Blijde Koning innedag in Haarlem en omgeving Aubade met 2.500 kinderen Teleurstelling voor dief: directeur had ƒ20.000.— mee naar huis genomen Slager en twee zoons achtervolgen inbreker Burgemeester hield rit der verrassingen in Haarlem Ludamus naar België Straatvoetbal- toernooi met 750 jongens Concerten in Haarlem Basten Agenda voor Haarlem en omgeving Bloemendaal ontving Neerlandici Duitse salonkasten Vlootpredikant officier O.N. Op 5 mei Concert van Weense klanken In Haarlem KOELKASTEN INBRAKEN IN HAARLEM Markten 't binnenhuis Cees Pelt Pleeggezinnen gezocht TRESLONG - HILLEGOM AUTOBEDRIJF KLEUN slaapkamer Burgerlijke Stand Haarlem Heemstede van duivenboden n.v. Prof. Boskowsky volgend jaar weer van de partij KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN VAN Echtpaar voor massa- diefstallen voor de politierechter VRIJDAG 30 APRIL 1965 PAGINA 3 HAARLEM, 30 april De ver jaardag van koningin Juliana leeft vanmorgen al vrij vroeg de Pleinen en straten in alle delen van Haarlem en omgeving het aanzien van een feestelijke drukte IJ eg even. Duizenden vrolijk ge klede kinderen, honderden goed deviutste burgers en vele muzi- ftaniew strooiden hun feestklan ken wijd om zich heen. Het gebrui kelijke hoogtepunt in de morgen- Uren was wederom de aubade op de Grote Markt, waarbij ruim *•500 kinderen betrokken waren. Speciale aanbieding clc meubelen Advertentie) exclusieve collectie bergmeubels en wandcombinaties de permanente meubelshow spaarne I l teylermuseum MUSTERR1MG official dealer van van duivenboden n.v. ged. oude gracht 108-110 spaarne II kruisstraat 22 afd. woningtextiel katalogus op aanvraag TH. VUN De sopraan Hélga Dernescli (Advertentie) voor een mooie, degelijke Binnenhuisarchitectuur Woninginrichting GROTE HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 11159 De ziekendag die in de kerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart aan het Valkenburgerplein werd ge houden, kreeg wel een bijzonder fleurig tintje toen enkele bloemenmeisjes op bezoek kwamen en de zieken met bloemen verrasten. De foto geeft daar een treffend beeld van. Rijwielen-Bromfietsen-Scooters KREIDLER MAGNEET SOLEX ZUNDAPP BERINI D.K.W. RIJKSSTRAATWEG 397—39» Tel. 53097 Films Muziek Cabaret Toneel Diversen Tentoonstellingen kornet hawnoniekapellen, de fanfare- de bands van verkenners en v vinders en de drumbands lokten 30 april Op het da» se raadhuis zijn gistermid- n« k? 'et gemeentebestuur een klei- "f. """derd studenten Nederlands van -Nederlandse universiteiten ontvan- studenten houden deze dagen 'et loe Congres van Neerlandici, dat «eorganïseerd wordt door leden van vah v f j? .opdracht van de Bond nio Neerlandici. Het congres vindt zang 'n "TeyHn6erbosch" bi Vogelen- ,.oP,e.J0ngclui kregen in de raadzaal een rv ïissing aangeboden. Burgemeester D- H. Peereboom Voller sprak hen '°e, parafraserend op het thema van ivrCongres: literatuur op straat". Namens de Neerlandici sprak de %w1SGS van de congrescommissie, G. «tiKkelbroeek, een dankwoord. (Advertentie) Gen, Cronjéstraat 113 en 130-132 Tel. 55382 Geopend 96 u. - 's maandags 1-6 u. BEVALLEN van een zoon; 28 april: A. Plones-Strik; T. Huta Galung-van van der Hel; 29 april: P. Baart-Zorge. BEVALLEN van een dochter: 28 apr.: G. de Groot-Jansen; G. Tullner-van der Putten; V. Schelvis-Olivieira. ONDERTROUWD: 29 april: A. Leon- cini en