Opzij Eucharistie HAARLEM kan veiligste stad van ons land worden Uniek verkeerscentrum op de Koude Horn Gratis controle op voertuigen Verkeersweek -in Haarlem- Bloemendaals burgemeester: „DE JEUGD IS NU NIE1 BALDADIGER DAN VROEGER" Chinees restaurant in Rutecks Torenspits dreigde te vallen Baldadige jongens Natuurwachters verliefd op Thij sse's Hof Verkeersomlegging AGENDA Op 29, 30 juni en 1 juli Inbrekers stapten etalage binnen T reinvertraging tussen Amsterdam en Haarlem Ingewikkelde aanrijding in Heemstede Manusje van alles" Reactie ZIEKENTRIDUUM IN BLOEMENDAAL .11 it'ti \v^ MAANDAG 10 MEI 1965 PAGIN/ Voor Haarlem e.o Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen HAARLEM, 10 mei De Haarlemmers 'kunnen van hun stad nu een van de (verkeers) veiligste steden van Nederland maken. Gedu rende de Haarlemse Verkeersweek, die vanmiddag officieel is ge opend.worden hun de mogelijkheden geboden orn de kennis van de meest voorkomende verkeersfouten, het eigen reactie- en gezichts vermogen te testen en de fouten in de technische outillage van auto, motor, in bromfiets of fiets te laten opsporen en herstellen. Daartoe stelt de Haarlemse politie iedereen - gratis - in de gelegenheid in het op de Koude Hom geer eerde Verkeerscentrum, dat, door zijn grootse opzet, een unicum voor Nederland is. Doel van de Verkeers week is bij de weggebruikers begrip te wekken voor de moeilijkheden van mede-weggebruikers en een beter inzicht te1 verschaffen in de eigen mogelijkheden in het verkeer. De test-maquette van de Amster damse politie waarop voorrangs problemen worden behandeld. De bromfiets waarop men zijn of haar reactievermogen kan laten testen heeft veel weg van een ker misattractie. De deelnemers aan het jaarlijkse congres van de Stichting Natuuf en Jeugd maakten zaterdagmiddag ondanks de regen een excursi* door Thijsse's Hof en verkeerden in opperbeste stemming tijdenM een uiteenzetting door een van de beheerders van de Hof. x.i.in het ®e herderlijke brief, die gisteren ae Nederlandse katholieke kerken voorgelezen, gaat goeddeels over j>e hoofden van de gewone gelovigen een. Hij behandelt een probleem. dat vooral in een kleine kring van eologen met heftigheid aan de orde s gesteld en wij vragen ons af of "et verstandig is geweest daarop met een tot allen gericht schrijven in te "aken. De eerste reacties tenminste, "'e ons bereikten, getuigden van een ""geruste verwondering. Men had Van het vraagstuk alleen een verre echo vernomen en schrok nu de bis schoppen daarop openlijk reageerden. «Moeten wij nu ook ons geloof in de Eucharistie wijzigen?" Deze schijnbaar dwaze vraag is een gevolg van het Ieit, dat men niet van allen mag ^erwachten, dat zij onderscheid zien tussen het in het christelijk erfgoed Verankerde geloof in de waarachtige tegenwoordigheid en de moderne vraag hoe men zich deze werkelijk heid kan voorstellen. Toch is deze vraag nu bij allen aan de orde gesteld. Velen heeft men daarmee geen dienst bewezen. Zij sullen haar intellectueel niet kunnen verwerken. 'iMiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiKiiiiiiii.iiiie'iiii CINEMA PALACE: t Is een gekke. rare. dolle, dwaze wereld, 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. 'Rans HALS: F.B.I. tegen handelaren in verdovende middelen. 18 .iaar, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8.15 uur. LIDO: De gele Rolls-Royce, 14 jaar. 1. 7 en 9.15 uur. LUXOR Alta Infedelta, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt De hel van Duinkerken, 14 jaar. I, 7 en 9.15 uur. ROXY: De laatste dagen van Pompei. 18 jaar (t/m wo.): 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Tot en met woensdag 2.13. 