zn Officials in rekenkamer bekennen met schaamrood op de kaken: dames-equipe Smith-Domleo wint Bestuur Blauw Wit staat niet achter zakelijk leider Onbevredigend slot vooral Voor D en Ajax staat niets op het spel RIK 2 BEREIDT ZICH VOOR „F TOUR DE FRANCE— Twee Italianen blijven overeind in barre en boze Waalse Pijl Oranje-spelers moeten cup-final op t.v. zien Alle Daf-jes in Noordwijk aangekomen... Fusiegedachten ontkend Harry van Pierre leidt in amateur ronde van België Zege - na achtervolging - in eerste etappe van Vuelta I Telstar VRIJDAG 30 APRIL 1965 1 Na de finishcontrole in Noordwijk aan Zee besprak de gedoodverfde winnaar Timo Makinen (rechts) nog opgewekt zijn kansen met Erie Morley (links). De uitslag zou anders uitvallen, dan de beide heren hadden gedacht. Eerst werd „Tiny" Lewis tot overwinnaar uitgeroepen en later de dames-equipe Smith-Domleo. (Van onze sportredactie) Noordwijk, 30 april Het tohaamrood 'stond de officials van Öe 17de internationale Tulpenrally °p de kaken. Een telfout in de re kenkamer van de R.A.C.-West was er de oorzaak van dat niet de Brit Lewis, die 's avonds om tien uur, -mm tot winnaar was uitgeroepen, maar VOOl* VI KI 11 Pil liens landgenote Rosemary Smith *UU1 »*iet Valery Domleo in een Hillman yan het 20 succesvoi,e BMC-team, voelde ^ar alle uithoeken van Europa ge mind. Lewis, de „winnaar" bij ver assing, heeft amper twee uur van *'jn „zege" kunnen genieten. Even v°or middernacht, op het moment, daarop het er naar uitzag dat de rekenkamer haar werkzaamheden *°u kunnen staken, werd de fout toes, werden tot officieus winnaar Uitgeroepen Onbevredigend Haarlem R.C.H. E.D.0. Volendam F.C. Zaanstreek lllllllllllllllll De Volewijckers Moment uit de training te Zeist. ROTTERDAM, 30 april Bonds- coach Denis Neville zal in het Ne derlands erlftal, dat op Bevrijdings dag in het Stadion-Feijenoord te Rotterdam een vriendschappelijke wedstrijd speelt tegen Leeds Uni ted, louter en alleen spelers uit Rotterdam en Amsterdam opstel len. Wie de elf ..uitverkorenen" precies zullen zijn, wilde Neville nog niet loslaten, omdat hij eerst de competite-wedstrijden van zon dag wil afwachten. „Ga zelf maar," lacht hij tegen iedereen die naar de opstelling vraag.^„Zondagavond zal ik het vertellen." Opstelling Geladen i 1 Voor de vijf DAF-teams konden de flessen champagne donderdag In Huis ter Duin al open. Alle vijf equipes haalden de finish, een wer kelijk unieke prestatie voor een fabrieksploeg. Weliswaar had het Dafje van Frits Honhof lichte schade opgelopen, doch dat kon de vreugde in het Eindhovense kamp n'et in het minst temperen. Hoe zwaar de Tulpensterrit van dit jaar geweest is, bleek pas goed toen de rekenkamer haar werk had verricht. Van de bijna 80 equipes, die donderdag bjj druilerig weer de finish passeerden, hadden er slechts *7 de rit reglementair beëindigd, een laagterecord in de geschiedenis van de Tulpenrally. Dinsdagmor sen waren 157 equipes gestart. Jiny" Lewis twee uur winnaar van Tulpenrally AMSTERDAM, 30 april Het be stuur van de Stichting betaald Voetbal- Blauw Wit is ernstig ontstemd over de uitlatingen van de leider betaald voetbal van deze vereniging, de heer J Martens, waarin deze een fusie-aan-de-top tus sen DWS en Blauw Wit suggereerde. Het stichtingsbestuur is niet alleen pijn lijk getroffen door deze uitlating, maar stelt tevens vast dat de heer Martens niet het recht heeft iets namens Blauw Wit te zeggen. Het tijdstip van de ontboezeming van de heer Martens acht het bestuur van