Herinnering aan de bezetting In Lieven de Keyschool brandt de noodkachel Leerlingen brengen vijf jaar ellende in beeld Voor hem.voor haar BRYLCREEM „Ludamus" uit Haarlem gaf gastvoorstelling in het Belgische Waregem Uitwisseling amateurtoneel - verenigingen goed van start Publiek moet „oerhuiver' voor gestoorde laten varen Zomeravondritten van drie wielerclubs begonnen H.B.C. geeft met 5-1 H.V.B. genadeslag Fijne muzikale avond met „Zang en Vriendschap" Aöemda voor Haarlem Xerxes dingt mee naar een plaats in de Eerste Divisie Telefoon in Haarlem - Noord T entoonstelling dorpsgeschiedenis in Vijfhuizen Onderscheidingen Rode Kruis Arbeid Geslaagden voor E.H.B.O.-diploma In SchalkwijkNoord en Halfweg Sluiting jaar- academie paginaJ Uitbreiding centrale in 1966 gereed SOCIOLOOG OP GEZONDHEIDSDAG Eeuwenoud Boekenweek Prof. Dresden over Het raadsel in roman en detective-roman" Softballdemonstratie bij H.B.C. van duivenboden n.v woningtextiel WOENSDAG 12 MEI 1965 Wageningen gewipt De ouders van de jongens zullen in de noodkachel destijds heus niet zulk machtig mooi speelgoed gezien hebben. De kachel, het pronkstuk op de zélf-georgani seerde tentoonstelling, krijgt de bijzondere aandacht van de leer lingen van de Lieven de Keyschool Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème! Brylcreem houdt het kapsel de heie dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem-ook voor Uw haar! The perfect halrdressing ^Cotei ^EtOUWQÓ ZANDVOORT de permanente meubelshow miisterrH official dealer van artifort - bovenkamp leo lux - tessi - gelderland zitmeubelen wandmeubelen fristo-formule mah. yongg pastoe royal systeem deco k.l.m. van duivenboden n.v. ged. oude gracht 108-MO spaarne II kruisstraat 22 afd. Katalogus op aanvraag Films Muziek T oneel Diversen Cabaret T entoonstell i ngen Hillegom Moord wijk Leiden HAARLEM, 12 mei In een der lokalen van de Lieven de Keyschool brandt sinds vanmorgen de noodkachel. Die kachel is een van de belangrijkste stukken van de bezettingstentoonstel ling, wawaa het materiaal de afgelo pen maand door leerlingen van de school werd bijeengezocht. De gehele dag staat er een jongeman bij op wacht en pookt de vlammen hoog op zodra het kacheltje wat dreigt af te zakken. „Heeft een van mijn klasgenoten op de belt gevonden, een paar weken gele den," legt hy uit. Natuurlijk hebben ook ouders en fa milieleden de jongens aan het nodige materiaal geholpen. Hoe anders zouden er zoveel pamfletten, Bekanntmachun- gen, bonkaarten en valse persoonsbe wijzen kunnen hangen. Tientallen do cumenten, kranten, foto's, overblijfse len uit een voor de jongens onbegrijpe lijke tijd, waarvan zij zich met de no dige eerbied en een tikkeltje nieuwsgie righeid hebben getracht een beeld te vormen. Het meest trots zijn de jongens, in de leeftijd van dertien tot en met zestien natuurlijk op de grotere „echte" stukken. Zo staat er een wrak van een fiets, mét massieve banden. Een van de leerlingen heeft hem enkele weken geleden uit een sloot getrokken, ergens bij IJmuiden. Een andere knaap zorgde voor een „Engelse radio". Zorg vuldig in een kast weggemoffeld staat een kastje dat bij inschakelen een ge deelte van een speciaal bericht over voedseldropping laat horen. Op een ta feltje staat een niet al te smakelijke maaltijd uit de oorlogsjaren uitgestald: een suikerbiet, taptemelk en een onoog lijk broodje. Gasmaskers, houten ldompschoenen, nep-tabak, het ligt er allemaal en wat belangrijker is, de jongens weten er zo langzamerhand al les van. De