Opzij Philips Vonnis Invitatie Voorlichting over verontreiniging lucht en water H Raad van Bloemendaal gaat lijnrecht in tegen advies van college van B. en PETRI- SER: 1965 een gunstig jaar Vage uitspraak over de uitkering-ineens „Muriel" adembenemend vuurwerk technische vondsten Nieuwe stichting in Schalkwijk Aóendsi Haarlem Met z'n neus in de boter You are never too young De verleidster van Parma Rio Conchos Jouw beurt schatje Het geweten van het Westen Overige films TRESLONG - HILLEGOM Draaiorgel op Grote Markt een origineel interieur HILLEGOM AUTOBEDRIJF KLEUN Voor ontplooiing verengingsleven door scheppen accommodatie van hei nieuws Burgerlijke Stand interieurarchitectuur: INTERIEUR JUNIOBl FOTO Studio Cinema Palace Frans Hals Lido Luxor Rembrandt Roxy VRIJDAG 21 MEI 1965 PAGINA 3 exclusieve meubelen en betimmeringen aparte en goede vloeren decoratieve stoffen en verlichting Zijlweg 36-38 - Haarlem Telefoon 18014 Ruime parkeergelegenheid HAARLEM, 21 mei. Burge meesters, wethouders en raadsle den uit de gemeenten Kennemev- land en van de Zaanstreek-ge meenten Assendelft, Koog aan de Zaan, Westzaan en Wormerveer, alsmede vertegenwoordigers van, de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Haarlem en Omstre ken en een lid van de provinciale griffie namens het provinciaal be stuur, waren donderdagavond bij een in de Gravenzaal van het Haarlems stadhuis, waar ir. D. van Zuilen, directeur van het In stituut voor Gezondheidstechniek T.N.O. een causerie hield over pro blematiek en bestrijdingsmogelijk heden van verontreiniging van lucht, water en bodem. Hoewel (nog) niet deel uitmakend van het intergemeentelijk samenwerkings orgaan Kennemerland, waren ook de gemeenten Beverwijk en Heemskerk met meerdere wethou ders en raadsleden vertegenwoor digd. ajgffjH Canon De prijs ligt in ieders bereik: f175.- Canon-Camera's objectief bezien beter! HOOFDSTRAAT 107 Tel. (02520) 5924 (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 21 mei. Una niem is de Sociaal-Economische Raad vanmorgen tot de conclusie gekomen, dat de situatie voor 1965 zich, zowel wat betreft de middelen als de bestedingen, gun stiger zal ontwikkelen dan in het najaar van 1964 werd voorzien. „Zonder dat zich op zichzelf leidt tot de conclusie, dat een ruimte voor verdergaande inkomensstij ging aanwezig zal zijn", voegt de raad eraan toe. Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen URN A A Minister Veldkamp en de Stichting Tjan de Arbeid draaien weifelend rond j!e hete brij van een meerjarige Phi- hps-CAO. Geen van beiden voelt er veel voor de verantwoordelijkheid te dragen voor de eventuele gevolgen voor de Nederlandse volkshuisvesting, die misschien wel eens uit een goed keuring zouden kunnen voortspruiten, voortspruiten. Waarom die beduchtheid? Op de keper beschouwd staan in het Phi- hps-contract niet zulke revolutionaire dingen, dat onze nationale economie er tot op haar fundamenten door ge schokt kan worden. En het is boven dien niet voor het eerst, dat een meer jarig contract wordt afgesloten. Nogmaals, waarom die vrees voor verantwoordelijkheid? Is het ook niet 20, dat van meerjarige contracten een grote rust uitgaat op het loonfront? En hebben regering en bedrijfsleven daar geen belang bij? Het is intussen wel een onbeant woorde vraag of een meerjarig con tract voor de werknemers gunstiger is dan een éénjarig contract. Wij zijn daarvan bepaald niet overtuigd. Het Boxtelse drama, waarbij een landbouwer door een half invalide, op stropers jagende agent werd doodge schoten, is geëindigd met een