hoofdagent staat terecht Onbekend Werking pistool erkent frankrijk nieuwe president „TAFELBOOT" Zware geneeskundige risico's beperkt PARISIENNE WEET WEL WEG MET DE MODE M blijf jong, blijffit fiets! niet Kenny Ball s toernee door VS. afgelast in SANTO DOMINGO? A.N.W.B.-0PR0EPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-cii BUITENLAND Akkoord over nieuw systeem loonpolitiek Advies Ziekenfondsraad aan minister Veldkamp V ogeltjes Havenstaking in Antwerpen thans beëindigd AEG Vijftien maanden voor roofoverval Meningsverschil over actie Uk 65 Vakcentrales Engelse sigaret gevaarlijker dan Amerikaanse Jongeman tracht kelner omver te rijden Kard. Bevilacqua overleden Wat kinderen ervan zeggen Prinses Beatrix voor schoolradio Man verdronken O Geen invochten stoom strijkijzer Kleuterbescherming contra kleuteractie Ejzas staatssecretaris Maatschappelijk Werk Muizen mm m m u ilia® VOLKSVERZEKERING MOET DE HUIDIGE MANCO'S OPVULLEN Europese eenmaking zaak van iedereen VRIJDAG 7 MEI 1965 PAGINA 5 schot ^-7™ het vori*e jaar het geen natte persdoeken Watersportliefhebbers, die wel over een buitenboord motor beschikken, maar niet over een erbij passend vaar tuig, zijn wellicht gebaat met de door de Amsterdammer J. F. H. Scheen bedachte „tafelboot". Voorwaarde is slechts, dat het blad van de tafel solide en waterdicht is. De tafel van de heer Scheen, zelf winnaar, tot twee maal toe, van de Grote Pnjs van West-Duitsland voor speed boats, voldoet aan aUe eisen, welke aan een vaartuig te stellen zijn en is daarenboven nog bruikbaar voor haar originele doeleinden. Onze foto's tonen de heer Scheen voor en op een Loosdrechtse Plas. HHHMi Maak van Moederdag een feest met 'n nieuwe fiets verrast u haar het meest. Eis drie maanden voor dodelijk schot n„, (Van onze correspondent) hoofde me' De 51-jarige Mens van P°lit'e "it Boxtel, uit deren,en8tPist°°l in de nacht van 14 bouu-eJ a afgegaan, dat aan de land- gekose *u "lislagers het leven heelt hank u s66 gisteren voor de recht- oier ,,a .r terecht gestaan. De offi- teeen u" ïdstitie, nir. Bruigom, eiste Weire,, f1 drie maanden hechtenis, richtini het feit dat hij, door in de schuld! ,an de tractor te schieten, st'iurder "aS aan de dood van de be- **et tragische feit is gebeurd toen Olislagers als tractorbestuurder zijn buurman Koen Olislagers hielp, die vergunning had om met gebruik van de tractor op schadelijk wild te jagen. Verdachte had de knal van een schot gehoord en is toen, met een jachtop ziener uit Eseh, bij wie hij op bezoek was, gaan kijken wat er aan de hand was. In het zicht van de tractor zou verdachte gestruikeld zijn en daarbij zou het schot zijn afgegaan uit het wapen waarvan hij de bediening niet goed kende, omdat hij daar weinig of geen uitleg over heeft gehad. Het bleek achteraf dat hij de beide man nen op de tractor zeer goed kende en er bestond geen enkele vete tussen hen. Bij de behandeling van deze zaak zijn meerdere bedenkelijke feiten aan het licht gekomen. Op de eerste plaats is er een kortsluiting geweest ten aan zien van de kort tevoren aan Voor boom verstrekte vergunning voor het jagen op schadelijk wild. Zowel ver dachte, die speciaal met de velddienst was belast, als de jachtopziener in de streek, en zelfs de mannen van de jachtbrigade van de rijkspolitie waren onkundig gelaten van het feit dat bij zondere vergunningen waren uitgege ven. Ook bleek hier dat een deel van het politiekorps is bewapend met zoge naamde Baretta-pistolen, waarvan ve len de juiste werking niet kennen, wel ke werking afwijkt van de normale. De gebruiksaanwijzingen, voor zover KENDEN, 6 mei De trompettist eis? en zÜn jazzmusici hebben geh avon(' op Londense luchthaven <lie--rt' dat de Amerikaanse tournee (le aJ <ioor de zouden maken, door Amerikaanse autoriteiten is verbo- be» badden zich naar het vliegveld b'ekk''" °m naar ^ew Fork to ver- (fn New Vork zei een woordvoerder an het departement van immigratie en