tentoonstelling is in de eerste plaats voor de jongens zelf bedoeld. Er is echter op gerekend dat ook ouders en andere belangstellenden een bezoek willen komen brengen. Zij kunnen don derdagavond, vanaf 8 uur, in de school terecht. (Van onze sportcorrespondent) UTRECHT, 12 mei De beslissings wedstrijd tussen Xerxes en Wageningen ia het DOS-stadion werd na een 11 ruststand door Xerxes met 21 gewon nen, zodat de Rotterdamse ploeg mag meedingen naar een plaats in de Eerste Divisie. Het jonge Xerxes liet vooral in de eerste helft een technisch en tac tisch voortreffelijk spelletje zien, dat Wageningen vaak in de verdediging drong. Dat de score niet hoger voor Xerxes uitviel is grotendeels aan de onversaagde spil Dielissen te danken. Na negen minuten nam Xerxes de leiding door Snoeck die een korte pass van Kleinjan handig benutte (0—1). Even later liet de Wageningse speler Van Ernst een juweel van een kans onbenut. Overigens faalden beide ploe gen, in het schieten. Kort voor de rust ontstonden hachelijke situaties voor het doe] van Xerxes. In de laatste minuut ham Drost een indirecte vrije schop waarop Van Ernst doelpuntte (11). In de tweede helft was van schoon heid geen sprake meer. Zwoegen en eestdrift kwamen ervoor in de plaats. ie overwinning kwam aan Xerxes door een schot van Heijerman, dat doelman Quint geheel verraste (21). DE OOSTHOEK „De Oosthoek", Overijselse-, Gelderse-, Drentse Vere niging geeft zaterdag 22 mei, 's avonds om acht uur, een toneelavond in „De Linge". Opgevoerd wordt de klucht „Trouwen of betalen". HAARLEM, 12 mei In ons bericht van gisteren over de telefoon-aanslui tingen in Haarlem-Noord is abusievelijk gemeld, dat de telefooncentrale daar pas in 1968 uitgebreid zal zijn met 2000 aansluitingen. Dat zal echter reeds in 1966 het geval zijn. Indien alles volgens plan verloopt, zal de capaciteit van de centrale in Haarlem-Noord volgend jaar van 14000 op 16000 aansluitingen gebracht zijn. Telefoon-gegadigden hoe ven dus niet zo heel lang meer te wachten. HAARLEM, 12 mei In de tweede helft van augustus vinden in Vijfhuizen festiviteiten plaats ter viering van het vijftigjarig bestaan van de vereniging „Dorp Vijfhuizen". Het is de bedoeling van het bestuur van de jubilerende dorpsvereniging aan deze festiviteiten een tentoonstelling te verbinden, die een beeld moet geven van de ontwikke ling van het dorp. Het bestuur doet daarom een beroep op de bevolking om na te gaan of men iets in bezit heeft, dat daar kan worden getoond: oude foto's, oude prenten, do cumenten en voorwerpen, die betrek king hebben op de ontwikkeling en de geschiedenis van Vijfhuizen. Men kan zich hiertoe in verbinding stellen met het bestuurslid van de dorpsvereni ging, de heer L. Tanis, Spieringweg 521. De tentoonstelling zal plaatsvinden in het verenigingsgebouw van „D.S.O.V." in het sportpark. Na afloop van de ex positie krijgt men de ter beschikking gestelde voorwerpen weer terug. (Advertentie) HAARLEM, 11 mei Maandagavond vond in de A.H. Gerhardschool aan de Zijlvest een districtsbijeenkomst plaats van de Rode Kruis Colonnes uit het dis trict Kennemerland Zuid. De geweste lijke commandant dr. H. J. Jens, reikte op deze bijeenkomst aan de kapt. M. Stoel, toegevoegd officier Gewestelijk commandant N. Holland de onderschei ding Kruis van verdienste bij bevorde ring uit, de 2e luitenant L. A. Ophuij- sen van de Haarlemse Colonne ontving uit handen van Dr. Jens de onderschei ding, medaille van verdienste in zilver. Dr P. Visser, waarnemend comman