T. Wijnrox; J. Cliteur en W. Jacobs; R. de Jong en L. Homan; C. Dialhuisen en Ch. Mast; G. Stouten en A. van Tongeren; G. Rietveld en M. van Vuuren; R. Duin en J. van der Vaart; J. Groeneveld en T. Dijs; C. van der Veldt en P. Joosten; J. Faken en J. Ramaker; C. Muller en M. Laad- stra. GETROUWD: J. van Koperen en J. Amerongen; M. Heesemans en P. v.d. Burg; C. Opdam en H. van Elburg; P. Stokhof en E. Kruijff; F. Misset en L. Hes; P. Krugers Dagneaux en S. Bikkers; G. Vermeer en E. den Dekker; M. Kieft en M. Doorn; W. Wagemans en H. v.d. Huure; C. van Berkel en P. Snippe; R. v.d. Heide en A. Romp; J. Schouten en A. v.d. Pavoordt. OVERLEDEN: 27 april: J. Hoetmer, 61 j. Gen. Cronjéstraat; P. Sieve, 49 j. Hannie Schaftstraat; 28 april: J. Ta- heij, 84 j. Saturnusstraat; W. van Bor- selen, 50 j. Koninginneweg; A. Dubbel man, 75 j. John. de Breukstraat; J. Hooman, 61 j. Essenstraat; M. van Galen-Brands, 81 j. Borneostraat; P. van Lunteren-van der Zwan, 72 j. Kam- Perlaan. GEBOREN: Anton, zoon van H. van de Grampel en C. G. van Wijk; Janette, ttv. G. M. Diependaal en A. M. Kott- tan, Karin, dv. R. Wester en J.J.M. Van Leeuwen, Claire, dv. H. A. Janus X. G. Kromsigt, Salvatore, zv. J. M. Huikeshoven en Y. M. Bril, Silvano, zv. J. M. Visser en M. J. M. Wagemans. ONDERTROUWD: P. G. A. Pouwels E.G.M.M. van Rooden, C. Waag- meester en H. Beiboer, M. G. Nan en J-C.C.M. Beelen, C. J. A. Preijde en •M-W.C. van der Weiden, W. Lebbing en «X. de Jager, A. de Graaf en W. M. Langeveld, A. de Graaf en W. M. Lan dveld, A. van der Graaf en J. C. C. Wolbers, P. S. Hulsebosch en A.C.W. «chutter. GETROUWD: J. Kuipers en P. H.H. yan Hoorn, F. G. J. van Velzen en J.P. ,bilipp0i D. E. W. Wilbrenninck en Th. van Oldenborgh, J. H. Hulsink IJ1 A. j. Vromans, J. Ch. Wamaar en L- J. Verlind. OVERLEDEN: H. D. Koers, 90j. ZANDVOORT GEBOREN: Angelique M. J. d.v. G. "mmermans en F. Réthans. ONDERTROUWD: H. Cordes en J. Korstenbroek. GETROUWD: D. ter Heijden en J. taile; N. de Wit en M. Koning; H. uschmann en M. Vosse; J. Smit en Klarenbeek; J. Nijssen en C. H. iï?®cl; K. Verkade en J. Kerkman. ERLEDEN: D. ten Velden-Dompe- Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o Showroom: Zandvoortselaan 351 S;Grvidi„Pr- de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500 - 64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD O vooral de jeugd naar de plaatsen in de stad, waar de feestelijkheden met een officieel tintje waren gekleurd. De Haarlemse brandweer was aan wezig op het Plesmanplein met een grote openluchttentoonstelling van het modernste brandweermaterieel. In Haarlem-zuid-west trokken de kinder spelen veel belangstelling. De Schalk- wijkers bleven in hun eigen buurt, waar zij zich vermaakten met een fleurige rondgang,een fietsenrally en rol- schaatswedstrijden. In Spaarndam trok ken de schoolkinderen in een gekostu meerde optocht met muziek voorop naar de Spaarneschool. Haarlemmer- liede had een muzikale tocht naar De Zoete Inval op touw gezet. De Heem- steedse kinderen konden na een mas saal jeugdappèl op het Raadhuisplein genieten van de film en ook de Bloe- mendaalse jeugd trok gekostumeerd door de straten. De kinderen van Over- veen worden getracteerd op een voor stelling in het Openluchttheater en Aerdenhout tenslotte vertoonde als vele andere plaatsen het vertrouwde beeld van een dartele kinderschaar die in bonte kledij