7 en 9.15 uur: Ninotschka, alle leeftijden. Mine—va: Woensdag 2.30 uur: Pijn en gijn in de kazerne, a. 1. t/m woensdag 8.15 uur: U spreekt met Uw moordenaar, 18 jaar. Maandag 10 mei Concertgebouw 8 uur: Concert voor de vakcentralen N.K.V., N.V.V. en C.N.V. door het N.Ph.O. o.l.v Henri Arends. M.m.v, Mariëtte van Wijk, piano. Dinsdag 11 mei Concertgebouw 8 uur: Concert door de Koninklijke Liedertafel ..Zang en Vriend schap" o.l.v. Jan Laarveld. M.m.v. Gerard «engeveld. piano. °te of Sint Bavo Kerk 8 uur: Orgel concert. Woensdag 12 mei Concertgebouw 8.15 uur: Eerste concert In de Beethovencyclus door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. M.m.v. Rudolf Firkusny, piano. Donderdag 13 mei Grote of Sint Bavo Kerk 3 uur: Orgel concert. Dinsdag 11 mei Stadsschouwburg 10 en 2 uur: Lagere «cholenvoorstelling door Toneelgroep Arena van „De verloren trouwring". Donderdag 13 mei Stadsschouwburg 10 en 2 uur: Lagere •cholenvoorstelling door Toneelgroep Arena van „De verloren trouwring". woensdag 12 mei Rest. Brinkmann 8.15 uur: Ned. Genealo gische Ver., afdeling Kennemerland. A. v. d. Steur over „Speciale avond voor de begin nende genealoog". Donderdag 13 mei Rest. Brinkmann 12 uur: Ned. Mij. v. Nijverheid en Handel, Prof. dr. H. J. van "er Schroeff uit Amsterdam over „Is er. met het oog op de behoeften van het be drijfsleven, plaats voor een voortgezet eco nomisch onderwijs?" Aula A. H. Gerhardschool, Raaks, 8 uur: Haarlemse Discoclub, platenavond. Christelijk Militair Tehuis, Jansweg 34, «.30 uur: N.K.V., bijzondere vergadering met bestuursoverdracht. krans BalsmeussumWerken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19» eeuw Dagelijks van 10 tot 5 uur Zondags van 1 Bijzondere collectie werken van Frans Hals tot 5 uur Bijzondere avondvoorstelling t/m 16 mei *lke avond van 8.30-10.30 uur. Bloemen, kaarslicht en oude muziek Tevens gelegen heid tot bezichtigen van de tentoonstelling poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter t/m 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mans portret door Frans Hals. ley Iers Museum: Schilderijen 19« en Hl* *«uw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse *n Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos- *'elen en Natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 41—3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: ybde religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van i," 12.30 en 1.30 S uur (behalve maandag), «■on- en feestdagen van 2 S uur Woonhui» Jacobus ran Looy, KI. Hout wee 103. Het voormalige woonhuis van de «childer-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur j, Reukenhof, Lisse: Openluchttentoonstel- mg van voorjaars- en zomerbloemen Dag «oopend van 8 uur tot zonsondergang >t/m medio mei) In 't Goede Uur. Expositie en tekeningen van Oey Tjeng Sit. Ciuqulus Museum: Historische «toom- macmines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dag van 9 - 12.30 van 1.305 uur. Zondag 15 uur. dennehroek Openlucht- "toonstelling van voorjaars- er> zomer- ri °ei"®n Tropenluin en minicorso GeopenO «agelijks van 9- 18 uur. t/m oktober lillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIHHIIIIMinillHII Badhoevedorp «entoonstelllns Haarlemme-.il eerlyceum v»i«tunsteRln8 „Wow-IpitsJ" èeopend da- li !d van 8—22 uur Zaterdag van 2.30 - uur Zondag var 2.30 - 6 en 8-22 uui der«.Ark: ExR°sltle van tekeningen, schil- en u? gouScl - van Dirkjan Ribbelinp «i W Vogel (tot 23 mei) Van5 L- G?ede Uur: Expositie van tekeningen C. ^rii °eeTnd van 10 - 6 en 8 - 24 Te'moonsteYl'i'ngBinnenweg 95, Heemstede en E. van aquarellen, tekeningen Roh a? Hoppe Damave. Keramiek van ob den Tonkeiaar. Geopend 9.30-6 (t/m 1 juni). Het plan tot het houden