Hof kwam kijken naar Saturne Procureur-gene raai handhaaft eis DE NIEUWE SKODA1000 MB f 5450 Geen van veroordeling Bourguiba Totale breuk Cairo-1 ums DAGPUZZEL r r Sandberg als typograaf Ziehier.... ASPIRIN® BAYER Défilé voor Koningin borrel VERBLUFFENDE RESULTATEN' ARABISCHE LIGA g elest Veel dorst met frisdranken en antwoord 17 Pensioen aanvragen Ziekenfonds verzekering Kijk- en luistergeld Loonbelasting Woonruimte Collectie oude munten gestolen Voor verbetering infrastructuur dit jaar 40 min. Inkomsten belasting I Inkomsten belasting II Inkomsten belasting III Coureur 150 jaar MWO E Ifstedenhotel ,De Groene Weide gaat dicht Indië en Pakistan plegen overleg modern e'n degelijk royaal e'n zuinig luxueus e'n praktisch sportief e'n veilig f25 boete Vorig jaar record Mgr. Willebrands in Ethiopië Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Beroep tegen vrij spraak Kortgene's burgemeester EEG heeft tekort van 800.000 arbeiders VRIJDAG 3Q APRIL 1965 r-AGCJA 6 SK0DA-DEALERS: Fa. H. BROUWER, 2e Jan Steenstraat 46, Amsterdam, telefoon 726842 v. d. GUN's Autobedrijf N.V., B. RuloUstraat 5, Amsterdam, telefoon 738022 Autobedrijf VERBEEK N.V., Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, tel. 52301 Rayon Hilversum-Baarn: Garagebedr. J. H. IESBERTS, Loosdrechtsew. 24, Hilversum, tel. 45100 Rayon Naarden-Bussum: KQUDIJS' Automobielbedrijf Cattenhagestraat 45, Naarden, tel. 13486 /TI O 5— T 4 f i r~ i— 4 to 1 ir JM& Het Amsterdamse Gerechtshof hij het verlaten van het Badhotel in Zandvoort. Op de voorgrond de president mr. T kkert, daarachter de raadsheren. Geheel links achter de procureur-generaal, mr. Kern- per en rechts op de achtergrond de directeur van het Badhotel, de heer J. J. Pas uit Amsterdam. ïi/ 9 maar want volop keus ZANDVOORT, 30 april Het Am sterdamse Gerechtshof heelt gisteren een hele middag en avond besteed aan de (voortgezette) behandeling van de Saturne-zaak. Gistermiddag zat het Hof In toga aan de speeltafel in het Zand- voortse Badhotel en zag toe hoe de drie getuigen in de zaak tegen de Satume- exploitant. Pas uit Amsterdam tracht ten te bewijzen, dat Saturne een behen digheidsspel en geen hazardspel is. Tjjdens twee voorgaande zittingen van het Amsterdamse Gerechtshof bleken de getuigen minder gelukkig of behendig. Maar zij vonden de rechtszaal weinig geschikt als speelzaal en de speeltafel wilde in het statige gerechtsgebouw ook niet erg goed draaien. Vandaar dat het Hof op 15 maart besloot de zitting in Zandvoort voort te zetten. En het bleek heel' wat gemakkelijker van de speel zaal een rechtszaal te maken, waar al les overigens heel gemoedelijk aan toe ging. De heer Pas heeft vermoedelijk nog nocit met zoveel genoegen spelers zien winnen. Want winnen deden de getui gen. De getuige dr. M. Nederlof weinig, maar de jeugdige J. van der Heuvel sleepte er in enkele minuten 150 gulden winst uit. Zelfs de heren van het Hof waren duidelijk verrast door deze be hendigheid; of was het geluk... De (Franse) bouleurs en croupiers zaten overigens niet minder in span ning dan de heer Pas. Voor hen staat er minstens evenveel op het spel. Hun broodje hangt ervan af. Wordt Saturne verboden, dan worden zij (in Neder land) brodeloos. Zij behoefden gister middag niet aan de speeltafel te zitten. Adjudant H.