voor waardelijk vonnis met een proeftijd van twee jaar. Valt hiermee het doek over een menselijk drama? Tijdens de zitting is duidelijk gebleken, dat de superieuren van de betrokken agent niet geheel vrijuit gaan. De rechtbank heeft daarmee geen be moeienis. Andere instanties behoren dat wel te hebben. De Russische staatsvakbeweging heeft een delegatie van de drie Neder landse vakcentrales uitgenodigd voor een tegenbezoek aan de Sovjet-Unie. NKV, CNV en NVV gaan zich echter eerst eens ernstig beraden of zij de invitatie wel zullen aannemen. Waar om zouden zij niet? Het is immers een voortreffelijke gelegenheid de Russische arbeidersbevolking in te lichten over de werkelijke toestanden in een „kapitalistische" democratie. Ook zonder directe gevolgen zijn der gelijke contacten uiterst waardevol. HAARLEM, 31 mei Morgenmid dag zal weer een draaiorgel op de ro tonde van de Grote Markt muziek ma liën. Ook dit keer zullen de baten, die van het publiek verwacht worden, be stemd zijn voor een goed doel. Zoals bekend wil men de ouders van geeste lijk gehandicapte kinderen twee weken vakantie bezorgen om eens even uit de extra-zorg van alle dag te zijn. Daar voor is een bedrag nodig van 3.000 gulden. De eerste bedragen zijn reeds binnengekomen via het „orgelconcert" van vorige maand. De organisatoren re kenen erop dat de Haarlemmers, die morgenmiddag de Grote Markt „aan doen" zich dan evenmin onbetuigd zul len laten. HAARLEM BEVALLEN: G. Roffel-Hermann, z.; E. Stolvoort-Gelaudiez.; E. S. Peer- deman-de Wit, z.; A. C. Schouten-Kars, d.; L W Koelemeijer-van Geemen, d.; M. Th. B. Tomholt-Leliveldd.; D. A. E. Roders-Heidentrijk, d.; A. J. T. Kok- Beukman, d.; H. W. P. de Ruig-Huls- hof, d. BEVALLEN van een zoon: 19 mei: W. de Boer-Koster, Th. van Zaal-Roe- Icveld, E. Veen-Meekel, G. de Haan-de Haan, P. Binnendijk-Kok, I. Stevens- Jesse: 20 mei: C. Meier-Zegwaart, J. Bunschoten-van Paradijs. Van een dochter: 19 mei: L. van Dijk-Sehrichte, C. Kuttsehrütter-Bren- ninkmeijer; 20 mei: I. van Geffen-van de Geer, M. de Graaff-van Daalen, A. van der Jagt-Splinter. ONDERTROUWD: J. van Dijk en M. Verheul, R. Kneefel en M. Rustman, H. Voet en E. Dijkstra, H. Heijen en W. Schreuder. ONDERTROUWD: J. G. J. van Mid den en E. M. Heijnerman; W. M. Fe- perkoom en J. H. Lefeber; C. A. Vlooswijk en J. M. van Zwieten; C. J. Rooijers en S. M. van der Staaij; F. van Dillen en L. Schumacher; C. J. van Lieshout en H. Braakman; A. Dok ter en A. A. Wassing; G. Zafarana en M. M. Zorn. GEHUWD: 20 mei: Th. Zweers en J. van Prooijen, F. van Leuven en M. Witkamp, E. Jillessen en H. Vlugt, F. Brand en H. Pols, J. Kruize en J. Mine- kus, M. Spronk en J. Vellinga, W. de Korte en W. .Winkel. J. de Jong en F. Bruin. GETROUWD: J. P. Laan en M. W. Boeren; C. H. v. d. Veldt en P. J. M. Joosten; H. W. G. Piepers en A. C. Kolman; A. N. Peperkoorn en M. H. Hersmai; J. J. Zeylemaker en L. E. Engel; J. Walker en I. F. M. Tit. OVERLEDEN- Th. H. A. Wagema- ker-Gööden, 81 j., Riouwstraat; G. Wij- nalda, 92 j., Schoterveenstraat. OVERLEDEN: 17 mei: H. Hage- meijer, 63 jr., Kamperlaan; 18 mei: J. den Hollander, 75 jr., Hazepaterslaan 19 mei: A. Roos-Lagerweij, 71 jr., Wil lem Pijperstraat. HEEMSTEDE GEBOREN: Arnold Joan Jurgen, z. v. A. van Riemsdijk en A. KymmeU, Astrid Johanna Maria, dr. v. P. Stijn- man en W. Kuiper, Amaud Jan, z.v. A. Bot en W. Drooger, Marinus Casper, z.v. C. Bos en H. Meijer, Helena Ma ria, d.v. P. Dogge en A. Luijben, Je roen Boudewijn, z.v. J. Schouten en A. Beilschmidt. GETROUWD: H. van der. Berg en A. Visser, G. Reinoud