'n geweldige fles Olifant jenever en geniet van dit zonnig, tintelende, na tuurzuivere puikje uit Schiedam. Olifant Jenever. Een weldaad. Proost! DEN HAAG, 29 april Jan Lou wers, de aanvoerder van de Limburg se voetbalvereniging Roda JC, die uit komt in de tweede divisie B van liet betaalde voetbal, is door de strafcom- missie van de KNVB tot X januari 1966 geschorst. Tevens mag Louwers tot 1967 geen aanvoerder meer zün. Deze strafmaatregelen zijn het gevolg van Louwers' wangedrag tijdens de wedstrijd tegen Xerxes, waarin hij als aanvoerder een tegenstander trapte en een andere speler heeft geslagen. De hoge straf is gevolg van het feit, dat Louwers al enige aantekeningen op zijn straflijst heeft staan. De aanvoerder van de Limburgse vereniging is gisteren te gen de volgens hem te zware straf in beroep gegaan. (Van onze Haagse radactie) Rijswijk, 28 aprii Met het in erking stellen van een toestel dat door fen veelvuldig open- en dichtdraaien de kwaliteit van verschillende typen wa terkranen test, heeft prins Bernhard J'anmorgen te Rijswijk het nieuwe ge bouw van het Keuringsinstituut voor waterleidingsartikelen N.V. KIWA of- t'cieel geopend. De prins maakte hierna een rond wandeling door de laboratoria, waar tal van waterleidingsartikelen, vee- pfinkbakken, plastic leidingen er stort bakken een slijtageslag te voeren heb- oen tegen vernuftig uitgedachte pijn banken, welke het meest vernuftig uit gedachte pijnbanken, welke het meest onoordeelkundige gebruik kunnen na bootsen. Wanneer deze artikelen de beproevingen doorstaan hebben, mogen ?G met het KIWA-garantiemerk in de 'andel gebracht worden. bij deze opening eveneens aan wezige staatssecretaris van Sociale Za- en en Volksgezondheid, dr. A. J. H. parteis, had kort voor deze openings- ^eremonie reeds de uitstekende repu- atie gesignaleerd, die het KIWA zich ais technische en wetenschappelijke in- ^jeihng in binnen- en buitenland ver- k-itrven beeft. Hij achtte het een geluk- 'f ,yerschijnsel dat een niet-overheids- 'stituut zich kon ontwikkelen tot een AMSTERDAM, 29 april Voor de bet fcN®aerlandert die tn deze Qjd naai Drit.JDultenJand gaan volgen blei de aan die de banken berekenen bil h-_L en verkoop van buitenland; uankpapier (alles Dei stukl douai S^Sische frank dollar Duftnse Kroon "uitse Mark jmgels pond KS*»? frank ital, lire Noorse kruon Oost schilling {fort escudo apaanse peseta Zweedse kroon Zwits frank Aankoop Verkoop 3 58 3 02 gla 7.20 Va 7.25 V2 een» 3.29 Va 3.34'a glo 51 55 52.55 oeni 90.25 90.75 cent 1U.U] 10.11 een' 73.40 73.90 gla 0.5685 0.5885 oeni 49 70 50.70 eeni 13.92 14.02 ceni 12.47% r.62Va e«ni 5.93 6.08 cent 69.35 70.30 '*n 82.80 83.30 oen dergelijk gezaghebbend orgaan van sa menwerking tussen de centrale over heid enerzijds en de waterleidingbedrij ven en hun organisaties anderzijds. Het KIWA, dat in 1948 opgericht is door de Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven in Neder land en de Vereniging voor Water- leidingsbelangen in Nederland, kon in 1964 vaststellen dat in dat jaar dfe waarde van de met haar garantie af geleverde toestellen en materialen steeg tot honderd miljoen gulden, ter wijl voor een even grote waarde aan materialen via speciale opdrachten werd gekeurd. hebben de werkgeversverbonden aan gegrepen om'; in de stichting strijd te voeren tegen dergelijke fondsen. Zij verklaarden gisteren de Balamundi- CAO niet te zullen goedkeuren, omdat de overeenkomst over het fonds niet op tafel is verschenen, om tegelijk met de CAO beoordeeld te worden. De vakcen trales zijn het daarmee niet eens. De CAO kan huns inziens los van het fonds worden goedgekeurd. Mocht het fonds in s rijd zijn met het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen, dan is het de taak van de Looncontroledienst daar de vinger op te leggen. Toen de standpunten zo uiteen ble ken te liggen, stelden de werkgevers