Blauw Wit in verband met de wedstrijd tegen Willem II van a.s. zondag een wedstrijd die beslissend is voor promo tie naar de ere-divisie bijzonder on gelukkig gekozen. Het bestuur tekent daarbij nog aan. dat de heer Martens bovendien niet de gevoelens van het bestuur vertolkt. „Wü hebben geen mo ment gepiekerd over een fusie", aldus de woordvoerder van het stichtingsbestuur Boons. „Wij hebben bovendien geen enkele re den voor een fusie. De eerste ervaring 9 Imn met de ere-nalm 2in2 strii- het onheil aankomen. To.en donderdag tip. met ae ere patm gtng mxjj i mlddaguur byna iedereeen er- <*n. van ovetuigd was, dat Timo Makinen en de gebroeders Morley beiden rijdend ii1jn een produkt van de BMC-fabrieken De mannen van de rekenkamer j de voornaamste kanshebbers behoor bonden in hun hemd. Vertegen- den, keek de 32-jarige rally-expert uit ncrchnrpans had- Berkshire al zorgelijk. De donkerblonde ^oordigers van persbuieaus nan Brit verwachtte al, dat de wedstrijdlei- het nieUWS van „Tiny" Lewis ding voor zijn fabriek onprettige beslis ts Winnaar van de Tulpenrally al singen zou gaan nemen donderdag in de vroege middag nog wat meewarig als „uitvaller"' werd gekwali ficeerd, bij de selecte groep van 47, die werden geklasseerd. Turner kreeg tot zijn grote spijt overi gens gelijk Toen besloten werd de tijd controle op de Col de la Faucille te ver vangen door een routecontrole tijds overschrijding kwam daarna niet meer zonder meer op diskwalificatie te staan kwam uitvaller .,Tiny" Lewis als het ware door een achterdeurtje de 17e Tul- penrally weer binnen. Lewis was in het Zuidfranse land meer dan een half uur op zijn schema achtergekomen en daar- Ohtdekt. Rosemary Smith en Vale- j had"' WS fy Domleo, reeds eerstén in het!Hij zette zijn Hillman niet stil, maar klassprnont van de Coune des T")a-bleef doorrijden, hoe vaak de controleurs «bsement van ue v-uupe ues ua Rr,i+ Hat het. ,n hun De rally heeft ongetwijfeld daarmee dus een dubbel onbevredigend slot gekre gen. Niet in de eerste plaats omdat „uit valler" Tiny Lewis even In de waan Is geweest dat hij winnaar was, maar eer der nog omdat Timo Makinen, ongetwij feld de sterkste toerwagenrijder van de karavaan, het slachtoffer van de wijze van klassering is geworden. Meer dan een plaats bij de eerste vijf achter Lund en Dahl zat er voor de Fin niet in. Hans Lund en Olie Dahl mogen met hun Saab een goede prestatie hebben ge leverd. genoeg voor een eerste plaats bij de toerwagens waren hun verrichtingen beslist niet. Lund en Dahl dankten hun klasseringen louter aan dé omstandig heid dat in de naast lagere klasse voor de plaatsing in het algemene eind klassement werden hun prestaties daar mee vergeleken met het ongewoon hoge totaal van 3377 punten een „eenoog" als Asmus toch nog klassewinnaar kon worden. HARRY VAN PIERRE leider in België WETTEREN, 30 april De onder lei ding van bondscoach Joop Mlddelink staande ploeg in de amateur-ronde van België zorgde voor een verrassende „coupe". In de 146 km lange vijfde etappe van Oostende naar Wettenen slaagde Harry van Pierre, bescheiden geklasseerd met een achterstand van meer dan twee minuten op de leider, er in een zodanige voorsprong te nemen, dat hij de eerste plaats in het algemeen klassement veroverde op de Belg Jos met de stichtingsvorm is ons uitstekend bevallen en wij hebben geen enkele re den tot klagen". „Blauw Wit zal nooit een fusie aan gaan", zei de secretaris van Blauw Wit, de heer M. de Haas. „Het is statutair zelfs niet mogelijk. De