en M. van Wijk, M. Nar en J. Beelen, A. de Graaf en W. Langeveld, S. Glas en G. Couen- berg, E. de Barbanson en A. Korte- kaas, P. Hulsebosch en A. Schutter. OVERLEDEN: W. Lindeman, 68 jr., J. de Wagt, 65 jr., J. van der Tweel- Sjiierihg, 69 jr., A. van Rosmalen-Caste- Wildhoef mag op Valkje bejaardentehuis bouwen BLOEMENDAAL, 21 mei De Stich ting Huize Wildhoef mag van de ge meenteraad van Bloemendaal op „Het Vlakje" in het duinterrein tussen de Zeeweg en de Hogeduinendaalscheweg een tweede bejaardentehuis bouwen. Dit besluit, dat lijnrecht indruist tegen een desbetreffend advies van de meer derheid van het college van B. en W., nam de gemeenteraad gistermiddag na een gespannen debat met 12 tegen 4 stemmen. In een door alle vier de frac tievoorzitters ondertekende motie werd het college van B. en W. verzocht het bestuur van „Wildhoef" te vragen wel ke plannen zij heeft voor de bebouwing: van „Het Vlakje" en dienovereenkom stig een uitbreidingsplan voor dat ge bied op te stellen. De raadsleden waren over het alge meen niet mals in hun kritiek op het door B. en W. voorgelegde prea-advies op het verzoek van de Stichting. In dat prea-advies ontraadden B en W de raad de bouw van nog weer een bejaarden tehuis toe te staan en „Het Vlakje on bebouwd te laten. Naar het oordeel van de meerderheid van het college van B. en W. - wethouder mr. Hijszeler was een andere mening toegedaan zijn er in Bloemendaal nu voldoende bejaardentehuizen. De heer Laane (KVP) zei, dat de nota van B. en W. hem bitter tegenviel. Hij had een gedegener stuk en een rui mer inzicht in deze materie verwacht. Zijn voornaamste argument om gunstig op het verzoek van „Wildhoef" te be slissen" was het door de bouw van een bejaardentehuis vrijkomen van wonin gen voor jonge gezinnen. Dat laatste was ook het uitgangspunt van de heer Sissing (P.v.d.A.). Hij meent, dat ook in Bloemendaal primair gestreefd moet worden naar oplossing van het huisvestingsprobleem. Het be lang van de recreatie komt daarna. Het felst in zijn kritiek was mr. Snijders (Prot. Chr.). Hij vond het prea-advies rechtstreeks in strijd met het besluit dat de raad in maart nam en waarbij aan B. en W. werd ge vraagd de provinciale overheid te verzoeken bij het opstellen van nieu we plannen voor dit gebied de bebou- wingsmogelij'kheid open te laten. Mr. Snijders was van mening, dat door de meerderheid van B. en W. op ont stellende wijze is omgesprongen met de belangen van de bejaarde inwo ners in de gemeente Bloemendaal en hij vond de politiek van B. en W. in strijd met de ontwikkeling van de sociale politiek in den lande, waarbij aan het bejaardenvraagstuk bijzonde re aandacht wordt besteed. Drs. Gieben (WD) trachtte daarna nog wat olie op de spreekwoordelijke golven te gooien met zijn voorstel een beslissing uit te stellen, maar de an dere raadsleden voelden daar weinig voor. De door een aantal opmerkingen van raadsleden bijzonder geprikkelde burge meester dr. D. H. Peereboom Voller ging daarna uitvoerig in op de motie ven die B. en W. ertoe hadden gebracht te adviseren het verzoek van Wildhoef af te wijzen. Hij haalde er een grafiek bij om de ongunstige bevolkingsopbouw van Bloemendaal veel bejaarden en weinig jonge gezinnen aan te tonen en hij wees op de planologische bezwa- (Advertentie) ren van de bebouwing van „Het Vlak je" en de plannen die er bij de pro vincie bestaan de in het streekplan aan dat „Vlakje" gegeven bestemming van bebouwing te wijzigen. Maar de raad was niet te overtui gen. Zij kwam met een motie. Tegen die motie stemden alleen mevrouw