achter de muziek aan liep. «.maamma I I t.o. damstraat en GEPENSIONEERDEN Op de een dezer dagen gehouden bijeenkomst van de afdeling Haarlem van de algemene Nederlandse bond van gepensioneerden heeft de heer K. P. Olthoff om gezond heidsredenen afscheid genomen als voor zitter. Tot zijn opvolger is benoemd de heer F. W. J. Straakenbroek. De heer M. M. J. van der Welle, lid van het hoofdbestuur hield een inleiding over de nieuwe pensioenwet. Hij betreurde het dat belangrijke wensen van de drie bon den inzake de inbouw en de waarde vastheid niet in de wet zpn opgenomen. international OVERVEEN, 30 april Tijdens een korte plechtigheid in het Marinehospi taal te Overveen is een hoge konink lijke onderscheiding uitgereikt. De vlootpredikant, ds. J. van den Brink, heeft een flinke spat van de lintjesre gen opgevangen. Hij kreeg namelijk vanmorgen te horen, dat hij was be noemd tot officier in de orde van Oran- je-Nassau. (Advertentie) GROTE HOUTSTRAAT 174 HAARLEM HAARLEM, 29 april De inbreker die in de afgelopen nacht in een brand kast van een zaak aan de Nieuwe Gracht een fors bedrag dacht te vin den, moet ernstig teleurgesteld zijn ge weest. In de brandkast bevond zich slechts honderdzestig gulden. Gewaar schuwd door de krantenpublicaties had de directeur van de onderneming de avond tevoren twintigduizend gulden mee naar huis genomen. Elders in het bedrijf vond de inbreker nog een be dragje van 155. Vannacht is ook ingebroken in een slagerij aan de Kruisstraat. Midden in de nacht werd de slager wakker van een man die met een zaklantaarn in de slaapkamer scheen. De inbreker verdween ijlings, op de hielen gevolgd door de slager en zijn twee zoons. Hij kon helaas ontsnappen. In het huis zijn verscheidene kasten doorzocht. Er wordt voor vijfhonderd gulden aan wis selgeld vermist alsmede een schooltas en een partijtje tinnen schaaltjes en kannetjes ter waarde van honderd gul den. De 37-jarige garageknecht K. L. J. is gehoord in verband met diefstal van een Mercedes ter waarde van ruim vijftienduizend gulden. Achteraf bleek dat de man afgelopen zondag zonder toestemming van zijn baas, de eige naar van de auto, en zonder rijbewijs een ritje met de Mercedes had ge maakt. J. had de wagen elders neer gezet. De 23-jarige secretaresse heeft aan gifte gedaan van vermissing van een dekzeil van haar boot. Het zeil is zoek geraakt in de winterstalling en heeft een waarde van honderdveertig gulden. Een andere secretaresse van 22 jaar deed aangifte van verlies van haar por temonnee in de Anegang. De portemon nee bevatte twee biljetten van honderd gulden en een van vijfentwintig als mede enig kleingeld en een maand abonnement op een buslijn. Een 19-jari- ge student uit Leiden deed aangifte van vermissing van zijn scooter, die hij in oktober 1964 ergens langs de Leidse- vaart had neergezet. Toen hij een half jaar later ging kijken, was hij verbaasd dat zijn vehikel was verdwenen. Ove rigens was het geval slechts tweehon derd gulden waard. Een 27-jarige militair uit de Verenig de Staten deed aangifte van vermis sing van twee grijze koffers met kle ding ter waarde van vierhonderd gul den. Verder mist hij twee filmcamera's ter waarde van 350.