aturaiisatie: „Het is ons gebleken dat U niet beschouwd kunnen worden ais groep van uitzonderlijke verdien- en unieke bekwaamheid". Hij liet enter doorschemeren dat het besluit n°R zou kunnen worden gewijzigd.) »Dit is belachelijk", zei Bail. ,,Wij 2lin twee jaar geleden tot ereburgers van New Orleans gemaakt wegens onze ^rdiensten voor de jazz". Hun Amerikaanse tournee zou in juni 'oor Louis Armstrong met een Britse tournee worden beantwoord. Voor hun CaS? 0fJtreden in Charlestown, South verkocht zbn alle kaartjes reeds uit- heeftgbÉu^Sy' manager voor de groep, ,7Q„ S verklaard dat hu de Britse uona van musici zou verzoeken alle Amerikaanse artiesten in Engeland te weren tot dat de Amerikanen Britse ar tiesten in hun land laten optreden. IjJ'HIjSSEL, 7 mei (ANP) De haven- jPpJteinsdienst in Antwerpen heeft gis- |)ftaJ"°"(l een 24-uurstaking beëindigd. h„, besprekingen van de looneisen van ongeveer achtduizend man tellende (Advertentie) ben soneel zullen vandaag worden voort- 'eir ^an de resultaten van dit over- 'al nRt bet af of tot verdere actie Ant Worc,en overgegaan. Volgens de s^„ Wprpse havendirectie was de toe waai 'n baven vanochtend weer nor- ^'an onze Parijse correspondent) PjfARlJS, 7 mei Staatssecretaris vc Dumas verklaarde gisteren na van de wekelijkse ministerraad, bértfln Reneraal de Gaulle het zijne te hi 06 had gebracht over de gebeurte- n in Santo Domingo ais volgt: Vp,, h.brijk keurt de interventie van de r,'®niSde Staten af en wenst het te- Pen r»ken van de Amerikaanse tree ften iTe situatie in de Dominicaanse lol 5 wordt van zeer nabij ge- da- door de Franse ambassadeur al- t|eaïr Hij heeft contact opgenomen met Uorninicaanse autoriteiten die de Vr.ii Van bet parlement en van het °'k lijken te hebben." eer. uVel' volgens de heer Dumas, dit srf1 bevestiging was van Frankrijks kpfhdpunt zoals ontvouwd in de Veilig- rin blinkt deze berichtenverkla- toph volRens de waarnemers alhier laat (eniSszios minder genuanceerd. De krml- zin men uit ais de aan- ^unoiging van een na op handen zijnde C.a 'g van de regering van kolonel damano, al verklaarde de heer Du- Was ^at vraaS®tuk nog in studie cWP£ens familieomstandigheden wor- volgende personen verzocht zich i„ ri by de A-N.W.B.-oproepdienst van Haa«' tel" 070-814881, dageiyks vaa 8 tot 22 uur. FRANKRIJK J. J. Wouters uit '?.ard™gen, student te Delft, vermoe delijk verblijvende in Parijs. SPANJE - FRANKRIJK Van «reen uit Vlaardingen, rijdende in Tv Renault R 8 met gele caravan v 35-19, op terugweg naar Nederland. BREDA, 7 mei Op het terrein van de Koninklijke Militaire Akademie is gistermiddag bij een flat in aanbouw de 28-jarige gehuwde elektricien G. M. Lorist uit Nijmegen uit een 27-meter hoge kraan gevallen. De man werd na genoeg op slag gedood. GRONINGEN, 6 mei (ANP) De rechtbank heeft vanmorgen een 21-jari- ge perser en een 25-jarige fabrieksar beider, beiden afkomstig uit Groningen, maar werkzaam in Schiedam, tot ge vangenisstraf van een jaar en drie maanden veroordeeld. Tegen hen was veertien dagen geleden respect, geëist een jaar gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk en een jaar ge vangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk wegens beroving van de 31-jarige fabrieksarbeider G. A. Veld man op 16 januari in de Driemolen- drift alhier. Het slachtoffer werd aangevallen met een ploertendoder, neergeslagen en in een auto gesleurd. De auto reed de bin nenstad uit en onderwijl werd het slacht offer van portefeuille en portemonnaie beroofd. Zelfs werd nog geprobeerd een zegelring van zyn vinger te halen, maar dat mislukte omdat de ring niet van de vinger af wilde. Bij de Oosterslüis werd het slachtoffer in de berm van de weg gelegd. Hij kreeg nog een paar klappen maar wist het autonummer te onthouden. Het tweetal kon snel worden gegrepen. AMSTERDAM, 6 mei Tussen het Verbond voor Veilig Verkeer en het Comité Kleuterbescherming blijkt een ernstig meningsverschil