dant van de Haarlemse Colonne', maak te tevens bekend, dat de heer L. A. Ophuijsen werd bevorderd tot le luite nant. De dames van de onderscheiden personen ontvingen een bloemstukje. Op deze avond waren ook aanwezig een aantal bestuursleden van het Ne- derlandsche Roode Kruis van Haarlem en omstreken. HAAR.EM, 12 mei. In he>t kader van de culturele uitwisseling Nederland- België is de Haarlemse toneelvereni ging Ludamus het afgelopen weekeinde naar Waregem in België gereisd om daar een opvoering te geven van Ro- denko's „Harten twee, harten drie". De Rederijkerskamer „Kunst en Eeen- dracht" heeft op grootse wjjze een hart verwarmende onlangst bereid en het succes was dan ook zeer groot. Deze Vlaamse Rederijkerskamer heeft een originele oplossing gevonden om aan de nodige geldmiddelen te komen om hun toneelliefhebberij te financieren. Deze Rederijkerskamer beschikt in het kleine stadje Waregem, dicht bij Kort- rijk, over een eigen cinema. De leden Advertentie) Dagelijks cabaret en mu ziek met Internationale floorshow en orkest. ïelel >02507) 3046 (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM, 12mei Er ontbreekt nog het nodige aan de opvang in het leven van alledag van de ontslagen pa tiënt die Is verpleegd geweest wegens geestelijke gestoordheid. In tegenstel ling met de patiënt die van een licha melijke ziekte is genezen en die thuis en op zijn werk met alle zorg en be grip wordt omringd, wordt de in de maatsehappij teruggekeerde geestelijk gestoorde met de nodige argwaan ont vangen. Er blijkt een soort „oerhuiver" tegenover deze mensen te bestaan en er zal nog veel voorlichting nodig zijn om voor hen een beter begrip ingang te doen vinden. Dit zijn enkele consta teringen die van deskundige zijde gis teren werden gedaan op de Zuid-Hol landse Provinciale gezondheidsdag, welke was gewijd aan „De houding van de maatschappij ten opzichte van de geestelijk gestoorde." Een van de inleiders, drs. J. Swarte, socioloog, achtte een juiste houding van het publiek tegenover de geeste lijk gehandicapte van het allergrootste belang omdat de vooruitgang, die dank zij de vorderingen van de psychiatri sche wetenschap mogelijk is geworden slechts geëffectueerd kan worden als het publiek bereid is mee te werken. De wijze waarop de gestoorde tege moet wordt getreden kan beslissend zijn voor het welslagen van zijn her aanpassing. De moeilijkheid hierbij is bijvoorbeeld de scepsis van het publiek ten opzichte van de mogelijkheid van genezing. Dit vooroordeel geeft voed sel aan de verkeerde gedachte: „Een maal getikt, altijd getikt." Drs. Swarte meende dat de beeld vorming over de gehele groep van geestelijk gestoorden (ongeveer 35000 personen) wordt bepaald door de voorstelling die men heeft van de zogenaamde psychopaten, van wie er in verhouding slechts weinig zijn en die niet, zoals doorgaans wordt ge dacht, voornamelijk uit sexuele cri minelen bestaan. Vooral als het om psychopaten gaat, wordt de gedach te dat het om een ziekte gaat, afge wezen en wordt het gedrag in voor namelijk moralistische termen be oordeeld. „Het masker van gezond heid" dat de ziekte verhult, wordt door de buitenstaander niet door zien, aldus drs. Swarte. Deze negatieve gezindheid is blijkens onderzoekingen vrij algemeen: van hoog tot laag, in de stad en op het plat teland en zelfs by huisartsen is zii veelal weinig anders dan by de rest van de bevolking. Dat deze houding al eeuwenoud is vertelde de zenuwarts F. W. Frets. Nog in de tweede helft van de vorige eeuw stonden