-. De goederen lagen in zijn auto, die hij had gepar keerd op de plaats tegenover het ge rechtsgebouw in de Jansstraat. HAARLEM, 30 april De wijkmarkt in Haarlem-oost gaat vandaag normaal door. Op woensdag 5 mei vervallen de grossiersmarkt op de Koudenhorn en de automarkt op de Botermarkt. HAARLEM, 30 april. Vele Haar lemmers zullen zich nog het plezierige concert herinneren dat vorig jaar op bevrijdingsdag onder leiding van de be roemde concertmeester der Wiener Phil- harmoniker. Prof. Willy Boskowsky. ge geven werd door het Noordhollands Phil harmonisch Orkest. Dit jaar was het de heer Boskowsky niet mogelijk een dergelyk bezoek aan Haarlem te bren gen. Een contract voor een concert op bevrijdingsdag van het volgend jaar zal echter een dezer dagen worden ge tekend. Toch zal ook deze bevrijdingsdag de Weense sfeer hoogtij vieren. Onder lei ding van Marinus Adam zal het Noord- hollands Philharmonisch Orkest een concert van Weense klanken verzorgen, daarbij geholpen door enkele Weense solisten. De jonge sopraan Helga Der- neseh, verbonden aan de opera's van Bern en Wiesbaden, brengt enkele aria's uit „Der Zigeunerbaron" van Strauss en uit „Der Zarewitsch" van Lehar, terwijl ze met Peter Minich, die bekend staat als de beste operettetenor van Oostenrijk duetten zingt uit „Der Bet- telstudent" van Millöcker en uit „Das Land des Lachelns" van Lehar. Ook Peter Minich zal enkele aria's voor zijn rekening nemen. Een verrassing zullen Hedy Richter en Gerhard Senft zijn, de prima balle rina en de solodanser van de ballet groep die telkenjare danst bij het be roemde Weense Neujahrkonzert. Zij zul len optreden bij walsen van Strauss. HAARLEM, 30 april Gisteren heeft Haarlems burgemeester rar. O, P. F. M. Cremer de jaarlijkse tocht der verrassingen gemaakt. Vanaf ne gen uur reed liij van adres tot adres tot acht keer toe om stadgeno ten onderscheidingen uit te reiken, al dus zijn aandeel leverend in de alge mene feestelijkheid rondom de „lint jesregen". Overal werden weer de ge lukkigen onverwacht hij een vergade ring geroepen, naar huis of bij de di rectie geroepen. Letterlijk tussen twee acten in werd notaris J. C. Stuart op zijn kantoor aan de Wagenweg ervan verwittigd dat de burgemeester op hem wachtte in de spreekkamer. De burgemeester deelde notaris Stuart mee dat deze be noemd was tot Officier in de orde van Oranje-Nassau en hij noemde daarbij de vele kwaliteiten die notaris Stuart o.m. getoond heeft als voorzitter van de Ring Haarlem van de Broeder schap van Notarissen, van welke broe derschap hij bovendien jarenlang hoofdbestuurslid is geweest, als voor zitter van de Vereniging van Haarlem se Notarissen en als 'bestuurslid van het Haarlemse MOB, t erwijl notaris Stuart voorts zijn krachten geschonken heeft aan tal van andere verenigingen, vooral op het gebied van de kinder- zorg. Zorg voor het kind was de verdien ste waarop ook de heer J. de Nie, di recteur van het Burgerweeshuis aan de Olieslagerslaan, door de burgemeester met een bezoek verrast werd. Temid den van collega's en vrienden werd hij in de prachtige regentenkamer van het weeshuis toegesproken door de burge meester, die daartoe een regentenver gadering was komen storen. £en le venslang zorgen voor kinderen is een van de mooiste taken die een mens kan hebben, aldus de burgemeester, en ik ben blij dat er een meinier is om de dank voor het vervullen ervan te laten blijken. Met zichtbare instem ming van de vergaderinggenoten maakte de burgemeester de heer De Nie bekend dat deze benoemd was tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Het