Fahrenfort, drs. Gieben, mej. dr. Nolte en ir. Van der Laan. (Advertentie) Een volautomatische Meinbeeldcamera waarmee het fotograferen als-van-zelf gaat, is de Canonet Junior. De camera regelt zelf sluiter en diafragma en u stelt de afstand in op symbolen in de zoeker. Kan het eenvoudi ger en doeltreffender? Wilt U meer weten? Vraag uwfotohandeiaar en koop zo'n echte Canon-Camera voor weekend en vakantie! IMP, N.V. BORSUMIil-WEHRY DEN HAA® LANS Om deze laatste zin is het werkge vers en werknemers te doen geweest. Op basis van dit SER-rapport zal de Stichting van de Arbeid namelijk op 9 juni onderhandelen over een uitke ring-ineens, als aanvulling op de loons verhoging van dit jaar. Die uitkering, zo is eind vorig jaar afgesproken, kan er komen, wanneer de economische si tuatie gunstiger zal zijn dan werd ver wacht. De conclusie van de SER op dit punt is duidelijk een vrucht van compromis. Als het aan de vakcentrales had ge legen, zou er gestaan hebben, dat de gunstige ontwikkeling wel leidt tot de conclusie dat de lonen verder kunnen stijgen. Daarom staat er ook „op zich zelf". De raad vervolgt namelijk met te zeggen, dat er onzekerheden zitten in de ramingen voor dit jaar. Op grond van de meest recente gegevens mag niet uitgesloten worden geacht, dat de produktie meer zal toenemen dan werd verwacht. Bovendien is er wellicht eni ge reserve aanwezig, doordat vorig jaar een „abnormale" voorraadvor- ming heeft plaats gevonden. De concurrentiepositie van ons land is niet aangetast, concludeert de SER voorts. De export heeft zich vorig jaar gunstig ontwikkeld en men vermoedt, dat die ontwikkeling zich dit jaar voort zet. Er valt ook aan te nemen, dat een wezenlijke ontspanning op de arbeids markt niet zal optreden. Met de eco nomische groei gaat het dit jaar, even als vorig jaar, bevredigend. Naar bui ten toe heeft de ontwikkeling van de economie zich in sneller tempo in de richting van een herstel voltrokken, dan werd geacht. Er kan waarschijnlijk niet meer wor den gesproken van een belangrijke achterstand van het Nederlandse loon peil ten opzichte van dat van de EEG- partners, merkt de raad op. Uit het centraal economisch plan ontleent de raad, dat ons land wat de loonkosten per manuur in de industrie betreft een procent achter ligt bij België, drie pro cent bij Frankrijk, vijf bij Italië en tien bij West-Duitsland. (Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 TeL 02500 - 64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD HAARLEM, 21 mei Omstreeks vier uur gistermiddag is de 19-jarige chauffeur C.V. tijdens het lossen van grote stapels dozen uit een vrachtauto in de mr. Cornelisstraat tegen de 74- jarige mevrouw W. v.d. B. opgelopen. De vrouw kwam te vallen en moest met een gebroken rechterheup In het ziekenhuis Sint Joannes de Deo wor den opgenomen. De centrale figuur in de film „Mu riel" is de ongeveer 40-jarige weduwe Hélène Aughain die in Boulogne een handel in antieke meubelen drijft. In een onverklaarbare en dus onverklaar de opwelling, vraagt ze een zekere Al- phonse in Parijs, die zij als jong meis je heeft liefgehad, haar te komen be zoeken. Zijn komst, in gezelschap van een jong vriendinnetje, dat hü als zijn nicht voorstelt, blijkt voor' beiden een bittere teleurstelling. Het verleden laat zich nu eenmaal niet-herbeleven. Het heden blijkt sterker dan de herinne ring. Rond deze beide hoofdpersonen staat een groot aantal nevenfiguren gegroe peerd, die ondergeschikte, maar het thema bepalende rollen spelen: Hélene's stiefzoon, de oud-strijder Bernard, die Frankrijks