uitlating van de heer Martens komt geheel voor zijn eigen rekening. Ons bestuur dlstancieert zich hier echter geheel van. Bovendien hebben alle bestuursleden voor hun in functie treden bij onze vereniging een verklaring ondertekend, waarin zij be- vestigen nooit een plan voor een fusie Braspaninckx (Nederland) z.t.; 20. Eddy te steunen". - Beugels (Nederland) 17.49.1 Van Pierre, die een tijd maakte van 3 uur en 25 minuten, liet zijn naaste con current, de Tsjech Pavl Kopecny, 1 min. en 10 seconden achter zich. Het peloton waarvan de sprint werd gewonnen door de Belg Noël van Clooster (5e), kwam 3 minuten en 29 seconden na de Neder lander binnen. Dies Costen klasseerde zich als achtste, Harry Steevens werd negende. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Harry van Pierre (Nederland) 17.47.17; 2. Pavl Kopecny (Tsj. Slov.) 17.47.47; 3. Jos Boons (België) 17.48.27; 4. Noël van Clooster (België) 17.48.28; 8. Harry Steevens (Nederland) 17-48.48; 10. Dies Kosten (Nederland) z.t.; 11. Plet (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 30 april. Voor de Amsterdamse vertegenwoordigers in de ere-divisie is de laatste voetbalzondag van geen enkel belang meer. DWS on derneemt de reis naar Herat-les. Niet bepaald een wedstrijd om over te gillen. Ook Ajax zal het zeker niet moeilijk krjjgen tegen de Sportclub Enschede. Zowel het elftal van DWS als van Ajax is nog niet samengesteld. TELSTAR zal het óf heel moeilijk krij gen in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead dat in hevige nood verkeert en de punten kost wat kost zal willen ver overen óf de interesse moet zo klein zijn dat de IJmuidenaren er met de pet naar gooien. Dat laatste is niet te gelo ven van Stuy, Liptak. Pirovano. Brom, Kort, Althof, De Vries, Van Wijk, Boe- kestein, Van Egmond en Van der Kuil. De opstelling van Haarlem voor de thuis wedstrijd tegen Hilversum is als volgt; Van Heeswijk, Wentink, Smit, Van Duf felen, Kroon, Clavan, Bosdijk, Vree- ken, De Oude, Berendregt en Jonker. RCH ZAL trachten tegen Zwolse Boy» zijn positie te verbeteren. Daar zullen de volgende spelers voor zorgen: Van de Heeren. Nanai, Koning, Honout, Euwes. Engelenberg. Van Dijk, Maslo, Biesbrouck jr. en Meyer. EDO KAN de thuiswedstrijd tegen D» Graafschap winnen. Dat gaat dan ge beuren met Amama, Disselköter, Van der Putten, Koster, Berends, Spiers, Mul, Van Kampen, Peters, Koek en de Winter. VOLENDAM ONTVANGT streekgenoot Alkmaar. Beide clubs hebben niets meer te verliezen of te winnep zodat een leuke wedstrijd in de lijn der verwach tingen ügt. De opstelling luidt: Kwak man, Bond, Schilder, Karregat, Jonk, Zwarthoed. D. Bond, Kras, Pelk. Müh- ren en Tol. de Brit ook verzekerden dat het in hun ogen zinloos was. Anderhalve dag later kreeg Lewis loon naar werken: de tijd j controle werd vervallen verklaard en aangezien de Hillman geen route-afwip- Stuart Turner, de jeugdige manager j king had gemaakt, kwam de Brit, die bij voorbeeld Rik van Looy. Nu U in een puike conditie verkeert en ein- - ijk een sterke ploeg rond zich heeft •"schaard, is het als het ware een obsessie h2°L hem geworden: hij moet en h(j zal he l°ur innen. Met dit doel voor ogen eeft Rik van Looy een schema uitgedok- VlGO, 30 april De Tour de France j terd, dat hem in zijn beste vorm moet nu al zijn schaduwen vooruit. Het brengen tegen de tijd dat de Tour de Jj'clerseizoen is nog maar amper een France gaat beginnen. In dat schema van i/?ahd „open", of het meest gigantische voorbereiding is ook de