te zijn ont staan over de actie ,,Uk '65", die op het ogenblik door het verbond wordt gevoerd. Het comité, waarvan mevr. V. I. van der Does-Enthoven voorzit ster is, heeft zich in een circulaire tol de kleuterscholen gericht met het na drukkelijke verzoek niet aan de actie mee te doen. Bezwaren bestaan tegen het laten meedoen van kleuters aan wedstrijden en tegen gebruikmaking van films bij kleuteropvoeding. Het verbond heeft de actie opgezet in nauwe samenwerking met de N.T.S. en in overleg met het ministerie van O.K. en W. De door kruising van de actie ,,Uk '65" door middel van brieven wordt door het ver bond „onfatsoenlijk" genoemd. Bij het kleuteronderwijs is intussen verwarring ontstaan, ook al omdat men een brief heeft ontvangen van de hoofd- inspectrice van het kleuteronderwijs, die zich, in tegenstelling tot andere be richten, distancieert van de kritiek op „Uk '65". Aanvankelijk heeft men de controver se buiten de publiciteit willen houden, zeker omdat dit niet de eerste keer is dat er op dit gebied wrijving is ont staan. De actie „Uk '65" kost vele tien duizenden guldens (het verhond ont vangt overheidssubsidie) en men vraagt zich nu af of het niet op verspilling gaat lijken dat een andere eveneens gesubsidieerde vereniging het effect van deze actie tracht te verkleinen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 7 mei Het socialis tische Tweede Kamerlid C. Egas is be noemd tot staatssecretaris bij het de partement van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk. Verwacht wordt dat de heer Egas verantwoordelijkheid zal dragen voor de sector maatschappe lijk werk van dit departement. De nieuwe benoemde staatssecreta ris is 52 jaar oud, hij volgde in zijn ge boorteprovincie Friesland landbouwon derwijs en haalde in Groningen het di ploma MO Economie en Statistiek. Tot 1952 is hij landbouwkundig opzichter in de Noord-Oostpolder geweest. Daarna werd hij lid van de Tweede Kamer voor de Party van de Arbeid en later ook lid van het raadgevend Beneluxparlement. In de oorlog werkte de heer Egas als cursusleider aan de Volkshogeschool Bakkeveen. De heer Egas heeft zich later in Noordholland gevestigd. Hy was voor zitter van de streek-sociale raad in Alk maar en woont thans te Heiloo. die althans ter beschikking zijn, zijn in het Frans of in het Italiaans ge steld, zodat de grote meerderheid van de jachtopzieners en vele politieman nen er niets van begrepen. Bovendien ligt er het feit, dat de politie door gaans veel te weinig gelegenheid heeft om schietoefeningen te houden en ver trouwd te worden met hun wapens. Een bijzonder pijnlijk punt in deze hele zaak kwam tenslotte uit het plei dooi van mr. Hengst, de raadsman van verdachte, aan het licht. De hoofd agent is namelük reeds jarenlang lij dend aan een ernstige ziekte in het linker been, als gevolg waarvan hy thans, juist na het drama, ongeschikt is verklaard voor de politiedienst. Zijn superieuren moeten hiervan kennis hebben gedragen, doch maatregelen voor overplaatsing naar een andere tal: van dienst zyn nooit genomen. Wel bleek dat de hoofdagent de pynen die het werk buiten hem berokkenden ver dragen heeft, omdat hy te zeer aan de velddienst gehecht was om ander werk te willen aannemen. Een groot vraagteken blijft nog steeds de verdwenen huls van de nood lottige kogel, die ondanks uitgebreide nasporingen steeds onvindbaar is ge bleven. Verdachte ontkende stellig die zelf te hebben opgeraapt, hetgeen aan de stampvolle publieke tribune een schamper gelach ontlokte, waarop de president terstond dreigde de tribune te zullen ontruimen. Koen Voorboom verklaarde als getui ge gehoord dat hij de beide mannen in het licht van de lampen had ge zien, doch dat hij de verdachte niet heeft zien vallen. De getuige F. Mul ders. gerechtsdeskundige van de ryks- politie, is in onderzoek tot de conclu sie gekomen dat het schot op een hoogte tussen 1.10-1.50 meter moet zyn afgevuurd. Er zyn geen