een stemming voor. Staken de stem men In de Stichting dan gaat een CAO ter goedkeuring naar het College van Rijksbemlddelaars. De vakcentra les zUn ertegen, dat het College tn deze kwestie, die huns Inziens om een poli tieke beslissing vraagt, een. uitspraak doet. Daarom hebben zii gevraagd om schorsing van de beraadslaging over de Balamundf-CAO. Wanneer het beraad In de Stichting zal worden voort gezet. is nog niet bekend. Merkwaardigerwijs hebben de werk gevers gisteren wel hun goedkeuring gehecht aan de AKU-CAO, terwijl in dit bedrijf een kwart miljoen is gere serveerd, dat eventueel zal worden be steed voor de vakbondsleden. Juist dat eventueel" verhinderde de werk gevers deze CAO af te wijzen. Naar aanleiding van de gang van za ken in de Stichtingsvergadering van gisteren merkte drs. Roemers na af loop op: Inderdaad, ik ben het met de heer Bosma (werkgeversvoorzitter van de stichting) eens: de sociale ver houdingen in dit land zijn aanzienlijk aan het verslechteren, al zijn tot nu toe de persoonlijke verhoudingen tussen de deelnemers aan het overleg niet ge schaad." (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 29 april Pas na het verschijnen van het halfjaarlijkse rap port van de Sociaal-Economische Raad over de economische toestand van het land, in mei, zal worden onderhandeld over een uitkering-ineens voor deze zo mer. De vakcentrales hebben hierover gisteren met de werkgeversverbonden overeenstemming bereikt in de Stich ting van de Arbeid. Begin deze maand, dadelijk na het verschijnen van het Centraal Econo misch Plan, stelden de vakcentrales voor meteen over de uitkering-ineens te onderhandelen. Naar hun mening bleek uit de cijfers van het CPB, dat de vooruitzichten voor 1965 een extra uitkering wel toelaten. De werkgevers willen afwachten wat de SER daarvan denkt. Drs. J. de Heij, secretaris van de Katholieke Boeren- en Tuindersbond, schreef gisteren in het bondsorgaan ..Boer en Tuinder" dat in plaats van de uitkering-ineens de tweede helft van de belastingverlaging op korte termijn zal moeten worden ingevoerd. Op die wijze zouden ook de zelfstandigen kun nen meeprofiteren van een bestedings verruiming. DEN HAAG, 29 april. Naar in politieke kringen wordt aangenomen is zee» binnenkort de benoeming te ver wachten van ir. S. A. Posthumus, thans lia van de Tweede Kamer voor de Party van de Arbe' tot staatssecre taris van Verkeer en W *erstaat met a.s byzondere taak de behartiging van de internationale verkeersproblematiek. (Advertentie) Amsterdam Damrak 13-15, Tel. 249742 - Kinkerstr.193 Tel. 185899 - Llnnaeusstr. 78, Tel. 742863 Slotermeerlaan 125a, Tel. 134893 ApeldoornHoofdstr. 2, T el. 05760-12289 (Van onze correspondent) EINDHOVEN, 29 april Op een tip van de Eindhovense politie heeft de ge- rechteiyke politie te Hasselt een Sl-Ja- rlge in Eksel wonende Nederlander ge arresteerd, die zich in België op grote schaal heeft schuldig gemaakt aan op lichting van financierings maatschap- PÜen. De man leefde niet alleen zelf op grote voet, waarbij hjj onwaarschijnlijk grote verteringen in café's maakte, maar hij liet ook vrienden en kennis sen delen in de algemene vreugde. Uit het onderzoek dat nog niet vol tooid is, is, zo deelt de Eindhovense politie mee, al gebleken dat met de ze oplichtingen "bedragen van in to taal 100.000 gulden gemoeid zijn. UTRECHT, 29 april De Stichting van de Arbeid heeft de collectieve ar beidsovereenkomsten voor de (kleine) metaalnyverheid goedgekeurd. aldus de Christeiyke MetaaUiedryisbond. Twee punten zjjn ter beslissing voor gelegd aan het college van rijksbemid delaars. De stichting kon zich er niet mee verenigen dat de kwantitatieve en/of kwalitatieve toeslag, die in april 1984 van tien op vijftien procent werd gebracht, op dit niveau blijft gehand haafd. In verband met het feit, dat de vier procent ondernemingsgewijze dif ferentiatie nu