de „dolhuizen" ter be zichtiging open en werden de patiën ten nauwelijks anders behandeld dan als dieren. De aard van de grapjes die over geestelijk gestoorden gemaakt wor den geeft volgens de heer Frets aan welke verkeerde hoogst verouderde voorstellingen men op dit gebied heeft. De heer J. W. Wehrmeijer, direc teur van de Van der Woudenstichting in Delft, sprak onder meer over de mogelijkheden van samenwerking tus sen gehandicapte en normale arbei ders. Hij achtte arbeid van het groot ste belang, niet alleen voor het zelf respect van de gestoorde, maar ook omdat deze hem de nodige contactmo- gelykheden verschaft met de maat schappij. Men moet de man daarbij echter niet als kind behandelen bijvoor beeld door hem naar Sinterklaas te sturen, zoals de heer Wehrmeyer eens had bemerkt. Want juist geestelijk ge stoorden voelen ragfijn aan of zij met goede bedoelingpn worden bejegend oi niet. HAARLEM, 12 mei Kort geleden is het examen gehouden voor het EHBO- ddploma, voor de cursus 1964-65, geor ganiseerd door het Nederlandsehe Roo de Kruis, afdeling Haarlem en omstre ken. Van de 27 candidaten die voor het examen opkwamen, zijn er 22 geslaagd en wel: Mevr. A. C. Anker-Cornet; mevr. A. M. C. Buerten-Rosekrans; mevr. J. W. Bleukens-Vellinga; mej. T. W. Dries- sen; mej. M. L. J. Lolkema; mevr. M. E. Mensink-de Haan; mevr. H. A. Metz- Eyskoot; dhr. Tj. Meuken; mevr. L. v.d. Pol; mej. G. A. v.d. Putten; 'mej. E. v.d. Reep; dhr. R. Robeerst; mej. H W. Roosen; dhr. W. J. Schild; dhr. K. Schraa; mej. A. H. E. Schut; mevr. C. H. M. Stam de Jonge-Koets: mevr. A. A. v.d. Steenhoven-Jansen; mevr.P W. Stigter-v.d. Buse; dhr. P. A. Troost; mevr. K. Voetelink. De volgende EHBO-cursus zal in de maand oktober beginnen. Zij, die zich nu reeds wensen op te geven, kunnen alle Inlichtingen verkrijgen bij het Ne derlandsehe Roode Kruis Paviljoens- laan 3 te Haarlem, tel. 21485. fungeren bij toerbeurt als operateur, kassier of cassière en zaalpersoneel. De opbrengst van deze exploitatie vloeit in de kas van de Rederijkerskamer. Bo vendien subsidiëren stad en provincie met royale beurs, zodat financiële pro blematiek deze toneelvereniging ten ene male vreemd is. De Rederijkerskamer beschikt over een eigen toneelzaal met toneel en belichting en voor de voor stelling van de Haarlemme?s was de zaal vrijwel uitverkocht. Dat de voor stelling goed over het voetlicht kwam, bewezen de drie open doekjes die de Haarlemmers in ontvangst mochten ne men. uist omdat in het kader van deze culturele uitwisseling een stuk van een Nederlandse auteur werd gespeeld, kreeg deze voorstelling bijzondere bete kenis. In Waregem moeten de Vlamin gen vechten om hun eigen traditie en taal in een Franstalig gebied te hand haven. De Rederijkerskamer geniet bi) de overheid groot aanzien en vertrou wen, want de beschikbare subsidiegel den voor alle kunstgezelschappen wor den door „Kunst en Vriendschap" ver deeld. De Prins van deze bijna hon derdvijfentwintig jaar oude Rederijkers kamer maakte voor de voorstelling bij open doek kennis met de Nederlandse speelsters en spelers, die hem ieder een grote bos tulpen overhandigden. Na afloop van de geslaagde voorstelling werd een verbroedering gevierd, die tot diep ir. de nacht werd voortgezet De zondag werd ingeluid met een plechtige H. Mis in de kapel van' de paters Oblaten, waarbij het Ware- gems zankoor Liederen zong en be wees, dat de musische kunsten in Vlaanderen hoog bloeien. Een speci aal voor deze Haarlemse-Waregem- se uitwisseling gerichte