Pauselijke onderscheiding voor Theo van der Putten AFWIJZEND ADVIES OP VERZOEK VAN STICHTING HUIZE WILDHOEF B. en W. van Bloemendaal - in meerderheid - tegen bouw van tehuis voor bejaarden op Het Vlakje Jubilerend Holland hoort op receptie onprettig nieuws 1 Ju bi leum wedstrijden RKA V Holland met dertien kampioenen Zwaan-Kleef-aan bij de Augustijnen, Homerisch gelach op Hageveld, nummers 25 in Noord, klokken in Duinroos Vier priesters vieren zilveren jubileum Processies in nieuwe stijl Grootse receptie van Onze Gezellen Nieuw Kamerlid „Onvoldoende service schaadt middenstand De Oosthoek wint met klaverjassen voor bejaarden AAC en Sagitta uit Amsterdam de belangrijkste winnaars Schaken „Het Witte Paard Bondsvoorzitter: Gedenksteen voor drukkers Plantijn en Van Raphelingen ONGEVALLEN IN ZANDVOORT Hageveld Haarlem-Noord Duinroos Maastrichtse deken huisprelaat Paus Cricketcompetitie MAANDAG 17 MEI 1965 PAGINA 2 Onze Gezellen-voorzitter Guus Jonker speldt secretaris Theo van der Putten de versierselen op de borstbehorend bij de pauselijke onderscheiding Bene Merenti. Wethouder Voskuilen feliciteert va.n de veertigjarige rkav „Holland", van de atletiekvereniging ,den' "\?.cht zich,in een ze,er grot? be- door ii HAARLEM, 15 mei Voor de onder linge competitie beëindigde Pancras het seizoen met een overwinning, waardoor hü zeker van de 3e plaats is. Lips, die nog kansen heeft op de 2e plaats, kon tegen Haverkort niet verder dan een remise te komen. v. Emmerik moest tegen Steiner een nederlaag incasseren, nadat hij een remise-aanbod van zijn tegenstander had afgeslagen. Brohet speelde op zeer snelle wijze v.d. Stoop jr. naar een nederlaag, maar moest te gen Holtkamp het onderspit delven. Ran is nog steeds aan zijn grote op mars bezig. Thans werden Holtkamp en Mossinkoff zijn slachtoffers. Ook Bot telier kwam met 2 overwinningen uit de bus, die tegen Reeuwijk was echter zeer geflatteerd. Hoogland en Reeuwijk die beiden de meeste remises maak ten, kwamen nu tegen elkaar in het strijdperk en het eindresultaat werd, hoe kan het haast anders, remise! In groep 2A is het voor de plaatsen 3 tot en met 11 nog steeds een gedrang van jewelste. Henrichs kwam door een zege op Scholte en een remise tegen v.d. Erf jr. voorlopig op de 3e plaats. Ook v.d. Erf jr. behaalde l>/s punt uit 2 wedstrijden en klom daardoor op naar de 6e plaats. V. d. Stoop sr. wist in de laatste partij van Het seizoen zijn eer ste zege te boeken, ten koste van Vrin- ger. Laatstgenoemde kwam tegen Baas daarna tot remise overeen. In groep 2B werd de grote strijd tussen v.d. Erf sr. en Kuip in het voordeel van v.d. Erf beslist. Ook tegen Spee kwam v.d. Erf sr. tot winst, wat echter wel een tikkeltje geflatteerd was, want Spee stond aanvankelijk belangrijk beter. Heemskerk moest aan Spee de eer laten en kwam tegen De Bont jr. niet verder dan een remise. Voor laatstge noemde een aardig resultaat! Holt schoof door een zege naar de 2e plaats. De Bont sr. kon ook weer eens een overwinning laten aantekenen. Hendriks wist zijn afgebroken partij tegen Van Schie in winst om te zetten. De uitsla gen waren: HaverkortLips Vh, Val kenierPancras 0-1, SteinerV. Emme rik 1-0, HoltkampRan 0-1, v.d. Stoop jr.Brohet 0-1, MossinkoffBottelier 0- 1. ReeuwijkHoogland Vs-'/i, RanMos sinkoff 1-0, HoltkampBrohet 1-0, Reeu wijkBottelier 0-1, v.d. Stoop sr. Vringer 1-0, v.d. Erf jr.Scholte 1-0, VringerBaas VH/j, v.d. Erf jr.Hen richs 0-1, HeemskerkSpee 0-1, Holt De Bot jr 1-0, Kuipv.a. Erf sr. 0-1, De Bont sr.Puts 1-0, LunenburgButs '/r-'/i, Hendriksv. Schie 0-1, Heemskerk De Bont jr V«-Vt, v.d, Erf sr.Spee 1-0, LunenburgValkender jr. 1-0, v.d. Stoop sr.Valkenier sr. 0-1, v.d. Erf jr.v.d. Berg 