in de gemiddelde uur lonen van de ioontabel is verwerkt, is de stichting van oordeel dat de toeslag tot 12,5 procent moet worden terugge bracht. Ook het gegarandeerd mini mum-loon van 110 voor vrouwen van 23 jaar en ouder die kostwinners zjjn, vond geen genade in de ogen van de stichting. De nieuwe lonen zullen reeds deze week worden uitbetaald. De beslissing van de Stichting van dc Arbeid heeft betrekking op de cao's v^or het automobiel- en garagebedrijf, het motor- en rijwielreparatie- en BO- VAG landbouwmeehanisatiebedrijf en het motorrevisiebedrijf, het carrosse- riebedrjjf, het centrale-verwarmingsbe- drijf, het elektrotechnisch bedrijf, het loodgieters- en fittersbedrjjf, het me- taalbewerkingsbedrjjf en het rijwiel- kleinbedrijf. DEN HAAG, 29 april De jonge Spanjaard Santiago Moiine is 13 april op Schiphol de toegang tot ons land ge weigerd, omdat hij niet meedeelde, dat hü een korte vakantie bij een vriend in Venlo wilde doorbrengen. Tegen een dergelijk verbiyt zou geen bezwaar gemaakt zijn. aldus de minister van Justitie in antwoord op vragen van het KVP-Kamerlid Baeten. De Spanjaard zei dat hij voor onbepaalde tijd wilde blijven en telefonisch contact mot Venlo wees uit, dat zün vriend vergeefs ge probeerd had werk voor hem te vinden. Deze vriend wilde zich nu niet garant stellen voor de kosten van een verblijf van onbepaalde duur en de terugreis. Later is deze Spanjaard toch, per trein, Nederland binnengekomen. Hij zei toen aan de douane, dat hij voor een Paasbezoek kwam, en was in het bezit van een retour naar Parijs en 360 gul den. Onder deze omstandigheden kon hij worden toegelaten, aldus de minis ter. DEN HAAG, 29 april De koningin neeft het voornemen donderdag 13 mei aanwezig te zijn op de gala-avond die in het kader van de dertigste Neder landse Boekenweek wordt gehouden in de nieuwe RAI ts Amsterdam. WJ i» fstyr-va- Het uiec eens bewezen, Ameri ka is inderdaad -ten welvaartsstaat. Ze lijken daar van alles het meeste en het grootste te hebben. Nu is weer gebleken, dat ze de grootste donut eters van de wereld zijn. Zo onge veer tienduizend miljoen eten ze er per jaar. U kent ze waarschijnlijk wel, de donuts. Het zijn een soort veredelde oliebollen met een gat in het midden. En ze worden al een paar jaar verkocht in Nederland iit de grote steden. Maar binnenkort zullen ze op grotere schaal worden gemaakt. Er zijn machines voor uit Engeland en Amerika geïmporteerd. In het hele land zullen ze dan te krijgen zijn. Maar nu in twee soor ten. De donut, zoals wij die al ken den, van het luchtige deeg met gist en een nieuwe soort donut, dat cake donut wordt genoemd en dat geen gat in het midden heeft. Donuts zijn, wanneer ze zo worden gegeten erg smakelijk, vooral als ze helemaal vers zijn, maar als ze een beetje „ver sierd" worden, zijn ze helemaal lek ker. Ze kunnen worden opgemaakt met slagroom en vruchten, of, wan neer ze worden doorgesneden kan er een vulling tussen gedaan wgrden. De jonge Parisiennes hebben hun hart verloren aan het glimmende plastic, dat voor regenjassen wordt gebruikt. Het is in felle kleuren, ko- balt-blauw, rood, groen en geel ver krijgbaar, maar liet zwart doet het het best. Wonderlijk is, dat een ma teriaal, zo uitzonderlijk onsoepel en eigenlijk ordinair, zo verleidelijk er uit kan zien. Bjj de plastic jassen worden van dezelfde stoffen regenhoeden ge maakt. Soms in het model van de Zuid-wester, soms geïnspireerd op de helm van de brandweerman of van de ruimtevaarder. Een grapje zijn de kapjes met doorzichtige in zetten van plastic opzij of van vo ren. Doorzichtig zijn ook vaak de zak ken. Eén mantel vêrtoonde zelfs op de plaats van het horloge aan de onderkant van de linker mouw, zo'n doorzichtig plastic plaatje. De directeur van het verkeersbu reau in Rio de Janeiro heeft on langs verklaard, dat zijn plan om een oplossing te vinden voor Rio's ver