laatste bezoek gold het directie bureau van de Haarlemse C en A aan de Anegang. Daar waren de directie leden bijeengekomen, met een plech tige heer J. F. A. van Nes en diens echtgenote in hun midden. De heer Van Nes heeft C en A veertig jaar trouw gediend als verkoper en zou daarvoor de eremedaille in zilver ver bonden aan de orde van Oranje-Nas sau ontvangen. Wij verheugen ons in het welzijn van een bedrijf, aldus de burgemeester, maar wij vergeten daar bij maar al te vaak dat daarvoor niet in de laatste plaats de werknemers toe hebben bijgedragen. Een goede gang van zaken is niet denkbaar zonder een gezonde verstandhouding tussen werk gevers en werknemers, aldus de burge meester. julianapark 586062 tel. 54530 57713 meubeltoonkamers le en 2e etage HAARLEM, Uit het grote aantal elftallen dat gaat deelnemen aan het jeugdstraatvoetbaltoernooi blijkt de animo voor dit evennement. Dertig elf tallen in Haarlem-noord en zevenentwin tig in Haarlem-oost - samen 750 jongens - zullen zich in de strijd werpen. Op 6 mei 's avonds om zeven uur wordt het toernooi geopend met de wedstrijd tegen de oud-straatvoetballers van voorgaande jaren. Van deze datum af tot 20 juli kcfn men aan het eind van de Vergierde- weg op het oude B.G.-terrein elke avond vier wedstrijden zien spelen. Het straatvoetbal heeft in Haarlem al weer een geschiedenis van acht jaar. De winnaar mag deelnemen aan het lan delijk straatvoetbaltoernooi om het kam pioenschap van Nederland, dat dit jaar in Almelo wordt gehouden. Haarlem zal hieraan wel niet kunnen deelnemen in verband met de hoge kosten. Het toernooi wordt gespeeld in vier poules met in totaal 189 wedstrijden. Op Luilakdag wordt een groot toernooi gehouden, dat 's morgens om zeven uur begint. HAARLEM, 1 mei In Haarlem zullen de komende dagen de volgende concerten worden gegeven: In de aula van het Teyler Museum zullen zondag 2 mei het vioolduo Bouw Lemkes en Jeanne de Vos en de or ganist Anton de Beer een concert ver zorgen. Op het programma staan wer ken van Corelli, Ridout en Henk Ba- dings. Het concert dat om 3 uur n.m. begint, staat onder auspiciën van de Stichting Nauwluisterendheid. In de Grote of Sint Bavo Kerk zal op don derdag 6 mei de organist Klaas Bolt een orgelconcert geven. Zijn program ma vermeldt de namen van Gabrieli, (Advertentie) Zipoli, Bach en Mendelsshon-Bartoldy. Het concert begint om 3 uur. Zaterdagavond 9 mei geeft in de grote zaal van het concertgebouw het Haarlems Jeugd Orkest onder leiding van André Kaart een concert. Mede werking verlenen Emmy Verhey, viool en Vera Beths, viool. Beide meisjes zullen soliëren in Baoh's Dub belconcert voor 2 violen en strijkorkest. Voorts staan werken van Ton de Leeuw Dvorak, Stamitz en Heinicken op het programma. Een experiment betekent de uitvoering van het concert voor 6 slagwerkers van Chavez. Het concert van het Haarlems Jeugd Orkest, dat ondanks zijn nog korte bestaan op merkelijk goede prestaties levert, be gint om kwart over 8. Op maandag 10 mei zal het Noord- hollands Philharmonisch Orkest in het concertgebouw een concert verzorgen voor de gezamenlijke vakcentralen NVV, NKV, en CNV, in het kader van de viering van de bevrijding. Het concert zal worden geleid door Henri Arends, medewerking zal de pianiste Mariëtte van Wijk verlenen. Op het programma staan de Ouverture Eg- mont van Beethoven, Pianoconcert