- Sandbergen van de Zand- voortse gemeentepolitie fungeerde als spelleider. Maar zij waren niet uit de speelzaal weg te slaan en wisselden af en toe een aanmoedigende blik met de spelende getuigen. Gisteravond nam het Hof nog een kijkje in de speelzaal, toen er normaal door het publiek gespeeld werd. De he ren rechters keken een uur lang toe hoe de Saturne-kogel en de fiches rol den, onder welke omstandigheden men met een grote groep speelt, wie er be hendig was en wie gokte. Maar van die laatste categorie waren er niet veel aan wezig. Daar was wel voor gezorgd. kansen liever laten afhangen van het toeval dan van eigen inspanning. Hij conculdeerde opnieuw, dat de dagvaar ding nietig verklaard moet worden. Het Amsterdamse gerechtshof zal op 13 mei arrest wijzen. Voor de rechtbank van Haarlem is de heer Pas destijds vrijgesproken, omdat men van mening was, dat Saturne een behendig heidsspel is. (Advertentie) EEN VEILIGE KEUZE CAIRO, 30 april (AFP, Reuter, ÜPI) De afgevaardigden van de Arabi sche Liga, die gisteren bijeen waren in Cairo, zjjn er niet in geslaagd over eenstemming te bereiken over een re solutie, waarin president Habib Bour guiba van Tunesië met naam en toe- Procureur-generaal mr. J. H. Kern- per gaf, toen de zitting later op de avond in Amsterdam werd voortgezet, toe dat één van de drie getuigen wer kelijk verbluffende resultaten had be reikt en dat de twee anderen het ook niet slecht gedaan hadden, maar hij bleef bij zijn mening, dat Saturne als hazardspel moet worden gekwali ficeerd, en handhaafde zijn eis van 25 gulden boete tegen de heer J. J Pas. Het is mogelijk, aldus mr. Kemper, dat sommige begaafde spe lers met een snel oog en een koel brein winst kunnen behalen, maar voor het gros van de spelers hangen de winst kansen af van het toeval. De raadsman van de heer Pas, mr. J. I. Maarsen, handhaafde zijn stel ling, dat Saturne een behendigheids spel is. Met behendigheid kan men zijn kans op winst vergroten. Het feit dat de casinohouder tenslotte toch meestal met de meeste winst gaat strijken, verklaarde hij met erop te wijzen, dat toeristen naar een casino komen om zich te amuseren en te lui zijn om scherp te kijken of hun winst- (Van onze correspondent) APELDOORN, 29 april Vorig jaar heeft de gemiddelde Nederlander bijna 28 liter frisdrank geconsumeerd en daarmee een nieuw record gevestigd. Zo bleek op de gisteren hier gehouden jaarvergadering van de Algemene Ne derlandse Bond van Bierhandelaren en Mineraalwaterfabrikanten. Naar verwachting zal over enkele ja ren de frisdrank het bierverbruik ln ons land hebben overtroffen. Er blijkt een grote behoefte te zijn aan goedko pere frisdrank. Gedacht wordt aan het introduceren van suikervrije limonade, de low-cal frisdrank, die in Amerika veel opgang maakt. Voor dikkerds in de dop moge lijk een uitkomst. MAGISCH* VmKANTKN ii ié i if i) V It i4 Horizontaal en verticaal dezelfde woorden invullen. 1. soort dans; 2. koraaleiland; 3. gast 4. bridgeterm; 5. metaal; 6. gewoonte 7. paradijs; 8. zurig; 9 kus; 10. staat in Amerika; 1.. slot; 12. ongaarne; 13. dokter 14 wortel; 15. zeer buigzaam; 16. as. Oplossing van 29 april Horizontaal: 1. stutten, kg; 2. Neurenberg 3 onrust, pad; 4. et, stoten; 5. part, u.r., in meerring; 7. vete, aleer; 8. o.n.o., iglo 9. Romeinen; 10 totem. E.K.: 11 eb. reiger Verticaal: 1 snoep volte; z lentameft. Ob 3. uur, retort; 4 trustee, oer; 5 test, imme 8 entourage: 7. NB, trilling; 8 Epe, neon 9. kranige, eer; 10. G.G.D., rank. Vragen voor dezs rubrlsk rlchto men een de Redactie van ons blad (met In de tlnker-bovenhoek der enveloppe „Vragenrubriek"). De beantwoording geschiedt gratis. Men boude er nog rekening mee, dat men 14 dagen op antwoord ken moeten wachten. Vraag; J. v. d. B. te H. schrijft ons het navolgende: Op 10 juli van dit jaar word ik 65 jaar. Tot 1938 ben ik ongeveer 19 jaar onderwij zer geweest. 1. Bij welke instantie moet ik het pensioen aanvragen? Wanneer? 2. WElke stukken moeten worden overgelegd? Antwoord: Uw aanvraag kunt u reeds nu indienen bij de Pensioenraad, Be- noordenhoutseweg 46, 's-Gravenhage. U moet overleggen 1. Een verzoek om toekenning van pensioen. 2. Een uittreksel uit het ge boorteregister. 3. Volledig ingevulde staat van dienst volgens een officieel model, hetwelk u bij de Pensioenraad moet aanvragen. 