van zo'n verkeersweek is bij de Haarlemse po litie al jarenlang sluimerend. Een unie ke kans tot verwezenlijking van dat )lan ontstond door de oprichting, enke le jaren geleden, van een sectie ver- keersopvoeding en -propaganda als on derdeel van het Haarlemse politiecorps. Aanleiding tot de oprichting van ge noemde sectie was de toenemende ver keersonveiligheid door de stijgende ver keersintensiteit en de daaruit voort vloeiende groeiende behoefte aan goe de, gerichte verkeersvoorlichting. Be doelde afdeling van de Haarlemse poli tie heeft in de korte tijd van haar be staan al vele activiteiten in die rich ting ontwikkeld. Met de voorlichting aan weggebrui kers omtrent de verkeersvoorschriften houden zich in Nederland tal van in stanties bezig. In de loop der jaren zijn ook tal van apparaten ontwikkeld, die de weggebruikers een inzicht kunnen geven in de technische toestand van hun voertuigen of die gelegenheid bie den tot het onderzoeken van ge- zichts- en reactievermogen. Bij grote evenementen o.a. de Voorjaarsbeur zen zijn die voorlichtingsmedia ac tief en wordt ook vaak een apparaat ingezet voor technische controle van voertuigen. Politiecorpsen in grote ste den hebben in heel veel gevallen de ontwikkeling van één of meerdere van die apparaten op hun naam staan. Het bundelen van die voorlichtingsmedia en het concentreren van de verscheiden heid aan technische controle-apparatuur is in ons land echter uniek. De Haar lemse politie komt de eer toe dat ini tiatief te hebben genomen. ,,Als je eraan begint weet je niet wat je allemaal voor werk op he jals haalt", vertelde ons eind vorige week inspecteur Th. Blom. ,,Toen het plan eenmaal geboren was, kwamen er tal van ideeën los, maar op dat moment realiseer je je niet wat e' voor de realisering daarvan allemaal komt kijken". We liepen tussen de schilders, timmerlieden, tenten bouwers en „manusjes van alles" door, die in de gangen van de Koude Horn- kazerne en op het in een tenten kamp herschapen terrein ervoor be drijvig heen en weer liepen. In een deel van de kazerne zijn test apparaten opgesteld. Daar staat ook de electrische test-maquette van de Am sterdamse politie, die de bezoekers voor een aantal voorrangsproblemen stelt, die zij door een druk op de knop van een toetsenbord zelf kunnen oplossen. Het apparaat geeft zelf aan of het ant woord goed of fout is. In een andere zaal staat een testapparaat waarop men zijn of haar kennis van de verkeers borden kan toetsen. In de kazerne wor den ook (doorlopend) filmvoorstellingen gegeven en vanavond en dinsdag- en donderdagavond zijn er lezingen over verkeerszaken als de veiligheidsgordel, de band en de rijstijl en rijvaardigheid. Op de voor het verkeer afgeslo ten Koude Horn, die 's avonds bo vendien geïllumineerd is, heeft het Ver bond voor Veilig Verkeer een mobiel apparaat geplaatst waar men de ogen kan laten testen op scherpte, zijdelingse afwijkingen, dieptezicht en nachtblind heid. Tevens wordt daar een korte reactietest afgenomen. Het reactievermogen kan men ook la ten testen' op een door de Rotterdamse politie beschikbaar gestelde bromf-ets. die op een lopende band is geplaatst en op het eerste gezicht sterk aan een kermisattractie doet denken. Een elec- tronisch controlepaneel geeft de snel heid, de reactietijd als meft moet rem men, de remtijd en de remweg aan Daarmee zou men zonder gevaar en zonder kans op een procesverbaal voor zichzelf ook eens een proef kunnen ne men in het verschil in reactie met of zonder borrel(s). Er is een tent waarin men mee kan doen aan een schriftelijk verkeersexa- men. De vragen worden gesteld in de vorm van dia's. De Shell heeft een tent bemand met ervaren technici die het electrisch