gepatenteerde komieken Fernandel en Bourvil komen weer eens opdraven in „La Cuisine au beurre' (met zijn neus in de boter) een film komedie van Gilles Grangier rond een doodgewaande hotelhouder-kok, wiens plaats voor het fornuis en in de leger stee van zijn wettige echtgenote door een ander is ingenomen. Er wordt veel gepraat en gegrimast, vooral natuurlijk door Fernandel, alvo rens we met twee niet al te gelukkige echtparen eindigen. In Cinema Palace (14 jaar). In de film „You are never too young" wordt een jeugdige, niet al te intelli gente kapper, opgescheept met een ge stolen diamant, waar Noonan, een ge vaarlijke misdadiger, de hand in heeft. Er ontstaan diverse verwikkelingen. De kapper verlaat het stadje, achtervolgd door Noonan. Dan echter speelt de kap per een heldenrol en ziet zelfs kans Noonan te ontmaskeren tijdens een ach tervolging op waterskies. Alles komg weer in orde en de rust is hersteld. Uitbundige, rumoerige klucht in de bekende Martin en Lewisstijl. Vooral Jerry Lewis demonstreert af en toe werkelijk komisch talent. In Frans Hals (Alle leeftijden). ,,De verleidster van Parma" is' Ca tharine Spaak, een actrice, die familie is, van de Belgische minister, zonder nochtans diens uiterlijk met hem te de len. Spaak, de minister, acteert echtter naar onze smaak beter. Maar het is een Italiaanse film en dat betekent heel veel dialoog en veel vlijtig acterende typetjes in de bijrollen. Het verhaal zelf is niet onaardig bedacht en de regisseur An tonio Pietrangeli, heeft -echt zijn best gedaan om er een film van te maken met een beetje sfeer. Wat met de titel wordt gesuggereerd is ons onduidelijk. Maar misschien werd die bedacht, vóórdat de schaar van de keuring erin ging. In Lido (18 jaar). Een wagen vol kruit als het lokaas voor een omvangrijke bende geweer- dieven. Vier man begeleiden de wagen: twee plichtsgetrouwe soldaten, een Mexicaanse oplichter en een aan drank verslaafd ex-majoor. Zij krijgen het met elkaar aan de stok, waarbij de Mexicaan sterft, maar dat is slechts de inleiding tot een groot spektakel. Want in de slot fase zijn de drie overgeblevenen allen voor één en één voor allen. Veel nieuws heeft „Rio Conchos" in dit genre niet te bieden. Het gegeven is bekend. Maar de regisseur, Gordon Douglas, heeft er zijn uiterste best op gedaan en de juiste sfeer alle kansen gegeven. De liefhebbers zullen er zich ook wel best mee vermaken. In Luxor (14 jaar). HAARLEM, 21 mei In Schalkwijk is opgericht de „Stichting Wijkcentrum Haarlem zuid-oost". De stichting heeft ten doel ruimtelijke mogelijkheden te scheppen voor de ontplooiing in de meest ruime zin, in het bijzonder in het stadsdeel Schalkwijk. Dit doel tracht zij te verwezenlijken door het stichten en instandhouden van een of meer daartoe geëigende gebouwen. De zich daarin bevindende lokalitei ten zullen ter beschikking worden ge steld aan daarvoor in aanmerking ko mende instellingen en organisaties, die daarvan gebruik wensen te maken. In het algemeen betreft dit lokale organi saties en instellingen of plaatselijke afdelingen van landelijke, provinciale en regionale organisaties en instellin gen, die op maatschappelijk, geestelijk, recreatief of cultureel gebied werkzaam zijn. De stichting staat onder bestuur van een uit 18 in het stadsdeel Schalkwijk woonachtige personen samengesteld col lege. De bestuursleden zijn gekozen uit de roonis-katholieke, de protestants christelijke en de niet als kerk aange duide groeperingen van de bevolking. Het dagelijks bestuur bestaat uit 6 per sonen. De samenstelling daarvan