0-1. (Van onze sportredactie) HAARLEM, 16 mei Het groots op gezette feestprogramma rond het veer tigjarig bestaan van de RKSV Onze Ge zellen is zaterdagmiddag op waardige wijze ingezet met een zeer druk be zochte receptie in de sfeerrijk mef bloemstukken versierde zaal van het gebouw „De Linge" in Haarlem- Xoord. Tal van officials gaven met vele andere relaties uit de sportwereld van hun warme sympathie voor de jubile rende club blijk. Het hoogtepunt van al dit huldebetoon vormde zonder twij fel de aan secretaris Theo van der Put ten verleende pauselijke onderscheiding Bene Merenti. Ook het lidmaatschap van verdienste van de afdeling Haar lem KNVB viel Van der Putten ten deel. De vele sprekers werden aangekon digd door de heer C. Koedijk, die als eerste afdelingsvoorzitter H. W. van Turnhout voor het voetlicht riep. De ze spreker schetste de grootse op gang van Onze Gezellen en was er trots op zo'n club in Haarlem te heb ben: „de hele goede organisatie kan men afleiden uit het feestprogram ma. Dat is up to date". Namens de KNVB en HVB overhandigde Van Turnhout twee aparte bondsvlaggen en namens de clubs uit het Haarlem se district de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Daarna richtte hij zich met een enkel woord tot de volijveri ge secretaris Theo v. d. Putten en maakte diens benoeming tot lid van verdienste van de afdeling Haarlem KNVB bekend. Het ontlokte de vele aanwezigen een klaterend applaus. Nadat de heren De Zwager (NKS), Cats (EDO), pastoor B. Beek, wethou der P. W. Voskuilen (sport- en jeugd zaken) en D. Beets (sportraad) het woord hadden gevoerd, was het de beurt aan kapelaan W. J. J. Klück, geestelijk adviseur, om het katheder te bestijgen. De kapelaan had een nog grotere verrassing voor Van der Put ten in petto. „Het is een zeer moeilijk man in het bestuur", sprak de g.a., „maar de kerk vergeeft hem graag zjjn foutjes en ziet alleen z'n grote waarden. Het heeft Paus Paulus de zes de dan ook behaagt hem de pauselijke onderscheiding Bene Merenti voor goede verdiensten van het christelijk belang in deze wereld te verlenen". Het applaus zwol toen aan tot een donderende ovatie. Aan voorzitter Guus Jonker verzocht de kapelaan Van der Putten de bijbehorende versierselen op de borst te speldden. De anders zo BLOEMENDAAL, 17 mei De meer derheid van het college van B. en W. vat Bloemendaal is tegen het plan van de Stichting Huize Wildhoef in het duin terrein tussen de Zeeweg en de Hoge Duin- en Daalscheweg, op „Het Vlakje", een bejaardentehuis te bouwen. De meerderheid van het college ontraadt de gemeenteraad dan ook het verzoek van de Stichting in te willigen om in over eenstemming met het streekplan „Zuid- Kennemerland" een uitbreidingsplan voor da», duingebied vast te stellen, waardoor de bouw van een bejaarden tehuis mogelijk wordt. Haar afwijzend oordeel baseert de meerderheid van het dagelijks bestuur van de gemeente Bloemendaal op een rapport van de stedebouwkundig advi seur. Deze zegt in zjjn rapport o.m. dat de steeds verdergaande verstedelijking in het westen van het land inhoudt, dat er voor gewaakt moet werden, dat niet alle open gebieden aan woon- en voor- zieningsgebied ten offer vallen. Naar zijn mening dient vooral een gebied als „Het Vlakje", dat een bijzondere aan trekkelijkheid heeft, ongerept te blijven. Zijns inziens maakt het weinig verschil of het gebied me', woongebouwen of met gebouwen van een bejaardentehuis wordt bebouwd, daar het terrein in bei de gevallen wordt geschonden en voor passieve recreatie verloren gaat. In hun advies aan de raad wijzen B en W. er voorts nog op, dat het uit een oogpunt van gemeentelijk be lang, niet noodzakelijk is uitbreiding te geven