gedeelte van auto's zullen doórmeten, terwijl in een andere tent met behulp van apparatuur van de ANWB de afstelling van koplampen van personenauto's kan worden gecontro leerd. Personeel van Vredestein N.V. is bereid uw banden te controleren en de eventuele afwijkingen in de afstel ling van de „voortrein" van uw auto, De Haarlemse firma J. Schous legt zich op de Koude Horn toe op fietsen en bromfietsen: de controle van de rem men en verlichting en in dezelfde tent geeft de N.V. Vettewinkel het achter spatbord van uw fiets of brommer ter loops nog even een (wit)kwastje. De Haarlemse politie hoopt op een grote toeloop naar dit verkeerscentrum, BLOEMENDAAL. 10 mei Op 29 en 30 juni en op 1 juli zal weer hel jaarlijks ziekentriduum in de parochie kerk van de Allerheiligste Drieëenheid in Bloemendaal worden gehouden. Het zal deze keer bijzondere betekenis heb ben omdat het veertig jaar geleden is dat wijlen mgr. L. Willenborg voor het eerst een dergelijk triduum organiseer de. De zieken van Bloemendaal en Sant poort die dit festijn willen meemaken, kunnen zich op zaterdag 29 mei van 3 tot 5 uur aanmelden bij Sparrenheuvel, Bloemendaalseweg 139, Bloemendaal. Voor de zieken uit Haarlem en Heem stede bestaat daartoe gelegenheid op dinsdag 25 mei, eveneens van 3 tot 5 uur bij de zusters van de Nieuwe Gracht 72. Voor nadere toelichtingen kan men zich wenden tol mevrouw Van PoppeJ, Iepenlaan 104, Bloemendaal, te lefoon 54146. Verpleegsters en verpleeghulpen, die willen komen assisteren, zijn van harte welkom. Zij kunnen zich opgeven bij zr. Bonarius, Bloemendaalseweg 108, Bloemendaal. dat dagelijks van tien uur 's morgens tot hen uur 's avonds is geopend. En die hoop zal ongetwijfeld niet ijdel blij ken, want men ontveinst zic h niet, dat zeer velen van de gelegenheid gebruik zullen maken op een goedkope wijze hun voertuigen te laten nakijken en daardoor garagekosten uit te sparen. De organisatoren hopen nu maar, dat degenen die met dat doel naar het verkeerscentrum komen ook belang stelling zullen tonen of geïnteresseerd zullen raken in de andere onderdelen van het centrum. Dan is liaar doel bereikt en kunnen alle Haarlemmers hopelijk de vruchten plukken van de beoogde grotere verkeersveiligheid. Maandag 10 mei: 19.30 uur: Lezing in het Verkeers centrum met als onderwerp: „Nut en gebruik van de veiligheidsgor del" (met film,) door G. A. van Rossem, Ing. Dinsdag 11 mei: 9.15 uur: Diavoorstelling voor kleu ters in kleuterschool „Delftwijk". 10.30 uur: Diavoorstelling voor kleu ters in kleuterschool Velserstraat, 15, 14.15 uur: Diavoorstelling voor kleu ters in kantine Vermaat's Bakke rijen. 15.15 uur: Diavoorstelling voor- kleuters in kantine Vermaats Bak kerijen. 19.30 uur: Lezing in het Verkeers centrum met als onderwerp „De band tussen weg en wiel" door D. J. Abelsberg. Verkeerscentrum geopend voor het publiek 10.00-17.00 uur en 19.00- 22.00 uur. HAARLEM, 10 mei Een brutaal staaltje van lef leverden de inbrekers, die een bezoek hebben gebracht aan een haardenwinkel in de Kruisstraat. In de nacht van vrijdag op zaterdag verbraken zij een bangs lotje van een der etalages en zij konden aldus bin nenkomen. Kennelijk om vernieling te voorkomen had de eigenaar de sleutel in het slot van de brandkast laten zitten. De ongenode bezoekers troffen niets anders dan wat papieren bescheiden. Uit een kasregister werd 25 meege nomen, uit een opengebroken bureau werd buitenlands geld met een waarde van J' 300. ontvreemd. Dieven hebben voorts kans gezien een geldautomaat in een wasserette aan de Santjjoorterstraat te lichten. Vermoedelijk met een valse sleutel kon de automaat: bewerkt worden. De buit bedroeg 150. Tenslotte is er ingebro ken