Enorm aantal inzendingen veertig procent fout Puzzelauto's in ware gedaante De moderne auto DE PRIJZEN IXlüclI* e Massamotorisering PLUS 22 MEI 196J Faasprijsvraag ideale auto", met veel binnenruimte,! schuifportieren etc. Verder hebben vele inzenders op vaak bijzonder knappe wijze uit de „onderdelen" van de auto's ,die bij de prijsvraag behoorden, nieuwe auto's geconstrueerd, die dan hyftwwV de veilige auto De eerste prijs: een kryptautogramontworpen dcor J. Vonk uit Spijkenisse, geeft de juiste oplossing Bijzonder knap werk. Renault R 8 Major zingt alles in koor, daar rijd je iedere stad mee door. Citroën-2CV (Eend) zwemt gewoon door zee van Goeree naar Overflakkee. DKYV. nou daar doe je van alles mee. Fiat, dat ding gaat over iedere heuvel en door ieder gat. DAF daarvoor staat iedereen paf. Mercedes Diesel, die rijdt over iedere kiezel. Austin 1800 Balanza, houdt iedere passagier in balans. Opel coupé, daar kun je recht mee door zee en zo heeft iedere auto zijn pré. Al win ik de toto ik koop geen auto dat is een massaproduct en als de toto hikt zelfs dan geen mercedes want dan wil ik rijden op een olifant lekker kalm en geen benzinewalm geen getreur en gezeur om wegpiraten die je laten praten en je ergernis geven als het gaat om je leven geen snelheid en lekker de tijd om te genieten van de zon en geen kans op een bon dus alle auto's aan de kant en „Leve de olifatit". RONALD COUWENBERGH, Rotterdam onder vreemde namen als „Finault" etc. aan de jury werden voorgelegd. Verder viel ons nóg iets op. Wij ontvingen honderden gedichten en in heel wat gevallen schreven de auteurs,; E. M M. AMSEN, ER bestaat een boek, geti teld „Zoek uw geluk in de Sterren" van de Engelse schrijver Constance Sharpe. Misschien hebt u het gelezen naast de pocket Astrologie voor iedereen". Ik kreeg het toevallig in handen en nieuws gierig zocht ik mijn sier op. Virgo, de Maagd. Er staat be schreven: „Virgo's zijn onze scherpzinnigste critici; in het dagelijkse leven worden zij bekwame organisatoren, onze leiders en directeuren van gro te ondernemingen. Zij schrijven met het oog op het geld dat het zal opbrengen, of de eer, welke zij er mee zullen inleggen. Zij verstaan uitstekend de Kunst hoe belangstelling te wekken bij de andere sekse". Ziezo, nu weet u precies wat u aan mij hebt. Maar ik weet, na lezing van de boekjes nok wat u waard bent, mannelijke of vrou welijke Stier, Schutter, Ram, Steenbok of Tweeling. De grondslag is gelegd en nu is het dus allerprettigst om de tientallen horoscopen te lezen, die in welhaast alle weekbladen ten beste worden gegeven. Wat een teleurstelling! In het ene blad wordt mij aangeraden een beter gebruik te maken van de gaven waapover „u ongetwijfeld beschikt" in het volgende ivordt mij een gelukkige periode in het vooruitzicht gesteld, terwijl ik mij al volkomen happy voel. Weer in een ander blad: over win bepaalde wraakgevoelens (ja, die heb ik tegen de horo scopen, hoe weten ze dat?). Scherpzinnig blad schrijft: „aan vaard de consequenties van uw handelingen (nogal wiedes) of „uw horizon wordt vergroot" (komt uit, we gaan nao.r het strand) of „door eigen kracht zult u zich weten op te werken". Lieve lezers, dat gaat zo maar door. „Het is nu de tijd om uw hart te laten spreken" (geen in teresse. het is steeds aan het woord), dan „hoe een verande ring zich zal voltrekken hebt u zelf in handen", (wij zien uit naar een nieuw ameublement en behangetje) of „ken uw grenzen en sta open voor een wijd per spectief" (daarom niet naar het buitenland met vakantie, maar naar zee). De Ram krijgt tot lering: „Ge neert u niet voor uw buren," de Stier moet rekening houden met wensen van geliefde personen en de Kreeft dient te bedenken, dat met een overdreven opofferings gezindheid niemand gebaat is. Laat ik dan uw horoscoop, uw sterrenkalender, voor de komen de week vriendschappelijk, maar discreet bekend maken. Stier: tracht nu eens te voor komen, dat u stierlijk vervelend bent voor uw omgeving. Vissen: blijf hopen op een goede vangst in het liefdesnest. Leeuw: waag u niet in een cir cus. er dreigt gevaar. Steenbok: u zult deze week een grote bok schieten. Nadere raadgevingen kunt u schriftelijk verkrijgen bij PHILIP LANGERAK. Renault is nummer één, dat weet iedereen. Citroen heet deze lelijke eend, die iedereen Sinterklaas zou willen is ook voor niemand vreemd. Drie is een Auto-Union produkt. Dit merk is me ook gelukt. Fiat heet deze kleine man waarvan je altijd op aan kan. Deze Nederlandse wagen heet DAF. daarvan stond iedereen paf. Mercedes heet deze wagen, vragen. Dan komt de Austin. die gaat er ook altijd wel in. Als laatste Opel, oud en wijs, en ik misschien een prijs, B. M ESSENBERG Amsterdam. 1. Renault R 8 In deze moderne tijd loopt niemand meer maar alles rijdt overal op alle wegen kom je auto's tegen Roetsj roetsj 20 gaan ze voorbij, Krak Boem dat hoort er bij. Ja, er gebeuren ongelukken in het verkeer zoals aanrijdingen en zo meer. Maar toch, toch zijn we met zo'n auto blij, we rijden er mee, hij en zij, want je kimt er zo veel mee doen, maar hij kost wel veel poen. T. BROECKX (15 jaar) Gouda 6. Mercedes 2. Citroen 2 CV Heel vroeger reisde men met de trekschuit Van stad tot stad, dat duurde toen uren. Daarna vond men de paardentrairt uit, Dit ging al iaat vlugger, echter vaak gepaard met veel kuren. De eerste auto bracht al veel verbetering Maar, o schrik, ivat een lawaai maakte dat ding. Nu is het echter heel wat anders: Bezoek maar eens de R.A.I. Daar staan ze allemaal even fraai Tentoongesteld voor de omstanders. De meest uiteenlopende modellen en merken, En van ongerief of lawaai niets meer te merken. Geruisloos en voorzien van alle comfort Zijn ze geliefd bij dik of dun, lang of kort. En maakt u zich over de betaling geen zorgen, Want lukt dat vandaag niet dan lukt het xvel morgen F. W. M. STEVENS Rotterdam 7. Austin Balanza 3. DKW F 102 Al kan men racen en passeren de grootste kunst is het parkeren'. Win ik een Plusprijs uit de krant, dan koop ik gauw een scooterband. De automerken ken ik wel, maar 't scootertje is nog in tel. W. A. VAN WIJLEN. Schiedam 8. Opel Kadett Coupé

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 19