aan het aantal reeds bestaande of in aanbouw zijnde bejaardentehuizen. Als het bejaardentehuis van de St. Lam- bertusstichting bewoond is, zit 5V« pro cent van de totale Bloemendaalse be volking in bejaardentehuizen in de ge meente; ofwel 27% van de inwoners van zestig jaar en ouder, die ruim een vijfde deel van de totale bevolking uitmaken. Plaatselijk bezien zouden de gegadig den voor het nieuwe bejaardentehuis op „Het Vlakje" uit circa drieduizend in woners van de gemeente kunnen wor den gerecruteerd. Tenslotte wijst het college van B. en W. er nog op, dat bejaardentehui zen beter kunnen worden gevestigd in streken waar zich geen bevolkings concentraties in de nabijheid van gro te industrieën voordoen, zoals in dit gebied rond de IJmond en het Noordzeekanaai. Om te staven dat zijn afwijzing van het verzoek van de Stichting Huize Wildhoef niet is inge geven door een aversie tegen die stichting, wijst het college er nog op, da het in het verleden steeds mede werking heeft verleend aan de wen sen van de stichting. De gemeenteraad komt donderdag bij een om liet verzoek van de Stichting en het advies van B. en W. te bespreken en een oordeel te vellen. spraakzame secretaris was volkomen beduusd van al dit huldebetoon en had ditmaal moeite zijn dank te kunnen vertolken. Het was voor hem en zijn echtgenote, die eveneens zeer veel voor OG heeft gedaan, dan ook een groots moment. Dat was het trouwens voor heel Onze Gezellen. Aan het slot van deze stijlvol verlo pen receptie werd nog het woord ge voerd dóór de heren Pley (ETO), Been hakkers (Zandvoortmeeuwen), Koe horst (honkbal O.G.) en Cor Jonker (softbal). Vrijwel alle sprekers, die af zonderlijk bedankt werden door voor zitter Guus Jonker, lieten hun waar schuwende woorden vergezeld gaan van een geschenk. Er waren bovendien vele bloemstukken binnen gekomen en telegrammen van onder andere voor zitter Schroder van de KNVB en se cretaris-penningmeester Brunt. DEN HAAG, 15 mei In de vaca ture van dr. ir. A. Vondeling (PvdA) die tot minister van Financiën werd benoemd, is tot lid van de Tweede Kamer benoemd drs. J. S. van Hes sen te De Bilt. Reeds eerder was in deze vacature benoemd mej. mr. Th. F. Lemaire te Amsterdam, die voor deze functie be dankt heeft. Of de heer Van Hessen zijn benoeming zal aannemen, is nog niet bekend. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 17 mei „Door teveel midden- en klein-ondernemers wordt aan dat geduchte wapen van het mid den- en kleinbedrijf, de service, grote schade toegebracht, doordat men het dikwijls wel gelooft met die service. Men doet daarmee de hele sector van het midden- en kleinbedrijf enorm veel kwaad. En is het een wonder, dat er door deze handelswijze nog al -eens kleinerend gesproken wordt over het midden- en kleinbedrijf"' Deze bezorgdheid sprak de heer G. F. Boere, voorzitter van de Aarts diocesane Kath. Middenstands bond, uit in de vandaag gehouden jaarvergadering. Teleurstelling uitte hij over het tot nu voor de middenstand gevoerde over heidsbeleid. Gehoord de regeringsver klaring van het kabinet Cals kon hij zijn vertrouwen uitspreken in de nieuwe regering. De grote vraag voor hem is hoe minister Den Uijl het prijsbeleid zal aanpakken en de heer Boere hoopt, dat dit niet alleen gericht is op de in dustrie of grootbedrijven, maar dat ook rekening wordt gehouden met het mid den- en kleinbedrijf. Tevens sprak hij de wens uit, dat de in de regerings verklaring toegezegde herziening van de wettelijke regeling van huur van be drijfspanden voor de huurders bevredi gend is, waardoor veel onzekerheid ver dwijnt. (Van onze universitaire correspondent) LEIDEN, 17 mei In de zijgevel van de nieuwe sociëteit Minerva" is