K.V. 488 van Mozart, de Symfonische suite „Luitenant Kijé" van Prokofieff, en de Piet Hein rhapsodie van Peter van Anrooy. Dit concert begint, om 8 uur. De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" komt met een concert in het concertgebouw op dinsdag 11 mei Medewerking zal verlenen het Meester- trio, bestaande uit Paul Godwin, viool; Johan de Nobel, violoncel; en Gerard Hengeveld, piano, dat kleine werkjes van grote meesters zal spelen. Ook de alt Martha van Kerkhoff zal medewer king verlenen. Zij zal o.a. negro spirituals brengen, samen met het koor. Het koor zelf zal liederen van vele componisten uit de vier laatste eeuwen ten gehore brengen. Op woensdag 12 mei zal het eerste van drie concerten van de Beethoven- cyclus van het Noordhollands Philhar monisch Orkest verzorgd worden. De concerten worden geleid door Henri Arends. Voor dit eerste concert is de bekende pianist Rudolf Firkusny uit Tsjechoslowakije geëngageerd. Hij zal soliëren in het beroemde vijfde piano concert „Keizerconcerl". Het program ma vermeldt voorts de ouverture Co- riolar, en de Vierde Symfonie. Het concert begint om 8 uur. De twee volgende concerten in de Beethoven- cyclus zijn bepaald op 19 en 26 mei. Daaraan zullen respectievelijk de Is raëlische violist Yossef Zivoni en de pianist Eduardo del Pueyo medewer king verlenen. HAARLEM, 29 april De katholieke rederijkerskamer Alberdingk Thijm pre senteert op maandagavond 3 mei om acht uur in de Stadsschouwburg de thriller „Het huis op de rots" van de Engelse toneelschrijver George Batson. Er is geen voorbespreking in de studio. Van zaterdag 1 mei af kunnen plaatsen worden besproken aan de kassa van de schouwburg dagelijks van tien tot drie uur. HAARLEM. 29 april De stichting culturele uitwisseling amateurtoneel Ne- derland-België heeft de katholieke to neelgroep Ludamus uitgenodigd om in het lopende seizoen haar medewer king te verlenen aan dit toneelgebeu- Op 8 en 9 mei is de groep de gast van de koninklijke rederijkerskamer Kunst en Eendracht te Waregem. De Haarlemmers spelen daar „Harten twee, harten drie" van Paul Rodenko. Op 19 juni geven de Belgen een voor stelling voor donateurs en vrienden van Ludamus. Opgevoerd wordt „Apparte ment te huur" van de Vlaamse acteur Jef van Hoeck. (Advertentie) De zaak met de grootste service ,,'t Is ongelooflijk, 't is enorm." De politierechter kon niet nalaten de lijst van gestolen goederen telkens even te onderbreken. Zes strijkbouten, zevenen twintig tubes tandpasta, zesendertig paar kousen, een rok. sigaretten, sier- vazen, tien blikken zalm, zeven paar sokken, een koffiemolen, een geldkistje, een thermometer, vaatdoeken, blikjes groente, keukengarnituren, fruit, enorme voorraden, alles gestolen door het echt paar S. uit Haarlem. De vrouw bleek op het idee gekomen te zijn. Zij had het niet gemakkelijk gehad in haar leven en wilde, koste wat kost, haar derde echtgenoot behouden om samen met hem een wat vriendelijker toekomst in te gaan. Van alle kanten dreigde ge vaar, het meest vreesde de vrouw de bekrompenheid van hun twee huurka mers, waaruit de man zich wel spoedig zou willen bevrijden. Zij smeedde een plan, waardoor de man aan haar gebon den zou blijven: diefstal op grote schaal. Samen met haar echtgenoot,een Suri namer van 35 jaar 2 jaar jonger dan zij stal zjj in het begin van dit jaar de goederen bijeen en samen vergaten zij daar de inwoningsnarigheid mee. Zij verkochten niets, gebruikten er zelfs niets van, daar was het immers niet om gestolen. De gehele voorraad werd onge schonden door de politie teruggevon den. De officier van justitie, eiste voor beiden dezelfde straf: vier maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en af trek van voorarrest. De politierechter vonniste conform de eis. HAARLEM. 