4. De akten van benoeming en ontslag van alle betrekkingen, welke op de on der- 3 genoemde staat van dienst wor den ingevuld. 5. Kennisgevingen van de vaststelling van de pensioengrondslagen (slips) van de laatste drie jaren van het dienstver band. Te uwen gerieve doen wjj onderstaand een model voor pensioenaanvraag vol gen; Aan de Pensioenraad te 's-Gravenhage. Ondergetekende, naam en voornamen, adres en woonplaats, is met ingang van datumontslag van laatste dienst betrekking ontslagen bij de instelling van laatste dienstbetrekking. M.i.v. 10 juli 1965 zal hij de 65-jarige leeftijd hebben bereikt. Onder overleg ging van de vereiste stukken verzoekt hij hem uitgesteld ouderdomspensioen te willen toekennen volgens de bedin gen van de Pensioenwet 1922. Ondertekening Vraag: Ik ben in loondienst en volgens mijn werkgever ben ik ver plicht verzekerd ingevolge het Zie- kenfondsbesluit, daar mijn loon per jaar minder bedraagt dan 10.000. Ik geniet echter ook nog een pen sioen van 10.000 per jaar. Ben ik dan nog wel verplicht verzekerd? Zijn er geen moeilijkheden te ver wachten, als er eventueel grote kos ten voor het ziekenfonds ontstaan? Aldus vraagt ons J.S. te R. Antwoord: Voor de Sociale Wetgeving is slechts van belang, wat u aan loon verdient. Al zouden de overige inkom sten meervouden van dit loon bedragen, dan beïnvloedt dat niet de rechten en verplichtingen, welke uit de Sociale Wet geving voortvloeien. U is en blijft der halve verplicht verzekerd. Moeilijkhe den hierover staan u niet te wachten. Vraag: v. H.-P. te R. zond ons het volgende probleem: Ik ben 74 jaar en heb geen ver mogen. Mijn inkomen bestaat uit A.O.W, en pensioen, tezamen 4800 per jaar bedragend. Kan ik vrijstel ling van luistergeld verkrijgen? Antwoord: U woopt in Gemeenteklasse I en wordt voor deze regeling aan gemerkt ais alleenstaande. Daar uw inkomen meer bedraagt dan 59,50 per week, komt u niet voor vrijstelling in aanmerking. Vraag: 16 jaar geleden emigreer de ik naar Amerika en verkreeg de Amerikanse nationaliteit. Op 1 september '64 keerde ik terug in Ne derland en aanvaardde op 1 novem ber 1964 een dienstbetrekking. Over de maanden november en decem ber werd de volle loonbelasting in gehouden. Kan ik nu vermindering van belasting krijgen, daar ik de maanden september en oktober niet heb gewerkt? Deze vraag stelde ons F.J.v.V. te A. Antwoord: In principe hebt u geen recht op de door u bedoelde vermin dering. In sommige gevallen wordt ech ter wel vermindering verleend, als de werkelijke cijfers dit motiveren (weg nemen van een onredelijke hardheid). U kunt een aangiftebiljet Inkomsten belasting 1964 aanvragen bij de Inspec teur der Belastingen te Haarlemmer meer. Na ontvangst van het ingevulde aan giftebiljet zal deze inspecteur beoorde len of teruggave van loonbelasting ge motiveerd is. Daar u geen cijfers ver strekte, kunnen wij hierover niet oor delen. Vraag: Wij bezitten ruim Vit jaar een eigen woning. Al die tijd heb ben wij in ons eigen huis samen woning gehad. Deze ruimte is nu vrij gekomen. Hebben wij (laar als eigenaar nu recht op? Of heeft de gemeente, die op de bovenver dieping een keuken heeft ingericht, (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 30 april In het pren tenkabinet van het Gemeentemuseum is gisteren een kleine expositie ge opend die een keuze uit het typogra fische werk van jhr. W. Sandberg toont. Hoewel de faam van Sandberg als ex-directeur van het Stedelijk Mu seum te Amsterdam tot ver over on ze landsgrenzen reikt, is het minder bekend dat hij voor dit museum na genoeg alle drukwerken zelf ont wierp. De catalogi, affiches en boek werken, waarvan hij de tentoonstel lingen vergezeld deed gaan, waren niet alleen betrouwbare