een gedenksteen onthuld ter ere van Christoffel Plantijn en Franciscus van Raphelingen, de eerste Leidse drukkers. Bij deze onthulling waren vele autori teiten aanwezig, onder wie de ambas sadeur van België (Plantijn kwam uit Antwerpen), burgemeester Van der Wil ligen en enkele curatoren en hooglera ren. De gedenksteen is aangebracht op de plaats waar Plantijn in 1583 met zijn drukkerij begon, namelijk op de hoek Breestraat-Vrouwensteeg. Het ini tiatief is uitgegaan van de Leidse uni versiteitsbibliotheek en de uitgeverij Brill. In de bibliotheek is een tentoon stelling geopend van bij Plantijn ge drukte boeken. HAARLEM, 15 mei In de zaal van het Bejaardencentrum aan de Ber- lagelaan zijn de klaverjassers met de bejaarden aan de slag geweest in een nederlaagtoemooi. Het team van KJC „De Oosthoek'' kwam daarbij met de grootste overwinning uit de strijd. Dit klaverjastoernooi werd weer ge houden onder auspiciën van het Over koepelend Orgaan der vrije klaverjas- verenigingen in Haarlem en omstreken. De opbrengst kwam ten goede aan het dienstverlenend centrum voor de bejaar den, dat een fraaie wisselbeker in het vooruitzicht had gesteld. Deze komt voor één jaar in de prijzenkast van de KJC „De Oosthoek". De beker moet drie keer achtereen of vijfmaal in totaal ge wonnen worden om hem te kunnen be houden. Behalve de vele prijzen door het zaken- en bedrijfsleven be schikbaar gesteld kreeg elke deel nemer een spel kaarten. ZANDVOORT, 17 mei De 28-jari- ge militair W. B. uit Oe Bilt werd zon dagmiddag vrij ernstig gewond toen hij op het circuit enige malen met zijn auto over de kop sloeg. Hij liep een hersenschudding op. Op de Van Lennepweg reed de 16- jarige scholier H.T. uit Amsterdam met zijn bromfiets tegen een geparkterd staande vrachtauto, toen hij zich voor over boog om een defect aan zijn mo tor op te sporen. Hij viel en moest met een diepe hoofdwond naar het Grote Gasthuis worden overgebracht. (Van onze sportredactie) HAARLEM, 16 mei De receptie 7 7,/r 7 7 7 1 7 -7 zaterdagmiddag in de Hildebrandzaal (te fleer Merlctnd met het jubileum van café-restaurant Brinkmann gehou- Tj u langstelling verheugen. Vele officials ,^10Liana ©n bevriende relaties uit sportkringen (Van onze atletaekmedewerker) HAARLEM, 17 mei De verenigin gen AAC en Sagitta uit Amsterdam zijn de belangrijkste winnaars van de ju bileumwedstrijden, die door de veertig jarige RKAV Holland op de Haarlemse sintelbaan georganiseerd werden. Noch HAV Haarlem of het sterk verzwakte Haagse Trekvogels bij de heren, noch DEM of Atmodes bij de dames vermoch ten de Nederlandse clubkampioenen ernstig te bedreigen. De grote macht van Sagitta blijkt ook uit de overwin ning van haar tweede ploeg over RK Holland en Lycurgus (Krommenie) in een eerste klas programma. De heren HAARLEM, 17 mei Het afgelopen weekeinde was vol jubileumgeschal. Op verschillende fronten werd er feest ge vierd. Scholen, verenigingen en pries ters. Voor zover mogelijk zijn we over al even aangewipt, terwijl iedereen zichtbaar genoot van zijn vrije weekein de. De jubilerende priesters waren vier in getal. De eerste was pater mr. drs. F. K. van Kleef, Augustijn, die zaterdagmiddag ter gelegenheid van zijn priesterfeest recipieerde in de aula van het Triniteitslyceum. Voordien had hij een plechtige H. Mis opgedragen in de parochiekerk van Overveen, waar onder zijn confrater Van Beurden de predicatie hield. Honderden relaties en andere vrien den maakten van de gelegenheid ge bruik hem persoonlijk te feliciteren. Verschillende geschenken en andere at tenties vielen hem toe als bewijs van erkentelijkheid voor het vele werk, dat hij niet alleen als leraar (op beide augustijnercolleges) verricht. Als