aanwijzingen gevonden die op het struikelen kunnen wijzen. Het. is niet uitgesloten, maar biyft onwaarschyniyk. Mr. Bruigom noemde de opzet niet te bewyzen, maar het ïykt op een gericht schot. Zojuist tussen de koplampen door, recht in het hart van de man die ach ter het licht op de stuurstoel moest zitten. Toeval is een zeer kleine, büna onmogelyke kans. Er is echter geen motief en het Ijjkt zelfs, na de enkele glaasjes bier die verdachte en de jacht opziener thuis gedronken hadden, on waarschyniyk dat hier sprake zou zijn geweest van een .geintje" om de man nen te doen schrikken. De officier noemde het moeilyk om de juiste instructie voor wapengebruik te geven, over het juiste gebruik be slist de man die in gevaar kan zün en in één seconde moet beslissen. Maar het wapen was by de hoofdagent niet in veilige handen, moeilijk ter been als hy is in het zware jachtveld. Hy had zelf wyzer moeten zijn en een an dere dienst moeten vragen. Mr. Hengst achtte zyn cliënt niet schuldig aan dood door schuld of op zet en vroeg de rechtbank hem aan het einde van zyn loopbaan om deze ongelukkige samenloop van omstandig heden geen vryheidsstraf meer op te leggen. De rechtbank zal 20 mei vonnis wyzen. .-•vx UTRECHT, 6 mei De drie vakcen trales hebben vanmorgen overeenstem ming bereikt over de grondslagen van een nieuw loonpolitiek systeem die als uitgangspunt kunnen dienen bij de ko mende besprekingen in de Stichting van de Arbeid en de S.E.R. Dit heeft de voorzitter van het overlegorgaan van N.V.V., N.K.V. en C.N.V., de heer D. Roemers, vanmorgen meegedeeld. Over de inhoud van het systeem wilde hji nog niets zeggen voordat het ontwerp is voorgelegd aan de partners in de Stichting en aan de S.E.R.die, zoals bekend, de regering over deze materie moet adviseren. Amerikaanse artsen die hebben ge- experimenteerd met sigaretten en mui zen hebben verklaard dat het misschien mogelijk is minder gevaarlijke sigaret ten te maken, alleen door de fabricage techniek te veranderen, zy ontdekten dat de teer uit een Engelse sigaret een grotere kanker verwekkende werking had dan eenzelfde hoeveelheid teer uit een Amerikaanse sigaret. Ze vonden verder aanwijzingen dat fiitertips enige kanker veroorzakende bestanddelen wegnemen. De artsen werkten met drie Ameri kaanse merken en een Engels merk on gefilterde sigaret, en met drie Ameri kanen met filter, zy weigerden te zeg gen welke merken bij het onderzoek betrokken waren, maar wezen wel op het verschil in kankergevaar tussen het Engelse en Amerikaanse fabrikaat. De muizen werden bestreken met teer uit de Engelse en Amerikaanse siga retten en wat niet verwacht was ge beurde: Byna tweemaal zoveel muizen ontwikkelden een tumor na bestreken te zyn met Engelse teer als na bestry- king mét teer uit een van de Ameri kaanse sigaretten. Dartsen merkten op dat longkanker in Engeland meer voorkomt dan in Amerika. De meeste Engelse sigaretten worden gemaakt van Virginiatabak. terwijl Ame rikaanse sigaretten veel Bulreytabak be vatten. BREDA, 7 mei Een 2l-jarige inwo ner van Zwijndrecht is door de politie alhier ingesloten op beschuldiging van poging tot doodslag. Zyn vriend, een 20-jarige Dordrechtenaar is gearres teerd op beschuldiging van vernieling. De twee jongemannen zyn woensdag nacht op de Havermarkt in Breda be gonnen met het omgooien van vuilnis bakken en fietsenrekken. Op het geluid van de vernielingen kwamen bezoekers van de café's naar buiten. Toen een kelner een einde aan hun activiteiten wilde maken, rende de Dordrechtenaar naar een auto, waar in zün vriend achter het stuur zat. De kelner probeerde het nummer op te nemen, maar dat viel niet in goede aarde. De bestuurder gaf gas en pro beerde de kelner omver te ryden. Deze kon nog net opzy springen, waarop de Zwyndrechtenaar zyn poging achteruit nog eens herhaalde. Hierna verscheen de politie, zy kon nog net verhinderen dat de jongemannen de benen namen. (Advertentie) -.