Ronde van Span- J'derspektakel kondigt zich nu al aan. je, ook bekend onder de naam uelta, een plaats ingeruimd. Een grote plaats, want de grote Rik wil deze achttiendaagse etappe-wedstrijd op zijn naam schrijven. Rik van Looy moet gedacht hebben zich het beste van meet af aan in het strijd gewoel te gooien. En ondanks een inzin king van zijn voornaamste knecht, Ward Seis. die op een berg vlak voor de eerste finish in Vigo moest afhaken, heeft Rik van Looy met de zijnen toch de eerste etappe geheel beheerst. Kopman Rik 2 won zelf na een weinig enerverende rit de sprint op de koolastoaan in het stadion van Vigo, waar de Spanjaard Antonio Barrutia met 40 meter voorsprong was binnengekomen. In een prachtige achter volging, die zelf voor een specialist als Rudi Altig te veel was, greep de oud wereldkampioen de vluchter nog juist voor de meet in de kraag. Tevoren had- den Van Looy en zijn ploegmakkers alle vluchtpogingen gecontroleerd en het doel- bewust op een massale aankomst aange stuurd. Van Looy legde de 168 kilometer af in een tijd van 4 uur, 20 minuten en 16 seconden. Dezelfde tijd werd genoteerd voor Burrutia. Derde werd de Westduit ser Rudi Altig, voor wie eveneens dezelf de tijd als Van Looy gold. De uitslag luidt: 1. Rik van Looy (Bel gië) 4.19.16 (min. bonificatie inbegrepen); 2. Antonio Barrutia (Spanje) 2.20.15; 3. Rudi Altig (Duitsland) 2.20.16; 4. Jean i Gainche (Frankrijk); 5. Antonio Bert'ran (Frankrijk); 6. André le Disser (Frank- rijk7. José Talamillo (Spanje); 8. Paul Lemeteyer (Frankrijk); 9. Frans Verbeeck (België); 10. Barry Hoban (G.B.), allen in dezelfde tijd als Altig. MARCINELLE, 30 april. Verrassend z(jn twee coureurs uit het zonnige Italië vooraan geëindigfl in de donderdag ge houden klassieke Waalse Ptll, die werd gekenmerkt door voortdurende regen en door de opvallend lage temperatuur. In de rit, die door slechts 28 van de 106 coureurs werd volbracht, bleven twee sterke Azzuri overeind: Roberto Paggiall en neo-prof Felice Gimondi, winnaar van de Tour de l'Avenir 1964. Tezamen met de Brit Simpson lieten z(j ruim 60 km voor Marcinelle het sterk gedunde peloton, waaruit ondertussen mannen als Jacques Anquetil, Jo de Roo (na een val) en Jan Janssen waren weggevallen, achter zich. Kort voor het einde moest ook Tom Simpson wijken voor de kracht van het Italiaanse duo. Roberto Poggiali, amateur kampioen van Italië 1962 en pas sedert 1963 professional, bleef tenslotte in de sprint zijn landgenoot Gimondi ander halve lengte voor en boekte daarmee zijn eerste overwinning in een klassieke weg wedstrijd. Van de Nederlanders was ook ditmaal de sterk rijdende Arnhemmer Cees van Espen de beste. Hij finishte als achtste. Cees Lute bevestigde met een elfde plaats eveneens zijn goede vorm van het ogenblik. Alle overige landgeno ten stapten voortijdig af. De uitslag van de Waalse Pijl was als volgt: 1 Roberto Poggiali (Italië) 214 km in 6.21.48; 2 Felice Gimondi (Italië) z.t.; 3 Tom Simpson (GB) 6.22.19; 4 Willy Bocklant (België) 6.23.33; 5 Georges van Coningsloo (België) 6.24.47; 6 Carmine Preziosi (Italië); 7 Roger Verheyden (België); 8 Cees van Espen (Nederland); 9 Gilbert Desmet (België); 10 Jos Huys- mans (België); 11 Cees Lute (Nederland); 12 Benoni Beheyt (België); 13 Michael Wright (GB); 14 Robert de Middeleir (België); 15 Willy Monty (België), allen in dezelfde tijd als Van Cooningsloo. 