moderator van de studentenvereniging „Sanctus Bavo" heeft hij reeds zijn sporen verdiend en ook levert hij zijn aandeel in de voorbereiding tot de even tuele vestiging van een Technische Hogeschool in Haarlem. Aan al die activiteiten herinnerde de heer v. Liemt, die in plaats van de wethouder Geluk namens het gemeen tebestuur de gelukwensen overbracht. Badinerend over de persoon en het werk van pater Van Kleef, die ook bij de gemeente faam geniet om zijn sympathieke vasthoudendheid, kwam de heer Van Liemt tot de conclusie, dat de jubilaris zeer velen aan zich verplicht heeft. Intussen had zich ai weer een lange rij van felicitanten ge vormd, die in de trant van Zwaan- Kleef-aan geduldig hun beurt afwacht ten om de jubilerende Augustijn te fe liciteren. Op het klein-semenarie Hageveld in Heemstede was het niet minder feest. Daar werd bij gelegenheid van zijn zil veren priesterjubileum de conrector van het gymnasium, drs. H. J. Th. van Duin, zaterdagavond feestelijk inge haald, gezeten in een uit 1920 daterende Brennapor. Voorop ging de harmonie St. Michaël, die later op de avond nog een stevig nummertje ten beste gaf tij dens een serenade voor de jubilaris. De officiële viering geschiedde gisteren, toe de dag 's morgens werd ingezet met een plechtige concelebratie van vijf priesters. Drs. Vreeburg, een klassieke collega van de jubilaris in „Leeuwen horst", hield de predicatie. Leraren en studenten brachten een meer profane hulde tijdens een samen komst in de aula. Het symphonie-orkest zorgde voor de muzikale omlijsting. Een cabaret, waarvan de uitstekende en puntige 'eksten geschreven werden door de collega's Schut en Duin, droegen extra toe bij, dat drs. Van Duin precies wist, waar hij aan toe was. Hij hoorde zichzelf beschreven in hexameters en het logische klassieke gevolg was, dat er herhaaldelijk een homersich gelach door Hageveld stormde. In Haarlem-Noord, in de parochie van O.L.V. Zeven Smarten, was hot pastoor H. Beek, die zaterdagavond met vlag en wimpel ;erd binnengehaald. De heer H. Vermeij, lid van het kerk bestuur, bood namens de parochie als geschenk „het verruimde priesterkoor" aan. Voor de jubilaris was er ook een persoonlijk geschenk onder couvert, waarmee de pastoor de kamer ïn zijn nieuwe pastorie kan inrichten. Een se renade van „St. Bavo" was hef klank rijke sluitstuk van de zaterdag. Zondagochtend werd een plechtige H. Mis opgedragen door de jubilaris. De speciaal voor deze gelegenheid gemaak te Nederlandse liederen deden het uit stekend. Onder leiding van Rinus Groot zong het parochiële dames- en heren koor de „Missa Brevis" van Mozart en het Alleluia van Handel. Pastoor Beek zelf hield de predikatie, waarin hij een dankbaar aanknopingspunt vond in het evangelie van de goede herder. Na de plechtigheid kwamen een paar honderd parochianen bijeen aan een uitstekende ontbijttafel. Zij waren de 25-ers uit de parochie, de mensen na melijk, die 25 als huisnummer hebben. Voorts zaten aan verschillende genodig den, onder wie oud-pastoor A. P. van Eeden. Het werd een bijzonder genoeg lijke samenkomst, oude kennissen uit Sperdijk, Vlaardingen en de Amster damse „Agnes" haaiden herinneringen op en namens de „nummers 25" getuigd een jonge huisvader van zijn dank en waardering. Hijzelf was van het Zuiden afkomstig en had in zjjn parochie ge vonden wat hjj zocht. Pastoor Beek sprak een hartelijk dankwoord en vond het feitelijk het leukste aan al die gezichten zijn eigen geschiedenis te kunnen lezen. Wejke plaats hij in de parochie inneemt, werd hem nog eens tijdens de receptie duidelijk, toen in een lange stroom tal van belangstellenden, onder wie verschillende priesters, hem kwamen feliciteren. In de