keersopstoppingen „verstoord wordt door mooie meisjes in de omgeving van het strand". De directeur, Americo Fontenelle. Illlllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli die ook dagelijks een ploeg mensen de stad instuurt om de banden van verkeerd geparkeerde auto's leeg t» laten lopen, heeft namelijk een proef genomen met het veranderen van de verkeersrichting in straten met eenrichtingsverkeer. „De autoryders in het zuidéiyk stadsdeel negeren echter de ver keersrichting van één der hoofdstra ten en kijken naar de mooie meis jes, die van het strand komen. Dit schept een volledige verwarring," aldus Fontenelle. De directeur heeft er bü de meis jes op aangedrongen ook eens in andere straten te gaan flaneren om het verkeer te verspreiden. Als op 28 mei koningin Elizabeth van Engeland haar bezoek aan Duitsland besluit in Hamburg, zal de burgemeester van de stad haar opwachten en naar het raadhuis be geleiden en hiermee een eind ma ken aan een sinds 1558 bestaande traditie. Volgens een stadwoordvoerder zijn de bestuurders, van Hamburg ge woon om een regerend vorst alleen de trappen naar de toegang van het raadhuis te laten lopen en hem daar op te wachten. Met deze traditie wordt thans gebroken, omdat de ge meenteraad de burgemeester heeft verzocht een hoffelijk gebaar te ma ken tegenover Elizabeth als vrouw. In 1558 ontving het stadsbestuur van de Hanzestad de toenmaals heersende Deense koning, die aan spraken maakte op Hamburg. De raad weigerde toen de stadhuistrap- pen af te dalen en de monarch van zijn paard te helpen, een traditie die sindsdien is volgehouden. LUCHTVAART-JAARMARKT OP EELDE Inmiddels houdt hét KIWA zich ook bezig met de dringende problemen waarvoor de openbare watervoorziening is geplaatst en in de komende decennia nog zal komen te staan. Zo bracht het instituut tussen de in Nederland aan wezige laboratoria een samenwerking tot stand, die het chemisch en bacte riologisch onderzoek uniform en doel treffend doet verlopen. Omdat het nieuwe gebouw en labo ratoria op de grens liggen van de woonwijken en het industriegebied van Rijswijk, moest de architectuur aan ho ge eisen voldoen, de bouwkosten van het gehele complex hebben drie mil joen gulden bedragen. DEN HAAG, 29 april Koningin Juliana heeft generaal G. J. Ie Févre de Montigny benoemd tot grootofficier in de orde van Oranje-Nassau. De ver sierselen van deze orde zijn generaal le Fèvre de Montigny gisteravond uit gereikt door de minister van Defensie, de heer p. j. s. de Jong. Dt generaal treedt 1 mei af als voor zitter van het comité der verenigde chefs van staven en gaat per 1 juni me', pensioen, na een loopbaan van 43 jarên als officier. ten, als hü de toegangsprijs maar betaalt. De beurs „Dutch Aero Fair Eelde" heet zjj officieel is door de N.V. Luchthaven Eelde in samen werking met de afdeling motorvliegen van de Kon. Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart opgezet naar voor beelden uit het buitenland, waar dit gemaakt. Zaterdag worden de Ne derlandse sportvliegers met hun toe stellen verwacht, zondag de Belgen. Deze eerste Dutch Aero Fair om vat een openlucht tentoonstelling van nieuwe vliegtuigen, een markt voor tweedehands toestellen en 'n omvang rijke expositie van allerlei vliegtuig uitrusting en -apparatuur van vele (Van onze luchtvaartredacteur) Groningse luehthaven Eelde e beleeft de komende dagen een Nederlandse primeur: de eerste jaarmarkt voor de pri vé- en zakeniuchtvaart. Ook in Ne derland neemt de belangstelling voor deze vorm van luchtvaart voortdu rend toe, volgens insiders zelfs mèl het toenemen van de verkeersintensi teit op de weg die het menig zakenman steeds moeilyker maakt zijn relaties vlot per auto te bereiken. Van de 148 zéér verscheiden vliegtui gen die de Nederlandse „kleine lucht- ge zeventig zijn eigendom van de na- tionale Luchtvaartschooi en een aan tal