--.rr- V:- i -i (Advertentie) VATIKAANSTAD, 7 mei (UPI) Giulio kardinaal Bevilacqua, die een persooniyke vriend was van paus Pau- lus, is gisteravond in Brescia overle den. Hy is 84-jaar geworden en werd 22 februari tot kardinaal verheven ty- dens het eerste consistorie van paus Paulus. In de Goede Week werd hy getroffen door een leveraandoening en zyn gezondheid ging sindsdien regelma tig achteruit. De Paus heeft zich voort durend van de ziekte van de kardinaal op de hoogte doen houden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 6 mei - Op verzoek van minister Veldkamp heeft de Zie kenfondsraad thans een advies uitge bracht over oen volksverzekering tegen zware geneeskundige risico s. Zoals be kend, is dr. Veldkamp van plan zohi volksverzekering in JoeIen- »e (oude) Ziekenfondsraad heeft als uit- gangspunt voor *U" advies genomen, dat risico's die nu reeds door de zie kenfondsen en (loor de particuliere ver zekeringen worden gedekt, met hoeven te worebn ondergebracht in een nieuwe volksverzekering. Daarom heeft de raad gezocht naar de manco s in de bestaande ziekenfonds- en particuliere verzekeringen. Voor gehandicapten bij voorbeeld die jarenang of hun gehele leven in een inrichting moeten verbly- ven, ontbreekt vrywel elke verzeke- ringsmogelükheid. Dit risico wordt door de ziekenfondsen slechts gedeeltelyk en door de particuliere verzekeringen bij na helemaal niet gedekt. Een ander uitgangspunt van de raad was, dat ver- pleging en behandeling van lichamelijk zieken in een ziekenhuis col na het cerste jaan (et het terrein van de zie kenfondsen en de particuliere verzeke- dient te behoren. >p grond vmi deze uitgangspunten vindt de Ziekenfondsraad, dat in een volksverzekering tegen zware genees kundige risico's het volgende moet wor den gedekt:' behandeling en verpleging in psychia trische inrichtingen na het eerste jaar (voor rekening van het ziekenfonds), verpleging, behandeling en verzorging in erkende verpleegtehuizen voor de ge hele duur van de opneming (ook voor geestelyk gestoorden) verpleging behandeling en verzor ging in inrichtingen voor nader aan te geven groepen lichamelijk en geestelyk gehandicapten voor de gehele duur der opneming. Uitdrukkelijk vermeldt de raad in de laatste twee gevallen de verzorging. De raad vindt, dat in die gevallen een rui- nngen Op mere "ndieatie moet gelden dan de strikt medische, die door de zieken- tondsen en particuliere verzekeringen wordt gehanteerd. De betalingen op grond van deze nieuwe volksverzekering zouden moe ten geschieden aan de instellingen. De uitvoering zou in handen moeten wor den gelegd van de ziekenfondsen en van de particuliere verzekeringsinstellingen. Zodoende zouden medici van deze dien sten kunnen worden ingeschakeld bij de controle. Een centraal orgaan zal moe ten worden ingesteld om toezicht te hou den op de uitvoering en op het beheer van de geldmiddelen. Wat de financiering betreft zal naar het oordeel van de raad moet worden overwogen, of ook de 65-jarigen en ouderen premie moeten gaan betalen voor deze volksverzekering. Dit is het tweede advies dat minister Veldkamp over zyn plan ontvangt. Eer der heeft de Centrale Raad voor de Volksgezondheid over zware geneeskun dige risico's geadviseerd. He' wachten is nu nog op de Sociaal-Economische Raad. De Centrale Raad is van mening dat de volksverzekering de opname in verpleegtehuizen, zwakzinnigeninrichtin gen en inrichtingen voor gehandicapten voor onbepaalde tyd moet dekken. In de psychiatrische inrichtingen echter al leen de verpleging, niet de observatie en behandeling. Die zouden moeten blij ven vallen onder ziekenfonds- en parti culiere verzekeringen. Een „echte Parisienne" is inder daad een heel byzondere vrouw, tenminste om te zien. Het is werkelyk geen fabeltje dat zij beter en eleganter gekleed is dan de doorsnee Nederlandse vrouw. Het is nu lente in Parys. Volgens de datum dan, want het weer werkt daar net zo min mee om een