gidsen, zij hielden visueel de herinneringen aan de kunstwerken levend. Sandberg, d" zijn opleiding aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunst te Amsterdam ontving, werkte enige tijd bij Otto Neurath, de grondlegger van de beeldstatistiek. Sinds 1928 ver schenen er regelmatig grafische ont werpen van zijn hand. Naast de af fiches, catalogi en voorbeelden van zo geheten gebruiksgrafiek als folders en drukwerkjes trekken vooral de vurige manifesten de aandacht. De „Experi- menta typografica" en in het bijzon der het manifest ,,Nu, midden in de eeuw", waarin Sandberg zijn opvattin gen over de moderne kunstenaar en diens relatie tot het museum tot uit drukking brengt, geven een goede in druk van wat hjj als typograaf ver mag. De tentoonstelling „Typografie van Sandberg" is tot en met 20 juni te be zichtigen. LEIDEN, 30 april Uit een huis aan de Burggravenlaan is in de nacht van woensdag op donderdag een col lectie oude munten gestolen, die zich in een geldkistje in een slaapkamer bevondt. De inbreker (si verschaf- te(n) zich, vermoedelijk met een valse sleutel, toegang op ee-- ogenblik dat de bewoners niet thuis waren. Tot de collectie munten behoren vier gouden dukaten uit het begin van de vijftiende eeuw, een aantal gouden rij ders, gouden vijfjes en gouden tien tjes, gouden dollars en 80 verschillen de oude munten van andere aard. De waarde van de collectie is zeer moei lijk aan te geven. Verder verdwenen sieraden, waaronder een gouden hals ketting met een witgouden hanger, waarin negen briljanten. Ook maak- te(n) de inbreker(s) 800 in baar geld buit. ADDIS ABEBA (Etiophië), 30 april (UPI) Keizer Haile Selassie van Ethiopië heeft donderdag Mgr. J. Wille brands van het Vaticaanse Secretariaat voor de Christelijke Eenheid in audiëntie ontvangen. Mgr. Willebrands bood de keizer namens de Paus een speciale boodschap en enige legpenningen aan. (Advertentie) de Velasques SONORA, een rasechte Senoritas, een ware Velasques voor 16 cent Nu in een vernieuwde samen stelling, waardoor de smaak van de beste tabakken nóg beter tot zijn recht komt. Neem de proef! In de rode blikjes met ,de zachte rand. 10 stuks doosjes 1,60 20 stuks blikjes 3,20 50 stuks kistjes 8,— DEN HAAG, 30 april In het kader va. het 165 miljoen programma aan inlra-structuurverbeterende werken voor de stimuleringsgebieden heeft de staats secretaris van Economische Zaken zich bereid verklaard zijn medewerking te verlenen aan de uitvoering van een aan tal werken ten bedrage van ongeveer veertig miljoen. Daarmede is een subsidiebedrag ge moeid van b(jna dertig miljoen. Dit be treft het jaarprogramma voor 1965. Over het algemeen zijn dit gedeelten van grotere werken. De uitvoering van de gehele werken zal meerdere jaren in beslag nemen. Twee violen van Stradivarius zijn op een kunstveiling in Londen verkocht voor een gezamenlijk bedrag van onge veerd honderdvijfennegentigduizend gul den. De instrumenten waren gebouwd in 1714 en 1726. (Reuter). Advertentie DAAR STAAT ACHTER het recht deze woonruimte opnieuw te vorderen, vraagt H.J. de B. te A. Antwoord: ln het kader van de woon- ruimtewet hebben de gemeentebesturen de bevoegdheid samenwoning op te leg en, ook al is men eigenaar van een huis. Aangezien door de gemeente in uw huis een keuken is aangelegd, ver moeden wij, dat de gemeente uw huis beschouwd als geschikt voor samenwo ning. Wij geven u dan ook weinig kans, dat u het gehele huis zelf zult mogen bewonen, tenzij u kunt aantonen, dat bv. door gezinsuitbreiding de u toege meten woonruimte te weinig is. Vraag. C.W. te V. vraagt ons: Ons inkomen bedroeg in 1964 AOW 2.754, Ouderdomsrente 293,16 en bedrijfspensioenfonds 1080, totaal derhalve 4.127,16. Moeten wij hier van belasting betalen? Antwoord: De A.O.W. bedroeg over 1964 102 