vliegclubs en -bedryven. Wie weet wat daar binnenkort bijkomt, nu de heer VV. J. Kruys, directeur-generaal van de Rüksluchtvaartdienst, mor gen deze driedaagse internationale beurs voor privé- en zakenvliegtui- gen (en toebehoren) gaat openen. Er is van het bedrijfsleven In eik geval al by voorbaat grote belangstelling getoond. Dat het tot en met zondag op Eelde veel drukker zal zijn dan normaal staat vast, ook al omdat ook iedere niet tol de potentiële kopers- schare behorende k ijker graag op het expositieterrein wordt toegela- soort evenementen al jarenlang druk bezocht wordt met groot zakelijk succes. Tal van Westeuropese privé- en zakenvliegers kennen uit eigen ervaring Eelde's luchthaven, een dou aneluchtvaartterrein dat voor het houden van een jaarmarkt want het moet de komende dagen allemaal wel héél erg tegenvallen, wil de beurs geen jaarlijks terugkerende fees telijke gebeurtenis worden volgens de organisatoren over een voortref felijke accomodatie beschikt. Er is behalve in eigen land ook vooral in Denemarken, Duitsland, België en Frankrijk op grote schaal propaganda firma's in binnen- en buitenland met voorts stands van onder meer de Ne derlandse Heide Maatschappij (vlieg- veldaanleg) en de Rijksluchtvaart school (linktrainer voor het publiek) en Eelde's hiervoor speciaal inge richte hangar. De circa dertig toestel len, nieuwe en gebruikte, zullen op een terrein van honderd bij honderd- vyftig meter in een kring staan opge steld. Vandaag zjjn zjj bijna alle ge arriveerd, de laatste komen morgen, een enkeling misschien pas na de officiële opening. Tot de nieuwe ma chines behoren de tweemotorige Beechcraft Baron (zes zitplaatsen, prijs 250.000), de Cessna Skymas- ter (eveneens twee motoren en ruim te voor maximaal zes personen maar veel duurder: circa 660.000), enkele Piper-typen, waaronder de (Super) Comanche, Apache en Aztec, de nieuwe Franse Gardan Horizon en de kleine Belgische eenzitter „Tipsy Nipper", waarvan men voor niet meer dan een twaalfduizend gulden de eigenaar kan worden. Tot de twee dehands aanbiedingen behoort een op maximaal twaalf passagiers bereken de luxe-Dakota: met dit van een flinke bar voorziene toestel heeft de Haagse maatschappij Aerocargadoors meer dan eens de heer Zwolsman naar zakenbesprekingen her en derwaarts gevlogen. Klapstuk van de tweedehands show is ongetwyfeid de Sikorsky S-58B he likopter die Worldwide Helicopters Ltd. te koop aanbiedt. Dit bedryf heeft zyn hoofdzetel op de Bahama- eiianden maar verleent over de hele wereld diensten by olie- en andere boringen te land en ter zee. Het is bezig zijn Westeuropese vestiging van het Engelse Biggin Hill over te bren gen naar Eelde, dicht by de Ne derlandse gas- en olievuren en (toe komstige) boringen in de Noordzee. Binnen afzienbare tyd moet op de luchthaven Eelde een eigen gebouw voor deze onderneming verrazen. Worldwide Helicopters kan voor de luchthaven een pracht van een klant worden. (Havenmeester Vogelzang: „Elke keer als ik iemand van het bedryf tegenk'tm neem ik diep mu" pet af"). En nu het bedryf op Eelde inmiddels toch al kind aan huis aan het worden is. heeft het niet geaar zeld zyn overbodige achttienpersoons Sikorsky maar meteen op de twee dehands markt te zetten. Overigens nog zonder een vraagprijs te noe men. Per slot van rekening zullen aspirant-kopers hierop wel niet storm lopen. Voor een koude voorjaarsdag dit pakje met de zo moderne plooirok, Net-kousen erby en u ziet eruit als een plaatje. De kinderen in een gezin in Be- verwyk mogen niet opstaan, voordat de wekker is afgelo pen, anders lopen ze al om zes uur door het huis. Maar toen moeder nadat de wekker was af gegaan nog even vijf minuten wil de blyven liggen, protesteerde de dochter van vier jaar daartegen: „Mam, je mag er toch uit van de klok!" BEVERWIJK M. VAN EERDEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5