'DE CLUB van Molenaar treedt vandaag aan tegen Heerenveen. Voor de thuis club zijn de punten zeer belangrijk om dat een plaats bij de bovenste drie nog tot de mogelijkheden behoort. Het vol gende elftal zal de punten trachten te veroveren: Schouten, Smit, Hersche, Pauwe, Van Veen, Ouderland, De Jager, Schipper, Groot, Van Miert en Clement. ZFC ZAL HET Wageningen zeker niet cadeau geven. Het elftal ziet er als volgt uit: Plekker, Molenaar, Crock, J. Brou wer, S. Brouwer, Wagendrever, Zwart hoed, Geschiere, Van Helvert, Coupe rus en Veerman. DE NOORD-AMSTERDAMMERS treden voor de laatste maal tegen Enschedese Boys aan in Enschede. Het elftal is; Van de Pool, Ellens. De Ruyter, De Vries, Schaap, Looier, Balving, Boogert, Engelsma, Schaft en Kaspers. NEVILLE wil voetbaljaar besluiten met zege op Leeds RIK VAN LOOY grootse plannen Het Engelse paard Niksar heeft woensdag de eerste „klassieker" van het seizoen, de 2.000 guineas-race, op zijn naam gebracht. In een nek-aan-nek race won Niksar van het Amerikaanse paard Silly Season, na ongeveer de helft van het parkoers met Silly Season aan kop te hebben gelegen. Niksar won voor zijn eigenaar, de Londense uitgever Wilfred Harvey, 30.272 pond sterling (ruim 302.000 gulden). Hoewel van de wedstrijd tegen Leeds United niets afhangt, Is Denis Neville toch gebrand op een zege. „Ik wil dit jaar goed besluiten. Als we eindigen met een overwinning, heeft het Oranje-elftal een goed jaar achter de rug. Bovendien blijft de laatste wedstrijd het langst in het geheugen hij het publiek. Als we tegen Leeds een goede indruk achterla ten, kan het Nederlands elftal volgend jaar weer rekenen op de steun van de tribunes. En die kunnen we bijvoorbeeld tegen Zwitserland moeilijk missen", zegt Neville. De bondscoach verlangt bovendien naar een zege op de Engelsen, omdat hij zich zelf een verjaardagscadeautje wil geven Op 6 mei wordt Denis Neville namelijk vijftig jaar. Over dat laatste, zijn ver jaardag, heeft hij de spelers gistermid dag op het K.N.V.B.-Sportcentrum in Zeist op de centrale training niets ver teld. Wel heeft Neville de spelers aan geraden zaterdagmiddag naar de televi sie te kijken, wanneer Leeds United in de cup-final uitkomt tegen Liverpool. stadion te Londen de strijd zullen aan binden om het bezit van de Britse voet balbeker, ziet er als volgt uit: Leeds: doel: Gareth Sprake; achter; Paul Reaney en William Bell; midden: Billy Bremer, Jackie Charlton en Nor man Hunter; voor: Johnny Giles, Jim Storrie, Alan Peacock, Bobby Collins en Albert Johanneson. Liverpool: doel: Tommy Lawrence; achter: Chris Lawler en Jerry Byrne; midlden: Geoff Strong, Ron Yeats en William Stevenson; voor: Ian Calaghan, Roger Hunt, Ian St. John, Tom Smith en Peter Thompson. De opstelling van Albert Johanneson in het elftal van Leeds United betekent dat voor de eerste maal in de geschiede nis van de Engelse voetbalbeker een ne ger zal deelnemen aan het jaarlijkse hoogtepunt van het Britse voetbalsei zoen: de cup-final. De 23-jarige Johanne son, die uit Johannesburg afkomstig is en de linksbuitenplaats bij Leeds bezet, moest donderdagmorgen nog een con- ditieproef afleggen, waarna manager Don Revle hem kon vertellen dat hij „In het elftal staat". Johanneson lachte zijn witte tanden bloot, toen hij dat hoorde en verklaarde uit het diepst van zijn hart dat het „een hele opluchting" voor hem was. Hij voeg de zich daarna bij zijn collega's om te lunchen. Terwijl Johanessons keuze voor de langverbeide cupfinal van zaterdag te gen Liverpool vast kwam te staan meest Gordon Milne van Liverpool zal moeten aantreden. De rechtshalf van het Engelse elftël