in een rondvaartboot aan het Zui- der Buiten Spaarne. De deur was met geweld opengetrokken en de indringers gingen er vandoor met vijf blikken ban ketstaven en enkele flesjes cola en li monade, een totale waarde van 50. HEEMSTEDE, 10 mei Twee jon gens zijn gegrepen die er een gewoonte van maakten verkeersborden om te draaien en andere aardigheden uit te halen. Zo haalden zij het deksel van een gasput: en legden die. midden op straat. Een automobilist ondervond de verve lende gevolgen toen het deksel een van de wielen van zijn auto beschadigde. Later zag hij een van de jongens in de omgeving van het politiebureau. Toen was de zaak gauw bekeken. BLOEMENDAAL, 10 mei In het restaurant „De Uitkijk" op 't Kopje van Bloemendaal was zaterdagmiddag een gezelschap bijeen, dat beter dan wie dan ook de juistheid kon onder schrijven van de opmerking van de eveneens aanwezige burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller, dat zij zich op een voorpost van een van Neder lands mooiste natuurgebieden bevonden. Dat gezelschap bestond namelijk uit ongeveer zeventig vertegenwoordigers en vertegenwoordigsters van plaatselij ke comité's van Jeugdnatuurwachten uit heet Nederland. Zij zijn verenigd in 'de Stichting „Natuur en Jeugd", die, ter gelegenheid vail de herdenking van de honderdste verjaardag van de natuurvorser Jac. P. Thijsse, zaterdag haar jaarlijkse congres in Bloemendaal hield en daaraan tevens een verregend bezoek vastknoopte aan Thijsses Hot'. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller verwelkomde de deelnemers aan het congres. Trots wees hij op de band die er beslaat, tussen zijn gemeente en Jac. P. Thijsse, op de tweeduizend hec taren recreatieterrein die Bloemendaal heeft en tegen alle druk van buitenaf in blijft verdedigen en op de duizend leden lellende bloeiende Jeugdnatuur- wacht in Bloemendaal. De burgemeester prees de Bloemen- daalse jeugd voor haar medewerking tot het in stand houden vqn het na tuurschoon. Hij zei van oordeel te zijn, dat de baldadigheid van de jeugd in het algemeert nog wel mee valt. „Ik zie d«at niet zo zwaar," al dus de burgemeester. „Natuurlijk zijn er uitschieters, maar i'k geloof niet, dat de jeugd van nu, ondanks haar grotere actieradius door het bezit van HAARLEM, 10 mei Het pand van Rutecks aan de Kruisweg zal deze week worden verkocht. Voor een belangrijk lager bedrag n oorspronkelijk g e-da lager bedrag dan oorspronkelijk ge vraagd werd zal het overgaan in handen van een Chinees^ of een combinatie van Chinezen uit Leiden. In de yoormalige Rutecks cafetaria zal nu een Chinees restaurant worden gevestigd. Er zullen wel enige maanden overheengaan eer het restaurant geopend kan worden. Een grootscheepse verbouwing staat op het programma waarvan men aanneemt dat deze maximaal een halfjaar in be slag zal nemen. HAARLEM, 10 mei Tijdens de Verkeersweek van 10 t.m. 15 mei zal de rijbaan van de Koudenhorn voor nor maal rijverkeer worden afgesloten. In verband met de te verwachten publie ke belangstelling is het uit veiligheids overwegingen niet gewenst dat tijdens de openingstijden het normale verkeer ook van dit gedeelte gebruik maakt: om dat d-e stands zowel in de Koudenhorn- kazerne als op het daartegenover gele gen parkeerterrein zijn ingericht waar door intensief oversteken van bezoe kers zal plaats vinden. Het gedeelte van de Koudenhorn ge legen tussen de Nieuwe Gracht en de Catharijnebrug zal dan ook zijn afge sloten van 9.30 tot 22.30 uur. Het ver keer zal op de toeleidende wegen door middel van borden tijdig op deze afslui ting worden attent gemaakt. De Kok- straat. zal bereikbaar blijven vanaf de zijde van de Catharijnebrug. De Zak- straat zal bereikbaar zijn