predikatie trof door de sympathie waarmee de waar- digheid en de functie van de toneel speler werd belicht vanuit een sac- reel standpunt. Met de harmonie voorop trokken de gasten en gastheren naar het stadhuis, waar de schepenen de Haarlemmers ontvingen en een plaquette aanboden met stadswapen en inscriptie. De volks liederen werden gespeeld en de toe spraken over en weer smeedden ban den, die het beste beloven voor het tegenbezoek dat de Vlamingen aan Haarlem zullen brengen op zaterdag en zondag 19 en 20 juni. Zij zullen dan in de Haarlemse Stadsschouwburg een stuk van eigen bodem opvoeren: „Ap partement te huur" van Jozef van Hoeck. O HAARLEM, 12 mei Op het snelle parcours in Schalkwijk werd door de Haarlemse Raceelub „Excelsior" het zomeravondseizoen ingezet met een kop- pehvedstrijd over één uur. Voor dit treffen had men de favorieren aan min der sterke rijders gekoppeld. Het werd zodoende een interessante koers. Steeds weer werden er uitlooppogingen onder nomen, maar die leverden geen blij vende winst op. Een eindsprint moest de beslissing brengen en daarin greep Martin Wichgert. die met zijn jongere broer Bert reed, de zege. De uitslag luidt: 1. Martin Wichgert- Bert Wichgert; 2. Wagner-Meure; 3. Van Steyn-M oerkerk; 4. Keyzer-Jan Philips; 5. Janbroers-De Jong; 6. Piet Neeskens-Herman Neeskens; 7. Hand- graaf-Rij broek. Uitslag kleine koppelwedstrijd: 1. Kla ver-Hoogland; 2. Schoone-Van Velsen; 3. Breure-Brands. Uitslag rit voor jeugdStlassers: 1. H. Korenstra, 2. H. Elders, 3. W. v. d. Brink, 4. Th. Prins, 5. F. Verzylberg;' 6. T. Wilkes, 7. G. Schoone, 8. T. Joo- ren, 9. R. Teeuwen, 10. W. Korenstra. HAARLEM Rob Sweers heeft de eerste rit van de zomeravond- competitie om de ,,Metz"-beker door het Haarlemse „De Kampioen" als een klassementswedstrijd in het „Van der Aartsportpark" verreden in zijn voor- HEEMSTEDE, 12 mei Voor 'n paar honderd toeschouwers heeft de Heem- steedse tweedeklasser HBO dinsdag avond een ruime 5-1 overwinning be haald op het Haarlemse afdelingselftal van de KNVB. Vooral in de tweede helft de rust was met 'n score van 1-1 ingegaan waren de HBC-ers over wegend sterker. Het HVB-elftal kwam er toen vrijwel niet meer aan te pas. HBC heeft in deze oefenwedstrijd enkele jongere spelers geprobeerd en die proef is gunstig uitgevallen. Aanvan kelijk zag het er geenszins naar uit dat de gasten zo'n forse nederlaag zouden lijden, want door toedoen van midden voor W. Franken (Halfweg namenzy zelfs de leiding: 0-1. Pas tien minuten voor de pauze kon Van de Dubbelsteen de goed keepende De Graaf (DSK) pas seren en de stand in evenwicht (1-1) brengen. Kort voor de rust kreeg de doorgebroken Franken een goede kans om het Haarlems elftal opnieuw de lei ding te bezorgen, maar als een vol leerd keeper Timmers was reeds ge passeerd ving de halfspeler Peeper- koom de bal op. De toegekende straf schop werd daarna door Franken recht in de handen van Timmers geschoten. Deze was na de rust vervangen dcg>r Van Leeuwen. HBC speelde in de twee de helft veel beter dan de HVB-ers en het liep door doelpunten van Van de Dobbelsteen, Peeperkoom (kopbal), de jonge Mossinkhof en weer Van de Dob belsteen uit tot 5-1. Het klasseverschil was toen duidelijk merkbaar. Voor de HVB-ers gold dit treffen als voorberei ding op het Vierbondentoernooi. HAARLEM, 12 mei Zaterdag 15 mei wordt de jaaracademie 1964/1965 van de Academie '63 officieel gesloten. Ter gelegenheid daarvan wordt de ten toonstelling geopend van werk der deel nemers. Prof. G. H. M. Holt