PRINS BERNHARD huldigt Jan Janssen in Olympisch stadion Kaiserslautern door Kootje Prins van degradatie gered! Lauw Feijenoord pas in verlenging winnaar Elek Schwartz bestraft! DHC-Feijenoord en NAC- Go Ahead: duels in halve finale om KNVB-beker Einde van beker- avontuur Amsterdam voor de derde keer landskampioen Snel Sterkste hockeyclub Redactie en administratie: Smedestraat 5, Haarlem, tel. 21544 en 21543 - Abonnements prijs 9.65 per kwartaal, 3.25 per maand, 75 cent per week - Eindredactie van deze sportkrant: Frans Nypels en Michel van Gils. MAANDAG 17 MEI 1965 Waarschuwing Uitslagen AMSTERDAM, 17 mei „Eindelijk 'ns géén pech", zuchtte de w; naar van de Ronde van Nederland „nieuwe-stijl", de wereldkampio' Jan Janssen opgelucht, toen hij gisteren het ere-podium in het Olyr pisch Stadion beklom. Daar wachtte hem de de hulde, de bloemen Da- ook stond Z.K.H. Prins Bernhard om Jan Janssen te feliciteren. Hie onder: Prins Bernhard, ontspannen, in gesprek met de nuchtere trior fator. Hiernaast: het moment in beeld, waarop organisator Kurt Vyf Jan Janssen de leiderstrui om de schouders trekt. Achter Janssen J de Roo, die de laatste etappe op z'n naam schreef. Op onze laats* sportpagina treft U uitvoerige reportages aan over dit geslaagde wiele festijn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT RANKFURT, 17 mei De ex-Ajacied Ko Prins, die nu in het Duitse Kaiserslautern speelt, heeft in de laatste wedstrijd van het Duitse seizoen een uitstekende prestatie geleverd. Kaiserslautern stond vóór zaterdag slechts één punt voor op Karlsruher SC, dat de fatale voorlaat- j ste plaats bezette. Karlsruhe had de relatief gemakkelijke thuiswedstrijd j *eéfen Eintracht Braunschweig op het programma staan, Kaiserslautern m°est naar Eintracht Frankfurt. Hoewel Prins in de voorlaatste wed strijd bepaald niet groots speelde had men hem voor deze ontmoeting tech opgesteld. En de leiding van de „Lauterer" zal daarvan geen spijt Sehad hebben. Prins scoorde niet alleen in de eerste helft een gave gelijkmaker, maar was voorts zeer actief en dirigeerde de enthousiaste ploeg van Kaiserslautern met ware meesterhand. De uiteindelijke 21 j *ege, die behoud van het kostbare Bundesligaschap betekende, was voor een belangrijk deel aan de ex-Amsterdammer te danken. holtz. Hij gaf voorzetten weg die voor een attente voorhoede om te likkebaar den waren. Maar als hij de bal van zyn voet liet vertrekken, was er bijna nooit iemand snel genoeg meegekomen. Hil versum scheen te worden ontmaskerd als een slechte tweede divisieclub, want de. aanvallen wilden niet meer en Feijenoord nam vrij gemakkelijk het middenveld In bezit. Het slechte werk van spelers als Groot, Venneker en Libregts gaf aan Hilversum de inspi ratie om de laatste energie aan te spreken. Halverwege de tweede helft kreeg Feijenoord een waarschuwing, want toen gaf Westbroek een mooie voorzet, die op een haar na door Vermeulen werd gemist, nadat PG had misge- grepen. Vijf minuten voor tijd kreeg Van Eikeren de bal goed aangegeven. Hij waagde een schot van dertig meter, dat door Pieters Graafland tot corner werd omgebogen. Linksbuiten Kootert nam de hoekschop met het rechterbeen. Zijn linksbinnen Vermeulen stond op de goede plek om Pieters Graafland hei nakijken te geven. Groot enthousiasme bij Hilversum: alles in de verdediging, en daar kwam Feijenoord niet meer door. Verlengen dus, zei Leo Horn met een grote grijns. Toen de uitzinnig geworden suppor- AMSTERDAM, 17 mei. Geheel