vanaf de zijde van de Bakenessergracht. Gestreefd zal voorts worden naar openstelling van dit gedeelte van de Koudenhorn tijdens het spitsuur van 17.00-18.00 uur. moderne vervoermiddelen, baldadige» is dan de jeugd vroeger." Na nog gewezen te hebben op de rol die de volwassenen spelen bij het ver nielen van natuurschoon, zei dr. Peere boom Voller; dat de uitingen van bal dadigheid in de natuur door de jeugd kinderwerk zijn vergeleken bij de scha de die de industrie of opstellers van uitbreidingsplannen aan de natuur (wil len) toebrengen. „We moeten zuinig zijn met wat we aan natuurschoon heb ben en daarom hebben, wij het Bloe- mendaalse gemeentebestuur. grenzen gesteld aan de woonbebouwing". Na (tank te hebben gebracht voor de ontvangst wees mr. J. H. Klatte, voor zitter van de Stichting „Natuur en Jeugd" en secretaris-generaal van het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid op het doel van zijn Stich ting: het behoud van natuurschoon en het vooral bij de jeugd aankwe ken van liefde voor de natuur. Hij feliciteerde de Bloemendalers tenslotte met het bezit van zo'n macht aan na tuurschoon. Tijdens de na de lunch gehouden huishoudelijke vergadering werden vijf comité-leden onderscheiden voor tien jaar trouwe en actieve medewerking en negen leden voor vijf jaar trouwe dient. Als belangrijkste punt stond op de agenda een bespreking over de aan stelling van vaste, bezoldigde assisten ten van de landelijk directeur in de ver schillende provincies. In Noord-Brabant is die er al bijna en voor Noordhoilend is bij Gedeputeerde Staten een verzoek ingediend de helft van de kosten voor zo'n provinciale medewerker op zich te willen nemen. Het Rijk is bereid de an dere helft voor zijn rekening te nemen. Na de vergadering werd, ondanks de hevige regen, toch nog een bezoek ge bracht aan Thijsses Hof. En (le deelne mers hebben, als echte liefhebbers van de natuur, van dat bezoek nog genoten ook. HAARLEM, 10 mei De storm, die het afgelopen weekeinde over ons land raasde, heeft in Haarlem en omgeving betrekkelijk weinig schade aangericht. De Haarlemse brandweer werd zondag morgen gealarmeerd voor de in de storm angstig wankelende torenspits op het bankgebouw op de hoek van de Parklaan en de Kruisstraat. Dat bouw sel dreigde naar beneden te storten. De brandweerlieden zjjn een aantal uren bezig geweest om het torentje met touwen te schoren. Het behoeft niet af gebroken te worden. HAARLEM. 10 mei Vanmorgen tus sen tien en elf uur zijn vertragingen op getreden in het treinverkeer tussen Am sterdam en Haarlem, doordat de spoor brug over het Spaarne, die open was ge weest, niet goed sloot. De treinen moes ten over één spoor worden geleid. Om streeks elf uur was het epvel verholpen. HEEMSTEDE, 10 mei Een aan rijding op het kruispunt Herenweg-Adr. Pauwlaan heeft flinke schade toege bracht aan drie auto's. Uit de Adr. Pauwlaan kwam een personenauto rij den, bestuurd door de 51-jarige kapper G.J.Z. uit Hillegom, die vooraang had moeten verlenen aan een personenauto die uit de richting Bennebroek kwam. Vermoedelijk weigerden de remmen van de eerste auto met als gevolg dat beide wagens met elkaar in botsing kwamen. De Bennebroekse auto draaide een halve slag om en kwam toen in botsing op de linker weghelft met een derde personenauto die uit de richting Haarlem kwam. El volgde opnieuw een botsing tengevolge waarvan de echtge note van de bestuurder van de Benne broekse auto, de 27-jarige mevr. K.T. uit IJmuiden, uit de auto werd ge slingerd en een lichte hersenschudding opliep en een beenwond. Zij werd naar het diaconessenhuis overgebracht en kon daarna naar haar woning worden vervoerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3