meer dan u opgaf. Hiermede rekening houdend zult u aan inkomsten belasting moeten betalen 132. Vraag: J.N.V. te A. schrijft ons: In het jaar 1963 had ik twee school gaande kinderen, waarvan de oud ste op 13-11-1963 16 jaar werd. Had ik over 1963 recht op kinderaftrek voor twee of drie kinderen? Wat moet ik aan inkomstenbelasting be talen met aftrek van resp. 2 en 3 kinderen bü onderstaande gegevens: vastgesteld zuiver inkomen ƒ8.788 (Volgens onze dienst gaat er eerst nog 100 af), Ingehouden loonbe lasting 558? Antwoord: U hebt voor de inkomsten belasting over 1963 recht op aftrek voor 3 kinderen. De aftrek van 100 werd reeds verwerkt in het zuiver vastge steld inkomen ad 8.788. U moet over dat jaar bijbetalen 23 (bij aftrek voor 2 kinderen zou dat 190 geweest zijn) Vraag: Mevr. J.T.-D. te IJ. vraagt ons: Ik ben 65 jaar en geniét naast mijn A.O.VV.-uitkering neven inkomsten. Moet ik nu nog Inkom stenbelasting betalen? Tot welk be drag ben ik vrij van belasting? Antwoord: U moet inkomstenbelasting betalen over het totaal van A.O.W. uit kering en neveninkomsten tezamen. Daar u wordt aangeslagen naar tarief groep II betaalt u geen inkomstenbelas ting, indien het totaal van uj.v :-1"- men 2.699 of minder bedraagt. inko- Vraag: Vorig jaar Is bij een auto race een coureur verongelukt. Kunt u mij zeggen hoe deze man heet. Kort voor zijn dood werd een TV- interview met hem gehouden, aldus vraagt M.B. te A. Antwoord: Carel Godin de Beaufort verongelukte op 2 augustus 1964 tijdens 'n trainingsrit op de Nürnburgring. Ern stig gewond werd hij in het ziekenhuis opgenomen, waar hjj de volgende morgen overleed. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 30 april Een diepe buiging makend voor elk voorbijgedra gen vaandel heeft (le koningin giste ren op het Lange Voorhout een défilé afgenomen van krijgsmachtonderdelen, waaraan collectief de ordetekenen der Militaire Willemsorde zijn toegekend. Aan haar zijde stonden prins Bern- hard en de Ethiopische ambassadeur, Haddis Alemayehou, die de enige rid der der eerste klasse, Keizer Haile Selassie, vertegenwoordigde. Onder belangstelling van vele geno digden, onder wie de ministers Luns en De Jong, en een talrijk publiek trok ken de detachementen van marine, land- en luchtmacht voorbij. Deze pa rade vormde de opening van de fees telijkheden rond het 150-jarig bestaan van de Militaire Willemsorde. In de middaguren bood de regering 234 dra gers van de M.W.O., hun echtgenoten en nabestaanden van postuum gede coreerden een lunch aan in de ver sierde Ridderzaal. De prins, comman deur van de orde, zat aan deze lunch aan. Rond vijf uur werden reünisten door de koningin op het paleis Huis ten Bosch ontvangen. De eerste dag van deze herdenking, waarvoor veertien van de twintig bui tenlandse ridders uit de Verenigde Sta ten, Engeland en Canada zijn overge komen, werd besloten met een diher in de Prinses Juliana-kazerne. Op 1 mei wordt het herdenkingsprogramma in Amsterdam voortgezet. Er is dan on der meer een kranslegging bij het Na tionaal Monument, gevolgd door een receptie van het bestuur van de „Ko ninklijke Bond van Ridders der Mili taire Willems-Orde". (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, april Het in heel Nederland en ver daarbuiten be kende hotel „De Groene Weide" te Leeuwarden, zal op 29 mei definitiet worden gesloten. De eigenaar, T. H. Havinga, heelt het pand voor t. 700.000 verkocht aan de n.v. gebrs. Ferwerda te Leeuwarden, een handel in auto-on derdelen. Bijna zeventig jaar heeft de Groene Weide dienst gedaan als hotel en als restaurant. Zijn grote bekendheid kreeg het doordat van daaruit altijd de Elfstedentochten werden georgani seerd. Zowel de wedstrijdrijders als de toerrijders moesten er het felbegeerde elfde stempel