luidt: mr. H. Bos, voorzitter; A. Thuis, se cretaris; T. H. M. Pelsma, penning meester; R. A. H. Damoiseaux, A. Kok en J. D. van Veen, leden. Het secreta riaat van de stichting is gevestigd aan de Denemarkenstraat 3. wordt gekweld door de herinnering aan het meisje Muriel, dat in Algiers door zijn strijdmakkers is doodgemarteld en die zich daarvan slechts los meent te kunnen maken door eigenmachtig de dood van Muriel te wreken; Hélene's huidige minnaar, de sloper en aanne mer De Smoke, met wie zij op de avond, dat Alphonse arriveert, naar het casino gaat om te spelen; haar vrien din Claudie, van wie zij steeds geld leent om haar speelschulden te betalen; Ber nards vriendinnetje Marie-Do en yele anderen, die ieder hun plaats krijgen in dit obsederende spel van tjjd en ge heugen. Een thema, dat in het licht van de huidige internationale gebeurte nissen, geplaatst tegenover de voortdu rend met betrekking tot de laatste we reldoorlog herhaalde kreet: „We mogen nooit vergeten", een afschuwelijke ac tualiteit krijgt. „Muriel" is een „moeilijke" film. Een film, die men meer dan eenmaal moet hebben gezien, wil men er de diepte van peilen. Een film ook, die belangrijk en boeiend genoeg is om zo'n herhaald bezoek de moeite waard te maken, al zullen er wellicht velen zijn. die één maal meer dan genoeg vinden. In Studio (18 jaar). Lemmy Caution komt in de film „Jouw beurt schatje" de F.B.I. te hulp bij het opspeuren van een verdwe nen professor. Lemmy valt van de ene verrassing in de andere, maar zijn hel der verstand, snel reactievermogen en een dosis geluk helpen hem bij het ont warren van het raadsel. Uiteraard komt alles prima in orde. De gebruikelijke avonturen van de on verwoestbare held die gepaard gaan met de nodige onwaarschijnlijkheden. In dit genre niet zo slecht gemaakt, soms wel vrolijk en spannend. Voor de liefheb bers van de Eddy Constantine films. In Rembrandt (14 jaar). in de film „Het geweten van het westen" sluiten twee goudzoekers een bondgenootschap tot exploitatie van een mijn, doch worden op een unfaire wijze beconcurreerd en gedwarsboomd doof de eigenaar van een naburige ader. Tus sen beide partijen zwalkt een oude op drank beluste en dobbelende eigenaar van een onrendabele vindplaats. Tenslot te blijkt deze recht op alle mijnen te hebben, zodat hij en z'n knappe doch ter met de beide vrienden een nieuw compagnonschap mitsgaders huwelijk aangaan en de schurk met z'n aanhang smadelijk ten onder gaan. Tot en met zondag in Roxy (14 jaar). Daarna de film „Het purperen masker". Napoleons bewind wordt ondermijnd door een groep Royalisten onder leiding van Purple Mask. Onder deze schuil naam heeft een jonge man René, die verliefd is op het winkelmeisje Lauret- te. Napoleon schakelt Brisquet in maar René is hem steeds te vlug af. Ten slotte wordt een duel gearrangeerd tus sen de beide mannen. René wordt over winnaar en Napoleon geeft hem toe stemming uit te wijken naar Engeland. (14 jaar). Minerva brengt tot en met woensdag in de avonduren de langademige en veelbesproken film „Gejaagd door de wind". Voor de liefhebbers alsnog een kans (14 jaar). Zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag Stan en Oliver als de „Dansmeesters". (Alle leeftijden). (Advertentie) Dagelijks diner-dansant Dinsdags cabaret Onbeperkt kip eten f7.— Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 's Maandags gesloten CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Met z'n neus in de boter, 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur: You are never too young, alle leeftijden. Dinsdag 8 uur: LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: De verleidster van Parma, 18 jaar. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Rio Conchos, 18 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Jouw beurt schatje, 14 jaar. Zondag 11 uur Don Giovanni, 14 jaar. ROXY, t/m zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Het geweten van het Westen, 14 jaar. Maandag t/ra wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: Het purperen masker, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Muriel, 18 jaar. Zondag 11 uur: Wilde pracht, a. 1. MINERVA. Dagelijks 7.30 uur: Gejaagd door de wind, 14 jaar. Zaterdag en wo. 2.30 en zondag 2 en 4.15 uur: Dansmeesters, alle leeftijden. Dinsdag 25 mei Concertgebouw. 8 uur: Concert door het Kon. Mannekoor ..Caecilia" o. 1. v. Anton de Beer, M.m.v. Marilyn Tylor, sopraan, Wilhelmina Mathës, alt, Gerard Honig, tenor, Guus Hoekman, bas. Begeleiding het N. Ph. O. Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Gemeente lijk orgelconcert o.l.v. Albert de Klerk. Woensdag 26 mei Concertgebouw. 3.15 uur: 3e Concert Beet- hovencyclus door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. M.m.v. Eduardo del Pueyo, piano. Vrijdag 21 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Uburlesqe" van Alfred Jarry. Regie: Hans Croiset. In de hoofdrollen: Hans Tiemeyer, Elise Hoomans, Carla de Raet en Henk Schaer. Zaterdag 22 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met de 75e voorstelling van „De Gedachte" van Leonid Andrejew. Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen Guus Her mes, Elisabeth Andersen, Ellen de Thouars en André v. d. Heuvel. Zondag 23 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met de „Eerbiedige Lichtekooi" van J. P. Sartre. Regie: Guus Hermes. In de hoofdrollen: Els de Roode, Piet Romer en Otto Sterman. Vooraf „De schaduw in het dal" van J. Seygne. Regie: Theo Kling. In de hoofdrollen: Karin Haage en Gerard Hartkamp. Domi, Overveen. 8 uur: Toneelgroep Genesius met „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet" van Noël Coward. Regie: John Kraay. In de hoofdrollen: Frans van Dam en José Ruiter. Maandag 21 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met de 50e voorstelling van „De Polyester Polka" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen: Wim van den Heuvel, Ina van der Molen, Henry Orri, Karin Haage en Sara Heyblom. Concertgebouw, tuinzaal. 8 uur: R.K. To neelver. Rokato met „Boeing, Boeing", Dinsdag 25 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Komedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. Regie: Henk Rigters. In de hocfdrollen: Ank van der Moer, Han Bentz v. d. Berg, Femke Boersma en Hans Boswinkel. Woensdag 26 mei Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsche Komedie met „Galante Listen" van George Farquhar. Regie: Paul Steenbergen. In de hoofdrollen: Eric van Ingen, Ida Wasser man, Quido de Moor en Myra Ward, Donderdag 27 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Het tweede schot" van Ro bert Thomas. Regie: Guus Hermes. In de hoofdrollen: Ann Hasekamp, Peter Aryans, Gerard Hartkamp en Maxim Hamel. Vrijdag 21 mei Domi, Overveen. 8 uur: Stichting Panama, dansavond m.m.v. het Metropolitan Quintet. Delftlaan - Orionweg. 8.15 uur: Circus Boltini. Zaterdag 22 mei Rest. Brinkmann. 8 uur: ongerenclub „De Twintigers". Dansavond m.m.v. The Midge- Town Jazzband. Grote Markt. 2 uur: Orgelactie ten bate van het geestelijk gehandicapte kind. Cearalaan, hoek Julianalaan, Overveen. 