lente- gevoel te krygen als hier. De regen buien namen daar zelfs nog hevi ger vormen aan dan de laatste da gen hier het geval was. Maar in heel Parys zal geen vrouw het in haar hoofd halen om een regenkap je (dat iets weg heeft van een bo terhamzakje) op te zetten. Ze hebben liever natte haren of anders vinden ze een breedgerande regenhoed of een paraplu een betere oplossing. Bovendien is er ook nog altyd het cafeetje op de hoek, waar je kunt schuilen: wij zeggen, als veront schuldiging voor onze overschoenen onze plastic jas over je mantel en het regenkapje „Ach, het is zo prak tisch en als het regent kykt toch niemand naar je." Misschien is dat inderdaad wel zo, maar voor de Parijse vrouw is er geen reden om je praktisch toe te takelen. Waarschyniyk is het geheim van haar elegance dat ze zich kleedt voor zichzelf, om haar gevoel van eigenwaarde te versterken en niet in de eerste plaats om wat anderen ervan vinden. Dat is misschien ook de reden dat die echte Parisiennè zo zeker van zichzelf lijkt. Dat ze met opgeheven hoofd en een kaarsrechte houding op hoge hakken door de menigte loopt met een gezicht of de hele stad van haar is, En waarom zou ze ook niet. Ze kan alles en iedereen naar haar handje zetten. De confectiefabrikan- ten voldoen aan al haar modegril letjes. Want lettèrlyk alle allernieuw ste snufjes zyn in Farys te krygen. Nu het lente is dragen de Paryse vrouwen pakjes. En er zyn onnoe melijk veel variaties in gewoon maar dat simpele mantelpakje. Er is veel variatie in model, de jasjes zyn meestal iets getailleerd, maar de rok kan wyd zyn of gerend, en ook nog strak. Maar er is vooral veel afwisseling in kleur. Alle tinten warrelen op de Boulevard Saint Mi chel door elkaar. Pasteltinten natuur- ïyk, blauw en wit, niet zoveel rose als hier op het ogenblik wordt ver kocht. Een kieur, die je hier byna nooit ziet, en die donkere typen zo IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIHIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllltl goed kan staan is aubergine. En dat wordt ook veel gedragen. Wat de Paryse vrouw dus eigen- lyk op ons voor heeft, is dat ze weet wat haar staat en wat niet en dat blijkt weer eens een heel belang rijk puilt in de mode te zijn. Want een echte Parisienne ziet er beter uit dan wy en toch zijn ze vaak niet knapper of mooier dan de door snee Nederlandse vrouw. (Advertentie) arcel (5) was druk aan 't werk in de tuin. Hij had 'n stukje van de grond wat los- gekrabbeld en, naar zijn oor deel althans, zaaiklaar gemaakt. Na voltooide arbeid kwam hü naar binnen en vroeg mamma om vogel zaad? „Vogelzaad?" vroeg mamma verbaasd. „Ja, dan krijgen we ten minste weer eens wat kleine, jonge vogeltjes." (Mevr. C. Hyman, Schiedam). béb (Advertentie) HILVERSUM, 7 mei Prinses Bea trix heeft vanmorgen in een uitzending van dé stichting Nederlandse Schoolra dio een serie van dertien uitzendingen „Europa wordt één" ingeleid met een korte toespraak. De prinses zei onder meer, dat men in Europa verder zou moeten durven gaan dan alleen de ge meenschappelijke industriële en han delsbelangen te behartigen. „Er zou een dieper, echter contact, op veel bre der terrein, moeten ontstaan. Daarvoor zou er allereerst tussen de mensen van de verschillende landen een groter be grip moeten groeien." Het kan niet blijven, aldus de prin ses, by plannen van de regeringen en deskundigen. Het doel van een ver enigd Europa moet gaan leven voor al le volken die er by betrokken zijn. „De mensen moeten ervan overtuigd raken dat het voor hen allemaal en voor hun landen samen de beste toekomst is." SINT MAARTEN, 7 mei De 66- jarige heer G. Peetoom, bewoner van het bejaardentehuis Zonne-oord is hier gisteren bij een weidehek gestruikeld, in het water gevallen en verdronken. Pas later op de dag toen de man in het tehuis vermist werd troffen zoe kende plaatsgenoten hem levenloos in het water aan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5