halen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN, 29 april De officier van justitie te Middelburg heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van (le rechtbank daar van 24 april j.l. waarbij de burgemeester van Kortgene werd vrijgesproken. De burgemeester was oplichting en valsheid in geschrifte ten laste gelegd. De officier had een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een maand tegen hem geëist. naam wordt genoemd en waarin dl® compromis-plan voor oplossing van Palestijnse vraagstuk publiekeuj wordt veroordeeld. Een duidelijker 0 wijs hoezeer eenheid bij de Arabisc landen ten opzichte van Israël 0 breekt, is nauwelijks denkbaar- ,e thans aangenomen en zeer geniahS resolutie betekent ee- ernstige nene__ laag voor president Nasser. De pSzF tische afgevaardigde in de Arabisca Liga had krachtig op een openbar veroordeling van Bourguiba aan* drongen. In de resolutie wordt „coëxistentie met Israël" afgewezen. Iedere °Pr0®n tot verzoening met of erkenning VU Israel wordt beschouwd als „een wijking van de Arabische eensgezindheia over de Palestijnse kwestie en van( Handvest van de Arabische Liga' bet en als „een verloochening van de planne die unaniem door de Arabische staat» hoofden werden goedgekeurd". Ahmed Sjoekeir, de leider van he „Palestijnse Bevrijdingsfront" (de ganisatie van Palestijnse vluchtehn* gen) was dermate verontwaardig" over de slappe resolutie, dat hij ha£ verwege het gesprek de conferentie* zaal verliet. Later liet hij zich echten verbidden terug te keren. Het ni®» noemen van Bourguiba's plan en de slechts zijdelingse veroordeling erva' in de resolutie wijzen er op, dat Sjo^ keir's voorstel om Tunesië uit te siui' ten van elk Arabisch topoverleg het land eventueel uit de Arabische Liga te stoten, is afgewezen. TUNIS, Tunesië heeft besloten zij" ambassade in Cairo en zijn consulaa1 in Alexandrië te sluiten na de aanval' len hierop. Dit is door regeringszegs* lieden in Tunis meegedeeld. Volgens de zegslieden betekent deze stap een formele en definitieve breuk in de di plomatieke betrekkingen tussen Tune sië en Egypte. De betogingen en de ongeregeldhe den bij de Tunesische diplomatieke en consulaire vestigingen in Egypte volgden op betogingen van meer dar 20.000 Tu- nesiërs voor de- Egyptische. Jordaanse, Syrische en Iraakse diplomatieke vesti gingen in Tunis. BRUSSEL, 30 april Voor meer dan 800.000 banen konden eind oktober vaD vorig jaar in (1e EEG geen mensen wor den gevonden. Dit blijkt uit een rapport, dat de uitvoerende commissie heeft ge publiceerd over de „problemen van de arbeidsmarkt" in de ses. De commissie is weinig optimistisch over de verwachtingen in 1965. Zij ver wacht, dat de spanningen op de arbeids markt in de meeste EEG-landen nog zullen aanhouden, zij het in iets minder uitgesproken wijze. Het enige land, waar naar de commissie verwacht het tekort onverminderd za! voortduren is de Duit se Bondsrepubliek. Het Nederlandse tekort bedroeg vol gens de commissie ruim 132JJQO arbeids krachten. waarmede het op öemveedö plaats in de zes stond. NEW DELHI, 30 april (Reuter) Een Indische officiële woordvoei der heeft gisteren in New Delhi verklaard, dat Indië en Pakistan thans, via tussen personen, besprekingen voeren over een staken van de vijandelijkheden in liet omstreden grensgebied van Koetsj- De woordvoerder wilde geen verdere bijzonderheden geven. In ten, op Britse voorstellen voor een staken van het vuren en een wederzijdse te rugtrekking van de troepen antwoord de de woordvoerder: „Mg is daarvan ni'ts bekend". Advertentie antwoord op vragen over berieh- dat Indië gunstig heeft gereageerd ji:: li .y Élili J'''.,"1; lÉiij:iiiiIig§y i. ii lljüjiij III"I, iiil' 'II' jlji jjjli! II i -jmt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6