29 april De stichting Mensen in Nood vraagt pleeggezinnen voor de opname van buitenlandse kin deren. Deze zijn in hoofdzaak af komstig van de Siedlungen in Duits land, die voor 85 procent door Polen als heimatlose Auslander worden be woond. Daarnaast gaat de stichting door met de opname van kinderen uit Oostenrijk. Ouders die een pleegkind willen opnemen of hierover inlichtingen wensen, kunnen zich wenden tot de stichting Hekellaan 6 te 's-Hertogen- bosch, telefoon 04100-39089 - 35720. (Advertentie) Dagelijks olser-dansant Dinsdags cabaret Onbeperkt kip eten T. Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—6 3 4 7 CINEMA PALACE: 't Is een gekke rare dolle dwaze wereld, 14 jaar. 2 en 8 uur. FRANS HALS: La Ciociare, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Maandag en woensdag 7 en 9.15 uur. LIDO: De klokkenluider van de Notre Dame, 18 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 9.15 uur. Zo.-ochtend 11 uur: Jungle-cat, a.l. LUXOR: De slag om Bastogne, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 9.15 uur. REMBRANDT: De Trein, 18 jaar. 2. 7 en. 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Dinsdag: 9 uur. Zo.-ochtend 11 uur: Don Giovanni, 14 jr. ROXY: Zelfmoordcommando „Japan", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: De man met het ijzeren masker, 14 jaar. Dinsdag 2.30 en 9.15 uur. STUDIO: Mata Hari, 14 Jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2.15 en 9.15 uur. Zo,-ochtend 11 uur: Wilde Pracht, a.l. MINERVA: Jerry als de preutse professor, 14 jaar. Zaterc' ig 7 en 9.15 uur. Maandag en woensdag 8.15 uur. Zaterdag en wo. 2.30 uur en zondag 2 en 4.15 uur: Ontmaskering der veedieven, alle leeftijden. Zaterdag 1 mei Nieuwe Kerk. 8 uur: Concert door ,,Die Haerlemsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart, m.m.v. Evaristos Glossner, orgel. Zondag 2 mei Teylers Museum, Spaarne. 3 uur: Bespeling van het 31-toons Fökkerorgel. Woensdag 5 mei Concertgebouw. 8 uur: Centrum comité Koninginnedag. Weens operette concert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Donderdag 6 mei Concertgebouw. 1.30 en 2.45 uur: Kunst commissie voor lager onderwijs. Concert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. Grote of St. Bavokerk. 3 4 uur: Ge meentelijk Orgelconcert. aan de mooiste hofjes. Leider H. B. B. Warnaars. Stationsplein. 8 uur, Sociëteit Ekestos: Dansavond m.m.v. Mark Jansen Boogie- Woogie kwartet. Domi. 8 uur: StichtingR.K. Instuif. Panama Sr. Dansavond m.m.v. een bekende band. Sparrenheuvel. 8 uur: Dansavond Scarabee m.m.v. The Carrots Four. Zondag 2 mei Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos. Dansavond m.m.v. het Kwintet The Ex- centrics. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 9.15 uur: Ochtend-excursie naar het Vogelenzangse Bos o.l.v. drs. R. Kofman. Parochiehuis „De Linge", Lingestraat 8 uur: Sociëteit Kamigro. Dansavond m.m.v. The Moonliners. Rest. Badmintonhall Duinwijk. 