eenvoudige noodkerk van de St. Paulusparochie aan het Duinroos- plantsoen in Haarlem Zuid-West, boden de met prachtige bloemstukken versier de altaar en het binnenvallende zonlicht een feestelijke aanblik tijdens de plech tige H. Mis ter gelegènheid van het zilveren priesterfeest van pastoor E. Duym. Bij deze viering werd pastoor Duym geassisteerd door kapelaan J. L. Wenne- ker, terwijl de gezangen door het koor o.l.v. G. P. Willemsen en begeleid door de organist Th. Steeman, op innemen de wijze werden uitgevoerd. Een ge deelte van de tekst van de wisselende gezangen en gebeden is door een van de parochianen, de dichter Michel v.d. Plas, speciaal voor dit feest geschre ven. Pastoor C. van Teylingen ver klaarde in zijn feestpredikatie op deze zondagmorgen blijmoedig zijn kerk in Schalkwijk te hebben verlaten om aan het verzoek van de jubilaris te voldoen omdat hun beider leven zoveel aanra kingspunten hebben. Afkomstig uit de zelfde stad en parochie hebben zij de zelfde scholen bezocht en van de bis schop tenslotte de gelijke opdracht ont vangen: het stichten van een nieuwe parochiekerk. Daarna belichtte de pre dikant uitvoerig de figuur van de priester in het algemeen, die wij pas begrijpen kunnen als wij Christus ken nen. 's Middags vond in restaurant „Boe kenrode" een drukbezochte receptie plaats. Michel v.d. Plas was de woord voerder namens de parocianen die pas toor Duym een door hen gesticht „Klokkenfonds" aanbood om in de t.z.t. nieuw te bouwen kerk drie luidklokken te kunnen plaatsen. Symbolisch werd de jubilaris een drietal miniatuurklok- ken overhandigd. Als persoonlijk ge schenk mocht de jubilaris ee.i antieke Friese staartklok in ontvangst nemen. Daarna sprak pastoor Duym, die op een onvergetelijke feestdag kan terugzien, een dankwoord. van Holland bleken sterker dan DEM en VIF (Hilversum) in de tweede klas. Het waren prominente verenigingen die Hollands' jubileum luister bij kwa men zetten. Tezamen konden zij der tien Nederlandse kampioenen, junioren en senioren, in het veld brengen. Deze hebben over het algemeen gedaan wat van hen verwacht kon worden. Ver springer Leo de Winter van AAC won zijn hoofdnummer met 6,90 meter en bovendien de 100 meter in 11,1 sec. Kamp en Lamie (HAV) noteerden bei den 11,3 sec. Kamp won de. 200 meter in 23,1 sec, vóór zijn clubgenoot Vlam (23,2 sec.). De 400 meter werd een fraaie zege voor de jonge Haarlemmer Aay in 51,1 sec. De middenafstanden waren weer voor AAC. Janssen noteer de van kop af 1.56,7 op de 800 meter, HAV-er Schaper 1.57,7. Wurster nam de 1500 meter voor zijn rekening in 3.59,7, en liet daarmee Bosch ruim achter zich (4.06,0). De 5000 meter werd een onver wacht groot succes voor de HAV door Folmer in 15.46,0 en Kortekaas in 15.51,4. In Haarlem zijn deze tijden een verrassing. De hordennummers werden verdeeld. De 110 meter voor AAC: Bok- ma in 15,6 sec., de 400 meter vooï HAV: Krjjnen in 57,8 sec. Bij deze loopnummers ontbreekt één bekende naam: die van Frans Luitjes De Tokvo-sprinter blesseerde zich bij het inlopen en moest verstek laten gaan. Een gevoelig verlies voor Trek vogels, dat toch al verschillende ster ke krachten thuis had moeten laten. AAC behaalde zijn overwinning op de technische nummers. Alleen het hoog springen werd een prooi voor kam pioen Rein Knol, die heel gemakke lijk 1.85 meter haalde, maar niet hoger Irwam. Het poisstokhoogspringen was voor Fred Krikke met 3,60 meter. Van Nimwegen (HAV) kwam met 3,40 me ter beter dan ooit voor de dag. Een vol gende kampioen won het speerwerpen. Frans van de Heiden haalde als enige meer dan 60 meter. Kogelstoten was voor Cees van Wees met 15,55 meter, discuswerpen voor Dik Schrieken met 46,09, met als