vol gens de lijn der verwachtingen heeft de kampioen van de westelijke eerste klasse ook beslag gelegd op de landstitel Dit betekent dat Amsterdam voor de derde keer in successie zich de sterkste hockey club van Nederland kan noemen. Reeds zaterdag jongstleden stond hel vast dat Amsterdam zonder beslissings wedstrijd, eventueel noodzakelijk gewor den door de nederlaag op 5 mei jongst leden in Eindhoven tegen HTCC de eerste sinds het seizoen 1962-'63 het kampioenschap binnen zijn bereik had. De Eindhovenaren kwamen namelijk in Groningen tegen HMC, in een overigens zeer slechte wedstrijd, niet verder dan een gelijk spel 11. Dit betekende voor HTCC het derde verliespunt in deze kampioenscompetitie. HMC trachtte de volgende dag tegen Amsterdam opnieuw het huzarenstukje uit te halen, doch de hoofdstedelingen toonden zich hiertoe niet bereid. Zij be nutten namelijk twee strafcomers. Voor de rust plaatste Nico Spits zich achter de bal en na de hervatting was het aan voerder Mijnarends die het kampioen schap veilig stelde. De HMC-doélman Orie toonde zich zeer bekwaam in deze goed op peil staande wedstrijd, waarin vooral de gebroeders Spits veelal on grijpbaar waren en de Amsterdam aanval zonder Voigt zich menigmaal van zijn beste zijde liet zien. Stand: Amsterdam HTTC HMC Hattem LIgSABON, 17 mei. Elek Schwartz, de vroegere coach van het Nederlands elftal, nu trainer van Benfica, is door de Portugese voetbalbond voor twee weken ge schorst en met 250 escudos beboet wegens het gebruiken van beledi gende woorden tegen een grens rechter tijdens een wedstrijd van Benfica tegen Oriental F. C., De schorsing loopt tot 26 mei. (Van onze sportredactie) De drie overgebleven kandidaten voor de KNVB-beker uit de ere-divfsie heb ben zich slechts met moeite kunnen handhaven. Landskampioen Feijenoord, dat gebrand is op de „doublé", slaagde er niet in om het energieke Hilversum in tweemaal drie kwartier voetbal klein te krijgen. Pas in de verlenging plaat sten de Rotterdammers zich voor de halve finale. Go Ahead kon in Schie dam tegen het dappere SW helemaal niet tot doelpunten komen, ook niet in de verlenging. Strafschoppen wezen na het doelpuntloze gelijke spel de De- venternaren aan als een van de vier ge gadigden voor de Nederlandse voetbal beker. Het naar de ere-divisle gedegradeerde NAC kwam tegen Enschedese Boys met een zege van 21 met de hakken over de sloot in de halve finale. De enige duidelijke overwinning behaalde DHC op Holland Sport: 52. In de halve finale worden aanstaande zondag DHCFeijenoord en Go Ahead NAC gespeeld. Waar de duels plaats vinden is nog niet bekend. De uitslagen en de scores van de vier bekerwedstrijden zijn: Holland Sport—DHC 2—5 Rijnvis 01, Trommel 11, Schuur» man 12, rust, Kwakkernaat 13, Den Engelse i4, Trommel 24, Schuur man 2—5 T 12.000 HilversumFeijenoord 12 Venneker 0—1, rust, Vermeulen 1—1, Henk Groot 1—2 na verlenging. T. 10.000 SVV—Go Ahead 0—0 Go Ahead wint na het nemen van strafschoppen. T 6.500 Enschedese BoysNAC 12 V. d. Hurk 01, rust, Roordink 1—1, Reinders 1—2. T. 4.000 Hilversum (Van onze sportredactie) Hilversum, 17 mei. Bij de beker-wedstrijd Hilversum— Feijenoord zagen ruim twaalfdui zend toercüiouwers na een kwar tier dat Hilversum-doelman Van Maaren zó slecht uitschoot dat Middenvoor Venneker de bal te Pakken kon krijgen, en vrij ge- ^akkelijk kon inschieten. Dit cadeau-doelpunt was niet alleen een slag voor de Hilversummers, Rtaar het gaf Feijenoord kenne lijk een reden om een ongeïnte