8 uur: Sociëteit La Fonternella. Dansavond m.m.v. The Maro's. Maandag 3 mei Rest. Brinkmann, Muziekzaal. 8 uur: Ver. Haerlem. M. van Hoogstraten spreekt bij kleurendia's over „De windmolen onze vriend". Rest. Dreefzicbt. 2 uur: Alg. Ver. van de Ver. van Ondernemers in het Bloembollen- bedrijf. Woensdag 5 mei Berlagelaan in Parkwijk. 8 uur: R.K. Instuif Futura. Bevrijdingsbal. Vrijdag 38 april Stadsschouwburg. 8 uur: Koninginnedag vereniging met „Op goed geluk". Toneel ver. „Cremer". Zaterdag 1 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „Een afgehouwen hoofd" van Iris Mur doch en J. B. Priestley. Regie: Henk Rigters. Zondag 2 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „Omzien in wrok" van John Osborne. Regie: Hans Boswinkel. Maandag 3 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelver. Alb. Thijm met „Het huis op de Rots". Dinsdag 4 mei Stadsschouwburg. 8.40 uur: Toneelgroep Centrum met Judith. Woensdag 5 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Koninginnedag- vereniging. Letterlievende Toneelvereniging Cremer met „Het Tuinfeest". Donderdag 8 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Vlaamse Schouw burg onder auspiciën van Toneelgroep Cen trum met „Adam in Ballingschap" van Joost v. d. Vondel. Regie: Jo. Dua. Vrijdag 30 april Berlagelaan Parkwijk. 8 uur: R.K. Instuif Futura, Koninginnebal m.m.v. The Maro's. Concertgebouw. 8 uur: Groot Oranje bal. Zaterdag 1 mei Stadsbibliotheek. 2 uur: Volksuniversiteit, wandeling door Oud-Haarlem met bezoek Waagtareerne, Spaarne hoek Damstraat: Vrijdag- en zondagavond optreden van Jaap van de Merwe, Bozena. Robert-Robert, Frits Lambrechts en Dick Poons. Za.-avond optreden van Cobi Schreijer. Frans Halsmeuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Bijzondere avondvoorstelling t/m 16 mei elke avond van 8.3010.30 uur. Bloemen, kaarslicht en oude muziek. Tevens gelegen heid tot bezichtigen van de tentoonstelling poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter t/m 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mans portret door Frans Hals. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20» eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 78: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend vea 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Keukenhof, Lisse: Openluchttentoonstel ling van voorjaars- en zomerbloemen. Dag. geopend van 8 uur tot zonsondergang, (t/m medio mei). In 't Goede Dnr: Expositie en tekeningen van Oey Tjeng Sit. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en van 1.30 5 uur. Zondag L 5 uur. Linnaeushof, Bermebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dageliiks van 9—18 uur, t/m oktober. Badhoevedorp. Haarlemm«rmeertyceum: Tentoonstelling „Wow-Ipitsj". Geopend da gelijks van 8 22 uur. Zaterdag van 2.30 6 uur. Zondag van 2.30 6 en 8 22 uur. De Ark: Expositie van tekeningen, schil derijen en gouSct.s van Dirkjan Ribbeling en W. Vogel (tot 23 mei). Jac. P. Thijsse-Lyceum op het landgoed Elswout: Tentoonstelling Bezetting- Verzet- Bevrijding. In 't Goede Uur: Expositie van tekeningen van Koning. Geopend van 10 6 en 8 24 uur, (t/m 31 mei). De Ark: Expositie van gouaches, schilde rijen en tekeningen van Dirk-Jan Ribbeling en Willem Vogel. Geopend van 10 8 uur, behalve dinsdag, (t/m 23 mei).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3