zal de expositie openen, welke in 't gebouw van de Academie, Koudenhorn 2, wordt ge houden. Na de opening wordt een re ceptie gehouden, welke om drie uur be gint. HAAR.EM, 12 mei. De Koninklijke Liederentafel „Zang en Vriendschap" is gisteren voor de zoveelste maal in haar 135-jarig bestaan in de openbaar heid getreden. In het Concertgebouw luisterde een behoorlijk gevulde zaal naar een even goed gebracht als voor bereid concert. Onder leiding van Jan Laarveld werd een gedifferentieerd vo caal programma ten gehore gebracht. Een programma waarin ernst en luim, devotie en luchtigheid elkaar niet sto rend afwisselden. Daarbij was twee maal voor een aantrekkelijk instrumen taal intermezzo gezorgd. We beluisterden het koor in vrolijke nummers als „De vette gans" van Or lando di Lasso, een Russisch volkslied „In de smidse" en de door Henk Ba- dings bewerkte „Skotse Trye". De di rigent had daarin de lichte toets met muzikale discipline weten te combine ren, zodat ook in de forti een transpa rante klank bleef gehandhaafd. „Bei nachtlicher Weil" van Brahms werd fraai poëtisch voorgedragen, hoewel de tekst aan duidelijkheid iets te wensen overliet. Het zingen van negro-sprituals blijft voor onze korten altijd een riskante onderneming omdat tekst en melos niet alleen tot de wezenskenmerken behoren van een negroïde expressie, waaraan de ze geloofsliederen tenslotte voor ons hun charme ontlenen. Veel «meer dan een knappe benadering van het klankidioom kon het dan ook niet worden, maar het moet gezegd worden dat de be werkingen van Felix de Nobel daar soms verrassend toe bijdroegen. Bij deze liederen zong de alt Martha van Kerkhoff een welluidende solopartij, eer lijk gepeild naar de dieper liggende geestelijke intentie. Paul Godwin, viool, Johan de Nobel, violoncel en Gerard Hengeveld, piano, tesamen het Meestertrio vormend, brachten een aantal werkjes uit hun populaire semi-klassieke repertoire. Men kon zich overtuigen van het ge degen vakmanschap van dit drietal ge routineerde rasmusici. Zij ontmoetten dan ook veel waardering. Maar ons gro te fespect geldt toch het toegewijd mu siceren van Jan Laarveld en zijn man nen, die het maar weer presteerden om Iedereen een fijne avond te bezor gen. q HAARLEM, 12 mei Vanwege de r -k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek wordt in het kader van de boekenweek een bijeenkomst gehouden in de renais- sancezaal van het Frans Halsmuseum, op woensdag 19 mei, 's avonds om kwart over acht. Prof. dr. S. Dresden, die moderne Franse letteren doceert aan de rijksuniversiteit te Leiden, zal spreken over „Het raadsel in roman en detective-roman". Na de pauze is er gelegenheid tot vragen stellen en discussie. De bijeenkomst is voor iede re belangstellende vrij toegankelijk. n deel beslist. Hy behaalde daartoe zes punten meer dan zijn naaste rivaal Jan Aldershof. De 26 deelnemende A- en B-klassers moesten in deze eerste rit over 25 ron den vijf keer een spurtje maken om de punten. Sweers en Aldershof wisten weliswaar elk tweemaal zo'n sprint te winnen, maar Sweers had zich ook in de andere klassementen beter geplaatst en werd zodoende winnaar. Eenmaal was Gerard Njjssen de snelste geweest. De uitslag luidt: 1. R. Sweers 21 pnt.; 2. J. Aldershof 15 pnit.; 3. G. Nijssen 14 pnt.; 4. L. Otte 10 pnt.; 5. E. Sminia 9 pnt.; 6. Ton Blom 8 pnt.; 7. A. Bogaard 6 pnt.; 8. W. van Slooten 3 pnt.; 9. R. Otte 3 pnt.; 10. G. van Krimpen 1 pnt. Uitslag C-klasse: 1. G. Krom 23 pnt.; 2. G. Duwel 21 pnt.; 3. J. Groeneveld 