goede tweede Knol met 42,07. De 4 x 100 meter bracht een late verrassing voor de HAV. Lamie, v.d. Meulen, Vlam en Kamp noteerden 42,9 sec. Dat gebeurde de laatste dertig jaar niet meer door een Haarlemse ploeg. De 4 x 100 meter ging naar AAC in 3.28,9. Slaagd AAC er althans op de loop nummers niet in zjjn tegenstander uit te tellen stadgenote Sagitta had daar minder moeite mee. Op twee na alle nummers eindigden in een Amsterdam se overwinning. Hilde Slamman-Van Doom won tweemaal, de 200 meter na een felle strijd met Ellen Jochaim-Ort (26,0 en 26,3), de 400 meter onbedreigd in 57,4 sec. Niet vreemd, want on langs versloeg zij niemand minder dan Gerda Kraan op de 800 meter. Loes Boling had geen concurrentie bij het discuswerpen (44,02 m), en op het ko gelstoten won de kampioen' van natio naal recordhoudster Corrie van Wijk (DEM)14,18 meter tegen 13,33 meter. Zjj nog voor Sagitta vermeld dp over winning van de meervoudige juniorkam pioene Martha Klaassen-Bos bij het verspringen met 5,71 meter. Het hoogspringen ontging de Amster damsen. Dit ging naar de volgende 'kampioene. Marjan Thomas (DEM) met 1,60 meter. Eenmaal winst voor Atmodes boekte Greet Versterre met speerwerpen. Een voortreffelijke serie 40-meterworpen met als beste een van 45,13 meter. Dit jaar in Nederland slechts een keer overtroffen. De ploeg van Atmodes eindigde ach ter Sagitta en DEM. Maar de aanslui ting met d beste Nederlandse dames- ploegen is tot stand gebracht. Nog niet op volle sterkte uitkomend hield At modes de achterstand op DEM beperkt tot ruim 200 punten. RK Holland, de gastheer van deze kampioenen en kampioensploegen, eis te met zijn herenploeg de eer voor zich zelf op. Daarbij werden twee clubre- ccrds verbeterd. Kees Roozen eindigde bij het erspringen achter de Winter met 6,65 meter, een record voor de A- junioren. Theo Bonzen bleef met 6,62 meter weinig achter. En vervolgens kwamen het bestuur van de ju _sen de atletiekvereniging hun geius aanbieden. Als eerste in de rij van sPre^rzitter de heer H. W. van Turnhout, voo" afdeling Haarlem KNVB, voor ïlWen' licht. Hij bracht tevens de gei waS sen van de N.K.S. over. Daarna het de beurt aan wethouder P- de kuilen (sport- en jeugdzaken! ".uur felicitaties van het gemeenten aK over te brengen. De wethouoer r sa. zjjn bewondering uit over de.£Vvereni- menwerking tussen de atletiekm0est gingen in de Spaarnestad. Alleen j h0. hjj een minder prettig geluid taw ren met betrekking tot het Ser®rfflino- men van de tribune en kleedaccoi datie bij de sintelbaan. Door ne blijven van de rjjksgoedkeurmg ,ag een en ander pas in 1966 zijn krijgen. ander0 Het woord werd voorts onder a' ets nog gevoerd door de heren: D. (Sportraad), Hagtingius (HAV lem), Schuit (DEM), Ruyters_>0_.er, trict Noord-Holland), W. de een der oprichters van de vereru&j^ vice-voorzitter Dijkstra van de lyDc V DIE ALS LID VAN HET EVENE»^. die als lid van het eveneens ve K?-;k- rige VIF uit Hilversum de hele onrw keling van „Holland" heeft maakt; Overtoom (Onze Gezellen' -a kapelaan W. J. J. Klück in zijn iun als geestelijk adviseur. De meeste sprekers lieten hun -* derende woorden vergezeld gaan een geschenk. Zij verzuimden rn niet om ook de heer N. M. de, die heel veel voor de vereniging n D fedaan, in het huldebetoon te beu r< en. De sprekers werden elk afzon'i lijk door voorzitter A. L. Meiland dankt. i Onder de vele aanwezigen bev" zich ook dr. De Goey, die beschen* heer van „Holland" is. Bovendien f ren er vele oudleden van buitenaf D^en de receptie gekomen, zoals de nf» Bakker (Eindhoven), De Loof (M100 j burg), die voor een leuke surprise n gezorgd, Halfax (Schiedam), (Breda) etc. Na het officiële deel. v. de receptie heeft men het feest in me kring nog even voortgezet. (Van onze Limburgse redacteur) MAASTRICHT, 17 mei Zoeken0 naar een oplossing van het process'®" vraagstuk hebben de oudste en Veff?