resseerd spelletje te spelen. Het lauwe optreden werd vier minu ten voor tijd afgestraft door de llilversumse linksbinnen Ver meulen die een corner van zijn linksbuiten Rootert inkopte, feijenoord heeft slechts vijf mi nuten nodig gehad van de ver enging om het winnende doel punt te scoren. Maar in die vijf minuten had Feijenoord zich meer ingespannen dan in de ne gentig minuten daarvoor. Re entourage was verdwenen. Het Muziekcorps had zijn nummertje gebla zen, je jeugdelftallen van Hilversum *n Feijenoord waren al naar de kleed kamer na een gelijk spel van 22 te hebben bereikt. De mensen op de vol gepakte tribunes gingen er eens goed v°or zitten, want de matadoren zouden ï"el eens een show gaan weggeven, ue «Uperieure techniek van Feijenoord was ha enkele minuten duidelijk te zien, r^ar de Rotterdammers hadden ken- Priijk geen zin om er nu verbazend h*rd voor te werken. Bouwmeester 'aleerde zeer duidelijk dat hij qua ®n volgepakt Hilversums sportpark 9 de landskampioen Feijenoord in ty, tegen Hilversum. De kranige ^sclub liet zich niet „afslachten", ptegendeelin de verlenging slaagde t benoord er pas in zich naar de winst spelen. raffinement ver boven zijn bewakers uitstak, maar lust om ook maar hard te lopen had hij niet. De Hllversum- verdediging zich bewust van het klasseverschil zag niets In een tech nisch wegwerken. Dus, ruimen maar, en op het middenveld maar zien wat ervan gemaakt kan worden. Dat viel tot ieders verbazig bijzonder mee, zodat de Hil versummers in acht minuten al twee behoorlijke kansen kregen. Hierbij speelden Westbroek, Van Eikeren en Wiskie een zeer actieve rol En toen, na een paar minuten de af knapper voor Hilversum. Bij een onge vaarlijke aanval wilde keeper Van Ma ren met een schot-uit-de-handen zijn back Van Moorst bereiken. Hij trapte te kort, en bovendien werd de bal enigszins van richting veranderd. Ven neker was er als de kippen bij en zijn schot van dichtbij was onhoudbaar (0—1). De Hilversummers wilden gewoon niet begrijpen dat het sterke Feijenoord in de radiostad op bezoek was, want de aanvallen die in het nu volgende kwar tier werden opgezet, waren bijzonder snel uitgevoerd, en Pieters Graafland moest twee keer de bal uit de hoek tippen om een doelpunt te voorkomen. De schuld hiervan lag aan het lauwe optreden van mensen als Romeyn en Veldhoen, en de slechte vorm, waarin invaller Frans van Galen stak. Hilver sum groeide naar een vorm die wij in het laatste jaar niet van deze ploeg hebben gezien. De golf van Hllversum- aanvallen werd afgesloten met een vlijmscherp schot van Wiskie, die door Henk Groot uit het doel moest worden gekopt. In de tweede helft liet aanvoerder Pieters Graafland verschillende malen duidelijk merken dat hij bepaald niet gelukkig was met de superieure hou ding, met het Inferieure spel dat Feijenoord bracht. De enige die in deze periode hard heeft gewerkt was Berg- lukt 't bijna t.ers het veld af waren, liet Feijenoord vijf minuten lang knap spel zien, dat resulteerde in enkele corners. De laatste werd genomen door rechtsbuiten Berg- holtz vanaf de linkerhoek. De inswin ger werd gekopt door Kruiver, half geraakt door keeper Van Maren (tegen de lat) en opnieuw ingekopt, nu door Henk Groot. De meesters hadden even laten zien dat zij konden voetballen, maar dat er nog Feijenoord-supporters waren die een fijne wedstrijd hebben gezien, is onvoorstelbaar. FRANS BOUWMEESTER (Van onze hockeymedewerker)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9