13 pnt.; 4. D. Kruyff 7 pnt.; 5. F. Vemoo 7 pnt.; 6. H. Snijder 4 pnt.; 7. R. Bakker 1 pnt.; 8. J. Wempe 1 pnt.; 9. G. van Baak, 10. J. Kimme- nade. Van de vier klassementen wisten Krom en Duwel er elk twee te winnen. Uitslag jeugdklasse: 1. H. Kooien, 2. R. Krom, 3, J. Peters, 4. R. Schenk. HALFWEG, Op het 3600 meter lange parcours in de Houtrak- polder liet de Halfwegse wielerclub „De Bataaf" de eerste zomeravondrit verrijden en daarin legde Jan de Jong beslag op de zege. Hij bleek veruit de sterkste finisher van een vyf man ster ke kopgroep. Zyn vluchtmakkers moes ten hem in de eindsprint lengtes prijs geven. De uitslag luidt; 1. J. de Jong, de 50.5 km in 1 uur 9 min. en 20 sec.; 2. Th. Bakker, 3. F. Zomer, 4. W. Griffioen, 5. W. Boterman, 6. J. Zomer in 1.10.33; 7. H. Koopmans, 8. P. van Dongen, 9. K. Post, 10. K. Groot. Uitslag nieuwelingen: 1. R. Doeswijk de 36 km in 55 min. en 53 sec.; 2. T. Zuiker, 3. J. Peetoom, 4. G. Zan- tingh, 5. M. Jongkind, 6. H. van Leeu wen, 7. J. Buis, 8. P. v. d. Voort, 9. T. van Dongen, 10. H. Baan. Uitslag aspiranten; 1. W. Haayer, de 21.6 km in 37 min. en 10 sec.; 2. R. Stoltenborg, 3. J. Oosterbeek, 4. P. Rup- schus, 5. M. v. d. Meulen, 6. P. de Jong, 7. J. Bruessing, 8. P. Zomer, 9. P. Colijn, 10. F. Martens. HAARLEM, 12 mei De sof^' demonstratiewedstrijd tussen de n^?nZ0 tellen van Sportclub Haarlem e,nhn0fd- Gezellen zal plaatsvinden op het n" te veld van HBC aan de Cruquiusweg Heemstede. HBC overweegt deoP1 ting van een dames-softballafdehnc- introductie zal vanavond de demo'"t,uei tiewedstrijd gespeeld worden. -Dit e( begint om zeven uur. Na afloop SjCii- in de sportzaal gelegenheid zijn eIJ tingen te vragen en zich op te ge als lid. et» (Advertentie) cnaarna I I '-o. damstraat apddllie I I teylermuseum interna i CINEMA PALACE: 't Is een gekke, r;.re, dolle, dwaze wereld. 14 jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. FRANS HALS: F.B.I. tegen handelaren in verdovende middelen, 18 jaar, 7 en 9.15 uur. LIDO: De gele Rolls-Royce, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Alta Infedelta, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De hel van Duinkerken, 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY De iaatste dagen van Pompei, 18 jaar wo. 7 en 9.15 uur. STUDIO: Woensdag 7 en 9.15 uur: uur: Ninotschka, alle leeftijden. MINI VA: Woensdag 8.15 uur: U spreekt met Uw moordenaar, 18 jaar. Woensdag 12 mei Concertgebouw 8.15 uur: Eerste concert ln de Beethovencyclus door het N.Ph.O, o.l.v. Henri Arends. M.m.v. Rudolf Firkusny. piano. Donderdag 13 mei Grote of Sint Bavo Kerk 3 uur: Orgel concert. Donderdag 13 mei Stadsschouwburg 10 en 2 uur: Lagere scholenvoorstelling door Toneelgroep Arena van ,,De verloren trouwring". woensdag 12 mei Rest. Brinkmann 8.15 uur; Ned. Genealo gische Ver., afdeling Kennemerland. A. v. d. Steur over „Speciale avond voor de begin nende genealoog" Donderdag 13 mei Rest. Brinkmann 12 uur: Ned. Mijv. Nijverheid en Handel, Prof. dr. H. J. van der Schroeff uit Amsterdam over „Is er, met het oog op de behoeften van het be drijfsleven, plaats voor een voortgezet eco nomisch onderwijs?" Aula A. H. Gerhardschool, Raaks, 8 uur: Haarlemse Discoclub, platenavond. Christelijk Militair Tehuis, Jansweg 34, 8.30 uur: N.K.V., bijzondere vergadering met bestuursoverdracht. Waagtaveerne: Damstraat. Vrijdagavond: afscheid J. v. d. Merwe. Za., zo. Cobi Schrij- er, terug uit Engeland, ontvangt gasten. Do. 20 t.m. 23 mei: Colen Wilkie en Shirley Hart treden