| lijkertijd voornaamste binnenstad01'?' rochies van de Limburgse hooi&e.,,J, de „St. Servaes" en de „Onze ÏAe„ Vrouw", gisteren eeii nieuwe, turgische viering geïntroduceerd, \vaar' bij de processie geen op zich ze' staand gebeuren meer is, maar e0" onderdeel vormt van de H. Mis. Aanvankelijke stonden vrij veel Mas*" trichtenaren sceptisch tegenover vernieuwing, is gewend als zij van oU0£ her waren aan luisterrijke triomftc#? ten ter ere van Christus Eucharistie^ Derhalve processies met veel geünit0:. meerde groepen, met muziekkorps®, en met als traditioneel sluitstuk: 0 Sacramentsgroep. Geheel anders van opzet was de Pr0J cessie, welke nu door de straten va" de stad trok. De ontwerpers van d® processie, beter nog: van de lifj gische stoet, hadden er voor gezorgd' dat niemand van de aanwezigen 00 zin van de vernieuwing ontging, me als gevolg, dat* zelfs de grootste scep tici, enkele uitzonderingen daarge laten, gunstig reageerden op de v°°* het eerst toegepaste combinatie van processie en Eucharistie-viering. Na afloop deelde mgr. Moors, bisschop van Roermond, mee, dat de Paus «e deken van Maastricht, mgr. K. Roncken, heeft benoemd tot huisprelaat, Maas tricht", aldus de bisschop, „verdient Wel een extra streepje paars." HAARLEM, 17 mei Rood en Wj* 2 is in de le klasse B van de cricket- competitie met een overwinning op h? Nijmeegse Quick van start gegaan. D? Haarlemmers bleven met een versch'1 van vier wickets in de meerderheid- Quick batte eerst en kwam voor namelijk door toedoen van A. Phjjffer (32) en Van Schalk (35) niet verder dan 118 runs. De Haarlemse aanvat was bij Luining 5-30, Van Lennep 2-2# en Bijleveld 1-25 in uitstekende handen. Ook de nieuwe captain Cees de Nfl® liet, niet zonder succes, enkele over» los: 1 voor 20. De innings van Ro° en Wit leverde prachtig spel op van openingsbatsman Peter Engelenberg, die op onnavolgbare wijze met een score van 67 not out zjjn bat door de innings droeg. Op het traag lopende veld bracht hij het tot zeven vieren, waarmee hij zjjn vorm duidelijk aan toonde. Pliester (19) en De Njjs (21' bleven niet achter, waardoor Rood en Wit het totaal van zjjn gastheren voor het verlies van zes wickets kon pas seren. Bowler Heshusius, 4-20 had met de hal het meeste succes. de 4 x 100 meter. In het zog van HAV en AAC kwamen Bonzen, Meyer, Roe zen en Lips tot 44,0 sec. Een fraaie 400 meter van Lenk Kers- sens gaf een tijd van 51,6 sec. Deze knaap moet zich kunnen ontwikkelen tot een prima middenafstandloper. Kees Kors kwam weer ver met speerwerpe11' 55,38 meter. Het hoogspringen werd gewonnen door de juniorkampiocn Ber» Krjjnen van VIF met 1,80 meter. De Holland-dames brachtei. het er minder goed af. Sagitta II had een vol lediger ploeg, en vooral op de werp- nummers werd veel verloren, ook aan Lycurgus. Toch was het eindresultaat het beste van dit jaar. Het leeuwen- dee, hiervan werd vergaard door Mary van de Raadt, die zowel op de 80 meter horden (12,6 sec) als bij het hoogsprin gen (1,59 meter) veruit de sterkste was- Winst boekte ook Bettie Perukel op de 100 meter. UITSLAGEN: Hoofdklasse heren: 1. AAC (A'darn) 24 381; HAV Haarlem, 22.430; 3- Trekvogels, Den Haag, 15.703. Hoofdklasse Dames: 1. Sagitta, A'darn 18.486, 2. DEM, Beverwijk, 15.855, Atmodes, H'lem, 15.697. T Eerste klasse dames: 1. Sagitta D. 13 591, 2. Lycurgus, Krommenie, 12.331, 3 RK Holland, 12.076. Tweede klasse heren: 1. RK Holten® 11.951, 2. DEM, 11.202, 3. VIF, Hilver sum, 10.045. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2