9.30 uur: Buurtvereniging „Overveen". Ex cursie naar Enkhuizen en Hoorn. Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Beauty Five. Lingezaal, achter Rijksstraatweg. 8 uur: De Oosthoek. Sluitingsavond de „Liester" met „Trouwen of betalen" van Walter Kalkus. Domi, Overveen. 8 uur: Stichting Panama. Dansavond m.m.v. het Metropolitan Quintet. Delftlaan - Orionweg: 2.45 ep 8.15 uur: Circus Boltini. Zondag 23 mei Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. ïhe Occasional Swing Combo. Delftlaan - Orionweg. 8.15 uur: Circus Boltini. Kamir Sociëteit, Nieuwe Groenmarkt. 8 uur: Contactavond voor jongeren. De heer Hijltema over Uganda in Afrika. Zanderijvaart, Overveen. 9 uur: Kon. Ned. Nat. Historische vereniging. Ochtendexcursie naar terrein achter Zanderijvaart. Dinsdag 25 me. Aula Ziekenhuis St. Joannes de Deo. 8 uur: Interparochiëel Sociaal Charitatief Centrum. Jaarvergadering, aansluitend voordracht en cabaret. Woensdag 26 mei Aula A. H. Gerhardschool, Raaks. 3 uur: Muziekavond Haarlemse Discoclub. Donderdag 27 mei Ekestos, Stationsplein. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Heavy Beats. Ingang Kennemerduinen tegenover Water toren. 2.30 uur: Kon. Ned. Nat. Historisch* vereniging. Traditionele nachtwandeling o.lv. Prof. Drs R. Kofman. Concertgebouw. 2.30 uur: Algemene Ne derlandse Invaliden Bond, afdeling Haarlem, viering 10-jarig jubileum, cabaret. Sportfondsenbad. 9.30 uur: Algemene Ne derlandse Invaliden Bond, afdeling Haarlem, viering 10-jarig jubileum, zwemdemonstra- ties. Frans Halsmeusemn: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 Bijzondere collectie werken van Frans Hals. tot 5 uur Bijzondere avondvoorstelling Km 16 mei elke avond van 8.30-10.30 uur. Bloemen, kaarslicht en oude muziek. Tevens gelegen heid tot bezichtigen van de tentoonstelling poppen door Maja Alexander en Trudy de Rujrter t/m 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mans portret door Frans Hals. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20a eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e Km 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bisschoppelijk Mnsaom, Jansstraat 78: Oude religieuze kunstschilderfjen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur Woonhuis Jacobus ran Looy, KL Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruqulus MuseumHistorische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en van 1.305 uur. Zondag 1—5 uur. Llnnaenshof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso Geopend dagelijks van 9-18 uur. Km oktober. De Ark: Expositie van tekeningen, schil derijen en gouScl - van Dirkjan Ribbeling en W. Vogel (tot 23 mei) „Artificia", Binnenweg 95, Heemstede. Tentoonstelling van aquarellen, tekeningen en etsen van Poppe Damave. Keramiek van Rob den Tonkelaar. Geopend 9.30-6 uur. (t/m 3 juni). Museum Het Huls Van Looy: Groepsten toonstelling van genootschap Kunst Zij One Doel t.m. 23 mei. Dag. van 2-5 uur; zo. van 2-5 uur. In 't Goede Uur: Expositie van tekeningen van Halga Scheszheim. De maand mei, dag. van 10-6 uur en 8-12 uur. Vislial en Vleeshal: De Jaren '40-'45: Foto- en documentatietentoonstelling over de oorlogsjaren. Vrij entree. Tot 6 juni. Dag. 9-5 uur; zo. 1-5 uur; wo., vrij. en za. 8-12 u. Openluchttheater: Expositie en werken van Bloemendaalse Kunstenaars. 13 mei tjn. 4 juni. Dag. 10-5 uur: zo. 2-5 uur. Gemeentelijke Kweektumen, Kleverlaan, Haarlem. Bezichtiging dagelijks ook zondag van 10 12. 2 5 en 6.30 8.30 uur. (t/m 7 juni).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3