mede in verband met de Britse week in Amsterdan met Cobi Schreyer op. Frans HaJLsmeuseum. Werken uit de Haar lemse schooi van de 16e t/m 19e eeuw Dagelijks van 10 tot 5 uur Tondags van 1 Bijzondere collectie werken van Fran? Hals tot 5 uur Bijzondere avondvoorstelling t/m 16 mei elke avond van 8.30-10.30 uur. Bloemen, kaarslicht en oude muziek Tevens gelegen heid tot bezichtigen van de tentoonstelling poppen door Maja Alexander er Trudy de Ruyter t/m 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mans portret door Frans Hals Teylers Museum: Schilderijen 19e en 2üe eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, oehalve maandag vaf} 11—3 uur Eersta zondag van de maao® van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 1(j: Oude religieuze kunstschilderijen en middel* eeuwse beeldhouwwerken Geopend va» 10 - 12.30 en 1.30-5 uur (behalve maandag)' Zon- en feestdagen van 2 5 uur Woonhuis Jacobus van Looy, KI Hout weg 103 Het voormalige woonhuis van d® schilder-schril vei Jacobus van Looy Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13 30 17 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uu*- Keukenhof, Lisse Openluchttentoonstel ling van voorjaars- en zomerbloemen Dag- geopend van 8 uur tot zonsondergang- 't/m medio mei) Cruquius Museum; Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dag van 9 - 12.3v en van 1.305 uur. Zondag 1—5 uur. Linnaeushot, jJennebroek - Openlucftt- lentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso Geopend dagelijks van 9 18 uur t/m oktober De Ark Expositie van tekeningen, schil* cterijen en gouSc1 van Dirkjan Ribbelins en W Vogel (tot 23 mei) „Artificia", Binnenweg 95, Heemstede- Tentoonstelling van aquarellen, tekeningen en etsen van Poppe Damave. Keramiek van Rob den Tonkelaar. Geopend 9.30-6 uur. (t/m 3 juni). Museum Het Huis Van Looy: Groepsten toonstelling van genootschap Kunst Zij Ons Doel t.m. 23 mei. Dag. van 2-5 uur; zo. van 2-5 uur. In 't Goede Uur: Expositie van tekeningen van Halga Schszheim. De maand mei, dag- van 10-6 uur en 8-12 uur. Vishal en Vleeshal: De jaren '40-'45: Foto- en documentatietentoonstelling over d« oorlogsjaren. Vrij entree. Tot 6 juni. Dag- 9-5 uur; zo. 1-5 uur; wo., vrij. en za. 8-12 u- Openluchttheater: Expositie en werken van Bloemendaalse kunstenaars. 13 mei t.m- 4 juni. Dag. 10-5 uur; zo. 2-5 uur. FILMS: CITY-THEATER: Woensdag 8 uur: Geraffineerd en gemeen, volw. FILMS: ROY AL-THEATER, t/m woensdag 8 uur: T# rijk om los te lopen, 14 jaar. FILMS LIDO. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: De temp#) van de witte olifant, 14 jaar. LUXOR. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: Blank# Venus in het oerwoud, 14 jaar. REX, Woensdag 7.15 en 9.15 uur: Big Sam, de bruut, 14 jaar. STUDIO. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: De gel# Rolls-Royce, 14 jaar. TRIANON. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: Gold- finger, 18 jaar. DIVERSEN: Woensdag 12 mei Schouwburg 8 uur: Cabaret Pepijn. TENTOONSTELLINGEN: Rijksmuseum voor Oudheden, Rapenburg 28. „Opgravingen in bijbelse grond tot sept. Gem. Museum de Lakenhal, Oude Singel 28, „Een boek wordt gemaakt" 6 mei t/m 6 juni. Jeugdhotel De Ruif, Jan Vossensteeg 59, Johan van Tijn exposeert gouaches, krijt en pentekeningen t/m 29 mei Geopend to* 24 00 uur. Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14. Fons Moonen exposeert tekeningen en aguareiien geopend tot 15 mei van 4.30-24.00 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2