wordt al geruime tijd geplaagd De opstelling van cte elftallen van [door een geblesseerde rechterknie en de Leed» en Liverpool die in het Wembley- elftalleiding acht het niet verantwoord held hebben gehad te dromen van de grote dag. Zowel Leeds als Liverpool hebben een druk programma, respectie- vclijk in de competitie en in het toernooi |om de Europa-cup, achter de rug. SS Leeds, dat verleden jaar uit de tweede naar de eerste divisie promoveerde, i» juist geen landskampioen geworden om- dat het doelgemiddelde van Manchester United, dat een evengroot aantal punten verzamelde, beter bleek te zijn. Liverpool hom vnnr do7P vrnte wedstriid OD te stel heeft het tot dusver gebracht tot de len ffii wordt vervangen door de vroe- halve eindstrijd voor de Europa-cup voor landskampioenen en zal met Inter-Milan gere rechtsbinnen Geoff Strong. t uitmaken wie er in de li- Dat de teleurstelling voor Milne groot is valt te begrijpen, wanneer men weet dat een Britse voetballer desnoods be reid is zijn ziel te verkopen om maar aan die jaarlijkse grote strijd in Wembley te kunnen meedoen. Voor Strong betekent de verkiezing in het beker-elftal het einde van een jaar van miskenning. Sedert hij op 7 novem ber van het vorig jaar uit Londen aan kwam en het rode shirt van Liverpool over zijn schouders liet glijden, speelde hii maar dertien maal in het eerste elf tal van Liverpool. Strong's favoriete plaats werd ingenomen door de jonge Tom Smith, die toen de halfplaats be- nale van de Europese strijd komt. Beide ploegen zijn donderdag in Lon den aangekomen. Preston verblijft in het Noordwesten en Liverpool in Surrey. Er wordt niet intensief getraind. Manager Revie van Leeds vatte het aldus samen: „Na 53 wedstrijden in de afgelopen maan den mogen de jongens wel fit zijn. We kunnen nu weinig meer doen en ik heb de spelers opdracht gegeven het kalm aan te doen." Twee uur voordat zaterdag de grote zette en nu in deze wedstrijd zijn grote strjj(j jn Londen aanvangt om drie uur kans in de voorhoede krijgt. - ---J; De afwezigheid van Milne in deze fi nale completeert een noodlottig voetbal worden de poorten van het stadion ge opend en kunnen de 100.000 supporters die zo gelukkig zijn geweest een kaartje te bemachtigen hun plaatsen gaan in- drama. waarvan de familie van de Llver- nemen. Er rijden 28 extra treinen om de pootspeler nu voor de tweede maal het toeschouwers uit het noorden naar Lon- slachtoffer wordt. Zijn vader, de kant- c)en te brengen. 's-Nachts gaan nog eens half van het Schotse elftal en van 500 autobussen onderweg om de talrijke Preston, Jimmy Milne, kon in 1938 op het ij laatste moment niet worden opgesteld in de ploeg van Preston die in de beker finale moest uitkomen tegen Hudders- voetbalenthousiasten naar het stadion te brengen. Om tien over half drie, 20 minuten voor de aftrap, zullen Koningin Elizabeth en Prins Philip hun plaatsen in de ko ninklijke loge innemen. Ook Prinses Ma rina, premier Wilson, vice-premier Geor ge Brown en veldmaarschalk Burggraaf Montgomery zullen de wedstrijd bijwo nen. Via het Eurovisienet zullen de kijkers Beide ploegen komen geladen in het j op het vasteland van Europa (ook in Ne- veld omdat zij in de periode tussen de.derland) de strijd in Londen op de beeld- halve finale en de finale geen gelegen- bui» kunnen volgen. field. Preston won desondanks via een strafschop die in de laatste minuut van de strijd door rechtshalf George Match feil loos werd genomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9